Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) drblade válasza Winner_hun (#1) üzenetére


drblade
csendes tag

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan párhuzamos portra csatlakozó kütyüről, amely a nyomtatókhoz csatlakoztatva tesztoldalt képes nyomtatni? (Kis fekete doboz azt hiszem, 2 gomb van rajta, az egyik lenyomására 1 fekete tesztoldalt nyomtat, a másik lenyomására pedig hármat). Méretei kb.: 1,5 cm * 7 cm * 5 cm.

Tehát úgy viselkedik a nyomtató felé, mintha az a PC-től kapott volna nyomtatási ábrát.
Nem a patronok áramkörének tesztelése vagy a párhuzamos port tesztelése a feladata, hanem egy "előre beprogramozott" grafikus tesztoldal nyomtattatása, tintasugaras és lézernyomtatók számára egyaránt.

Sajnos elég sok helyen kutattam már, de ilyet nem igazán találtam.

Ha valaki tud ilyenről, azt nagyon megköszönném!

Üdv: drblade

(#1852) farad válasza drblade (#1851) üzenetére


farad
csendes tag

Szia Dr. Blade (drblade)!

Neved valami új leendő lézerkazetta gyártót sejtet...
Jól láttad azt a kis készüléket , persze van ilyen (közel 10 féle változatban), jó pénzért lehet is vásárolni...de mihez akarod használni...tinta, lézer, mínőségteszt...
vagy csak érdekes műszaki megoldásnak tűnt?
Persze erre a célra több más módszer is ismert és olcsóbb is...
Üdv
farad

(#1853) drblade válasza farad (#1852) üzenetére


drblade
csendes tag

Szia Farad!

Ez a kis kütyü ahhoz kell, hogy az általam töltött ill. felújított tintapatronokat és tonereket tesztelni tudjam. Közel 20 db tesztnyomtatóm van a vállalkozásomban, szóval mindet gépre kötni kicsit gáz lenne. Mivel a nyomtatók 75 %-a párh. portos, gondoltam egy ilyen kütyüvel gyorsabban tudnám a minőségtesztet végrehajtani; az ára nem fontos.

A nevem pedig a tonerkazetták egyik alapvető alkatrésze, a doctor blade (egy lágygumi lehúzókés az MRB, -mágneshenger- mellett), ez állítja be a felvett festék vastagságát.

Ha további infód van arról, ami kell nekem, léci pm.:
drblade@vipmail.hu

Köszi szépen!!

(#1854) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok !

Egy Samsung SCX-4521F nyomtatóval akadt gondom.

A nyomtatónak nincs baja viszont Vista-ra nemtudom feltelepíteni,
pedig a samsung oldalárol letöltöttem a vistás drivert.

A következő hibaüzenetet kapom :

" Sikertelen kernelmódú nyomtató illesztőprogram
telepítése : Samsung SCX-4-21 series "

A környezet windows vista home premium 64 bit
A driver is 32/64 bites a asamsung oldalárol .

Van valakinek ötlete :F

(#1855) -xXx-


-xXx-
tag

Üdv!
Lenne egy kérdésem, van egy Canon pixma 1500 ip nyomtatom, és nem eredeti festék van benne (tehát ami nem szárad bele v mit tom én) hanem ilyen utántolthető cucc, tudom h hülyeség amit kérdek de fontos lenne és sürgös lenne, hogyha veszek egy új ilyen patront akkor úgy-e jól fog menni ? tehát ugy-e ha nem használtam nem szárad bele, és fog menni az új festékpatronnal ? Bocs a hülye kérdésért de fontos, 1000 koszonet :R

(#1856) farad válasza Benga84 (#1845) üzenetére


farad
csendes tag

Szia!

A NM9805CV (NetMos) pci multi i/o kontroll kártyával kapcsolatban nézz körül ezeken az oldalakon. Próbáld ki ezt a drivert és tanulmányozd az FAQ-t...

http://www.moschip.com/html/download_drivers.html
http://www.moschip.com/html/data_sheets.html
http://www.moschip.com/data/products/NM/FAQ_98XX.pdf

Üdv
farad

(#1857) zsaron


zsaron
csendes tag

az enyémre semmi válasz? tényleg nem tudom mihez kezdjek.

