Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17001) Rick4 válasza MaxxDamage (#17000) üzenetére


Rick4
félisten

Főleg ha nem számít. Nálam meg 20 éve csak utángyártott tonerek dolgoznak, ez idő alatt két gond volt, egyik daráló hangot adott, amit cseréltek, tehát kár nem ért, másik meg 50% körül kifogyott, nem nyomtatott, azt eldobtam, és beleraktam egy újat, ami azóta is hibátlan. Végülis évi egy tonernél kibírnám a gyári toner árát, de köszönöm szépen, nem kérem 25000ft helyett jó lesz a 2300Ft-ot is, így kb minden nyomtatóm ingyen volt eddig.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17002) MaxxDamage válasza Rick4 (#17001) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én original dolgokat szoktam venni (nem olcsó nyomtatóm van, így nem szívesen raknám tönkre, mert nem gyári tintát rendelek hozzá...) 7-8000 Oldalt tudok nyomtatni egy tinta/tartály szettel (12 ezer+ Ft körül jön ki a 4 tartály HP tinta) és a lap többe kerül ez nem is baj. :)

Most ott tartok, hogy minden bekapcsolás után nyomtatok egy keveset és jelzi a "töltöttség alacsony" és ez csak a "fejes" toner rész ami nyomtat, tartályok fullon vannak... így lehajtom a fő ablakot és a nyomtató fej ablakot és vissza csukva jó lesz, ha nem akkor ki/be rakom a fejes tonereket és akkor lesz jó. Rég csináltam már (RMA-s voltam anno) HP gépeket, ez azóta nagyon új széria és a fene tudja már hogyan is kell "ki ütni" a toner/fej egységet (na az viszont nem olcsó dolog, és beszerezni sem egyszerű ahogy néztem már utána)

Ötleteket elfogadok bárkitől, eddig erre (01 - 02) nem érkezett ötlet, javaslat. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17003) Rick4 válasza MaxxDamage (#17002) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem egy samsung faxos- telefonos- szkenneres- multis nyomtatóm van, ami új korában hatszámjegyű összegbe került, én se mondanám olcsónak, még most is egy jó darabnak számít. De én az első 2-3 kör után kapott szépen utángyártott tonerkeket, és köszöni szépen, semmi baja sincs.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17004) MaxxDamage válasza Rick4 (#17003) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, erre szoktam mondani, hogy vannak olyan szériák amikhez jó (és kifejezetten ajánlott) az utángyártott patron, de ez többségében nem mondható el sajnos. :(

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17005) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy olcsó és olcsón fentartható nyomtatót vásárolni, igazából nagyon esetlegesen lenne használva, legtöbbször fekete fehéren, ritkábban színest is nyomtatnék persze.
Nézegettem alapból a HP és Canon gyártmányokat, első benyomás hogy az előbbi olcsóbb, és a tinta is olcsóbb bele mint az utóbbi márkába.
Igazából kritérium annyi, hogy lehessen vele mobilról nyomtatni wifin keresztül, tudjon scannelni, fénymásolni is esetleg és persze nyomtatni :D
Nézegettem őket, de HP-ból is van 27-es széria meg van az E-s széria is 27-esen belül és nem tudom melyiket kellene választani, ezek ilyen 18-20ezer körül mozognak, van valami baj ezekkel általánosan?
Illetve érdemes lenne várnom most már a black fridayre? Nem annyira sürgős igazából, annyi hogy azért idén legyen még meg :)

(#17006) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, ne haragudjatok, hogy nem olvasok vissza sokat, összefoglalót nem találtam. Abszolút háztartási nyomtató használók vagyunk, A4-es fekete-fehér és színes doksikat nyomtatunk néha illetve scannelésre használjuk a készükéket. Jelenlegi nyomtatónk egy HP 3050, különösebb baj nincs vele, de most realizáltam, hogy milyen drága is a fenntartása. Kb. 20 ezer ft bele egy fekete és egy színes patron együtt, amivel (elvileg) 480 fekete-fehér és 330 színes oldalt tudunk nyomtatni. A valóság ennél szerintem kevesebb lehet, és bár nekem egyáltalán nem tűnik úgy, hogy sokat nyomtatunk, de évente 2-3x biztos cserélni kell benne.

