Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) benvolio válasza sanzi89 (#150) üzenetére


benvolio
őstag

Akkor vegyél még egy kanálgépet is. :D

(#152) sanzi89 válasza benvolio (#151) üzenetére


sanzi89
addikt

Késem van, konzervbontóm van, feleslegesnek érzem. Fiókból bedobok egy kanalat, villát és kész. Sőt, a késsel adott esetben még helyettesíteni is lehet a villát, egy kanál elég.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#153) a4ből


a4ből
csendes tag

sziasztok,

tudnátok ajánlani valami jó kis bökőt mindennapi használatra? nincsen különleges elvárás, kicsit legyen ízlésesebb, meg ne legyen 15 centinél nagyobb, zsebben becsukva is kényelmesen elférjen.

előre is köszönöm

ui.: ár az kb. max. 20 rongy

(#154) Csabro válasza a4ből (#153) üzenetére


Csabro
tag

http://www.hidegfem.eu/index.php?m=2&p=bolt&t=203

Itt van miből válogatni. Amit ajánlani tudok, hogy figyelj oda az anyagára, hogy legalább 440C acél legyen, vagy AUS8. Ebben az árkategóriában ezek a legjobbak szerintem. Az ennél jobb acélok már sokkal drágábbak.

(#155) Brae


Brae
őstag

Sziasztok!
Ajánljatok nekem légyszíves valami normális fixpengés kést max. 20000Ft-ig.
Kritériumok:
-max. 80mm penge
-skandináv él (ez a legfontosabb kritérium)
-normális nem rozsdamentes acél, minium 59HRC keménységű
-legyen hozzá olyan tok, ami biztonságosan fogja a kést akár fejjel lefelé is

(#156) Csabro válasza Brae (#155) üzenetére


Csabro
tag

Hát elég nehéz kritériumokat adtál, mivel 20k max összegben ezeket nagyon nehéz találni. Ami a max 80mm-es pengehosszt illeti, az még nehezebb, mivel fixpengésekben nem nagyon van ilyen "rövid".

Egyetlen kést találtam ami neked jó lehet. Ez a legtöbb kritériumnak megfelel,még a keménysége is megvan 59HRC, úgy olvastam más oldalakon, mivel a vg1 acél annyi simán van.

Ez a kés lenne, amit találtam neked.....

http://www.hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=247

[ Szerkesztve ]

(#157) Brae válasza Csabro (#156) üzenetére


Brae
őstag

A 80mm azért kritérium, hogy legálisan hordhassam. Sajnos a belinkelt kés az sima kommersz élszalagos élezésű, olyat semmiképp nem szeretnék, se konvex élűt, mint a Fallknivenek, mindenképp skandináv él kellene. Ja meg nem kell ilyen modern VG1, sokkal jobb lenne valami hagyományos szénacélból, azt is simán megedzik 59HRC-re, csak épp az nem rozsdamentes, de az nálam amúgy is hátrány, mert a krómtartalom miatt nehezebb élezni.

(#158) Csabro válasza Brae (#157) üzenetére


Csabro
tag

Ja, gondoltam, hogy a 80mm azért kell...:) Amúgy elég nehéz lesz szerintem találj ilyen kést, ami ezeknek a kritériumoknak megfelel és még max 20k-ért is adják....
Normál szénacélból szerintem már annyira nem gyártanak sok kést, mivel az ötvöző anyagok nagyon elterjedtek a késgyártók körében, mivel jobb tulajdonságokat adnak a késeknek.
Nekem pont egy Fallkniven A1-em van és ugyebár rozsdamentes és 59HRC, azonban hálistennek szépen lehet élezni egérpados módszerrel vízpapírral :)

Hát talán próbáld meg akkor ezen az oldalon keresni, mert itt elég sokféle kés van, de nem tudom sikerülni fog-e mivel nagyon sok kritériumod van :S

