Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) DevKiller válasza #72445440 (#59149) üzenetére


DevKiller
senior tag

Eddigi tapasztalatból kiindulva simán el tudom képzelni...
Ha ugyanaz lesz a telepítési forma az 5G-nél mint a 4G-nél, akkor én nem számolok 700 feletti frekvenciatartománnyal a lakhelyemen.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#59152) leviske válasza Diák66 (#59132) üzenetére


leviske
veterán

és (#59133) MadMancs: Köszönöm a válaszokat. :R

(#59153) MadMancs


MadMancs
veterán

Ejj ejj voda turbófokozatra kapcsolt? Teljes ügyintézés lezajlott 1270 en 3perc 43másodperc alatt. 1270 - menüpont kiválaszt - kb 5mp csengés mintha sima vezetékest hívtam volna és már jelentkezett is a hölgy. Semmi zene. Majdnem kiköptem hirtelen a kávém hogy megszólaljak, nem erre számítottam. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#59154) Somatom válasza MadMancs (#59153) üzenetére


Somatom
veterán

Vki itt korábban azt írta, hogy a Redesek gyorsított eljárásban részesülnek. Eddig egyszer hívtam őket és én is rögtön kaptam live agentet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#59155) Kicsirics77 válasza Somatom (#59154) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mióta red csomag van és red ügyfél vagy így kezelnek mindenkit.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#59156) MadMancs válasza Somatom (#59154) üzenetére


MadMancs
veterán

Persze én is redes vagyok red asszisztens jelentkezett. De azért 1-2 perc szokott lenni a kapcsolás. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#59157) MadMancs


MadMancs
veterán

Számlázási rendszerük nincs a helyzet magaslatán az fix. Épp ezt látom. És simán engedné befizetni újra. :F:U

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#59159) #25741824


#25741824
törölt tag

Hello!
Az mennyire úgy van, csak úgy hallottam, hogy eléggé visszafejlődött itt a lefedettség, sok helyen nincs ahol nemrég volt? Én szerettem régebben őket, hogy vidéken hegyekbe és erdőkbe is volt 3G ott is ahol a két másiknak csak 2G volt más nem. Ez most tényleg úgy van vagy csak valaki sározni akarja őket?

(#59160) viktorhu válasza #25741824 (#59159) üzenetére


viktorhu
veterán

Most sok helyen 4G van helyette.

(#59161) bociusz válasza #25741824 (#59159) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem kell félni a 3G->4G refarmingtól, ez mindenki érdeke, mivel az LTE egységnyi spektrumból többet képes kisajtolni az UMTS-nél, ill. rosszabb vételi környezetben is működőképes marad. Hátrány akkor érhet, ha nem VoLTE képes a készüléked.

(#59162) 4Grider válasza bociusz (#59161) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az hogyan lehet, hogy ugyanarról a bázisról biztosított 3G lefedettség földrajzilag nagyobb területet fed le, mint a 800 MHz-en tolt 4G? A hegyekben sokat túrázunk, és mindig a 4G megy el korábban, miközben adott irányban csak egy bázis van...
Ebből kiindulva én azért kicsit félek a 3G eltűnésétől...

(#59163) iceQ! válasza 4Grider (#59162) üzenetére


iceQ!
addikt

Attól én is. Sok esetben tapasztaltam stabilabb netet 3G-n mint 4-en. :U

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#59165) bociusz válasza 4Grider (#59162) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ez sok mindentől lehet, alacsonyabb teljesítménytől kezdve a bázis csomagütemezéséig, (aminek a pontos működését féltve őrzött titokként kezeli minden gyártó, hiszen pont itt dől el a szubjektív minőségélményed felhasználóként).

A fő alapelv az, hogy a cella szélén lévő felhasználók a rossz vétel miatt sokkal több erőforrást fogyasztanak (alacsonyabb moduláció, több csomagismétlés stb.), így ezeket "engedi el" a cella először, ha betelik a kapacitása. Ugyanígy a hanghívás is előnyt élvez - pár cellaszéli hívással és 1-2 torrenthuszárral el is fogynak a resource blockok, ilyenkor visszadobhat a hálózat a már alig használt 3G cellára, terheléselosztás céljából. Értelemszerűen ezt csak akkor tudja megtenni, ha van hová visszadobnia. De túrázások alatt egyre több olyan bázissal találkozom, ahol csak 2G+4G van, ott szépen ki is tart az eszköz 4G-n. :)

(#59166) bociusz válasza iceQ! (#59163) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ez pont olyan, mint amikor a bedugult autópálya helyett gyorsabb a párhuzamos régi úton menni. Ha mindenki a régi úton menne, az sokkal hamarabb bedugulna.

