Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) asdf_ válasza Vismajor01 (#29600) üzenetére


asdf_
veterán

Ha nem félmegás képeket hotlinkelnél külső oldalról, nem lenne hátrány...

(#29602) Vismajor01 válasza asdf_ (#29601) üzenetére


Vismajor01
addikt

Jobbklikk/újoldalon megnyitás...Nem tudtam jobbat mert PDF, és kinagyitottam amennyire tudtam.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#29603) asdf_ válasza Vismajor01 (#29602) üzenetére


asdf_
veterán

De ha van ennek az oldalnak saját képfeltöltője meg tárhelye (ami ráadásul egy thumbnailt rak csak be a fórumba, nem egy 500 kbyte-os PNG-t, mobilnetesek gondolom imádták) plusz így egyből klikkelhető a kép, nem kell jobbgombozni, nem mellesleg nem kell szívni a külső oldal cookie-kezelésével meg még reklámot sem kap az ember a képébe, akkor minek külső képhostolót használni? Csak ellene van érv, mellette semmi)

De hogy ON is legyek, DC túlfesz? DC olvadó? DC doboz? AC túlfesz? :U

[ Szerkesztve ]

(#29604) 7Heads Drago válasza asdf_ (#29603) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Huawei inverter van. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29605) asdf_ válasza anonym147 (#29592) üzenetére


asdf_
veterán

Ha kibírod, hogy nem realtime nézegeted (gondolom csak az elején van rákattanva az ember, aztán elmúlik a varázs), akkor veszel egy industrial pendrive-ot, arra beállítod a logolást, aztán hetente egyszer este pendrive ki, a webes felületbe ha jól rémlik, be lehet importálni ezt az adatot és feltöltöd, majd pendrive vissza az inverterbe és logol tovább. Aztán ha megjön a data manager kártya, akkor megy azzal tovább, és nem veszik el adat az elejétől (így pl. nem leszel vakpályán a degradáció kapcsán). Az a nagy kérdés, hogy egy account alatt meg lehet-e az offline online váltást lépni, és tudja-e merge-elni a két adatot, hogy együtt lásd őket.
Ha lenne smartmeter, ott már neccesebb a szitu, mert azt nem lesz mibe dugni.

(#29606) senki68 válasza asdf_ (#29605) üzenetére


senki68
senior tag

Most komolyan??? Esetleg magyarul is menne????

Ha kibírod, hogy nem valós időben nézegeted (gondolom csak az elején van rákattanva az ember, aztán elmúlik a varázs), akkor veszel egy ipari pendrive-ot, arra beállítod a naplózást, aztán hetente egyszer este pendrive ki, a webes felületbe ha jól rémlik, be lehet importálni ezt az adatot és feltöltöd, majd pendrive vissza az inverterbe és naplóz tovább. Aztán ha megjön a data manager kártya, akkor megy azzal tovább, és nem veszik el adat az elejétől (így pl. nem leszel vakpályán a degradáció kapcsán). Az a nagy kérdés, hogy egy ügyfélfiók alatt meg lehet-e az offline online váltást lépni, és tudja-e egyesíteni a két adatot, hogy együtt lásd őket.
Ha lenne smartmeter, ott már neccesebb a szitu, mert azt nem lesz mibe dugni.

(#29607) asdf_ válasza senki68 (#29606) üzenetére


asdf_
veterán

Teljesen magyarul van, egyetlen szó kivételével, mi a gond vele? Szerk: kettő, bocsánat. Szerk. szerk., basszus, három ;)

[ Szerkesztve ]

(#29608) senki68 válasza asdf_ (#29607) üzenetére


senki68
senior tag

Van az 4 is, de hát ki számolja :)

