Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) runner 125 válasza tomcsi23 (#48) üzenetére


runner 125
nagyúr

A francokat.

Ezer meg egy dolog előrébb való volt. Viszont telepátia, úgy az egész "topikfelélesztés", ugyanis most rávettem két haveromat is, h nekik is kell ilyen kés. :D

Nekik ez kell majd, íbéjról 9,5k-ért hozzá tudunk jutni. Ha, meg három kell, talán még olcsóbb lesz.
..én viszont töröm a fejem, h vajon kell-e nekem a torx / kereszt-csavarhúzós verzió (Cybertool 41) - mint ami neked is van, vagy megfelel nekem is szintúgy ez a típus.

Használtad te a csavarhúzó részét már? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#52) tomcsi23 válasza runner 125 (#51) üzenetére


tomcsi23
veterán

Talán a csavarhúzó részét használtam eddig a legtöbbet. Jól bírja, bár a bit-ek annyira nem jó minőségű, mint maga a bicska (jobb kínai szint). Egyiket már letörtem, mert valami bazi berozsdált csavarhoz jutottam. Majd nézek hozzá, szerintem lehet kapni külön is.
Az viszont biztos, hogy ahova befér ott szépen lehet használni, erővel is meg lehet húzni a csavarokat (köszönhetően, hogy derékszögbe hajtva is használható), és a bit-ek variálhatósága is egész jó.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#53) runner 125 válasza tomcsi23 (#52) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D

Már, majdnem lebeszéltem magam, h nekem tuti nem kell olyan.

Viszont jobban belegondolva, ... motorozom, ott is bármikor jól jöhet, nah meg barkácsolok ezerrel.

Az lesz nekem is :K , elvileg 15k-ból megvan kintről.

Bitek; Szerintem ezek is szabványfoglalatúak, szóval kb. bármilyen bitet bele lehet tolni a műanyag tartóba.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54) tomcsi23 válasza runner 125 (#53) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát vazzeg, utána meg bánnád, hogy nincs csavarhúzó. :P
Amit még nem nagyon használtam az a fém-, fafűrész, de bármikor kellhet. :DD

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#55) runner 125 válasza tomcsi23 (#54) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, rábeszéltél :)) , ha megjön (talán köv. hét) jelzem pár fotó erejéig.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#56) tomcsi23 válasza runner 125 (#55) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó, egy kicsivel szélesebb, de amúgy sem zsebkés. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#57) tomcsi23 válasza runner 125 (#55) üzenetére


tomcsi23
veterán

Látom, másmilyet intéztél, vagy azért még tervben van? ;]
Megnéztem extrametálban, 990 hozzá bitek darabja. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#58) Ybron


Ybron
senior tag

Erről mi a véleményetek [link] ?
Most erre vagyok rákattanva, tervezem is a vételét. Már nagyon régen szeretnék ilyen vagy ehet hasonló "bicskát"
reklám videója is jó :D [link] .

[ Szerkesztve ]

(#59) mv válasza Ybron (#58) üzenetére


mv
aktív tag

Szia! Nekem van egy Rescue Toolom. Egyik kedvenc késem, nagyon szeretem. :) Masszív darab, érezni lehet, hogy ezzel tényleg szét lehetne bontani egy autót. :) Emellett a megjelenése miatt elég feltűnő, különleges darab. Ami érdekes, hogy a lányismerősök meg vannak érte őrülve. Szóval egy Rescue Tool-lal akár csajozni is lehet. :)

Egyetlen kifogásom van, az a félig fogazott penge. Mindennapi használatra az egyenes penge praktikusabb. Ha pedig tűzoltó vagy, akkor kötelek kábelek elvágására a biztonságiöv-vágó sztem alkalmasabb. :)

Mindent összevetve egy látványos, nagyon masszív és tartós darabról van szó. Sztem vedd meg! ;)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#60) Ybron válasza mv (#59) üzenetére


Ybron
senior tag

Köszönöm a választ :R
Nem vagyok se rendőr se tűzoltó de még csak mentős se.
Úgy vagyok vele hogy bármikor jól jöhetnek a funkciói. Nem akartam olyat amin ezerféle dolog és kütyü van, nekem az már olyan "gagyis" hatást kelt. Nekem nincs szükségem olyanra pl hogy körömvágó, nagyító legyen a késen.
Szóval mindenképpen egy masszív kést akartam amivel akár fa ágakat is tudok fűrészelni, meg sose lehet mikor adódik olyan helyzet hogy autót kell bontani :D
Egyébként már megrendeltem, hamarosan kiderül milyen is. :)

(#61) runner 125 válasza Ybron (#58) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem ez nagyon specifikus kés, szal' tényleg az adott szakma űzőinek való, átlag userként szvsz nem lesz szükséged jó pár opciójára.

tomcsi

Kitartok a bit-es mellett.
Sejtettem, h elég húzósak, de nyilvánvalóan otthon nem azzal fogok szerelni, viszont, ha úgy alakul be lehessen vetni.

