Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#22301) Sirandrish válasza 30z.Samu (#22299) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Nehogy valami rövid játékba fuss bele, me még véletlenül a végére érsz, oszt akkor mi lesz? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22302) zbundy válasza ldave (#22287) üzenetére


zbundy
aktív tag

Jön a Jedi Knight 2? Beszabehu. Mondjuk egy jedi academy-nek jobban örültem volna, de később hátha.

(#22303) 30z.Samu válasza Sirandrish (#22301) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már félek előre... :D

(#22300) Norb79: Ne is "mondd", már az utcára sem merek kimenni, nehogy összefussak egy olyan "kedves" emberkével, mint Sirandrish. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#22304) ldave válasza zbundy (#22302) üzenetére


ldave
félisten

Az jövőre jön, többjátékos móddal együtt!

A Slime draws near! Command?

(#22305) zbundy válasza ldave (#22304) üzenetére


zbundy
aktív tag

Igen, köszönöm, közben utána olvastam én is. Ez a mai nap nagyszerű 😀 egyik legjobb SW játékok jönnek switchre és ma mutatják be az új Lego SW UCS készletet is, ami egy csillagromboló lesz 😀 ha nem tudnám azt hinném május 4 van

[ Szerkesztve ]

(#22306) nxswitch


nxswitch
senior tag

A Town nekem ennyi alapján csalódás amit mutattak. Gyakorlatilag láttunk 3 percet a játékból eddig, és egy hónap múlva érkezik. Pedig elsőre jónak tűnt. Lehet az is lesz. Xenoblades-nek örülök, mert nem játszottam még velük, de szeretem a JRPG-ket. Akartam, csak nem mertem belefogni egy több mint száz órás játéknak. Assassins Creed-nek örülnék, ha az előző részek is megjelennének. Pokémon és Lugii's Mansion még jobban tetszik a látottak alapján.

SNES és Kirby játéknak örülök. Sajnálom, hogy nem jönnek third party NES/SNES címek, nagyon jó lenne Final Fantasy 1-6ig. Ha azt is megkapnánk, akkor az első 12 játék elérhető lenne handheld, egy konzolon. :)

Megvettem Astral Chain-t, és a Zeldás könyvet. Szerintem nem veszek mást Luigi's Mansion előtt, csak ha eladom AC-t.

(#22307) Youri


Youri
veterán

nagyon gondolkozom, hogy kell-e nekem az online hosszabbítás...

RTX ON

(#22308) 30z.Samu válasza Youri (#22307) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én eddig nem vettem online-t, csak a Trial-t lőttem el, de most benevezek az SNES játékok miatt. Na jó, kit akarok átverni? A Tetris miatt kell... :D

Sic Parvis Magna

(#22309) nxswitch válasza 30z.Samu (#22308) üzenetére


nxswitch
senior tag

Valaki vesz Tetris fizikai kiadást online-al? :D

[ Szerkesztve ]

(#22310) 30z.Samu válasza nxswitch (#22309) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én nem érzek késztetést. :D Online veszem meg.

Sic Parvis Magna

(#22311) djozsi válasza nxswitch (#22306) üzenetére


djozsi
senior tag

A Town egy nyomott áras játék (25 euro talán?), szerintem ilyen kellemes 7-8 pontos szórakozás lesz, nem több, a helyén kezelve könnyen lehet, hogy szerez pár kellemes órát az embernek.

(#22312) djozsi válasza 30z.Samu (#22308) üzenetére


djozsi
senior tag

Jól teszed. Ez, hogy a SNES játékok is jöttek, ráadásul áremelés nélkül nagyon komoly game changer. Ezek a játékok a mai napig bőven megállják a helyüket, ráadásul rengeteg 9-10 pontos játékkal indítanak. Ezeket korábbi rendszereken egyenként 5-10 euroért vetted virtual consolehoz most pedig egyben kapsz huszat és havonta 1-3 továbbit, mellé Tetris, az új Kirby, rengeteg NES játék, AAA kuponok.

(#22313) Dreimus válasza djozsi (#22312) üzenetére


Dreimus
senior tag

(#22314) nxswitch válasza djozsi (#22311) üzenetére


nxswitch
senior tag

Igen, épp előbb olvastam. Így már egy picit más. Arról van infó, hogy lesz-e dobozos is?

