Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) jookomak válasza DrTechnoid (#399) üzenetére


jookomak
őstag

Knifecenter bevált oldal, késportálon asszem szokott csoportos rendelés is lenni. Vám + áfára számíts onnan.
Ugyanakkor a karambit szvsz semmire nem jó, kivéve egy dologra, ellenben ahhoz tudni is kell használni. És itt most nem a banánfürtök levágására gondolok, amire alapvetően ki lett találva.
Ha gyűjtőszenvedélyről van szó, akkor nem mondtam semmit. :)

(#402) DrTechnoid válasza jookomak (#401) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Nem vagyok gyűjtő , de lehet hogy vele indulna a szokás :) Alapvetően dobozok, papírok felnyitására veszem, mert rengeteget rendelek, és ezt pont alkalmasnak találom rá.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#403) busman válasza DrTechnoid (#402) üzenetére


busman
addikt

Szerintem arra ez a kés alkalmatlan.Arra célra valami egyenes pengés bicskát néznék.[link]
Van egy ilyenen napi használatban van,szintén nyitogatok...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#404) busman válasza DrTechnoid (#402) üzenetére


busman
addikt

A másik nagy kedvenc.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#405) DrTechnoid válasza busman (#403) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Miért alkalmatlan? Én naivan azt gondolom hogy nem lötyög az éle, vagy talán csak akkor stabil ha neki van nyomva valaminek? Tényleg nem tudom, még sosem láttam karambitot.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#406) busman válasza DrTechnoid (#405) üzenetére


busman
addikt

Zsebben nehezen fér el,igazából taktikai kés,torok,lágy részek,felvágására szolgál. De ha tetszik vedd meg,csak jó tanács volt...
Ahhoz szerintem drága,hogy a fiókban legyen,de az lesz a sorsa sztem. Nekem is van jó néhány a képen jól mutat,gyakorlati haszna nincs.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#407) busman


busman
addikt

Van ami egyszerűen túl nagy.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#408) norbert1998


norbert1998
veterán

No, üdv, találtam ezt a topikot, kérdésem az lenne, hogy ha van lehetőség folyamatosan elezni köszörűvel a rozsdamentes késeket, van értelme a kerámiának?

(#409) jookomak válasza norbert1998 (#408) üzenetére


jookomak
őstag

Én nem szeretem, túl high-tech-nek tartom, a kés nekem legyen (szén)acélból. Olyan helyen van nagyobb jogosultsága, ahol ritkább, macerásabb élezni, lévén a kerámiák jobban tartják. Ellenben élezni csak gyári körülmények közt lehet. Kinek mi. Ja, és amit boltban kerámiakést kapsz, az tudtommal nem az. Kyocera szint meg bőven 50 rugó felett van. Még egy adalék: a kerámiakések is tartalmaznak fémet, bár azt hiszem csak azért, hogy pl. repülőre ne lehesenn felvinni.

(#410) norbert1998 válasza jookomak (#409) üzenetére


norbert1998
veterán

Értem, köszi :R

(#411) f4lcon


f4lcon
őstag

az 1-2-3 ezer forintos kerámia konyhakések végtelenül sérülékenyek, úgy kell rájuk vigyázni mint a hímes tojásra. nem vennék még egyszer.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#412) emiki6 válasza f4lcon (#411) üzenetére


emiki6
veterán

Én vettem egyet annó, már fűrészelni lehet vele... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#413) emiki6


emiki6
veterán

Magyar reklámon röhög egész Amerika!
Tudom, nem kés, de akkor is. :)

Magyar tervező munkájának eredménye a Spyderco SzaboHawk... és most hazai reklámfilm is készült róla. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#414) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Victorinox-on kívül van még olyan gyártó, aki gyárt minőségi zsebkéseket, de olcsóbban? Esetleg olyan oldal (akár külföld is) ahol ilyet vásárolni lehet?
Vennék egy kés/villa/kanál triót, csak nem tudom melyiket lenne érdemes.

