Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) batai15


batai15
félisten

ÜDv! olcsóbb kategóriában max 20 és alatt , van normál méretű, ajánlott multi tool?
Fontos a fogó szerszám, sima kés , és fogazott , ill csillag és lapos csavarhúzó.
Plusz , ha lehet üveget is törni vele(kocsi) . Előre is köszi!
Leatherman rev esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#352) jookomak válasza batai15 (#351) üzenetére


jookomak
őstag

Mindenképp Leathermant vennék. Picit többért, 24-ért már van itthon boltból sidekick (hidegfém webshop). Ez a rev nekem egy picit gyengített, olcsósított verziónak tűnik. Vagy ebay. Direkt üvegtörő nincs rajta, de sztem megoldható vele az is.

(#353) batai15 válasza jookomak (#352) üzenetére


batai15
félisten

Az ebay verzió mennyire tartós? Penge, illetve a harapó fogó része ? Nem értek ezekhez,de szeretném ha lenne egy ilyen a zsebembe ,ha övet kell vágni üveget törni srb ami munkám során hasznos lehet majd.
Méretbe jól látom hogy ez kicsi? Nem ilyen kulcstartó méretűt szeretnék,hanem normál bicska méretűt

[ Szerkesztve ]

(#354) jookomak válasza batai15 (#353) üzenetére


jookomak
őstag

Ha mentős, vagy tűzoltó vagy, akkor érdemes elolvasni ezt a cikket, és keresni egy célszerszámot. [link]

Amúgy a sidekick nem kicsi, a normál méretűek közt van a leatherman honlapján is. Amúgy inkább ez kéne neked: [link]

[ Szerkesztve ]

(#355) batai15 válasza jookomak (#354) üzenetére


batai15
félisten

Második vagyok, koszi !

(#356) zzz03


zzz03
őstag

Sziasztok!

Valami megfizethetö (nem 50-100 ezer vagy fölötte) pillangokest tudtok e ajanlani, ami nem törik kette ket het alatt. Ebayen nem igazan vannak csak kb gyakorlo keseket latok.
Ötlet, hogy merre nezelödjek?

(#357) jookomak válasza zzz03 (#356) üzenetére


jookomak
őstag

Nem igazán értem a pillangókés iránti vágyat, de megpróbálom. Szóval...Minek? Macerás, illegális, sok mozgó alkatrész-több hibalehetőség, plusz meg kell tanulni használni, stresszhelyzetben valószínű nem fog menni. Otthonra meg nem tökmindegy? Inkább vegyél valami használhatóbb egykezes bicskát, vagy egy kis fixpengést. De hogy konstruktív is legyek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#358) zzz03 válasza jookomak (#357) üzenetére


zzz03
őstag

Koszi a linket megnezem.
Minek? Jatszani, trukkozni, unalmat uzni. Csak.
Egykezesbol van boker. Nagyobbol meg Toth Laszlo (vadaszkes.eu) fele vadaszkes. Szoval nem utcan villogni, hordani kell hanem csak magamat szorakoztatni, gyerekkent mindig volt 1-1 pillangom ami mindig kette tort. Most megtehetem, h vegyek dragabbat jobbat ami talan tartosabb. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#359) Gudy válasza batai15 (#351) üzenetére


Gudy
tag

Szia, Olvastam a multitoolos kérdésed. Egy Byrd multitool nem jöhet szóba?
Üdv:András

(#360) MauroN


MauroN
tag

Szerintetek a CPM S30V mindennapi használatra megfelelő acél? Spyderco Native lenne a kiszemelt.

(#361) jookomak válasza MauroN (#360) üzenetére


jookomak
őstag

Tökéletes. Az acél is, és a kés is.

(#362) Kasya


Kasya
nagyúr

Meglattam FB-on ezt a kest, es rogton beleszerettem. Bar nekem lehet kicsi lenne (meg a linken irrealis aron adjak), de mi a velemenyetek rola?

(#363) jookomak válasza Kasya (#362) üzenetére


jookomak
őstag

A rugós kés közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül, szóval utcán nem hordható, ezt vedd figyelembe. Amúgy a márka jó, anyagok jók, de rettenetesen drága. Ennél olcsóbban bármelyik nagy gyártó kését megkapod, de stílusból kiindulva Al-Mar felé nézelődnék. Illetve alig picivel többért már Chris Reeve Sebenzák vannak.

