Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ujtordai válasza Fred23 (#172) üzenetére


ujtordai
tag

Brae, Fred

Nekem van egy késem, amit én terveztem és legyártattam, 8.5mm vastag VANADIS-10 acélból

Az acélt egy srác vágta ki CNC maróval az adott formára Esztergomban, a többi munkát Tóth László (Magyar Késmíves Céh tagja) csinálta! Ezúton is köszönet mindkettejüknek a kíváló munkájukért!!!
NAGYON éltartó brutális kés, élezése sem egyszerű mivel kemény. Én Sziliciumkarbid alapú vizes papíron szoktam, mivel konvex az élprofil. RITKÁN szorul élezésre s a 8.5mm vastag penge a szőrt viszi...
Ime:

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#202) busman válasza ujtordai (#201) üzenetére


busman
addikt

Szép tőr! Én is gondolkodtam valami hasonlón..
Csak olyan frankó acélt mint amilyet te szereztél nem tudtam beszerezni,így elmaradt a projekt.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#203) ujtordai válasza busman (#202) üzenetére


ujtordai
tag

Hello
Hol lehet ilyen kést vásárolni amit kitettél?

Van egy konyhakésem csak annyi van beleírva a pengébe SkyLine Made in Englad, és több mint 50 éves, az apám vette a születésem előtt valahol. Nos azóta teszi a dolgát, sehol nem akadok rá mert vennék belőle.
Ívbe lehet hajlítani a pengét.

☻♂♫

(#204) busman válasza ujtordai (#203) üzenetére


busman
addikt

A magyar verzió.
[link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#205) ujtordai válasza busman (#204) üzenetére


ujtordai
tag

Aha, Marek kések.
Köszi!

☻♂♫

(#206) dances


dances
tag

Sziasztok!

Erről a késről mi a véleményetek?
Szeretnék venni magamnak egy amolyan mindenes, strapabíróbb darabot nem túl drágán.

Only the Good die young.

(#207) sanzi89


sanzi89
addikt

Van itthon egy ilyen Fiskars Funktional Form késünk, amit nagyon szeret az egész család, hétköznapi használatra tökéletes. Most gondolkodunk azon, hogy be kellene még szerezni egy-két új darabot, és tök jól mutatna a konyhába nomeg praktikus is lenne egy ilyen készlet egy ilyen fa késblokkban. A gond csak az, hogy olyan kések vannak benne gyárilag, amire semmi szükségünk, de olyan kés pedig nincs benne amilyet szeretnénk. Szóval a terv az volna, hogy kiválogatnánk 5-6 kést amire szükségünk lenne, de nem tudok hozzá megfelelő méretű és kialakítású késblokkot. Erre van-e valakinek ötlete, hogy mit lehetne kezdeni a dologgal? Jó volna valami tároló cucc a késeknek, de nem hiszem, hogy találnék olyan kész késblokkot amibe illenének az általam kiválasztott kések. Vagy esetleg lehetne csináltatni méretre? :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#208) neduddki válasza sanzi89 (#207) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Motkanyt izultalnam a kerdessel kapcsolatban, egy szep tolgy, bukk szerintem tejjesen megfizetheto arban kihozhato

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#209) Pocee


Pocee
senior tag

Hali!

Szeretnék venni egy eszközt amivel lehet viszonylag egyszerűen új élt varázsolni a késeimnek,van drága kerámia élezőm de azzal csak egy viszonylag jó élt lehet még faszábbra élezni.mutogattak múltkor késesnél egy 14000es lepkeszerű vmit,de mérges lettem,hogy ennyivel indítunk,ott hagytam,nincs olcsóbb?

Mr.Brightside

(#210) neduddki válasza Pocee (#209) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en most ijjet vettem:

videjo

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#211) dances


dances
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, mi a különbség ezen 2 kés között?
(A pengéjük elvileg ugyanolyan széles és vastag.)

Mora 860 MG
Mora Bushcraft Force

Only the Good die young.

(#212) Ribi válasza dances (#211) üzenetére


Ribi
nagyúr

De más a penge hossz, más a markolat.

(#213) dances válasza Ribi (#212) üzenetére


dances
tag

És a plusz 1,5 cm-es pengehossz indokol szerinted ekkora árkülönbséget?

Only the Good die young.

(#214) Ribi válasza dances (#213) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az árakat nem is néztem, de mivel az oldalon nem sok infó van, ezért hogy mi "indokolja" az ár különbséget azt nemtudom. Companion máshol kb fele annyi mint a Force, de a dolláros árhoz képest is olcsó. Valszeg bazi szállítmány van belőle és el kell adni valahogy.
Mora weboldalán 104 vs 109 a pengehossz, de az is lehet, hogy a ez a companion a kifutott modell és azért ilyen olcsó és azért 97 hosszó és nem az oldalon lévő 104.

