Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) runner 125 válasza jookomak (#100) üzenetére


runner 125
nagyúr

..20k nem kevés egy "zsebkésért". :N

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102) mv


mv
aktív tag

Van valakinek tapasztalata Gerber multitool-okkal? Esetleg Crucial-lel?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#103) mv


mv
aktív tag

Tegnap meghozta a futár a SOG Flash I-et. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#104) jookomak válasza mv (#103) üzenetére


jookomak
őstag

Gratula hozzá. Nem túl kicsi? Nézegettem én is, több helyen ajnározták, de engem valahogy nem fog meg.

Honnan vetted, és mennyi volt?

Én egy Mora 2000-t újítottam be. Meglepően jó kés, viszonylag olcsón (7k).

(#105) mv válasza jookomak (#104) üzenetére


mv
aktív tag

Köszi, nagyon örülök a kicsikének. :) Nem gondolom, hogy túl kicsi lenne. Ez egy könnyű, mindennap "zsebben hordós" kés, annak összes előnyével és korlátjával. Nadrágzsebre csiptetve nagyon kényelmes hordani, szinte meg is feledkezek róla, amíg szükség nincsen rá.

Elég drága volt, 16e. Egy vidéki webshopból rendeltem, nem akarok reklámozni, ha érdekel, elküldöm PM-ben.

--
A szép darab a Mora. Milyen célra vetted? Túlélőkés természetjáráshoz?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#106) jookomak válasza mv (#105) üzenetére


jookomak
őstag

16k jó ár, olyan 23 körül látom webshopokban. Változatlanul kitartok amellett, hogy ez nekem kicsi lenne. A spyderco delicám pengéje 73 mm, és néha még úgy érzem, hogy elférne rajta +1 cm.
A sog-nál azt érzem, hogy egy victorinox bicska is el tudná látni a feladatot, és még van rajta ugye pár plusz funkció.
Dilemmában voltam, öcsém szülinapjára gondolkodtam, hogy kést vegyek-e, aztán végül is egy bicska mellett döntöttem. Jól fog jönni a több eszköz (sörnyitó).

A mora-t igazából kések iránti szeretetből vettem, nem vagyok nagy természetjáró. De ha megyek, most már van mit vinni. :) Itthon azért használom, dobozok, stb nyírására, és amellett a konyhában is megállja a helyét, köszönhetően a viszonylag vékony pengének.

(#107) macikos


macikos
addikt

Végre megjött a késecském: [link]

Szolid és feltűnésmentes :D

(#108) tomcsi23 válasza macikos (#107) üzenetére


tomcsi23
veterán

Feltűnésmentes, az biztos. :D
Nem is néz ki rosszul. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#109) runner 125 válasza macikos (#107) üzenetére


runner 125
nagyúr

Edzel te rendesen?! :F Elég nőies a tenyered. :U
;]

Grat hozzája'.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#110) macikos


macikos
addikt

Rendeltem egy ilyet: [link]

Szerintem nem volt drága, szállítással 8600Ft. Itthon hiába kerestem, nem igazán lehet 1000/6000-es követ találni. Nagyon kíváncsi vagyok rá.

(#111) macikos válasza macikos (#110) üzenetére


macikos
addikt

Na, meg is érkezett. Nagyon jó. Vigyázni kell vele, mert könnyen törik, főleg a 6000-es réteg. Odaütöttem a sarkát és le is tört egy kicsike belőle. Viszont nagyon szép tükrösre lehet vele élezni és fenni kést! Már az első élezésnél olyanra megcsináltam az élt, hogy látom benne magamat + többé-kevésbé borotválja a karomon a szőrt. Pedig mondom, ez még az első élezésem volt, ennél már csak profibb leszek. Az élszög eltalálásán kell még javítani, vagyis az jó, arra kell rámenni, hogy fix maradjon a kezem, hogy tökéletesen sík legyen az él.

