Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) szeva000 válasza fledermaus (#600) üzenetére


szeva000
addikt

Esetleg a pontos típusa mi lenne??? :)
Így igen nehéz véleményt mondani..

(#602) fledermaus válasza szeva000 (#601) üzenetére


fledermaus
csendes tag

Itt a termék honlapja:

[link]

20k körül árulják akciósan.

(#603) tothbe válasza fledermaus (#602) üzenetére


tothbe
addikt

ami fontos a brother-ekkel, hogy elég silány a szervizhálózatuk és nagyon drága bele a toner, mert csak ''eredetit'' tudsz venni, amelyikböl némelyik a kinai piaci cuccnál is gagyibbnak néz ki, meg olyan utángyártott tonerek vannak hozzá, amik semmire sem jók és nagyon hamar tönkreteszik a nyomit.
Lézerben javaslom inkább HP vagy Canon ,Ricoh(náluk inkább az új gélest) beszerzését.

By(e) Tothbe

(#604) szeva000 válasza fledermaus (#602) üzenetére


szeva000
addikt

Na szerintem is felejtsd el ezt.
Nézz valami Samsungot,annál fele ennyiért kompletten cserélsz a tonerrel mindent és strapabírók,mint a fene.
Én is samu lézereket használok:)

(#605) dépé válasza szeva000 (#604) üzenetére


dépé
csendes tag

A problémám a következő: Van egy HP 670c tintasugaras nyomtatóm. Tegnap utántöltöttem benne a festékeket, színeset, feketét. Aztán miután állni hagytam őket egy darabig, visszaraktam a nyomiba. A színessel nyomtatott is rendesen, a feketével viszont nem. Tesztoldalon nyomtatot feketét, de szerintem a színesből keverte. Aztán kiszedtem e feketét, de láttam, hogy csöpög, mint az állat. Le is töröltem e nyomtatót, mert ráfolyt egy kevés as műanyagra, ami a patron alatt van. Egy kicsit a nyomtató áramköre is olyan lett, emi érintkezik a a patron áramkörével. Letöröltem, oké. Mikor visszaraktam a patronokat máér nem volt hajlandó nyomtatni, csak villogott a hibajelző. A gépem pedig azt írja, a nyomtató offline van. Nem tudna valaki esetleg 1-2 tippet adni, mi lehet az oka?

(#606) fledermaus válasza szeva000 (#604) üzenetére


fledermaus
csendes tag

Köszönöm az észrevételeket! :)

(#607) ancsus9


ancsus9
csendes tag

Nem tudja vki hol vesznek be használt nyomtatót Szombathelyen?Akarok venni egy másikat és nem tudom mit csináljak ezzel.

(#608) szeva000 válasza ancsus9 (#607) üzenetére


szeva000
addikt

ahol veszed a másikat,ott kötelesek is visszavenni ha beviszed,ez törvény

(#609) ancsus9 válasza szeva000 (#608) üzenetére


ancsus9
csendes tag

De gondolom ingyen, én meg egy kis lóvét akarok érte!

(#610) szeva000 válasza ancsus9 (#609) üzenetére


szeva000
addikt

Jaaa,hát akkor add el :)

(#611) nuddle


nuddle
csendes tag

Tulajdonképpen miért tartanak az emberek otthon nyomtatót?
Tudom, hogy álnaivnak tűnik, de ha csak nem kisvállalkozásról van szó, szinte minden helyzetben jobb egy külső forrást igénybe venni.
Fotónyomtatás:
A digilaborok, minden hordozóról nyomtatnak, nagyítanak profin és ehhez mérten olcsón.
Házi feladat, szakdolgozat
A sok fekete-fehér nyomtatásra ott vannak a fénymásoló szalonok.
Gyermekrajzok
A gyerek otthoni grafikáit úgyis a munkahelyén nyomja ki mindenki, egyébként egy patron árából egy komoly színes ceruzakészletet lehet vásárolni és még meg is tanul rajzolni a kölyök, mert azért egérrel nem lehet, ezt tudjuk.

Szóval miért van nyomtatója otthon egyre több embernek?
Weboldalakat nyomtatni esetleg?

(#612) Winner_hun válasza nuddle (#611) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert kell. Az árak nem számítanak mert az újratöltés szinte ingyenessé teszi (annak aki tudja)
Mellesleg ha el kell vinni nyomtatni, az valszeg nem non-stop, meg plusz idő etc
Mellesleg munkahelyen sem tud mindenki nyomtatni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#613) ANT válasza nuddle (#611) üzenetére


ANT
őstag

''A digilaborok, minden hordozóról nyomtatnak, nagyítanak profin és ehhez mérten olcsón.''
Ja, ott van pl. a CopyGeneral. A4-es, nagyfelbontású (nem fotó) papírra színes borító, 400 Ft/darab! Olcsó, mi? :(((

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#614) fledermaus válasza nuddle (#611) üzenetére


fledermaus
csendes tag

11 éve van itthon nyomtatóm, egy HP Deskjet 600-as.

