Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89751) erzol válasza p2pp (#89745) üzenetére


erzol
őstag

Napi szinten járok erre.
Ez a körzet teljesen lefedetlen normális hálózattal.

(#89752) szaboi6512 válasza Bl.Gyo. (#89750) üzenetére


szaboi6512
őstag

Időarányosan számláznak.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#89753) #08176384 válasza Landsmann (#89744) üzenetére


#08176384
törölt tag

Meg frissítve sincs már rendesen. Százhalombattán is van már vagy két hete 5G, nincs rajta pl.

[ Szerkesztve ]

(#89754) #08176384 válasza 4Grider (#89740) üzenetére


#08176384
törölt tag

Erre kiváncsi leszek. Én Szlovéniában és olaszban leszek jövő hétvégén, Yettel simet már el sem viszem. Át van irányítva és csak Telekom/Vodafone páros lesz nálam. Ráadásul mindkét országban a Telekom 5G képes is.

[ Szerkesztve ]

(#89755) Chris.G


Chris.G
tag

A Yettelnél mostanában megjelent, 5g hálózatot használó otthonnet pro sim kárya telefonba beletéve is működik?

(#89756) donjohnson válasza Chris.G (#89755) üzenetére


donjohnson
addikt

működhet, de nem tudsz vele mozogni túl messzire, mert lock-olva van a címedhez tartozó bázisállomáshoz. ha elhagyod a hatósugarát, akkor kiírja, hogy nincs szolgáltatás. úgy meg mi értelme?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#89757) embe válasza eisento (#89741) üzenetére


embe
nagyúr

Esetleg próbáltad a Volte szolgáltatást kikapcsolni? Nekem emiat volt az, hogy engem nem tudtak elérni. Én tudtam hívást kezdeményezni, de elérhetetlen voltam.
Ez nagyon szarul működik a Telenornál Yettelnél.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#89758) tomp válasza embe (#89757) üzenetére


tomp
félisten

Hmm normális telefonnal normális SoC-vel normálisan működik a Yettel VoLTE. Döbbenet! :DDD

(#89759) 4Grider válasza tomp (#89758) üzenetére


4Grider
nagyúr

Modellje válogatja. És a felső kategóriás telefonokkal sem volt mindig így...

(#89760) embe válasza tomp (#89758) üzenetére


embe
nagyúr

Na persze... Ez az elmélet. Aztán jön az a fránya gyakorlat. Anno az ügyfélszolgálat is ezt javasolta. Volt szívás ezzel a Telekomnál is.

Most egy Samsung S20Fe, Snapdragon 865-s procival, MM vásárlás. Azért erre nem mondható, hogy "biztosan valami vacak kínai telefon" .

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#89761) tomp válasza embe (#89760) üzenetére


tomp
félisten

OnePlus 5-től foglalkoztam a Telenor VoLTE-vel és semelyik modelljével nem volt gond. 5-6-os modelleknél még nem, hogy magyar telenor konfig nem volt de semmilyen telenoros nem volt de megfelelőt beállítva hibamentesen ment. 5-ös modellen a mai napig hibamentes az indiai vodafone konfigurációval a Yettel VoLTE.

Nem a nagy márkanév számít, hanem a normális implementálás.
Android 12-n pl hiába került be 9 Pro-ba az 5G konfig de hibásan implementálták. A logom alapján javították. A szolgáltatók ritkán jelzik a gyártók felé a hibát. Csak akkor ha a panasz szám megüt egy szintet vagy ha a panaszok kiemelt ügyfelektől érkezik. Én magával a OnePlus-al kommunikálok és hibamentes minden Yettel szolgáltatás.
Valós körülmények között(azaz nem a steril labor körülmények között) készítettem nekik logokat amellyek össz mérete kb 300GB lehetett.
Tökéletes a VoLTE. Még a 4CA is megy közben, sőt ha 5G-n van a telefon azt se dobja el. Marad az 5G kapcsolat miközben az alap 4G bandon megy a VoLTE. Sőt még N78-as cellát is vált hívás alatt.
Na ezért se váltanék gyártót. Ha észlelek valami hálózati problémát, kíszítem a logot és elküldöm nekik. A szolgáltatók úgyis hárítanak...

