Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Gondoltam vennék egy multifunkciós nyomtatót.Nem nagyon ismerem őket, de nem szeretném a gatyámat is patronra költeni.
Miket kell tudni ezekről a masinákról?Mi alapján válasszak?
20K-m lenne a dologra, és szeretném ha ajánlanátok valamilyet.Nekem a Canon, és a HP jönnek be mint márkák, de szivesen veszek minden segitő szándékot.

Köszi :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1152) maddog válasza hanka (#1149) üzenetére


maddog
tag

hat koszi szepen

es vannak kerulendo/ajanlott tipusok?

(olcsobbak kozul)

(#1153) hanka válasza maddog (#1152) üzenetére


hanka
tag

Az üzletekben mostanában kapható nyomtatók elég érdekesek: :U

Az újabb Epson nyomtatók patronján egy teljesen új technológiával készült chip van :((( . Ez miatt nem lehet utántölteni. És a patron is drágább ezekbe a nyomtatókba.

A újabb Canon nyomtatóknál megint van chip, és ezeket át kell mindig rakni az új patronra.
De egyes Canon (főleg a multi) nyomtatóknál olyan a patron, mint a HP-nál. A fej rajta van a patronon. Ezért drága ez a patron is, de után lehet tölteni.

Én mindenképpen használt nyomtatót ajánlok, mert ezekbe olcsóbb a patron, mint az újabb típusokba. :DD
Ajánlani csak úgy tudok, ha tudom mire akarnád használni (pl: közvetlen dvd nyomtatás...), és napi hány oldalt szándékozol nyomtatni vele, és árban kb. mennyire gondoltál... :F

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1154) tothbe válasza Bici (#1127) üzenetére


tothbe
addikt

vszleg a tipushiba jött ki a nyomtatódban. Ez egy Canon-nal anno koprodukcióban készitett tipus, ami canonnál több faxtipusban is müködik. A függöleges lapadagolás hibás tervezése miatt a lapadagoló görgök csúnyán bekopnak és egyszerre több lapot húz a nyomtató vagy már az elején, vagy ahogy nálad is, pl. a közepétöl bekapja a következöt.
Megoldás:
1. (a gyors, ingyenes) egyesével rakod a lapot bele.
2. hivsz egy maszek szervizest, aki 2-3ezerért kicseréli a görgöket benne.

By(e) Tothbe

(#1155) HpTomi válasza Bici (#1127) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Helló!

Felbontást le kéne venni 600-ról 300 dpi-re. Ha így is hozza a hibát, akkor elektronika hibás.

(#1156) Bici válasza tothbe (#1154) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Igazad van, tényleg egyesével kell adagolni a lapokat, de nem ez a fő gond.
A gáz az, hogy bizonyos nyomtatványoknál a papír feléig nyomtat csak, utána nagy fehérség és a következő papíron folytatja. Mindezt kézi adagolásnál.

HpTomi: Köszi, kipróbálom.

moD: kipróbáltam, és műxik!!!
Köszi szépen, ez már nagyon régóta idegesít!!! :R
Ja, van lehetőség arra, hogy a 300dpi legyen az alapbeállítás? Nem találom.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1157) heaven


heaven
tag

Canon PIXMA IP1800 nyomtatóhoz nem találok sehol Win98 drivert.

Nincs valami univerzális driver win98 alá, ami kezelné?

(#1158) hanka válasza heaven (#1157) üzenetére


hanka
tag

Ha a gyártó honlapján (canon.hu) -n nincs fent :( , akkor máshol biztos nem találsz...

