Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Szeretnék egy kis, zsebben hordható mindenest. Ezt néztem ki: Sanremu 4024 Érdekes, hogy a színes vagy a golden verzót választva más a penge alakja, és rajta az írás is. Jelent ez valódi különbséget?

A penge alakja lehet, hogy a fénytörés miatt más, de a felirat???

[ Szerkesztve ]

-

(#752) gojko.m válasza Dr.NX (#747) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nem tudom mennyi létjogosultsága van egy ilyen kártyakésnek?
Egyrészt, napi használatban biztos nem lesz. Mondjuk el lehet a pénztárcában, arra várva, hogy egyszer vészhelyzetben elővesszük, szépen összehajtogatjuk, és talán jó lesz egy ruhából kilógó cérnaszál elvágására.
Másrészt, nem hinném, hogy egy lapon lehetne említeni az anyagát egy normálisabb késacéllal. Ha ez meg nem számít, akkor levélbontogatásra megteszi egy ilyen műanyag levélbontó kés is. De még jobban jársz, ha egy normális késsel fából faragsz magadnak egyet. :DDD

(#753) Dr.NX válasza gojko.m (#752) üzenetére


Dr.NX
addikt

:D
Kösz az inputot!

Most elkezdtem nézegetni az eredetit, szállítással 15GBP (kb. 5500 Ft).
Ez eléggé tetszik, kezd elfogni a must-have érzés. Jóval drágább, de cserébe valószínűleg vág is. Egy késnél mondjuk az annyira nem baj.

http://www.iainsinclair.com/en/knives/cardsharp2-black.html

Elfogadom a sütiket.

(#754) peestike válasza Dr.NX (#753) üzenetére


peestike
senior tag

Ezzel kapcsolatban nem láttátok véletlenül valahol, hogy mit takar a "black stainless steel"? Kíváncsi lennék, hogy milyen anyag valójában. :)
Próbáltam guglizni, de nem volt a barátom... Vagy csak elsiklottam felette...
Biliacél még simán lehet :))

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#755) ZolkoW


ZolkoW
őstag

tudom, kicsit hosszú a pengéje (az adatoknál kicsit rosszul volt megadva..), és nem vagyok büszke rá, de egy zseniális Spyderco Tenacious másolat jött nemrég ebayről 3 ezerért... ami végképp égő, hogy elgyengültem, és rendeltem egyet narancssárga markolattal is :D nem linkelek, mert vesszenek a hamisítványok, de nem tudtam otthagyni :U

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#756) gojko.m válasza Dr.NX (#753) üzenetére


gojko.m
senior tag

Rendben. Ennek valószínűleg már jobb minősége lehet. De továbbra is kételyeim vannak. Lehet, hogy a 007-es ügynök hasznát venné egy ilyen cuccnak a küldetésén, de nem biztos, hogy ez a mindennapokban is beválik. És ezt nem a fikázás kedvéért, hanem tapasztalatból mondom. Én is vettem régebben egy bankkártya méretű multiszerszámot, amit azóta se vettem elő a tárcámból. Szóval, a "hasznos kézi szerszám a mindennapokban" címet nehezen nyernék el nálam az ilyen kártyás cuccok. Pedig díjazom az ötletességüket...

[ Szerkesztve ]

(#757) peestike válasza ZolkoW (#755) üzenetére


peestike
senior tag

Szerintem is teljesen rendben van annyiért, nekem aliról van egy. :DDD
Sokkal többet az eredeti se nyújt ebben a kategóriában, én legalábbis így gondolom.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#758) ZolkoW válasza gojko.m (#756) üzenetére


ZolkoW
őstag

a kártyásat, és a kulcstartós minikéseket is nézegettem már, végül egyiket sem vettem, de az utóbbi is megérhet egy misét.. egy kb. 4 centis elemlámpát hordok a kulccsomómon, azt is imádom, és néha használom is :)

a Tenacious eredetije is zseniális kés szerintem, annyira el van találva mindene, legalábbis ha a hamisítványa ennyire jó :D eléggé keresnem kellett a különbségeket, hogy megtaláljam őket.. legfeltűnőbb,
hogy más csavarokkal szerelték rá a scale-eket. valazeg kidolgozásban is elmarad a nem látszó részeken,
de ebből lehet egy az autóban, egy a szerszámos táskában, stb.. természetesen továbbra is vesszenek a hamisítványok ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#759) gojko.m válasza ZolkoW (#758) üzenetére


gojko.m
senior tag

Valószínűleg embere, meg szokása válogatja, de nekem jobban bejönnek a kulcstartóra pakolható kütyük. Gyakrabban megfordul a kezemben a kulcscsomóm, így könnyebben munkára fogok bármit, ami rajta található. :)