Overwatch-nak a dobozos kiadásában nem lesz kártya, csak letöltőkód. :(

[ Szerkesztve ]

(#22315) mike1334 válasza djozsi (#22312) üzenetére


mike1334
veterán

Itt is úgy van, mint a többi konzolnál, hogy ha nincs előfizetésed amikor bekerül egy játék a kínálatba, akkor később hiába fizetsz elő, azzal már nem játszhatsz?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#22316) #09990144 válasza mike1334 (#22315) üzenetére


#09990144
törölt tag

Nem, itt mindig a teljes kínálathoz fersz hozzá, akármikor fizetsz elő :)

(#22317) mike1334 válasza #09990144 (#22316) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#22318) 30z.Samu válasza Dreimus (#22313) üzenetére


30z.Samu
félisten

Rohadt drága ez a controller, pedig elsőre megörültem neki. :D

Sic Parvis Magna

(#22319) dud998 válasza 30z.Samu (#22318) üzenetére


dud998
őstag

Sajnos igen, pedig én is ráizgultam. :D

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#22320) Dreimus válasza 30z.Samu (#22318) üzenetére


Dreimus
senior tag

Mihez képest :) , pro konti és a normal konti is a 2,5x-se, mert ez kb 11-12e-ből kijön ha jól látom. Meg ez a konti nem fog driftelni :D

(#22321) Edge válasza 30z.Samu (#22318) üzenetére


Edge
veterán

replica biztos van vmi...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#22322) tboldi válasza Edge (#22321) üzenetére


tboldi
nagyúr

8bitdo van hasonló, azt hiszem.

(#22323) 30z.Samu válasza Dreimus (#22320) üzenetére


30z.Samu
félisten

Driftelni? Ez most kocsi vagy controller? :D

Sic Parvis Magna

(#22324) sirdond válasza Dreimus (#22320) üzenetére


sirdond
őstag

+1
én biztos venni fogok legalább egyet (vagy 2-t, hogy teljes legyen a nosztalgia), úgyhogy remélem szállítanak hazánkba is.

(#22325) Quinine911


Quinine911
aktív tag

Skacok, sorry, 8bitdo adaptert honnan tudok rendelni, hogy az XO kontrollerrel tudjak nyomulni?
Mármint valahol lehet országon belül? Eddig csak amazon uk-n találtam...köszi.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22326) nxswitch válasza Quinine911 (#22325) üzenetére


nxswitch
senior tag

Országon belül nem hiszem, hogy van. Ebay vagy Gearbest, én utóbbiról rendeltem azt hiszem.

(#22327) etnies válasza djozsi (#22312) üzenetére


etnies
senior tag

Ezeket a játékokat nem tulajdonolod, vagy csak bérled? Mert akkor fals az összehasonlítás.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#22328) Dreimus válasza 30z.Samu (#22323) üzenetére


Dreimus
senior tag

Viccesnek tűnik :) de sajnos létező gond, más gyártoknál is jelen van csak nem ennyire gyakori hiba mint a Joy-Con-ok esetében. Itt is többször volt téma, az új rev-es konzolnál már mások a kontrik így ott elvileg később fog előjönni.

(#22329) nxswitch válasza etnies (#22327) üzenetére


nxswitch
senior tag

Minden digitálisan vett játékot csak ,,bérelsz". Akkor szedik le, és azt csinálnak vele amit akarnak. Mindegy, hogy egyszeri összeget fizetsz értük, vagy évente.

(#22330) djozsi válasza etnies (#22327) üzenetére


djozsi
senior tag

Csak béreled, de olyan jutányos áron és annyi társszolgáltatással, hogy ezzel együtt is jóval jobb deal a virtual console rendszernél (ami szintén digitális, tehát ugyan úgy nem birtoklod a játékot a szó teljes értelmében).

[ Szerkesztve ]

(#22331) 30z.Samu válasza Dreimus (#22328) üzenetére


30z.Samu
félisten

Viccen kívül tudom miről "beszélsz", sajnos gondolom majd nálam is ki fog jönni. Kérdés mikor... :) Az egy év alatt nem volt gond a géppel (kopp kopp).

