Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1751) VladimirR


VladimirR
nagyúr

multifunkcios (nyomtato scanner, masolo) masinak kozul mit ajanlanatok, mely gyarto(k)nal erdemes nezelodni?
elsoleges szempont az lenne, hogy a fenntartasa olcso legyen, persze maga a keszulek se legyen tul draga, de az csak egyszeri beruhazas, lenyegesebb, hogy a festek legyen bele elerheto aru es konnyen beszerezheto (lehetoleg meg joideig)

[ Szerkesztve ]

(#1752) szeva000 válasza VladimirR (#1751) üzenetére


szeva000
addikt

ha multis és tintás,akkor canon mp 520 vagy e fölött

[ Szerkesztve ]

(#1753) VladimirR válasza szeva000 (#1752) üzenetére


VladimirR
nagyúr

koszonom valaszod, ahogyan nezegettem, en is nagyjabol erre az allaspontra jutottam (marmint hogy valoszinuleg mp520 lesz, rengetegen ajanljak)

[ Szerkesztve ]

(#1754) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Van egy HP 3650-es nyomtatóm. Már egy párszor töltöttem, mindig jó lett. Most elkezdett villogni a led. Patronba van, papír van benne, mi lehet a hiba?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#1755) szeva000 válasza LALA_kiraly (#1754) üzenetére


szeva000
addikt

na ezeknél le kell ragasztani 2érintkezőt,de küldök 1privit,úgyis lesssz veled majd beszélnivalóm:D

(#1756) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy van egy Epson C66os nyomtatóm és valamiért begyűri a lapokat.Eddig tökéletesen működött, de egy ideje nem akarja behúzni se. A mechanika erőlködik, ahol betöltöm a lapokat-van egy görgő vagy valami hasonló(felhold alakja van és gumírozott), ami meggyűri a lapot és nem továbbítja a lapot a nyomtató fejhez. Ilyenkor próbál nyomtatni.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1757) sazabi


sazabi
aktív tag

hello all
tudnátok ajánlani valami nagyon olcsó alap nyomtatót, amihez szinte ingyen lehet kapni utángyártott patront?
van egy cannon pixma mp160-om, de színes+fekete tinta majdnem 10e lenne Oo

(#1758) gardener válasza sazabi (#1757) üzenetére


gardener
senior tag

Miért ne nézel utángyártott patron a pixma mp160-hoz?

(#1759) sazabi válasza gardener (#1758) üzenetére


sazabi
aktív tag

mert az utángyártott csak pár száz forinttal olcsóbb az eredetinél..túl drága.
azelőtt kellett volna ezeknek utánanéznem, hogy megvettem a nyomtatót :(
ezért keresek egy új nyomtatót ami gazdaságosabb..

(#1760) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Van egy 113R5 tonerem amit,magam szeretném feltölteni.Próbáltam feltöltetni céggel,de nem tudták.Van egy leírás,pdf fájlban,hogyan kell feltölteni a tonert,de abban nem találom az enyémet.Valaki tudna segíteni,hogy kell betölteni a port és küldeni egy linket hol érdemes port venni?

(#1761) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van a melóhelyen egy HP LaserJet 3055 IP nyomatató/szkenner/fax stb kütyü..
Eddig szépen működött, de egyszer csak egy áramkimaradás után elfelejtette az IP címét.
Azóta nem hajlandó látni őt semmi. Pingelésre nem válaszol, pedig vagy 10 géppel próbáltam. Az IP címe be van állítva kézzel, azonos subneten van a gépekkel, és nincs is IP ütközés.
Próbáltuk úgy is, hogy auto-ra volt állítva a IP cím, és beállítottuk, hogy a switch adjon neki egy fix IP-t a MAC address alapján. Ez utóbbi esetben a "configuring" látszott csak a teszt nyomtatás során, és sosem kapta meg a címet.
Olyan, mintha nem lenne bedugva a LAN hálózatba, pedig bevan, és jó is a kábel.
Reseteltem, újraindítottam, kikapcsoltam, stb, de semmi eredmény... :(

Valami ötlet?

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1762) gardener válasza sazabi (#1759) üzenetére


gardener
senior tag

ehh.
Az én multi Canonomhoz 1500Ft-ból van utángyártott szett. Mind a 4+1 szín.