[ Szerkesztve ]

(#112) jookomak


jookomak
őstag

Rátaláltam egy japán oldalra, ahol késeket lehet venni. Hattori nevét már előtte is hallottam, és nem csak a kill billből. Nem tudtam ellenállni, és vettem egy ilyet: [link]
Álomszerűen lehet vele vágni. Jó érzés megtapasztalni, hogy ahogy húzod, tolod, úgy vág, és nem kell nyiszatolni. Valamint nem utolsósorban gyönyörű ez a damaszk penge.

(#113) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Szeretnél venni egy komoly(abb) zsebkést.
Legyen egypengés, tanto (szögletes az eleje), a penge legyen egyenes, és strapabíró acélból készüljön. (éltartó, nem törik, nem pattan) Az acélok fajtájáról adhatna valaki felvilágosítást, nem nagyon értek hozzájuk. Ha van rajta clip akkor az legyen szükség szerint leszerelhető. A 8 cm-es határt nem kell feltétlen betartani (nem mérőszalaggal járnak a rendőrök), de nem machetét szeretnék :D
Ha esetleg van valami szakfórum ilyen témában, egy linknek örülnék.
Köszi, és remélem nem teljesen halott ez a topik.ű

Ui.: Kiindulási alapnak ez a kés jó lenne, csak egy picit drágállom. Persze lehet ez lesz :D Tizennéhány ezer fölé nem mennék. A rugós rásegítés nem kéne.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#114) benvolio válasza Tomi_Sci (#113) üzenetére


benvolio
őstag

(#115) Tomi_Sci válasza benvolio (#114) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi, már olvastam. Kicsit hiányos, de ami nincs benne külföldi fórumokon megtalálható.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#116) jookomak válasza Tomi_Sci (#113) üzenetére


jookomak
őstag

Hello
Ha nem ragaszkodsz 1000%-ig a tanto hegyhez (ami szerintem nem hétköznapi késhez való) akkor én a spyderco native-ot ajánlanám. S30V acél, gyakorlatilag a bárhol kapható kések közül a 2. legjobb, legéltartóbb acél. Tán csak a zdp-189 keményebb.
Itt egy mélyreható cikk a késről, bár ez egy régebbi modell, még egy hangyapénisznyit gyengébb acéllal, más markolatmintázattal. Ez a kés is előnyére fejlődött, mint a legtöbb spyderco.
Főleg akkor éri meg, ha nem riadsz vissza az ebay-től, itthon sajnos sokkal drágábbak a bőkök. A szóban forgó modell itthon 23k, míg kintről kijössz a 15k-ból.

Külföldi rendelésnél pedig az index, vagy a késportál késes fórumát nézegesd, ott szoktak össznépileg rendelni pl a knifeworks.com-ról

[ Szerkesztve ]

(#117) koxx válasza jookomak (#116) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem egy native 3-asom volt évekig, aztán eladtam és vettem helyette egy Fallkniven F1-et :) Igaz, hogy árban nem egy kategória a 2 kés, meg alapvetően másra van kitalálva.

(#118) jookomak válasza koxx (#117) üzenetére


jookomak
őstag

F1 nagy kedvencem, de nem tudnám kihasználni, hordani meg nagyobb, körülményesebb, nehezebb. Annyit meg nem szívesen adok ki érte, azért hogy csak álljon. Én inkább edc és konyhakés párti vagyok.
Most utazik felém egy zdp-189 pengés spyderco endura. Kíváncsi vagyok mit tud ez a csodaacél. Endura azért, mert a delica néha kicsinek bizonyul.

(#119) koxx válasza jookomak (#118) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aránylag jó áron jutottam hozzá, itthon nem vettem volna meg ennyiért.
Jónak tűnik ez az endura, a native 3-at azért is adtam el mivel a rövid pengehossz miatt nem sok mindenre lehetett használni. Egy police jól jönne.

(#120) Tomi_Sci válasza jookomak (#116) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#121) macikos


macikos
addikt

Ehhez hasonló késeket ajánljatok már legyetek szívesek: [link]

Tehát egykézzel nyitható legyen, kb. 10centis pengével, plusz a penge szúrásra is alkalmas legyen. A penge anyagánál annyi elvárásom van, hogy mindenképp rozsdamentes acélból legyen, mert nadrágzsebben akarom hordani és ott a mostani késem is állandóan bepárásodik. Na meg mondjuk jó lenne, ha bevonat nélküli lenne a penge.

