- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- TheLázs: Mi várható el a betegtől...?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- bobalazs: Alulfeszelt GPU profilok FPS teljesítményének összehasonlítása 10 játéknál
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- MasterDeeJay: Kínai DDR5 második felvonás - Puskill PSK-D5M4800BH-16G
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
DeFranco
nagyúr
van egy kedves késem, ami új korában még vitte a szőrt, de mostanra elvesztette az élessége egy részét, már nem az igazi. magam nem állnék neki, mert a videók meg az olvasmányok alapján úgy látom, hogy eszközök és gyakorlat nélkül max. tönkretenni tudom, elvinném valahova éleztetni (és majd gyakorolok valami eldobható késen ha lesz időm).
tudtok ajánlani megbízható helyet késélezésre, ahol rendesen megélezik, de nem is köszörülik el a felét, mint a piaci pista bá?
-
kisebb (3 collos) Hinderer XM-18-at Európában lehet valahol épeszű áron lőni?
nem vagyok rendőr, tűzoltó meg katona.... -
zümzümm
senior tag
Úristen! Ez kell nekem! Már mint apumnak a 60. szülinapjára.
BOKER MAGNUM 2008 kollekció
[link]Lehet ilyet itthon kapni? Ha igen hol, hogy meg tudjam nézni?
-
Caldera1
tag
válasz
jookomak #345 üzenetére
Miért? Gyenge vagy rossz a penge anyaga?
Megtaláltam a Benchmade HK szériájából a belépőmodellt. Jól is néz ki. Itthon olyan 17-18 ezer. Lehet van olcsóbban is, nem néztem annyira utána. Viszont "kint" rögtön 29 usd áron találtam.
A svájci bicskák nekem annyira nem jönnek be. Több, mint 11 éve hordok egy Herbertz kést. Most egyszerűen csak kedvem lenne egy újra. -
Caldera1
tag
Sziasztok!
Erről a Browning késről mi a véleményetek? Érdemes lehet megvenni?
[link] -
myk74
senior tag
Sziasztok! Van egy 6-os és egy 9-es opinel bicskám, illetve egy marttiini filéző késem. Tudnátok ajánlani hozzájuk fenőkövet? Milyet érdemes venni? Köszönöm!
-
zümzümm
senior tag
válasz
jookomak #330 üzenetére
Szia
Semmire sem fogja használni
Nem is lesz szíve használni mert gravírozva is lesz a pengéjébe, mindkét oldalra. Szóval dísz lesz. Nekem ezek a magyar kések inkább bicska feelingűek. Oks, nem nekem lesz, de úgy érzem, hogy apum is jobban örülne egy bowie sílusú késnek/tőrnek. "Emberes" legyen, izgalmas. Ne legyen túl natur, de ne is díszes csicsás "bicska". Ezért esett a Coltra a választás, a CT403ra vagy a CT306SS-re. Egyik kisebb, másik nagyobb. A 403as nagyobb és feelingesebb, de a 306os markolata szebb és talán dísznek-ajándéknak jobb lenne, a fene sem tudja. Ezen agyalok már több mint 1 hónapja.
-
jookomak
őstag
válasz
Bandus99 #322 üzenetére
Fallkniven dc4, ha kicsi, hordozható kell, igaz, meg kell tanulni használni. Fixnek spyderco sharpmaker is nagyon jó, többen a lansky-vel is meg vannak elégedve. Ha még ezeknél is komolyabban érdekel a dolog, akkor Hajdú fenőkő, kell egy ritkább szemcseméretű a nagyoláshoz, és egy sűrűbb a finomításhoz, meg egy bőrdarab. Élezésről alapcikk a témában: [link]
zümzümm: Mire fogja használni a kést? Dísznek biztos jó ez a colt, viszont én ránézésre nem nagyon tudok olyan dolgot, amire használható lenne. Szalontai késeket is érdemes megnézni, egyedi darabok, bőr tokkal, korrekt anyagokból, jó áron.
-
zümzümm
senior tag
Sziasztok,
Apum 60. szülinapjára szeretném meglepni egy igényes tőrrel...
Rengeteget megnéztem már a neten, főleg külföldi oldalakon.
Egy COLT CT403-ra gondoltam. Van már valakinek ilyen kése?
z -
Zotya21
senior tag
Sziasztok
Esetleg tud valaki olyan oldalt ahol lehet kapni kés alapanyagot ?
Az magára az acél lemezre gondoltam, a lehető legtöbb típusban , és a damaszkuszi acélok is érdekelnének -
sonar
addikt
válasz
Bandus99 #320 üzenetére
Nincs széleskörű tapasztalatom de a Lansky bevállt. Elég jól kitalálták azt a satu szerű szamárvezetőt.