(#29609) Karajtomi


Karajtomi
újonc

Sziasztok!
Új építésű házunkba január végén költöztünk és azóta megszületett első gyermekünk is. Használatba vételi engedély van a házon, 1 éven belül adták ki, így szeretnénk a felújítási támogatást kihasználni (már van szerződésünk redőnyről és ikea konyháról, így kb. 1millió forint maradt felhasználható). Néhány nappal ezelőtt adódott az ötlet, hogy egy napelembe való beruházás tetszene nekünk. Megfutottuk az első köröket, árajánlatokat és az látszik, hogy nagyon gyorsan bele kell vágnunk, ha azt szeretnénk, hogy visszaigényelhető legyen a felújítási támogatás, így nincs sok gondolkodási időm.
A villanyhoz sajnos egyáltalán nem értek, ez nem segít a helyzetemen. :) Szeretett kivitelezőnk 1 fázisú rendszert épített a házba 32A-rel. Ha jól tudom ezt mindenképpen bővítenünk kéne 3 fázisra (1x32 + 2x16 talán jó megoldás lehet?), amit pl. Eon-on keresztül lehetne intézni?
Fogyasztásunk jelenleg 270 kWh-ra van kalibrálva, óra leolvasás még nem volt, de ez alatt fogyasztunk, viszont a téli hónapokban még alig laktunk itt, így szerintem éves szinten reális a havi 270kWh fogyasztás. Jövőre terveznénk két új klímát két hálóba betenni, ami az átmeneti hónapokban kiváltaná a gázcirkót is, illetve két éven belül kerti medence is lesz, aminek a fűtését szeretném megoldani.
Kicsit hosszabb távú, 3-4 éves terv lenne egy új plug-in hybrid, röviden a fogyasztásunk várhatóan bővülni fog.
Mivel a felújítási támogatást nem igazán tudnánk másra felhasználni, szeretnék minél optimálisabb megoldást találni és egyelőre a leglogikusabbnak egy a jelenlegi fogyasztásunknál nagyobb rendszer kiépítése tűnik (a későbbi bővítés nem lenne jó opció, a várható infláció és a támogatás hiánya maitt a jövőben).
Kaptunk is árajánlatot, jelenleg az EU Solar-ral szemezem, ki mit gondol róluk? Az ajánlat:
370W-os LONGI monokristályos napelem x16
Growatt MOD 8000TL3-X inverter (8 kW) kommunikációs eszközzel
egyéb eszközök és szerelés
kb. összesen 3,2mFt az ajánlat, amiből 1,3mFt körül tudnánk visszaigényelni, tehát a végleges költségünk 1,9-2mFt lenne.
Kérhetnék néhány véleményt, illetve segítséget a fázisbővítés ügyintézésére, illetve, hogy az EU Solar és az általuk forgalmazott termékek minősége/ára mennyire lehet ok?

(#29610) senki68 válasza Karajtomi (#29609) üzenetére


senki68
senior tag

Lehet, hogy meg fognak kövezni, de én a growatot biztos nem raknám fel.
Fronius Solar Edge, Huawei SAJ.
Szerintem ezekből válogass.

Ma már volt róla szó.
[link]

(#29611) Vismajor01 válasza asdf_ (#29603) üzenetére


Vismajor01
addikt

Köszi,

Kifejtenéd ezeket amiket leirtal h konkrétan rá tudjak kérdezni kivitelezonel?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#29612) Pio720


Pio720
csendes tag

Üdv. HMKE-t szeretnék. Hol találhatok segédletet arra, hogy megbecsüljem, kb mekkora rendszerre lenne szükségem, ha klímával szeretnék fűteni napelem felszerelés után?
Jelenlegi fogyasztásom 2700 kWh/év volt az utolsó 12 hónapban.
Szeretnék 2 db 3,9 kW, 1db 2,9kW klímával fűteni napi 5 órát.

(#29613) senki68 válasza Pio720 (#29612) üzenetére


senki68
senior tag

Most mivel fűtesz? Abból mennyi fogy?

(#29614) leslieke válasza Pio720 (#29612) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Klímás topikban szerintem tudnak segíteni fogyasztásban: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29615) leslieke válasza Karajtomi (#29609) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Üdv!