(#122) macikos


macikos
addikt

Na, megvan az álom kés: [link] [link]

Szerintetek honnan lehetne a legolcsóbban beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#123) macikos


macikos
addikt

Végül maradtam a Böker Magnum Urban Tank-nál: [link]

6.000Ft volt, annyiért nem drága. Pláne egy ekkora kés... hatalmas. A penge az 11,4cm, de a kés kinyítva 27,4cm. Nagyon nagy. Persze vállalható méret, mert összecsukva még kényelmesen elfér egy farmerzsebben. Külsőre nagyon megnyerő a kés. Sokkal drágábbnak tűnik, mint a tényleges ára, na meg a fogása, súlya, mérete is tekintélyt ad neki. A kidolgozás olyan amilyen, szép, de kisebb esztétikai hibák felfedezhetőek, hiába, ez egy kommersz kés. Ettől függetlenül nagyon masszív, egyben van, a csavarok rendesen megvannak húzva, stb. szóval egyébként nagyon profi kés. elég szigorú a nyitása és a zárása is, a zárása különösen. Még gyakorolni kell a zárást, hiába az előző késem is így záródott, itt a nagy méret miatt nehezebb dolga van az embernek. A nyitás könnyebb, mivel nem csak hüvelykujjal lehet nyitni, hanem fentről megnyomva könnyen ki lehet csapni a kést. Ezentúl lehet ezt a nyitást fogom alkalmazni, mert a hüvelykujjas nyitás a méret miatt nem a leggyorsabb és a legkényelmesebb.
A penge ugye 440-es acél, gondolom az A változat. Nem ez a legjobb késacél a világon, de általános felhasználásra megfelel, könnyen élezhető és rozsdamentes. Az éltartása majd meglátjuk milyen.

Szóval így elsőre nagyon tetszik ez a kés.

[ Szerkesztve ]

(#125) jookomak válasza #46372352 (#124) üzenetére


jookomak
őstag

Úgy látom az index fórumon is föltetted a kérdést, és ott is a mora-t ajánlották. Én is csak ezt tudom tanácsolni. Pl. egy ilyen: [link], mellé meg esetleg egy bicska: [link]. És így van 2 eszközöd, ami elég sok mindenre jó, és belül is vagy a 12 ezren.

(#126) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Van egy Spyderco Native késem, és sajnos letört a hegye. Így néz ki: [link]
Közelebbről: [link]
Spyderco Native 1
Mit lehetne ezzel csinálni? Ötleteket várok.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#127) jookomak válasza Tomi_Sci (#126) üzenetére


jookomak
őstag

Max leköszörülni a penge irányából, de így ugye kisebb lesz az egész késed. Másik variáció: venni egy másikat, ezt meg meghagyni dzsuvázós késnek, amit nem sajnálsz.

Hogy tört le?

(#128) Tomi_Sci válasza jookomak (#127) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Beleállítottam egy vágódeszkába, és amikor kivettem (kicsit oldalasan) egyszerűen letört :Y
Ebből köszörülés lesz, majd megpróbálom újra kialakítani a hegyet (kevés anyagveszteséggel), ha nem megy, legfeljebb lecsapom és kész. Úgy is csak vágni szoktam vele.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#129) Fred23


Fred23
nagyúr

Innét rendelt már valaki? Érdekelnének a tapasztalatok, mert jó helynek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#130) jookomak válasza Fred23 (#129) üzenetére


jookomak
őstag

Szabvány webáruházas helynek tűnik. Kicsit drágán (35$) szállítanak ide. Hasonló árakkal találkozhatsz ezen az oldalon is: www.knifeworks.com ,szállítás is ugyanannyi. Index fórumán van késes topik, ott időnként szokott lenni össznépi rendelés, vagy a kesportal.hu-n is.
Amúgy ha javasolhatom, inkább válaszd ki a típust, aztán rendeld meg ebay-ről. Vannak ott is megbízható eladók, akik a fenti webshopoknál olcsóbban, alacsonyabb szállítási költséggel dolgoznak.
Van konkrét kés, amit kinéztél? Vagy valami koncepció?