(#1858) volvoguy


volvoguy
addikt

hali. ugy töltette mfel a nyomtatómba való patronokat (tintasugaras), és valamiért csak barnaszinben nyomtat......ez mitől van? rosszul van valami beállitva, vagy szarul lett feltöltve?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1859) szilvanka


szilvanka
csendes tag

Hello!
Tudnátok segíteni?
IP2000 es nyomtatóm van."Az elhasznált tintatartály megtelt" hibaüzivel mit tudok kezdeni? Köszi a segítséget :R

(#1860) rolko


rolko
őstag

Hali!
Vásárolt már valaki SAMSUNG CLP-300 színes lézer nyomtatót? Mert viszonylag olcsó (35-40k), és ez tartalmazza a színés tonert vagy azt külön kell venni? :R

(#1861) farad válasza feriba51 (#1849) üzenetére


farad
csendes tag

Tisztelt feriba51!

A nyugat-magyarországi kazettavölgy -ez még nem a szilicíumvölgy- több üzemében (nem garázsban) is újratöltik a HP 88 tintapatront
MSZ EN ISO 9001:2001
MSZ EN ISO 14001:2005

Az ár kb. 1800ft+ÁFA+posta

HP Officejet Pro K5400
HP Officejet Pro K5400dn
HP Officejet Pro K5400dtn
HP Officejet Pro K550
HP Officejet Pro K550dtn
HP Officejet Pro K550dtwn
HP OfficeJet Pro L7480
HP Officejet Pro L7580
HP Officejet Pro L7680
HP Officejet Pro L7780

Az original tintapatronban lévő "nem resetelhető" chip helyére egy már resetelhető új chip kerül...

A HP-chip resetelő is beszerezhető

Természetesen a tömeggyártásban is kipróbált és bevált tinták is kaphatók 1l és 5l kiszerelésben.
(ha érdekes részletek privátban)

Üdv
farad

(#1862) Jako41


Jako41
csendes tag

Hali!
A canon PGI-5KB és a CLI-8BK patronban ugyan az a fekete tinta van?
Utántöltésre melyik tintamárkát, vagy utángyártott patront érdemes venni?

Canon MP 610

(#1863) feriba51 válasza farad (#1861) üzenetére


feriba51
csendes tag

Üdvözöllek Farad!

Küldtem levelet privátban, nem tudom megkaptad-e??? Még annyit, hogy az én nyomtatóm K550-es.
Köszönök mindent!

(#1864) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Egy HP CB436A tonerrel hány oldalt lehet nyomtatni?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1865) farad válasza D4rkm4n (#1864) üzenetére


farad
csendes tag

http://h10060.www1.hp.com/pageyield/us/en/P1505/index.html

http://h10060.www1.hp.com/pageyield/articles/us/en/MonoLaserJetYieldArticle.html

Cartridge Average yield1 Page Example

HP LaserJet CB436A Black Print Cartridge(36A) Average Cartridge Yield 2000 standard pages

Üdv
farad

(#1866) D4rkm4n válasza farad (#1865) üzenetére


D4rkm4n
őstag

6,75Ft-os önköltség... Elfogadható... :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1867) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz topikba dobom be, de hátha.
Vennék egy alap multis fekete-fehér nyomtatót. Mivel a tintásoknak baromi sok a lapköltsége, így úgy gondoltam belekukkantok a lézeres kínálatba, hiszen 1-2 év alatt simán behozza emezeket a nyomtatási költségek miatt.

Én úgy találtam, hogy a Samsung SCX 4200-as 32.000Ft (Extreme Digital) lenne a legjobb választás.