(#215) Serpiko


Serpiko
addikt

Egyes kések végén szokott lenne is ilyen ablak betörő bütyök a pontos nevét nem tudom kezdő vagyok a kés témában. Ezek a késen lévő ablakbetörő bütykök mennyire használhatók? Vagy csak ráteszik, mert így jobban eladható? Ilyet tervezek venni, ha tudnátok használatot, akkor a linket megköszönném.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#216) scar07


scar07
tag

Üdv!
Szeretnék venni egy valamire való pengét. Felhasználás szerint mindennapokra meg alkalomadtán túrázásra.
Ezt néztem ki : http://www.kesedenyollo.com/kes/egykezes-kes/m21-04-carson-kes.html
egy crkt m21-04 VAGY crkt m21-02 a különbség csak annyi hogy a 04-es az 9,8 cm pengével van a másik az
7,6 cm.
Mi a véleményetetek mennyire strapabíróak ezek a darabok, megérik azt a 20-25 ezret?
Vagy tudtok ilyen árban jobb terméket?

(#217) Ribi válasza scar07 (#216) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem a kisebb is elég és a rendőr sem cseszegethet miatta.
Sajna ebayről rendszerint fele annyiért is beszerezhetőek a kések. Ott is nézelődj.

(#218) scar07 válasza Ribi (#217) üzenetére


scar07
tag

Köszi! Esetleg valami tapasztalat az aus8 acélról? Mennyire éltató?

(#219) Ribi válasza scar07 (#218) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezekről behatóan nagyon nincs tapasztalatom. Nekem egyik olyan mint a másik :)
Annyit nem használom a bicskám, hogy nagyon törődni kelljen az élével.

(#220) scar07 válasza Ribi (#219) üzenetére


scar07
tag

Kösz a választ. Hát én se a 100 szöget akarom átvàgni vele. :DD

(#221) jookomak válasza scar07 (#220) üzenetére


jookomak
őstag

24-ért nehogy crkt-t vegyél!! Ennyiért kijönnek ebay-ről komolyabb márkák, jobb acéllal is. Bencmade, Spyderco, Kershaw, Al Mar. Mik lennének a szempontok, milyen késed volt eddig?

(#222) busman válasza jookomak (#221) üzenetére


busman
addikt

Miért ne venne azt...teljesen jó kis bicska.
Én a kershaw cyclone-om simán elcserélném egyre...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#223) jookomak válasza busman (#222) üzenetére


jookomak
őstag

Ennyi pénzért van Spyderco endura pl, ha nem számít a hossz, vagy delica, ha 8cm alatti kell. Azok meg azért némileg nívósabb kések, mint a crkt. Olcsóbban vettem még a régi jó dollár áraknál egy paramilitary 2-t, az meg pláne veri ezt. Sőt, ha fixben gondolkozna, akkor fallkniven wm1.
Ha meg spórolósra vesszük a figurát, akkor egy svájci bicska, hátizsákba meg egy mora 860 mg. Ez a duó pedig lehet hasznosabb, mint bármilyen folder, és kijön 10k alatt.

(#224) busman válasza jookomak (#223) üzenetére


busman
addikt

Ugyan miben nívósabbak...fogtad már kézben?
Jó kis bicska az.. Nekem speciel a spyderco dizájnja nem jön be..ennyi.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#225) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

cska hogy kicsi fellegyen es raadsul konyhai reszleg ennyiert egy probat meger:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#226) Takuun


Takuun
aktív tag

Üdvözletem Uraim!

Az alábbi kést kaptam ismerősömtől:

[link]

Mit lehet erről tudni? Az biztos, hogy irodába reggelihez tökéletes, de kell valamire figyelni? Rozsdásodik? Víz érheti a fa markolatot? Mennyire bírja az erősebb kiképzést? Mennyire tartja az élét?

(#227) Reverting válasza busman (#177) üzenetére


Reverting
őstag

Na egy ilyen CRKT nekem is van:) Ide irok nem az oras topicba:)
linkelek majd par kepet... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#228) busman válasza Reverting (#227) üzenetére


busman
addikt

Ok,várom. :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#229) válasza Takuun (#226) üzenetére



senior tag

Ez egy nagyon jó kis általános célú kés. Rozsdamentes, nagyon élesre lehet húzni. Mivel fa a markolata, vízben ne álljon, de ha néha vizes lesz nem baj. Fát ne vágjál vele, minden másra megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

(#230) jookomak


jookomak
őstag

Nálam most egy spyderco sage 1 van használatban. A para 2-t el kellett adjam anyagi okok miatt, az volt a kedvencem.
Óra, kések, mi jön még, fegyverek? (Mondjuk az is van.) Bár ez szerintem minden normális férfiembert kéne, hogy érdekeljen. :)