(#131) Fred23 válasza jookomak (#130) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is kissé drágán szállítanak, de még így is a legjobb, illetve nem tudok jobbról. A knifeworks-ön is ennyi.
Ezt néztem ki. Az ebay-en is van, csak drágábban. Postával együtt kábé bárhonnan rendelem, ugyanott vagyok, akkor meg legyen legalább új, nem? Ami nekem kell, az egy zdp-189-es serrated penge, mégpedig 8mm alatt.

Mondjuk az is lehet, hogy érdemes kivárni, és lecsapni egy nagyon olcsó ebay-esre, mikor lesz. :)

ps: és úgy rendelném, hogy vennék hozzá egy élezőt is.

[ Szerkesztve ]

(#132) macikos válasza Fred23 (#131) üzenetére


macikos
addikt

VÁM fizetéssel hogy állsz?

(#133) Fred23 válasza macikos (#132) üzenetére


Fred23
nagyúr

Erre nem is gondoltam, jó, hogy szóltál! EU-n belül nem tudsz/tudtok valamilyen késes webshopot, ahol lehet ilyen kést kapni olcsón, illetve annyiért, mint a gpknives-en vagy knifeworks-ön? Esetleg nincs magyar késes vállalkozás, ami közel ilyen olcsó?
Ha már nem izmos az ember, legyen nála kés, ugye? :D ;]

(#134) jookomak


jookomak
őstag

Akit egyszer megcsíp egy pók, az örökre fertőzött marad. Meglepem magam karácsony alkalmból egy Spyderco Paramilitary 2-t. Ha minden igaz, ebay-ről 30k-ért ideér.

(#135) M_E_N_T_O_S


M_E_N_T_O_S
csendes tag

Segítenétek? Egy Spyrerco Dayhikert, és egy Fallkniven s1-et, ... esetleg F1-et szeretnék venni, nem feltétlen ebben a sorrendben, és az sem baj ha használt! Hol tudnám legolcsóbban megszerezni?

(#136) M_E_N_T_O_S válasza M_E_N_T_O_S (#135) üzenetére


M_E_N_T_O_S
csendes tag

Köszi, úgy látom ez meghalt! :)

(#137) jookomak válasza M_E_N_T_O_S (#135) üzenetére


jookomak
őstag

Ezek közül talán az s1-el jársz legjobban. Viszont Fallknivennél nincs olyan, hogy olcsóbban. Mindenhol drága :) Az f1 egyszerűen kicsi. Legalábbis mikor kézbefogtam, nekem annak tűnt, spyderco dayhikerről nem túl jók a vélmények.

(#138) tisa89 válasza mv (#102) üzenetére


tisa89
csendes tag

Több mint 10 éve van Gerber multieszközöm. Semmi baja. Nemrégiben vásároltam az "új" fajtából. A suspensiont válaszottam. Az bizonyult a legjobb ár/érték arányúnak. Interneten rendeltem meg (www.szerszamom.hu) oldalról. korrektek és gyorsak voltak. A vásárlás előtt bizonytalan voltam így hát kérdeztem a termékről. Részletes tájékoztatást kaptam. Ahogy néztem, gerber és fiskars árakban elég jók. bátran ajánlom őket!

(#139) Csabro válasza jookomak (#137) üzenetére


Csabro
tag

S1-el tuti jól jársz.... én 1 hónapja vettem egy A1-et és teljes mértékben megvagyok vele elégedve minden téren. Pedig kapja rendesen az ívet szegény de nem adja fel :) (ennyi pénzért, mondjuk meg se próbálja feladni)

(#140) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogy a recés penge (mondjuk félig sima, félig recés) mire való? Vágni nem lehet vele, igazából csak trancsírozza a dolgokat. Valaki felvilágosítana pár valós élethelyzettel? (mondjuk kötél vágásra gondoltam, de arra szerintem a sima is jó)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#141) Csabro válasza Tomi_Sci (#140) üzenetére


Csabro
tag

Semmire az ég világon.