Sic Parvis Magna

(#22332) zbundy válasza nxswitch (#22329) üzenetére


zbundy
aktív tag

Szerintem a legtöbb esetben már a fizikai verziónál se beszélhetünk birtoklásról. A nulladik napos patchek világában élünk és néha nélküle már el sem indul a játék, vagy olyan amilyen. Az én agyam is nehezen áll át erre a digitális világra, mert szeretek birtokolni, de ma már videójátékok terén ez van. Fizikai Pc játékot ma már nem is tudsz úgy venni ami nem valamelyik szolgáltató klienséhez tartozó kódot tartalmazna.

[ Szerkesztve ]

(#22333) nxswitch válasza zbundy (#22332) üzenetére


nxswitch
senior tag

Igen, engem is zavar. De én szeretem ettöl függetlenül gyüjteni a fizikai játékokat. Mire nem lesznek elérhetöek lesz több 2TBs SD kártyám olcsón, letöltött frissítésekkel és gépre is le lesz mentve. Az zavar, ha egyáltalán nincs kártya, mert szeretem öket. :D

(#22334) hszilard666


hszilard666
veterán

Assassin's Creed: The Rebel Collection-nek nagyon örülök, első napos vásárlás lesz az tuti. Az összes AC-tól kirázott a hideg, de a IV et imádtam! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22335) Sirandrish válasza hszilard666 (#22334) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Ezio Auditore da Firenze collection remake kéne nekem :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22336) etnies válasza nxswitch (#22329) üzenetére


etnies
senior tag

Azért van egy apró különbség, pl amit egyszer megvettem Steamen 15 éve, azt még mindig elérem, itt csak béreled meghatározott ideig. Ez azoknak jó, akik nem ragadnak le egy játéknál.
Nintendoból ezért veszek fizikai kiadést mindig, mert az az enyém és akkor is menni fog, ha már Nintendo cég sem lesz, továbbá bármikor eladhatom utólag.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#22337) sirdond válasza etnies (#22336) üzenetére


sirdond
őstag

mondjuk a steam pont rossz példa ebből a szempontból, mert ha bannolják, vagy elveszted az accod, akkor bukod a rajta lévő összes játékot is. azaz, itt is csak béreled egy meghatározott ideig :)

(#22338) Sirandrish válasza sirdond (#22337) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Hát azért unaloműzésként nem bannolnak csak úgy :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22339) sirdond válasza Sirandrish (#22338) üzenetére


sirdond
őstag

nyilván nem. de ha megtörténik, akkor cseszheted, hiába fizettél ki akár teljes árat is egy játékért, akkor sem a tied. na de /off

[ Szerkesztve ]

(#22340) 30z.Samu válasza sirdond (#22339) üzenetére


30z.Samu
félisten

De ez mindenhol így van.

Sic Parvis Magna

(#22341) hszilard666 válasza Sirandrish (#22335) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem :D

Örülök hogy ennyi third party cím van a konzolon! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22342) Sirandrish válasza sirdond (#22339) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Én ezt értem, de ha csak vásárolsz, játszol, és úgy alapba használod a platformot akkor nem bannolnak... :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22343) Sirandrish válasza hszilard666 (#22341) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Annak én is. Jót is tesz neki szerintem :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22344) Quinine911 válasza nxswitch (#22326) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Köszi! Igazából még nincs Switch-em, most olvasgatok utána a dolgoknak, gondoltam tájékozódok mielőtt beleugrok. Azon is töröm a fejem hogy majd új switchet (HAC-001(-01)) vegyek, vagy majd Lite-ot. A fiam miatt (5 éves) a switch nagy előnye lenne hogy TV-n is tudna vele játszani, nem csak HH módban, mégiscsak nagyobb képernyőn élvezetesebb, aztán ha úgy van, átvisszük HH módba, kanapéra, nagyszülőkhöz, stb.
Meg persze 2 joy-con, amivel tudnánk nyomulni stb, Mario Kart, stb.

Pont ezért is akarnék switchet, mert sokkal több gyerekbarát játék van rá mint a mostani XO-ra, ilyen Mariokkal, stb tök jól ellenne.

