Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) tothbe válasza Levi123 (#849) üzenetére


tothbe
addikt

nos ebbe 21-es és 22-es patron való, azokat nem annyira ismerem, de utánalesek, hogy chip-esek-e, bár elég újak, tehát vszinü.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#852) tothbe válasza arpi6k (#850) üzenetére


tothbe
addikt

Ha van benne nyomtatószerver, akkor a hátulján találsz egy utp aljzatot is.
Meg általában hp jelöli egy n betüvel a tipus végén, ha hálózatos verzió.

De ennél hiába is keresnéd, csak külsö nyomtatószerverek vannak hozzá hp-nál, tehát tuti nincs benne.

By(e) Tothbe

(#853) tothbe válasza tothbe (#851) üzenetére


tothbe
addikt

Meg is találtam, ez már chip-es széria.
Használj bele peach utántöltő szett-et.

By(e) Tothbe

(#854) Levi123 válasza tothbe (#853) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi a választ. Utánanézek milyen az a ''peach'' szett és használni is fogom
:R

Levi

(#855) Soseee


Soseee
csendes tag

Hali!

Lehet hogy volt szó róla, de szorít az idő és nem tudtam végiolvasni a topicot... Van egy Canon i250-es nyomtatóm, ami egy lapbegyűrés után totál meghalt. Az állapotjelző LED hetet villan sárgán, kis szünet, majd újrakezdi. A segédprogi szerint 'a nyomtató foglalt'. Resetgombot nem találtam, áramtalanítva is lett, driver újrahúzás sem segít... :F Bármilyen ötletet szívesen várok.
Köszi!

Az ígéret szép szó, de a Landwirtschaftsausstellung meg hosszú!

(#856) tothbe válasza Soseee (#855) üzenetére


tothbe
addikt

vszleg valami hardveresen megakadt. Vagy a görgök, vagy valahová szorult egy kis papirmaradék.

By(e) Tothbe

(#857) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Na megint jöttem panaszkodni. :)

A HP Deskjet D1360-asom egyszerűen nem hajlandó nyomtatni.

Rámegyek Word-ben a ''Print'' ikonra, a nyomtató kezelőprogramjában meg is jelenik a dokumentum címe és státusza (nyomtatás) de valójában nem történik semmi.

Próbálkoztam azzal, hogy törlöm az elvileg folyamatban lévő nyomtatásokat és újraindítom de akkor sincs semmi. A gép ledje viszont zölden világít (nem villog) tehát üzemképes. Elvileg.

Mi lehet a probléma? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#858) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv!

adott egy HP DeskJet 610C nyomtató ami ilyen[link] hangot ad ki magából bekapcsoláskor, és már több hónapja nem működik, és senki sem tudott idáig komolyabban segíteni.

ja, és felváltva villog utána a zöld és a sárga led.

esetleg szorul benne vmi? vmi beragadt? vagy mi??? :O :O :O

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#859) D4rkm4n válasza Blackdeath (#858) üzenetére


D4rkm4n
őstag

HP sux, de van megoldás.

Ablak kinyit, gép megfog, erőteljed dobás, kecses ív, és bamm. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#860) Stimpy96


Stimpy96
csendes tag

Sziasztok.
Tegnap kaptam egy használt Epson C42SX-et.
Nem működik. Csak egy kérdésem lenne.
Igaz, hogy nincs benne festék(full üres a patron), de nem csinál semmit a gép.
Mikor bekapcsolom mozog a fej, de utánna meg sem moccan.
Patron miatt csinálja, vagy simán rossz?
thx

Élsz, vagy csak létezel?

(#861) meke1


meke1
csendes tag

Sziasztok!

Szereztem egy Epson C43SX tintasugaras nyomtatót. Olyan problémája van, hogy felváltva villog a piros és a zöld LED, pedig új tintapatronokat tettem bele. Mi lehet a hiba oka?
Köszi előre is a válaszokat.

(#862) Winner_hun válasza Stimpy96 (#860) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mit mozogjon?:F
Nyomtatásnál nem ír ki valami figyelmeztetést?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#863) Stimpy96 válasza Winner_hun (#862) üzenetére


Stimpy96
csendes tag

Csak annyit, hogy nem nyomtatható a dokumentum.

Élsz, vagy csak létezel?

(#864) tothbe válasza Blackdeath (#858) üzenetére


tothbe
addikt

A fejtovábbító mechanikád ragadt be.
Próbáld finoman jobbra-balra mozgatni a fejet a tengelyen (persze ne húzd el, csak mozgasd meg).
De kitörhtett egy fog is, akkor ez sem segit, vagy csak szétestek a müanyag fogaskerekek, az még orvosolható.
Szét kell kapni, megnézni, ha törés, akkor kuka(nem is kapsz hozzá, csak komplett fejet, az meg drágább, mint a nyomtató),ha csak szétesett, akkor viszonylag egyszerü újra összerakni.