(#760) Dr.NX válasza gojko.m (#756) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi a véleményt, nem veszem fikázásnak, pont ilyen IRL véleményre voltam kíváncsi.
Végül megrendeltem az egydolláros kártyakést, de tervezek venni egy rendes bicskát is, most nézegetem, hogy milyen lock mechanizmusok vannak és nekem melyik lenne jó. Ebben a fázisban hetek-hónapok eltelhetnek review-k, youtube videók, fórumok böngészésével. :)
Nézegetem még a Victorinox multifunkciós bicskát is, valami szerényebbet, ami nem néz ki úgy mint Inspector Gadget.

Elfogadom a sütiket.

(#761) Zafi


Zafi
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy nagy fejesgörbét, Révész mester munkái tetszenek! Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ti kit ajánlanátok? Vagy nyugodtan megvehetem?

(#762) Endii


Endii
tag

Üdv!

Mora késekről vélemények? Tapasztalatok?
Companion 125 Years Edition néztem ki. Esetleg még a fekete verziót.
Évi pár alkalommal lenne csak használva. (Vagy ha nagyon megkedvelem minden nap. (:) Túrázás illetve egyéb szabadtéri móka...

Előre is köszi!

Üdv E!

[ Szerkesztve ]

(#763) lugosi válasza Endii (#762) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak ajánlani tudom a márkát. Szerintem a legjobb ár / érték arányú kések. Nekem companion heavy duty van, csak jót tudok róla mondani (felhasználási terület azonos azzal amit írsz).

(#764) gojko.m válasza lugosi (#763) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nemrégiben én is vettem vettem egy Morát (Mora Robust). Igaz, nem sokat használtam még, inkább csak próbálgattam, de nagyon megtetszett. Pedig korábban voltak ellenérzéseim a Mora késekkel kapcsolatban. Leginkább a műanyag markolat és tok miatt. De kézbe véve egész kellemes és kényelmes a fogása ennek a gumi-kemény műanyag párosításnak. Talán majd később, ha gyakrabban viszem túrákra, akkor megajándékozom egy bőrtokkal. :)

A vásárlás előtt és után is néztem néhány extrém nyúzópróba videót. Amikből az derült ki számomra, hogyha elég kitartóan próbálkozik valaki, akkor - természetesen - szét tudja verni. Viszont, ha ennyire erőteljes erőbehatások kellenek ahhoz, hogy megrongálódjon, akkor normális használat mellett örök életű. :D

Ami egy kicsit aggaszt, hogy korábban rozsdamentes acélból készült késeket vittem magammal. Ennek meg szénacél pengéje van, ami egy kicsit nagyobb odafigyelést igényel, ha nem szeretnénk rozsdafoltokat.

Kíváncsi is lennék, hogy mik a tapasztalatok? Ti hogyan kezelitek, tartjátok tisztán a szénacél pengéket?

(#765) lugosi válasza gojko.m (#764) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én - szégyen, nem szégyen - minimálisan foglalkozok vele. Szárazra van törölve, talán amennyi az ember kezének a zsírossága, annyi van rajta ami vagy elzárja a levegő nedvességtartalmától, vagy nem. De nincs vele gond.
Amúgy vigyázok a cuccaimra, de így a késeknél túlzásba nem viszem.

(#766) hulkdefy válasza Zafi (#761) üzenetére


hulkdefy
csendes tag

Révész mesteres késem nincs de Nagy Istvanos van, azt nagyon tudom ajanlani, nekem egy cell nyelű francia szalonnazo van, fateromnak meg egy agancs nyelű fejesgörbe, évekóta meg van mindennap azzal uzsonnazok melohelyemen, es azonkivül hogy meghuzom acelon meg nem kellet hozzanyuljak. Bar mar laccik az elen hogy raferne egy ujra élezés. Nem is dragak, olyan 6-7 ezer korul vannak most azthiszem.

(#767) benfolds válasza gojko.m (#764) üzenetére


benfolds
őstag

ezeket tényleg tudja?

(#768) lugosi válasza benfolds (#767) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igaz, hogy nem drága cucc, de azért szerintem senki sem fogja ezeket végigcsinálni a sajátjával. Szóval szerintem nem biztos, hogy erre kapsz tapasztalati infót.
De szerintem ha véletlenül csak a felét tudná, mint ami a videóban van, az is nagyon meggyőző lenne.