Illetve a köveket is tudod magába is használni.
Én nem bántam meg, hogy megvettem.
Ezek a huzogatós darabok nem igazán váltak be.
De tegyük hozzá, hogy ha low cost kell akkor megfelelő flex korong is jó. -
Bandus99
őstag
Sziasztok
Tanacsot szeretnek kerni. Nem vagyok hozzaerto es keselezot szeretnek vasarolni.
Nezegettem weboldalakat, ezek pl tetszenenek nekem, de nem tudom mennyire praktikusak.
Aztan nezegetve itt egy kicsit ugy tunik, hogy ezt javasoljatok?
Szokvanyos otthoni konyhaban hasznalatos kesekhez szeretnem hasznalni, ill egy db ugymond jobb kesem van egy Spyderco
Koszonom a segitseget. -
DeFranco
nagyúr
válasz
PH!überrangú #317 üzenetére
úgy ok, hogy ha utána meg is kened. én úgy értelmeztem, hogy eddig kemotox kolléga bedobta a csap alá aztán ment tovább, nem kente. ezzel kapcsolatban jeleztem már az elején, hogy tán' kenni is kellene.
de a fáradt, koszos kenőanyagot eltávolítani érdemes, valóban
-
kemotox
addikt
válasz
PH!überrangú #317 üzenetére
Átmosom a többi részét is rendesen (csak a kés szorult ezért csak azzal foglalkoztam, de máshol is "ropog"), aztán kipróbálom ezt a grafitozást. Asszem akad itthon 2B-s ceruza, az elég puha.
-
PH!überrangú
csendes tag
válasz
DeFranco #316 üzenetére
A régi kenőanyag összeszedi a szennyeződést. Tehát el akarom távolítani vagy sem?
Ezért kell a tisztítás után újra kenni. Szvsz nem életbevágó a kenés. De a grafitozás után jobban mozdul a szerkezet. A leírás szerint lehet olajozni. Szerintem erre a hajvágó gépekhez adott olaj is megteszi. És még egy tippet adjak: marhafaggyú. Egy mákszemnyit a felültre tenni. A faggyú hihetetlen jó kenést biztosít és természetbarát. Nincs több tippem.
-
DeFranco
nagyúr
válasz
PH!überrangú #315 üzenetére
akkor úgy kérdezem, hogy nincs az ott ellátva valamilyen gyári kenőanyaggal (legyen az folyékony vagy szilárd, mint a grafit) amit a víz kimos, kenés nélkül hagyva a csupasz fémfelületeket?
-
DeFranco
nagyúr
válasz
PH!überrangú #313 üzenetére
ez jó ötlet
a vizes tisztítás viszont nekem azért gyanús... egymáson mozgó fémeket nem szoktak vízzel tisztítani.
-
PH!überrangú
csendes tag
A svájci bicska útmutató szerinti tisztítását hajtottad végre.
Olajozni nem érdemes. Csak a port szedi. A tisztítást a vizes öblítésen túl kompresszoros kifújatással lehet fokozni.
Tipp: Ha már kenni akarom, akkor a behajlított penge súrlódó felületét puha grafitos ceruzával kell "megfirkálgatni". Száraz kenést biztosít a grafit.
-
kemotox
addikt
válasz
DeFranco #311 üzenetére
Máshogy nem tudtam kitakarítani. Elvileg egy kevés langyos víz még nem árt neki, bár én most nem keveset adtam neki
Itt van zabálható olaj. Nem túl olcsó. De ha nem kell túl sűrűn használni akkor akár megérős is lehet. -
DeFranco
nagyúr
szerintem a víz inkább árt mint használ, mert azt a kevés kenőanyagot is kimossa, ami benne van, és azt a forgó részek nem köszönik meg. műszerolaj 800 Ft két deci, de én olyanra nem használnám ami étkezés közelébe kerülhet, mert tényleg zorall cuccok vannak ráírva.
persze lehet, hogy csak túlzott előfigyázatosság, de amíg nem tudom hogy mi van benne addig én kerülöm.
-
kemotox
addikt
válasz
DeFranco #309 üzenetére
Igen olajozásra már én is gondoltam, csak én sem tudtam mivel kéne pontosan kenegetni. Elvileg létezik külön bicskákhoz kitalált cucc, mintha a Victorinox oldalán láttam volna ilyet. Persze gondolom jó olcsó.
Közben sikerült újra megtisztítanom, csak sokáig kellet vízben rázogatnom, meg a kezemhez csapkodnom a cucclit, és kijött minden csúnyaság belőle, megint simán nyílik.Szerk.: Basszus most jut eszembe nekem van műszerolajam amit muterom varrógépeinél találtam még régebben. Mondjuk nem árt tényleg, ha kaját is tudnék vagdosni vele.