Vetélytársai:
Canon i-SENSYS MF4010 48.000Ft
Hewlett Packard LaserJet M1005 MFP 40.000Ft

Mindenképpen fontos, hogy egy gombnyomásra fénymásoljon. Aput nem tudom már megtanítani scannelni :D
Mit gondoltok, valóban ő a legjobb választás? Használat 1000lap/év kb, persze ez nagyon attól függ... (Én még az Canon ip 2000-esem nyúzom, mivel 250Ft bele a patron :R )

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1868) Alex91 válasza Tristis (#1867) üzenetére


Alex91
félisten

Nem reg szereztunk be egy ilyen Samsungot. Kicsit zajos, meg az anyaghasznalaton is meglatszik az ara. De otthonra, ha nem kell a szines nyomtatas, es nem lesz agyonterhelve, akkor megfelel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1869) Tristis


Tristis
őstag

Találtam még esetleges kihívókat:

Xerox WorkCentre 3119 34.000Ft

Panasonic KX-MB263HX 38.000Ft

A legfontosabb szempont a lapköltség. Persze az sem baj, ha megbízható. Gondolom pl. a Panasonicot nem nagyon lehet utántölteni olcsón. Tehát a fenntartási költség az elsődleges.

Minden infót nagyon köszönök előre is.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1870) drblade válasza Tristis (#1869) üzenetére


drblade
csendes tag

Szia Tristis!

Szerintem a HP 40000-es multis gépe jobb választás, íme miért:

- a kelléke a Q2612-es toner, ami jól tölthető, felújítható, stb, és nem chipes.

- teljesen teletöltve festékkel elég jól húzza, (legalább 150-160 gr fér bele) a Samsungba csak max 120 gr megy. Szerintem fizikai képtelenség UGYANOLYAN -tehát nem ECOmódban- minőségben kevesebb porral többet nyomtatni.

- az előbb említett okok miatt a fenntartási és lapköltsége is alacsonyabb a HP-nak.

Remélem nem mondtam hülyeségeket, ;)
Üdv:
drblade

(#1871) Tristis válasza drblade (#1870) üzenetére


Tristis
őstag

Szerinted ne próbálkozzak Canon Mp sorozat valamelyik tagjával?
Olcsónak tűnik az utánvétes patron hozzá. Akár tudja ugyanazt a lapköltséget is produkálni, akkor lehet, hogy érdemes lenne...
Esetleg egy 530-as?

Véleményt kérnék.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1872) drblade válasza Tristis (#1871) üzenetére


drblade
csendes tag

Hello.

Jó kérdés. Ha már színes is a másolás, akkor legalább egy mx310 kellene. tudod, a pixma sorozatból. szerintem azért jó, mert (bár nem utángyártott) az összes jobb "fine" patront kezeli. (37,38, 40, 41, 50, 51)

Az mp530 is jónak tűnik. 5 különböző patron, cli5bk, 8bk, 8c,8m,8y. ezekből van utángyártott, max a chipet cseréled le rajta. mondjuk elég drága nyomtató,én 55e-ért láttam, bár lehet, máshol olcsóbb.

üdv:
drblade

[ Szerkesztve ]

(#1873) veze


veze
őstag

sziasztok..

nyálaztam a topicot.. szedtem is össze azt azt.. beszáradt nyomtatofej (illetve nem is beszáradt teljesen csak a fekete hibádzik a teszten) "javitásával" kapcsolatban a melegvizbe álllitástol a mikrozásik ezt azt.. csak egy a problémám.. nekem az epson nyomtatoban a fej ugye nem a patron alján van.. hogy állitsam akkor melegvizbe? vagy mit lehet ezzel tenni? ki lehet venni vagy...
ha valakinek beugrik link erröl azt is megköszönném nem akarom én hogy ujra és ujra ismételjük a hozzászolásokat, mer aki sokadszor olvassa annak bizti uncsi , csak nekem nem..
köszönöm ha valakinek tapasztalata van erröl..
üdv: Vé

(#1874) Tristis válasza drblade (#1872) üzenetére


Tristis
őstag

Bocs én, Canon MP520-at néztem ár: 28e Ft
Na ezek után én vagyok bajban... Samsung SCX 4200 (A hp 8e-rel több, az már nagy ugrás ebben az esetben) vagy a Canon MP520?
A vaterán van PGI 5-ös patron 400Ft-ért és eddig jó véleményeket írtak róla. Az Epsonokba drága kicsit az utángyártott.

