Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) busman válasza sonar (#299) üzenetére


busman
addikt

Mindegy,jó lesz az..[link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#302) sonar válasza busman (#301) üzenetére


sonar
addikt

Nah megvan az én Lansky packom is.
Első tapasztalatok 3-4 konyhai kés élezés után (elsőnek olyannal kezd az ember amit nagyon nem sajnál)
A befogóval kicsit játszani kell. Illetve kis késeknél figyelni kell, hogy a kés élétől elég távol legyen a satu, különben a satut reszeljük el.
Egy dologra még nem jöttem rá, hogy végig egyenletes élt, hogyan lehet vele csinálni. Mivel ha középre fogom be akkor is egy körivet irok le (a kés elejétől a végéig) és a befogási pontnál elég szűk lesz az él.
Majd figyelmesen meg kell nézni a videókat, hogy ki hogyan csinálja.
Illetve ami még talány számomra, hogy a nagyon finom kő már ennyi után is nagyon "megtelt" porral.
Ez vajon funkcionális gond lesz? V csak esztétikai?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#303) peestike válasza DeFranco (#291) üzenetére


peestike
senior tag

munkatársam október 19? vagy 20.-án paracord cuccot rendelt tőle 14000 pár száz forintért. elutalta a pénzt neki, azóta ment a levelezgetés, hogy WTF?
aztán múlt hét végén utalta vissza a pénzt. telefonon nem elérhető, mikor visszaírt, annyi volt, hogy még nem kapta meg a csomagot? nyilvántartása szerint már meg kellett volna, hogy kapja.
na jah, nagy nehezen visszakapta a pénzt az "eladótól".

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#304) PH!überrangú válasza sonar (#294) üzenetére


PH!überrangú
csendes újonc

A fenőkövet én nem szeretem. Ja, a lidl köszörű az a 200 ft-os kínai késekhez való szvsz, de én még az eldobhatós késeken sem egy ilyen vacakkal alakítanám a pengeprofilt. Legfeljebb alapozni jó lehet ha vkinek nincs jó keze és lamellás flexe. Nekem van. :B Az egyik túlélőkésemet épp az imént alakítottam át kvázi puszta kézzel:

Ez a félig recézett pengemegoldás elég hervasztó. Fűrészelni még nem tudsz vele, de vágni meg már nem. Ez is filléres kategória. Jut eszembe szintén lidl termék.

Az élét én 400 as papírral finomítom, ami kemény gumilapra van vízzel rátapasztva. Mindez egy stabil asztallapon fekszik. A legvégső simítást ugyanígy 2500-as finomságú papírral adom meg. Nem kell durván rányomni a pengét a papírra. Ki lehet gyakorolni a módszert.

[ Szerkesztve ]

A múlt homályos, a jelen átláthatatlan, a jövő sötét.

(#305) DeFranco válasza peestike (#303) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szép. hol érdemes venni akkor mora860-at, van-e valami tipp? elsősorban személyes átvételben gondolkodom valami budapesten elérhető helyen (metró közel, stb.)

(#306) peestike válasza DeFranco (#305) üzenetére


peestike
senior tag

sajnos erre nincs tipp. :N

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#307) sonar válasza PH!überrangú (#304) üzenetére


sonar
addikt

Nem vagyok nagy késes mester. Lamellás flex-em meg még nincs :( Hosszú távu tervekben szerepel ezen eszközök beszerzése is.
Addig marad a fenő kövezés.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#308) kemotox


kemotox
addikt

Üdv!
Victorinox Outrider bicskám van, szét lehet valahogy szedni takarítás céljából? Van ehhez valahol valami útmutató? Vagy a szegecseket amikkel össze van rakva valami gép nyomta oda és nem lehet kiszedni/összerakni kézzel?

Tiszta homok vagy nemtom mi belülről, recseg ropog nyitogatásnál. Egyszer ezen segített egy langyos vízben zötykölődtetés, de most már annyira "homokos" (hehh :D), hogy rendesen szorulnak a cucclik nyitásnál, zárásnál.

Ezentúl tuti valami kis szüttyőben fogom tartani.. egyéb karbantartási tippeket is elfogadok.

Köszi!

(#309) DeFranco válasza kemotox (#308) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én tuti olajjal adnék neki. azt nem tudom megmondani, hogy mit lehetne használni, a műszerolaj/varrógépolaj/fegyverolaj, ki hogy hívja az sajnos fokozottan mérgező, most vettem, meg is lepődtem, hogy mennyi komoly figyelmeztetés van rajta, az étolaj meg lehet nem kenne rendesen, vagy belerohadna.

valami olyat kellene találni ami tartós kenést biztosít, de utána tudod használni a bicskát egy májkrémes kenyér elkészítéséhez is.