Fázisbővítéshez keress egy regisztrált villanyszerelőt, de ezzel se várj sokat, mert ez is eltart 1-2 hónapig és addig a napelem cég sem tudja intézni a HMKE-t.
A Growatt jó, de az EU-Solart szerintem enged el, drágák. Én bekérnék a helyeben még néhány helyről ajánlatot.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29616) anonym147


anonym147
csendes tag

Vki csinalta mar a gyakorlatban ezt, h pendrive-on vitte at az adatokat? Mukodik a gyakorlatban?

Beszeltem a kivitelezovel es azt mondta, h a Gen24 sem beszerezheto...
Magyaran maradna a light Fronius inverter ugyabban az arban...
Azt mondta, h 20 ezer forint a kulonbseg es kb annyi a kartya is bele...
Keresgeltem a neten, de 70-80 alatt nem talaltam meg nyomokban sem...

Mennyi az ara ennek a kartyanak?

(#29617) 7Heads Drago válasza Karajtomi (#29609) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A Growat egy vicc, szinte rajtuk kívül más nem is igen ajánlja. Nem véletlenül. De nem is ez a fő baj, hanem pl nekem is azt mondták hogy ez a legjobb. Ami nagyon nem igaz.
A fent említett céget most büntették meg, mert ugye hülyeségeket terjesztettek. Ha nálam kiderül hogy egy cég valamiben kamuzik az nálam lehúzta a rolót. A választék nagy szerintem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29618) senki68 válasza anonym147 (#29616) üzenetére


senki68
senior tag

Nagyker ár 71.582+Áfa.

(#29619) 7Heads Drago válasza Vismajor01 (#29611) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az lesz rá a válasz hogy ami fontos az benne van a Huawei inverterben, a többi az meg nem csak sallang. Viszont kérésre felrakják csak ugye nőni fog az ár. És nem kevéssel.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29620) 7Heads Drago válasza Pio720 (#29612) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Üdv
Nekünk is hasonló volt az áramfogyasztásunk. 3x3,5 kw Mitsu klíma került fel egy 86 nm-es szabadon álló családi házra amin 10 cm polisztirol hőszig. van fent. 1 éve van fent. Új egyéb fogyasztó nem jött be a képbe. Nekünk 1 év alatt kb 4 Mw-al nőtt meg a fogyink. -5, -7 fok alatt a régi fűtés rendszert beizzítottuk mivel a klímák nem a kimondott téliek. 2 db ilyen: [link] 1 db ilyen: [link]
De nagyon kevés fa ment el mivel nagyon enyhék manapság a telek.
A lányom szinte egész télen 23,5 fokon üzemeltette, nálunk 25-26 között valahol, a nappaliban meg 24 fokon ment. Ezek ugye a klíma értékei.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29621) #71496704 válasza anonym147 (#29616) üzenetére


#71496704
törölt tag

A gyárilag datamanager-es (wifi+lan) inverter ~95 EURO-val drágább a Ligth-nál.
~95x~410=~39 eFt plusz némi árrés 43-46 eFt.

Ez az alkudozás kiinduló pontja, ha nem tudnak csak Light invertert adni.

A külön vásárolt datamanager kártya ~108 EUR
~108x~410=~44 eFt plusz némi árrés 48-52 eFt.

Plusz a kiszállás és a munkadíj
(~0,25 óra a berakás+beüzemelés)
De nyilván díjtalan lesz a hiánypótlás esetén :-)

[ Szerkesztve ]

(#29622) asdf_ válasza #71496704 (#29621) üzenetére


asdf_
veterán

+áfa gondolom

(#29623) anonym147 válasza #71496704 (#29621) üzenetére


anonym147
csendes tag

koszi az infot mindenkinek az arral kapcsolatban, az a resze igy tiszta.

a pendrive-os logolassal, feltoltessel kapcsolatban van vkinek tapasztalata?

iden nem igerik a kartyat, vszinu csak jovore lesz beszerezheto...
vagy esetleg nem lapul vkinek a fiokjaban egy elado? :)

[ Szerkesztve ]

(#29624) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

38 db LONGi Solar 400W, mono PERC félcellás napelem lenne felszerelve és
két inverter között kell döntenem.
Huawei SUN2000L-30KTL- M2 inverter (3 fázis, 4 munkapont) 860+áfa
vagy Saj 33 kw os (pontosan nem tudom a típusát) 910+áfa
viszont a Saj-ra 10 év a gari (már ha meglesz a cég aki vállalja) a Huawei-re meg 5 év.
Hogy döntenétek?