Szerintetek Samsung lézer vagy Canon tintás??? Színest nem nagyon nyomtatok, úgyhogy az nem játszik (Meg van mivel kinyomni)?
Élettartamra lézer vagy tinta? Meghibásodás szempontjából (egyik sem egy mindent bele anyag gép, gondolom én:))???

Többet már nem kérdezek, becsszó :B

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1875) Alex91 válasza Tristis (#1874) üzenetére


Alex91
félisten

Otthonra, mindenesre tintas. Munkahelyre meg mono, szines is most mar csak lezer :). (Kiveve, ha foto-t is kell nyomtatni, arra marad a tintas.)

A Samu eleg hangos a bemelegitesnel, es IMHO eleg gagyi anyagbol van, de otthonra kis terhelesnel megteszi. Az MP520 azert egy komolyabb a sajat kategoriajan belul.

Nehez donteni. Ha gyari toner, patron arakat nezzuk, akkor a lezer a gazdasagosabb, ha utantoltottet, akkor mar nem biztos... (Bar pont a kulon fejeseknel kell vigyazni, mert ha a xar tinta miatt tonkremegy a fej... Es fotot bizta utantoltottel en nem nyomnek.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1876) Alex91 válasza Alex91 (#1875) üzenetére


Alex91
félisten

Bar lehet, hogy a HP valamivel dragabb ara 2 toner csere utan (ha utangyartottat veszel) megterul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1877) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

A HP vagy a Xerox? Ez itt a kérdés! :)

Úgy hallottam, hogy a Xerox valamivel megbízhatóbb gépeket gyárt és a toner is olcsóbb bele. Ez igaz?

Nekem már volt rossz tapasztalatom HP nyomtatóval. (Igaz, az tintás volt.)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1878) Tristis válasza Alex91 (#1875) üzenetére


Tristis
őstag

Nos utánanéztem ennek-annak.

Tapasztalataim (ezeket találtam, mint legjobb vétel):
- Hp 1005 MP utángyártott toner 5.500Ft (tonerház) 2000lap egységes 800Ft szállítási költség 3,15Ft/lap
- Samsung SCX utángyártott toner 7.000Ft (vatera) 3000lap (elsőre csak 1000) egységes 800Ft szállítási költség 2,6Ft/lap
- Canon PGI-5 Black 300Ft/25 ml (ha jól tudom) talán 300lap egységes 800Ft szállítási költség (3db-os próga vásárlás) 1.3-1.5Ft/lap hosszútávra

Nos olyat hallottam, hogy a tintás nyomtató feje hamarabb elromolhat, ezért érdemesebb lene talán lézert venni hosszú távra. Szervízvéleményeket kérnék ezzel kapcsolatban. Fotó nem lesz nyomtatva.
Szerintetek megéri ezt a kockázatot (utángyártott festék) egy ilyen drága (28eFt) nyomtató?
Bár nem hiszem, hogy árulnák, ha szar lenne;-). Ha nyomtatót kéne venni most az ip 1800 lenne és verném bele a 180Ft-s patront, csak sajnos most mások az igények.
Nem tudom, hogy ilyen tonerárak mellett érdemes-e töltetni...

Utolsó véleményeket kérek. Nekem a hp egyre hátrébb megy a sorban...

ui.: persze találtam tonerport 1500Ft/120gramm (k. 1800-2000 ol lehet) áron...

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1879) Alex91 válasza Tristis (#1878) üzenetére


Alex91
félisten

Abban nem vagyok biztos, hogy xart nem arulnak... (Eleg, ha csak egyszer folyik ki, vagy par csere utan tonkremegy a fej. Bar lehet, hogy semmi gond nem lesz...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1880) Tristis válasza Alex91 (#1879) üzenetére


Tristis
őstag

Jólmegaszontad!
Erős egyértelmű; "Ki tudja..." ;) :P

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1881) Tristis


Tristis
őstag

Eldöntöttem, hogy melyik terméket veszem meg, bár úgy gondolom mind a három termék remek megoldás a vetélytársakhoz képest.