(#59167) iceQ! válasza bociusz (#59166) üzenetére


iceQ!
addikt

Szépen megfogalmaztad, hogy miért van szükség mellékutakra. Ezért is kell az a 3G.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#59168) bociusz válasza iceQ! (#59167) üzenetére


bociusz
aktív tag

Szerintem ott érted félre a hasonlatot, hogy a mellékutak nem megszűnni fognak, hanem azokat is felfejlesztik, hogy nagyobb áteresztőképességűek legyenek.

(#59170) tibor23 válasza bociusz (#59165) üzenetére


tibor23
senior tag

Szerintem ez a te elméleted, majd meglátjuk mi lesz ha eljön a 900MHz refarming. Én is ugyanazt tapasztalom, mint az előttem hozzászólók, túrán hegyekben, erdőben egyedül a Voda 900MHz-es 3G-je működik. Sokszor még akkor is ha a Network Cellinfo app mutatója beszürkül. Én úgy gondolom, hogy a 3G kisebb adatátvitele miatt az egységnyi teljesítmény nagyobb lesz az adott cellán, ha a cella ugyanakkor teljesítményű marad. Egyébként telefonálás szempontjából is 2G fogy el utoljára.

(#59172) tibor23 válasza #72445440 (#59171) üzenetére


tibor23
senior tag

Szerintünk pont nem lesz jó a refarming olyan szempontból, hogy a lefedetlen területek, főleg az eldugott helyeken növekedni fognak. Annyiból jó lesz, hogy ahol van jel, ott nagyobb lesz a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#59173) Diák66 válasza #72445440 (#59169) üzenetére


Diák66
őstag

Én nem bánnám, ha a 3G eltűnne és lenne helyette 4G 800, vagy 900 MHz-en, nekem az már teljesen mindegy. Csak legyen normális és legyen stabilan minimum 10/4....mert az van most jó esetben a 3G-n....de mondom... csak jó esetben.

(#59174) DevKiller válasza Diák66 (#59173) üzenetére


DevKiller
senior tag

Az pénzbe kerülne. :(

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#59175) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég váltottam egy régebbi csomagról GO-mini-re, és az appban az jelenik meg, hogy GO-mini HS. Ebben mit jelent a HS? Foglalkoznom kéne vele? A szerződésben a normális adatok vannak net és lebeszélhetőségről, csak erről nem találtam infót

[ Szerkesztve ]

(#59177) MadMancs válasza MR ME (#59175) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem kell vele foglalkozni. Apóséknak is HS, igaz azóta amióta készülékes csomag.

Más. Mikor megszűntek red live csomagok, lett helyette Free és infinity. Most nézem hogy van Red Max is. Nem egyértelmű a 3000ft különbségen kívül mi a különbség? Infinity és Max is full sebesség, korlátlan belföld és EU, 5G. :F

ish4dow: Én is erre tippeltem mint Hűség Szerződés. De nekem nincs HS. Igaz készülék nincs csak 1 év.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#59178) iceQ! válasza Diák66 (#59173) üzenetére


iceQ!
addikt

Normális 4G lenne mindenhol, akkor jó. Legyen! De mikor haza jövök, és 1-2 vonal a térerő 4G-n 3G-n full, az zavaró. Melohely ugyan ez a szitu. Mondom, nem vagyok 4G elleni, de míg nincs normális hálózat addig maradjon a 3G is.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#59179) Diák66 válasza iceQ! (#59178) üzenetére


Diák66
őstag

Ha nálunk nem is... Esztergomban jobb lesz..... [link]

(#59181) Diák66 válasza #72445440 (#59180) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem nincs készülék, nincs hűség a mobilnetnél, nincs HS, a telefon Go Mini, hűség 3 hónap és 1 hét és nincs készülék, HS sincs. Szóval lehetséges, hogy a készülék+hűség (ilyenkor 2 év) lesz a megfejtés.

(#59182) MadMancs válasza #72445440 (#59180) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen úgy tűnik a készülékes hűség azaz 2 év a HS.

Megint Max. Most nézem hogy önálló csomagként nem szerepel voda oldalán. Viszont ha hosszabbítanám szerződésem utólagos készülékvásárlással akkor az az alapértelmezett. Free 10990, Max 13990, Infinity Word 15990. Készülékkedvezmény csak utóbbihoz jár, 44000Ft. Nekem leírás alapján csak ennyi tűnt fel max és infinity különbségnek, így jó nagy szivatás mert azt a 44000-et ugyanúgy kifizeti az ember 2 év alatt havidíjban, sőt többet, mert 48ezer a különbözet 2 év alatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#59184) BBke válasza MadMancs (#59182) üzenetére


BBke
tag

Ez úgy van kitalálva, hogy az ügyfél járjon rosszul :)

(#59185) MadMancs válasza #72445440 (#59183) üzenetére


MadMancs
veterán

De én nem free ről beszélek hanem Red Max ról. Ott is full sávszél, és 5G engedély, mégis 2000el olcsóbb.