(#769) gojko.m válasza benfolds (#767) üzenetére


gojko.m
senior tag

Remélem nem várod el tőlem, hogy kipróbáljam? :DDD

Szerintem, senki nem azért vesz meg egy kést, hogy azután téglát meg szöget vágjon vele. Ezek a tesztek erősen a penge teherbírásának a határait feszegetik, és kimerítik a nem rendeltetésszerű használat fogalmát. Persze, ettől függetlenül szeretem én is az ilyen videókat. Jó tudni, hogy vannak még rejtett tartalékok a késedben. :D

Amit eddig kipróbáltam az a papír teszt, egy kis szőr borotválás, tollas ág készítése, zöldség szeletelés. Eddig meggyőző volt. Nagyon jó éle van. Talán, a zöldség szeletelés fura egy ilyen vastagabb pengével. Szépen vágta a paradicsomot, de más mint egy vékony pengés konyhai kés. Na, de nem is annak vettem...

Ha már extrém teszt videó, akkor itt egy másik. Ebben nem Robust-ot kínoznak halálra, de ez is strapabíró Mora kés. Igaz, a végén sikerül kifárasztani a cölöpverő kalapáccsal. :W

(#770) gojko.m válasza lugosi (#768) üzenetére


gojko.m
senior tag

+1 :K

(#771) Endii válasza lugosi (#763) üzenetére


Endii
tag

Köszi az infót!
Más is csak ajánlani tudta.
Az élét mennyire tartja?

(#772) Zafi válasza hulkdefy (#766) üzenetére


Zafi
tag

Köszönöm a segítséget!

(#773) lugosi válasza Endii (#771) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem kifejezetten jól. És élezni is könnyű normál kövön. Nekem a nagyobb élszögű verzió van (nem annyira lehet élesre élezni, mint a kisebb élszögűt, de jobban tartja az élt, illetve kevésbé sérülékeny), de ezek szénacélok, így jobb a kopásállóságuk és az éltartásuk, mint a rozsdamenteseknek.

(#774) benfolds válasza gojko.m (#769) üzenetére


benfolds
őstag

nagyon bejött így hirtelen. szerinted konyhába is jó, vagy oda más való?

(#775) lugosi válasza benfolds (#774) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem oda túl vastag a pengéje.

(#776) gojko.m válasza benfolds (#774) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ha rendszeres konyhai munkához kell, akkor én sem ajánlom a vastag penge miatt. Nem azt jelenti, hogy nem megoldhatók vele a konyhai vágások és szeletelések, de nem túl kényelmes ilyen célra.

Úgy tudom a Fiskars gyárt jó konyhakéseket. De nem tudok véleményt mondani róluk, mert nekem egyenlőre megteszi az otthoni noname konyhakés készlet. ;)

(#777) ZolkoW válasza gojko.m (#776) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem gondoltam, hogy valaha erről írok majd fórumban, de a Fiskarssal nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak, és árban sem vészes.. azt gondolná az ember, hogy egy kenyérszeletelő kést ("recés" éllel) nem olyan nagy dolog rendesen megcsinálni, de konkrétan három másik van már, ami sz*r, míg a Fiskars hibátlan. Ezek kívül mondjuk csak ollóink vannak a márkából :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#778) benfolds válasza gojko.m (#776) üzenetére


benfolds
őstag

nem tudom hogy bírod ki, hogy noname kést használj a konyhában, amikor egy ilyen csoda ott lapul a fiókban. :DDD
én leggyakrabban a konyhában használok kést, de nem vagyok megelégedve az ikeás készlettel. kb minden másnap élezni kell. túrázáshoz van pár jó késem, de évente háromszor ha használom őket, akkor is csak olyan "komoly" feladatokra, mint a gomba szeletelés vagy nyárs faragás. szóval oda majdnem jó lenne akármi, a konyhába meg kéne egy sokkal jobb. megnézem ezeket a fiskarsokat, mondjuk a mora, mint márka is elég szimpatikus lett.

(#779) gojko.m válasza benfolds (#778) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az egy dolog, hogy egy késnek éltartó és erős pengéje van, viszont sok múlik a formáján is. (De mintha erről nemrégiben írtak volna már a fórumtársak.) Így lehet, hogy nekem is gyakrabban kell éleznem a jelenlegi konyhakéseket, de ha számomra jobban passzol az adott feladathoz, akkor inkább azt használom.