A papíralapú magánlevelezésem, a virtuális bankszámlakivonataim és a bankszámla tranzakcióim nyomtatására használom leginkább.
Mivel színes nyomtatásra is alkalmas, nyomtattam már vele fotót is, de erre a célra azért léteznek jobb nyomtatók is.

[Szerkesztve]

(#615) szeva000 válasza nuddle (#611) üzenetére


szeva000
addikt

Én a németektől veszem a fotópapírt(Canon),mivel féláron van nagyobb mennyiségben.Az utángyártott patron meg fillérek.Innentől kezdve abszolút nem olcsóbb a labor.
Nekem tuti nem,mikor 40db Canon A4-es papírt veszek kb. 2500ft-értaz 5db tinta meg 2000ft:)
A magyarországi kereskedelemmel vannak itt a gondok,nem az otthoni nyomtatással.

(#616) mezis válasza nuddle (#611) üzenetére


mezis
nagyúr

Tulajdonképpen miért tartanak az emberek otthon nyomtatót?

Kényelemből. Néha egyszerűbb valamit megcsinálni, mint másnak elmagyarázni, korrigálni, stb.
Egy utazásnál pl. az indulás még úgy-ahogy biztos, a visszaútnál már jól jöhet egy oldal a menetrendből.
Vannak munkahelyek és munkakörök, ahol a ''maszekolást'' nem tekintik szociális támogatásnak.
......

mezis

(#617) heaven


heaven
tag

Van egy 4 hónapos Canon IP-1600 nyomtató, amit orvos használ recept írásra.
Az a panasz rá, hogy 2 hetente kell benne tintát cserélni, mert baromi gyorsan kifogy a PG-40. Annak ellenére, hogy csak egyszerű recepteket ír vele, már egy alkalommal a színes tintát is cserélni kellett benne, de nem tudom mitől fogyott ki?

Ezen kívűl a nyomtató jobb oldalában lévő tinta-parkoló szerkezet úszik a mocsokbon és ahogy elkezdi a nyomtatást a nyomtató egész belsejében szétfröcsköli a tintát. Az egész műanyag ház csupa kosz, mintha egy 4-5 éves nyomtató lenne.

Érdemest ezt gari szervízbe vinni?

Milyen nyomtatót használjon az orvos recept írásra? Létezik egyáltalán csak fekete tintasugaras nyomtató? Vagy lézert is lehetne erre használni?

(#618) WillChi válasza heaven (#617) üzenetére


WillChi
senior tag

Nálunk az orvosiban egy HP1020 (szimpla fekete-fehér) van, az laser és elég sokáig bírja receptnyomtatásban.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#619) tothbe válasza heaven (#617) üzenetére


tothbe
addikt

kezdjük a lézerrel:
Nem, nem célszerü, mivel akkor henger nincs mint a recept, és az a4-es henger miatt a nyomi meg igy egy idö után tönkremenne, most részletekbe nem akarok belemenni.
Milyen tintát használ ehhez a nyomihoz? Utángyártottat vagy ö tölti után?
Vszleg túltöltött patronok miatt vagy elhasználódott patrondoboz miatt úszik az egész gép, és ha ez igy van, nem nagyon vinném gariba, mert ott elküldik délre (és nem nyaralni).
Ki kell takaritani és venni bele normális tintát, akár eredetit, ha már ennyire nem megy a választás.
Amúgy recepthez a legideálisabb a mátrixnyomtató, pl. epson 870 és társai.

By(e) Tothbe

(#620) heaven válasza tothbe (#619) üzenetére


heaven
tag

A doki nem ért nagyon a számítógépekhez, úgyhogy csakis eredeti patront használt PG-40.

Ezért furcsállom én is ezt a rengeteg fogyást és koszt.

De miért fogyott ki a színes patron?
Illetve miért nem lehet üres színes patron mellett fekete-hehéren nyomtatni?

(#621) bcsabib válasza dépé (#605) üzenetére


bcsabib
csendes tag

egy kis alkoholos törölgetés a patron és a gég érintkezőjére, és a patron fejénél ki kell egy kicsit szívni a tintát. a folyás oka , hogy nem zárt le a szelep a fenekén.

(#622) dépé válasza bcsabib (#621) üzenetére


dépé
csendes tag

igen, nekem is úgy folyik a tinta, mint az állat a patronból, 2 helyen is az alján, és ezért nem is nyomtat

honnan kell szóval kiszívni a festéket?

