Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) kiszu


kiszu
senior tag


Sziasztok.
Van egy Canon ip 3000-es gépem és van vele valami gond.

Bekapcsolás után pár másodperc mulva elkezd világítani a narancssárga lámpa és utána kikapcsol.

Van olyan,hogy nem kapcsol ki,de akkor se lehet vele nyomtatni. Egyszrűen a narancsárga és aq zöld lámpa váltakozva villog.
Patronok rendben,kábelek rendben.
És nem akkor kezdi el ezt csinálni amikor megkapja az utasítást a nyomtatásra,hanem bekapcsolás után néhány másodperccel.Nyomtatás nélkül is.

Nem tudok vele semmit nyomtatni.

Ujratelepítettem a drivert. Kábeleket megnéztem,de semmi változás.

Van valakinek valami ötlete?

(#302) kew


kew
senior tag

hali!

van egy canon mp150-es nyomim, ma bekapcsoltam, hogy nyomtatok pár oldalt, de sajna nemigazán megy...
Bekapcsolás után rögtön kiteker egy darab papírt, lassan és érdekes hanggal, legalábbis még nem hallottam ilyet tőle. Ezekután próbálok nyomtatni, de a papíradagolójából jön egy mély ''csapódás'' hang (ezt se hallottam még) majd errort jelez a kijelzője és a képernyőn a progija is.

képernyő hibaüzi:
5100 - A FINE patron tartója nem tud elmozdulni.
Szüntesse meg a papírelakadást vagy távolítson el minden olyan idegen tárgyat, amely gátolja a FINE patron tartójának mozgását, törölje a nyomtatást a számítógépen, és kapcsolja KI , majd BE a készüléket.

A patronok mozognak rendesen, kiszedtem és visszatettem őket, nem segített. Idegen tárgy nincsen benne :)

Magán a nyomtatón Error 2-es hiba villog, ez szokott, mikor kifogy a papír.
E, 2 - Helyezze be újra a papírt, majd nyomja meg a [Fekete] vagy [Színes] gombot.

A fenti két gombra nem reagál ez esetben. Ha nem rakok bele papírt, és utána jajong ezzel a hibával, reagálnak a gombok.

Valszeg az adagolóbol jövő bumm hang okozza, mivel ez eddig nem volt. Amint ezt meghallom, már villogni is kezd a hibajelzés a kijelzőn. Nézegettem, de nem látszik semmi olyankor, mikor csinálja :(

valami ötlet esetleg, hogy mi okozhat ilyet :F
köszi előre is!


[Szerkesztve]

(#303) Ramius válasza kew (#302) üzenetére


Ramius
őstag

jujj neijesztgess, ilyet akarok venni :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#304) kew válasza Ramius (#303) üzenetére


kew
senior tag

hát most felnyitottam és megvicceltem, merugye kézzel nyomtam le a kis pöckét amitől asziszi levan csukva a fedele és nyomtathat. így ment, lecsuktam ment, kikapcsoltam, majd vissza, nem nyomott ki papírt és nyomtatott mint a kisangyal :) nemtudom mi lelte...

amúgy jó cucc, vegyél nyugodtan :) eddig még nem volt gond vele, most kicsit megmakacsolta magát vagy francsetudja...mindenesetre remélem most abbafejezte.

mod: hopp elkiabáltam, ismét error 2....grr. az a baj ezekkel, hogy ha visszaviszem gariba, ott tuti semmi baja se lesz :)


[Szerkesztve]

(#305) tothbe válasza Ramius (#300) üzenetére


tothbe
addikt

nem akarlak ijesztgetni de sztm drága lesz, mert a leirtak alapján legvalószinübb, hogy fejre száradt a tinta részben és/vagy elektronikahibás is a cucc.

By(e) Tothbe

(#306) tothbe válasza Huma (#291) üzenetére


tothbe
addikt

ez miben jobb? Azért mert hp? Szerintem nézd meg azt a ricoh-t mégegyszer.
Az árait meg itt megkérdezheted bármelyiknél: [link]
És a Quasar-t meg a Lansoft-ot ismerem, vagy mivel nem irtál lakhelyet az adataidhoz, a vidékieket is a linken megtalálod.
Szervizre meg mind1, mert Bp-en a Ricoh központilag szevizeli, szóval ugyanaz lesz.