Egyébként az acélpengés konyhakések mellé került egy kerámia kés is az utóbbi években. Nekem az vált személyes kedvencemmé a konyhában. No, de azt meg nem vinném el erdőjárásra. :D

Találtam egy témához kapcsolódó cikket és videót:
Konyhakések tesztje: csak egy maradhat

(#780) jookomak


jookomak
őstag

Én azt mondom bármit, csak fiskarst ne. Ollóik valóban jók, kenyérvágó kés is, de az összes többi nem állja meg a helyét. Okos emberek azt mondják, a konyhába elég két kés. Egy nagy, és egy kicsi. A nagy ízlés kérdése, lehet japán vonal (santoku) vagy európai séf kés. Ezzel a kettővel mindent meg tudtam oldani eddig. A filéző, csontozó, halazó, kisebb, nagyobb, vékony, szerintem mind felesleges faxni. Mire mindezt kifizeted, akkor már veszel hozzá késtartó blokkot, mert azt úgy illik, akkor már majdnem ott vagy, mintha vennél egy normális konyhakést. Olcsóból esetleg még szóba jöhet a tramontina.

(#781) benfolds


benfolds
őstag

csekkolom, köszi. valahogy konyhában is mindig egy viszonylag pici ikeás kést választok a sok közül. talán azért, mert ugyanazzal vágom a kenyeret, mint amivel falatozok, nagy késsel meg eléggé bajosan lehetne csak falatozni. ahogy az előttem szóló is mondta, tényleg kéne egy kisebb és egy nagyobb jó kés a konyhába, és meg is volnék.

(#782) Dr.NX válasza peestike (#754) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én az úgynevezett megkérdezéses módszerrel ezt derítettem ki:
"The steel used for Cardsharp blade is 420 series surgical stainless steel.
regards
Sinclair Fulfilment Team"

Egyébként azt hiszem, meg is van a kiszemelt bicskám:
Sanrenmu 7092 line lock multifunkciós változat
A Gearbesten a 7092 csak az alap változatban kapható.

Ez a Sanrenmu 7063 volt még tegnap a favorit az axis lock miatt, de a 7092 jobban tetszik.

Elfogadom a sütiket.

(#783) benfolds válasza Dr.NX (#782) üzenetére


benfolds
őstag

ehhez mit szólsz? van titánium bevonatú pengével is, de állítólag az könnyen kopik.

(#784) Dr.NX válasza benfolds (#783) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen, köszi, nézegettem a Ganzokat is, tetszik is, de szeretnék pengehosszban 8 cm alatt maradni.

Elfogadom a sütiket.

(#785) lugosi válasza Dr.NX (#782) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem tűnik rossznak amit választottál, én legalábbis szeretem ha vannak plusz funkciók. Én is általában kétféleképpen választok, vagy legyen multifunkciós és úgy általában jól használható, vagy pedig legyen egyfunkciós, de akkor az abban legyen tényleg nagyon jó.

(#786) benfolds válasza Dr.NX (#784) üzenetére


benfolds
őstag

van belőle kisebb is, 7,7 centis 440C pengével, többféle g10 és karbon markolattal.

[ Szerkesztve ]

(#787) Dr.NX válasza benfolds (#786) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi, ez is nagyon jó! Akkor folytatódik az agyalás. :)

Elfogadom a sütiket.

(#788) Gabenga


Gabenga
csendes tag

Üdv
Érdeklődni szeretnék, hogy ti milyen kést ajánlanátok. Főként gombázni, horgászni használnám. Nem árt ha kicsit strapabíró az éle, mert előszeretettel vagdosok, faragok botokat is. Mindenképpen bicska kellene. Nézegtem a victorinoxos bicskákat, nem tűnnek rossznak, csak nem tudom abban az árban amit én rászánok nincs e jobb. A Nagy Istvános horgászbicskát néztem még, az sem tűnik rossznak, de nincs a márkával tapasztalatom. Felső határ egyébként 10k lenne.

[ Szerkesztve ]

(#789) Dr.NX válasza Dr.NX (#782) üzenetére


Dr.NX
addikt

Egy kis pontosítás, nehogy félrevezesse az idetévedőket:
A multifunkciós verzióban (Sanrenmu 7092 SUX) nincs liner lock mechanizmus! Gondolom az extra funkciók miatt nincs hely benne. Valami minimális lock van, de én nem bíznám rá az ujjaimat.
Liner lock csak a sima (Sanrenmu 7092 LUX) modelben van.

Elfogadom a sütiket.

(#790) lugosi válasza Dr.NX (#789) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sanrenmu 7092 SUX --- mondjuk a terméknevet átgondolhatták volna jobban. :D

(#791) Dr.NX válasza lugosi (#790) üzenetére


Dr.NX
addikt

:D
Így jó, ezzel pont hogy megkülönböztették a luxus verziótól. :)

Elfogadom a sütiket.