By(e) Tothbe

(#865) tothbe válasza D4rkm4n (#857) üzenetére


tothbe
addikt

Nyomtass vele tesztoldalt a nyomtatóról és a gépröl is, meg nézd át a kábelezést, nincs-e kicsúszva az usb pl.

By(e) Tothbe

(#866) cimopata


cimopata
csendes tag

Sziasztok.

Remélem tudtok segíteni.
A problémám a következő: Van egy tintasugaras nyomtatóm ami a fekete nyomtatásnál kimaradt csíkokat hagy a papiron. Megnéztem a patront ami érintkezik a nyomtató fejével és a következőket láttam:
A patronból szivacson keresztül jut el a festék a nyomtatófejbe. A nyomtatófej pedig nagyon apró réseket tartalmazó rácsszerüség. Ehez érintkezik a patron szivacsos része és valszeg ittmegy át a festék.
Nos az a kis rács kicsit középen el van szineződve, arra gondoltam hogy ott beszáradt a feték. Szerintetek egy kis körömlakk lemosóval el lehetne távolítani? Mert a ferék még a papíron kis víz hatására is elmosódik szóval nem valami nehezen oldható. Szerintetek fel lehetne oldani körömlakklemosóval?
De aztán lehet hogy az nem is beszáradás.

A válszokat köszönöm.

(#867) harry


harry
veterán

Hello, kolléga látott egy ilyen multifunkciós gépet: Lexmark X1290. 13k, tehát elég belépő szintű, dehát épp az ár miatt vonzó is számukra. Én nem bíznék benne annyira, ezért érdekelne a véleményetek - alapszintű feladatokhoz jó lesz ez is, esetleg némi ráfordítással komolyabbat, van ezt semmiképp, vagy elfogadható? [link]

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#868) csongi


csongi
veterán

Sziasztok. Canon MP460-hoz tudtok ajánalni magyarnyelvű szkennelő progit?

(#869) bcsabib


bcsabib
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy kis problémám egy nyomtatóval.
Egy hp 5610-es multigépem a töltött patront nem szereti, kiirja, hogy nem eredeti. Két három oldal után nem enged többet nyomtatnom.
:((

előre is köszi

(#870) ANT válasza harry (#867) üzenetére


ANT
őstag

Sztem Lexmarkot semmiképp! Finoman mondva gazdaságtalan az üzemeltetése! A gép ára általában vonzó, de utána a muníciót is kell tölteni, annak az ára meg Lexmarknál:Y !

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#871) copperhead


copperhead
aktív tag

Canon i350-es nyomtatóm van, és egyszercsak azt írta ki, hogy ''Nincs nyomtatófej a nyomtatóban''.Kipróbáltam ezt a melegvizes nyomtatófej tisztitást, jött is rendesen festék a fejből, de még mindig ugyanaz a hibaüzenet jön elő. :O [link] Gondoltam, hogy valami érintkezési hiba lesz, kontaktsprayvel megpucoltam a nyomtatófej érintkezőit, de semmi változás.Szerintetek van valami megoldás?Vagy csak a kuka marad.

(#872) harry válasza ANT (#870) üzenetére


harry
veterán

Nézegettem itt patronokat [link], amiknek az ára még elmegy, de a hozzá való fejekkel együtt már kicsit durva (pl 2*12ml 6k, de ugyen ez + egy fej már 20k...) Na jó, akkor ez valszeg kilőve.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#873) szeva000 válasza copperhead (#871) üzenetére


szeva000
addikt

ez pedig nagyon valószínű,hogy fejhiba.sőőt tuti

(#874) szeva000 válasza harry (#872) üzenetére


szeva000
addikt

szerintem is hagyd a lexmarkot,inkább vegyél valami Canon multit.Az MP510 nagyon jó,különálló patronokkal.kb35 rugó.

[Szerkesztve]

(#875) szeva000 válasza bcsabib (#869) üzenetére


szeva000
addikt

A patronok számát írd már le,akkor többet tudunk:)

(#876) ANT válasza harry (#872) üzenetére


ANT
őstag

Alapvetően az a gond a Lexmarkkal, hogy (tudtommal) nincs hozzá utángyártott patron. Ha pl. vennél vmi Canont, amiben nincs fotópatron, csak a sima színesek, akkor patrononként több ezer forintot megtakarítanál! Ugyanis a Canon fotópatronjaiból sincs utángyártott, de annak az ára még mindig barátibb (13 ml kb. 2000 pénz, legalábbis ahol én veszem :D ) Egyszóval sztem Canont érdemes venni!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#877) harry válasza ANT (#876) üzenetére


harry
veterán

Szerintem van utángyártott, előbb linkeltem is, de annak az ára is elég húzós. Amúgy mint írtam, nem nekünk lesz, hanem ismerős, ami kicsit bonyolítja a dolgokat, de majd átadom neki. Nekem most Canon mp180-van, ezzel elégedett vagyok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#878) ANT válasza harry (#877) üzenetére


