Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) Winner_hun válasza Wajk (#144) üzenetére


Winner_hun
félisten

Őszintén szólva fogalmam sincs mert nem az enyém az a nyomtató, de asszem már vettek tonert:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#152) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

hy all!
kéne egy kis segitség, van egy HP PSC 2355-ös multifunk. készülékem és az a baja hogy nem akar szineset nyomtatni, eddig jo volt, ma bekapcsolom és semmi :F
plz help ha valakinek volt már ijen lécci segitsen vagy esetleg hol találok hozzá letöltjetö PDF manualt... :O

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#153) ANT válasza jaffa 2843 (#152) üzenetére


ANT
őstag

Erre gondoltál? [link] Vagy ha nem ez kell, akkor innen válogathatsz [link] Amúgy gugli mindannyiunk barátja!

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#154) jaffa 2843 válasza ANT (#153) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

sajna ezzel nem lettem elöbbre, itt nincs leirva semmi, esetleg valami tapasztalat ijen jelenségre? :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#155) ANT válasza jaffa 2843 (#154) üzenetére


ANT
őstag

A kereső többi linkje se mond semmit? Amúgy a probléma sajna nem ismerős. Egyik napról a másikra nem nyomtat színeket? A gépeden változott valami, amihez esetleg köthető ez a hiba? Angolnyelvű pdf fájl is jó lenne? Ezen az oldalon [link] pl. van egy.

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#156) jaffa 2843 válasza ANT (#155) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

mijen változásra gondolsz?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#157) ANT válasza jaffa 2843 (#156) üzenetére


ANT
őstag

Leginkább hardveresre. Pl. nem volt patroncsere, vagy hosszú ideig nem nyomtattál vele, oszt valamelyik tinta megrökönyödött?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#158) jaffa 2843 válasza ANT (#157) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

mondjuk a szinest egy darabig nem használtam de megnéztem hhogy jön belöle tehát az nem baj sztem

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#159) ANT válasza jaffa 2843 (#158) üzenetére


ANT
őstag

Mennyi ideig nem használtad? Mondjuk a tinta általában nem a patronba szokott beleszáradni, hanem a nyomtatófejbe (fúvókákba). Azt próbáltad tisztítani?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#160) jaffa 2843 válasza ANT (#159) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

kiszedtem a patront és megnéztem jön belöle a tinta mint állat ugyhogy lehet windows reinstall kell vagy nemtom... esetleg valami reset gomb vagy mittomén a nyomtaton nincs? :F
amugy kb 1 hete használtam utoljára...

[Szerkesztve]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#161) Wajk válasza jaffa 2843 (#160) üzenetére


Wajk
addikt

az nem lehet, hogy grayscale van bekapcsolva igaz?

a színes tintát használtad 1 hete utóljára? mert akkor sztem nem szárídhatott be.

esetleg egy driver reinstallt azt nyomathatsz.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#162) ANT válasza jaffa 2843 (#160) üzenetére


ANT
őstag

Ja, szerintem se valószínű, hogy egy hét alatt beszáradt a tinta a fejbe. Egyébként ennél a típusnál a nyomtatófej a patronnal egybe van vagy külön? (HP-t nem ismerem.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#163) ANT válasza Wajk (#161) üzenetére


ANT
őstag

Üdv! Megoldódott a nyomtatási problémád?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#164) ANT válasza pingvin10 (#142) üzenetére


ANT
őstag

Nekünk a cégnél vannak lézerprinterek. Ha a lap közepén gyengébben nyomtat, akkor kifogyóban van a festékpor. Próbáld meg kiszedni a tonert, rázogasd vagy ütögesd meg, bár ha kifogyóban van, akkor ez nem sokat segít. Mióta nem veszi be a papírt? A tonercsere óta? A tonerben nagyon finom festékpor van. Házilag utántölteni elég gusztustalan meló (úgy nézel ki utána, mint a szenesember). Szerintem jó az utántöltött is, de ne saját magad töltsd, hanem vidd el, ahol foglalkoznak ilyesmivel.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#165) jaffa 2843 válasza ANT (#162) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

egybe van a patronnal a fej...
megnézem másik gépen vagy ha ugyse akkor még meditálok egyet :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#166) ANT válasza jaffa 2843 (#165) üzenetére