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1159) czollnerg


czollnerg
aktív tag

hy,lenne egy kérdésem...egy hálozaton belül több gépre egy nyomtató van csatlakoztatva ugyan olyan módszerrel, az egyik gép viszont a nyomtatásnál rundll32.exe hibát ir ki... ugyan ezt csinálja mikor az állapotárol szeretnénk infot szerezni...a hálozat összes többi gépén tökéletesen megy csak ezen a egyen nem.. a nyomtató egy canon ix4000es azt hiszem, volt már driver csere, minden ami lehet. tipp esetleg lenne vkinek? :F

(#1160) KTU válasza Buvana (#1147) üzenetére


KTU
addikt

Valószinű beszáradt a fekete patron ha régen nyomtattál vele
ebbe a tipusba olcsón lehet venni 51645A 42ml töltöttet és álltalában garival adják

[link]
a magyar XP driver hozzá

[Szerkesztve]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1161) kutyikaka


kutyikaka
csendes tag

canon pixma 3300-as nyomtatóm van több mint féléve kiválóan müködött most egy olyan hibát írt ki,hogy: szolgáltatáshiba:B200.hiába törlöm a nyomtatást kapcsolom ki majd be a nyomtatót semmi eredmény,a lámpák felváltva villognak a nyomtató megsem nyikkan.Tudna valaki segíteni,mi lehet a baj?

(#1162) hanka válasza kutyikaka (#1161) üzenetére


hanka
tag

Ilyen hiba nincs. Szerintem lemaradt egy szám, az 5-ös...
Ez lenne inkább: Szolgáltatáshiba: 5200
Mert ha ez, akkor az fejhőmérsékleti hiba. Nem tudja felfűteni a tintát, hogy kicseppenjen a fej fuvókáin. Garanciás még? Szerintem vidd el. Fejcsere kell.

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1163) tego


tego
csendes tag

Sziasztok!

Van egy nagyon kibelezett HP 5L nyomtatóm, és ennek a motorját szeretném felhasználni egyéb célokra, de nem tudom mekkora feszültség kell neki (leginkább már csak a nyomtató mechanikája van meg, nem tudom kimérni)
Próbáltam rákeresni, de a motor tipusszámán kívül érdemi infót nem találtam.
Van valami ötlet?

(#1164) Ludovicus válasza hanka (#1153) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Üdv hanka! Pont az általad leírt utántöltési problémák miatt nem akarok új nyomtató venni, ezért szívesen venném, ha ajánlanál pár elterjedt és bevált típust. A lényeg, hogy csak nyomtató funkciót szeretnék, utántölthető patronokat, napi vagy inkább heti 15-20 oldalt nyomtatnék, nagyrészt színesben sima A4 papírra, ritkábban fotókat fotópapírra. Max 15-20 ezret szánnék rá.

(#1165) hanka válasza Ludovicus (#1164) üzenetére


hanka
tag

Inkább PÜ-t küldtem... :DD :C

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1166) maddog válasza hanka (#1153) üzenetére


maddog
tag

a tokolcso kategoriara gondoltam

foleg szovegek nyomtatasara kellene nincsenek nagy igenyeim

koszi

(#1167) hanka válasza maddog (#1166) üzenetére


hanka
tag

Neked is inkább PÜ-t küldtem :DD :C

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1168) Buvana válasza KTU (#1160) üzenetére


Buvana
aktív tag

Erre én is gondoltam, de nem így van, mert képet ki tudok nyomtatni FF vázlatban is, semmi probléma. Ha viszont egy grafikával ellátott *.doc fájlt akarok vázlat FF-ben nyomtatni, akkor jön egy üres lap. Biztos, hogy én bénázom el, csak nem tudom, hogy hol! Tényleg, lehet dokumentumot nyomtatni FF vázlatban?

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1169) KTU válasza Buvana (#1168) üzenetére


KTU
addikt


A beállításoknál beállitod hogy csak fekete patront használjon és csak üres lapot ad, akkor ki van fogyva a fekete.
másik alkalmazásoknál színesből is keveri a feketét, tehát mind két patront használja( ha tudja) a legtöbb nyomtató így működik.
még valami , vedd ki a fekete patront nyomd a fejet kezedben papírzsepire és kiderül üres vagy se. mérd meg hány gr abból lehet még megtudni

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1170) daro


daro
csendes tag

Hi.
Adott egy WinMe-s gép és egy Hp officejet 4355 multifunkciós (nyomtató, scanner, fax), ami a Windows alatt ugyan működik (wordpad+tesztoldal is jön), de egy 16 bites programban (Foxproban íródott) nem sikerült életre kelteni, mert folyamatosan hibát jelez.