Különösebb belemélyedés nélkül szeretnék tippeket kapni arra, hogy milyen márkára/típusra érdemes cserélni. Elvárások:
- színes nyomtatás
- scannelés
- wifi hálózati kapcsolat
- (csupán előny:) fotónyomtatás, kétoldalas nyomtatás

Tudtok ajánlani valamit? Lézernyomtatót érdemes? Vagy külső tartályost, mint mondjuk Ecotank?

(#17007) Mauzes válasza Mauzes (#17006) üzenetére


Mauzes
őstag

Up.

(#17008) gudpikcs


gudpikcs
tag

Hello all
olyan gondom lenne adott egy Canon ip7250 esem. winben akarom wifin hozzáadni de megláttja de kéri a csatlakozásnál a WPS PIN kodot.de sehol nem találom.sem a nyomtaton se papiron.mit adjak meg?köszi elöre is

(#17009) Csavarnyuzo válasza gudpikcs (#17008) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem teljesen értem.
Gondolom van egy routered. Először ehhez kell csatlakoztatni a nyomtatót: link ha WPS-es.
Utána ha már pingelni tudod, akkor érdemes fix IP-t adni neki. Ezek után kell a windowsban telepíteni.

A pirosat kell elvágni.

(#17010) bwoay válasza Mauzes (#17007) üzenetére


bwoay
nagyúr

ilyen célra szerintem külső tartályost érdemes. Kb 1 Ft/lap költséggel tudsz nyomtatni 6-8000 oldalt feketében, a ti felhasználásotokkal az hány évig is lenne elég? :D
utána meg kb 14 rugóból fullra töltöd mind a 4 tartályt gyári tintával, és mehet tovább.
a patronossal gyakorlatilag minden évben elköltöd egy nyomtató árát tintára.
drámai a különbség üzemeltetési költség szempontjából.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17011) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

Szeretett nyomtatóm, amely a Samsung SCX-4623F típusú lézernyomtató, ami fura dolgot produkál egyik pillanatról a másikra:

- bekapcsoláskor, amikor bemelegítene, a kijelzőn végigfut a “csík” mint folyamatjelző és kikapcsol azonnal. Egy kis “kattanó” hangot ad ki.

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Mi volt rá a megoldás?

Remélem, hogy nem R.I.P. … :(

Segítségeteket köszönöm! :R

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#17012) wenton


wenton
csendes tag

Sziasztok!
Van-e valakinek lövése arról, hogy a Canon Pixma ip 4600-as nyomtató hol a fenébe tartja a hulladéktintagyűjtő tartályát :U ? Azt üzengeti, hogy majdnem megtelt, forduljak a márkaszervízhez :((( . Na az persze csak Bp-n van, én meg Szegeden. Nem létezik, hogy itthon nem lehet kitakarítani, de nem akarok egyelőre baltával és láncfűrésszel nekiesni! :DD
Köszönök minden jótanácsot! :P ;)

(#17013) bwoay válasza wenton (#17012) üzenetére


bwoay
nagyúr

heteken át tartó hosszas keresgélés (értsd: 5 mp :D ) után ezt találtam

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17014) Csavarnyuzo válasza Comes (#17011) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tápon meg kell nézni az elkókat. Ami fel van púposodva ki kell cserélni hátha. Samsungnál a régi tipusoknál is jellemző volt ugyanez.

A pirosat kell elvágni.

(#17015) francz'70


francz'70
aktív tag

Sziasztok!
Canon MG5350- nek melyik Canon lenne az alternatívája? Kicsit elvagyok veszve a mostani Canon-ok között!
Az MG5350-es 9600×2400 dpi nyomtatási felbontását eddig egyik Canon-nál sem találtam, szinte mindenhol max. 4800x1200 dpi :F ...nem beszélve a Fine kazettás megoldásról, miért nincs színenként cserélhető, mint az MG5350?
Előre is köszönöm a segítséget.