ANT
őstag

Amit Wajk kolléga javasolt, azt tényleg kipróbálhatnad (mármint a driver reinstall-t) Nekem egyszer a szkenner hülyült meg, csinált mindenfélét (már amikor a rendszer felismerte!), és azon is csak a reinstall segített.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#167) jaffa 2843 válasza ANT (#166) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

de ez a nyomtato ojan hogy nem szükséges hozzá gép... dehát ugy se nyomtat szinest :F :F :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#168) Gobe71


Gobe71
csendes tag

Hello,

Van egy Kyocera FS-1700-as nyomtato es az csipi be
a lapot ott ahol felul van egy fenyes femhenger es alatta egy
gumihenger. Szetszedtem a nyomtatot es nem igazan lattom az okat, hogy
miert csipi be a lapot mert ha kezzel tekerem a fogas kerekeket akkor
kezzel at tudom tekerni a papirt. Tudtok adni valami jo tippet, hogy mit probaljak ki?

Udv.

Gobe

(#169) ANT válasza jaffa 2843 (#167) üzenetére


ANT
őstag

És milyen adathordozóról nyomtatnál? Kártyaolvasón keresztül vagy fényképezőgépről stb.? Fénymásolással vannak színek? Nem igazán vágom az ilyen kütyüket!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#170) ANT válasza jaffa 2843 (#167) üzenetére


ANT
őstag

Ja, még valami! A #155-be belinkelt oldalról nem szedted le az angol nyelvű pdf-et? Hátha abból ki lehetne csipegetni valamit!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#171) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

cs!

Sztetetk mennyit ér, használtan a HP 1012-es nyomtató? ..kérek véleményeket, jah és ha tapasztalatotok is van ezzel kapcsolatban akkor egy Pü vel +dobhatok! :D

Thx! :D

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#172) One79 válasza Gobe71 (#168) üzenetére


One79
csendes tag

Szia!

Nem vagyok nagy guru, de szerintem a nyomtató legelősször is a tálcából való papír felhúzáskor szokta meggyűrni a papírt vagy esetleg ferdén behúzni és akkor később már a helyesen működő alkatrészek is csúnya dolgokat tudnak művelni a papírral. A fényes henger a dob lesz, de azt nem hiszem, hogy az csípné be neked a papírt, de a gumihenger már annál inkább csinálhat ilyeneket. Pl ha valahol nagyno koszos (papírporos, festékporos), akkor nem tudja rendesen továbbítani a papírt és a tisztább részén meg rendesen tudja továbbítani így itt is ferdén húzza be és ismét jön a gyűrödés.
Görgőket tisztogasd meg egy kicsit és szabadkézzel ne nagyon nyulkálj sem a gumi görgőkhöz, sem a dobhoz mert az árt nekik.

Remélem tudtam neked valamit segíteni!

Üdv

Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

(#173) jaffa 2843 válasza ANT (#170) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

asszem tom már mi a baj, ha minden igaz akkor az elektronikával, de jobbik esetben csak a patronnal(fejjel együtt), tinta jön belöle tehát akkor csak az lehet.
ugy néz ki irány a szerviz :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#174) ANT válasza jaffa 2843 (#173) üzenetére


ANT
őstag

Csak nehogy valami iszonyatos összeget kérjenek érte! A printerek elég hálátlan jószágok, nem túl gazdaságos a javíttatásuk. :( Na, azé' sok sikert!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#175) jaffa 2843 válasza ANT (#174) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

bazz ha ujat veszek azis 40 rugó baze... de hát a k*va annyát ha fél/1év alatt bedöglik. vagy veszek bele eredeti patront és megnézzem ugy? hátha a fej szart be
a HP 520asom már vagy 8 éves és kitünöen müködik...................

[Szerkesztve]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#176) ANT válasza jaffa 2843 (#175) üzenetére


ANT
őstag

Figy, anno miko' én is nyomtatót vettem, sokáig tököltem, hogy milyen típus is legyen?Még internetes boltokat is felhívtam telefonon, hogy mit ajánlanak. Egyöntetű volt a véleményük, hogy a legjobb vétel a Canon tintasugaras printer (gazdaságossági meg egyéb szempontból is) Ezt ajánlották a tonerekkel, patronokkal foglalkozó kereskedők is! Megvettem a Canon cuccot, és nem bántam meg! Hónapokra elfelejthetem, akkor se szárad bele a tinta, pedig utángyártott patronokat veszek bele, a patronok darabja br. 300 Ft alatt van. :DD
Jó, tudom ez is elromolhat, de megy már másfél éve, és ennyi idő alatt szvsz köröket vert bármilyen típusra (üzemeltetési költség stb.)
Ja, és a környezetemben is mindenki Canon nyomtatót használ, nagy megelégedésre!