-Letöröltem a többi drivert!
-Először próbáltam a telepítő cd-vel, ami fel is ment (de a programból nem nyomtat továbbra sem)
-próbálkoztam más, régebbi driverrel, de nem segített.
-más nyomtatót, multifunkciós készüléket természetesen felismer a program

Esetleg valami ötlet?

(#1171) tothbe válasza daro (#1170) üzenetére


tothbe
addikt

sima, hp deskjet-ként próbáld meg feltenni, és akkor van esély rá.

By(e) Tothbe

(#1172) daro válasza tothbe (#1171) üzenetére


daro
csendes tag

Kösz a választ!
Jó ötlet!
Viszont akkor a faxolásra keresztet vethetnek?! Hmmm, bár annak is külön program települ fel és azt a Windowsból használnák, úgy valszeg működni fog az is.

Megpróbálom...

[Szerkesztve]

(#1173) tothbe válasza daro (#1172) üzenetére


tothbe
addikt

igen, a faxra a külön program a megoldás, mert egy deskjet nem annyira tud faxolni. :DDD

By(e) Tothbe

(#1174) daro válasza tothbe (#1173) üzenetére


daro
csendes tag

jah, és valószínűleg scannelni se ;)

(#1175) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok!
Keresk Szivargyújtóra köthető nyomtatót!
valami ötlet?

(#1176) #41133696


#41133696
törölt tag

Samsung ML-2010PR laser printer vs Xerox 3117

[URL=http://www.xerox.hu/product.php?oid=Tc1c6522321b231a938f9be7c6bdbec0;cmssessid=T411877b054d013a407fd47de063fc5e1a6729d851b68acd762108a82296b9dd]Xerox[/URL]

[URL=http://www.samsung.com/hu/products/printers/monolaserprinters/ml_2010prsee.asp]Samsung[/URL]

melyiket tartjátok költségtakarékosabbnak, illetve jobbnak ? A Xeroxnak is és a Samsungnak is van 64 bites drivere is. A Xeroxnak Magyar nyelvű is, a másikról is azthiszem, hogy magyar.

Egészségügyi szempontból fontos kérdés : Mindegyik lézer nyomtató Ózont bocsájt ki, vagy csak a régebbiek ? A két fenti típus közzül, melyik bocsájt ki kevesebbet ? Illetve tényleg nyitott ablaknál célszerű lézernyomtatóval, vagy legalábbis jól szellőző helyen nyomtatni ? ( nem túl nagy a szobám).
Tintasugaras nyomtatót vennék egyébként, de eddig már volt / van egy Lexmark Z31, drága volt bele a patron, beszáradt, aztán volt egy Apollo, az rossz volt, utána jött egy Canon i350, azis beszáradt mivel a hideg lakásban kellett hagynom egy félévre, illetve volt egy Epson Stylus C45, az meg a radiátor mellett száradt be.

Szóval tintasugarst vennétek vagy lézert inkább ? Itt minden számít, de főleg az egészségügyi szempontok, azért nem lenne jó, ha ózont gyártana ...

(#1177) #41133696


#41133696
törölt tag

Plussz fontos kérdés: csak akkor termel ózont amikor nyomtat, vagy akkoris amikor készenléti módban van?

(#1178) KTU válasza #41133696 (#1177) üzenetére


KTU
addikt

Jó választás mind két nyomtató, talán a XEROX mellett az szól hogy picivel olcsóbb a gyári kazettája, utángyártottból pedig teljesen azonos kazetta kell beléjük. Tölthetőségük is teljesen azonos jobb mint más gyártóké ahol kés csúszik a fényérzékeny hengeren.
Amúgy a müa. burkolat alatt is szinte egyformák.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1179) #41133696 válasza KTU (#1178) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, megrendeltem egy Xerox Phaser 3117 Laser Printert, csütörtökön, vagy ha nincs a nagykerben, akkor jövőhéten adják át.