ANT
őstag

Ja, hogy ezek csak utángyártottak? Az áruk viszont majdnem újak árában van (halvány emlékeim alapján mintha ennyiért már újakat is láttam volna. De lehet, tévedek. :B )

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#879) harry válasza ANT (#878) üzenetére


harry
veterán

Ez elvileg minőségibb. Mármint utángyártottak között (Peach). Mondjuk nem tudom Lexmark árak hogy alakulnak, de Canon patronok jó árban vannak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#880) szeva000 válasza harry (#879) üzenetére


szeva000
addikt

de nem ennyivel,ez is bizta.sőt akkor már inkább ink-mate töltőt használnék,az is kiváló minőség sokkal olcsóbban

(#881) ANT válasza harry (#879) üzenetére


ANT
őstag

Én a Canonhoz a ProColor patronokat használom, amivel meg vagyok elégedve. Ezeknek darabja vmi 320 pénz. ;) És ha eltekintünk a patron áraktól, a Lexmark nyomtatók még a beszáradásra is hajlamosabbak.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#882) tothbe válasza harry (#872) üzenetére


tothbe
addikt

peach-et ennek a fele alatt lehet nagykerben és kb. 55-60%-os áron kiskerekben kapni, de ahogy néztem, a többi sem olcsó nála.

By(e) Tothbe

(#883) copperhead válasza szeva000 (#873) üzenetére


copperhead
aktív tag

Akkor sajnos kuka. :(((

(#884) REPARATUR


REPARATUR
csendes tag

Hali van egy HP deskjet3940-esem. a gond az hogy a driverét nem tudom telepíteni, amit a hivatalos hp support oldalról töltöttem le. a hibaüzi a következő:

A rendszer nem találja a megadott filet.

C:/Program Files/Mozilla Firefox/temp/setup/hp2prl01.exe-m preloadproductdrivers

ezután leáll a telepítés.

mi lehet a gond?

http://www.jeromosfanclub.extra.hu

(#885) gpx750


gpx750
csendes tag

sziasztok!

Segítségre lenne szükségem: a nyomtatóm nem működik megfelelően, HL BROTHER 1240, lézer, mostanába a lapon - a megfelelően kinyomtatott szövegen - kívül szürkés a háttér, mintha festékporos lenne. Elég gázosan néz ki. Megnéztem a hengereket, van 1 zöldes színű és azon is festéknyomok vannak, meg van egy fekete-gondolom az a ''festékszóró''. Mit kellene tennem, hogy újra jó legyen? Még sose volt a toner töltve, se cserélve.

Várom a válaszokat. Köszi előre is.

(#886) Icewind


Icewind
aktív tag

Sziasztok

na nemnagyon vagyok otthon nyomtatókban, viszont ideje lecserélni egy ősrégi HP-t, mert már alig akar működni :(

Nos itthoni használatra lenne. Nem vágom nagyon a technológiák közti különbséget se(lézer, hőszub, tintasugár), bár a tintasugarasakról hallottam néhány negatív véleményt, talán a másik kettő lesz a nyerő.

20-30ezer forint között szánnék rá, nyilván szempont az ár is.
Nyilván két dologra kell: A4es szöveg, és A5 vagy A6 méretű fotok nyomtatása.
Nem tudom mennyi dpi számít jobb minőségnek, szóval help... lényeg hogy szép fotokat nyomtasson, és persze mezei word doksikkal is jól boldoguljon.

KEVÉSBÉ FONTOS a gyorsaság, nem kell kártyaolvasó, se semmi extra, ami fontos az a megbízhatóság és a minőség.

Persze ha ezért az árért kapok egy multifunkcios gépet(szkenner is) az is fasza, de nem elsődleges.

Pl egy ilyennel [link] mennyire járnék jól? :U

Mégvalami: a nyomtatót a géptől csak kb 3,5 - 4méterre tudnám elhelyezni, valszeg gyárilag nem adnak hozzá ilyen hosszú kábelt, általába lehet külön kapni ilyesmit?

Köszi előre is

Üdv

Ice

(#887) Icewind válasza Icewind (#886) üzenetére


Icewind
aktív tag

ja még az is szempont, hogy ne legyen bele túl drága a patron...