(#231) busman válasza jookomak (#230) üzenetére


busman
addikt

A csöcsök is ide kell tartozzon... :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#232) Reverting válasza busman (#228) üzenetére


Reverting
őstag

Egyenlore ennyi... ezek voltak fotozva:) De keregelek meg es toltok fel... meg van par ujabb is:)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#233) #57919488


#57919488
törölt tag

Gerber Crucial es Leatherman Skeletool (cx) temaban van valakinek tapasztalata? Elonyok-hatranyok? :)

420HC es 154CM talan ami meg kerdeses lehet hetkoznapi hasznalatra :B

[ Szerkesztve ]

(#234) jookomak válasza #57919488 (#233) üzenetére


jookomak
őstag

Gerbert ne, Leatherman-t igen. :)
És nehogy itthon vedd. Inkább ebay, szinte feleennyi. Még ha áfát is kell fizetned, még akkor is olcsóbb talán.
Amúgy napi használat alatt a kés részüket érted? Szerintem erre a célra jobb egy szimpla kés, kényelmesebb fogása van.
Amennyibe egy ilyen multitool kerül, abból kijön egy mora 860 kés (3500), és mondjuk egy svájci bicska (victorinox huntsman az egyik legjobb modell szerintem 6000 körül), a maradékból még fussa egy spyderco késre. Hátránya ennek a kombónak, hogy nincs fogód. Ha nem szeretnél sok cuccot hordani, akkor kizárásos alapon a skeletool a nyerő.

(#235) #57919488 válasza jookomak (#234) üzenetére


#57919488
törölt tag

Kulfoldon vennem meg. Postazasos dolog ez miatt is kilove mert problemas lenne a szallitas. Gerber, Victorinox, Wenger es Leatherman a valasztek ami van :D

Maga a hasznalat inkabb ritka lenne de akkor ne legyen semmi gond vele ha kell. Ezert is kerdeses a sima Skeletool es a CX valtozat. Meger-e annyival tobbet a CX a 154CM miatt?

(#236) jookomak válasza #57919488 (#235) üzenetére


jookomak
őstag

Leatherman-ok rohadt megbízhatóak, és minőségiek, a gerberről ez nem mondható el. Cx véleményem szerint jobb, a 154CM jobb acél, jól élezhető, ugyanakkor tartja is az élét. Ezen kívül szerintem általános célra használhatóbb a sima penge, mint a (részben) fogazott. Victorinox-wenger kb ugyanaz, általában kisebbek, könnyebbek, mint egy Lman, de több funkcióval. Az egykezes nyitás valahogy nem az igazi a svájci bicskákon, és a zárjuk sem annyira masszív.

(#237)



senior tag

Régóta használok Leathermanokat, soha semmi gebasz nem volt vele. Illetve egyszer egy Supertool 200-nál a kiscsavarhúzó eltört mert feszegettem vele, de szó nélkül kicserélték. (élettartam garancia rulez) se számla nem kell se papír, semmi. Most egy Surge-t nyüstölök, elpusztíthatatlan. Atomtámadás ellen is véd. Asszonykám kulcstartóján pedig egy Squirt PS4 figyeg. Az is jó cucc.

(#238) jookomak válasza (#237) üzenetére


jookomak
őstag

Squirt nálam is mindig nálam van. Csak a dugóhúzó hiányzik róla. Bár én sörös vagyok, de néha jól jönne.

(#239) válasza jookomak (#238) üzenetére



senior tag

Nálam általában Victorinox Swiss Champ van, meg egy Spyderco Sage II . A mindennapi "irodás" környezetben teljesen elég. Ha meg szerelés van akkor jön a Surge :K

(#240) #57919488


#57919488
törölt tag

Skeletool CX beszerezve. Kb. egesznap olyan voltam mint egy 10 eves gyerek a karacsonyi ajandekkal. Meg lehet ezzel is fogok aludni :DDD :P

(#241) válasza #57919488 (#240) üzenetére



senior tag

csukd össze azért .. :D

(#242) runner 125 válasza (#239) üzenetére


runner 125
nagyúr

..időközben én is megvettem a CyberTool 41-et, nagyon cool. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#243) hulkdefy válasza Móci (#5) üzenetére


