Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#46201) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Off :N :
Pokémon
Scarlet?
Violet?
Dualpack with steelbook?
Van még érdeklődés Pokémon iránt?
Idén más "saját" játék nem várható...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#46202) consono válasza koncsik (#46201) üzenetére


consono
nagyúr

Nálunk a gyerekek azt szeretnék egyik karácsonyi ajándéknak :) De még nem találták ki, hogy melyiket.

"In God we trust. All others must bring data"

(#46203) KOHO válasza koncsik (#46201) üzenetére


KOHO
senior tag

Én már követni se tudom, kb havonta jön ki 2 új Pokémon játék, fogalmam sincs, hogy már ki kivel van :D

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#46204) Shokkolo válasza koncsik (#46201) üzenetére


Shokkolo
addikt

nekem ezért kellett Switchet venni itthonra az idomított házisárkánynak
Tegnap jött meg az oled...
pénteken meg elvileg az előrendelt Violet lesz átvehető.

Elvileg végre open world, szóval a fanokat leköti egy darabig
azért remélem néha-néha lesz vacsora az asztalon  

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#46205) koncsik válasza Shokkolo (#46204) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Idomított házisárkány - a nap kifejezése :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#46206) CactuS válasza ayo (#46200) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szuper, pedig pont barátkoztam a gyári pro controller árával, de akkor ezek szerint mindegyikkel van valami nyűg. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46207) ayo válasza CactuS (#46206) üzenetére


ayo
addikt

mint a kombinált fogó, mindenre jó, azt igazából nem sokra :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#46208) CactuS válasza koncsik (#46201) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én ha éppen nem vagyok lerobbanva akkor még Go-zok. Violet szimpatikus, bár kicsit talán a fiatalabb korosztályt célozza a grafika meg a játékmenet. Viszont nekem 45-50k-t tuti nem ér meg, max ha befektetésként tekintek rá és sose nyitom ki. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46209) ρσгτσ válasza kislaci (#46199) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Az a kontroller fogyatékossága. Nem azért van, mert amúgy az egybe gombos dpad -ok nem jók. Persze a teli dpad más eset, mert ott azért sokkal könnyebb a játék hevében rossz helyre billenteni, és kis eltérés is rossz lehet.

Mondjuk anno a Tetris tök jó buli volt GB -n vagy GBC -n. Viszont az való igaz, hogy sokan istenítették a "gagyi" Tetris gépeket. Azon is külön voltak a gombok. Szóval simán elhiszem, hogy jobban fekszik annál a játéknál a gyári joycon.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46210) kislaci válasza ρσгτσ (#46209) üzenetére


kislaci
senior tag

Igen, nem is azt mondtam, hogy az egybe dpad szar, csak a pro controlleré az. 8bitdo pro 2 dpadja pl nagyon jó és az is egyben van. Én szinte minden játékot azzal játszok, jó a dpadja is minden, kivéve HD rumble és NFC hiányzik belőle a pro kontrollerrel összehasonlítva, viszont ezekért cserébe kárpótol a sokkal jobb dpadja.

(#46211) ρσгτσ válasza kislaci (#46210) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, jogos. Nem is nagyon néztem eddig, hogy mennyire nem jó.

Az lenne számomra frankó, ha a forgatható dpad -os Xbox 360 kontrollert lehetne csatlakoztatni Switch -hez. Abban pont az tetszett, hogy teli és "+" dpad -ot is lehet csinálni belőle. Így igazából minden igényt ki tudott elégíteni.

Lehet mások ezt lesz@rták, mert amúgy nem tudom mennyire lenne rá igény, de ez egy tök jó fejlesztés volt.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46212) Just486 válasza kislaci (#46210) üzenetére


Just486
senior tag

Illetve nem ébreszti fel a Switch-et.

That unconquered country we call the future.

(#46213) kislaci válasza Just486 (#46212) üzenetére


kislaci
senior tag

Igen tényleg azt kihagytam, viszont az új 8bitdo ultimate már felébreszti.