(#364) Kasya válasza jookomak (#363) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kevesebb mint feleert lattam azert USA-bol rendelve. Annyit mar talan meger.

Erdo/mezo hasznalatra keresek valami csiptetos, nyithatos kest. Van egy C Jul Herbertz, ami szinten fem es csatos, de mar nagyon lehasznalt szegeny...

szerk: Oh, ezek eleg jok, amiket ajanlottal :R

[ Szerkesztve ]

(#365) jookomak válasza Kasya (#364) üzenetére


jookomak
őstag

Valahol olvastam, hogy a svédek (és skandinávok) hogyan vélekednek az erdei késekről. Ők ugye mindenre egy puukko-t használnak. Amire nem elég, arra meg balta. Szóval ez esetben, outdoor használatra inkább javasolnék egy fixpengést. Legolcsóbb választás a mora 860 mg. Ne tévesszen meg az ár, kiváló kések. Magasabb árkategóriában Fallkniven F1-re mennék rá. Ha legál méretű kell, akkor ennyiért csináltatnék egy nekem tetszőt bármelyik magyar késes mesterrel. Késportálon nézz szét, minden készítő jelen van.

Lényeg a lényeg: kinti intenzívebb használatra ne vegyél foldert. Bár nem tudhatom, pontosan mit csinálsz ott egy késsel.

[ Szerkesztve ]

(#366) Kasya válasza jookomak (#365) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom a tanacsokat, hasznosak! :R
Korulnezek ezek alapjan jobban. Az is lehet, hogy ket kes lesz belole. A Fiskars "kerti" kesem is eleg elnyutt mar es ez a Mora 860 mg tokeletes alternativa lehetne.

(#367) peestike válasza Kasya (#362) üzenetére


peestike
senior tag

ha csak annyi használatra kellene, amit írtál és automata kell, akkor ezek is esetleg jók lehetnek:
[link]
[link]
[link]
nekem G707 volt, jól működött, szépen tette a dolgát.
ár sem vészes, sírás se lesz, ha elvész. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#368) f4lcon válasza jookomak (#365) üzenetére


f4lcon
őstag

van egy F1-em, és eszméletlenül jó kés, tiszta szívvel tudom ajánlani bárkinek.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#369) MauroN válasza jookomak (#361) üzenetére


MauroN
tag

Megvettem a Spyderco Native-ot. Utolsó darabot hoztam el, és elvileg már nem is gyártják. Remélem megfelelő lesz az ízlésemnek, és nem kell 2 vágás után élezni..

(#370) TripleB


TripleB
senior tag

Két taggal bővült a család, legál edc-nek jött egy Spy Persistence, a másik egy gyönyörű Szasza Helvécia. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#371) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Hali!

Tegnap jött meg egy rendelésem ami egy használt szalonnázó villával kiegészítve. Nyitás-zárás közben olyan sercegő hangot hallok, illetve érzem is. Olyan mintha vmilyen finomszemcsés homok lenne a test és a penge között, vagy legalábbis mintha grafitolajal kente volna az előző tulaj. Nem lenne valami jó tippetek, hogy hogyan tudná megfelelően kitisztítani? Sajnos nem szétszedhető, legalábbis számomra. Annyit próbáltam tegnap, hogy meleg vízben sokáig nyitogattam, illetve átkentem victorinox olajjal úgyis nyitogattam egy keveset. Jó sok fekete trutyi jött ki belőle. Most javult valamelyest, de még mindig nem az igazi. Esetleg valami hasznos tipp?

Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#372) peestike válasza Véreshurka (#371) üzenetére


peestike
senior tag

WD40 nem segíthet esetleg? :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#373) jookomak válasza peestike (#372) üzenetére


jookomak
őstag

WD40-et ne!

