Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18001) MaxxDamage válasza draco31 (#18000) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én ezért is vettem tartályos nyomtatót, bár a lézeres még jobb. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#18002) draco31 válasza MaxxDamage (#18001) üzenetére


draco31
veterán

Én még pont a vírus előtt vettem lézert, szerencsém is volt még, utána szálltak el az árak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18003) w.miki


w.miki
veterán

Canon MX870 nyomtatóm van, ami sajnos tegnap megállt.
U052 hiba: a nyomtatófej típusa nem megfelelő.
Tegnapig semi baja nem volt. Hogyan tudnám ezt orvosolni?
Néztem több videót, de sajnos nem értem jól az angolt, mit kellene csinálnom?
How To Replace Printhead in Canon Pixma MX860 MX870 Printer
Canon Printer B200 Error - Fixed!
Canon error B200 - kde je problém a jak ho vyřešit (where is problem and how to solve it)

Jobb felső két PINt az (első utánit) leragasztottam, de a hiba nem túnt el.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18004) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Van egy Brother mfc-t920dw nyomtatóm. Nyomtattam ki fényképeket eredeti brother fotópapírra. Pár hónap múlva elszíneződnek a képek, ez mitől lehet? Mit lehet tenni?

(#18005) €uro


€uro
őstag

Még mindig nem sikerült megjavítanom az EPSON SX535WD nyomtatómat.

Gondoltam, most már felhívom azt a srácot, aki nyolc évvel ezelőtt egyszer javította nekem ezt a nyomtatót. Sajnos, a telefonszáma már nem él és ide a fórumra sem lépett be nyolc éve azzal a fiókjával, melyen keresztül akkor elértem.

Segítsetek, kérlek megtalálni őt!

Kutakodva a neten, láttam, hogy több Prohardver fiókja is volt - mind már nagyon régiek. De azt is látom, hogy sokaknak segített már nyomtató javításban. Megadok itt most pár adatot róla, melyek mindegyike nyilvánosan megtalálható itt a Prohardver fórumán. Szóval, semmi privát információt nem fedek fel.

Ismert fiókjai: Vzor, hanka, repair
Telefonszáma: 06(20)212-4757
Így hirdette magát: NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) Bp. X. Hungária krt. 7.

[ Szerkesztve ]

(#18006) Csavarnyuzo válasza €uro (#18005) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tudtommal már nem foglalkozik nyomtatókkal -sajnos, mert én is irányítottam hozzá embereket.

A pirosat kell elvágni.

(#18007) €uro válasza Csavarnyuzo (#18006) üzenetére


€uro
őstag

Értem. Köszönöm.

(#18008) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Van egy Epson L3160 nyomtatóm. Ma elkezdtem egy nyomtatást, ~50 oldal, és kb 10 oldal után minden kép rószaszínes színű lett. Csináltam egy fúvóka ellenőrzést, sárga csíkokat egyáltalán nem látok. Megcsináltam a fúvóka tisztítást kétszer, de ugyanez. Tinta van még bőven (pont sárgából van a legtöbb).

Van ötletetek mit lehet a gond? Egy erős tisztítás segíthet ezen? (nem akartam még erős tisztítást csinálni, mert nem tudom segít-e, és azt írja 12 óráig nem szabad utána nyomtatni, úgyhogy csak akkor csinálnám, ha csak ez marad)

(#18009) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok!

Van egy Pixma IP 7250-em. Nyomtatáskor kidobott egy C000 hibakódot, azóta nem nyomtat. Természetesen minden legegyszerűbb fixet megpróbáltam, beléptem service módba is indiai videók alapján, de az sem hozott eredményt. Pár órával előtte még tökéletesen nyomtatott. Nincs benne papírdarab, kosz, semmi.

Egy magyar oldalon azt írják rá, hogy drive switch error. Ezzel lehet valamit itthon kezdeni, vagy csak a Canon tudja javítani a belső szoftvereivel?