(#46214) kislaci válasza ρσгτσ (#46211) üzenetére


kislaci
senior tag

Ha van otthon 360 kontrollered akkor úgy tudod csatlakoztatni a switchhez hogy veszel egy 8bitdo adaptert. Az újabb firmwareű Xbox kontrollerhez nem jó, de 360 kontroller az lehet jó lesz vele. Olvass utána, szerintem megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#46215) ρσгτσ válasza kislaci (#46214) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jah megy az is a 8bitDo adapterrel? Azt nem is néztem.

A többi az oke. 2021. szeptemberi frissítés utáni kontroller OS -sel már nem tud kommunikálni.

Szerk.:
Majd azért megnézem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46216) kislaci válasza ρσгτσ (#46215) üzenetére


kislaci
senior tag

Akkor lehet a Mayflash magic ns adapterrel megy. Bár az elég drága.

(#46217) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

és melyik az a joy con,amelynél a face buttonök nem a jobb analóg felett vannak,hanem klasszikusan jobbra?

Life, Uh, Finds A Way

(#46218) sgfool válasza koncsik (#46201) üzenetére


sgfool
tag

Pénteken érkezik nekem a scarlet kiadás gls csomagpontra, az már más kérdés, hogy mennyi idő lesz most rá, belefogok nézni, de a végigjátszás terén karácsonyig őrizni fogja magát a polcon :)

(#46219) ρσгτσ válasza hombre[EU] (#46217) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Olyan szerintem csak joypad -nál lesz. Joycon klónoknál ha jól emlékszem mindegyiknél az analóg felett van. Még a NYXI mininek is, ami ugye kisebb méretnek számít egy normál joypad -hoz képest.

kislaci:
Azt hiszem annál vezetékesen megy, de még nem teljesen jártam utána. Csak múltkor adapterre kerestem a YouTube -on és akkor dobta ki a találatok között.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46220) hombre[EU] válasza ρσгτσ (#46219) üzenetére


hombre[EU]
veterán

van pro kontrollerem, de most csak handheldben megy. baromi kényelmetlen így mozogni third person játékokban.

Life, Uh, Finds A Way

(#46221) ρσгτσ válasza hombre[EU] (#46220) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Felcsatolósban a joypad -ok lesznek jók, aminél ugye jobbra esik az a 4 gomb. Bár annál sem annyira, mint általában a kontrollereknél, de talán már jobb lehet, mint a joycon.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46222) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Azért az valahol tényleg gáz, hogy ennyire kell keresni egy jó controllert. Nekem az x360 controller kb. 6 vagy még több éve megvan, probléma nincs vele, pedig a gyerek is nyúzza rendesen Pcn és még a Dpad sem gáz. Mondjuk annak örülnék, ha kb. 1.5x ekkora lenne méretben, mert az lenne nekem ideális, de már megszoktam, hogy egérből se találok elég nagyot. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46223) CactuS válasza ρσгτσ (#46221) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez a fenti melyik controller? A gyári csak van rajta skin?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46224) hombre[EU] válasza ρσгτσ (#46221) üzenetére


hombre[EU]
veterán

most találtam valami horit. igaz akkora lesz ,mint egy vasalódeszka, de szemre kényelmesebbnek is tūnik

Life, Uh, Finds A Way

(#46225) CactuS válasza hombre[EU] (#46224) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez a sima split pad pro, nem? De azt hiszem ez még csak nem is akkus, de lehet rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46226) ρσгτσ válasza CactuS (#46223) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Gyári Pro, csak én szilikon tokot szoktam használni a kontrollereken. Meg kupakot.

hombre[EU]:
Hori Split nekem is volt. Azt cseréltem NYXI -re.

Szerk.:
Itt egy régebbi kép. Csak ugye a Split tudásban elmaradt a többi említetthez képest.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46227) hombre[EU] válasza CactuS (#46225) üzenetére


hombre[EU]
veterán

(#46226) ρσгτσ igen pro, van compact, de az nem fekszik a tenyérbe. ezzel mi a baj? nagyon meríti a konzolt? a gyro,nfc hiányát még el tudnám viselni cserébe

Life, Uh, Finds A Way

(#46228) ρσгτσ válasza hombre[EU] (#46227) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igazából igény kérdése, mert nem mindenkinek van szüksége arra, amit joycon vagy például egy NYXI tud.