(Bocs, a gyermetegnek tűnő kérdésekért, de az elmúlt közel 9 évben nem kellett ilyennel fogkalkoznom, mivel az MG5350-es tette a dolgát, csak sajnos az utóbbi időben beütött a B200...)

[ Szerkesztve ]

(#17016) taxi


taxi
aktív tag

Sziasztok!
SOS segítség kellene. MG5350nyomtató B200 hiba miatt sajnos cserés lesz, viszont szkennelnem kelllene sürgősen. Azt hallottam hogy ha a fejen bizonyos érintkezőket letakarunk, akkor valahogy munkára lehet bírni a nyomtatót, ill. a szkennert. Ehhez kellene a segítség.

Hakuna matata

(#17017) taxi válasza taxi (#17016) üzenetére


taxi
aktív tag

Sikerült. Köszi.

Hakuna matata

(#17018) francz'70 válasza taxi (#17016) üzenetére


francz'70
aktív tag

Szia.
Nyomtatót cserélsz vagy csak nyomtatófejet az MG5350-esben? Nálam ugyanez a gond (B200) de az MG5350-es paramétereivel nem találok a canonok között alternatívát!
Most azon agyalok, hogy lehet csak nyomtatófejet cserélek, igaz, hogy 8 éves de nagyon keveset használtuk!
(Egy szervízes ismerősöm is ezt a variációt ajánlotta...)

(#17019) belinho válasza francz'70 (#17018) üzenetére


belinho
senior tag

Én is gondolkoztam ezen, de mikor láttam, hogy 30ezer egy eredeti nyomtatófej gyorsan le is tettem róla.

(#17020) kobak11


kobak11
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP Deskjet Ink Advantage 3525 nyomtatóm, ami a színes képeket is feketén nyomtatja.
Most vettem bele új színes patronokat is. A régi már kifogyóban/beszáradtan, azokkal sem megy.
Bármit csinálok, csak a fekete tonert használja, ott viszont jó a minősége.
Ha színes másolást kérek tőle, akkor is az eredmény a szürke árnyalataiban jelenik meg. Ha hálózaton vagy USB-n át nyomtatok, akkor is.
Felismeri a színes partonokat, mutatja is, hogy tele vannak, még a tesztoldal nyomtatásánál is hiányoznak a színek. Mintha egy fekete-fehér nyomtató lenne.
Nem számítógép/driver gond, mert ha gép nélkül kérem a színes másolást, abból is fekete-fehér lesz.
Nem találtam a nyomtató beállításai között olyat, ami ezt eredményezhetné.

Szerintetek mi lehet a gond?
Köszi előre is!

Üdv.
Péter

(#17021) Viperator válasza kobak11 (#17020) üzenetére


Viperator
őstag

Mikor volt utoljára tisztítás?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#17022) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a lentebbi hibával kapcsolatban.
Nyomtató: [link]

ERROR CODE 0XB8593EC6 [kép]
Sajnos Én nem találtam semmit a hibakóddal kapcsolatban. :(

(#17023) sklopp válasza justo00 (#17022) üzenetére


sklopp
őstag

Tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#17024) kobak11 válasza Viperator (#17021) üzenetére


kobak11
csendes tag

Ma próbáltam tisztítóprogramot, de sikertelenül...

(#17025) Viperator válasza kobak11 (#17024) üzenetére


Viperator
őstag

Nem programmal, hanem speciális tisztítófolyadékkal.

Majd az okosabbak megmondják.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#17026) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy canon lbp-810 lézernyomtató ezt windows 10-en nem lehet életre kelteni csak windows xp és csá?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#17027) kobak11 válasza Pityu. (#17026) üzenetére


kobak11
csendes tag

És akkor lehet olyan, hogy ha a nyomtatóban a színes patronok beszáradtak, akkor automatikusan átvált fekete-fehér üzemmódba?

(#17028) Pityu. válasza kobak11 (#17027) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez egy fekete-fehér lézernyomtató :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#17029) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Nyomtatással kapcsolatban fordulok hozzátok.

