Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) vadászcsiga válasza TommyGun (#550) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én több mint 2 hónapja rendeltem egy 7$-os Enlan M07-et, melóban rendszeresen használatban van es totál egyben van. Élét is tartja.

(#552) zzz03 válasza TommyGun (#550) üzenetére


zzz03
őstag

ugyan ilyet rendeltem en is. enyem pl hooot gagyi. :) penge nem all közepen, a zar epp hogy tart valamit. ha akarom akkor kicsit erösebben megnyomom a penget kinyitva es be is csukodik... :C

(#553) TommyGun válasza zzz03 (#552) üzenetére


TommyGun
őstag

Érdekes. Nekem minőségre anníira egyben van mint a hasonló puma bicskám, pedig az nem 7 dolcsi volt hanem vmi 25 ropi annó még 15 éve.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#554) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olcsóbb kategórias (>10k) taktikai kést ajánlani? Zsebben könnyen hordozható, összecsukhatót, amin van csiptető? Ha van ilyenből bestbuy-nak mondható. Ha nincs akkor megköszönném ha mutatnátok webáruházat ahol érdemes nézegetni, fontos, hogy magyarországi legyen, utánvétes. ebay, ali, amazon nem játszik.

Köszi előre is!!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#555) zzz03 válasza kovacsroli (#554) üzenetére


zzz03
őstag

GANZO G734-BK Liner Lock 58HRC

Ezt ajanlanam. Olcso, massziv, szep. Atszerelhetö a csipesze, markolaton nem csuszik a kezed, könnyen nyithato, jol tartja az elet.

(#556) V-I-D-A válasza zzz03 (#555) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Már csak a pók hiányzik róla.... :DD

(#557) zzz03 válasza V-I-D-A (#556) üzenetére


zzz03
őstag

Pokosan picit dragabb lenne. :D

(#558) peestike válasza zzz03 (#555) üzenetére


peestike
senior tag

Csak írta, hogy most külföld nem játszik.

kovacsroli vagy esetleg használtan nézelődsz esetleg, bár tény, hogy külföldről sokkal jobban járnál.

Külföldről megjött hozzám a pókos kés para 2 koppintása, de már ment is tovább. Tudom, hogy isteníteni kellene az eredetit, de valahogy kézbe véve nem lett szerelem. :)
Az enlan el02-es még mindig jobban tetszik. :))

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#559) benfolds válasza vadászcsiga (#551) üzenetére


benfolds
őstag

ezt én is nézegettem, képen jól mutat, de ezek a festett pengék a használattól nem lesznek csúnyák, ahogy összekarcolódnak? főleg a narancs nyél + feketére festett penge jön be, de tartok tőle, hogy csak addig szép, amíg el nem kezdi az ember használni.

(#560) benfolds válasza zzz03 (#555) üzenetére


benfolds
őstag

ez háromféle pengeformával van, neked ez a fura hullámos tetszik? legtöbben az egyenest szeretik, én a kb. (de nem teljesen) szimmetrikus, íveset vettem. nem bántam meg. második helyre tenném designra ezt a fura hullámosat.

(#561) benfolds válasza benfolds (#559) üzenetére


benfolds
őstag

tessék, egy ganzo narancs markolattal - titánium bevonatú, szürkés-fekete pengével. rohadt jól néz ki szvsz.

(#562) peestike válasza benfolds (#559) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem van fekete festett pengés bicskám és eléggé csúnyácska... Évek alatt megkopott rendesen. A narancs +fekete kombó nekem is tetszik, de előbbiek miatt maradtam a narancs+"sima" acél összeállításnál.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#563) benfolds válasza peestike (#562) üzenetére


benfolds
őstag

az a g7533, amit linkeltem, titánium bevonatos, az talán jobban bírja. eléggé izgatja a fantáziámat...17$, "you can't go wrong", ahogy a legtöbb ganzo-s yt review-ban mondják.

(#564) zzz03 válasza benfolds (#561) üzenetére


zzz03
őstag

nagyon jol nez ki, csak sajna epp most lettem leallitva a kes rendelgetesröl! de ha ugy rendelem, hogy a Zasszony nem tudja, es azt mondom, h mentem az utcan aztan egyszer csak ott volt a földön.... talan elhiszi... :C :K :U

(#565) benfolds válasza zzz03 (#564) üzenetére


benfolds
őstag

:DDD

(#566) hunika1


hunika1
tag

Sziasztok.
Erről bicskáról kérdezném a Nagy Tudorokat. "Mozgalmi" bicska?
[link]