By(e) Tothbe

(#307) tothbe válasza kiszu (#301) üzenetére


tothbe
addikt

Elvileg ez segit rajta:
Waste Ink Counter Reset. Manual for Service mode

1. Turn off the printer. And disconnect the printer cable.
2. Press and hold the POWER button, turn on the printer.
3. The indicator (L.E.D.) should be green.
4. Press and release the RESUME button , the indicator (L.E.D.) should be orange.
5. Press and release the RESUME button again, the indicator (L.E.D.) should be green
6. Release both buttons

De ha nem akkor szükséged lesz egy Software Resetter for Canon programra.
Innen sok hasznos Canon cuccost leszedhetsz: [link]

By(e) Tothbe

(#308) Ramius válasza tothbe (#305) üzenetére


Ramius
őstag

Mostmár tulajdonképpen mindegy mibaja, holnap veszek egy canon mp150-et :)
De azért köszi a választ.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#309) tothbe válasza Ramius (#308) üzenetére


tothbe
addikt

akkor neked is hasznos lehet majd a canon-os linkem. :)

By(e) Tothbe

(#310) kiszu válasza tothbe (#307) üzenetére


kiszu
senior tag

Szia. Sajnos ez nem segített.
Ilyen Canon resettert sehonnan nem tudok letölteni. Az általad megadott linkről sem.
Ott csak leírások vannak.

Nem tudsz esetleg címet?

(#311) Huma válasza tothbe (#306) üzenetére


Huma
addikt

Azért gondoltam, hogy jobb mert 18 lap/perc a másik pedig 16. Ezenkívül 95.000-ért láttam a Ricoh-t. 84.000-ért pedig a HP-t.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#312) tothbe válasza kiszu (#310) üzenetére


tothbe
addikt

próbáld meg az ip1000 vagy ip 1500-hoz tartozó service tool-t letölteni és követni az ahhoz leirtakat.(szerviz módba tenni a gépet és utána bedugni, resetelni, stb.)

By(e) Tothbe

(#313) tothbe válasza Huma (#311) üzenetére


tothbe
addikt

igaz, én is megnéztem, és ebben pl. 64 mega ram van meg 1200dpi-s a nyomtatója.
Szvsz akkor a hp a legjobb. ;)

By(e) Tothbe

(#314) Ramius


Ramius
őstag

Na megvettem a canon-t :) /MP150/
Jó kis gép ez, még tesztelgetem mit tud.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#315) hangyi


hangyi
csendes tag

sziasztok
nyomtatót szeretnék venni
canon mp 150 vagy epson dx 3850
nem tudom melyik lehet a jobb
mp150ről több véleményt találtam
de az epsonról semmit. a külön
patronos rendszere miatt pl
jobb lehet az epson
köszi a segítséget :))

(#316) tothbe válasza hangyi (#315) üzenetére


tothbe
addikt

nézd, e kettö között, a ''kinek a pap'' elv dönthet csak.
Vedd figyelembe, hogy mennyiért tudsz patront szerezni pl. hozzájuk és igy melyik éri meg hosszútávon jobban neked.
Amúgy mindekttö jó kis gép, eddig még csak minimális hibákkal találkoztam, amiket könnyen el lehetett háritani a usernek is.

By(e) Tothbe

(#317) divot


divot
veterán

Hp 3845 nyomtatóm betegeskedik. A tünet a következő: fekete színben nem nyomtat szöveget, és a színes képek is furcsák, valószínűleg nem keveri hozzá a fekete színt, és a színes patronból nyomja.

HP 27 és HP 28 patront használok.

Valami tipp, mielőtt garanciális cirkuszba kezdenék?

