Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) vadászcsiga válasza benfolds (#447) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Inkább egy Sanrenmu, Enlan, vagy Ganzo Gearbestről.

(#452) benfolds válasza vadászcsiga (#451) üzenetére


benfolds
őstag

a ganzo-kat már nézegettem, a többit is csekkolom, köszi!

(#453) f4lcon válasza benfolds (#447) üzenetére


f4lcon
őstag

sok időt töltöttem azzal, hogy erre a kérdésre választ kapjak (főleg német fórumokon) de a legjobb pár "educated guess" volt, hogy szerintük 420C rozsdamentes.

a Ganzo-k valóban jók, de nekem van két Benchmade is meg volt a kezemben Ganzo is, és jóval gyengébb a kidolgozása (nem annyival, amennyivel kevesebbe kerül, de szerintem képen SOKKAL jobban néz ki)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#454) Redneck válasza jookomak (#449) üzenetére


Redneck
veterán

Ettől függetlenül érdemes megvennem ezt a fogazott Victorinoxot? Megnéztem videón a fogazottak élezését, nem valami bonyolult folyamat.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#455) Redneck


Redneck
veterán

Nézegettem Spyderco késeket is ebben a kategóriában, de nem találtam egyelőre nekem megfelelőt. Nem akarok olyat ami belezőnek néz ki.
Marad a Victorinox egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#456) jookomak válasza Redneck (#455) üzenetére


jookomak
őstag

Túl elfogult vagyok a spyderco-val, de tény, hogy talán az ő fogazott pengéik a legjobbak. Viszont kintről rendelve is minimum 2x ár egy fogazott delica. Annál alább nem adnám. Azok már jó pengével vannak. De a victorinox-al sem fogsz pórul járni.

(#457) benfolds válasza f4lcon (#453) üzenetére


benfolds
őstag

azért ez a benchmade nagyon messze van árban a ganzo-tól. ennyit egyelőre nem akarok bicskáért adni. illetve ha ennyit költenék, akkor már inkább valamelyik magyar mester bicskáját választanám.

a tavalyi aldis szériából egyébként vettem hármat is (ráadásul akkor még csak 1000 ft volt darabja), mert nem bírtam őket otthagyni ennyiért, de hamar el is ajándékoztam őket. nem mintha bármi problémám lett volna velük, csak tök jó ajándéknak gondoltam és úgy voltam vele, hogy majd veszek még, ha szükségét érzem. az idei szériát még csak megnéztem, de szerintem ebből is veszek majd 1-2 darabot. ha nem egy ganzo-t helyettük. a 420C (aldi) és a 440C (ganzo) között nagy különbség van?

(#458) Redneck válasza jookomak (#456) üzenetére


Redneck
veterán

Megpróbálom, de a következő olyan lesz mint amit linkeltél. Egyszer láttam képen és beleszerettem! Most nem találtam sajnos a hazai boltokban.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#459) Redneck


Redneck
veterán

Kinéztem még pár kést elérhető áron:
Spyderco Byrd Raven G-10
CRKT Pazoda
CRKT Drifter

Index fórumon is kérdeztem, a Victorinox ellenében. A külföldről rendelés se hangzik rosszul, de mi van ha hamisítvány? Ez lesz az első késem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#460) benfolds válasza Redneck (#459) üzenetére


benfolds
őstag

azért elég kiábrándító, hogy a 8 dolláros enlan bicskáknak ugyanaz az anyaga, mint a byrd ravennek...

(#461) Redneck válasza benfolds (#460) üzenetére


Redneck
veterán

Ha dollárban nézzük ez is csak 20 dollár körüli. Ezért sem pörögtem erre a kategóriára. A Victorinox egy jó kis kés, a következő lépcső pedig legalább VG-10 körüli anyagból kéne legyen.

Az a baj hogy nem merek csak úgy külföldről rendelni mert sok a hamisítvány.

Szerk:
Ezeket találtam szimpatikusnak de meghallgatok más alternatívákat is. Ha van tuti fix eladó akitől minőséget lehet venni, érdekel.

A svájci márkát csak mint biztos pontot tudom felhozni. Ha valami van megcsinálják/kicserélik.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#462) benfolds válasza Redneck (#461) üzenetére


benfolds
őstag

hát, 11500 ft, az inkább a 40 dollárhoz van közelebb...

én egy kicsit unalmasnak találom a victorinox-ot, de van, aki ezt az "unalmas" kisugárzást megbízhatóságként értelmezi. ez olyan, mint a levis farmer, csak azt imádom. :) biztos, hogy van olyan webshop, amelyik csak eredetit árul és még az árai is jók.