Hívd fel őket telefonon! Nagyon korektek. Lehet segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#1763) malipetya


malipetya
csendes tag

Hello! Canon ip5000-be mennyibe kerülnek az utángyártott patronok?

(#1764) loszerafin válasza Bici (#1761) üzenetére


loszerafin
senior tag

1. hp helpdesk (06 1) 382-1111
2. szerviz

(#1765) loszerafin válasza Neurotoxin (#1756) üzenetére


loszerafin
senior tag

Gondolom, ezen már túl vagy:
[link]

(#1766) jgab666 válasza malipetya (#1763) üzenetére


jgab666
csendes tag

1762-ben pont leírták.
Én procolort használok 300ft a színeses és a kis fekete, 360 a nagy fekete. Ha érdekel, hogy hol, akkor privibe elküldöm

(#1767) Bici válasza loszerafin (#1764) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi, már közben elvitte a szervizes. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1768) Thusor


Thusor
őstag

Kinéztem magamnak egy Epson DX7450-es multifunkciós készüléket. Szerintetek mennyire megbízhatóak az Epsonok? Az utángyártott tintapatronokkal milyen minőségben lehet fotókat is nyomtatni?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1769) szeva000 válasza Thusor (#1768) üzenetére


szeva000
addikt

canont vegyél és nem fogsz szopni

(#1770) pohár


pohár
félisten

Hello!! Az lenne a problémám (lehet nem is ide tartozik) hogy nem tudok normális DVD borítót nyomtatni!!! Milyen progival csináljam ezt?? próbáltam a Canon progijával, de valahogy az A4-es lap nem akar ráférni a dvd tokra!! :DDD :O :B

Előre is köszi a segítségeteket!!

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1771) biker válasza pohár (#1770) üzenetére


biker
nagyúr

namost a borítót nyomtatod A4-re? miért nem dvd borító méretű lapot választasz ki, majd fit to paper???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1772) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Szerintetek HP DeskJet D4260 vagy,CANON PIXMA iP3500 segítség kéne mert senki nem tudok dönteni
:W :W :W

(#1773) pohár válasza biker (#1771) üzenetére


pohár
félisten

Nem is hallottam dvd borító méretű papírról :B :B
Azt hittem a borítók is A4-esek :DDD
Hol válasszam ki? A CANON progijában van ilyen dvd borítós lapméret??

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1774) szeva000 válasza kicsigeri (#1772) üzenetére


szeva000
addikt

én egyértelműen canon mellett vegyok.strapabíróbb sokkal

(#1775) biker válasza pohár (#1773) üzenetére


biker
nagyúr

öcsém, de bonyolult vagy...

fogsz egy DVD tokot, és megméred.
ekkor rájössz, hogy a tok nem A4 (21x29cm) hanem kb 18x26cm papír kell bele.
ha nincs ekkora lap a kínálatban, akkor custom: beadod a méretet, és elmented borító néven.
majd nyomtatáskor fit to page, borderless print

amíg itt kérdezgetsz, már 100db-ot kinyomtatnál :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1776) gardener válasza biker (#1775) üzenetére


gardener
senior tag

"öcsém, de bonyolult vagy..." :D

[ Szerkesztve ]

(#1777) biker válasza gardener (#1776) üzenetére


biker
nagyúr

bocs, de kiakadok a nem gondolkozó és nem olvasó embereken, lásd: "mennyi egy xy canon nyomtatóba a patron?" 3 szólással alatta a válasz, csak ki kell kapcsolni a write only módot a fórumozáskor :(
vagy "mekkora egy dvd borító?" fogsz egy vonalzót, és leméred :( ehhez se kell info mérnök diploma...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1778) pohár válasza biker (#1775) üzenetére


pohár
félisten

Szégyellem, de nem akar összejönni a dolog :D:D:D :B :B :O :O :)) :))
Próbáltam ACDSee-vel, a CANON progijával is de ott nem lehet costum papírméretet megadni... :( :( :O :O :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1779) emre válasza pohár (#1778) üzenetére


emre
veterán

Akkor használd a Nero CoverDesigner progiját :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1780) biker válasza pohár (#1778) üzenetére


biker
nagyúr

akkor vagy az ajánlott nero, vagy akármely más program, pl freehand vagy fireworks, új dokument, méretnek beadod amit írtam/mértél, és nyomtatáskor ki kell kapcsolni a papírra illesztést.

mellesleg lehet, hogy a windowson nem lehet egyedi papírt beállítani? majd holnap lecsekkolom, itt macen olyat állítok, amilyet akarok, ha 4x25cm, akkor azt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1781) gardener válasza pohár (#1778) üzenetére


gardener
senior tag

Ha nem jön össze. Előkeresem neked az egyik progit. Az kifejezetten megoldja a problemád.

(#1782) Kaics


Kaics
tag

Adott egy Olivetti PG 408-as lézernyomtató. A nyomtatási iránnyal megegyező irányban fehér csíkokat produkál a lapra. A dobon látom ennek az okát, de nem tudom mit lehet vele kezdeni. Nem tisztul rendesen a dob? Valamelyik lehúzóval van a baj. Ott vannak a fekete csíkok végig a zöld dobon.

Korábban valami okos kivette a dobot és összetapperolta. Gyanítom jó sokáig hagyta fényben. Ezután valamennyire rendbejött, de most ezt produkálja. :W

Van valakinek ötlete? :F

(#1783) biker válasza pohár (#1778) üzenetére


biker
nagyúr

megnéztem, windowson nem custom, hanem user defined size.
gyanús lett volna, ha nem lehet állítani kézzel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1784) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!
Van egy Minolta 1100 fekete-fehér lézernyomtatóm.
Nyomtatáskor hajlamos eljátszani azt, hogy hibaüzenetet küld, hogy a fedele nincs megfelelően lecsukva, holott senki nem nyúlt hozzá. Általában 1-2 lapot nyomtatok vele, de az ilyen hibaüzenetek után van amikor mégegyszer kinyomatja ugyanazt.

A hibát nem tudom megcsüntetni a fedél ki-, majd visszacsukásával, csak úgy tudom, ha kikapcsolom pár másodpercre, majd visszakapcsolom. Csodák csodájára, így eltűnik a hiba.

Tud erre vki magyarázatot, hogy miért csinálja? Típushiba?
Hogy lehet megszüntetni?

Köszi!

(#1785) gardener válasza gabor128 (#1784) üzenetére


gardener
senior tag

Újabb driver?

(#1786) gardener válasza Kaics (#1782) üzenetére


gardener
senior tag

Karc is van rajta?

Nem inkább valami szennyeződés van ott ahonnan a laser világít? Nekem egyszer rá volt égve,úgy magyarázta a srác. Mert a hengeren rajta marad a por,de nem égeti rá. Nem biztos,hogy a dob a hibás. Legalábbis ha nem karcos ill. ha nem szenyezett.
De nem vagyok szervízes... :(

(#1787) Kaics válasza gardener (#1786) üzenetére


Kaics
tag

Nem, ez nem karcos, de a tinta rajta van fixen vékonyabb vastagabb csíkokban - ez tisztán kivehető.

Lehetséges hogy a lehúzóval van a baj? Nem tisztul meg a henger.

(#1788) tothbe válasza gabor128 (#1784) üzenetére


tothbe
addikt

vszleg a fedél zárójának érzékelöje romlott el vagy koszos lett. Meg kell nézni, hogy ha pl. süritett levegövel odafújsz, javul-e a dolog. Ha nem, akkor vszleg cserélni kell az érzékelöt.

By(e) Tothbe

(#1789) Pacák válasza gabor128 (#1784) üzenetére


Pacák
senior tag

Valamelyik fedélzárnál hibás jelet ad le egy mikrokapcsoló, vagy mágneskapcsoló. Azért nyomtat kétszer, mert feltételezi, hogy az első alkalommal nem sikerült kinyomtatnia a lapot, mert szerinte elakadt - a szintén szerinte - nyitva található fedél miatt.

Végig kellene nézni a nyitható fedelek környékét, lehet, hogy nem zár vagy nyit valamelyik alattuk lévő kapcsoló rendesen. Ha nem értesz hozzá, akkor szerviz.