(#318) Ramius válasza divot (#317) üzenetére


Ramius
őstag

Az index fórumon aranyszabály, hogy csak egy helyen kérdezz, különben elveszel a válaszokban :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#319) hangyi válasza tothbe (#316) üzenetére


hangyi
csendes tag

köszi a válaszod
a patron ára lényeges , eredeti
patron összességében hasonló
a 2 géphez viszont utángyártottat
csak epsonhoz találtam G&G 1300
Victoria 950-ért .
a kérdésem az lenne, hogy minősége
van-e olyan mint az eredeti ,mert ha
ezek jók akkor egyértelmű hogy ezt
veszem

(#320) tothbe válasza hangyi (#319) üzenetére


tothbe
addikt

nézd, egy utángyártott patron sosem lesz az eredetivel teljesen azonos, max. nagyon hasonló. Nem is beszélve arról, hogy ha nem eredeti kellékanyagokat használsz, a gyártó megvonhatja a garanciát,, mert annak feltétele ez is. Az utántöltésnek pedig megintcsak megvannak a veszélyei, szóval ezekkel csak óvatosan, mig garis a cucc.

By(e) Tothbe

(#321) tothbe válasza divot (#317) üzenetére


tothbe
addikt

variánsok:

1. Beszáradt a fekete patron vagy egyáltalán nem is müködik.
2. beszáradt a fej is.

Próbáld ki, hogy cserélsz benne fekete patront. Ha az sem segit, akkor mehetsz a szervizbe megnézetni.

By(e) Tothbe

(#322) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Meghalt a jó kis Canon BJC-240-esem.
Kéne egy olcsó, de jó nyomtató, kizárólag irodai munkára.Lehetőleg ne legyen az eredeti patron 4 rugónál drágább bele.
Mit ajánlanátok?Kb 15 rugóm van rá.

THX :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#323) tothbe válasza Ace Ventura (#322) üzenetére


tothbe
addikt

mondjuk egy ip1700-ast vagy ha az sok, akkor egy 1300-ast. ;)

By(e) Tothbe

(#324) Huma


Huma
addikt

Úgy tűnik a HP 3050-es lesz a kiválasztott. Főleg, hogy 77.000 Ft. Csak egy kérdésem lenne. Az utántöltésre jó ez [link] ? Vagy eredeti tonert kéne venni?
Az egyik 2.600Ft a másik 8.600Ft. Vagy ha valaki el tudná magyarázni hol/milyen utántöltőt szabad venni. (olyat amitől egészbiztos, hogy nem száll el a nyomtató)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#325) tothbe válasza Huma (#324) üzenetére


tothbe
addikt

ilyet ne vegyél, nézz inkább utántöltött toner-t. Van egy cég pl. a Dorozsmai-Miskolci u. sarkán(Dorozsmai 193/b), ök is árulnak nagyon jó minségü utántöltött tonereket, de ezekkel ''az eredetivel megegyezö por, amit te töltesz utána otthon'' cuccokkal mindig csak a probléma van.

By(e) Tothbe

(#326) Huma válasza tothbe (#325) üzenetére


Huma
addikt

A házilag történő utántöltés jóval olcsóbb lenne. A Dorozsmais cégnél nem lehet külön csak port venni? Egy toner háromszor drágább.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#327) Huma válasza Huma (#326) üzenetére


Huma
addikt

Ha az utántöltő por nem jó minőségű akkor csak a toner megy tönkre vagy a nyomtató egyéb részei is károsodhatnak?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#328) pityuk


pityuk
csendes tag

Sziasztok! Meg tudná mondani valaki, hogy hogy lehet utántölteni az Epson D68 tintapatronjait (T06xx széria)? Hol kell a tintát beletölteni, mert nem találok rajta semmi lukat, ahol lehetne tölteni?

(#329) Kviky


Kviky
tag

Sziasztok!

Akarok venni egy multifunkciós készüléket, 4 patronost. A Canon-ok közül az MP530-al szemeztem, illetve néztem az Epson-okat is, de onnan még nem találtam meg, hogy mi jöhetne szóba. Kinek van tapasztalta, vagy ötlete, hogy mit érdemes. Legyen normális a scanner is és a nyomtató is, és lehetőleg legyen lapadagolója.