Utóbbiról .LnB írt egy cikket, amiben említi a Split -et is. Nem rossz cucc, csak igazából többen is kifogásolták, hogy a konkurens termékek árához képest drága. A tudása pedig alacsonyabb. Ez pedig való igaz. Viszont az is igaz, hogy hivatalos licensz termék, ami nyilván az árban is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46229) hombre[EU] válasza ρσгτσ (#46228) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nekem a fō szempont az ergonómia lenne és abban,képek alapján, nálam ez a hori pro a nyerō a kettō közül. ha csak handheldben akarom használni akkor az akksi hiánya érinteni fog?

Life, Uh, Finds A Way

(#46230) ρσгτσ válasza hombre[EU] (#46229) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én a joycon -t nem sűrűn használtam, mert nekem felcsatolva egyáltalán nem kényelmes. Több szempontból sem. Akkor szeretem, ha a levegőben kell vele mutogatni, miközben a konzol dokkolva van. Mert arra kényelmes a mérete miatt.

Split ezerszer kényelmesebb, számomra megváltás volt. Van aki azért nem szereti, mert nagyobb lesz tőle az eszköz, de szerintem ez nálad nem lesz probléma.

Akkumulátor hiánya nem fog zavarni, ha kizárólag fizikailag felcsatolva szeretnéd használni és semmi más extra funkcióra nem vágysz, ami az említett joypad vagy a joycon nyújt. Mert alapvetően egy kényelmes, de fapados eszköz.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46231) hombre[EU] válasza ρσгτσ (#46230) üzenetére


hombre[EU]
veterán

köszi, akkor ez eldōlt. nem is olyan vészes, sokkal olcsóbb,mint a joycon

Life, Uh, Finds A Way

(#46232) ρσгτσ válasza hombre[EU] (#46231) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ez a lényeges rész, ami a használati elején van Hori Split Pad -nál.

Gondoltam bedobom, mert így később kereshető lesz.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46233) Kazuma989


Kazuma989
tag

Nyxi-t én is csak ajánlani tudom, nagyon jó cucc.Baromi kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#46234) ldave válasza Kazuma989 (#46233) üzenetére


ldave
félisten

Kézben az gyári Joyconnal a gép nekem kevésbé kényelmes, mint a Lite, az a mérete miatt jobban kezelhető nekem. Szóval gondolkozom valami ilyesmin, az a új Hori compact tetszik, kár hogy szinte lehetetlen ezeket kipróbálni valahol vásárlás előtt.

A Slime draws near! Command?

(#46235) CactuS válasza ldave (#46234) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én már megint túlpörögtem ezt. Fogalmam sincs, hogy pl. a 8bitdo féle szimmetrikus analóg kar bejönne-e, de a dpad állítólag frankó, viszont írják páran redditen, hogy elveszti a kapcsolatot néha a switch-vel. Ott a PDP, tök jók a dpad, van a faceoffnál circle dpad, de nincs még alap rumble sem - NFC nem lenne érdekes-. Ott a pro controller, de arra meg sokan mondják, hogy nem jó a dpad, szétkapni meg nem kapnám, amíg garis. Tökéletes sajna ezek szerint nincsen, hiába a rengeteg gyártó. Néztem vezetékes darabokat is, talán kevesebb lenne az input lag, viszont akkor általában nincs motion sensor...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46236) ρσгτσ válasza ldave (#46234) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én is néztem, már bejelentés óta követem a fejleményeket. Jópofa darab, de annak már kicsit túlzásnak érzem az árát. Nem is tudom, hogy van -e egyáltalán 20 ezer alatt valahol...

Pedig én aztán simán bele szoktam ugrani egy-egy érdekesebb darab kipróbálásába, de ez valahogy elvette a "meg akarom venni" érzést.

Szerk.:
Mindezt úgy, hogy egyébként van amelyik szín 10 dollárral olcsóbb, mint a Split. Csak mire ideért, ez már nem látszik.