én most ezen a karbon nyelű gonzón gondolkodom. a karbon nem számít gagyinak? nekem eléggé tetszik, de lehet, hogy tipikusan az az anyag, ami elsőre bejön, aztán nagyon hamar megunja vagy gagyinak találja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#463) Redneck válasza benfolds (#462) üzenetére


Redneck
veterán

Én is unalmasnak találom, de azzal szemben csak ezt a hármat tudom állítani jelenleg. Az extrametal és a Victorinox webshopja gondolom megbízható.

Nem tudom mi tévő legyek. Victorinox penge vs 8Cr13Mov. Előbbi jobb minőségű, de utóbbiak nem annyira unalmas kések. 10k vs 12-15.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#464) peestike válasza benfolds (#460) üzenetére


peestike
senior tag

:C
4 éve kerestem magamnak kést. Az olcsóbb spyderco kések voltak a célpont, aztán felmerült kína, mint alternatíva. Ugyanezen megállapítást tettem, olvastam, aztán lett egy enlan el02. :)
Spyderco nem győzött meg többszörös árért,ugyanolyan anyagokból.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#465) Redneck válasza jookomak (#456) üzenetére


Redneck
veterán

Azt mondod ettől az egyéntől szabad rendelni mert eredeti? Mert a boltban megfogdostam a Delicat és nagyon bejött. Az eladó mondjuk a többi közül az olcsóbb Victorinoxot javasolta.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#466) jookomak válasza Redneck (#465) üzenetére


jookomak
őstag

20000+ eladása van, van egy söröm rá, hogy eredeti. ;)

(#467) Redneck válasza jookomak (#466) üzenetére


Redneck
veterán

Én is erre gondoltam, de nem árt kérdezni. Félig fogazottat veszek belőle.
Itthon kicsit túláraznak pár 20-25 dolláros kést ezért jobb rendelni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#468) Redneck


Redneck
veterán

Megvettük végül a Delica 4 egyenes pengéjűt az Extrametalban. Sok idő lett volna külföldről, plusz bonyolultabb is, úgyhogy így alakult. Nagyon jó penge!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#469) benfolds


benfolds
őstag

vélemény erről a kis sanremu 7028-asról? gombázáshoz kicsit túlzásnak érzem a 21 centis ganzo-kat...

(#470) jookomak válasza benfolds (#469) üzenetére


jookomak
őstag

Gombázás alatt erdőben gombaszedést értesz? Van rá célszerszám: Opinel. De oda jó akár egy mora 860 is. Ne tévesszen meg az ára, kiváló kések.
A kínai késeket személy szerint nem nagyon ismerem, de állítólag ennyiért nem rosszak. Élük is van, és nem esnek szét 4 használat után.

(#471) benfolds válasza jookomak (#470) üzenetére


benfolds
őstag

köszi szépen a tippet, de ezzel az a gondom, hogy kb. csak gombázásra jó. nem kifejezetten gombázáshoz keresek kést, bár leginkább tényleg akkor venném magamhoz, azon kívül túrázáshoz, amikor szalonnát sütünk, ilyesmik. ha csak a szememre hallgatok, akkor könnyű a választás, mert nagyon tetszik ez a sanrenmu. univerzális kés nincs, úgyhogy "komolyabb" feladatokra nézek majd valami ganzo-t, bár még barátkoznom kell ezekkel a nagy késekkel. egyáltalán, legális nálunk a ganzóknál jellemző 8,5 centis penge? németországban már maga az egykezesség volta tiltott.

[ Szerkesztve ]

(#472) benfolds válasza benfolds (#471) üzenetére


benfolds
őstag

közben néztem magamnak "durvább" ganzót is: az axis lockos videók alapján jobban bejön, viszont a liner lockosnak a markolat formája jobban tetszik. gondolom ebből nincs axis-es, mert a zártechnikához van igazítva a nyél alakja. de lehet, hogy tévedek.
egyébként az axis és a liner között milyen különbségek vannak? bocs az amatőr kérdésekért.

(#473) f4lcon válasza benfolds (#471) üzenetére


f4lcon
őstag

8 centi alatt "legális" - a gyakorlat mást mutat, de ez a viszonyszám amire figyelni szoktak.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#474) emiki6 válasza f4lcon (#473) üzenetére


emiki6
veterán

Max 8 cm vágóél én úgy tudom. Vagy a teljes penge lehet max 8?

Meg lényegében ha van nálad egy 9cm-es, akkor ha kilépsz vele az utcára az már illegál?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#475) benfolds válasza f4lcon (#473) üzenetére


benfolds
őstag

az gáz, mert ezek a ganzó-k éppen felette vannak, 8,4-8,7 centisek. mondjuk gondolom, hogy nem fogja tolómérővel lemérni a rendőr, max. megsaccolja, hogy átlépi-e a penge hossza a határt vagy sem.

a magyarban minek nevezik az axis lock-ot meg a liner lock-ot?