(#159) Brae válasza Csabro (#158) üzenetére


Brae
őstag

Kisebb északi gyártóknál mint a Helle, Marttiini, Kainuun, Brusletto, Karesuando, Brisa, Iisakki Järvenpää van jópár gyönyörű fixpengés skandináv élű kés 8 centis pengehosszal iszonyatkeményre edzett szénacéllal. Csak sajnos ezeket nálunk nem nagyon lehet kapni.
Ezeket az ötvözött rozsdamentes csodák nem azért terjedtek el mert annyira jók lennének, hanem azért mert az ember egy kényelmes jószág, mosogató gépbe akarja mosni, nem hajlandó minden használat után beolajozni, csillogás kell neki a pengén vagy militeri blekk festék és nem felületi oxidréteg :) Na meg ezeket egy gépsor fossa ki magából, nem pedig egy ember kovácsolja, tehát nyílván nagyobb rajta a profit.
Nekem is van pár konvex élű késem, én polifoamra ragasztott p600-p2000 polírpapírokkal szoktam őket fenni. Simán viszik a szőrt a karomról, de azért olyan élességet, mint amit egy skandináv él tud, azt sosem lehet elérni velük, a nagyobb élszög miatt. A szénacél Mora Classicom (ami csak egy ~3500Ft-os kés!) és a homorú élű Dovo borotvakésem közt élességben nem érzek különbséget, a kis Mora ugyanúgy ellenállás nélkül viszi a szőrt, szinte észrevétlenül.
Egy időben én is nagyon szemeztem a Fallknivenekkel, mondjuk én F1-et akartam, az A1 az nekem már bazinagy :) Ettől függetlenül biztosan jó kések, arra amire kitalálták (mondjuk erdőbe fákat kicsapkodni :) , ezt jól tűri a strapabíró konvex él), de engem a skandináv él hiánya, és a gusztustalan kinézet eltántorított. Persze ez utóbbi erősen szubjektív, de egy műanyagnyelű Fallkniven és mondjuk egy ilyen gyönyörűség esztétikai összehasonlításából ez utóbbi fog győzni nálam :) (Ne érts félre, nem akarom leszólni a Fallknivent)

(#160) koxx válasza Brae (#159) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyiban nem összehasonlítható, hogy az F1 túlélőkésnek készült, a fanyél eleve kiesik. Én szeretem, nagyon strapabíró és baromi éles. Kár, hogy nem hordható utcán.
Vegyél egy kabart :) bár az nem 80mm-es.

[ Szerkesztve ]

(#161) Brae válasza koxx (#160) üzenetére


Brae
őstag

KA-BAR..pfff.. Egy skandinávélű precíz svédacél ékszer helyett egy igénytélen, tompa, gagyi élszalagos taiwani fost ajánlani, olyan mintha az S600-as Merci vevőnek Zsigulit ajánlanál :DDD

(#162) koxx válasza Brae (#161) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vicc volt, azért a smiley :)

(#163) Csabro


Csabro
tag

http://www.hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=20

Nekem ez a kedvenc késem amióta csak érdekelnek ezek az "eszközök" Egyszerűen gyönyörű, az acél minősége kifogástalan, de sajnos olyan összeget kérnek érte, ami csak lottónyeremény fejében lenne reális, hogy kiadjak :)

(#164) koxx válasza Csabro (#163) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

46.375-nek olvastam, mondom ez nem is olyan drága, aztán jobban megnéztem :D durva

Tumpeknek vannak nagyon drága kései, de nem igazán látom indokoltnak ezeket a magas árakat [link]

[ Szerkesztve ]

(#165) Csabro válasza koxx (#164) üzenetére


Csabro
tag

Most jelenleg a Fallkniven F1 3G-verziójával kacsintgatok. :D Annyiba szimpatikusabb, mint az A1-em, hogy kisebb annál és kompaktabb sokkal, nem olyan nagy batár dög. Az acél, meg hogy vg10 helyett ez a 62 HRC-s 3G acélból készült... Hát megnézném mit tud :P

De sajna kosztos az ára, mivel 74k körül van.... a "sima" Vg10-es F1 meg ha jól tudom, akkor ilyen 36-40 között van.

(#166) koxx válasza Csabro (#165) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem lehet rossz a 3G, de nem tudom megér-e annyival többet a vg10-nél. Kinfeworks-ről rendeltem az F1-et, sokkal barátibb ára volt mint itthon.

(#167) Csabro válasza koxx (#166) üzenetére


Csabro
tag

Mennyivel barátibb, ha szabad kérdezni? :DDD
Azt nem tudom, hogy megér-e valóban akkora felárat a két F1 közti különbség... de valószínű nem, emellett nem sok tesztet/véleményt találtam neten erről az újfajta acélról.