Kösz.

(#29625) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Én még várom a kivitelező válaszát! Összefoglalva akarnak adni egy Fronius light verziót ugyan azon az áron, mint amiben benne van a datamanager kártya. (Így nem lehet nyomon követni online az adatokat, nem lehet tudni, hogy rendben működik-e a rendszer, nincs távfelügyelet, stb, rengeteg hátrány) Amit majd nekem kell megvenni, ha egyáltalán lesz valamikor az elkövetkező években! Így közel 200-250eFt buktával indítok! (Light verzió olcsóbb 50-100eFt-al, plusz Datamanager kártya jelenlegi ára 100-150eFt).
Nem beszélve arról, ha pl 15 panelból nem működik jól 4-5 pár hétig vagy hónapig, akkor azt a kárt ki fogja kifizetni? Persze, aki ért hozzá, annak nem gond, de rengeteg az olyan ügyfél, akinek fogalma sincs semmiről!
SolarEdge, Goodwe és Gen24-es van még a kínálatba. Gen24-re tettem egy ajánlatot, ha egyáltalán az is lesz náluk!
Ha lenne a kínálatukba Huawei inverter, akkor nem tökölnék, de az sajnos nincs!
Nem fenyegetőzni akarok, de ne nézzenek már hülyének. A Fronius, meg ha tökös lenne, akkor bevállalhatná, hogy ha befejeződik a chiphiány, akkor minden olyan ügyfélnek, aki kifizette a nem Light-os inverterre a felárat, akkor ingyen adja a Datamanager kártyát!
Nem akarok a két szék között a pad alá esni, de valamit lépni kell!
Amennyiben nem jön össze, akkor felbonthatom a szerződést szerintetek? Már kifizettem előlegnek 1.600eFt-ot!

[ Szerkesztve ]

(#29626) bekesizl válasza anonym147 (#29623) üzenetére


bekesizl
csendes tag

Sógoromnak pár éve van fenn egy Fronius Light inverter.
A pendrive-ra mentés működik, talán 5 percenként ír rá adatokat.
Feltölteni szerintem nem próbálta meg sehová.

Nem ugyanaz, de egy Shelly 3EM-mel például tudnád követni a termelést online, Fronius nélkül.
Nekem egy éve üzemel egy, amin a villanyóra által mért vételezés/betáplálást követem.

Szerk:
Egy forgalmazó: [link]
Csak felhasználó vagyok, nincs náluk érdekeltségem.

[ Szerkesztve ]

(#29627) #71496704 válasza asdf_ (#29622) üzenetére


#71496704
törölt tag

BRUTTÓ magyar ÁFA-val.

(#29628) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hogy működik ez az MVM számlázás? Elvileg 1-én volt szaldó forduló de még semmi se jött.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29629) Samott válasza 7Heads Drago (#29628) üzenetére


Samott
addikt

Egy hete? Majd ha ket honap mulva nem hallasz felole kezdhetsz aggodni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29630) #71496704 válasza mjani1172 (#29624) üzenetére


#71496704
törölt tag

A kettőből a HUAWEI... érdemben jobb cucc.


---

Viszont, ha nincs későbbi bővítés tervben, akkor.

A 38x400 az 15,2 kWp napelem.

Kezelheti akár a 15KTL inverter is....
Ami ~550 EURO-val olcsóbb (~225 eFt-al)
A 17KTL meg pláne.

Sőt helyszín függően akár a 12KTL is alkalmas-elég lehet.

Ezek 10 év alap garanciásak is.

(#29631) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Sziasztok!