(#888) Icewind


Icewind
aktív tag

up & help please

(#889) szeva000 válasza Icewind (#886) üzenetére


szeva000
addikt

inkább tegyél mégy hozzá kb 10ropit és vegyél egy MP510-et.Abba olcsó a patron és külön színenként cserélhetőek.Nagyon jó gép

(#890) harry válasza Icewind (#886) üzenetére


harry
veterán

Nekem ilyen van. Gyárilag nincs hozzá kábel, de scanner nem emgy 1,5m-nél hosszabb kábellel. a elsősorban képekhez kellene akkor talán mást választanék.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#891) Icewind válasza szeva000 (#889) üzenetére


Icewind
aktív tag

sajna az már sok lesz :(

(#892) Icewind válasza harry (#890) üzenetére


Icewind
aktív tag

Mért csak 1,5m? más gépnél is vagy csak ennél? :F
ilyen árba ne is keressek olyan ami szép képet nyomtat?

(#893) szeva000 válasza Icewind (#891) üzenetére


szeva000
addikt

háát akkor a patron nem a legolcsóbb lesz.Amit itt megspórolsz azt el is fogod bukni bőben

(#894) gustav


gustav
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy én otthon töltögetem a lézer tonerjeinket, de most az egyik elkezdett csíkozni. Szoktam az opc dobot is cserélni ha megkopik, de ezen most nem látszik kopás. A csíkozás is homályos, ködszerű. Nem olyan erős sávokban csíkoz mint amikor az opc dob van megkopva. Lehúzó kést még nem cseréltem bennük, lehet attól? HP Q2612A toner. Ha valaki tud segítsen. Köszönöm.

(#895) szeva000 válasza gustav (#894) üzenetére


szeva000
addikt

ment 1privi,nekem is kellene kis segítség :)

(#896) harry válasza Icewind (#892) üzenetére


harry
veterán

Scan nem megy hosszab kábellel, gondolom egyik gépnél sem. Nemigazán tudom miért, de a hozzáértők így mondták. Aránylag szép képet nyomtat, de talán azért mégsem fotó mindőség (persze fotó patron/papírt nem is próbáltam...). Viszont ha sok színest nyomtats esetleg jobb lenne egy gép amiben külön cserélhetők a színek. Illetve a fenti kábeles téma miatt akkor talán külön kellene venni scant/nyomit.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#897) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Sziasztok!

Adott egy multifunkciós epson cx3650 típusjelzésű szarkupac (4 patron, 4 szín). A patronok a chip szerint üresek, de természetesen még lötyög bennük (ráadásul eltérő mennyiségű) festék. A patronok annak ellenére egyszerre ''ürültek ki'', hogy a beállításokban kipiáltam, hogy csak fekete festéket használjon, és ezt minden nyomtatás előtt ellenőriztem is.

Ma elmásztam egy boltba, ahol eredeti patron nem volt, tölteni se töltöttek, viszont volt utángyártott. Ezt betettem, ki is írta, hogy hurrá, ez tele van, viszont így sem hajlandó fekete-fehéren nyomtatni. (csak feketét vettem, mer csak az volt. Csak ezért nem vagyok hajlandó bemászni pestre).

Szóval - még mielőtt ledobom ezt a szart az udvarra, és samuval összetöröm - mit kell csinálni hogy hajlandó legyen fekete fehér szöveget kinyomtatni? Van hozzá esetleg ''törött'' driver, vagy valami trükk ami után hajlandó lesz nyomtatni, anélkül, hogy elmásszak 3db új patronért? (mind1, hogy az ''üres'' patronok be vannak e téve, sehogy nem nyomtat)



Az epsonnak meg csak gratulálni tudok, amiért ilyennel szopatja a vásárlóit. A nyomtatót kölcsön kaptam használatra, de soha semmilyen epson terméket nem fogok venni, és az összes ismerősömet lebeszélem róla...

Bocsánat a hangnemért, kicsit ingerült vagyok...

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#898) Icewind válasza harry (#896) üzenetére


Icewind
aktív tag

köszi :R

a scan igazából nem létszükségem, viszont mindenképp kb 3méterre lesz a géptöl, úgyhogy akkor ennyit a multifunkciorol...

Akkor ajánljatok egy egyszerű nyomtatót, ami viszonylag szép fotokat nyomtat, kezeli az A4et + 1 fotoméretet(A5 vagy A6 mind1) és relative olcso a tinta. :U

(#899) Icewind válasza Icewind (#898) üzenetére


Icewind
aktív tag

persze még mindig 20-30 (MAX 35) ezer körül...

(#900) szeva000 válasza Icewind (#898) üzenetére


szeva000
addikt

nekem az MP530 5M-es USB-n megy:)
vegyél valami Canont és at tuti menni fog

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.