Lehetőség szerint lehessen olcsó, utántöltött patront kapni hozzá :)

[Szerkesztve]

(#330) Winner_hun válasza pityuk (#328) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az újratöltőkészletben nincs leírás róla? Fúrj lyukat a tetejére, majd ha újra van töltve ragaszd be

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#331) pityuk válasza Winner_hun (#330) üzenetére


pityuk
csendes tag

Kösz a tanácsot!
Nem utántöltőkészletem van, hanem vettem hozzá külön Epsontintákat és injekcióstűvel gondoltam tölteni. A lyukcsinálás nekem is eszembejutott, csak nem fúrásra gondoltam, hanem felforrósított tűvel átlyukasztani a tetejét. Csak mi van akkor, ha vákum kell hogy legyen a patronban?

(#332) syscooo


syscooo
csendes tag

Van egy 670-es HP nyomtatóm van, és az a gondom vele, hogy amikor elkezdek vele nyomtatni, szépen behúzza a papírt (ahogy szokta), és amint megmozdulna a fej már le is állt. Ezután nekiáll villogni a sárga led. Hiába nyomkodom az alatta lévő gombot, még a papírt sem köpi ki, ahhoz ki kell kapcsoljam a nyomtatót. A számítógép meg nem vesz észre semmit (csak azt ha már lekapcsoltam és megszakad vele a kapcs.) az hiszi minden rendben és éppen nyomtat. Amikor csak úgy natúrba bekapcsolom mindentől függetlenül, mindig nekiáll rendezkedni. Ez az a tipikus 670-es búgás, meg mocorgás, amit néha kikapcskor és bekapcskor szokott művelni (akinek ilyen van az tudja), de ezt most már mindig csinálja. Ha bekapcsolt állapotban felnyitom a tetejét, akkor előjönnek a patronok. Ezzel most sincs gond, de ilyenkor újra elkezd villogni a sárga, és hiába csukom le a tetőt, nem történik semmi. Szintén a leállítás segít, csak akkor csúsznak helyükre a patronok.

(#333) harry válasza syscooo (#332) üzenetére


harry
veterán

Valami hasonló problémám van nekem is, de még nem sikerült rájönnöm, h mi [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#334) Zanik


Zanik
addikt

Multifunckiós nyomtatót vennék, és jól jönne egy-két tanács! Elsősorban nyomtatni és scannelni szeretnék, másolási funkció mellékes!

Először is: tintasugaras vagy lézer? Pro és kontra, érvek és ellenérvek érdekelnének!

A két kiszemelt jószág:
Canon MP170 [link]
vagy Samsung SCX-4100? [link]

Árban kb. ugyanott vannak (30ropi - ennél többet nem nagyon szánnék rá!)

Esetleges tapasztalatok, vélemények, javaslatok?!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#335) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Hogyan tudom megoldani, hogy mielőtt valaki nyomtatna, felugorjon neki egy jelszó kérő ablak, és csak akkor tudjon nyomtatni,ha beírta a jelszavát.
És esetleg azt, hogy több jelszó is legyen, és hó végén ki tudjam listáztatni, hogy ki hány oldalt nyomtatott?
Van –e ilyen program?

(#336) tothbe válasza Huma (#327) üzenetére


tothbe
addikt

igen, vagy-vagy. Jobb esetben csak a toner emgy tönkre, de általában a hengerek is kapnak a rossz porból meg a fixáló is cserés lesz.

By(e) Tothbe

(#337) tothbe válasza syscooo (#332) üzenetére


tothbe
addikt

a fejmozgató motor elektronikája adta meg magát. Csak cserélni lehetne, azt meg nem éri meg, mert 10ezer fölött van az ára(motorral együtt adja csak a HP).
Sztm cseréld le egy újra, az olcsóbb.

By(e) Tothbe

(#338) tothbe válasza Reinhardt (#335) üzenetére


tothbe
addikt

igen, vannak ilyen szoftverek. Általában egy speckós nyomtatószervert kap a masina, és a nyomtatószerver kezeli ezeket a jelszókat(esetleg kártyákat) meg a listákat(logokat), amit aztán idönként le kell tölteni róla, vagy elküldi egy megadott helyre.
Nézz utána Canon, Xerox, Ricoh mind árusitanak ilyen rendszereket.