Red Max és Red Infinity leirása megegyezik teljesen.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#59187) MadMancs válasza #72445440 (#59186) üzenetére


MadMancs
veterán

Önállót úgy értem hogy csak előfizetéssel nincs, hosszabbítás készülékkel már megjelenik. Nem hiszem hogy egyedi lenne.
Ezek közül választhatok: Free, Infinity, Max

De közben felfedeztem a turpisságot (pc-n nem így mutatja). Max csak fele biztosítást tartalmazza és nemzetközi hívás nem korlátlan, cserébe nincs sebesség limit és van 5G.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#59189) Daffni2 válasza MR ME (#59175) üzenetére


Daffni2
addikt

HS - készülékes díjcsomag. (handsets)

"Aki ad,az nyer"

(#59190) radio100jozs válasza 4Grider (#59162) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ezt én is tapasztalom. Ugyan úgy van 800 MHz-es 4G, és mellette még a 900 MHz-es 3G, és ahogy a településen eltávolodok az antennától a 4G elmegy, a H+ meg közepesen utána működik, arra vált át a telefon. Biztos, hogy más az adók teljesítménye, én csak ezzel magyarázom a dolgot. Így nézve viszont tényleg érdekes lesz ha lekapcsolják a 3G-t, mert a Vodánál még most is vannak települések, ahol csak 2G/3G van a bázisállomáson, de 4G még most sincs, és nem egy ilyen van. pl- A Bakony teljesen ilyen terület (Jásd, Tés, Bakonybél...stb), vagy a Galga folyó mente, vagy a Cserehát is.

[ Szerkesztve ]

(#59191) MadMancs válasza #72445440 (#59188) üzenetére


MadMancs
veterán

Erre nincs készülék kedvezmény, de igen annyival olcsóbb a tarifa.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#59192) Diák66 válasza radio100jozs (#59190) üzenetére


Diák66
őstag

Hát igen, Jásd, Tés.... nem olyan rég lett 3G (2-3 éve talán), oda már eleve 4G-t kellett volna tenni, mint pl határ mentén Zsirára! Ott 2G/4G van. De Telenor/Telekom is hasonló cipőben van.... sok helyre csak 4G-t rakott már. De amúgy kitolta a voda a 3G lekapcsolás idejét, szóval még van pár éve.

(#59193) tibor23 válasza Diák66 (#59192) üzenetére


tibor23
senior tag

Hát igen, a Telekomnál nincs 900Mhz-es 3G, és internetje sincs erdős, hegyes részeken, de az utakon is nagyon sok helyen csak 2G-je van.

(#59194) MR ME válasza Daffni2 (#59189) üzenetére


MR ME
aktív tag

Köszi! :R

(#59195) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Üdv mindenkinek.
Egyik barátom megakadt a Vodafone appon belüli bankkártya regisztrációval. Szeretné bankkártyáról fizetni a feltöltéseit az appon belül, de eleve a bankkártya hozzáadás rész inaktív.
Appon belül nem lehet beregisztrálni a bankkártyát?

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#59196) MadMancs válasza pecccccccca (#59195) üzenetére


MadMancs
veterán

Én is már második számlát fizetek másik kártyámmal appban. Fel se ajánlja mentést, mentett kártya vagy új kártya. De mindkettő mentve van simple fiókban így ugyanúgy pár kattintás. Viszont simple appos fizetés itt nem megy. Nem nyitja meg simple appot (máshol működik), hibát dob.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#59197) Diák66 válasza tibor23 (#59193) üzenetére


Diák66
őstag

De viszont a 4G elég kiterjedt. Nagyon sok helyre rakott adótornyot (vélhetően közösen a Telenorral), ahova pl.: Vodának esze ágában sincs. Plusz sebességbeli előnyúk is van, főleg ott, ahol alig használják a szolgáltatást.

(#59198) pecccccccca válasza MadMancs (#59196) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszod. Közben laptopról a vodafone oldalán be tudtam regisztrálni a kártyát. Sikerült is neki az appon belüli fizetés.
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#59200) DevKiller válasza #72445440 (#59199) üzenetére


DevKiller
senior tag

Lehet, hogy nekem van bajom a vodával, vagy csak borsodban kritikán aluliak, de nem egy, hanem csomó helyet tudok mondani ahol problémák vannak.
Ellentétben a Telekom/Telenorral mert ők ott működnek.
Miskolcon olyan szinten repeszt a vodafone, hogy szerintem top1, de a falvakban utolsók.
Nem szeretnék megint itt siránkozni, csak elkell ismerni, hogy 4G-ben abszolut 3. hely... Sebességben is. Milyen jó is volt, míg nem volt VoLTE, addig kijártam a házból telefonálni, vagy only 2G. Végülis fejlődünk, működik :(

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.