Mivel én 1000-2000lap/év szinten fogom használni a multis gépet, így a Samsung SCX 4200-as típust választottam. Ára (33e Ft) jelentősen olcsóbb (7e Ft), mint a Hp-nak, és ez a különbség az (100%-ban) utángyártott tonerek árában nézve (szállítással 5.500Ft és 7.800Ft) csak 9-10.000 lap után térülne meg. A samsung mellett szólt még, hogy tőlünk 20 km-re van szervíze (Kecskemét - Ricoh), illetve az is, hogy tőlük 2 év garanciával tudom megvásárolni a terméket. Van ott ismerősöm is, azért az sem rossz...:)

Nem vagyok biztos abban, hogy nem-e Canon-t kellett volna vennem. Ez a Samsung egy hosszú távú megoldás, amelynek biztosan nem szárad be a festéke és a feje sem megy tönkre. Ugye a Canonnál négy festékes téma miatt tönkremehet hamarabb. Ha színes dolgokkal is foglalkoznék akkor persze Canon lett volna. De így, 2 év garival talán egy picit jobb megoldás a Samsung.

Mások számára is egy-két okosság abból, amire én jutottam.
- Tonert ne töltsél, csak otthon! Ha már bolt, akkor inkább vegyél (100%-ban) utángyártottat
- Olcsón akarsz nyomtatni Canon IP 1800 (10e Ft) és bele a 180Ft-os patron ezerrel:)
- Hp gépek azért annyira nem rosszak, mint amennyire lehordják, persze típus válogatja (Q2612 tonerral ellátottak jók általában)
- Normális ember vesz scannert és nyomtatót külön!! (Aput már nem tudom ilyenekre idomítani :) )
- Aki otthon nyomtat képeket eredeti patronnal az marha! Én Fujisoknál szoktam bagóért... Utángyártottal már megéri talán, de a minősége....(Canon MP520-ba patron 370FT:D)
- Irodába Samsung SCX 4521 (50e Ft), vagy annál komolyabb gép.
- Epson nyomtatók sem rosszak, csak kicsit drágábbra jön ki a lapköltsége így az elején kilőtem őket. Nem tudok rossz véleményt mondani róluk.
- Ha Xerox, akkor meg már inkább Samsung
- Panasonic drága...
- Ezt a Brother-t mög nééé!!!!!!! Mer hoki
- Ja és utoljára... Aki eredeti patront vesz tintasugaras gépbe, az komplett hülye :P Akkor már vegyen lézert, mert 2000 oldalon belül csúnyán megtérül az ára.

Remélem mindenki számára jó kis fejtágulás volt. Nyugodtan kössetek bele.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1882) Alex91 válasza Tristis (#1881) üzenetére


Alex91
félisten

Azert az, hogy mi a "marhasag" erosen fugg az igenyektol is! Neked ez, masnak meg mas lesz a jo... (Mert mondjuk nyomtatna DVD-t is, vagy neha szines nyomtatas is kell neki stb.)

De ha megvan a nyomi, akkor kerunk beszamolot :)!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1883) szilvanka


szilvanka
csendes tag

Hello!
Tudnátok segíteni?
IP2000 es nyomtatóm van."Az elhasznált tintatartály megtelt" hibaüzivel mit tudok kezdeni? Köszi a segítséget :R

(#1884) Tristis válasza Alex91 (#1882) üzenetére


Tristis
őstag

Ilyenekre nem gondoltam... Ha már nem veszed meg az eredeti dvd-t akkor minek is akarsz eredeti patront.....
Nekem ez kicsit nyakatekert azért... ;)
Szólj, ha nincs igazam....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1885) Tristis válasza szilvanka (#1883) üzenetére


Tristis
őstag

Mit csináltál azelőtt, hogy ezt kiadta???
Nekem két éve van IP 2000-es, de sosem kaptam ilyet. Talán az a baj, hogy amikor patront cseréltél nem jelölted be, hogy új patron van benne? Ez most csak egy rossz ötlet.....