(#168) koxx válasza Csabro (#167) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha jól rémlik akkor 24e ft volt postával.

(#169) Fred23


Fred23
nagyúr

Hol és mennyiért lehet kapni Mo.-n a legolcsóbb zdp-189-es acélból készült kést / bicskát?

(#170) Brae válasza Fred23 (#169) üzenetére


Brae
őstag

Szia!
Ha azért szeretnél ilyen acélból kést, mert olvastad a Spyderco marketing anyagát, hogy 64HRC _körül_ van a keménysége, ne hidd el. Spyderconál az a 64 inkább csak 58-59. Spydercon kívül más késgyártó néhány japán hentes/szakács/konyhakésgyártón kívül nem használja. (legalábbis én nem tudok róla) Ha tényleg brutális keménységet, éltartóságot akarsz, akkor készítess a svéd Vanadis 10-ből kést valamelyik magyar mesterrel. Igaz a Vanadis 10 nem rozsdamentes.
De az eredeti kérdésedere válaszolva 1 perc guglizás után, itt, 31k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#171) Fred23 válasza Brae (#170) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! Azt a 31k-sat néztem én is, de reménykedtem, hogy valaki talált már olcsóbbat is.

Viszont meggyőzőnek tűnik ez a Vanadis 10, kezdek róla olvasgatni, meg a Vanadis 23-ról is. Az mondjuk baj, hogy nem egészen rozsdaálló, de ahogy néztem az összetételét, nagyon közel lehet hozzá, tehát nem fog csontra elrozsdásodni, ha mondjuk fél órát ázik.

(#172) Fred23


Fred23
nagyúr

A Vanadis 10-ről olvasgattam, sokkal jobb késnek, mint a Vana23.

Tóth Pál dolgozik ilyen acéllal, itt az oldala.

(#173) Brae válasza Fred23 (#171) üzenetére


Brae
őstag

Az igazi acélok sosem rozsdamentesek! :D Egyébként kicsit túl van misztifikálva ez a rozsdaállóság kérdése. Ha minden használat után szárazra törlöd, mikor valami nedveset vágsz vele és száraz helyen tartod, akkor nem lesz semmi gond, ezt normál esetben a rozsdamentes késekkel is megcsinálja az ember. Ha meg biztosra akarsz menni, bekened vékonyan étolajjal. Nekem van pár szénacél késem ami nem rozsamentes, köztük a borotvakésem, amit a fürdőszobába tartok párás környezetbe és egyik sincs elrohadva :)

(#174) jookomak válasza Brae (#173) üzenetére


jookomak
őstag

Korábbi kérdéseidre visszatérve: Eka H8-at nézted? Gyári kések közül talán az tűnik a legmegfelelőbbnek.
Amúgy meg csináltatni kell egy magyar mesterrel. Késportálon sokaknak van egyedi puukkoja.

Zdp-t meg nem szidni, bitang egy acél. Egy endura boldog tulaja vagyok. Bár tény, hogy az s30v könnyebben kezelhető, ellenben azért annyira nem éltartó. Valamit valamiért. Ha kitalálják az tökéletes késacélt, szerintem tudni fogunk róla. Vanadis 10-et is csak addig szeretik az emberek, amíg nem kell élezni.

(#175) busman


busman
addikt

Csatlakozom a klubbhoz..[link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#176) macikos


macikos
addikt

Na, megrendeltem egy Cold Steel Hold Out 1-et :D

(#177) busman válasza macikos (#176) üzenetére


busman
addikt

Mennyibe fájt?
A gyűjtemény...de soha nincs vége,már kinéztem a következőt..

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#178) macikos válasza busman (#177) üzenetére


macikos
addikt

USA-ból jön, ebay-en vettem, postával együtt 23.500Ft.

