Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) Tomics válasza plaschil (#1650) üzenetére


Tomics
addikt

én is multit keresek 20-30 ezres kategóriában és fontos, hogy legyen utángyártótt olcsó tinta. Canonokat nézegettem. tipp?

PH! addikt since 2004

(#1652) ftc


ftc
nagyúr

Canon MP150-s nyomdát,hogy lehetne átverni,hogy teli a patron? össze-vissza villog s kicsit idegesit...

(#1653) jones66


jones66
csendes tag

Sziasztok !

Tanácsra lenne szükségem.

SAMSUNG ML 1610 tipusú lézernyomtatóról kellenek vélemények. Találtam használtan egyet, még a gyári toner van benne, de már halvány a nyomat. Eddig kb. 1000 oldal lett vele kinyomtatva. Szinte új.

Ha valakinek van ilyen, kérem mondjon véleményt, mennyi a toner utántöltése, voltak e hibák... Megéri e használtan ( 7-8 ezer ) ,vagy inkább egy új 2010-es, szintén Sams.

Köszi ! :)

[ Szerkesztve ]

(#1654) szeva000 válasza jones66 (#1653) üzenetére


szeva000
addikt

gyakorlatilag kb 1000oldal a kezdő toner.Tölteni nagyon egyszerű és kb1500ft-ért tudsz venni hozzá port.Egyébként strapabíró jószág:)

(#1655) jozef11


jozef11
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek most akarom megvenni életem első nyomtatóját valami olcsót max 14e. HP és Canon márkákat nézegettem ti milyen tipúsokat ajánlotok?
Egy Canon IP1800 néztem eddig ez jó lenne? A lényeg szépen nyomtasson és ne legyen túl drága hozzá a patron.
Egyáltalán nem vagyok otthon a nyomtató témában köszönöm a segítségeteket.

(#1656) KTU válasza plaschil (#1650) üzenetére


KTU
addikt

CANON SMARTBASE MP360
ezt a tipust már pár éve nem gyártják, ismerősömnél működik 1 ilyen teszi a dolgát rendesen sajna ha megadja a fej magát nem olcsó mulatság viszont aki sokat nyomtat megéri így is mert tényleg nagyon olcsó hozzá a patron

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1657) KTU válasza jozef11 (#1655) üzenetére


KTU
addikt

a most kaphatók mind szépen nyomtatnak
HP, Canon, Epson, ebbe a tintasugaras kategóriában (14K) más nem játszik, szerintem a többi felejtős, sajna ezekből is mind a 3 tipusból jött már vissza rossz, utoljára HP majd nem 1 teljes hetet ment :Y és a sikágyas szkener adta meg magát 1 max 3 hét és újra cseréli a HP.
mennyit nyomtatnál, mit, milyen gyakran?
mert lehet leg gazdaságosabb 1 fekete lézer.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1658) plaschil válasza KTU (#1656) üzenetére


plaschil
aktív tag

Én nagyon ritkán használnám... viszont ha használom akkor 100 oldalt is nyomtatnék vele.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#1659) Dr. COPY. válasza jones66 (#1653) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Elvileg a halvány nyomat nem függ össze a festékfogyással. Légy óvatos ezzel a használt nyomtatóval.

[ Módosította: Racecam ]

(#1660) KTU válasza Dr. COPY. (#1659) üzenetére


KTU
addikt

már bocs, de akkor mit vigyen fel a papírra ha nincs benne pór :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1661) KTU válasza plaschil (#1658) üzenetére


KTU
addikt

mennyit nyomtatnál, mit (színes, fekete, fotó, lemez)?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1662) gardener válasza jones66 (#1653) üzenetére


gardener
senior tag

Nekem is volt ilyenem. Rosszak a tapasztalataim vele....

(#1663) Dr. COPY. válasza KTU (#1660) üzenetére


Dr. COPY.
tag

A festék szintet különböző méréssel állapitják meg a gépek (pl: visszavert fény méréssel stb). Azért, hogy az első és utolsó nyomat minősége, festék telítetsége megegyezzen. Ha a halvány nyomatból kell következtetni a kifogyóban lévő festékre akkor ott baj van. Ez lehet egy apróság is pl: nem viszintesen tárolt, szállított nyomtató vagy toner, ami egy összerázással helyrejön. De lehet komolyabb probléma is pl: rosszul, vagy egyáltalán nem mért festékszint, rossz töltő, vagy leválasztó feszültség stb. Amiknek az oka még több minden lehet. Ezeket most nem részletezem.
A kérdésedre a konkrét válasz: semmit, hanem jelezzen festékhiányt.