(#623) Winner_hun válasza bcsabib (#621) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez nem igaz, nem azért folyik, hanem azért, mert kicsit baromira túl lett töltve.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#624) Winner_hun válasza bcsabib (#621) üzenetére


Winner_hun
félisten

Plusz ajánlom még ennek a topiknak az átolvasását: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#625) Necc


Necc
addikt

Üdv.
Kérdésem az, hogy a PGI-5BK patron belemegy-e a CANON iP3300 nyomtatóba?
Elméletileg igen, de miután alaposabban körülnéztem a neten jó alaposan összezavarodtam. Csak megerősítést szeretnék kérni, mert itt a PH-n legalább tudom hogy pontosak a válaszok :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#626) szeva000 válasza Necc (#625) üzenetére


szeva000
addikt

Kikellene próbálni,az a bizta.Elvileg csak a chip van a PGI-n,a többi rész azonos.

(#627) Necc válasza szeva000 (#626) üzenetére


Necc
addikt

ááááh engem ne fárasszatok ilyennel mint chip a patronban már lassan a kenyérbe is chipet sütnek bele, engem az érdekel hogy passzol-e vagy sem :D 99% hogy passzol de nekem 100%-os válasz kellene :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#628) PazsitZ válasza Necc (#625) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link] Ezen oldal szerint igen.

- http://pazsitz.hu -

(#629) Maad


Maad
tag

Sziasztok, van itt olyan aki PG-40, vagy Pg-50 patront használ? Ha kifogy, akkor eredetit tesz a helyére, vagy tölti. Melyiket érdemesebb? Az eedeti nagyon drága, de utántöltőt meg még nem találtam hozzá. De találtam mégegy megoldást: modosított nyomtatófej[link] Szerintetek érdemes ilyenekkel kísérletezni, vagy maradjak az eredetinél?

(#630) szeva000 válasza Maad (#629) üzenetére


szeva000
addikt

Lehet kapni töltőkészletet is,elvileg a legjobban azzal járnál,de te tudod csakis,hogy mennyit nyomtatsz.
A gyári nagyon drága szerintem.

(#631) szilvanka


szilvanka
csendes tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Az első problémám:vettem egy ip4300-as nyomtatót,amikor kifogyott a festék,utángyártott patront vettem hozzá,de a sárga patron helyére nem igazán megy bele az új.Ez miért lehet?Van valakinek hasonló tapasztalata?A másik...az ez elötti nyomtatóm egy ip 1500-as.Most azt írta ki,hogy az elhasznált tintatartály megtelt.Úgy tudom ehez csak valami kódot kell tudni,vagy ilyesmi.Ha valaki tud ilyet,vagy egy helyet,ahol nem túl drágán kiütik azt megköszönném.Most nagy gondba vagyok mert eggyik nyomtatót sem tudom használni :W Előre is köszönöm a segítséget,és a tippeket a 4300-ast illetően. :R

(#632) Maad válasza szeva000 (#630) üzenetére


Maad
tag

Köszi, és milyen utántöltőre gondoltál, mert már voltam 3 boltban, egyiknek sem volt. A netem találtam, de ott meg valami a csomaghoz mellékelt szerszámmal kell a szellőzőnyílást megnagyobbítanom, hogy a fecskendő beleférjen. Nem gáz az ilyesmi?

[Szerkesztve]

(#633) tothbe válasza szilvanka (#631) üzenetére


tothbe
addikt

olvass vissza, többször is linkltem egy canon-os lapot, ahol ott a kódsor, illetve a gombnyomkodási sorrend, de sztm legalább egyszer már be is irtam ide azt.

By(e) Tothbe

(#634) szilvanka válasza tothbe (#633) üzenetére


szilvanka
csendes tag

Köszönöm!Biztos én vagyok a béna,de nem tudom melyik az.Egy canonos oldalt találtam,de angol,és az nem az erősségem.Ha megtennéd,hogy leírod nekem,nagyon jót tennél velem és az idegrendszeremmel :R A 4300 -as ról nem tudsz semmit?Most azt csinálja,hogy nem akarja felismerni a magentát :((( Lehet,hogy a chippel van gond?Ha tudsz segíts!Előre is köszi :R :R

(#635) szeva000 válasza szilvanka (#634) üzenetére


szeva000
addikt

tartsd a ''resume'' gombon a kezed folyamatosan kb5-8mp-ig,majd lesz eredménye:)
Az IP1500-as meg eeprom törléssel oldható meg

[Szerkesztve]