hulkdefy
csendes tag

Bocsi hogy bele szólok a dologba, de tisztázzuk élezni akarjátok a kést, vagy fenni?.. a kettő között a fő különbség az élgeometria alakításának mértéke a kés élezésekor "nagy léptékben kialakítjuk a kés él geometriáját egy meredek szögre, fenéskor a már kialakított élet sorjázzuk le és fenjük simábbra amitől lesz igazán éle a késnek, egy jól megélezett kést viszonylag sokszor lehet fenni de idővel a kopás miatt már nem a megszokott eredményt kapjuk na ekkor kell megélezni a kést. még egy dolog amit érdemes tisztázni lézerrel élezett kést csak lézerrel lehet élezni ennek az egyszerű oka az hogy a lézerrel kialakitott él geometria homorú v alakú mig a fent él v vagy domború v. alakú igy aki ilyen kést vesz vagy élezze újra és ezután fenje ki, vagy vigye el szakemberhez éleztetni. mert ha acél-al neki esel a lézerrel fent késnek abbol jo nem fog kisülni. a kés élezőkre visszatérve nekem van egy 300 forintos kaszakövem(durva szemcsés) egy ezer forintos szintén kaszakő de ezen nem látni a szemcséket és egy 700 forintos acélom. (ez utóbbi nem fontos csak kényelmesebb mint egy másik kés) és olyanok a késeim, hogy lerakom a paradicsomot az asztalra és a tetejét szépen levágom úgy hogy maga a paradicsom meg se mozdul az asztalon. (700 forintos késröl van szó viszonylag sűrün kell élezni kb 2-3 hetente mert az él anyag nem tökéletes de ha a belefektetet anyagi hátteret nézzük szerintem belefér az a 10 perc 3 hetente:)

(#244) jookomak válasza hulkdefy (#243) üzenetére


jookomak
őstag

Friss hsz-re sikerült reagálni. Amúgy acél mellé kell élező is nyilván. Én konyhai fenőacélt használok, élezésre meg spyderco sharpmakert. De ált. csak a spy-t. Ha nincs nagyon eltompulva, azzal pikk pakk megvan.

(#245) B42 ISS


B42 ISS
csendes tag

Vegyes vágott csendélet :)

[ Szerkesztve ]

Ezt szíjja, ezt meg szoríjja Kend!

(#246) Bence123


Bence123
tag

Victroniox Classicot szeretnék venni(lehetőleg átlátszó piros verziót), eddig a legolcsóbbat ebayen leltem, kb. 3900 Ft-ért postával. Létezik ennél olcsóbb az interneten amit nem találtam meg, vagy hagyjam és nyugodt szívvel megvehetem ennyiért? :)

(#247) válasza PazsitZ (#50) üzenetére



senior tag

Ennél van jobb és olcsóbb magyar gyártmány is.
A Dick valaha nagy név volt, mára kissé megkopott.

Itt érdemes körülnézni: http://www.keses.hu/

(#248) basaja válasza Ybron (#60) üzenetére


basaja
senior tag

Sziasztok!A következő kérdéssel fordulok hozzátok:a kisfiam elvesztette a zsebkésem(Victorinox Handyman),hát nem vagyok boldog...Mivel napi szinten használtam,mindenképp gondoskodnom kell a pótlásáról.Kinéztem a Victorinox Swiss Champ-ot,ami már többet is tud a réginél,de...Egy órás barátomnál láttam egy vadiúj,gyári dobozos,de régebbi gyártású Wengert,talán az s 54 elődje lehet.Nagyon tetszik a fogó és az olló rugó megoldása a Wengernél,talán jobb a Victorinoxénál.A Handymennél kellett rugót cseréltetnem,mert eltörött.Szeretném kérni a véleményeteket,melyik lenne jobb választás,van e minőségbeli eltérés.Szeretnék egy jó svájci bicskát venni,hosszú távra tervezek.A másik is kb 15 éve volt meg,nagyon hozzámnőtt.A Wengert olcsóbban tudnám megvenni,de a 2000 ft nem dominál a lényeg,hogy szeretnék jót választani.Természetesen tisztában vagyok vele,hogy a Wengert megvette a Victorinox,talán az alkatrész-utánpótlás megoldott ebben az esetben is.Ugyanis a Handyman-ből elhagytam a fogpiszkálót egy ausztriai kirándulás során és egy faluban(!)tudtam venni hozzá egy szakboltban!!!
Előre is köszi a segítséget,további szép napot!

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#249) Fercsil


Fercsil
újonc

Hello Mindenki!
Segítséget kérnék a hozzáértőktől.
Örököltem egy vadászkésmegtudni, hogy miféle.
Annyi van a pengén, hogy "Tabyobor".
Ez mit jelenthet?
Köszönettel, Fercsili.

[ Szerkesztve ]

(#250) Fercsil válasza jookomak (#221) üzenetére


Fercsil
újonc

Hello Mindenki!
Segítséget kérnék a hozzáértőktől.
Örököltem egy vadászkést és szeretném megtudni, hogy miféle.
Annyi van a pengén, hogy "Tabyobor".
Ez mit jelenthet?
Köszönettel, Fercsili.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.