[ Módosította: Racecam ]

(#1664) plaschil válasza KTU (#1661) üzenetére


plaschil
aktív tag

Legtöbbet szöveget, de egy-két alkalommal fotót is.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#1665) loszerafin válasza jones66 (#1653) üzenetére


loszerafin
senior tag

Halvány nyomat SAMSUNG ML nyomtatóval:

Lehet, hogy be van kapcsolva a gazdaságos/festékkímélő/economic mód.

Egy helyre vettem ML 2250-et, azzal semmi baj nincs. Hihetetlen gyors.
Sajnos, amíg beindul az eltart vagy 20 másodpercig, de onnantól kezdve szinte másodpercenként kijön egy szöveges oldal belőle.

Mióta a HP belépett az olcsó nyomtatók piacára, én nem bízom benne. Akkor már inkább a SAMSUNG-ra szavazok. Van benne processzor, minden oprendszert támogat (LInuxot is). Azt viszont látom, nem tud PCL-t. Ha csak helyi nyomtató lesz (gépre kötve) jó választásnak tűnik.

(#1666) jozef11 válasza KTU (#1657) üzenetére


jozef11
csendes tag

Helló nem túl gyakran nyomtatnák de azért néha fényképet is jó lenne kinyomtatni nézhető minőségben. Meg a tintapatron ára is szempont ,hogy melyik márkánál ocslóbb HP, Canon?

(#1667) gardener válasza jozef11 (#1666) üzenetére


gardener
senior tag

Canon-nál utángyártottból, összesen 1200-1500 Ft-ból megúszod a 4 patront! :K

(#1668) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Egy ilyen tonerrel kb. hány A4-es fekete-fehér lap nyomtatható ki?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1669) Dr. COPY. válasza D4rkm4n (#1668) üzenetére


Dr. COPY.
tag

5%-os lefedettség mellett 2 000 db A/4 oldal. (Ami a HP marketing szöveggel ellentétben eléggé gazdaságtalan szerintem.)

[ Módosította: Racecam ]

(#1670) D4rkm4n válasza Dr. COPY. (#1669) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Azért a 2000db egy kicsit durva nem? Oké, hogy a reklámban 5000db van, de hogy mindössze ennek a 40%-t tudja ténylegesen...

Vagy lehet, hogy a gép tudná az 5000-et de a patron nem?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1671) BorosiBrigi


BorosiBrigi
csendes tag

Sziasztok!
Már kb egy hónapja használom a CANON MP520-at
Nekem nagyon tetszik. Nagyon gyors és nagyon szép képeket készít.
Egyszóval eddig szeretem!

Omnia tulaj!......A kezdetektől..........

(#1672) Muton válasza BorosiBrigi (#1671) üzenetére


Muton
addikt

Anyukámnak is ilyen van és Ő is meg van vele elégedve.
Nálunk az a nyomi/scanner krédó, hogy: Törekedj a Canonra, HP-t az életbe se! :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1673) jozef11 válasza gardener (#1667) üzenetére


jozef11
csendes tag

Ok kösz a választ tehát akkor a Canonba olcsóbb a patron már csak egy kérdésem van. Milyen tapasztalata van valakinek a Canon PIXMA IP 1800 típusról?
Mert én ezt néztem ki nem sokat akarok nyomtatni néha fényképet csak erre kell kösz a válaszokat. :R

(#1674) plaschil


plaschil
aktív tag

Tudnátok nekem ajánlani egy multifunkciós készüléket max. 20 ezer forint környékén, amibe nagyon olcsó a patron? (ilyen párszáz forint 4-5-6 száz forint körül, persze az utángyártottról van szó)

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#1675) Thusor


Thusor
őstag

Szerintetek mennyire jó az Epson stylus dx7450 multifunkciós nyomtatója? Én főképpen szövegek nyomtatására, illetve DVD borítók nyomtatására használnám. Illetve ami nagyon fontos lenne, hogy A4-es fotópapírra is tudjon nyomtatni, bár erről nem találtam az epson honlapján információt. Szerintetek ez a nyomtató az A4-es fotópapírra is tud nyomtatni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1676) szeva000 válasza plaschil (#1674) üzenetére


szeva000
addikt

akkor tegyé még a 20k-hoz egy tizest és vegyél egy MP520-at,abba olcsó is a patron,könnyű tölteni is.

(#1677) plaschil válasza szeva000 (#1676) üzenetére


plaschil
aktív tag

Ebbe tényleg olcsók a patronok. Ha jól néztem CLI-8 és PGI-5 megy bele. Az utángyártott 3-400 forint körül van. (ebbe ha jól látom 4 patron megy, 1 fekete, meg külön a 3 szín?) Ezek a patronok nem mennek bele esetleg egy olcsóbb multifunkciós gépbe? Mert sajnos az nekem nagyon drága.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#1678) szeva000 válasza plaschil (#1677) üzenetére


szeva000
addikt

háát nem:),de így tudsz spórolni csak számolj utána,hogy a +10k nem is sok:)

(#1679) plaschil válasza szeva000 (#1678) üzenetére


plaschil
aktív tag

Értem. Köszönöm. Megpróbálok 1-et keresni használtan. Még annyit, hogy ha találok, mit kellene megnéznem rajta, hogy tuti nem rossz, vagy ilyesmi?