(#18010) w.miki


w.miki
veterán

Két patronos nyomtatókat mennyire lehet utántölteni?
Van olyan multifunkciós nyomtató, ami jobban utántöltés barát?
Pl. a Canon PIXMA TR4650 patronjai (PG-545) mennyire engedik az utántöltést?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18011) w.miki válasza w.miki (#18010) üzenetére


w.miki
veterán

Ali-n van ehhez a nyomtatóhoz utántöltő készlet, illetve CISS rendszer is.
Ezekről mi a vélemény? Mennyire működő képesek ezek a gyakorlatban?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18012) draco31 válasza petyus_ (#18008) üzenetére


draco31
veterán

Meg kell próbálni az erőset, mert ott vagy dugulás van, vagy levegős lett esetleg.
Ilyet még sosem hallottam, hogy nem szabadna utána használni egy ideig.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18013) draco31 válasza w.miki (#18010) üzenetére


draco31
veterán

Nekem anno MP210-esem volt, töltöttem. Ha jól emlékszem annak a feketéje 15ml körül volt, másfél ilyen flakont megetettem vele, mire annyira tönkrementek a fúvókák, hogy már inkább kellett egy új patron.
A végét az jelentette, amikor az egyébként sosem használt színes patronra bedobta újra a hibát, hogy vegyek újat. (10 évig nyúztam, 4 ilyen flakon fogyott el) Szóval kapott egy baltát a fejébe, és lézerre váltottam, még a drágulások előtt.
Színeset sosem próbáltam tölteni.
Semmi utántöltő szett nem kell. Matricát leszeded a tetejéről, van egy kis lyuk neki gyárilag, az felnagyítod kis fúróval (nem fog benne semmi tönkremenni, mert csak egy szivacs van benne, ami tartja a festéket) Veszel egy 10ml-es fecskendőt, meg egy tűt hozzá (lyukat akkorára kell fúrni, hogy a tű belemenjen.) Beletolsz kb 10 millit, tetejét szárazra törlöd, aztán egy kis cellux a lyukra, mint ha a gyári matrica lenne. És kész.
Vagy elsőnek egy ilyet veszel, ebben van fecskendő, fúró.
Ja meg gumikesztyű, mert nagyon fog a tinta. :D
Illetve jó, ha esetleg meg van a patron műanyag tokja, amiben adták annó. Akkor abba bele tudod rakni a művelet idejére, és nem kézben kell fogni.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18014) maross válasza draco31 (#18013) üzenetére


maross
veterán

Udv, van egy regi brother hl-11 monokrom lezernyomtatom, amelyik par centinkent tett egy pottyot, egy becsipett lap nehezkes kihalaszasa utan meg mar elegge elszaporodtak. Lehet ezzel valamit csinalni, vagy ideje ujat venni?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18015) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Samsung Xpress m2026 (nem wifis).

Led-je pirosan világít (folyamatosan).

Utángyárott tonerek voltak benne. Mit tudok kezdeni vele? Google nem a barátom (vélhetően, mert egy olcsó, a mi piacunkra szánt termékről van szó)

Kézikönyv szintén nem segített (vigyem szervízbe)l :R

(#18016) draco31 válasza maross (#18014) üzenetére


draco31
veterán

Ennyire nem vagyok benne a dologban.
Így azt mondanám, hogy lehet a dobegységet kellene cserélni.
De jön erre biztosan valaki okosabb.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18017) maross válasza draco31 (#18016) üzenetére


maross
veterán

Az jó lenne, ha megoldaná. Sajnálnám röptetni, abszolut elégedett vagyok vele.

kep a nyomtatott papir egy fehér részéről [link]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18018) maross válasza maross (#18017) üzenetére


maross
veterán

youtubeos okosodas utan kiszedtem a dobot, letisztogattam, visszatettem, nem sok minden valtozott. Bar volt rajta egy-ket leszedhetetlennek tuno folt es karc, de nem olyan mennyisegben, ahogy a papiron megjelennek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18019) Csavarnyuzo válasza I02S3F (#18015) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem Google a barátod hanem a felhasználói kézikönyv -na jó lehet hogy csak felebarátod. Először nézd meg hogy ott miket ír. Ha nem csak a drivert tetted fel, akkor a számítógépen is meg tudod nézni hogy mi a hiba -kézikönyv ebben is segít hogy hogyan-, hátha kapsz plusz infót.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#18020) Csavarnyuzo válasza maross (#18017) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha jól tippelem fénykép. Ahol nincs fókuszban a papír ott is ugyanolyan sötét feketék -telítettek- a pöttyök?
És a típust érdemes pontosítani.