(#567) pocokxx válasza hunika1 (#566) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Biztos, hogy jó a link...? :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#568) hunika1 válasza pocokxx (#567) üzenetére


hunika1
tag

Második próbálkozás. Közben a másik topikból kaptam választ, hogy ez egy bolgár bicska.
A kérdésem az lenne, érdekli-e valakit?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#569) hunika1 válasza hunika1 (#568) üzenetére


hunika1
tag

Egy Bolgár bicskával öltem meg a topikot. Nem akartam. :)

(#570) Redneck válasza hunika1 (#569) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is van hasonló zöldben, egy hosszú és egy rövid pengével. Nagyapámé volt. Tegnap este álmomban a gonoszok el akarták venni. A pókossal reagáltam, pedig nem kenyerem az ilyesmi. :((( :B

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#571) jookomak


jookomak
őstag

És végre megszületett. A spy megalkotta a számomra tökéletes bicskát! Paramilitary 3.

(#572) f4lcon válasza jookomak (#571) üzenetére


f4lcon
őstag

miben más, mint a para2? (amitől ez lesz a számodra tökéletes)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#573) peestike válasza f4lcon (#572) üzenetére


peestike
senior tag

Méretben kisebb valamivel, mint a para 2
2: Blade Length: 3.42"
Closed Length: 4.82"
Overall Length: 8.24"
Cutting Edge: 3.04"
Blade Thickness: 0.145"
Blade Material: CPM S30V Stainless Steel
3: Blade Length: 3"
Closed Length: 4.27"
Overall Length: 7.27"
Cutting Edge: 2.63"
Blade Thickness: 0.150"
Blade Material: CPM S30V Stainless Steel

Kínaiak tekergethetik át a gépeket. :D ;]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#574) benfolds válasza peestike (#573) üzenetére


benfolds
őstag

nem tudom nem azt a gondolatmenetet belelátni, hogy: "hm, nagyobb nem lehet egy EDC, a design bevált, akkor legyen ugyanaz kisebb, legalább spórolunk egy kis anyagot."

(#575) jookomak válasza benfolds (#574) üzenetére


jookomak
őstag

Nem amiatt. Hanem így sokkal több országban belefér a legálisan hordható méretbe. Persze pl. UK és Dánia továbbra sem játszik, ott nem lehet zár sem a bicskán. Dániában még egykezes nyitású sem lehet.
Nagyobb méretben ott a military, vagy a police.
Kettesem volt, imádtam. Két hibája volt, egyik hogy nyírta a nadrágokat, a másik meg a nem legál méret.

[ Szerkesztve ]

(#576) benfolds válasza jookomak (#575) üzenetére


benfolds
őstag

asszem egy review-ban hallottam, hogy németországban sem lehet egykezes. a nadrágkoptatásról jut eszembe: a pengén lévő nyitószem (bocs, nem tudom minek nevezik azt a bütyköt) nem koptat/akad bele mindenbe? eddig az ilyen fenntartásaim miatt nem vettem bütykös kést. :U

(#577) jookomak válasza benfolds (#576) üzenetére


jookomak
őstag

Utánaolvasva a németek nem egyszerűek. Vagy egykezes nyitású nem lehet, vagy zárral ellátott. Meg ahogy nézem, lehet akár fixpengés is, ha nem minősül fegyvernek.

A nyitószemek általában lekerítettek, csiszoltak, sorjázottak, nem igazán koptatják a nadrágot. Illetve nem is lógnak túl a markolat szélességén. Az enyém ott kopott főleg, ahol az klipsz odaszorította a zsebet a markolathoz, illetve mikor elraktam vagy elővettem. A g10 hátránya. Ellenben a fogás közbeni tapadása viszont nagyon jó, egyáltalán nem csúszkál a kézben a kés.

(#578) benfolds válasza jookomak (#577) üzenetére


benfolds
őstag

én először ódzkodtam a g10-től, merthogy "műanyag", de nagyon bejött, tényleg szuper. főleg a narancs és a cameo szín passzol hozzá szerintem, egyrészt nem olyan unalmas, mint a fekete, másrészt elviszi a bicska megjelenését a "műanyag-jelleg" felől egy ilyen "techno-s" irányba (mármint nem spyderco techno, hanem ilyen technológia értelemben mondom).
a következő narancs markolatú budget knife-om ez lesz.

(#579) vadászcsiga válasza jookomak (#577) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Osztrákoknál mi a helyzet ilyen szinten?

(#580) novger


novger
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy tőrt az alábbi paraméterek alapján,
15.000 körül?
Viszonylag kompakt.
Strapabíró.
Dobásra legyen alkalmas, és bírja is.
Lehetőleg ne legyen a penge bevonva semmi színnel.

Köszi!

(#581) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

sziasztok!