(#476) f4lcon válasza benfolds (#475) üzenetére


f4lcon
őstag

az Axis Lock a Benchmade saját elnevezése a technológiára, amit Bill McHenry és Jason Williams fejlesztett ki 1998-ban. A jogokat megvette a Benchmade és elnevezte Axis Lock-nak. Valószínűleg nincs magyar megnevezése.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#477) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Szeretnék megtanulni legalább annyira kést élezni, hogy ne kelljen itthon szenvedni állandóan az életlen késekkel. Elolvastam becsülettel ezt a cikket, de a leglényegesebb részeket nem igazán értem...
Az éles kést szeretem, de nem tudom "előállítani". Azt sem látom át egészen, hogy mit kellene néznem.
1) A 30-45 fok azt jelenti, hogy ilyen szöget kell bezárnia a késnek és a fenőkőnek?

2) Tényleg látnom kellene az élen a bezárt szöget....?
3) Ha húzom a kést a kövön, akkor merre kell néznie az hegyének? Merőleges legyen a kőre vagy inkább kicsit elfordítva? Az élezés "iránya" mindegy?
4) A "sorját" is látnom kellene...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#478) erik365 válasza pocokxx (#477) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!

Szerintem vegyél egy DC4-es élezőt, és azon gyakorolj, hidd el nem okoz majd csalódást.
Élesek lesznek a késeid.

1.4 T-jet M32

(#479) busman válasza erik365 (#478) üzenetére


busman
addikt

Ettől meg nem fogja tudni, hogy hogyan kell tartani a pengét..
Vegyél egy ilyet..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#480) busman válasza erik365 (#478) üzenetére


busman
addikt

Ettől meg nem fogja tudni, hogy hogyan kell tartani a pengét..
Vegyél egy ilyet. [link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#481) pocokxx válasza busman (#480) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hujjuj ez nem olcsó... [link] Esetleg más ötlet... :B

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#482) f4lcon válasza pocokxx (#481) üzenetére


f4lcon
őstag

olcsóbban is van, természetesen kínából LINK

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#483) busman válasza f4lcon (#482) üzenetére


busman
addikt

Volt ilyenem semmit nem ér.. :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#484) jookomak válasza pocokxx (#477) üzenetére


jookomak
őstag

1. Igen.
2. Nem.
Bővített verzió: típusfüggő, általában kis guglizással ki lehet deríteni, hogy mi a gyári.
3. Tökmindegy.
Ahány videó van yt-n, mindenki máshogy csinálja.
4. Nem. Inkább érezni azt is.

Innen az első pár videóból elég jól le lehet szűrni a lényeget.
Az én tippem: vegyél haidu fenőköveket, és kezdd el. Az első húzásnál tartsd kisebb szögben, és húzás közben folyamatosan emeld a szöget. Érezni, és hallani fogod, hogy hoppá, ez az, így kell.

(#485) pocokxx válasza jookomak (#484) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi neked is. Finomságra melyiket kellene a fennt említett célra?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#486) YoSzabee


YoSzabee
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne a nagyérdemű felé, hogy használ(t)/birtokol-e valaki

1) Ontario RAT-1-es bicskát
2) Real Steel H6 bicskát

Ugyanis kíváncsi volnék, hogy mennyire teljesít jól a Sandvik 14C28N acél a Real Steel modellen
az úgy tudom zseniálisan hőkezelt AUS-8as acéllal szemben, ami a "patkányon" van.

Ha senki sem ismeri még hallásból sem a fent említett bicskákat akkor az üzenetem tárgytalan. :)
Köszönöm!

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#487) jookomak válasza YoSzabee (#486) üzenetére


jookomak
őstag

Kb egy kategória a kettő acél, vg10 alatti, 440c szint köbö. Azért példálózok ezekkel, mert gyakoribbak, mint a két általad felhozott matéria. Sandvik 27-em van egy mora 2000 formájában. Baromi jó penge, de más kategória, mint egy edc folder. Nem véletlen nem is arra rakták.
Mai napig mondom, hogy vg10 alatt nem vennék bicskát, max svájcit, vagy leathermant, de azokat sem csak és kizárólag a késpenge miatt. Drágább? Igen. És ez az egy hibájuk van.

(#488) benfolds


benfolds
őstag

bocs a tök láma kérdésért, de a legendás, régi hiperszuper szamurájkardok kb. milyen mostani acélnak felelnek meg, ha egyáltalán valamelyikkel párhuzamba lehet állítani őket?