:R

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#415) jookomak válasza Predator2 (#414) üzenetére


jookomak
őstag

Military bolt, honvédségi kanálgép.
A victorinox alapmodelljei meg abszolút nem drágák szerintem. Annál olcsóbbat csak használhatatlan szétesős gagyit kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#416) busman válasza jookomak (#415) üzenetére


busman
addikt

:K Hú,basszus! Megvan még,jó cucc nagyon 1971-es.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#417) Predator2 válasza jookomak (#415) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a tippet. Mivel nekem még nincs ilyen "kanálgépem" nézzétek el, ha butaságot kérdezek. Ebből a "tartóból" könnyen kicsúsznak az evőeszközök vagy tart rendesen?

Illetve victorinox termékeket hol érdemes vásárolni, hol lehet olcsón beszerezni? (akár külföldről is)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#418) jookomak válasza Predator2 (#417) üzenetére


jookomak
őstag

Ha a megfelelő sorrendben rakod bele, ahogy van, úgy elég stabil, belefeszül, de azért nem árt neki egy tok. Victorinox nem olcsóbb kintről sem jelentősen, akár extrametálban is megvehető. Vagy mall.hu, hidegfém webshop, victorinoxáruház.
Kinézed a neked tetsző modellt, aztán rákeresel, hol a legolcsóbb. Személyes javaslatom: ha kicsi kell, akkor sportsman, ha nagyobb, akkor huntsman.

(#419) emiki6


emiki6
veterán

Bocsi... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#420) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok Urak!

Tartós, jó minőségű machete-t tudtok ajánlani?
Kertészeti melókra kellene, amivel lehet haladni..

Psn ID: sefter_hun

(#421) jookomak válasza Sefter (#420) üzenetére


jookomak
őstag

Tramontina-ket nézd meg. Olcsó, jó.

(#422) sbazsi válasza jookomak (#421) üzenetére


sbazsi
veterán

(#423) jookomak válasza sbazsi (#422) üzenetére


jookomak
őstag

Kétpálcás gagyinak tűnik. Inkább vegyél egy mora-t, ha használni is szeretnéd. Mora 860mg 3-4 ezer forint körül mozog.

(#424) Kasya


Kasya
nagyúr

Mennyire nehez elezni egy S35VN penget? Ismertek esetleg valakit, aki profi modon tud elezni?

(#425) f4lcon válasza Kasya (#424) üzenetére


f4lcon
őstag

reklám nélkül: [link]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#426) Kasya válasza f4lcon (#425) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszönöm. Sajnos elég nehéz jó embert találni.

(#427) jookomak válasza Kasya (#426) üzenetére


jookomak
őstag

Egy 10-esért veszel 3 követ, egy fenőacélt, meg egy bőrdarabot, rászánsz egy napot, hogy videókat nézz, meg még egy napot, amíg begyakorlod, aztán nem kell ember hozzá. ;)

(#428) f4lcon válasza Kasya (#426) üzenetére


f4lcon
őstag

a Géza egy remek ember, nagyon sokan hordják hozzá, talán nem véletlenül :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#429) Kasya válasza jookomak (#427) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, ez se ártana. Kicsit szégyellem is magam miatta, de majd ha időm engedi, potlom ezt a hiányosságot is :)

(#430) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Valami ilyesmi kést keresek csak ettől letisztultabbat. Tudnátok ajánlani akár ebay-ről is, illetve a helyes késélezés technikájáról tudnátok mutatni egy linket. Köszönöm előre is.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#431) TripleB válasza f4lcon (#428) üzenetére


TripleB
senior tag

Egy dolog szomorít el, hogy csak postán lehet hozzá elküldeni a kés(eke)t? A barátnőmtől gyalog 3 percre lakik.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#432) Kasya válasza TripleB (#431) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tolem is 10p. Remelem belehet neki adni szemelyesen is. Jovo heten lesz mar ra idom foglalkozni a dologgal...