Egy bökkenő van most, kinéztünk az USA-ban egy eladót, akinek van is olyan kése, amilyeneket két haverom szeretne, viszont az enyém nincs a termékei között, a kérdésre meg bszik válaszolni. :(((

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62) bandus válasza runner 125 (#8) üzenetére


bandus
veterán

nekem van fiskars késem, nagyon meg vagyok vele elégedve, bár csak alap főzési célokra használom. 3-4k körül vannak a szakácskések árai, szerintem korrekt. 2k-ért van késélezőjük. egyébként gyártanak még sokmindent, pl tésztaszűrőt is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#63) runner 125 válasza bandus (#62) üzenetére


runner 125
nagyúr

Több, mint 1 éves hsz.-om, főzni azóta se tudok, de azé' kösz. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#64) tomcsi23 válasza runner 125 (#61) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyugodtan lehet vele szerelni otthon is. ;]
Hát, ha így szik válaszolni, lehet, hogy a terméket se küldi időben? Fene tudja, kicsit odébb van. De hátha be tudja szerezni olcsón. Végül is, érthető, hogy Svájcból kiutazik a bicska ámerikába, majd onnan HU-ba, aztán még így is olcsóbb. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#65) runner 125 válasza tomcsi23 (#64) üzenetére


runner 125
nagyúr

Óh te, valszeg ezt is már valahol Keleten gyártják, mint lassan mindent.
Erre már nem adok, s h őszinte legyek nem is érdekel. Garit ad rá, pozitívak az értékelései, minden bizonnyal nem hamis.

De nem lett még kifizetve semmi, csak a puszta kérdés lett feltéve, h van neki CyberTool 41 típusú kése is, mert, ha van, kellene az is + 2 másik. Erre nem válaszol.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#66) Ybron válasza runner 125 (#61) üzenetére


Ybron
senior tag

Nem tudhatod mire lesz szükségem.
Nekem nem kell olyan kés amin van 20 féle kütyü, de azok nem nyújtják azt amit kéne.
Inkább legyen egy masszív kés amivel tényleg lehet kezdeni ha netán az ember bajba kerül vagy egyszerűen túrázik, vagy dolgozik.

(#67) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Sziasztok!

Nagy ötlet volt a topic! :)

Én személy szerint a Leatherman Surge multi kést szeretem a legjobban. Igaz elég nehéz, de az övön hordva elviselhető. Nagyon masszív, baromi éles. A legjobban a fűrésze tetszik, amivel egy iskolapadot is ketté vágtunk egyszer :D Sok év gari van rá, és cserélhetőek a pengék. 5 év után egy pici rozsdát fedeztem fel a fogó fej felületén, de elhanyagolható. Kicsit húzós az ára, de szerintem örökéletű.

A kulcstartómon egy victorinox kis kés van, ami mindig jól jön. Könnyű használni, mindig éles, viszont nem bírja a mosogatógépet!! :D
Egyszer elhagytam, és mikor megtaláltam a kertben, elég ramatyul nézett ki. Fogtam bevágtam a mosogatógépbe, és a piros műanyag borítás a közepén felpúposodott, és a színe kifakult. A kés gyönyörű tiszta lett, és a mai napig használom, de nem annyira szép :D

Amit még használtam a leatherman előtt az egy Victorinox ranger volt. Jó minőség, megéri az árát.

Ti hogy tisztítjátok az ilyen multifunkciós késeket? A Victorinoxokat szét lehet szedni valahogy? :D

(#68) runner 125 válasza Brian_RL (#67) üzenetére


runner 125
nagyúr

Látom egy újabb fanatikus. :))

Ez a kombifogóba épített multi cucc elég faxának tűnik, áráról szabad tudni valamit? 25k-ra tippelek.

Victorinox kést szerintem ebay-ről érdemes venni, németeknél és az USA-ban jóval olcsóbb még szállítással együtt is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69) Brian_RL válasza runner 125 (#68) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Én anno 31-2 körül vettem, de ahogy most néztem a neten jóval drágább lett :( Bár biztos lehet ezt is ebayról, meg jobb boltból, ahol olcsóbb kicsit.