Gondolkodom azon is hogy ilyen 8bitdo a jobb megoldás az XO kontrollellel, vagy egy Nintendo Pro kontroller.

Na meg...van valami nem gyári olyan dokkoló, ami frankón müxik, tölti a gépet meg be tudom tenni azt TV-ről nyomatni, mondjuk a másik szobába? Nem akarnám mindig a dokkolót a nappali és a háló között cipelni a két TV miatt :D
Vagy erre csak az a megoldás, hogy veszek még egy eredeti dokkolót külön, nincs valami 3rd party?

Bocsi a sok kérdésért, még csak kutakodok, ma egész DU ezt a forumot ovlastam, de a 23 ezer HSZ kicsit durva :D

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22345) nxswitch válasza Quinine911 (#22344) üzenetére


nxswitch
senior tag

XO kontroller olcsóbb ha már van otthon, én is ezért használok DualShock4-et.

Vannak third party dock-ok, de régen voltak problémák azzal, hogy tönkretették a konzolt egy frissítéskor. Azóta személyesen egy ilyen problémával nem találkoztam a fórumokon.

Ha szeretnél TV-n is játszani, szerintem az új switch-t vedd meg. A Lite azoknak készült, akik kizárólag handheld konzolt keresnek, vagy gyerekeknek, mert elvileg nehezebben törik, pl. a joyconok hiánya miattt.

(#22346) Quinine911 válasza nxswitch (#22345) üzenetére


Quinine911
aktív tag

köszi szépen!

Az lehet hogy a Lite majd nehezebben törik, de ki tudja annak a joystick-jaival milyen gond lesz :D

Még egy kérdésem lenne. Én eddig csak Xbox-ban utaztam, szóval ez a Nintendo dolog tökúj lesz nekem.
Azt hogy tudom megcsinálni, hogy van az én accountom (vagy profilom?) meg a fiamnak is legyen egy, és akkor ő onnan folytatja pl a Mariot ahol ő abbahagyta, én meg onnan ahol én?

Átolvastam az összefoglalót, láttam benne ilyen N Profil szekciót, de nem igazán tiszta ez, hogy most külön profil kell majd nekem meg a fiamnak, vagy az én profilom "alá" tudok valamit benyomatni, ami az övé lesz...?

Vagy az ilyen "családi" megoldás valami külön fizetős dolog?

Köszönöm szépen!

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22347) Dr.F.E.R.I. válasza djozsi (#22330) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha letöltöd konzolra a VC játékokat, azok ezer százalék, hogy a gépen maradnak és a nintendótól függetlenül végig játszhatóak is lesznek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#22348) etnies válasza Quinine911 (#22344) üzenetére


etnies
senior tag

Ugyanebben a cipőben voltam, előrendeltem a lite-ot, de végül töröltem és vettem egy javított akus Switch-et, igazából az a jobb választás, ha a pénz nem számít.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#22349) djozsi válasza etnies (#22336) üzenetére


djozsi
senior tag

Igazából semmi akadálya annak, hogy 15 év múlva is befizesd az akkori alternatívát. Persze itt már a Nintendon múlik, hogy lesz-e alternatíva, de ugyan így a Valveon pedig az múlik, hogy lesz-e Steam és elérhető lesz-e még ott a játék letölthető lesz-e (mert szoktak onnan is lekerülni játékok).
Sőt, tovább megyek, ha ilyen szépen pakolják bele a tartalmat, akkor ha 15 évig folyamatosan fizeted a szolgáltatást akkor is jobban jösz ki, mintha ugyan ezt a tartalmat virtual consoleon vetted volna.
A digitális világban már sajnos tényleg fals az a kép, hogy amit megvettünk azt birtokoljuk örökre. És ahogy fentebb írták, a fizikai verzió se segít sok esetben, például itt a Spyro, aminek a jelentős részét online tölti le és a játék csak egy kis része van a kártyán.

(#22350) Quinine911 válasza djozsi (#22349) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Hát újat sajna nem sok helyen láttam még, ahol meg volt, ott már nincs jelenleg, de újabb készlet várhato (de hogy mikor?)

Edit: ezt @etnies -nek szántam

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.