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#1680) loszerafin válasza plaschil (#1679) üzenetére


loszerafin
senior tag

Próbálj ki rajta minden funkciót, alaposan.
De ez bizony időigényes lesz, meg szgép kell hozzá.

(#1681) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!!Vennék egy Canon ip2500-ös nyomtatot!!Van hozzá utángyártott patron??Az menyibe kerül??Tudtok javasolni olyan nyomtatot ami olcsó és olcsó a patron is hozzá???

Köszi

(#1682) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok!

Lenne egy print-serveres problémám, hátha valaki tud rá megoldást:

Adott egy Kyocera MFP-s nyomtató, tehát szkenner is. USB-s. Repotech us+parallel hálózatos printszerverre lett rácsatlakoztatva, hogy könnyebb legyen a hálózatos nyomtatás, de így a szkennelési funkció elveszik.
Ugyanis a kyocera nyomtató programja usb-n keresztül akarja elérni a nyomtatót. A printserveren át felvett nyomtató LPT1 portra ül rá, kyocera szoftver nem ad lehetőséget másik portra való állításra, így abszolút tanácstalan lettem. Valaki help.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#1683) loszerafin válasza Reac^ (#1682) üzenetére


loszerafin
senior tag

Szerintem ha át tudnád tenni a portot, se menne a scannelés a printszerveren keresztül...

Esetleg nézd meg a print szerver honlapján, megy-e vele ez a cucc.

(#1684) loszerafin válasza Reac^ (#1682) üzenetére


loszerafin
senior tag

A manualból idézet: RP_UB2803_ML:
Please note that the print server doesn’t support printing with host-based printers, e.g. CAPT, GDI, and PPA printers. Furthermore, the print server doesn’t support any non-printing functions of MFP (Multiple Function Printer).

(#1685) biker


biker
nagyúr

Canon MP520 ügyben

- ezek a patronok csak középkategóriás gépekbe jók, aminek az alja MF esetén mp500 sorozat. jó bele az occsó patron, de occsó patron nem szép nyomat.
teszteltem, enm jó...
szálkás lesz a betű széle. én inkább gyárit veszek, 3.200Ft / 380oldal gyári adat, nekem kjött 470oldal legutóbb

- ha valakinek kell magyar nyelvű mp navigator ex OSX-re, akkor keressen a weblapomon :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1686) loszerafin válasza Reac^ (#1682) üzenetére


loszerafin
senior tag

Azért próbálkozhatsz ezzel:
net use lpt1 \\server\printer /yes

(#1687) loszerafin válasza biker (#1685) üzenetére


loszerafin
senior tag

Próbáltad különféle papírokkal? Lehet, hogy segít.

(#1688) biker válasza loszerafin (#1687) üzenetére


biker
nagyúr

nem fogok azért kidobni 1000Ft-nyi papírt, hogy a 400forintos patron jó legyen :)

benne van 100lap, kinyomtam 45 oldalt, mire kifogyott épp a gyári, betettem a nem gyárit, nyomtattam vagy 40oldalt, hogy kimenjen a régi tinta a csőből is, és utána is, meg most is, mikor már a nem gyári kifogyott, a betűk széle szőrös. scannelve durvább.

tehát ugyanaz az 1000ft-os jó, nem TG papír volt, csak a tinta változott.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1689) loszerafin válasza biker (#1688) üzenetére


loszerafin
senior tag

Nem kívántam, hogy állj át más papírra, pusztán kíváncsi voltam, hátha más papírral jobban teljesít az olcsóbb tinta, azaz kevésbé lenne szőrös. Reméltem, hogy ki tudod próbálni, így még több hasznos információhoz juthattunk volna. De az infód igy is aranyat ért. Köszi.

(#1690) szeva000 válasza biker (#1685) üzenetére


szeva000
addikt

nade milyen occsó téntával próbáltad???
meee van olyan occsó ténta is,ami tökéletes :K

(#1691) biker válasza szeva000 (#1690) üzenetére


biker
nagyúr

és mire kipróbálod mind, elköltöttél annyit, mint két gyári patron :)

nagy bölcs mondta: "életünk idejének felét azzal töltjük, hogy kitaláljuk, a másik felében hogy tudjuk mindazt a felhalmozott munkát elvégezni, amire a töprengés miatt nem maradt időnk"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1692) loszerafin válasza loszerafin (#1644) üzenetére


loszerafin
senior tag

Sziasztok

Egy ideig szenvedtem egy HP Jetdirect j2591a printszerverrel és egy HP lj 1005 gdi nyomtatóval.
Mivel nem ment és már mindent kipróbáltam, arra jutottam, hogy kipróbálom a jetdirectet, hátha rossz.