-
DeFranco
nagyúr
én tuti olajjal adnék neki. azt nem tudom megmondani, hogy mit lehetne használni, a műszerolaj/varrógépolaj/fegyverolaj, ki hogy hívja az sajnos fokozottan mérgező, most vettem, meg is lepődtem, hogy mennyi komoly figyelmeztetés van rajta, az étolaj meg lehet nem kenne rendesen, vagy belerohadna.
valami olyat kellene találni ami tartós kenést biztosít, de utána tudod használni a bicskát egy májkrémes kenyér elkészítéséhez is.
-
kemotox
addikt
Üdv!
Victorinox Outrider bicskám van, szét lehet valahogy szedni takarítás céljából? Van ehhez valahol valami útmutató? Vagy a szegecseket amikkel össze van rakva valami gép nyomta oda és nem lehet kiszedni/összerakni kézzel?Tiszta homok vagy nemtom mi belülről, recseg ropog nyitogatásnál. Egyszer ezen segített egy langyos vízben zötykölődtetés, de most már annyira "homokos" (hehh
), hogy rendesen szorulnak a cucclik nyitásnál, zárásnál.
Ezentúl tuti valami kis szüttyőben fogom tartani.. egyéb karbantartási tippeket is elfogadok.
Köszi!
-
sonar
addikt
válasz
PH!überrangú #304 üzenetére
Nem vagyok nagy késes mester. Lamellás flex-em meg még nincs
Hosszú távu tervekben szerepel ezen eszközök beszerzése is.
Addig marad a fenő kövezés. -
PH!überrangú
csendes tag
A fenőkövet én nem szeretem. Ja, a lidl köszörű az a 200 ft-os kínai késekhez való szvsz, de én még az eldobhatós késeken sem egy ilyen vacakkal alakítanám a pengeprofilt. Legfeljebb alapozni jó lehet ha vkinek nincs jó keze és lamellás flexe. Nekem van.
Az egyik túlélőkésemet épp az imént alakítottam át kvázi puszta kézzel:
Ez a félig recézett pengemegoldás elég hervasztó. Fűrészelni még nem tudsz vele, de vágni meg már nem. Ez is filléres kategória. Jut eszembe szintén lidl termék.
Az élét én 400 as papírral finomítom, ami kemény gumilapra van vízzel rátapasztva. Mindez egy stabil asztallapon fekszik. A legvégső simítást ugyanígy 2500-as finomságú papírral adom meg. Nem kell durván rányomni a pengét a papírra. Ki lehet gyakorolni a módszert.
-
peestike
senior tag
válasz
DeFranco #291 üzenetére
munkatársam október 19? vagy 20.-án paracord cuccot rendelt tőle 14000 pár száz forintért. elutalta a pénzt neki, azóta ment a levelezgetés, hogy WTF?
aztán múlt hét végén utalta vissza a pénzt. telefonon nem elérhető, mikor visszaírt, annyi volt, hogy még nem kapta meg a csomagot? nyilvántartása szerint már meg kellett volna, hogy kapja.
na jah, nagy nehezen visszakapta a pénzt az "eladótól". -
sonar
addikt
Nah megvan az én Lansky packom is.
Első tapasztalatok 3-4 konyhai kés élezés után (elsőnek olyannal kezd az ember amit nagyon nem sajnál)
A befogóval kicsit játszani kell. Illetve kis késeknél figyelni kell, hogy a kés élétől elég távol legyen a satu, különben a satut reszeljük el.
Egy dologra még nem jöttem rá, hogy végig egyenletes élt, hogyan lehet vele csinálni. Mivel ha középre fogom be akkor is egy körivet irok le (a kés elejétől a végéig) és a befogási pontnál elég szűk lesz az él.
Majd figyelmesen meg kell nézni a videókat, hogy ki hogyan csinálja.
Illetve ami még talány számomra, hogy a nagyon finom kő már ennyi után is nagyon "megtelt" porral.
Ez vajon funkcionális gond lesz? V csak esztétikai?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Külpolitika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Assassin’s Creed Shadows teszt
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- További aktív témák...
- Techsend Electric Scooter Cyber Monster elektromos roller 2024, garanciával, eladó!
- Ülőgarnitúra 3-2
- Nitro Concepts E250 (Gamer szék)
- Új, bontatlan FÉLÁRON - LOVI Expert 3D Pro elektromos mellszívó - Még 1,5 év magyar bolti garival! -
- Smart Fortwo - 600 Benzin - Kabrió - Klíma - Nagyon szép állapotban
- Honor X6b 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- iKing.Hu - Apple iPhone 15 Pro Max - Black Titanium - Használt, karcmentes
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Strix X570-F Gaming alaplap garanciával hibátlan működéssel
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest