Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) gardener válasza #93173760 (#1694) üzenetére


gardener
senior tag

b-max kollega árul ilyen régi HP-ket itt ph-n. Kérdezd meg Őt is hátha tud segíteni. Lehet ramja is van hozzá.

(#1702) Xpod válasza loszerafin (#1698) üzenetére


Xpod
addikt

Köszönöm a segítségedet.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1703) ZBO


ZBO
tag

Üdv mindenkinek!
Árulja már el valaki miért nem tudok pdf-et nyomtatni, mikor ez régebben sikerült? A dokumentumban engedélyezett a nyomtatás. HP 2360-asom van. Volt már hasonló hiba valakinek?
Köszi a hsz-eket.

(#1704) gardener válasza ZBO (#1703) üzenetére


gardener
senior tag

Telepítsd újra az acrobat readert! szerintem megoldja

(#1705) ZBO válasza gardener (#1704) üzenetére


ZBO
tag

Kössz a tippet. A legújabb frissítéseket letöltöttem neki és nem volt jó. Eddig azt hittem az A.Reader a legjobb pdf olvasó. Letöltöttem a Foxit readert, és láss csodát, már viszi is.Sok időt elpocsékoltam vele.

(#1706) gardener válasza ZBO (#1705) üzenetére


gardener
senior tag

Sokan a nyomtatóban keresik a hibát,pedig legtöbbször szoftware-s gond van.

(#1707) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
szeretnék egy nyomtatót venni, de elsődleges szempont lenne hogy utángyártott patront nagyon olcsón lehessen hozzá kapni - párszáz ill 1000 forint körül
azért ilyet szeretnék mert egyetemistaként nagyn sok jegyzetet és ábrát nyomtatok, ill néha nem ártana ha fotópapírra szépen felvinné amit kell

a canon iP 1800 és iP 2500ast néztem de annak sajna a aptronja ahogy nézem elég drága, amibe olcsóbb tartályok mennek, meg már jórészt nem árusított termékek - gondolok a BCI-6 os ill a Bc24 es tartályt igénylőkre
vagy valaki tud oylant ami megfelel az elvárásaimnak ? nem muszáj canonnak lennie de ne is tesco value legyen, HP nek tapasztalatból nagyon drágák még az utángyártottjai is, bár a régiez mindig kaptam 6-700 ftért, csak elromlott....
kösz a tippeket

(#1708) biker válasza Kobe (#1707) üzenetére


biker
nagyúr

mi neked a drága?
minden ugy patron megáll 600ft-nál, ami nem fejjel egyben van.
olyan canon-t keress, amibe a cli patronok mennek, 4 szín külön tank, (mint MP520 sorozat, nem tudom mi a neve ha csak printer)
4szín pakkban 1350Ft, jól működik, csak olyan finnyásnak, mint én, nem jó :)

szer: ip4200-5200

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1709) Kobe válasza biker (#1708) üzenetére


Kobe
veterán

hát, van itt egy elég nagy patronokra specializálódott bolt, tintaház néven, az ő netes oldalukon emg lehet nézni mit mennyiér töltenek...náluk pl a CLI s patronokat 800/színért töltik fel, kb valami ilyesmi kellene, nem tom a pakkot hol találtad vagy hol adják ennyiért
ami érdekelne az esetleg egy canon ip4200 es lenne, mert abba tunnék ilyen áron

ami viszont nagyon érdekelne az ára és tudása miatt az a canon mp210 csak abba nem tom pontosan milyen tank megy

(#1710) biker válasza Kobe (#1709) üzenetére


biker
nagyúr

www.nyomtassolcson.hu, itt vettem ennyiért.
bár megjegyzem, 3200Ft a fekete, elvileg 375, gyakorlatilag 450oldal jön ki belőle, nem drága szerintem.

a jelzett printerbe 40 és 41 patron megy, ami egyben van a fejjel, ezért drága...
ált. peach fejjel és cserélhető tartállyal 15k egy szett (két fej, négy tartály), aztán a tartály már olcsó

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1711) biker válasza Kobe (#1709) üzenetére


biker
nagyúr

patroncsomag

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1712) gardener válasza biker (#1711) üzenetére


gardener
senior tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én is ezeket használom.
Csodálkozék ha ennél olcsóbb megoldás is lenne...