Napelemes rendszert szeretnék tenni a házamra, ebben kérnék konfigurálási segítséget. Elgondoltam valamit, ezt leírnám kezdésnek. :)

Kb. 10kW-os rendszer, 24db panel (csatolt ábra):
- 9+3 panel kerülne a déli tetőkre, 9 felülre, 3 alulra. Az alsó három kapna Tigo optimalizálót
- 6+6 panel kerülne a nyugati és a keleti tetőre.

Szerintem legalább két sztring kellene, 1. déli oldal, 2. a nyugati/keleti oldal. Így a déli oldal teljes erővel működhetne, a nyugati/keleti oldal csökkentve (kivéve a nyári optimális időszakot). Ez a két sztring megoldható 1 munkaponttal?

Három sztring esetleg megoldható? Itt gondoltam pl. arra, hogy a 6+6 panel “duplafeszültséges" panel lenne, így a 3 sztring 1 munkaponttal párhuzamosítható lenne. Megoldható ez így?

Olvastam az összefoglalóban a Solaredge inverterről. Ez ide jó lehet, és akkor nem kellene variálni?

Köszönök minden segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#29632) mjani1172 válasza #71496704 (#29630) üzenetére


mjani1172
addikt

Köszönöm.
De a bővítés miatt nagyobb az inverter, ezért van túlméretezve.

(#29633) cdl válasza Hohocali (#29631) üzenetére


cdl
senior tag

Ide inkább SE rendszer kellene.
Vagy Huawei, de gyári optimalizálókkal.
De a mostani helyzetben az dönti el a kérdét, hogy melyiket lehet kapni.

(#29634) anonym147 válasza bekesizl (#29626) üzenetére


anonym147
csendes tag

a neten kozben en is megtalaltam, h pendrivera szepen logol csv fajlba, ha kiveszem a pendrive-ot, addig belso memoriaba tolti az adatokat es atmasolja a pendrivera. Ez a resze tok jo.

Viszont arrol nem talalok semmit, h lehet importalni az adatokat a solar web-be...

Sogorod esetleg nem szeretne kiprobalni a hetvegen az adatok atmozgatasat? :)

(#29635) audikadar58


audikadar58
újonc

Üdvözlöm a fórumozókat, kérdésem a következő.05-én elindítottam a frissítést Frónius Symo inverteren,ami valamiért menet közben megszakadt. Azóta nem látni a termelési adatokat,sőt az előzmények is eltűntek.Termelés van.Látszik hogy óránként frissül de azt írja ki hogy nem állnak rendelkezésre adatok. Ha valaki tud segítsen. Előre is köszönöm.

(#29636) Borisz76 válasza audikadar58 (#29635) üzenetére


Borisz76
veterán

Próbáltad már újraindítani az invertert ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29637) kenuba01


kenuba01
tag

Sziasztok.
Nem tud esetleg valaki olyan céget ahol még esetleg kapható Huawei p450-es
optimalizáló.
4 darabra lenne szükségem.
Vagy ez a mostani helyzetben lehetetlen küldetés.
Több helyen is érdeklődtem és őszre ígérnek akkor is inkább októberre.
Köszi...

(#29638) audikadar58 válasza Borisz76 (#29636) üzenetére


audikadar58
újonc

Nem, mivel működik. Lehet segítene?

(#29639) snooze


snooze
veterán

ma 23:00 és holnap délelött 10:00 között ismét frissités lesz a fusionsolar app ill webhelyen..

GO Gunners!!!

(#29640) Xanders


Xanders
csendes tag

Sziasztok!

Napelem rendszer kiépítésén gondolkozunk és szeretném a segítségeteket kérni, mennyire lehet számunkra járható ez a dolog.
Van egy délnyugati tetőfelületünk (207 fok), 40 fokos dőléssel. Valamint egy keleti tetőfelületünk (109 fok).

