Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#900) lugosi válasza jookomak (#899) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na az tök jó, ha a grit nem ugyanazt a mértéket jelenti itt mint ott. :/

Az én japán 6000-esem kb olyasmi, mint a márvány, ami egy kicsit koptatott. Ezzel tudok a skandináv élezésű késre olyan élt tenni, ami elég éles, azaz ezzel finomítom, polírozom az élezés után. A borotvakéshez kellene egy 10-12000-es, mert azon még mindig úgy érzem, hogy lenne mit javítani.

Amúgy egy szükségmegoldásra jöttem rá a napokban: ha nincs kéznél másik kő, amivel az élezőkövet akarod szintbe hozni, vagy csak a rárakódott és le nem mosott fémport leszedni róla, akkor nagyon jól megteszi erre a célra a hullámpapír karton. Volt egy olyan kés amihez (szerintem, de lehet hogy csak túlkombinálom) egy 3000-es körüli kellett volna de csak az én 6000-esem volt kéznél, és egy kicsit megdörzsöltem a 6000-est a hullámpapír kartonnal (aztán letisztítottam, hogy ne a karton agyaga maradjon rajta), és egy kicsit érdesebb felületet kaptam, meg lehetett vele csinálni amit akartam.

Amúgy szerintem normál rendes késhez a 6000-nél finomabb nem nagyon kell. De ezek alapján lehet hogy vennem kéne pont egy 3000-est, mert sosincs kéznél amikor kéne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.