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#177) jaffa 2843 válasza ANT (#176) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

amugy a te printered mit tud? mennyibe kerül most kb? ja és mi a tipusa? (de elég lesz a tipusa is a többi nem fontos :D )

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#178) ANT válasza jaffa 2843 (#177) üzenetére


ANT
őstag

Canon S820, de szerintem ez a típus már kifutott széria. De vannak újabbak is, sztem azok is vannak olyan jók. Amúgy 6 patronos (1 fekete + 3 színes + 2 fotó).

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#179) Wajk válasza ANT (#163) üzenetére


Wajk
addikt

még nem ma fexek rá a témára eddig nem volt időm...

remélem megjavul...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#180) GameSpy


GameSpy
tag

Hy!
Van egy Hp PSC 2355-ös nyomtatóm! A szines tinta tök új benne néhány hetes alig nyomtattunk vele, de nem is ez a lényeg hanem ha a számítógép élkül próbálom használni akkor kiírja hogy rossz tipusú patron van benne.... de ha a gépről vagy a gép segítségével nyomtatok akkor meg megy! Nem tudom mi lehet a probléma!! :F

(#181) marsall


marsall
csendes tag

Szia Mindenkinek.

Nemrégen vettem 1 Canon MP150-es multifunkciós nyomtatót. Azt szeretném kérdezni, hogy létezik-e a patronjaihoz (40,41 fekete 50,51 szines) valamilyen utántöltő készlet! Aki tud ilyesmiről legyen szives és segítsen.
Légyszi ne ide a fórumba írjatok, mert nagyon kevés időm van átböngészni, ha megoldható az antosgyula@yahoo.co.uk e-m@il címre küldjétek a tippeket!

Előre is thx!

Bye Mindenkinek!

(#182) Winner_hun válasza marsall (#181) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#183) Chili7


Chili7
őstag

HP psc 2355- ös nyomtató ''rákényszeríthető'', hogy kétoldalasan nyomtasson?
Más egyéb nyomtató?

(#184) HpTomi válasza jaffa 2843 (#152) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Manual: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualCategory?lc=en&cc=hu&dlc=hu&product=422000&lang=hu&man_lang=hu

Drivers: http://h20180.www2.hp.com/apps/Lookup?h_lang=hu&h_cc=hu&cc=hu&h_page=hpcom&lang=hu&h_client=S-A-R205-1&h_pagetype=s-002&h_query=2355&submit.x=9&submit.y=8

(#185) sanyez


sanyez
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy multifunkciós nyomtatót venni 30e forintig. Egyáltalán nem ismerem a nyomtatók világát, tehát ajánlásban szeretném a segítségeteket kérni.
Hogy tintasugaras vagy lézeres nekem mindegy, igazából azt se nagyon tudom mi a külömbség. Amit tudjon: A3-t, fotót,színes eket is tudjon, ja és persze könnyen kezelhető és megbízható legyen. Ha vki esetleg tud nekem ebben segíteni azt nagyon megköszönném :R :R :R

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

(#186) csemberlen válasza sanyez (#185) üzenetére


csemberlen
őstag

Hmmmm egy kicsit körül kéne nézned mondjuk a depón.
30-ért szines tintást kapsz A4 ben.
A3 az más kategória.......

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#187) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Mennyit lehet nyomtatni a Canon IP5200-as nyomtatóval egy készlet patronnal a valóságban? (A gyári 250 db körüli 10x15-ös adat az egyetlen amit a neten találtam.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#188) ISZOLE válasza ISZOLE (#187) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Senki?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#189) ISZOLE válasza ISZOLE (#187) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Talán estefelé betéved valaki....

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#190) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Nyomtatót szeretnék venni, ki is néztem egyet Epson DX3800 /multifunkciós/. 19990 Ft.

A vélemények és tapasztalatok érdekelnének.