Santoku kést keresek 15eFt körül. Eddig ezt a kettőt néztem melyik az ajlánlott ezek közü vagy van jobb ezeknél hasonó árban?
KAI
Dick

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#582) busman


busman
addikt

Mai polir.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#583) YoSzabee válasza busman (#582) üzenetére


YoSzabee
tag

Szép munka!

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#584) jookomak válasza Vikt0r (#581) üzenetére


jookomak
őstag

Ezek közül egyiket se, rossz a fogásuk így ránézésre, képről. Valami olcsóbb zwilling?
Vagy mondjuk egy ilyen. Igaz, kicsit drágább.

(#585) zoltanz válasza busman (#582) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szép, gratulálok.

Tutanhamon-nak (fáraó) van/volt egy kardja amit meteor fémből kovácsoltak (magas arányban tartalmaz nikkelt stb) elfogadnám. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#586) TripleB válasza zoltanz (#585) üzenetére


TripleB
senior tag

Én meg nikkelallergiában szenvedek, xok bajom lenne vele. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#587) Phülöp válasza TripleB (#586) üzenetére


Phülöp
addikt

Hétvégén megérkezett a konyhai mindenesem.

Nagy Csaba késkészítő mester munkája - N695 penge, hengerelt, szatén felülettel, 3 mm-es pengevastagság, G10 bakni és zebranó markolat, penge 96 mm,
markolat115 mm.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#588) TripleB válasza Phülöp (#587) üzenetére


TripleB
senior tag

Tetszetős, gratula hozzá! :)

Az enyém hasonló felépítésű, csak nincs rajta törővég. Szasza kezét dícséri. 1.4116 a penge anyaga és ovangkol a nyél.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#589) Phülöp válasza TripleB (#588) üzenetére


Phülöp
addikt

A törővéget direkt kértem - itt csak tengervízből készült tört jeget kapni, az meg nem túl jó a smoothie-hoz.
Szasza mester is szép vasakat csinál, nézelődtem nála is. :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#590) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
A tavaly nyáron vett balcsis összecsukhatós bicskám kezdi megadni magát (rozsdásodik, és alig bírom kinyitni) így elhatároztam, hogy vennék egy normális kést. Étkezésekhez használom a meló helyen, komolyabb igénybevételnek nem teszem ki. A lényeg az lenne, hogy ne kezdjen el rozsdásodni, és azért egy könnyen ne menjen már ki az éle, szóval valami frankó acélból legyen. Eddig kinyithatós volt, de az se lenne baj ha az új csak sima kés lenne. Valami fa vagy fa utánzatú nyele legyen, valamiért ezek tetszenek... Pl:ilyen. Láttam hogy szoktatok külföldről is ajánlani, nekem az is jó lenne. Árban 10ezer alatt gondoltam, van-e esetleg valami best buy ebben az ársávban vagy felejtős? Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#591) jookomak válasza t.kristof (#590) üzenetére


jookomak
őstag

Opinel-eket nézd meg. Evéshez mondjuk a 10-es. Arra figyelj, hogy rozsdamentes verzió legyen, létezik szénacél pengével is. Decatlonban is kapható, nem kell feltétlen rendelni.

(#592) t.kristof válasza jookomak (#591) üzenetére


t.kristof
senior tag

Köszönöm, majd ha ott járok megnézem!

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#593) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hm ilyen topik is van, ma szereztem be egy Schrade SCH501S Fogazott! bicskát a sok másik késem mellé:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#594) Phülöp válasza t.kristof (#590) üzenetére


Phülöp
addikt

Kajáláshoz én inkább egy szalonnázós bicskát használnék.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#595) f4lcon válasza kisza25 (#593) üzenetére


f4lcon
őstag

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#596) jookomak válasza Phülöp (#594) üzenetére


jookomak
őstag

Ha már magyar, akkor inkább maskara, vagy fejesgörbe. Viszont árban inkább 10 felett vannak. A szalonnázós túl vékony.

(#597) TripleB válasza f4lcon (#595) üzenetére


TripleB
senior tag

;]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#598) kisza25 válasza f4lcon (#595) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

létezik belőle sima is, de ez sokoldalúbban használható, meg sima pengés késem sok van :)
ez a kés ami nagyon brutál, csak nem használnám ki, konkrétan fát is lehet vele hasogatni :Y
Ilyen lesz a következő kés amit veszek, csak még ki kell találnom, mit mondjak asszonynak mire fogom használni:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#599) f4lcon válasza kisza25 (#598) üzenetére


f4lcon
őstag

fát mással is lehet hasogatni ;) pl az F1-emmel is. meg úgy mindennel, amivel lehet ütőfázni.
a sokoldalú használhatósággal kíváncsivá tettél.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#600) zzz03 válasza TripleB (#588) üzenetére


zzz03
őstag

mennyiert vesztegette a mester ezt a kest?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.