A pirosat kell elvágni.

(#18021) maross válasza Csavarnyuzo (#18020) üzenetére


maross
veterán

gyakorlatilag mindenhol, vannak rajta nagyobbak is. Itt egy nagyobb felbontasu kep
Remeltem legalabb az a ket nagy ismetlodo paca eltunik a tisztitasnal, de azok is megmaradtak. Brother HL 1110

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18022) spacelab


spacelab
tag

Üdv!
Brother DCP-T720DW nyomtatót driverét szeretném windows 11-re telepíteni. Innen letöltöttem a Full Driver & Software Package csomagot ami elindítva kicsomagolja magát egy mappába majd települni szeretne. UAC prompt után azonban semmi nem történik. A kicsomagolt mappában van egy start.exe, azt indítva is csak UAC prompt van, de nem települ semmi. Van valami ötletetek, hogy mi hiányozhat egy frissen telepített windows 11-en ami szükséges a driver telepítéshez?

(#18023) Csavarnyuzo válasza maross (#18021) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha rákeresel a típusra találsz hozzá service manual-t. 36. oldalon le van írva hogy milyen távolság esetén mi okozza az ismétlődő képhibát. Mérd meg, tippre a 75,4 mm lesz.

A pirosat kell elvágni.

(#18024) Csavarnyuzo válasza spacelab (#18022) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

W10 sandbox-ban simán indult a telepítő a kicsomagolás után.
W11-ben admin-ként vagy bejelentkezve? Ha nem, akkor próbáld meg úgy.

A pirosat kell elvágni.

(#18025) spacelab válasza Csavarnyuzo (#18024) üzenetére


spacelab
tag

Adminként vagyok bejelentkezve.
A legszebb az egészben, hogy kipróbáltam win 11 sandboxban és elindul a telepítő. De a frissen telepített win 11-en semmi életjelet nem mutat.

(#18026) Csavarnyuzo válasza spacelab (#18025) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Futtasd rendszergazdaként a start.exe-t és valami semleges könyvtárba legyen kicsomagolva, hátha.
Vagy ha csak a nyomtató driver kell, akkor van más ötlet.

A pirosat kell elvágni.

(#18027) spacelab válasza Csavarnyuzo (#18026) üzenetére


spacelab
tag

Ezt már próbáltam, D:\brother könyvtárban van a driver, adminként indul a start.exe, de semmi.

(#18028) Csavarnyuzo válasza spacelab (#18027) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

W11 baromság lesz, kisérletezni kell vagy Win fórum.
Ha nyomsz egy jobb gombot a start.exe-n és a kompatibilitási módon változtatsz?

A pirosat kell elvágni.

(#18029) maross válasza Csavarnyuzo (#18023) üzenetére


maross
veterán

3. manualban megtalaltam. 75.4, "exposure drum". Vegyek uj dobegyseget? Egy utangyartott gombokert van, még pcx-nel is.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18030) spacelab válasza Csavarnyuzo (#18028) üzenetére


spacelab
tag

Végigpróbáltam XP-ig mindet, egyikkel sem jó. Az a legjobb, hogy előtte működött, csak reinstall után nem tudom, hogy mi a kínja.

(#18031) sartana


sartana
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Samsung 1660-as nyomtatóm. A nyomtatásindításkor a lapadagolója elkezd ugrálni, közben behúzza az első lapot, kinyomtatja, húz egy második lapot, de azt félúton elakasztja.

Van erre valakinek használható ötlete?
Előre is köszönöm!

(#18032) Csavarnyuzo válasza maross (#18029) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Gépet fizikálisan nem látva sajnos nem tudom 100%-ra azt mondani hogy vegyél -nem kedvelem az utángyártott cuccokat-, de az ismétlődési távolság alapján szinte biztos hogy a dobegység szórja a tonerport a lapra.
Az furcsa hogy ha ez szinte egyik pillanatról a másikra következett be, mert nem ez a jellemző -hacsak nem piszkáltál bele nagyon a tisztításkor.