(#1180) Jarod1


Jarod1
addikt

canon ip1500 -as nyomtatót be lehet valahogy energiatakarékos üzembe tenni( 1 idő után kapcsoljon ki)?

(#1181) hanka válasza Jarod1 (#1180) üzenetére


hanka
tag

Ezt nem lehet :(

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1182) Coolfox


Coolfox
csendes tag

sziasztok. Canon Pixma MP160 multifunkciós nyomtatóról mi a véleményetek? 16k huf az ára ami elég jó, de neten sehol nem találok utángyártott patront. újonnan meg 4-6k huf. vki nem tudja neten hol lehet rendelni? ezek mennek: PG-40, CL-41, PG-50, CL-51 előre is köszi. :)

[Szerkesztve]

(#1183) tothbe válasza Coolfox (#1182) üzenetére


tothbe
addikt

jó kis cucc az. Itt meg egy beszerzöhely netröl peach-hez, ami belevaló: [link]

By(e) Tothbe

(#1184) Csipané


Csipané
csendes tag

Szisztok!
Elszerretném adni a nyomtatómat canon pixma ip 1500 tipusu.
Én olyan kb 8000 ft gondoltam érte.
Szereintettek annyiér ellehet adni??
Vagy mennyit lehet ezért a fajtáért kérni???


[Szerkesztve]

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#1185) hanka válasza Coolfox (#1182) üzenetére


hanka
tag

Kimondottan utángyártott szerintem nincs hozzá :((( , de te házilag majd könnyen utántöltheted. :))

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1186) hanka válasza Csipané (#1184) üzenetére


hanka
tag

Simán elviszik ennyiért. :D Én ebben az évben kb.5 ilyen nyomtatót adtam el 15k körüli áron. :P
Azért ennyi, mert olcsó patronos :C , és már nem lehet kapni ilyen jó fotónyomit :( .
Egyébként mért akarod eladni? :U

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1187) Csipané válasza Coolfox (#1182) üzenetére


Csipané
csendes tag

sziasztok. Canon Pixma MP160 multifunkciós nyomtatóról mi a véleményetek? 16k huf az ára ami elég jó, de neten sehol nem találok utángyártott patront. újonnan meg 4-6k huf. vki nem tudja neten hol lehet rendelni? ezek mennek: PG-40, CL-41, PG-50, CL-51 előre is köszi.

Nekem is canon pixma nyomtatom van és én tudok hozzá után gyártott patront venni.
Lehet a tiéd egy kicsit másabb mint az enyém de úgyanaz a fajta majdnem és ahoz tudsz venni után gyártottat.Én azt mondom hogy probál meg csak úgy keresni hogy canon pixma nyomtató és a te fajtádjho is szerintem jónak kell lennie az után pótlás.

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#1188) hanka válasza Csipané (#1187) üzenetére


hanka
tag

Szerintem összekevered más Canon patronnal... :B
Ezeknél a PG-40, CL-41, PG-50, CL-51 patronoknál a fej a patronba van integrálva, nem úgy, mint az IPxxxx nyomtatóknál. És mivel a fejet csak a gyáró tudja legyártani, ezért újonnan csak eredetit lehet kapni. :W
Van olyan is, hogy a kiürült eredetit utántöltik és így adják el újra, de ez nem sokkal olcsóbb mint az eredeti. :Y

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1189) KTU válasza Csipané (#1187) üzenetére


KTU
addikt

Szia
ha olcsón akarsz nyomtatni ne add el inkább vegyél lapolvasót bár azok is majdnem annyiba kerűlnek mint az MP160.
PG-40, CL-41, PG-50, CL-51 patronokból nincs utángyártott,
mint már írták lehet töltögetni, töltött patront venni esetleg PEACH patron (ennek is gyári patron az alapja csak spec kialakítás teszi lehetővé hogy cseréld a tintás dobozt minőségi tintával) ezért talán a legjobb +oldás.
de olyan olcsón mint az IP1500-al nem tudsz nyomtatni, teljesen mások a patronok!