Fektetve, 12 darab egyenlő szélességű oszlopot szeretnék készíteni (mindegy, mivel), és kinyomtatni.
Próbálkoztam eddig Photoshoppal (aktiváltam a grid-et, és kézzel megrajzoltam a vonalakat), és Worddel. Látszólag mindkét esetben (nyomtatási nézet) stimmeltek a dolgok, de kinyomtatva elcsúszkálnak oldalirányba, illetve még 0 margóval sem érnek végig a vonalak.

Tudnátok tippet adni, hogy miként tudnám ezt a feladatot kipipálni? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#17030) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!
Lapolvasó, fekete-fehér lézer, és lehetőség szerint üzenetrögzítő egyben kellene.
Legyen megbízható, lehetőség szerint olcsón fenntartható, jó minőségben nyomtasson, és szkenneljen. Legyen 200.000HUF alatt.
Mit javasoltok?
Köszi előre is.
piadex2

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#17031) PociAti válasza jolti05 (#17029) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem sikerült jól felvázolnod a feladatot, mert rengeteg megválaszolatlan kérdés maradt.
- Honnan számolódnak az oszlopszélességek? A lap szélétől (0 mm-től), vagy a margótól, vagy létezik oldaltükör?
- Vonal szélesség beleszámítandó?
- Milyen nyomtatóról van szó? Tud egyáltalán margó nélkül nyomtatni. Mert ha nem, akkor nem fognak "végig érni" a vonalak. Ezzel nincs baj, ha le lesz vágva a lapból, és kifutóval van a dokumentum megtervezve.

És az egészet még jócskán, több ponton el lehet tolni a nyomtató helytelen beállításával.

Nincs Photoshopom, iszonyat drága az a szoftver, de biztosan nem erre való. Inkább kiadványszerkesztő programmal, vagy vektorgrafikus szerkesztővel szokás ilyen jellegű feladatoknak intelligensen neki állni. Szövegszerkesztőknek szintén nem az erősségük.

(#17032) piadex2


piadex2
senior tag

...sorry, hogy külön, de kellene még egy nagyon budget megoldás is:
FF multi lézer nyomtató. Azért egy bizonyos szintet üssön meg.
Köszi előre is.
p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#17033) kobak11


kobak11
csendes tag

Bocsánat, az előbb rossz helyre írtam, íme:

És akkor lehet olyan, hogy ha a nyomtatóban a színes patronok beszáradtak, akkor automatikusan átvált fekete-fehér üzemmódba?

(#17034) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nagy gondba vagyok.
HP GT5820 a nyomtatóm és nem tudok nyomtatni, mert a nyomtató patron gondja van.
Valami limitet érhettem el, mert már azt írja, hogy nem kompatibilis a színes patron.
Eleve tartályos nyomtató amiről szó van, azért vettem ilyet, mert ebbe csak tinta kell...vagy tévedtem? Eredeti tintát vettem hozzá és úgy néz ki cserélni kell a fekete és színes fejegységet/patront is? Akkor nagy bukta volt ez a vásárlás, mert nem kapni itthon olyan patront ami ebbe való (vagy mégis?) és ha kapható is, akkor a tinta + patronok és már veszek egy új nyomtatót (60k+ HUF) ami durva! HP-t sem veszek többet! :U

Valahogy ki lehet ütni a patront/érzékelőt/chipet?
Szerintem a limitet érte el, HP-nál ez nem meglepő...
Segítséget előre köszönöm! :R
Nyomtatnom kellene gyorsba (FONTOS) de ez most jól megszívatott... :W

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17035) jolti05 válasza PociAti (#17031) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a választ.

Igyekeztem pedig, de valószínűleg rosszul mértem fel a feladat bonyolultságát.

- Az oszlopokat (pontosabban az oszlopokat elválasztó 1px széles vonalakat) a lap szélétől kezdve szeretném kinyomtatni.
- A vonal szélességének belekalkulálása teljesen kiment a fejemből, és nem tudom, mekkora eltérést okoz(hat). Ha a szélességek csak hozzávetőlegesen rendben lennének, az is megfelelne, de még ezt sem tudom elérni.
- Egy Brother HL-1222WE lézernyomtatóval próbálkozom. Őszintén szólva, hogy tud-e margó nélkül nyomtatni, nekem ez már "deep-dive" a témába.