(#430) Nerazim: szvsz keress Spyderco keseket. Aliexpressen vannak klonok is olcson.

[ Szerkesztve ]

(#433) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok, a ganzo késekről vélemény?

(#434) peestike válasza benfolds (#433) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem átfutott a kezeim között néhány. Ha olcsó kést keresel, akkor szerintem jók. Penge jó, kidolgozás is rendben van. Annyi, hogy amikhez szerencsém volt az egy automata, többi axis lock-os volt. Az axis zárja, ha jól megnézted, akkor látszottak, hogy nem teljesen egyenes, picit ferde. Viszont jól működött mind. Pengék szépen középre zártak mindegyiknél. Volt néhány enlan, ugyancsak axis lock-osak, ott tökéletes volt a zár.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#435) Kasya


Kasya
nagyúr

Valami jön :) Ha a vám is úgy akarja...

(#436) benfolds válasza peestike (#434) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. látom az enlannál legalább kiírják, hogy a penge milyen acélból van. na nem mintha mondana valamit. :)) kezdő vagyok a témában nagyon, de szeretnék egy frankó bicskát. kezdésnek valami nem túl drágát. fateromtól örököltem egy nagyon szép agancsnyelűt, réz végekkel, a pengéje nem tudom milyen acél volt, de nem rozsdásodott és tartotta az élét. sajnos elveszett. :(

(#437) jookomak válasza Kasya (#435) üzenetére


jookomak
őstag

Fedexnél elvileg nem úszod meg a vámot.
Mi a portéka?

(#438) peestike válasza benfolds (#436) üzenetére


peestike
senior tag

440c lesz a ganzo acélja valószínűleg. van egy enlan el02, kb ez a legrégebbi nekem. meg, ha netán eltűnne valamelyik akkor sem annyira vészes. egyik sem hungarian folder kategória. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#439) Kasya válasza jookomak (#437) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azt már biztos nem, bár nem is volt célom. A biztos forrás most többet számított.
CRK Large Inkosi. A BladeShow óta előrendelésben volt.

(#440) jookomak válasza Kasya (#439) üzenetére


jookomak
őstag

Akkor én most utállak. :D
Amúgy ez miben más, mint a sebenza? Nagyobb a forgócsapágy, és ennyi? Nem vártam volna CR-től egy rókabőrt...
A sebi az álomkésem.
Meg egy legál méretű spyderco paramilitary 2. Nem fogom fel, ha direkt csináltak egy kisebb modellt, miért nem lehetett 8 cm alá vinni a pengét.

(#441) Kasya válasza jookomak (#440) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mai nap varom a futart...johetne mar :K

Elvileg a 25 tovabbfejlesztese lenne. Sajnos ugy tunik, hogy Chris Reeve "tavozasa" nem viszi jo iranyba a dolgokat, hiaba is jo vezeto es marketinges Ann.

Nagyobb forgo "lemez": ezt ugyanakkor kritizaljak is a CRK gyujtok, mert ugy tunik, hogy a hezagok a tetejen kilatszodnak a csukott kesbol, tehat jobban gyujtheti a piszkot. Meglatjuk...

Penge iveles: A 21 es a 25 kozt van feluton a "large hollow grind". Maszivabb erzest ad, ugyanakkor elvileg konyebben szeletel a melyebb iv miatt. Ez mondjuk nekem nagyon bejon.

Stop pin: vastagabb lett, egy részes. Jobban tarthatja elvileg a penget. Nekem esztetikailag is bejon, hogy nincs csavar fejmenet rajta.