(#89762) eisento válasza embe (#89757) üzenetére


eisento
addikt

igen probaltam ugy is de semmi...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#89763) embe válasza tomp (#89761) üzenetére


embe
nagyúr

Nem tudom, az igaz hogy az utóbbi időben MM-os vásárlású telókat használtam.
De a lényeg hogy a telefonos ügyfélszolgálat is ezt javasolta kapásból, vagyis hogy kapcsoljam ki a Volte szolgáltatást.
Ami gáz még mindig, a Yettel váltás óta ott ahol korábban több mega feltöltést mértem, most csak 0,1-0,5 között mérek. És ez az átállás óta van.

eisento: Nekem ami még hülye problémákat okozott, és a főnöknőmnek is oldott meg problémákat: sim csere. Ha nagyon régi érdemes azt is cserélni.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#89764) 4Grider válasza embe (#89763) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az alacsony feltöltési sebesség jellemzően VoLTE probléma szokott lenni. Térerő rendben van az adott készüléken? Samsungokon *#0011# mondja, meg hogy milyen sávokat és milyen térerővel használ a telefon.

(#89765) csernak75 válasza 4Grider (#89764) üzenetére


csernak75
senior tag

Ez meg tipikus B20 probléma... Több mint 1 éve ilyen, és semmi fejlesztés. Igaz közben a telekom B20+B3 60-100 megákat hoz. De az én kis digim is megeszi ezt vacsira.


Mindig lelkesen figyelem a listát lesz e kis városunkban fejlesztés, de nem úgy néz ki mintha lenne. :(

[ Szerkesztve ]

(#89766) Bl.Gyo. válasza csernak75 (#89765) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nálam is ilyen sokszor. Most ma vasárnap este 1mbps 4G-n. 3G-re mentem ott eléri talán a 5mbps-t, tud menni a yettel tv és böngészés párhuzamosan. 4G-n nem.
Kíváncsian várom mi lesz itt ha lekapcsolják a 3G-t. Aki most 3G-n van megy 4G-re még ennyi se lesz a sebesség mint ma este. Vissza az ISDN korába... 😒

[ Szerkesztve ]

(#89767) embe válasza 4Grider (#89764) üzenetére


embe
nagyúr

Ugyanabban a székben ülök, ahol korábban komolyabb értékeket mértem.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#89768) tomp válasza embe (#89763) üzenetére


tomp
félisten

Alacsony feltöltést már láttam én is. Ismerősöm Xiaomi telefonja szintén 0,1-1Mbit között ment miközben én rámértem ugyan azon a cellán és 40Mbit körüli értéket kaptam. Azaz nem kapacitás gond volt.

A kép alapján -109dBm! 4G-n az internet -113dBm-ig garantált azaz közel vagy a padlóhoz.

(#89769) embe válasza tomp (#89768) üzenetére


embe
nagyúr

Ez ok. De ezzel a telefonnal korábban itt nem volt probléma... Az átállás utáni állítgatás óta ilyen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#89770) zsero


zsero
aktív tag

Huawei B818 4G router egy francia kempingben, Yettel SIM-mel.

[ Szerkesztve ]

(#89771) donjohnson válasza zsero (#89770) üzenetére


donjohnson
addikt

jó gyors.
és milyen roaming csomagod van?
nehogy aztán sok legyen a számla. :B

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#89772) Somatom válasza zsero (#89770) üzenetére


Somatom
veterán

A franciáknál jók a Yeti partnerek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89773) embe válasza zsero (#89770) üzenetére


embe
nagyúr

Elmész Te a.... tudod hova.. :DDD
Ilyen sebesség.... Meg francia kemping.... :(

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#89774) ajapi


ajapi
tag

Én írtam az üfsz.-nak, -pontos címmel- hogy várható-e fejlesztés. Pár napon belül válaszoltak: sajnos nem.

(#89775) tomp válasza Somatom (#89772) üzenetére


tomp
félisten

Németeknél mértem 300Mbitet is roaminggal.

(#89776) zsero válasza donjohnson (#89771) üzenetére


zsero
aktív tag

50 GB EU roaming, csak erre a célra kerestem. Yettel flotta: https://www.kamionostarifak.hu/

[ Szerkesztve ]

(#89777) 4Grider válasza zsero (#89776) üzenetére


4Grider
nagyúr

Arra ügyelj, hogy routerben használva a routerbe érkezik meg a figyelmeztetés a 80 és a 100% eléréséről is, ergo nem biztos, hogy értesülsz róla, mikortól fizetsz GB-onként 2600 Ft-ot...