(#374) Szivacs85


Szivacs85
tag

Sziasztok.
Szeretnék bicskát venni kb. 10000Ft-ért.
Kinéztem magamnak párat, hosszas olvasgatás után:

SPYDERCO BYRD Meadowlark 2 FRN (67g, 2.5mm) 9590,-
SPYDERCO BYRD Cara Cara 2 LightWeight (97g, 3mm) 9900,-
CRKT LAKE 111 (91g, 2.8mm) 9890,-
Muela ZX-8 (88g, 2.4mm) 10900,-

Ti mit ajánlanátok? Egyáltalán vélemény ezekről?
Köszi
:R

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#375) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy késnek nevezni erős túlzás, de gondolom, ha van megoldás, itt tudni fogja valaki:)

Ilyen bicskát vadászok faternak: Victorinox-Classic-SD , viszont itthon sehol nem találtam, csak ebayon, ott is ennyiért.

Ez ennyibe kerül, vagy van itthon valahol alacsonyabb áron? Esetleg van valami alternatívája? Az olló része ami fontos lenne.

Köszi:)

Üdv.:
Zoli

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#376) Szivacs85 válasza Zozzer888 (#375) üzenetére


Szivacs85
tag

Mountexnél

Árgépen

[ Szerkesztve ]

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#377) Zozzer888 válasza Szivacs85 (#376) üzenetére


Zozzer888
addikt

De tufa vagyok, az árgép teljesen kiesett...pedig szoktam nézegetni:)

Köszi a segítséget:)!

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#378) TripleB válasza Szivacs85 (#374) üzenetére


TripleB
senior tag

Használt is szóba jöhet? Én egy Spyderco Persistence-t vettem majdnem féláron egy fb-s csoportban. Csak zsebben volt pár napig.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#379) Szivacs85 válasza TripleB (#378) üzenetére


Szivacs85
tag

Szóba jöhet, ha jó állapotú.
A hátsó zárasok tetszenek és max 8cm penge élű.
FB csoport neve?
:R

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#380) TripleB válasza Szivacs85 (#379) üzenetére


TripleB
senior tag

Kések-bicskák
Hidegfém
Késbarátok
Bushcraft apró

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#381) Szivacs85 válasza TripleB (#380) üzenetére


Szivacs85
tag

Köszi! Csatlakoztam mindegyikhez. :R

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#382) Szivacs85 válasza Zozzer888 (#377) üzenetére


Szivacs85
tag

Szívesen! :K

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#383) BeTam


BeTam
újonc

Sziasztok!

Kershaw 7200 Launch 2 AUTO-ról szeretnék több információt (jó/nem jó, alternatíva, stb..)
Köszönöm!

Üdv!

(#384) jookomak válasza BeTam (#383) üzenetére


jookomak
őstag

Nem tűnik rossznak, de. A rugós kés illegális. A pengehossz illegális. Azon kívül szerintem túl vastagnak tűnik (videók alapján, élőben nem találkoztam vele). A fogása sem tökéletes, sehol semmi bordázottság, vagy ergonomikus kialakítás, hogy ne csússzon a kezed a pengére. Alternatíva pedig pl ebben a videóban mutatott társa, ha gyors nyitás kell. A flip-es kések is majdnem ilyen gyorsan nyílnak, és még hordhatóak is. Vagy mondjuk egy "emerson opener" kés, ami zsebből kihúzva már nyílik is. Esetleg egy axis lock-os Benchmade, azok is villámgyorsan nyílnak. Ugyanakkor nem elvetendő egy fixpengés, azt már nem kell nyitogatni.

(#385) TripleB válasza Szivacs85 (#381) üzenetére


TripleB
senior tag

Szívesen! Sikerült valamit találni? :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#386) emiki6


emiki6
veterán

Látom pörgött a topik, mióta utoljára voltam.
Én most nem rég elhatároztam, hogy tervezek egy kést és legyártatom, eddig jutottam:

Aztán elkezdtem jobban belemélyedni az internetbe és ötleteket keresni (eközben szerintem folyamatosan változtak az igényeim és az elképzeléseim), majd ráakadtam álmaim formatervére:

Szóval a tervezést most félreteszem egy darabig, addig elő sem veszem, míg el nem készíttetem ezt a csodát! Valószínű mint kincs fog létezni nálam, 32 centis hosszával (a penge 19) nem is nagyon fogom elvinni otthonról :D

Lehet, hogy késgyűjtő leszek. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#387) Laca1212


Laca1212
őstag

Sziasztok!