(#70) runner 125 válasza Brian_RL (#69) üzenetére


runner 125
nagyúr

Íjj, elég komoly ára van.

Emellett minden bizonnyal tényleg erős, és profi holmi. Vateran ránéztem, még 40k-ért is van ilyen. :Y

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#71) Brian_RL válasza runner 125 (#70) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Naja, nehéz döntés ennyi pénzt kiadni érte, de szerintem megéri, nekem eddig csak pozitív tapasztalatom van vele. Van egy csomó fajta, nézd meg melyik mit tud. Én nagyon sokat válogattam, nézegettem, hogy melyik mit tud, és úgy jutottam el a Surge-hoz. FEHOVA-n is voltam, ott volt kiálíltva mindegyikből, meg lehetett nézni őket, igazából ott döntöttem el melyik legyen :)

Igazából nekem elég nagy kezem van, és sokszor kell az masszív szerszám. A victorinox benyakok nekem kicsik, illetve néha úgy érzem hogy elmozdul, visszanyekken (vagy hogy mondjam: hátrahajlik) a penge ami néha balesetveszélyes szerintem. A leathermannak van biztonsági pöcke, az stabilan ott tartja a pengét a helyén. Persze kisebb vágásokhoz használom a kiskéseket is, illetve ha csak az van kéznél akkor megteszi, csak jobban szeretem a Surge-t :)

[ Szerkesztve ]

(#72) mv


mv
aktív tag

Tegnap rendeltem: SOG Flash I. Már alig várom, hogy átvehessem. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#73) tomcsi23 válasza runner 125 (#65) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, lehet.
Ha van múltja, meg pozitív a visszajelzés, akkor azért meg lehet venni neten kereszül is, bár ilyen jellegű vásárlásokban nem sok tapasztalatom van. :)

Brian_RL: az első linken levőhöz hasonlója volt egy ismerősömnek. Aztán annyira vagánykodott vele, hogy a reptéren a vámosok el is vették tőle. ;]

Tisztítás: én úgy szoktam, hogy kihajtom az összes elemét, és egyenként nedves, puha ronggyal megtörölgetem. A váz részét meg vagy ronggyal, vagy fülpiszkálóval szoktam. De szerencsére annyira nem koszolódik, amúgy tokban éli életét. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#74) Brian_RL válasza tomcsi23 (#73) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Ezért nem repülök :DDD

Nekem mindig beszorul egy rakat kosz a kés végéhez, és olyan nehezen nyilik. Én néha még csavarlazitot is adok neki, attól fellazul, és könnyebb kinyitni :)

(#75) runner 125 válasza Brian_RL (#74) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ablaktisztító spray? Csak azért mert nem hagy nyomot, és elég faxán felold mindent.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76) Eagl3 válasza mv (#72) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez mire való és mitől fasza? :DDD
Azért kérdem, mert a közel jövőben én is szeretnék egy kést venni, a svájci bicskák és az ilyesmi kések között vacillálok mint amit te is linkeltél.
Igazából legfőképpen horgászatra használnám. A Victorinoxnak van is kifejezett pecás bicskája, de azzal pl. nehezebben vágok ki egy nádfalat mint az említettel. Viszont azon meg ugye van mindenféle funkció... :U

MOD: Mondjuk ahogy nézegetem ezeket a SOG késeket, ezek inkább gyilkolásra valóak nem? :DDD Pl. egy esti igazoltatásnál biztos nem örülne a rendőr ha elővenném a kesztyűtartóból.

[ Szerkesztve ]

(#77) Eagl3


Eagl3
veterán

Van minőségbeli különbség a Victorinox és a Wenger svájci bicskák között?

(#78) runner 125 válasza Eagl3 (#76) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem ez egy sima zsebkés minőségibb formában.

..nádvágásra azért egy ~ 20cm pengehosszúságú kés is kevés, arra mindenképpen valami más alternatívát találnék ki. - Ebből kifolyólag a multifunkciós Victorinox halas kés jó opció lehet. :K

_

Szerintem nincs.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79) macikos válasza Eagl3 (#76) üzenetére


macikos
addikt

Mi az, hogy gyilkolásra való? :D 6,3 centis pengéje van. Semmit nem szólhat ellene a rendőr. Ha az lenne ráírva, hogy killkillkill vagy levágom a tököd :D akkor se lenne vele gond. 8cm-ig bármilyen kést viselhetsz, kivéve a pillangó és a rúgós.

runner 125: Miért lenne kevés nádvágásra egy 20cm-es pengéjű kés?