(#89778) totron válasza Orgi (#89616) üzenetére


totron
addikt

ahol rengetegen túráznak, rakhatnának vmit a szolgáltatók
Felmerül a kérdés, hogy mit jelent számodra a túra, mint olyan.

(#89779) xlfx


xlfx
újonc

Tomp: Az általad beküldött logok alapján készült javítások vajon csak az általad használt oneplus modellhez készülnek el, vagy más oneplus modellek szoftverébe is beleteszik a javítást? Jó lenne az utóbbi, különben minden modellhez külön kéne jelezni a problémákat, és logokat gyártani.

(#89780) tomp válasza xlfx (#89779) üzenetére


tomp
félisten

Attól függ!
Modemspecifikus a hiba vagy hálózatspecifikus. Volt mind2.
Igaz azok az 5G miatt készültek.
Hálózatspecifikus: valami miatt a ZTE AAU kiakasztotta a modemet és nagyon rövid időn belül a modem letiltotta a további 5G kapcsolódást a következő újraindításig. Itt még nem volt telenoros 5G konfig. Éppen csináltam. Így fordult elő az, hogy csak az én modellem tudta a telenor 5G-t.
Ennél a hibánál fel kellett készíteni a modem drivert, hogy ne készüljön ki a ZTE-től. Ezt visszamenőleg is alkalmazták. Azaz a 8-as szériánál is felhasználták az én 9-es szériánál készített logot.
A Modemspecifikus log az android 12-re váltásnál jött jól mert rosszul implementálták az 5G kezelést. De itt nem csak a telenor 5G-től crashelt a komplett modem(egy pillanatra még a SIM-et is eldobta) hanem minden hazai kártyával is csinálta. Sőt több külföldi szolgáltatóval is produkálta. Ment a log és ami szomorú, hogy csak tőlem kaptak logot! A többi felhasználó csak panaszkodott a hivatalos fórumon. Pedig nem kell a log készótéshez semmilyen külső alkalmazás/program. Tárcsázóba: *#800# és bejön a LogKit Feedback felülete amivel mindenről lehet logot készíteni...

(#89781) Somatom válasza tomp (#89775) üzenetére


Somatom
veterán

Én az általános lefedettségről írtam. A franciáknál több partner van és jobb a lefedettség (mármint Yeti szempontból).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89782) sirgeoff


sirgeoff
tag

Saját OnePlus 8T tapasztalat:
Az OOS12-vel lett Yettel 5G (nagyon valószinű, hogy tomp mukássága áll mögötte), ám nem lett továbbra sem VoLTE (ezt bejelentettem és küldtem logot).
Ettől függetlenül Nord CE 5G-n és OOS11-en gyárilag megy a Yettel 5G.
Első Nord-on OOS11-el gyárilag megy a Yettel VoLTE, de az 5G nem.
Tehát kissé kiszámíthatatlannak érzem, hogy mi az ami egyiken megy, de a másikon nem.

Azaz nekem úgy tűnik, hogy attól, hogy a oneplus ismeri a helyes konfigurációt még nem garancia, hogy azt minden készülékébe bele is teszi.

(Az már csak személyes savanyú szőlő, hogy felső kategóriásoknak semmi [8T], olcsó jóárasítottaknak minden [Nord CE])

(#89783) tomp válasza sirgeoff (#89782) üzenetére


tomp
félisten

Sajnos bekavar az Oppo-val való közösítés.
Nem hiába van a telenor konfig az "Opplus" mappában. Oppo-hoz van hivatalos konfig amit tudnak használni mint kiinduló anyag.
Amúgy megnéztem a 8T-n lévő konfigot és benne van az IMS is(a konkrét szerver címe megvan adva) azaz elméletben működnie kell. Lehet off állásban maradt a default IMS switch.

(#89784) pitiless válasza sirgeoff (#89782) üzenetére


pitiless
senior tag

Nord 2 esetében OOS11-nél szintén rendben volt a VoLTE és az 5G is.
Az már más kérdés, hogy más szempontokból trágyadomb az a telefon.