A pirosat kell elvágni.

(#18033) Csavarnyuzo válasza spacelab (#18030) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Amire nem mondtál A/B-t. Csak nyomtatni akarsz?

A pirosat kell elvágni.

(#18034) Csavarnyuzo válasza sartana (#18031) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A konkrét típust nem ismerem, de ha a behúzó görgő keresztmetszete nem szimmetrikus hanem asszimmetrikus, akkor jellemzően egyszer kéne csak fordulnia. Ha többször fordul, akkor vagy kopás, de legikább a relé hangtompító szivacsa ragacsosodik el, emiatt a nyelv beragad egy időre és a görgő többször fordul mint kellene. Ilyenkor hamarabb betolja a 2. lapot mint kellene -vagy akkor is betolja ha csak 1 lapot nyomtatunk- és elakad. Ha ez van, akkor a ragacsos szivacsot le kell tisztítani és a helyére kell ragasztani valamit kétoldalas ragasztóval -pl. vajas dobozból, vagy PET palackból.

A pirosat kell elvágni.

(#18035) Aureal


Aureal
senior tag

Urak!
Bizhub nyomtatót állítottak be egy új épületbe, ahol kiépített LAN és WIFI is van már, de még várják a net szolgáltatót a WAN-hoz a héten…
A kérdés, hogy a lokál hálóról vhogy el lehetne érni a nyomtatót scan/print feladatokra? (pl. egy laptopról)
A pontos típust nem tudom, de amit ismerek Bizhub 283-ast, ahhoz képest ez egy újabb kiadásúnak néz ki (formatervezés, nagyobb színes display, minimálisabb számú kezelőgombok, nincs lehajtós konzol stb.)

Azon gondolkodtam, hogy esetleg beviszem itthonról a régi TP link (TL-WR340G) wifi routert kísérletképp, bár nem tudom a Bizhubok fix vagy dinamikus IP elérésűek egyébként? :F

[ Szerkesztve ]

(#18036) Csavarnyuzo válasza Aureal (#18035) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Be tudod állítani fix IP-re és DHCP-re is, utóbbinál MAC alapján foglalni kell neki egy IP-t a DHCP szerveren -routeren ha az látja el a DHCP szerepet.
A lényeg hogy valahogy arra a hálóra kerüljön amin a számítógépek is vannak. Ezután már csak driver a számítógépekre és kész a nyomtatás.
Szkennelés kicsit bonyolultabb, email, SMB is mehet, valószínűleg pendrive-ra is tud. De ha új i-series modell, akkor tud a saját háttértárába szkennelni, amit meg tudsz osztani a háló felé és eléred a gépekről hasonlóan mint egy bármely más megosztást.

A pirosat kell elvágni.

(#18037) Aureal válasza Csavarnyuzo (#18036) üzenetére


Aureal
senior tag

MAC alapján foglalni kell neki egy IP-t

Ezt hogy érted pontosan?

(#18038) Csavarnyuzo válasza Aureal (#18037) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha a bizhub-on nem manuálisan állítasz be fix IP címet, akkor valahonnan kapnia kell. Legjellemzőbb/elterjedtebb hogy DHCP-n keresztül fog kapni. A bizhub-nak van egy MAC címe, ami alapján a DHCP szerveren -routeren- kell csinálni egy IP cím foglalást, hogy amikor IP-t kér a bizhub, akkor mindig ugyanazt az IP címet kapja meg.

A pirosat kell elvágni.

(#18039) Aureal válasza Csavarnyuzo (#18038) üzenetére


Aureal
senior tag

Ezt ilyen mód értem, csak MAC címből hogy gyártok konkrétan IP-t?
És ami korábban be volt esetleg rajta állítva azt nem jegyzi meg vagy úgy nem jó használni? (A hálózat új, az eszközök már használtak.)

[ Szerkesztve ]

(#18040) sartana válasza Csavarnyuzo (#18034) üzenetére


sartana
csendes tag

Szia!

Köszönöm a tippet. Az első volt, hogy a behúzógörgőt kiszedtem és a gumin forgattam egyet. Sajnos nem jött be.