(#310) kemotox válasza DeFranco (#309) üzenetére


kemotox
addikt

Igen olajozásra már én is gondoltam, csak én sem tudtam mivel kéne pontosan kenegetni. Elvileg létezik külön bicskákhoz kitalált cucc, mintha a Victorinox oldalán láttam volna ilyet. Persze gondolom jó olcsó.
Közben sikerült újra megtisztítanom, csak sokáig kellet vízben rázogatnom, meg a kezemhez csapkodnom a cucclit, és kijött minden csúnyaság belőle, megint simán nyílik.

Szerk.: Basszus most jut eszembe nekem van műszerolajam amit muterom varrógépeinél találtam még régebben. Mondjuk nem árt tényleg, ha kaját is tudnék vagdosni vele.

[ Szerkesztve ]

(#311) DeFranco válasza kemotox (#310) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem a víz inkább árt mint használ, mert azt a kevés kenőanyagot is kimossa, ami benne van, és azt a forgó részek nem köszönik meg. műszerolaj 800 Ft két deci, de én olyanra nem használnám ami étkezés közelébe kerülhet, mert tényleg zorall cuccok vannak ráírva.

persze lehet, hogy csak túlzott előfigyázatosság, de amíg nem tudom hogy mi van benne addig én kerülöm.

[ Szerkesztve ]

(#312) kemotox válasza DeFranco (#311) üzenetére


kemotox
addikt

Máshogy nem tudtam kitakarítani. Elvileg egy kevés langyos víz még nem árt neki, bár én most nem keveset adtam neki :D
Itt van zabálható olaj. Nem túl olcsó. De ha nem kell túl sűrűn használni akkor akár megérős is lehet.

(#313) PH!überrangú válasza kemotox (#312) üzenetére


PH!überrangú
csendes újonc

A svájci bicska útmutató szerinti tisztítását hajtottad végre. :K

Olajozni nem érdemes. Csak a port szedi. A tisztítást a vizes öblítésen túl kompresszoros kifújatással lehet fokozni.

Tipp: Ha már kenni akarom, akkor a behajlított penge súrlódó felületét puha grafitos ceruzával kell "megfirkálgatni". Száraz kenést biztosít a grafit.

A múlt homályos, a jelen átláthatatlan, a jövő sötét.

(#314) DeFranco válasza PH!überrangú (#313) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez jó ötlet :K

a vizes tisztítás viszont nekem azért gyanús... egymáson mozgó fémeket nem szoktak vízzel tisztítani.

(#315) PH!überrangú válasza DeFranco (#314) üzenetére


PH!überrangú
csendes újonc

Rozsdamentes acél a svájci bicska minden része. Nem árt neki a víz. A víz inkább keni fémet mint koptatja.

[link]

A múlt homályos, a jelen átláthatatlan, a jövő sötét.

(#316) DeFranco válasza PH!überrangú (#315) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor úgy kérdezem, hogy nincs az ott ellátva valamilyen gyári kenőanyaggal (legyen az folyékony vagy szilárd, mint a grafit) amit a víz kimos, kenés nélkül hagyva a csupasz fémfelületeket?

(#317) PH!überrangú válasza DeFranco (#316) üzenetére


PH!überrangú
csendes újonc

A régi kenőanyag összeszedi a szennyeződést. Tehát el akarom távolítani vagy sem? :) Ezért kell a tisztítás után újra kenni. Szvsz nem életbevágó a kenés. De a grafitozás után jobban mozdul a szerkezet. A leírás szerint lehet olajozni. Szerintem erre a hajvágó gépekhez adott olaj is megteszi. És még egy tippet adjak: marhafaggyú. Egy mákszemnyit a felültre tenni. A faggyú hihetetlen jó kenést biztosít és természetbarát. Nincs több tippem. :DDD

A múlt homályos, a jelen átláthatatlan, a jövő sötét.

(#318) kemotox válasza PH!überrangú (#317) üzenetére


kemotox
addikt

Átmosom a többi részét is rendesen (csak a kés szorult ezért csak azzal foglalkoztam, de máshol is "ropog"), aztán kipróbálom ezt a grafitozást. Asszem akad itthon 2B-s ceruza, az elég puha.

(#319) DeFranco válasza PH!überrangú (#317) üzenetére


DeFranco
nagyúr

úgy ok, hogy ha utána meg is kened. én úgy értelmeztem, hogy eddig kemotox kolléga bedobta a csap alá aztán ment tovább, nem kente. ezzel kapcsolatban jeleztem már az elején, hogy tán' kenni is kellene.

de a fáradt, koszos kenőanyagot eltávolítani érdemes, valóban :K

(#320) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Tanacsot szeretnek kerni. Nem vagyok hozzaerto es keselezot szeretnek vasarolni.