(#1713) Kobe


Kobe
veterán

na, akkor még egy kis dolgot szeretnék megtudni
van egy Pixma ip3500as canon, aminél net szerint a
Patron kompatibilitás: PGI5Bk, CLI8C, M, Y,
egy ilyen utántöltős helyen itt helyben emg ezt találtam
Canon PGI 5 Bk
Cli 8BK
Cli 8C
Cli 8Y
Cli 8M
típusokat töltenek. A specifikáció alapján ez a Pgi-s lenne a külön fekete tartály, viszont a színes tartályban is volna egy külön fekete egység ? vagy abban csak a 3 színt kell töltögetni, vagy feketét is ?
kép alapján ugy tűnik

(#1714) Kobe válasza biker (#1710) üzenetére


Kobe
veterán

cs
úgy néz ki találtam egy kombinációt ami a pénztárcámnak tetszene
canon ip3500 as nyomtató, és ahhoz jó elvileg ez az 1500 ftos all in one CLI patron csomag....mondanál ennek a minőségéről vlaamit és ha jól láttam te vettél ilyet, menynir enehéz a csipet átpattintani ?

(#1715) biker válasza Kobe (#1714) üzenetére


biker
nagyúr

csipet átrakni semmiség
minőségről már 5x leírtam, itt is.
olyan, amennyibe kerül.
a gyárival a betűk széle síma, kontrasztos, ezzel pedig a papíron rostirányban szálkásodik. igényesek egyből kiszúrják, mások nem.

elhagytam az eredeti tesztképet, de nyomok másikat

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1716) biker


biker
nagyúr

ezek a minták.
a betűk 8 ill 10, 12 pt magasak

canon
utángyártott

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1717) biker válasza Kobe (#1713) üzenetére


biker
nagyúr

a cli8bk az fekete fotópatron, csak 5 patronos gépnél használatos
4 patronosnál csak az 5-ös kell feketében

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1718) misimano


misimano
csendes tag

Segitséget kérek! Van egy ip 2500-ös canon nyomtatom.Feltöltöttük a patronokat és nem ismeri fel ismét.Mit lehet ilyenkor tenni?Resetelésre van-e mód?

(#1719) gardener válasza biker (#1715) üzenetére


gardener
senior tag

Ezt a rostirányos szálkásodást én is észrevettem az előző canon+utángyártott patronoknál.
Fénykép nyomtátásnál mi a véleményed?
Ott még nem hasonlítottam össze. Viszont van egy i6500-öm is és tervezek A3-ban fotókat kinyomtatni,fotopapírra. Szerinted utángyártott patronnál lesz különbség eredetihez képest?
Van róla tapasztalatod?

(#1720) GuCo.


GuCo.
tag

Üdv!
Nemrég vettem egy Canon MP210-es multifunkciós gépet.
A régi HP-mhoz való ütántöltő tintából elég sok megmaradt. Az lenne a kérdésem, hogy van valami különbség a festékek között, vagy használhatom a Canon-hoz is ezt a festéket?

És esetleg tud valaki olyan helyet, ahol a CL-38-as, és PG-37-es patronokhoz lehet kapni utántöltő készletet? Mert kerestem, de eddig még nem igazán találtam hozzá.
Köszi.

(#1721) tshiga01


tshiga01
csendes tag

Hello! Van egy canon i550 nyomtatóm nyomtatófejet keresek bele. Nézelődtem a neten ezügyben és ellentmondásos infókat találtam. Konkrétan az egyik oldalon azt írják, hogy van kompatibilis nyomtatófej ami jó ebbe a nyomtatóba és másikba is, a másik oldalon pedig azt írják, hogy az i550-be való fej csak és kizárólag ebben működik. Az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki canon i550 -be illő és más típusú nyomtatóban is működő fejjel? Milyen típusú nyomtató feje illene az i550-be?

(#1722) biker válasza gardener (#1719) üzenetére


biker
nagyúr

nincs, mert a színest emiatt ki se próbáltam, elajándékoztam.
relatív sokat nyomunk színest is, de harmadik hónapjába lépve még negyedig vannak, így nem drága.
az viszon drága lenne, ha a glossy papírt elkúrná...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1723) gardener


gardener
senior tag

A3-mas nyomtatót,ha nagyrészt A4 lapok nyomtatására használnék,károsodna a mechanika?
Gondolok itt arra,hogy nem egyenletesen kopnak az alkatrézsek...
:F

(#1724) misimano


misimano
csendes tag

Még nem kaptam választ a segitség kérésemre .Legyetek szívesek már foglalkozni Misimanoval ,főleg látom vannak itt profik is.Előre is KÖSZI.

(#1725) biker válasza misimano (#1718) üzenetére


biker
nagyúr

ha van mód, akkor ki is írta...
berakáskor a háromszög (hiba) gomb pár másodpercig nyomása kapcsolja ki pl az én canonomon a detektort, míg új patront nem teszel bele.

néézd meg a manualban, van-e ilyen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1726) snerbalu válasza misimano (#1718) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Annak elvileg működni kéne. Az fordulhat elő, hogy beszáradt vagy megsérült a chip. Ezeknél a patronoknál nics nagy trükk.