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1886) Alex91 válasza szilvanka (#1883) üzenetére


Alex91
félisten

Kidobnia nyomit :)! Na, ezert mondtam, hogy utantoltott nem biztos, hogy jo mindig. Ha egyszer elkezd folyni... De ha sokat nyomtatnak, akkor is betellik ez. Erdemes egy uj nyomit venni, esetleg szervizbe vinni, ahol kitisztitjak ezt a tartalyt, de lehet, hogy a szerviz dijbol veszel egy uj nyomtatot... Vagy van valami trukkos kombinacio, amivel ki lehet loni a figyelmeztetest...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1887) Alex91 válasza Tristis (#1884) üzenetére


Alex91
félisten

Most nem a patronra gondoltam, hanem a nyomtatora...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1888) Tristis válasza Alex91 (#1887) üzenetére


Tristis
őstag

Jah, hogy eredeti patront.... :D Lehetséges, hogy egyetemi kari napokról jövök és nem kapcsolok teljes mértékben...:) Azért én hiszek abban, hogy igazam van ;]

IP 2000-be nincs utántöltött..... mert annyira olcsó, hogy nem érdemes tölteni munkadíjba... link ehh

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1889) TJZ83


TJZ83
csendes tag

Hello!
Van nekem egy Epson DX 5050-es multifunkciós készülékem, ami ugyebár színenkénti patronokkal működik, az új chipes fajtával.
Nos a problémám az lenne, hogy már másodszorra írja ki az állapot ellenörző szoftvere hogy nem kompatibilis a behelyezett patron. Ha nincs a gépre dugva/ki van kapcsolva a gép akkor is világít a piros led, hogy kifogyott a tinta. Mindkét patron EREDETI EPSON, készletben vettem őket (nem ugyanabban a készletben), először úgy voltam vele hogy nem érdekel, egy patron hibás ez előfordul, de a második az rögtön a következő készletben volt.
Az egyik egy fekete T0711 a másik egy magenta T0713-as.
Ha csak ennyi lenne, akkor nem írtam volna nektek, DE! A tintaszintfigyelőnél ha rányomok az információ gombra, akkor azt jelzi és írja ki hogy a patron eredeti és tele van!!! Emellet viszont megjelenik a kis piros iksz hogy nem kompatibilis.... na ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

Don't try - do your best!

(#1890) Soti2


Soti2
csendes tag

Van egy Epson Stylus photo R340-es nyomtatóm, amivel eddig meg voltam elégedve.
Egy A 4-es képet nyomtattam, ami szép is lett, és a végén kiírta, hogy kifogyott a tinta (Magenta), cseréljem ki!
Fogtam egy új patront, betettem a helyére (Mint már sokadszor), és nyomtatni kezdtem.
De ez a szin kimaradt (fúvoka ellenőrzéskor is teljesen üres a helye, ahova a kis csíkokat nyomtatná).
Egy csomó fejtisztítás után is semmi! Gondoltam új patront teszek bele, de azután is semmi.
A Prohardveren olvastam : (" nedves papírzsebkendőt tudsz a fej alá tuszkolni, és hasonlóan a fúvókák csonkjaira tegyél a titkos szerből.") és így is tettem, de sajnos nem segített rajtam.
"Epsonnál kicsit macerás a fejet kiszerelni" Na ez az!!!
Ebben, ha tudna nekem valaki segíteni, egy szájbarágós leírással, nehogy nagyobb bajt csináljak, nagyon megköszönném!

Előre is köszönöm önzetlen segítségeteket!!!!

Üdv.: Soti!!!

(#1891) hanka válasza Soti2 (#1890) üzenetére


hanka
tag

HA PROBLÉMA VAN A NYOMTATÓDDAL...

NÉZZ BE IDE

[ Szerkesztve ]

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1892) Kurcy


Kurcy
tag

Sziasztok!

Van egy Brother MFC 215 C nyomtatóm kezd kifogyni a patronból a festék és eljött az ideje hogy beszerezzek másikat de utángyártottban gondolkodom ...

De milyen márkát szabad megvenni ami nem tömíti el a fejet és nem katasztrófa a minősége ?