(#89785) sirgeoff válasza tomp (#89783) üzenetére


sirgeoff
tag

Pont ez történt, a kapcsoló le van tiltva. Elfogadom, hogy nem szándékos, csak ne az android 13-al jöjjön rá a javítás.

(#89786) szabonagyur válasza zsero (#89770) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szinten Franciao. sima 4G-n Orange halon (Telekom SIM is erre ment fel)


Par meterre meg csak 3G volt mar.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89787) tomp


tomp
félisten

Amúgy aki sokat roamingol az figyeljen mert van ahol már megy a VoLTE!
Pl anglia

(#89788) #08176384 válasza tomp (#89787) üzenetére


#08176384
törölt tag

Ezt jó lenne gyűjteni, hol és melyik hálón működik.

(#89789) 4Grider válasza #08176384 (#89788) üzenetére


4Grider
nagyúr

Be fogják őket ide írogatni. Idővel meg azokat a szolgáltatókat, ahol nem...

(#89790) szabonagyur válasza tomp (#89787) üzenetére


szabonagyur
félisten

Franciaorszag

Itt ebbol az elso kettore felment a kartya, de nincs volte.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89791) #08176384 válasza szabonagyur (#89790) üzenetére


#08176384
törölt tag

Ezekből az Orange a nagy egykori állami cég, mint nálunk a Telekom, az SFR pedig szerződött Vodafone partnerország. A másik kettő nem tudom hova tartozik.

(#89792) zsero válasza 4Grider (#89777) üzenetére


zsero
aktív tag

Szerencsére ez ilyen flotta csomag, leáll az adat ha túllépem.

(#89793) 4Grider válasza zsero (#89792) üzenetére


4Grider
nagyúr

A flottáknál roamingolás közben nem szokott leállni a roaming, azért írtam azt, amit...
Szerk.: A routerben keresd meg a welcome sms-t, abban írják, hogy egyedi csomag van, ha ez szerepel benne, akkor gáz van: Megkezdte az adatforgalmazàst az 1-es roaming dìjzònàban. Ön egyedi kedvezményeket tartalmazò dìjcsomaggal rendelkezik. Az EU-ban és az 1. roaming dìjzòna màs orszàgaiban érvényes adatkeret felhasznàlàsàròl SMS-ben értesìtjük

[ Szerkesztve ]

(#89794) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Az egyik gyerek Parádfürdőn van most.
Van arrafelé net kimaradás?
Azt mondja, tegnap este még volt mobilnet, ma semmi nem megy.
Beállítások elvileg rendben (APN), főleg hogy eddig jó volt.

#?*@&!

(#89795) Orgi válasza p2pp (#89396) üzenetére


Orgi
őstag

Pont tegnap este túráztam itt, Királyréten át fel a Csóványosra. Királyréten mintha még lett volna vmi, de aztán feljebb már 2g (ez gyakorlatilag a soha nem tölt be semmilyen oldalt jelenti), aztán Nagy-hideghegyi turistaháznál már 4g és korábban innentől még feljebb folyamatosan átállt szlovák hálózatra, most tartotta a 4g-t Csóványosig, a kilátóból tudtam 4g-n videót is feltölteni.

(#89796) 4Grider válasza zeon.hu (#89794) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem fogyott el az adatkerete?

(#89797) zeon.hu válasza 4Grider (#89796) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az én kártyámat vitte el, ami korlátlan.

#?*@&!

(#89798) 4Grider válasza zeon.hu (#89797) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonja tudja a 4G-t? (3G ott lehet gáz.)
Beszédcélú, vagy adatkártya? Ha adat, nem fogadta el véletlenül a leküldött konfigurációs állományt?

[ Szerkesztve ]

(#89799) zeon.hu válasza 4Grider (#89798) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tudja ( Note 9 Pro).
Only data (flottás).

Azt nem tudom, de kérdeztem, hogy nem kapott esetleg valami üzenetet, de nem lát újat.

#?*@&!

(#89800) 4Grider válasza zeon.hu (#89799) üzenetére


4Grider
nagyúr

Simán lehet, hogy a telefon visszatette az apn-t az alapértelmezettre, ami viszont adatkártyával nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.