[ Szerkesztve ]

(#80) Eagl3 válasza runner 125 (#78) üzenetére


Eagl3
veterán

Victorinox1
Victorinox2
Wenger

:F
Meg azt sem tudom, hogy mire lenne nagyobb szükségem, ollóra vagy fogóra?
Vagy ha pl. egyik se, akkor lehet jobban tetszene egy ilyesmi: Wenger, Victorinox

(#81) runner 125 válasza macikos (#79) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azzal horgászhelyet vágni? Ne má. :D

Eagl3

Lövésem nincs, soha nem horgásztam.
Van horgász topik, kérdezd meg ott is, minden bizonnyal tudni fognak tippeket adni, h mit használnál belőle legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#82) macikos válasza Eagl3 (#80) üzenetére


macikos
addikt

Ekkora méretben a fogónak semmi értelme. Akkor már vegyél valami multi-toolt. Az olló fontosabb, biztos többet használnád.. Nekem a Victorinox bicskámon nagyon jó az olló, sokkal jobb körömvágáshoz, mint egy kisolló.

runner 125: Jó, de neki egy mindenes kés kell :) Egy jó fogású, masszív késsel is jól lehet vágni. Egy nagy bozótvágó meg inkább csak bozótvágásra használható.

Ezeket nézd meg: Leatherman multi toolok

[ Szerkesztve ]

(#83) Eagl3 válasza macikos (#82) üzenetére


Eagl3
veterán

Na ez meg a másik... pl. egy victorinox safari vagy wenger ranger típusú bicskájának biztos jobb fogása van mint a hagyományos markolatúnak nem? Mert a linkelt horgászkések ugye hagyományos markolatúak... a másik kettő meg amit linkeltem az meg a fent említett két típus.

macikos: ezek a Leathermanok nagyon drágák már nekem. olyan 10.000 körül gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#84) macikos válasza Eagl3 (#83) üzenetére


macikos
addikt

Erre szokták azt mondani, hogy a bicska az bicska, a kés meg kés. A bicska arra jó, hogy mindig nálad van. Huzamosabb használatra, vágásra viszont kés kell. Tehát vagy-vagy.

Amiket linkeltél, azok közül nem tetszik egyik sem! A fűrész fogazata nem az igazi. Nekem ilyen van: [link] Na ezen nagyon jó a fűrész, látszik is a különbség!

A Wenger New Ranger 57 tűnik még jónak. Azon viszont nincs olló és drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#85) Eagl3 válasza macikos (#84) üzenetére


Eagl3
veterán

Wenger 57

Asszem' ez lesz... elég masszívnak tűnik. Viszont akkor le kell mondanom az ollóról. Végülis damilt el tudom vágni a késsel is... max. a körmöm majd itthon vágom.

(#86) Eagl3 válasza Eagl3 (#85) üzenetére


Eagl3
veterán

vagy esetleg inkább ez? [link]

mi a véleményed?

(#87) Eagl3 válasza macikos (#84) üzenetére


Eagl3
veterán

Most nézem, hogy amiket linkeltem azokon nincs is fűrész. Nem a halpucolóra hitted azt, hogy fűrész?

(#88) Brian_RL válasza Eagl3 (#85) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Csinos :) Az a 2. íves penge mire való?

Körömvágásra 1x próbáltam bicskaollót, elég is volt :D Körömvágáshoz szeritnem túl durva ez a rugós megoldás.

(#89) Eagl3 válasza Brian_RL (#88) üzenetére


Eagl3
veterán

Szerintem nyúzásra.

Na, végül ez lett: [link]
Meg is rendeltem, ezen van olló, csipesz amiket azért gyakran fogok használni. Aztán veszek majd még egy szép kést oszt' csókolom. :)

(#90) runner 125 válasza Eagl3 (#89) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ollé, grat!

Ebay-en nem nézted? Csak, mert ami nekem van félúton ott olcsóbb volt jóval. :K

..jah és vateran Valserrano-nak is vannak fent kései olcsóbb árakon, 2év garival.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#91) Eagl3 válasza runner 125 (#90) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem nagyon szoktam ebay-ről rendelni... kicsit türelmetlen vagyok az ilyesmihez. :D

Amúgy milyen pengéjük van ezeknek a bicskáknak? Mennyire tartják az élüket?

[ Szerkesztve ]

(#92) runner 125 válasza Eagl3 (#91) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én meg tudatos vásárló, lásd mikor akartam megvenni (topiknyitás) , és még mindig nincs meg. :DDD

Rozsdamentes nemesacél.
Relatív.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#93) mv válasza Eagl3 (#76) üzenetére


mv
aktív tag

Mitől fasza? :DDD Csak egy dolgot említek: minőség! Első osztályú anyagokból készült, kiváló penge (AUS-8), a rugós nyitássegítő már csak hab a tortán. Ja, és made in USA. :) Emiatt egyébként sztem a magyar szabályozás miatt közbiztonságra veszélyes eszköznek minősül (rugós nyitássegítő).