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1190) aagnes


aagnes
csendes tag

Segítsetek! okipage 6e nyomtatóm függöleges csikokat nyomtat minden oldalra. megneztem a konyvét es ennek alapján kicsereltuk a festékkazettát, megtisztitottuk a Led mátrix-ot. és még mindig. azt is irja (mármint a konyv) hogy használjunk tisztitolapot. de nem találjuk az ugynevezett operator panel-ben a megfelelo beállítást. tudja valaki hogy lehet odajutni?

(#1191) Coolfox


Coolfox
csendes tag

eddig canon pixma 1500 nyomtatóm volt amihez tényleg nagyon olcsó volt a patron, de eltört így kell új. ez a multicucc meg jó volt árban, de asszem jobban jövök ki ha külön-külön veszek nyomtatót és lapolvasót. köszi :)

(#1192) Jarod1 válasza Coolfox (#1191) üzenetére


Jarod1
addikt

üdv, A lapolvasót már láttam 6000 ért vatera-n itt-ott, szerintem a multi baromi nagy helyet foglal. :P bár én még a mustek-em 20 ropiért vettem, de még most is műxik, a office is kezeli.
A Nyomtatóm a canon i455. van utángyártott patron forrás,700 Ft a 2 patron...

(#1193) hanka válasza Jarod1 (#1192) üzenetére


hanka
tag

Hihi. :D Kicsit drágán veszed a patront. Szinte mindenhol 500.huf a 2db bele. :DD

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1194) KTU válasza hanka (#1193) üzenetére


KTU
addikt

Lehet hogy drágábban veszi de sok hulladékkal találkoztam már nagyon olcsón keveset lehet vele nyomtatni, eltömíti a fejet aztán tisztítás stb. de tisztelet a kívételnek amelyik olcsó és jó is! :))

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1195) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hali


Vettem nem olyan régen egy Samsung ML 2510 tipusú lézer nyomtatót. CSekk és boríték nyomtatásra használom, cseknyomtatásnál valóban jól teljhesít (24 lap/perc) viszont boríték nyomtatásnál csak percenként 1.
Nem jöttem rá az okára eddig, kinyom egy borítékot, a felfűtést leállítja, pihen kb 40 másodpercet újrafelfűt, és megint kinyom egyet aztán kezdődik előről.

Megtudnátok mondani hogy ennek mi lehet az oka???
Előre is köszönöm :R

(#1196) Jarod1 válasza hanka (#1193) üzenetére


Jarod1
addikt

hát látok én 500 ért is a boltoknál.... darabját.. :O ;]

(#1197) hanka válasza Jarod1 (#1196) üzenetére


hanka
tag

Pl. itt:[link] (bal oldalt az akciónál)
Színes: 300.-
Fekete: 200.-

Továbbá a bolhapiacokon is van 250.-/db áron.
Ugye milyen ócsó? :D

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1198) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok! Letöltöttem a HP oldalról a HP OfficeJet 4215-ös driverét. Feltelepítem, de mindenáron azt akarja windows, hogy tegyem be a ''hp cd''-t mert kell neki onnan egy file. Ilynkor mi van? (persze nincs ilyen cd-m)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1199) hanka válasza TazLeacher (#1198) üzenetére


hanka
tag

Szerintem te csak a nyomtató driverét szedted le. De kell neki a scanner-é is. Ezt nem találja. Szerintem...

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1200) TazLeacher válasza hanka (#1199) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Volt már régebben, hogy nem telepítettem a Scan részét, és egyszerűen nem működött a szkennelés.
Letöltöttem a FULL drivert is (390MB) felrakom, újraindítást kér, újraindít, új hárdver, és nem találja a file-okat. Így?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.