NyomtassOlcson.hu

(#1727) snerbalu válasza GuCo. (#1720) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Amennyiben vizes bázisú tinták akkor semmi akadálya. (Márpedig annak kell lennie.) :)

NyomtassOlcson.hu

(#1728) biker válasza snerbalu (#1727) üzenetére


biker
nagyúr

végülis csak 4-5 különböző pigment méretű tinta létezik, mindenk más a viszkozitása.
és mondjuk egy nagyobb pigmentméretű tintától beáll a fej mint katiban a gyerek. de sebaj...
ez főleg az új 1pl cseppméretű cuccoknál lényeges.
ha meg ezt a tintát rakod egy 3pl-es cseppméretű fejbe, akkor meg csepeghet.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1729) snerbalu válasza Kobe (#1707) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Szerintem Brother nyomtatót vegyél. Mi azokat használunk tintásból. Átlagos minőség, olcsó fenntartás, kényelmes működtetés. A cli-s patronokkal szemben az az aelőnye, hogy nem kell a chip-pel vacakolni. LC1000 esetleg LC900 patronokra lesz szükséged:

Itt megnézheted.

[ Szerkesztve ]

NyomtassOlcson.hu

(#1730) GuCo. válasza snerbalu (#1727) üzenetére


GuCo.
tag

Oké, köszi. Akkor most már csak azt kéne tudnom, hogy melyik lyukakon milyen szín megy be. :D

(#1731) gardener


gardener
senior tag

(#1732) biker válasza GuCo. (#1730) üzenetére


biker
nagyúr

bármelyik lyukon bármelyik szín bemegy, csak fura lesz a nyomtatás :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1733) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello!

Nem tudja valahogy, hogy az Epson DX4450 készüléket hogy lehet utángyártott patronnal is működésre bírni? Nem hajlandó semmit csinálni. Letiltottam a status monitort már, de pirosan világít a tintaszint továbbra is, és nem nyomtat...

Köszi: HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1734) Kobe válasza snerbalu (#1729) üzenetére


Kobe
veterán

már lefutott ügy, megrendeltem egy canon Pixma IP 3500 ast....sznobság de a teljes gépem fekete ezüst kombináció, ez tetszett legjobban ilyen színekben és olcsó patronnal :D utántöltése nem vészes, de haverral havonta hozatok 1-1 patronpakkot pestről és még igyis kvaolcsón megvagyok, és nem ismeretlen márka....Feketében jó lesz az utángyártott - az egyetemi jegyzetek fél éév után a kukában landolnak; a színes meg max dvd borítók nyomatására - ahhoz meg az olcsóbból felnyomom a legjobb minőségre, és arra hogy a polcon álljon jó lesz. Eredetit meg akkor veszek majd, ha esetleg nagy mennyiségben kell fotópapírra nyomtatnom. Az meg még odébb van mivel a fotózással is msot ismerkedek csak :)

(#1735) zoo8800


zoo8800
veterán

Hali

Nemrég kaptam egy nyomtatót, hogy nem kelljen folyton anyámékhoz átjárni nyomtatni.
A probléma az, hogy az alaplapon nincs nyomtató csati. Létezik ehhez valamilyen USB-s vagy PCI-s eszköz, amivel összeköthetem a kettőt?

A nyomtató egy HP Deskjet 3820

Kösz

rip and tear, until it is done

(#1736) Rick4 válasza zoo8800 (#1735) üzenetére


Rick4
félisten

mi az, hogy nyomtató csati? paralell port? nem is kell, dugd össze egy sima usb A-B kábellel, és menni fog. persze előtte drivertelepítés.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1737) zoo8800 válasza Rick4 (#1736) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezek szerint paralell portnak hívják a nyomtató csatlakozóját. Kösz már ezt is tudom.

rip and tear, until it is done

(#1738) loszerafin válasza zoo8800 (#1735) üzenetére


loszerafin
senior tag

(#1739) snerbalu válasza gardener (#1723) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Nyugodtan nyomtass vele A4-et, nem fog kárt okozni.

NyomtassOlcson.hu

(#1740) snerbalu válasza biker (#1732) üzenetére


snerbalu
csendes tag

..., de biztos érdekes lehet. Épp a minap egyik ember barna tintát akart a fekete patronba. Végülis ki lehet keverni... :)

NyomtassOlcson.hu

(#1741) snerbalu válasza 04ahgy (#1733) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Sajnos ez egy elég trükkös készülék. Legjobb tudomásom szerint augusztus óta nem változtatott az Epson a nyomtatón, így a 3.0, 3.1 chip-pel működnie kell.

Itt garanciálisan kipróbálhatod: KLIKK

Ha ezzel nem működik, akkor sajnos egyelőre csak az eredeti a megoldás.

Az 1-es és2-es chip-ek csak a régebbi készülékekhez jók.