[ Szerkesztve ]

(#489) YoSzabee válasza jookomak (#487) üzenetére


YoSzabee
tag

Elnézést, de csak most fedeztem fel a topicot és még nem olvastam visszafele.
Miért a VG-10 az "alap" acél neked?

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#490) jookomak válasza YoSzabee (#489) üzenetére


jookomak
őstag

Könnyen élezhető, jó éltartó, rozsdának jól ellenálló acél. Talán a legjobb nem porkohászati acél a prémium kategóriában. És mert sznob vagyok, és szeretem megadni a módját. :B

(#491) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, nem tudom kép alapján meg-e lehet mondani hogy milyen anyagból van a penge, de azért egy próbát megér nekem. Szóval lenen egy régi késem, most lett frissen élezve "mester" által, de nem tutam megkérdezni hogy szerinte milyen anyagból van, szóval jöjjön 2 kép, hátha itt sikerrel járok.

kép1

kép2

minimum 30 éves a kés ha nem több, válaszokat előre köszönöm.

(#492) YoSzabee


YoSzabee
tag

Üdv!
Ismét egy bicskával kapcsolatban szeretnék némi információhoz jutni.
Íme: Lionsteel Big Opera (G10)
-Ismeri-e valaki a márkát, vagy konkrétan a kést?
-Bármi tapasztalat?
-Vélemények?

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#493) TommyGun


TommyGun
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nem igazán értek a bicskákhoz, de úgy vagyok vele egy férfinél mindig legyen.
És használom is, nyitáshoz, néha szalonnázáshoz, elvágni vele egy kábelt, satöbbi, ne keljen mindig sniccerért vagy ollóért rohanni, vagy a konyhába egy késért hogy kettévágjak egy szalonnát...
A jelenlegi Puma egykezes bicskám ami vagy 20 éves sajnos tönkrement.

Szeretném kérni hogy ilyen 6-7-8-9 ezer forintos intervallumban ajánljatok nekem vmi használhatót.
Mindenképp olyat szeretnék ami egykezes, bocs hogy konyhanyelven írom de nem ismerem a korrekt megfogalmazást, szóval a puma olyan volt hogy a hüvelykújjal kelett eltolni egy fém pöcköt ami zárt helyzetben rögzítette a pengét, utána volt rajta egy kis gomba amivel ki tudtad fordítani és itt szintén fixálva volt a penge, visszacsukáshoz szintén el kelett tolni a lamellát, vmi hasonlóra gondolnék. a kés él részén nem szeretném hogy legyen fogazat.

Nézegettem neten vmi hasonló felépítésű kést szeretnék és ezek esztétikusak is, de nem baj ha PL ilyen lyuggatot fém a markolat, azzal sincs bajom >>> [link] [link]
De nyílván tudtok jobbat ajánlani, esetleg boltot Pesten ahol meg is lehet nézni/fogni/megvenni

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#494) vadászcsiga válasza TommyGun (#493) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ebben az árkategóriában Enlan, Ganzo, Sanrenmu a gearbestről.

(#495) f4lcon válasza TommyGun (#493) üzenetére


f4lcon
őstag

Böker Magnum Dark Earth
Kershaw Cathode
Real Steel E963
ha nem kínai kést akarsz, akkor ezek esetleg?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#496) TommyGun válasza f4lcon (#495) üzenetére


TommyGun
őstag

Kínai? Mármint melyik? Amiket én linkeltem? A bőker kínai?
Amúgy ezek nem roasszak, mivel a penge anyagokhoz minőséghez nem értek főleg ezért kértem a segítsaéget biztos ebben a kategóriában van olyan ami jobb mint amit én találtam.
Ez amiket linkeltél tetszenek, sé van boltjuk is ahol meg tudom őket nézni :)
köszi

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#497) vadászcsiga válasza TommyGun (#496) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Amiket én, bár a Real Steel is kínai.

[ Szerkesztve ]

(#498) TommyGun válasza vadászcsiga (#497) üzenetére


TommyGun
őstag

Jaa értem, azért köszi, azok is tetszetős darabok, nem is lenne bajom vele de ha van lehetőség akkor először a kezembe vennék 2-3 ajánlott darabot.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#499) peestike válasza TommyGun (#498) üzenetére


peestike
senior tag

ezt lehet, hogy kézbe lehet fogni: [link]
ha tetszik, akkor a kancsit megrendeled aliról, teljesen jó a minősége, árba is belefér bőven. ;] ;]
ja, videó is van, hogy milyen az utánzat: [link]

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#500) f4lcon válasza vadászcsiga (#497) üzenetére


f4lcon
őstag

félreérthetően fogalmaztam, a kínai alatt a kínából rendelést értettem, elnézést :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.