Viszont teljesen szétkaptam a gépet és a műanyag fogaskerekek alatt van egy lapfelszedő rugós mágnesegység, ez nem működött rendesen, így szigetelőszalaggal alápakoltam, és láss csodát, tökéletes a működése.
Gondoltam megosztom, hátha másnak is segít ez a tipp...

(#18041) I02S3F válasza Csavarnyuzo (#18019) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia Csavarhúzó!

Mostmár a windows (10) fel sem ismeri! Eddig az állapotát a programja (Samsung Printer Experience) "Nem elérhető", "Nem kapcsolódik" volt. De ez kedden volt. Mostmár nem is találja a win.

- kihúztam a tápkábelt, majd vissza,
- másik usb portban is próbáltam,
-másik (nyomtató)kábellel nem próbáltam, de kedden ezzel működött
- Ki kapcsoltam meg vissza többször.

A kézikönyv szerint a LED-je "súlyos hibát" jelent, folyamatos piros színnel világít.

Valamit, mint rétirendszergazda tudok vele kezdeni?

(#18042) I02S3F válasza I02S3F (#18041) üzenetére


I02S3F
őstag

Azt írja a szervíz manuálja, a programból kiolvasott kód alapján, hogy nem kompatibilis a toner. Utángyártott van benne. Eddig ment is utángyártottal, csak ilyen van készleten. Mit javasoltsz? Válogatós lett és eredetivel el fog indulni?

(#18043) maross válasza I02S3F (#18042) üzenetére


maross
veterán

nem ertek hozza, csak tipp: regebbi driverrel vagy firmware-rel? ugy gondolnam, hogy idokozben "okositottak" ki.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18044) I02S3F válasza maross (#18043) üzenetére


I02S3F
őstag

Pont firmware upgrade-elem!:B

(#18045) I02S3F válasza I02S3F (#18044) üzenetére


I02S3F
őstag

upgrade-elni akartam. :(

Olvasgatom a service manual-t tovább!:K

(#18046) I02S3F válasza I02S3F (#18045) üzenetére


I02S3F
őstag

Hát eredeti Samsung tonert kér. Én átamon ezt a (szakmai) felettesemnek, majd jól nem csinál vele semmit!:( (ő tud rendelni)

(#18047) maross válasza I02S3F (#18044) üzenetére


maross
veterán

es regebbivel? mert ujjal mar nem hiszem, hogy menne.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18048) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!

Van egy Xerox WorkCentre 3025 masinám. Wifi képes, így az itthoni routerrel eddig szépen működött, hogy USB kábel nélkül tudjak nyomtatni. Régebben feltűnt, hogy néha ledobja magát a hálózatról, de egy restart mindig megoldotta a problémát. Legutóbb viszont úgy ledobta magát, hogy hiába szeretném újra konfigurálni, egyszerűen nem látja a routert, minden más a környéken lévő routert/wifi eszközt lát a nyomtató, kivéve azt a routert amivel eddig dolgozott. :DDD
A router nem lett piszkálva, nem lett semmi állítva rajta, minden más itthoni eszköz látja és tud rá csatlakozni, a router és a nyomtató között kb. 1 méter a távolság. A nyomtató drivert/szoftvereket újra telepítettem, nem segített.
Valami tipp esetleg?

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#18049) McJoker válasza McJoker (#18048) üzenetére


McJoker
tag

Megoldódott, valami mégis változhatott a router beállításai között, a védelmi módot WPA2-ről WPA+WPA2-re állítottam és most már látja a nyomtató. :DD

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#18050) Csavarnyuzo válasza Aureal (#18039) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem akarlak megsérteni de alapfogalmakkal nem vagy tisztában. Az hogy MAC alapján hogy foglalunk DHCP-n IP-t az nem nyomtató specifikus kérdés, neten csilliárd helyen van leírva, meg tudod nézni.
Az hogy a nyomtatón mi volt a korábbi helyén beállítva nem "jó", mert nem a hálózatot szoktuk a nyomtatóhoz állítani hanem fordítva.
A nyomtató megjegyzi ha fix IP van beállítva, ha DHCP-n kér, akkor nem -van kivétel.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.