A déli a legnagyobb, azonban sajnos nem árnyékmentes. Nyugati irányból van egy saját kéményünk ami vet árnyékot a lehetséges napelemmel fedhető területre illetve ami nagyobb problémát jelenthet, a szomszéd ház tetőfelülete illetve a rajta lévő kémény, antenna.

Elég vacakul tudtam fotózni, ha ez alapján nem tudtok segíteni megpróbálhatok távolabbról ráfotózni valahogy hogy több minden beférjen egy képbe.

Még annyi hogy három cégtől voltak felmérni, az első azt mondta hogy a déli oldalra a felső sorba tenne napelemet, mert télen lehet hogy a második sor már árnyékban lenne. A másik kettő viszont simán rakna kettő vagy akár három sort is a déli oldalra.

Saját tető, a kémény irányában van nyugat:

Saját tető a szomszédéval, szemben van nyugat:

Mit gondoltok érdemes lenne erre a felületre napelemet tenni?

(#29641) axioma válasza Xanders (#29640) üzenetére


axioma
veterán

A googlemaps-en keresd meg a hazadat, kepernyofoto, mentsd ki ugy hogy a tajolas maradjon eszak, szedd le az azonositasra alkalmas dolgokat, es azt rakd ide, rarajzolva hogy melyik a tietek, abbol jobban latszik (plusz tip erre az esetre, ha 3d nezet is van a kornyeketekrol akkor me'g az is tartalmazhat infot).

(#29642) koti


koti
tag

Valakinek van valami véleménye erről a panelről?
Recom Puma Full Black 390 Wp. 25 év gyártói és 25 év teljesítménygaranciát adnak rá. Zsindelyes monokristályos Perc techn. Francia termék. Tier1. minősítés.
Ha valakinek valami negatív tapasztalata van kérem írjon!!! Sürgősen.
Még ki tudok akkor lépni!

[ Szerkesztve ]

(#29643) Xanders válasza axioma (#29641) üzenetére


Xanders
csendes tag

Google maps képek, a régi piros tetős ház a miénk. A műholdkép régebbi állapotot mutat, a ház bővítve lett és új cserepek kerültek fel, valamint eltűnt a mi oldalunkról a fehér kémény.

[ Szerkesztve ]

(#29644) 7Heads Drago válasza koti (#29642) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem az utolsó pillanatban kell ezt kitalálni sztem. :)
Saját vélemény: a napelemekkel sztem nem lesz ott baj ami problémássab az az egyéb... a szerelés milyensége, az inverter típusa stb.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29645) Tiédetis válasza koti (#29642) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Szerintem azért nem kaptál választ rá már korábban sem, mert itt nincs senkinek ezzel tapasztalata, pláne régről.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#29646) leslieke válasza snooze (#29639) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az app még működik. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29647) axioma válasza Xanders (#29643) üzenetére


axioma
veterán

valaszolni nem en tudok csak ezen tobb latszik

(#29648) leslieke válasza leslieke (#29646) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És már újra működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29649) koti válasza 7Heads Drago (#29644) üzenetére


koti
tag

Köszi a választ. Korábban feltettem csak sajnos nem kaptam választ. Biztosan nincs nagyon ezzel tapasztalata senkinek. Ennek az egy cégnek van jogosultsága ezek szerint a forgalmazásra. Az inverter Huawei 5KTL arról vannak jó vélemények. A szerkezetre 30 év garit adnak. Vajon lesz-e még ez a cég 20 év múlva??? Már én sem leszek.

(#29650) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Nem igazán tudok most kiigazodni a villanyszámlákon, segítsetek. Olyan 12600 Ft-os számláink voltak. Jún.16-án volt óracsere, ekkor került bekapcsolásra a napelem rendszer. Jún.20-án jött egy 12656Ft-os számla, 05.16-06.15 közti időre. Majd júl.3-án jött egy sztornó számla ugyanerre az összegre. Ma meg júl.6-ai keltezéssel kaptam egy újabb számlát, 50.189Ft-ról :Y 02.10-06.15 közötti időre. Ez most WTF? A sztornó számlát sem értem, de ezt aztán végképp nem!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.