Nagyon kérlek benneteket segítsetek szakdolgozatot kell nemsokára nyomtatni

Üdv: Kurcy

(#1893) mage87


mage87
csendes tag

Üdv
Van 1 HP PSC 2355 tipusú fotónyomtatóm. az eredeti tintapatront utántöltettem és azt írja ki hogy "Nem megfelelő nyomtatópatron.

A patrontartó jobb oldalában lévő nyomtatópatron nem ehhez a nyomtatóhoz készült."

NIncs valami tippetek h miért van vagy valami hack amivel meg lehetne oldani h jó legyen

előre is kösz

(#1894) mage87


mage87
csendes tag

üdv
Van egy HP PSC 2355 tipusú nyomtatóm
ennek az eredeti tintapatronját ujratöltettem és a nyomtató azt írja ki h "Nem megfelelő nyomtatópatron.
A patrontartó jobb oldalában lévő nyomtatópatron nem ehhez a nyomtatóhoz készült."

Van valami 5 letetek hogy ezt a hibát hogy lehet orvosolni vagy valami tipp hogy miért van

(#1895) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Üdv!
Lézer nyomtatót vennék otthonra, milyet vegyek
mire kell figyelni ha nyomtatót veszek? mennyi egy utántöltés? mennyit lehet nyomtatni egy feltöltésből?
megnézem a nyomtató leírását és nem sok mindent mond.
innen sztem venni? [link]
vagy innen :[link]
ajánlanátok vmit?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#1896) Alex91 válasza L!NK->Q3 (#1895) üzenetére


Alex91
félisten

Tonerbolt

Itt megnezed, hogy mennyibe fajnak a tonerek, aztan megnezed, hogy melyik nyomtatoba milyen kell, es dontesz :) !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1897) Hörpi


Hörpi
tag

Sziasztok!

Az tiszta hogy a színes lézernyomtatókat demo tonerrel adják, de mégis kb. mennyi festék van a demo toner-be?

(hány teljes oldalas fényképet lehet kinyomtatni vele közepes minőségben; nem pontosan kérdezem, csak úgy nagyságrendileg...)

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#1898) Alex91 válasza Hörpi (#1897) üzenetére


Alex91
félisten

Altalaban fel toltett van bennuk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1899) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Lenne egy HP Officejet 4215 all-in-one nyomtatóm amivel a következő lenne a probléma:
Pár héttel ezelőtt észrevettem, hogy eltünt a piros szín nyomtatásnál így megnéztem, hogy kb. mennyi tinta van még a színes partonban és láttam, hogy elég minimálisra becsüli a tinta szintjét. Vettem is egy utántöltő szettet amivel a leírás szerint újra töltöttem a patront de a probléma nem oldódott meg... Továbbra sem akarja használni a piros tintát. A tinta szint érdekes módon nem változott, maradt az újratöltés előtti állapotban.

Valaki találkozott már ilyen problémával, vagy tudtok mondani pár tippet, hogy mit lehet ilyenkor csinálni?

Üdv Tottu!

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1900) Myers


Myers
senior tag

Hi!

Van egy HP 1018-as lézerünk. Az a probléma, hogy pl van egy 1 oldalas szövegem, és nyomtatáskor beállítom, hogy 50 példányban kell.

El is kezdi nyomtatni, majd kinyomtat pl. 12 oldalt (de ez mindig változik, volt már 9, 18, 13, stb...), és megáll. A nyomtatandó feladatok is eltűnik a systray-ről, mintha befejezte volna. Aztán ha újra akarom nyomtatni a maradék lapszámot (miután megszámoltam kézzel, hogy mennyit köpött ki :) ), nem nyomtat. Nem csinál semmit.
Ki kell kapcsolni a nyomtatót, törölni a nyomtatandó feladatokat, bekapcsolni, majd lehet újra nyomtatni.
És akkor a maradék 38 oldalból kinyom megint pl 15-öt, és így tovább...

Mi a franc baja lehet?

Emlékszem mikor megvettük akkor is ezt csinálta. Majd vagy magától megjavult, vagy valamit csináltam vele, már nem emlékszem, de rendesen nyomtatta az 50 oldalakat. Viszont most új géptelepítés volt, és megint ezt csinálja.

http://www.muszaj.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.