Kíváncsi vagyok rá. Jobb acélt akartam, VG10, ATS-34,S30V, de egyszerűen nem gyártanak ilyenekből olyan kést, ami tetszene. Spyderco is hiába tele van VG10 késekkel, ugyanolyan kicsi, ívelt pengéjű az összes. Nem tetszenek.
Ez a Hold Out I meg valami gyönyörű. Arra vagyok kíváncsi, hogy kézbe véve mekkora lesz, mert összecsukva 18cm, kinyitva 33,5! :Y :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#179) busman válasza macikos (#178) üzenetére


busman
addikt

Ez nem is bicska,hanem egy kard... :DDD
Ekkorát alapból nem nézegetek,mert sün.....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#180) maláj


maláj
őstag

mi a véleményetek az ebayes csodákról ??? :DDD

(#181) busman válasza maláj (#180) üzenetére


busman
addikt

Szerintem ennél kicsit többért itthon is meg tudod venni...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#182) maláj válasza busman (#181) üzenetére


maláj
őstag

most arra gondoltam, hogy minőségileg mi a helyzet a 20-30+ k-s késekhez képest :)
persze az ára nyilván tükrözi a dolgokat de na ...

(#183) macikos válasza maláj (#182) üzenetére


macikos
addikt

Ez hamisítvány lesz, az eredetire nagyon hasonlító kés, de gagyi pengével és hanyagul megmunkált markolattal. Rengeteg gyár rengeteg kését lehet megvenni olcsón ebay-en. Ha mondjuk egy máshol 30ezres kés 3000forintért van fent, akkor az tuti hamis. Mindenesetre ezekkel is lehet vágni, ugye a semminél jobbak :D de ne gondoljunk szuper minőségű kidolgozásra és minőségi acélokra.

(#184) ujtordai


ujtordai
tag

Sziasztok,

No szert tettem egy Spyderco Native C41PSBK Spyderco Native C41PSBK késre.
Kíváncsi leszek a penge anyagára/S30V/ vagyok kíváncsi mennyire nehéz az élezése.
Még eddig nem volt serrated azaz fogazott pengéjű késem.

Ami még igencsak érdekel/meg akarom rendelni mihamarabb/ az pl. egy ZDP-189 pengéjű kés. Ebből valami szolidabb változat, pl. Spyderco Manbug MGREP Spyderco Manbug MGREP

Eszerint a penge alapanyag összehasonlítás szerint elég jó kell legyen az éltartása és persze nehéz lesz élezni.

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#185) macikos


macikos
addikt

Na ez durva: [link]

(#186) jookomak válasza ujtordai (#184) üzenetére


jookomak
őstag

A fogazottakat alapból ugye nehezebb élezni, megfelelő eszköz kell hozzá. A zdp-nek meg az a trükkje, hogy ne hagyd teljesen elkopni, így nem kell nagyoló élezést csinálni, amivel megszenvednél. Spyderco sharpmakert tudom ajánlani, én azzal élezem a zdp endurámat. (Burkolt reklám, esetleg eladó lehet)

(#187) busman válasza macikos (#185) üzenetére


busman
addikt

Tényleg durva,de az ára elég borsos lehet..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#188) macikos válasza busman (#187) üzenetére


macikos
addikt

3-4ezer dollár :D

(#189) koxx válasza macikos (#188) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mad Dognak is vannak jó kései brutális áron [link]

(#190) ar


ar
tag

Sziasztok!

Latom inkabb taktikai/terep vonalon mozogtok, de ha valakit erdekelnek a konyhai kesek, kerem nezzen be ide is: [link]

-ar

(#191) jookomak


jookomak
őstag

A készletekkel az a baj, hogy úgyse használod mindet. Kell egy jó "nagykés" meg egy kis ügyes. A többi kis túlzással felesleges. Én santoku-t választottam nagynak, kicsinek meg cold steelt használok a konyhában, bár nézegetem a japán vonalat folyamatosan.
50 rugóból belefér mindez a hattoritól, vg-10 damaszkolt acéllal, és még marad egy fenőacélra is.

(#192) ar válasza jookomak (#191) üzenetére


ar
tag

Hello,

Csak felig tudok egyeterteni :). Tenyleg sokmindenre eleg egy jo nagy es egy kis kes, es valoban, egy 9-12 darabos keszkeszletben tobb olyan dolog lehet amit ritkan vagy soha nem hasznal az ember.

De, egy 5 reszes keszletben, az emlitett keseken kivul a kenyervagot peldal nagyon sokan hasznaljak mert nem igazan szeretik a finomra elezett sefkeseket kenyeren, peksutemenyeken tonkretenni. A szeletelo is igen jol hasznalhato arra amire kitalaltak, leven az europai szakacskesek pengeje vastag, a szeletelok pedig vekonypengesek, sokkal szebben siklanak halban, sonkaban vagy sutemenyekben, igy ez is nagyon is jol egeszit ki egy ilyen keszletet. Vicces de altalaban a mellekelt fenovas a legkevesebbet hasznalt resze ezeknek, pedig ugyancsak nagy hiba, de akarhogy is, minden adott a pengek karbantartasara is. Feleslegesnek ezt sem latom.