By(e) Tothbe

(#339) tothbe válasza Zanik (#334) üzenetére


tothbe
addikt

Nos, elöször is azt kéne eldöntened, hogy szines vagy fekete-fehér cuccra van szükséged.
Mert egy szines tintasugarast összehasonlitani egy mono lézerrel, az elég botor dolog.
A tintasugaras technológiához szükséges nyomtatók elöállitása olcsóbb, a lézeré drágább, de az üzemeltetési költségnél megfordul a dolog.
A tintasugaras képei élesebbek, kontrasztosabbak, fényesebbek. A lézeré halványabb, kevésbé kontrasztos(persze nem ronda, és vannak olyan lézeres cuccok, amik szebbet is tudnak a tintasugarasnál, csak azok kb. 1-2 millánál kezdödnek, és akkor még csak nagyon az aljáról beszélünk), viszont cserébe tartósabb és olcsóbb.
Kb. ezek a lényegi különbségek, van még pár, de a lényeg ezekben benne van.

By(e) Tothbe

(#340) Winner_hun válasza pityuk (#331) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nemjó. Ha a tűt felmelegíted és belenyomod a patronba, akkor az egyből eltömődik, mellesleg nem is tudod egy alkalommal átolvasztani szvsz, mivel a tű az kicsi, gyorsan kihűlne. Vákuum meg nincs a patronokban, mindegyiken van kis nyílás, pont a vákuum elkerülése végett.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#341) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Van egy EPSON DX3800-as nyomtatóm, kifogyott a fekete festék, és nem tudok nyomtatni. Leszedtem egy programot (SSC Service utility) ami elvileg megoldja ezt a problémát, de semmi a nyomtatás továbbra sem megy pedíg a színesek még fullon vannak.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#342) szeva000


szeva000
addikt

Sziasztok!
Utángyártott patronból melyik márkát érdemes megvenni szerintetek?(A Canon Pixmákhoz való patronok érdekelnének főleg)

(#343) tothbe válasza Tosee (#341) üzenetére


tothbe
addikt

az ssc pedig segit, de elötte át kell tenni szerviz módba a nyomtatót és utána futtatni az ssc-t.

By(e) Tothbe

(#344) Kagylo


Kagylo
tag

Hali!

egy asztali gép, meg egy laptop gép van itthon, a wifis routeren kommunikálnak,meg a net is így megy

a nyomtató usb-n az asztalira van kötve.

az a kérdésém, h milyen módon tudok nyomtati a laptoprol,h az asztali gépet ne kelljen ehez bekapcsolnom?

(#345) Kagylo válasza Tosee (#341) üzenetére


Kagylo
tag

nekem dx3850-esem van, hasonló volt a problémám,csak kifogyott valamelyik szines patron,és nem engedett feketén nyomtatni,hiába volt a fekete patron tele

(#346) Tosee válasza tothbe (#343) üzenetére


Tosee
őstag

Hogy érted, hogy szervíz módba. Hogyan kell átrakni?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#347) Tosee válasza Kagylo (#345) üzenetére


Tosee
őstag

és, hogy oldottad meg?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#348) Kagylo válasza Tosee (#347) üzenetére


Kagylo
tag

én vettem bele szines patront, de a nem eredetiért rikácsol,h az nem jo neki.
elvileg valahogy be lehet állítani,de nem tudom,h hogyan :W

(#349) Tosee válasza Kagylo (#348) üzenetére


Tosee
őstag

azért köszi. én+ tegnap rendeltem utángyártottat :O
Remélem valahogy meglehet majd oldani, hgy menjen vele.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#350) Kagylo válasza Tosee (#349) üzenetére


Kagylo
tag

valahogy biztos be lehet állítani,mondom,nekem sírt, h evvel romlik a nyomtató, bla bla bla, nyílván csak azt akarja,h vedd meg 3X os áron,h az Epson zsebébe mennyen a lóvé

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.