Talán fához találták ki, de ahhoz meg rövid és hamar is kikopik az éle.

(#142) macikos válasza Tomi_Sci (#140) üzenetére


macikos
addikt

Hogyhogy mire? Próbálj meg egy jó vastag kötelet elvágni egyenes pengéjű késsel és recéssel. A recéssel fűrészelve sokkal gyorsabban haladsz.

A kenyérvágó kés se véletlenül fűréses. Azzal mindig jobban, hatékonyabban lehet vágni, csak ugye a vágás nem lesz szép + nehezebb az élezése.

(#143) sanzi89


sanzi89
addikt

Túrázáshoz, sátrazáshoz, kempingezéshez keresek valami jó multifunkciós kést. Az alábbiakat néztem ki:
Wenger Hardwoods 55
Wenger Ranger 55/79
Victorinox Forester

Esetleg valaki ajánlja valamelyiket, tud-e infót a késekről? Bármilyen vélemény jöhet. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#144) sanzi89 válasza sanzi89 (#143) üzenetére


sanzi89
addikt

Egyre inkább a Wenger felé húz a szívem. Lényegében erre a két típusra szűkült a kör:
Wenger RangeGrip 79
Wenger New Ranger 55

Illetve gondolkozom egy Wenger övtokon is.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#145) benvolio válasza sanzi89 (#144) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem van egy régi kis Wenger /ilyesmi/. Minőségi kis bicskák ezek, mert még nem hullt szét a kulcsok között a kis táskámban, mint a a noném koppintása volt és ezzel tényleg lehet konzervet is felbontani és a szőrt is levágja a karodról ha kell. :) Szolid megjelenésű, használható kis bicskák, ha durvábbra vágysz, akkor egy Walther. ;]

(#146) sanzi89 válasza benvolio (#145) üzenetére


sanzi89
addikt

Végül egy Victorinox Forester (0.8361) lett. Eddig nagyon tetszik, a gyári éle elég brutális. A kérdésem is ehhez kapcsolódna, hogy miként kell élezni egy ilyen hullámos pengét? Perpill otthon mindent egy Fiskars élezővel élezünk, az otthoni, sima Fiskars késekhez nagyon bevált, de azoknak kicsit más a penge kialakításuk. Erről valaki esetleg tud valamit?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#147) sanzi89 válasza sanzi89 (#146) üzenetére


sanzi89
addikt

A Victorinox ezt az élezőt ajánlja a késhez. Az élezésben teljesen analfabéta vagyok, ezért nem rizikóznék meg egy fenőkövet, mert valószínűleg csak elrontanám. Ez ehhez a pengetípushoz vaó, jó lenne az élszög, bolond biztos megoldás. Vélemény?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#148) benvolio válasza sanzi89 (#146) üzenetére


benvolio
őstag

Ez az egyik módja a fogazott penge élezésnek, de ha hozzá ajánlják az általad linkelt élezőt akkor azzal egyszerűbb lesz és olcsóbb is.

(#149) jookomak válasza sanzi89 (#147) üzenetére


jookomak
őstag

A spyderco sharpmaker tényleg nagyon jó, sokféle kést meg lehet élezni rajta, bírja a durvább acélokat is, ellenben drága.
Egyébként azt javaslom, ha van még rá keret, erdőbe érdemes venni egy fixpengést is. Ez az egyik legolcsóbb, de emellett minőségi kés: [link]

(#150) sanzi89 válasza jookomak (#149) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak kempingezéshez, túrázáshoz kellett egy kés, 95%-ban kajáláshoz, főzéshez kisegítésnek. Így bedobok a táskába még egy villát, kanalat és kész a mini tábori konyha. Eredetileg fixpengés késen gondolkodtam, de nem használnám ki az előnyeit, így lett ez.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.