Ez hardveres gond keményen. :)

Túl sokáig szerkesztettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#1790) gabor128 válasza tothbe (#1788) üzenetére


gabor128
aktív tag

Igen, valami ilyenre gondolok én is. De érdekes, mert van amikor egy darabig jó. (Azalatt meg érzékeli?) Megpróbálom levegővel kifújatni, ahogy mondtad, hátha. Viszont ha rossz az érzékelő, az gáz. Nem is tudom hol lehetne pótalkatrészt beszerezni, és mivel ez egy kifutó típus, meg sem érné. A javítás költsége több, mint maga a nyomtató.
Köszi a tippet!

gardener:
A legutolsó szoftver amit kiadtak hozzá az a win 2000. Xp-hez már nem is gyártottak, de nekem elmegy a 2000-el is. Szerintem nem ez a gondja. A help, FAQ, stb.-kben leírt jellegzetes hibák közt nem volt az enyém, szóval valsz. nem szoftver baja van.

Pacák: Én is.

[ Szerkesztve ]

(#1791) arpi6k


arpi6k
addikt

Sziasztok!

Adott egy HP Deskjet D2460as tintasugaras nyomtató. Win 98 alatt szeretném használni, de sajna nem nagyon találtam hozzá drivert. Valaki esetleg nem talált hozzá valamit amivel működésre tudnám bírni?

Intel & ATI

(#1792) tothbe válasza arpi6k (#1791) üzenetére


tothbe
addikt

sima mezei hp deskjet-ként nem megy?

By(e) Tothbe

(#1793) spammer


spammer
veterán

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Most töltöttem újra Canon IP1600-as nyomtató PG40 típusú patronját, nem sokat kb 5ml feketét injekcióztam bele. Most beraktam a nyomtatóba és nem ismeri fel, sárgán villog, ha nyomtatni akarok, azt írja, nem ismerhető fel a fekete patron :O

Hogy lehetne megoldani ? Volt már utántöltve többször is, akkor nem volt ilyen gond, igaz akkor mással töltettem, most meg rendeltem készletet és én töltöttem, de alig raktam bele kis feketét meg volt is benne, szóval nem a tinta a gond.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1794) spammer válasza spammer (#1793) üzenetére


spammer
veterán

Sikerült felismertetnem vele, de most az a gond, h nagyon maszatol.. Kiszedtem, zsepivel áttöröltem, de észrevettem, ha rányomom picit erősebben (nem erősen, csak jobban) zsepire, akkor eléggé folyik belőle a tinta. Gondolom miután a nyomtatóban is mozog elkezd folyni belőle, ezért maszatol. Miért folyik ennyire belőle? (alig töltöttem bele)

Most várok hátha kicsit szárad, vagy mittudomén, majd próbálkozok vele, de nem hiszem h ennek ennyire folynia kellene az alján. :(

szerk: természetesen a fúvókatisztitást, nyomtatófejtisztítást és hasonlókat megcsináltam, és bár nem lett tökéletes, viszonylag jó a nyomtatási kép, a gond az hogy a lap többi részén maszatol.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1795) tothbe válasza spammer (#1794) üzenetére


tothbe
addikt

egy patron tölteni is csak párszor lehet, egy idö után elhasználódik.

By(e) Tothbe

(#1796) spammer válasza tothbe (#1795) üzenetére


spammer
veterán

Ha jól emlékszem, ezen kívül 3x lett töltve, most a 4. és nem töltöttem tele csak raktam bele picit. Nyomtatni sem szoktam sokat havonta pár oldal max, néha néha 50-100 :) Nem hiszem h elhasználódott volna.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1797) mokaficek


mokaficek
csendes tag

Üdv
Van egy canon ip 4500-as nyómtatóm vettem bele utángyártótt patrónokat átraktam a csipeket de nem akarja elfogadni fólyamatósan azt irja ki tintatartályhiba történt
nyissa fel a fedelet és cseréje ki azt a tintatartályt amelyneka lámpája nem világit.

elöre is kösszi!!! :DD

(#1798) Csabcsi


Csabcsi
csendes tag

Sziasztok! Segítség kellene!

Ezt írja ki a hp c 4180 lapbeolvasás után:hpqscnvw.exe,AppVer:7.0.0.177,Mode Name:hpotiop2.dll,ModeVer.:70.0.192.Offset:00009756

Mi lehet ez a hiba és hogy lehetne megszüntetni!

Előre is köszönöm!

(#1799) pohár


pohár
félisten

Köszi mindenki segítségét!!! :R :R :R :R :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1800) pohár


pohár
félisten

1800 :D:D:D :DD :DD :DD :DDD :DDD :DDD :)) :)) :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.