Nezegettem weboldalakat, ezek pl tetszenenek nekem, de nem tudom mennyire praktikusak.

Vulkanus

Work

Aztan nezegetve itt egy kicsit ugy tunik, hogy ezt javasoljatok?

Szokvanyos otthoni konyhaban hasznalatos kesekhez szeretnem hasznalni, ill egy db ugymond jobb kesem van egy Spyderco
Koszonom a segitseget.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#321) sonar válasza Bandus99 (#320) üzenetére


sonar
addikt

Nincs széleskörű tapasztalatom de a Lansky bevállt. Elég jól kitalálták azt a satu szerű szamárvezetőt.
Illetve a köveket is tudod magába is használni.
Én nem bántam meg, hogy megvettem.
Ezek a huzogatós darabok nem igazán váltak be.
De tegyük hozzá, hogy ha low cost kell akkor megfelelő flex korong is jó.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#322) Bandus99 válasza sonar (#321) üzenetére


Bandus99
őstag

Az ar fontos szempont nekem, de abban is biztos vagyok, hogy annyira nem vagyok technikai ember, hogy nekikezdjek egy flex koronggal a muveletnek. Tutti tobbet artanek mint hasznalnek.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#323) Bandus99 válasza Bandus99 (#320) üzenetére


Bandus99
őstag

:( Nem nagyon porog ez a topik :(

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#324) Zotya21


Zotya21
senior tag

Sziasztok

Esetleg tud valaki olyan oldalt ahol lehet kapni kés alapanyagot ?
Az magára az acél lemezre gondoltam, a lehető legtöbb típusban , és a damaszkuszi acélok is érdekelnének :R

https://500px.com/slayer_art

(#325) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Apum 60. szülinapjára szeretném meglepni egy igényes tőrrel...
Rengeteget megnéztem már a neten, főleg külföldi oldalakon.
Egy COLT CT403-ra gondoltam. Van már valakinek ilyen kése?
z

(#326) Zotya21 válasza zümzümm (#325) üzenetére


Zotya21
senior tag

ezzel már lehet fogpiszkálót hegyezni :D

még nem volt de mondjuk sehol nem találom milyen anyagból van, azért az sem mindegy, de mivel márka gondolom nem lehet rossz

https://500px.com/slayer_art

(#327) zümzümm válasza Zotya21 (#326) üzenetére


zümzümm
senior tag

Igen, a márkából kiindulva nem lehet gagyi...:)

De még ez is versenyben van... Nemtok dönteni.

(#328) busman válasza zümzümm (#327) üzenetére


busman
addikt

Ennyi pénzből ,lehet innen válogatnék[link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#329) zümzümm válasza busman (#328) üzenetére


zümzümm
senior tag

Nekem azok a kések amiket linkeltél, sajnos nem jönnek be. Tudom, nem magamnak lesz, ha nem apumnak, de ugy érzem neki sem jönne be.

(#330) jookomak válasza Bandus99 (#322) üzenetére


jookomak
őstag

Fallkniven dc4, ha kicsi, hordozható kell, igaz, meg kell tanulni használni. Fixnek spyderco sharpmaker is nagyon jó, többen a lansky-vel is meg vannak elégedve. Ha még ezeknél is komolyabban érdekel a dolog, akkor Hajdú fenőkő, kell egy ritkább szemcseméretű a nagyoláshoz, és egy sűrűbb a finomításhoz, meg egy bőrdarab. Élezésről alapcikk a témában: [link]

zümzümm: Mire fogja használni a kést? Dísznek biztos jó ez a colt, viszont én ránézésre nem nagyon tudok olyan dolgot, amire használható lenne. Szalontai késeket is érdemes megnézni, egyedi darabok, bőr tokkal, korrekt anyagokból, jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#331) Bandus99 válasza jookomak (#330) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom, idokozben rendeltem amazonrol a lap aljan talalhato csomag ajanlatot. 13k. Ismeros meg hozza majd haza, igaz turelmesnek kell lennem.

A cikket koszonom szepen, tuzetesen atolvasom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#332) Zotya21 válasza Bandus99 (#331) üzenetére


Zotya21
senior tag

13000 ért ?

most pont akciós 55% al olcsóbb $23.96

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#333) Bandus99 válasza Zotya21 (#332) üzenetére


Bandus99
őstag

hol?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#334) Zotya21 válasza Bandus99 (#333) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát amit linkeltél ott :)

vagy csak nekem írja ?