Kicsit a nyel ivei is valtoztak. Talan kecsesebb lett, ha jobban megnezi az ember. Valamint a keramia golyo elvileg belekattan egy hezagba a pengen kinyitott allapotban. Ezzel meg stabilabb allapotot garantal. Ugyanakkor ugy tunik, ezt csak a korai modellekre tettek ra, a gyartoi verziorol kihagytak. Indoklasuk szerint "nem hoz fejlodest" a mukodesben. Es az Inkosi vonal elvileg a tobbi modell fejlettebb valtozata mindig.
Valamint a korai modellek vasarlasanal nem kaptak a felhasznalok extrakat, amik az osszes tobbi kesnel jar: keno olaj, csavarhuzo, bőr tok, szíj a kes vegen.

De amint atveszem, biztos rittyentek bovebben rola infot :)

[ Szerkesztve ]

(#442) benfolds válasza busman (#407) üzenetére


benfolds
őstag

balról a harmadik micsoda?

(#443) benfolds


benfolds
őstag

ganzo G7392 review, érdemes követni a csávót.

(#444) busman


busman
addikt

[link]
Vélemények? Szerelmes lettem.😜

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#445) Redneck


Redneck
veterán

Szeretnék venni egy jó egy kezes zsebkést. Ez a legszimpatikusabb, 10k-ért, szeretek hullámpengés késsel vágni. Azért kell hogy mindig legyen nálam egy kés, általános dolgokra, főleg falatozni.

Mi a véleményetek róla és a hullámpengéről? Keret amúgy 15k, de az extrametal oldalát még nem böngésztem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#446) peestike válasza Redneck (#445) üzenetére


peestike
senior tag

Véleményekre én is kíváncsi lennék, pont ma délelőtt járt a fejemben, hogy sosem volt fogazott/félig fogazott késem :)
Csak nem tudom, hogy mennyire más, mint a "sima" él. Jobb/rosszabb, élezni, fenni ezt kb sosem tudnám, megérné e egyre beruházni...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#447) benfolds


benfolds
őstag

ezek az aldis zsebkések milyen minőségű pengével készülhetnek? ránézésre teljesen jók, vannak köztük szép fanyelűek, jól össze is vannak rakva. ha a penge sem túl gagyi, akkor 1300 ft-ért egynek biztos jók.

(#448) Redneck válasza peestike (#446) üzenetére


Redneck
veterán

Elvileg ezeket annyira nem kell élezni, mert jobb az éltartásuk, de ki mire használja. Nekem zsömlét, kolbászt és hasonlókat szelni tökéletes lenne például horgászatkor.

Van itthon egy cirka 20 de lehet 25 éves mikrobarázdás/hullámélű késkészlet. Ezt a büdös életben nem kell élezni, nagyon szeretem. Rozsdamentes, Sheffieldből való. Megszoktam, ezért szeretnék zsebkésnek is ilyet.
A sima például Santoku késsel nem vagyok annyira pontos és ügyes, mert a másikhoz szoktam.

Szerk:
És tudom hülyén hangzik, de pékárut sima egyenes pengével képtelen vagyok vágni. Ezért jön be a linkelt. Máshoz pedig jó a markolathoz közelebbi egyenes penge.
Üvegtörő, drótvágó, és egyéb nekem nem kell. Nem Falludzsába készülök.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#449) jookomak válasza Redneck (#448) üzenetére


jookomak
őstag

Véleményem szerint 3 dologra jobb a fogazott él. Zsemlét, paradicsomot, és kötelet vágni. A hétköznapokban számomra sokkal hasznosabb a sima élű kés. Kiránduláson pl. már macerás egy nyársat kihegyezni vele. Élezni kell, lehet, de spécibb eszköz kell hozzá. Azért tűnhet élesebbnek, vagy éltartóbbnak, mert fizikailag hosszabb az élszalag a barázdák miatt.
A santoku-ról meg nézz yt-n néhány videót, gyanítom rosszul fogod, ezért macerásabb használni.

(#450) emiki6 válasza jookomak (#449) üzenetére


emiki6
veterán

A zsemléhez és paradicsomhoz jó a sima is, de az tényleg legyen éles. :K :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.