Az általad javasolt irányokat meg fogom nézni (kiadvány és vektorgrafikus szerkesztő).

Ezt sikerült legutóbb összehozni, de ennél már értem el jobb eredményt:

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#17036) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#17034) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez a 2 patron van a készülékbe:

Régen HP RMA-n voltam, úgy emlékszem ezek a patronok "limitet" elérték és kuka (hacsak nem lehetett kiütni, resetelni a patront) :D
Rég volt már, meg a fene se tudja már hogyan is volt /akkor még ilyen komoly nyomtatók se voltak.../:DDD

Találtam egy boltot ahol be is rendeltem (2 garnitúrát) a patronokból.
Remélem úgy jó lesz már... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17037) kobak11


kobak11
csendes tag

Sziasztok!

Mivel érdemi segítséget a nyomtatóm kapcsán senkitől sem kaptam itt. Ezért inkább eladom ezt a wifis vezeték nélküli Deskjet Ink Advantage 3525 nyomtatómat, mely fénymásoló és scanner is egyben. Hátha valaki meg tudja javítani. A hirdetéseim között ott van.

Üdv.

(#17038) hurjup


hurjup
csendes tag

Sziasztok!
Van egy dell s2810dn lezer nyomtatom, amit kb 5 eve hasznalok, es 100%-os toner telitettseget jelez a 3000 oldalas "demo" tonere. Ebbol nekem az jott le hogy ez a konkret toner egyreszt hazudik, masreszt valoszinuleg "megromlani" sem fog mint pl egy intapatron. Talan meg chip sincs benne. Es ez nyilanvaloan jo dolog.
A lenyeg hogy szeretnek okosan felkeszulni arra ha a toner egyszer csak hirtelen kifogyna. Par perc internetezes utan latom hogy 14-15 rugoert kapok bele utangyartott tonert, es ez eddig rendben is van. Viszont innentol kezdve tulgondolom.
Ami elbizonytalanit, hogy nem tudom ez a toner mar meg-e tud romlani? Esetleg be-e indit valami mechanizmust hogy onnantol barmelyik toner elevul X ido mulva (igen, akar az eredeti is)? Elorelatobb inkabb vennem egy flakon port es toltogetnem?
Van barkinek specifikus tapasztalata a dell-el? Vagy hogy mi az aktualis trend? Elore is koszonom...

(#17039) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Kyocera P2040dn nyomtató ami tigris csíkosan nyomtat. Van ötletetek hogyan lehetne javítani? Az "A" egységben lévő port felszedő hengeren megtalálom ezt a mintát, de sajnos ha letörlöm, akkor egy idő után ugyan úgy csíkoz. A válaszokat előre is köszönöm!

(#17040) Csavarnyuzo válasza csuzda (#17039) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tonercseréhez köthető a képhiba megjelenése?

A pirosat kell elvágni.

(#17041) vodika válasza Ata88 (#15988) üzenetére


vodika
tag

Szia Ata88, erre a 6800-ra jött valami megoldás? Most én is ezzek szivok egy TR7550-ön. Elöre is köszi!

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#17042) francz'70 válasza belinho (#17019) üzenetére


francz'70
aktív tag

Jogos, de mivel mi nagyon keveset használtuk (a memória szerint 1650 nyomtatás + a szerelő ismerős is ezt a megoldást ajánlotta, pláne, hogy számomra nem volt megfelelő alternatíva) így végül kicseréltem a nyomtatófejet (32000.-ft) és nem bántam meg, tökéletesen működik újra :K

[ Szerkesztve ]

(#17043) #76055552


#76055552
törölt tag

Sziasztok.

Elég régen vettem egy RICOH SP211et.
A vásárláskori kazetta van benne (700 oldal).
Tegnap kijött 1 oldal, a másodiknál kigyulladt a "papír kifogyott/toner kifogyott" közös led-je.
Volt újraindítás, és kazettarázogatás...illesztőprogram újratelepítés is.
Amit nem értek: a Windows alatt a feladatoknál 1 másodpercre megjelenik a nyomtatási oldal, de aztán eltűnik. Tehát: nem nyomtatja ki az oldalt, de nem is marad meg a nyomtatási listában.
Ez így oké? Ilyet csinál ha a toner kifogyott?