Elnéztem közben a dolláros árát. Azonos áron vannak, bár ez a lényegen nem változtat. 50-60 dollár attól függően, hogy milyen dizájn.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46237) ρσгτσ válasza CactuS (#46235) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szimmetrikus analóg szokható. Vagyis nekem nem minden játéknál kényelmes, de sokan szeretik. Autózásnál például nem tudom olyan jól kezelni, mint az aszimmetrikust. Nyilván kevésbé arcade jellegű játékokra gondolok, ahol fontos minden pici mozgás.

Én Xbox -on és Nintendo -n aszimmetrikus -t használok, PS -en pedig szimmetrikust. Viszont van aki ezerszer jobban tolja vele, mint én kormánnyal. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46238) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Be in with a chance of winning a set of Paldean first partner Pokémon plushies!

"Entry is open to residents of Great Britain, excluding employees and the immediate families of the Promoter, its agents or anyone professionally connected with the promotion. Entrants must be 13 years or over."

Twitter link.

Plusz egy kis érdekesség Pokémon rajongóknak:

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46239) hombre[EU] válasza ρσгτσ (#46238) üzenetére


hombre[EU]
veterán

egy darab pokémonnal sem játszottam, az animét sem ismerem (lekéstem,mert akkor már a lányokat hajtottam nem a pokikat :DDD ) ennek fényében van olyan rész,amelyik egy kiemelkedō játék lenne számomra? vagy csak ilyen B kategóriás megvalósítások és a fanservice viszi a hátán,mint pl. a dragon ballt?

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#46240) ρσгτσ válasza hombre[EU] (#46239) üzenetére


ρσгτσ
őstag

GB -n vagy GBC -n játszottam utoljára Pokémon -nal, szóval erre majd más fog válaszolni. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46241) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

A nintendo black friday során a saját Mario, Luigi játékait is szokta akciózni vagy csak a többi gyártó játékait?

PSN: sirarcheer

(#46242) sukattika válasza sirarcheer (#46241) üzenetére


sukattika
csendes újonc

"Black Friday" idején nem szokták. Nyáron, év elején, egyéb, szerintem random időpontokban előfordul, de mindig maximum 33%-os a leárazás.

(#46243) rakkimcer válasza sirarcheer (#46241) üzenetére


rakkimcer
tag

dekudeals-en van rá diagramm, ahol jól látszik mikor van akció

(#46244) sirarcheer válasza rakkimcer (#46243) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Köszi, ezt az oldalt még nem ismertem. Hasznos. ;]

PSN: sirarcheer

(#46245) ooooobi válasza kislaci (#46213) üzenetére


ooooobi
senior tag

Az ultimate dpadje is olyan jo mint a pro2nek? Pro2től kicsit félek a szimetrikus joyok miatt,sose volt olyanom. Ultimate viszot mar 70euro, pro2 meg csak 50.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#46246) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Sziasztok!

Switch-et hoz a Jézuska a gyereknek, a kezdőcsomagot már nagyjából összeállítottam. Viszont tanácsot kérnék, hogy 5 éves gyereknek milyen (akár 3rd party) controllert ajánlanátok? Azt olvastam, hogy gyári joycon-ok handheld módban sokszor felnőtteknek is kényelmetlenné válik egy idő után.
Köszönöm!

(#46247) ρσгτσ válasza Big_Boss (#46246) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem 5 év körüli picinek pont jó a joycon, de lehet tévedek. Vagy valamilyen kisebb méretű kontroller.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46248) sirarcheer válasza Big_Boss (#46246) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nálunk már nagyobbak és imádják a Joycont használni. Nekik az még pont jó méret.

PSN: sirarcheer

(#46249) Big_Boss válasza ρσгτσ (#46247) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Mindkettőtöknek köszönöm!
Egyelőre marad a gyári joycon, max veszek hozzá egy grippes tokot.

(#46250) ρσгτσ válasza Big_Boss (#46249) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Esetleg majd Hori Dpad -ot, vagy valamilyen joycon klónt lehet neki nézni, ha annyira nem jön be a gyári dpad. Persze csak ha így van. Előre nem fontos beruházni.

Hori Dpad -dal az a baj amúgy, hogy nem tud semmit. Tehát az is egy fapados cucc, de én szerettem a "+" alakú dpad miatt. Egy jó akcióban érdemes behúzni.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.