Amiért ezt választottam: színenként cserélhetők a patronok, van hozzá utángyártott patron, leginkább DVD borító néha szkennelésre + egyéb szöveg nyomtatására használnám.



[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#191) woodysu


woodysu
csendes tag

hogyan kell reszetelni a patront? van egy Hp 3820 nyomtatom, s nem ismeri fel a szines patront (hp c6578d) s nem akar nyomtatni meg feketeval sem... lett toltve, csak a agyak a boltban nem reseteltek s 2 nap mulkodes utan kiirta hogy nem kompatibilis a szines patron...

(#192) vargaimre válasza sanyez (#185) üzenetére


vargaimre
csendes tag

Hello!
Nekem már 6 éve üzemel egy Hp Deskjet 1120C tintasugarsa nyomtató (A3).
Nagyon megvagyok vele elégedve.
Én munkára használom, így 2 havonta sajnos patront kell cserélni, olyan sokat nyomtatok.
A patronok nem olcsó hozzá. (fekete kb. 7e, színes kb. 8,5e)
30e forintból A3-t csak használtat tudsz venni. Minimum 80e egy jó A3 tintasugaras.
Lézer nyomtatók jobbak, de még drágábbak. :O

(#193) FaTHI


FaTHI
őstag

Help! Cannon Ip3000--m nem adagolja a feketét,valszinü beszáradt a fej(Kivettem a patront ,és ahol adagolja semmi fekete maszat vagy vmi).Mit lehet tenni hogy ujra működjön???

(#194) ANT válasza FaTHI (#193) üzenetére


ANT
őstag

[link] :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#195) FaTHI válasza ANT (#194) üzenetére


FaTHI
őstag

És vki Próbálta már ezt a Clorox+Viz fej-tisztitást?

(#196) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Van egy CANON I250 típusú nyomtatóm, de nem hajlandó rendesen nyomtatni. Vettem bele eredeti patronokat, /buktam 6000/ mert egy illetó azt állította, hogy mivel én utángyártott patronokat használlok, ezért van a hiba, és időnként átt kell mosatni eredetivel. Hát nem jött össze. Áztattam a nyomtatófejet /kb. 15 percig/ langyos vízben, /jött is belőle az anyag/ majd megtörölgettem, beleraktam a patronokat és semmi. Próbálkoztam szoftveresen is tisztítani, + nyomtatgattam vele de hiába a fekete az abszolút olvashatatlan. Szinte csak a sötétkék megy rendesen.

Azóta már vettem egy másikat, csak érdekelne, hogy megéri-e vele bajlódni, mert lenne aki elvinné.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#197) ANT válasza FaTHI (#195) üzenetére


ANT
őstag

Én biztos nem, mert nekem nem volt még ilyen problémám! :DD De azért linkeltem neked azt a topikot, hogy nézz körül ott. Biztos van más módszer is a beszáradt fej tisztítására.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#198) ANT válasza Tosee (#196) üzenetére


ANT
őstag

Kollégámnak is volt ilyen problémája (asszem) Canon i865-tel, csak a fekete nem ment. Ez szvsz nyomtatófej-hiba lesz! :O Nemigen éri meg a javíttatása (anno kb. másfél nyomtató ára volt). Néha célszerű csak szürkeárnyalatos oldalakat nyomtatni, éppen az ilyen hibák elkerülésére!
(Az, hogy utángyártott patron miatt nem nyomtat ----> MARHASÁG! :Y )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#199) Woid


Woid
tag

HP3920 6 hónapos. Első lapot szépen nyomtatja, a másodikat már nem, csíkos, vagy minden második sor hiányzik, fekete patronnál. Szinesnél első lap zöld, második szintén hiányos, fakó, alig látható. Viszont ha 2 nyomtatás között várok egy percet akkor rendben van fekete patronnál, szinesnél ugyanúgy zöld. Némi kék is van, piros szin egyáltalán semmi. A patronból viszont jön a piros tinta rendesen a zsepire... Vettem új patront is, semmi változás. Ötlet? Szerintem a nyomtató elhasalt de nagyon...

(#200) ANT válasza Woid (#199) üzenetére


ANT
őstag

Neked is ajánlom a #194 alatti linket. Abban a topikban többféle alternatív módszer le van írva a fejtisztításra. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.