Nem szeretnék tonert venni, aztán kiderüljön, hogy más a baj....

Köszönöm a segítséget.

(#17044) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Az miért lehet, hogy egy hálózati nyomtató (Ricoh IM430F) szkenneléskor rossz dátumot (2007.06....) rendel a PDF dokumentumhoz?
Több számítógép is hozzá van rendelve ehhez a nyomtatóhoz, és egy kivételével mindegyiknél ezt csinálja.
Mi lehet a probléma forrása? A nyomtató? Esetleg a szerver gép?

(#17045) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm keresett meg azzal, hogy a Samsung Xpress M2675F nyomtatója egyik nyomtatásról a másikra nem hajlandó nyomtatni és a következő üzenetet írja: "A képalkotó egység élettartama lejárt, cserélje ki" Ki is cserélte egy másik korábban használt, ha jól értettem 65%-os tonerre, de ugyanúgy nem nyomtat és ugyanúgy ott az üzenet. Nem kell esetleg nyugtázni a cserét vagy valami ilyesmi, hogy ismét működjön nyomtató?

(#17046) Csavarnyuzo válasza Danecay (#17045) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Képalkotó egység !=toner.

A pirosat kell elvágni.

(#17047) Csavarnyuzo válasza Tomi_78 (#17044) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Furcsa hogy egynél jó, de a Ricoh gépen helyenes be van állítva a dátum?

A pirosat kell elvágni.

(#17048) Csavarnyuzo válasza #76055552 (#17043) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Próbálj meg egy öntesztoldalt nyomtatni -kifogyott tonerrel nem biztos hogy sikerül- hátha kiderül mennyi nyomtatás van benne:
"[Job Reset] key: Press this key to cancel an ongoing print job. You can also print the test page by switching the power on while holding this key down and not releasing the key until 13 seconds have elapsed."
Rázogatni hiába rázogatod, ez a típus nem hiszem hogy bármilyen módon a toner mennyiségét érzékelné, inkább a chip tilt le.

A pirosat kell elvágni.

(#17049) Danecay válasza Csavarnyuzo (#17046) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Ezt mire írod? Tiszta, hogy a képalkotó egység az a toner éppen ezért ki is lett cserélve, amit írtam is. Jelenleg egy 94%-os toner van a nyomtatóban, legalábbis annyinak érzékeli. Fontos infó lehet, hogy gyári, de utántöltött tonerről van szó, viszont mindegyik toner kb. 1x volt még eddig utántöltve. Egyok javaslatom az lett volna az ismerősömnek, hogy próbálja ki egy gyári új tonerrel, na de ahhoz előbb azt meg kellene venni, és amennyiben mégsem azzal van a gond hanem a nyomtatóval amit mondjuk nem is érdemes megcsináltatni, úgy bukja az új toner árát is. A másik egyértelmű lehetőség a szerviz.
Sürgős lett volna neki, munkaeszköze, azért is dobtam be ide a kérdést kapásból. Tegnap vásárolt is egy másikat, persze attól még ott a kérdés, hogy mi történhetett ezzel? Max 2 éves lehet, még én telepítettem neki, ugyanúgy mint tegnap az újat.

(#17050) Csavarnyuzo válasza Danecay (#17049) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A kérdésedre gondolom... :W
Vess légyszi egy pillantást az alábbira:
"Consumables
Toner Black Standard: Average Cartridge Yield 1,200 *standard pages / High: Average Cartridge Yield 3,000 *standard pages (Ships with 1,200 pages Starter Toner Cartridge) *Declared cartridge yield in accordance with ISO/IEC 19752
Imaging Unit/drum Black Average Yield 9,000 standard pages"
Tiszta ugye hogy van toner és dobegység? Utóbbi érte el élettartama végét, vagyis hiába cserél(t) tonert.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.