NyomtassOlcson.hu

(#1742) 04ahgy válasza snerbalu (#1741) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Garis próba? Nem tudod hogy megy?
Ugye nem úgy, hogy a hónom alatt viszem be a nyomtatót... :DDD

Ahogy guglizok itt mendenfele, egyre jobban azt látom, hogy nagyon trükkös készülék, valóban. Még utántölteni sem lehet az eredeti kifogyott patront, mert üresnek hiszi a bigott!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1743) ilba


ilba
tag

Sziasztok!

Adott egy HP Laser Jet 1320-as nyomtató. A problémám az vele, hogy nem nyomtat szép feketét, középszürke minden, aminek feketének kellene lennie. A toner már volt töltve párszor, és elméletileg kifogyóban van. Nem találtam a hp-nál semmilyen programot, ami elhalmozna a beállítási lehetőségekkel, így nem tudom, hogy lehet-e állítani egyáltalán (az Eco módon kívül) a festék mennyiségét...
Ez az első lézernyomtatóm (ráadásul használt), ezért a lelkivilága még rejtély számomra.

A hozzáértők hibafelismerő tudományát szeretném igénybe venni.

Köszönöm!

(#1744) Rick4 válasza ilba (#1743) üzenetére


Rick4
félisten

gondolom az utántöltött por minőségével van baj, ha a nyomat egyébként szép, nem maszatos, akkor nagyon más baj nem lehet, nem hinném, hogy a henger problémája így jönne elő..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1745) ilba válasza Rick4 (#1744) üzenetére


ilba
tag

Erre én is gondoltam, de találtam a telítettségre vonatkozó infót, miszerint az online eszköztárban lehetne ezen változtatni (az 1-5-ig terjedő skálán a 3-as beállítás van érvényben). A toner cseréje előtt ezt még ki szeretném próbálni..., de "természetesen" nem működik, mert órákon át csak azt írja, hogy " Várjon, amíg befejeződik az eszköztár inicializálása...". Ezek a HP driver és egyéb szoftveres problémák igencsak elgondolkodtatnak... Miért nem lehet normálisan szabályozni ezt a nyomtató beállításainál? :F
Amúgy szépen nyomtat, nem maszatol, nem foltos a nyomat.

Köszönöm!

(#1746) mmster


mmster
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet beállítani Windows XP Home alatt egy Epson LX-300+ nyomtatót, hogy egy A5-ös méretű dokumentum kinyomtatása után ne dobjon A4-es lapot? Windows ME-ot használva nem jelentkezik ez a probléma; a dokumentum nyomtatása után a traktor nem továbbítja a lapot az következő A4-es lap elejére.
Már minden beállítást végigzongoráztam a nyomtatószoftverben, sikertelenül. Hazai és külföldi fórumokban is találkoztam már ezzel a problémával, de megoldást nem találtam.

Megköszönnék bármilyen segítséget!

(#1747) snerbalu válasza 04ahgy (#1742) üzenetére


snerbalu
csendes tag

:) Hazaviszed, kipróbálod.
(Ha nem ismeri fel a nyomtatód akkor nem tudsz vele nyomtatni, így nem fogy belőle tinta, és ez esetben kicseréljük, illetve az eredetibe be tudjuk számítani, mert ha ez nem jó akkor hiába cserélem ugyanarra...)

Szóval véletlenül se hozd a nyomtatót! :)

NyomtassOlcson.hu

(#1748) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

Heló!
Én új vagyok itt ésláttam hogy valakia canon pixma ip 1500-as nyomtatóról kérdezett.
Nekem olyan van és tök jó!!!
A színes festék drága bele, de feketéből utántöltött is jó!
Színest viszont utántöltöttet ne vegyél mert általába üres szokott lenni.(ez tapasztalat!!!)
Tök jól is néz ki gyors és általába jó minőségi nyomatot ad ki.
Meg vagyok vele elégedve, mert van egy hp deskjet f 380-as multifunkciús nyomtatóm ami őszintén annyit nem ér mint egy darab szar!

????

(#1749) misimano


misimano
csendes tag

Köszi fiuk a segitséget.Megoldodot a problémám.Csá.

(#1750) snerbalu válasza ricsusz95 (#1748) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Nekem egy IP1000 van. Kizárólag utángyártott patronokat használok bele, és még nem volt rossz tapasztalatom. A fej is jól bírja minden hiedelemmel ellentétben (kb 25-30 garnitúra patron után).
Én elgondolkodnék az utángyártotton, mivel az 2-300,- Ft a kb. 3,900,- Ft-tal szemben.
Amúgy én is imádom ezt a nyomtatómat, mert ennél bírja strapát és nagyon olcsó fenntartani.

NyomtassOlcson.hu

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.