A Flash I nem gyilkolásra való. :) Egy nagyszerű, mindennapi zsebben hordásra kitalált bicska. EDC ha úgy tetszik. Egyébként kíváncsi lennék rá, hogy mit szólnál a valóban veszélyesnek kinéző Flash II-höz, tantó pengével, vagy egy Aegis-hez? Majd 9 centis penge ... :Y Na ez már tényleg sok lenne egy magyar rendőrnek.

Egyébként a SOG kések abszolút ajánlottak, ha egy jó vadász, vagy túlélő kést keresel. A behajtható, nem fix pengés késeik is ajánlottak.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#94) runner 125 válasza mv (#93) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pengehosszúság alapján 8cm alatt van, az, h rugós-e vagy sem szvsz nem számít. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#95) Eagl3 válasza Eagl3 (#89) üzenetére


Eagl3
veterán

Hogy jártam...
Tegnap sörözés közben feldobtam, hogy rendeltem egy svájci bicskát. Erre haverom mondja, hogy barom vagyok, neki van, nem használja és szívesen nekem adja. Na mondom fasza, biztos valami alap modell lesz, majd rádobom a kulcstartómra.
Erre ma jön át, hogy elhozta nekem a bicskát. Beállított egy ugyan olyan Victorinoxal mint amit tegnap rendeltem, csak nincs rajta olló... [link] ugyan ez a markolat, minden.
Alig volt használva, de azért már jó pár éves, kicsit koszos az illesztéseknél. Elviszem valami késeshez, hogy polírozza fel, élezze meg meg pucoválja nekem meg kicsit.

Szóval most mondhatom vissza a rendelést. :W :)

(#96) mv válasza runner 125 (#94) üzenetére


mv
aktív tag

Az ide vonatkozó korm rend szerint a rugóskés közbiztonságra veszélyes eszköz. Az viszont nincs definiálva, hogy mi pontosan a rugóskés.

Erre értettem, hogy pengemérettől függetlenül a rugós nyitássegítővel működő SOG Flash I eléggé határeset. (A 9cm-es pengével bíró Flash II és Aegis egyértelműen bukó.)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#97) runner 125 válasza mv (#96) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ez de érdekes.

Attól, h rugós mitől lenne veszélyesebb a közbiztonságra?! :F

Eagl3

Jól jártál. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98) Eagl3 válasza runner 125 (#97) üzenetére


Eagl3
veterán

"Attól, h rugós mitől lenne veszélyesebb a közbiztonságra?! "

Mert bármikor kinyílhat és beleállhat valakibe. Az más kérdés, hogy egy profi rugós késsel ez nem fordulhat elő, hacsak nem teljesen balfék a használója.

(#99) mv válasza Eagl3 (#98) üzenetére


mv
aktív tag

Ezért készíti a SOG az ilyen késeit biztosító kapcsolóval. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#100) jookomak válasza jookomak (#44) üzenetére


jookomak
őstag

Látom felpörgött a topik. Nemrég vagyok első minőségi késem tulajdonosa: Spyderco delica 4
(Nekem kékben van) Videjós bemutató: [link]
Tapasztalataim a következők. Gyárilag igen rendesen meg volt élezve. Valami kegyetlen a pengéje. VG-10 kódnevű japán acél, olyan 59 HRC keménységgel.
Eddig azt hittem a kicsit fentebb említett Fiskars kések jól vágnak. Hát ehez képest sehol nincsenek. Nagyon jól tartja az élét, ha általános dolgokra használja az ember, nem nagyon tehet kárt benne. Gondolok itt pl. kajaszeletelésre, doboznyitásra, stb. Még nem próbáltam, csak itthon egy fenyődarabon, de a tesztekből kiindulva nem ijed meg egy kis famunkától sem, nyársaláshoz simán jó. Szalonnát is, meg a botot is meg lehet formázni vele. A kés maga nagyon könnyű, szinte észre sem veszi az ember, hogy nála van.
8 cm alatti a pengehossz, nem köthet bele a rendőr sem. És nem mellékesen baromi jól néz ki.

Aki egy remek kést akar, és nem riad vissza a kicsit magasabb ártól (ebay 50-60 $) itthon 20 körül, az szerintem jó boltot csinál vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.