Valami kicsi Spyderco zsebkés vásárlásán gondolkozom. Semmi extrára nem kell, csak hogy mindig kéznél legyen. Csomag bontás, ilyesmik lennének a funkciói. Inkább a tetszik vagy sem faktorra megyek. :)
Van esetleg magyar webshop ami ajánlott és amit kerülni kell? Külföldi shopokat is néztem, de ha vám+áfá-t hozzáadjuk, akkor ugyan annyi mint itthon kb. És akkor még a szállítási költséget nem számoltam.

(#388) TripleB válasza Laca1212 (#387) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Én a Bladeshop-ot ajánlom.

A legolcsóbb a Byrd, a kiképzése nem rossz szerintem.
Nekem Persistence-em van napi használatra. Meg vagyok vele elégedve. Viszonylag olcsón jutottam hozzá egy facebook-os csoporton keresztül.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#389) Laca1212 válasza TripleB (#388) üzenetére


Laca1212
őstag

Mindenképp olyan kellene, amin van csíptető,acél a markolat, sima pengeél és hátsó záras vagy kereszt záras. Jah..és legyen rajta pók. Nem ér röhögni. :)
Ez tetszik nagyon, de árban elég húzós... :(
Ez is jó lenne, de nincs rajta pók. :(
Méretben kb. ez ami jó lenne, vagy minimálisan nagyobb.

(#390) Laca1212 válasza Laca1212 (#389) üzenetére


Laca1212
őstag

Sót, ez is bejön.

(#391) jookomak válasza Laca1212 (#390) üzenetére


jookomak
őstag

Én simán javaslom az ebay-t, top rated sellerek megbízhatóak. A helyedben rámennék egy delicára, az méretre, formára, anyagra is jó. Pl: [link]

(#392) Laca1212 válasza jookomak (#391) üzenetére


Laca1212
őstag

Ezen agyalok most. Formára jobban tetszik mint Delica és méretben is jobb lenne nekem talán. Erről az eladóról azt hallottam korrekt. Mondjuk értékelései, eladásai alapján is az kb. :) Ha nem jön ár tréfa nélkül, akkor is annyiba lesz mintha itthonról rendelném.

(#393) jookomak válasza Laca1212 (#392) üzenetére


jookomak
őstag

Összehasonlító kép: [link]
Nálam ez már a használhatatlan kategória lenne. Egyszerűen kicsi.

(#394) Laca1212 válasza jookomak (#393) üzenetére


Laca1212
őstag

Semmi extrára nem kell Nekem. Max dobozt/borítékot bontani, meg ha hirtelen vágni kell valamit nagy ritkán. És zsebben minél kisebb legyen, ez a lényeg nálam.

(#395) jookomak válasza Laca1212 (#394) üzenetére


jookomak
őstag

Akkor meg mit kérdezősködsz? Vedd még és toljál képeket róla! :))

(#396) Laca1212 válasza jookomak (#395) üzenetére


Laca1212
őstag

Jó, hát csak tájékozódik az ember rutinos késesektől... :)

(#397) emiki6 válasza Laca1212 (#390) üzenetére


emiki6
veterán

Én a helyükben madárról neveztem volna el, olyan, mint egy csőr. :)
(Pl pinty :D)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#398) Laca1212


Laca1212
őstag

Egy ilyen Spyderco Ladybug 1,5 évesen, az alábbi fotó szerinti állapotban megér 10-11e-et? Annyit tudok még róla, hogy élezve volt és már nem kapható, limitált kiadás. A sima, nem blue Ladybug-ok újonnan olyan 12-13e-ért már vannak...

[ Szerkesztve ]

(#399) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Szerintetek ez megéri ennyiért? Elég jó pontozást kapott , - remélem nem véletlenül. Maga az oldal nem tűnik fake-nek, csak mégis, ki tudja, 35 ezret nem szeretnék bukni . Végiglapozgattam a választékot náluk, és sajnos szerelmes lettem ebbe a példányba :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#400) f4lcon válasza DrTechnoid (#399) üzenetére


f4lcon
őstag

itthon is kb ennyi egy Fox karambit (ha nem is pont ez) szóval nem drága

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.