Kipróbáltam egy Samsung ml-2250-nel (saját processzor, pcl6-ot is tud), azonnal ment a jetdirect-tel, alapbeállításon. Ugyanazt a párhuzamos kábelt használtam, mint az lj 1005-nél, tehát kábelgond se lehet.

Azaz a fő kérdésem továbbra is (elméleti jelentőségű):

Miért nem lehet GDI nyomtatót ilyen hálózatos printszerverrel üzemeltetni?

Előre is köszönöm
KL

Támadt még egy gondolatom az okra:
Ezekben az olcsó nyomtatókban talán flash ram sincs, azaz nincs hol tárolni a programját, ami kitömöríti az adatokat meg nézi a papírtálcát, stb. Azaz bekapcsoláskor nincs program a nyomtatóban. Tehát a driver tölti fel a programot a nyomtatóra. Talán e miatt nem megy a nyomtatás hálózatról.
Javítsatok, ha tévedek.

(#1693) loszerafin válasza szeva000 (#1690) üzenetére


loszerafin
senior tag

És megtudhatjuk, milyen tintával nyomtat jól?
Előre is köszönöm
KL

(#1694) #93173760


#93173760
törölt tag

Sziasztok.
Van nekem egy hp laserjet 6p régifajta lézer nyomtatóm.

Alapból 2 MB ram van benne.Ezt szeretném bőviteni.

Nem tudja valaki hol lehet egyáltalán a foglalat és mijen ram kell bele?

Van nekem itthon pár féle ramom de elöb a hejét kellene megtalálnom.

Előre is köszönöm mindenki segitségét!

(#1695) szeva000 válasza loszerafin (#1693) üzenetére


szeva000
addikt

Az ink-mate tinta kiváló minőségű.Érdekes módon évek alatt sosem volt gond vele és 1fej sem lett halott.Sőőt,az ismerősömnek a régi I250-es canonját már nem is toom hány százszor töltöttem és még megy:D

(#1696) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Egy kis segítséget szeretnék érni. Adott egy HP tintasugaras nyomtató (konkrétan ez:nyomtató) amit szeretnék hálózatba kötni, hogy elérhető legyen két gépről. Egy ilyen cuccost szemeltem ki hozzá: router+print server
Arra lennék kíváncsi, érdemes-e beruháznom erre a routerre, fog-e menni az a megoldás, hogy egy másik routerre csatlakoznak a gépek, arra rákötöm ennek a routernek a WAN vagy LAN portját és erről a routerről elérhető lenne a noymtató.

Igazából az a nehézség, hogy a nyomtató USB-s, amit nem tudok rákötnia hálózatra. Tudom vannak olyan cuccok, amik csak print szerverek, de ezt használtan venném elég baráti árn.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1697) timeslot


timeslot
csendes tag

Sziasztok!!

Régóta használom a Canon pixma IP 4200-at. Olyan jelenséggel találkoztam, hogy a azt a hibaüzenetet adja ki, hogy "Működési hiba. Nyomja meg a nyomtató Újrakezd gombját, ha a hiba továbbra is fennáll kapcsolja ki és be...."

Megtettem amit kér, de a jelenség ugyanaz. Csak villog az Újrakezd lámpa és semmi....

Mi lehet a baj?????

(#1698) loszerafin válasza Xpod (#1696) üzenetére


loszerafin
senior tag

1. a HP híres arról, hogy nem közli egyértelműen, host based-e (GDI/PPA) a nyomtatója.
nézegettem, a tiedről sem árulja el.
2. Ha igen, esélytelen a printszerver.
3. A routerednek szegényes a doksija. Nem írja, milyen nyomtatókkal működik. Nem emeli ki, hogy GDI-vel igen, azaz nyilván nem.

Tehát, telefonálj a HP-nek és kérdezd meg, host based-e a nyomtatód. Ha igen, nem lesz jó a routered printszervernek.

(#1699) loszerafin válasza #93173760 (#1694) üzenetére


loszerafin
senior tag

[link]

(Azért a HP webhelyén nem volt olyan nehéz ráakadni erre a képekkel illusztrált memória bővítési útmutatónak...)

[ Szerkesztve ]

(#1700) loszerafin válasza Xpod (#1696) üzenetére


loszerafin
senior tag

Most láttam, több kérdésed is volt. A nyomtató routerhez kötéséről már írtam.

A két router összekötése lehetséges, működik (már próbáltam ilyet). De hogy a nyomtatódat látni fogod-e, az más kérdés.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.