A tarolas pedig a kovetkezo. Szemely szerint, ha en vennek 10-20e Ft keseket, utalnam oket fiokban, de akar magnescsikon is tarolni (ez csak szemelyes agybaj). Egy tomorfa tarto szamomra nemhogy barmikor szebb, de nem is magnesezi ossze az eszkozoket valamint nincs eselye hogy karcolodjanak a pengek a csikra felhelyezeskor/levetelkor. Igy hogy a gyartotol jon a cucc, messze felette al minosegben minden ikeas vagy akarhol kaphato szornyusegeknek (tudom, mert vegigneztem oket).

Hat kb ennyi lenne a kiegeszeitesem a hozzaszolasodhoz :). Ezzel lehet egyeterteni vagy nem, de ahogy te is irtad, a velemenyed tartalmaz nemi sarkitast, ezert gondoltam leirni en mit gondolok :).

-ar

(#193) busman


busman
addikt

A következő a gyűjteményben:

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#194) ujtordai válasza jookomak (#186) üzenetére


ujtordai
tag

Szia jookomak

Erre én is rájöttem ezért kissé átalakítottam /egyoldalas konvex/ hogy egyszerű legyen az élezése. Így egy oldalt élezek szilícium karbid alapú vizes papíron a másik oldalt csak sorja mentesitem. A hegyét kicsit elcsesztem, de jó ez így :-) Még lenne mit rajta csinálni, ha lesz időm tükörre polírozom. A szőrt már viszi...
Ime:


Mennyiért adnád a Spy élezőt?

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#195) ujtordai válasza koxx (#189) üzenetére


ujtordai
tag

Hali

Nálam a Busse kések viszik a pímet, főleg ami INFI acélból van
Ime mitől mehet tönkre egy Busse Skinny:
[link]

☻♂♫

(#196) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Jöttem borzolni a kedélyeket :D

[link]

A vicc az, hogy meglepően stabil, nem tört bele az első konzervbe :D

(régóta kerestem már ilyet, direkt valami gagyi mindenest, amiért nem sajnálom a pénzt, mert szinte soha nincs rá szükség, de csak ilyen vicc árat voltam hajlandó érte fizetni, pont azért mert nem használom csak félévente egyszer... ide sem dicsekedni linkeltem be, csak a vicc kedvéért :) )

[ Szerkesztve ]

(#197) ujtordai


ujtordai
tag

Sziasztok

Keresek Canas Street Cutlery, Queen Cutlery által készített bicskát megvételre, sok modell van ami tettszik, pl. a large stockman,serpentine jack. Csak D2 acélból!

Vagy valami laguiole kés sandvik acélból.

Esetleg Great Eastern Tidioute készítmény. D2!

Illetve valami Magyar bicska jóféle acélból RWL-34, ATS-34, Sandvik, N690, vagy más Uddeholm acélokból.

Esetleg van valakinek eladó?

☻♂♫

(#198) ujtordai válasza DeFranco (#196) üzenetére


ujtordai
tag

Már nem annyira rosszak ezek sem.
Ha a Kínaiak képesek lemásolni az X5-öt és még ám jól, akkor miért ne tudnának egyre jobb késeket csinálni?
Íme egy kis összehasonlítás:
[link]

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#199) SBBOX


SBBOX
csendes tag

erről mik a vélemények? mit kell tudni róla?

(#200) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hetvegi divany cikk utan kimentem a Moszkito kft-hez, mert az a 9k-s keszlet izgaott:

sajna a kepen levo fekete zold osszeallitas nem volt, de akkor mar osszevalogattam egy vegyest, kisit kiprobaltam a kicsit es az kell mondagyn teccik,
ha mar kinn voltam talaltam par ijjet is igen omojj osszegert 1250/db:

es aminek legjobban orultem: Tramontina Dynamic 250/db:- )

udv

neduddki

mod: ja es lenyheg hetvegen ott leszek a fehova-n, de nekem kellemesbb a fovamteri vasarcsarnok jovo het csut-szombat /nov 15-17 /

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.