List Price: $53.08
Price: $23.96
You Save: $29.12 (55%)

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#335) jookomak válasza Zotya21 (#334) üzenetére


jookomak
őstag

Írta, hogy csomag. Vett mellé egy állványt, meg egy bőrt. Már ha jól értettem. :)

(#336) Bandus99 válasza jookomak (#335) üzenetére


Bandus99
őstag

igy van az allul levo csomagot vettem. lehet badarsag volt, de mar mind1

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#337) zümzümm válasza jookomak (#330) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia

Semmire sem fogja használni:) Nem is lesz szíve használni mert gravírozva is lesz a pengéjébe, mindkét oldalra. Szóval dísz lesz. Nekem ezek a magyar kések inkább bicska feelingűek. Oks, nem nekem lesz, de úgy érzem, hogy apum is jobban örülne egy bowie sílusú késnek/tőrnek. "Emberes" legyen, izgalmas. Ne legyen túl natur, de ne is díszes csicsás "bicska". Ezért esett a Coltra a választás, a CT403ra vagy a CT306SS-re. Egyik kisebb, másik nagyobb. A 403as nagyobb és feelingesebb, de a 306os markolata szebb és talán dísznek-ajándéknak jobb lenne, a fene sem tudja. Ezen agyalok már több mint 1 hónapja.

(#338) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok! Van egy 6-os és egy 9-es opinel bicskám, illetve egy marttiini filéző késem. Tudnátok ajánlani hozzájuk fenőkövet? Milyet érdemes venni? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#339) jookomak válasza myk74 (#338) üzenetére


jookomak
őstag

Csak magamat tudom ismételni: [link]

(#340) myk74 válasza jookomak (#339) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm!
Ez a fallkniven dc4 nagyon tetszik. :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#341) Bandus99 válasza jookomak (#339) üzenetére


Bandus99
őstag

Ugy latom kepben vagy rendesen velem ellentetben....

A kerdes: a 8Cr13Mov penge mennyire monhato jonak v rossznak?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#342) jookomak válasza Bandus99 (#341) üzenetére


jookomak
őstag

Nincs vele tapasztalatom, de ami neked van spyderco, az a termékvonal alja. Én vg10 alá nem adnám, ilyen pengém van jelenleg is, de volt s30v (imádtam), meg zdp189 is, az is beteg, de kicsit nehezebb élezni, mint az s30-at

(#343) zümzümm válasza jookomak (#330) üzenetére


zümzümm
senior tag

Visszavonom. Kezdenek tetszeni a szalontai kések. Tudsz esetleg budapesten olyan üzletet, ahol élőben is meg lehet tekinteni?

(#344) Caldera1


Caldera1
tag

Sziasztok!
Erről a Browning késről mi a véleményetek? Érdemes lehet megvenni?
[link]

(#345) jookomak válasza Caldera1 (#344) üzenetére


jookomak
őstag

Én nem venném. Inkább egy svájci bicska helyette. Fegyvergyártó nem gyárt kést. Illetve a Benchmade-nek van egy HK szériája, de az más tészta.

(#346) Caldera1 válasza jookomak (#345) üzenetére


Caldera1
tag

Miért? Gyenge vagy rossz a penge anyaga?
Megtaláltam a Benchmade HK szériájából a belépőmodellt. Jól is néz ki. Itthon olyan 17-18 ezer. Lehet van olcsóbban is, nem néztem annyira utána. Viszont "kint" rögtön 29 usd áron találtam.
A svájci bicskák nekem annyira nem jönnek be. Több, mint 11 éve hordok egy Herbertz kést. Most egyszerűen csak kedvem lenne egy újra. :D

[ Szerkesztve ]

(#347) zümzümm


zümzümm
senior tag

Úristen! Ez kell nekem! Már mint apumnak a 60. szülinapjára.
BOKER MAGNUM 2008 kollekció
[link]

Lehet ilyet itthon kapni? Ha igen hol, hogy meg tudjam nézni?

[ Szerkesztve ]

(#348) f4lcon


f4lcon
őstag

kisebb (3 collos) Hinderer XM-18-at Európában lehet valahol épeszű áron lőni?
nem vagyok rendőr, tűzoltó meg katona....

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#349) DeFranco


DeFranco
nagyúr

van egy kedves késem, ami új korában még vitte a szőrt, de mostanra elvesztette az élessége egy részét, már nem az igazi. magam nem állnék neki, mert a videók meg az olvasmányok alapján úgy látom, hogy eszközök és gyakorlat nélkül max. tönkretenni tudom, elvinném valahova éleztetni (és majd gyakorolok valami eldobható késen ha lesz időm).

tudtok ajánlani megbízható helyet késélezésre, ahol rendesen megélezik, de nem is köszörülik el a felét, mint a piaci pista bá?

(#350) jookomak válasza f4lcon (#348) üzenetére


jookomak
őstag

Nem hogy eu-ban, de még usa-ban sem nagyon láttam 3 collost. Ennyiből viszont már bármilyen bicsak kijön, én speciel egy kis sebenzát vennék inkább. Ráadásul az még kapható is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.