(#792) lugosi válasza Dr.NX (#791) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Végül is 😀

(#793) benfolds válasza Dr.NX (#787) üzenetére


benfolds
őstag

én tuti, hogy a ganzót választanám. szerintem szebb is, az penge is jobb, meg azért a márkának is nagyobb respektje van. volt egy sanrenmu-m, egy pici falatozókés, elegáns, italian designnal (legalábbi a kínaiak így hívták), nagyon szép rózsafa nyéllel (legalábbis a kínaiak így nevezték el), de sok mindenre nem tudtam volna használni, úgyhogy nézegettem-tapogattam egy ideig, aztán amikor meguntam, elpasszoltam.

(#794) benfolds válasza lugosi (#790) üzenetére


benfolds
őstag

a kínaiak nagyon nagy mesterei a minél hülyébb nevek adásának. már eleve a sanrenmu is...komolyan, mintha az lenne a céljuk, hogy minél gagyibb hangzású nevet adjanak a termékeiknek.

(#795) Dr.NX válasza benfolds (#794) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kíváncsiságból beírtam a google translate-be a sanrenmut: angolul three-edged wood :)
Kínai neveken nem akadok ki, a telefonom "vörös rizs".

Elfogadom a sütiket.

(#796) benfolds válasza Dr.NX (#795) üzenetére


benfolds
őstag

nahát, nem is gondoltam volna, hogy a sanrenmu-nak van jelentése...:) azt hittem, hogy csak a szokás elv alapján valami angol szóra hasonlító nevet akartak neki adni (san remo, jó ez mondjuk nem angol).

(#797) Rivaul


Rivaul
addikt

Hali. Anno iskolás koromba 6-7 évig hordtam egyetlen villanót magamnál. Nagyon imádtam, pedig egy olcsó kés volt. Mikor évekkel ezelőtt elhagytam akkor borzasztóan sajnáltam. Mindig mikor késes, piac, stb fele jártam akkor végignéztem hátha találok egy olyat. Neten is böngésztem sokszor mikor eszembe jutott de mivel nem tudtam se típust se semmit így nem is jártam sikerrel. Erre tegnap lemegyek a vidéki kis barkácsboltba és ott volt 1430 forintért életem kicsi szerelme :C

Ugyan két változat van. Az enyém pengéjének a vége kb 2 centibe fogazott volt de azon kívül minden hajszálra ugyan az. A sima penge sem zavar, egyből meg is vettem ennyiért.

Jó fajsúlyos darab. Rozsdamentes vastag penge. Full alu ház. Nagyon pontos és szépen megmunkált összeszerelés. Remélem ismét legalább 6-7 évig hű társam lesz, de igyekszek jóval tovább magam mellett tudni. Akit egy olcsó de nem gagyi és masszív kés érdekel az az extol kínálatában megtalálja számos oldalon gombokért.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#798) ZolkoW válasza Rivaul (#797) üzenetére


ZolkoW
őstag

épp akartam írni, hogy az Extolnál láttam ilyet :)
Nagyon hasonlóm van Crivit márkajelzéssel (Lidl), az is valami nagyon olcsó volt, egy furcsaság van benne, hogy a lock becsukott állapotban is lockolja. az félig fogazott, mondjuk én ezt kevésbé szeretem benne, almaszeletelésnél inkább zavar ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#799) Rivaul válasza ZolkoW (#798) üzenetére


Rivaul
addikt

Almaszelésnél valóban idegesítő lehet :D Itt nem zár a lock csukott állapotba. Viszont nyitottba mint a beton, lötyögés mentes és nem tartok tőle hogy egy rossz mozdulatnál elviszi pár ujjam mert becsukódik :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#800) gojko.m válasza Rivaul (#799) üzenetére


gojko.m
senior tag

Úgy tudom, becsukott pengénél nem kell zárnia az axis lock-nak. Csak annyira tartja a pengét, hogy mozgatva, rázogatva ne nyíljon, de egy kézzel könnyen nyitható maradjon.

Nekem elég ellentmondásos érzéseim vannak az Extol termékekkel kapcsolatban. Olcsó cuccaik vannak. Ehhez képest a szerszámaik (pl. fafúró, körfűrészlap) elég jól használhatók. Viszont van egy extol premium vadászkésem. Arra jó, hogy a bozótot csapkodjam vele, meg ne kelljen félteni, hogy tönkremegy vagy elveszik. Viszont nem éltartó, nem igazán alkalmas pl. finomabb faragásokhoz, vágásokhoz. (itt egy másik vélemény a késről).

A bicskád mennyire éltartó? Illetve mennyire alkalmas finomabb munkákra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.