(#636) szilvanka válasza szeva000 (#635) üzenetére


szilvanka
csendes tag

Köszönöm!Ahogy rendbejöttek az idegeim,megpróbálom!Holnap nyilatkozok! :R

(#637) bcsabib válasza Winner_hun (#623) üzenetére


bcsabib
csendes tag

mivel egy kicsit állnihagyta a patront és mivel nem mondta azt, hogy tócsát hagyott alapból, ezért nem lehetett tultöltve. ha ugyanis tölti a patront, akkor a benne lévő levegőnek valahol távoznia kell. és addíg távozik, míg a tinta nem kezdel folyni. tölthetjük aparáttal (kerettel) vagy tűvel. :)

(#638) Winner_hun válasza bcsabib (#637) üzenetére


Winner_hun
félisten

amikor nyomod bele a tintát a levegő már akkor távozik jobb esetben, mert ha tűvel töltöd akkor a tű mellett van hely és ott távozik a levegő. Mellesleg:
[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#639) cafat


cafat
tag

Sziasztok! HP officejet 5610-es nyomtatóval lenne problémám. Fényképet szeretnék nyomtatni fotópapírra, de mindig begyűri a lapot. A sima fénymásolólapra pedig simán nyomtat. Mondjuk lehet hogy a lap a gázos mert egy HP 3420-as nyomtató is ugyanezt csinálja a fótópapírral. De mi lehet sz@r egy fotópapíron. A fotópapír inkjet 230g, és fényes. Ötleteket előre is köszönöm! :F

(#640) gaben


gaben
aktív tag

Hali!
Ma vettem egy Peach H56 patroncsomagot 1 fejjel + 2 tartállyal,de mikor berakom a HP PSC 1410-be akkor azt írja,hogy nem ebbe a nyomtatóba való a patron...
De a dobozára az van írva,hogy kompatibilis vele,és az eladó azt mondta eddig még nem volt gond vele...
Valaki találkozott már ilyennel,hogy bele való a patron,de mégis a nyomtató inkompatibilisnek látja?? A PC szoftvert is frissítettem. 5let?

(#641) cafat válasza gaben (#640) üzenetére


cafat
tag

Szia! Igen én is a napokban találkoztam hasonló problémával. Nekem HP 27es patront nem akart elfogadni egy 5610es multis gép. Aztán beleraktam egy 3420as nyomtatóba mert abba is 27es való de az is azt írta hogy nem kompatibilis. Irány a bolt ahol vettem és készséggel adtak helyette másikat amivel már rendesen működik.
Valakinek nincs ötlete az én problémámra?

(#642) cafat válasza cafat (#639) üzenetére


cafat
tag

Valakinek valami ötlete?

(#643) szeva000 válasza cafat (#642) üzenetére


szeva000
addikt

ha a csere működött rendesen,akkor mi itt a kérdés?
Sz*r volt a másik.(ezek szerint nem csak a te esetedben)

(#644) cafat válasza szeva000 (#643) üzenetére


cafat
tag

Igen valóban így volt, de nekem nem ez volt az eredeti kérdésem. Hanem az hogy fényképet szeretnék nyomtatni fotópapírra, de a nyomtató mindig begyűri. De csak a fotópapírt, másra rendesen nyomtat. Erre a problémára esetleg valakinek valami ötlete?

(#645) gaben válasza cafat (#644) üzenetére


gaben
aktív tag

próbáltál már más fotopapírt használni?Vagy mibdig ugyanazzal a típussal/fajtával csinálja?
súly :F

[Szerkesztve]

(#646) cafat válasza gaben (#645) üzenetére


cafat
tag

Régebben más fotópapírral nem volt semmi probléma, szépen kinyomtatta. Súly 230g.

(#647) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Milyen fekete lézernyomtatót érdemes venni teljesen alap dolgokra?

(#648) szeva000 válasza Matt-OPT (#647) üzenetére


szeva000
addikt

Samsung,OKI.

(#649) Matt-OPT válasza szeva000 (#648) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Konkrét típusokat tudnál mondani/ajánlani? Mennyibe kerül ezekbe egy toner és hány oldalt bírnak?

(#650) szeva000 válasza Matt-OPT (#649) üzenetére


szeva000
addikt

Samsungból 2010-es,már ez is chipes,de a tonerpor nagyon olcsó hozzá és chipet is lehet hozzá kapni.(esetleg ha tudnál régebbi típust szerezni:ML1610;ML1710;ML1750-ezekkel járnál legjobban,fillérekből lehet tölteni és nincs chip.)
Oki-ból a B4100-as is jó árban van,ahhoz is lehet olcsón port kapni,de viszont az OPC dob külön vn,azt ha cerélni kell,akkor dobhatod is a nyomtatót,mert annyiba kerül.A Samuknál a tonerrel egyben van,ott 1tonercserével megoldódik minden,de samukhoz lehet OPC dobot is kapni kb3000ft-ért

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.