Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) Matthewus válasza DS39 (#40499) üzenetére


Matthewus
őstag

Kis piac vagyunk mi ahhoz.
Mindenhol Google van, kivétel USA, Oroszország, Kína.

(#40502) DS39 válasza Matthewus (#40501) üzenetére


DS39
nagyúr

azért így már más, azt hittem hogy USA only, mert "csak" ~ 300 milliós piac, de ha Kína és a ruszkik is érintettek.. :)

(#40503) sz.balazs.95 válasza Matthewus (#40501) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

viszont nem mindenhol lett Yahoo-ra cserélve.
Pl. Oroszországban, és egy két "rokon" országban (pontosan nem tudom melyekben, de pl. asszem Ukrajnában igen) a Yandex, vagy más néven Яндекс lett az alapértelmezett kereső, ha jól tudom.
Kínában meg a BaiDu, azaz 百度 lett asszem.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40504) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#40503) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

/kifutottam a szerkesztési időből. :B /
Ez egyébként egy logikus lépés, hogy pont ezeken a helyeken, pont ezeket a keresőket állították be alapértelmezetten, ugyanis a Yahoo az USA-ban a legnépszerűbb, a Yandex keleten igen kedvelt, a BaiDu meg a vezető kereső Kínában.
A többi helyen 90+ %-os kugli fölény van.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40505) DS39


DS39
nagyúr

ebben a hsz-ben lévő képen a Firefox navibar szélén van egy időjárás addon, vki tudja mi a neve?

illetve milyen jó időjárás kiegészítők vannak, amiket be lehet rakni oda? és nem csak egy gomb az egész, hanem pár napi előrejelzést kiír oda.

[ Szerkesztve ]

(#40506) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A FF-ban hogy lehet megoldani, hogy olyan gyorshívó legyen, mint az Operában? Milyen addont kell telepíteni? Mert speed dial-ra elég sok találatot ad.

Úgy rémlik, mintha láttam volna FF-et, amin nem csak egy gyorshívó volt, hanem még a gyorshívóban is fülek között lehetett navigálni. Ahol akár tematiksan is ki lehetett rakni a legfontosabb oldalakat külön oldalakra.

(#40507) csako válasza DS39 (#40505) üzenetére


csako
veterán

Ez lehet az. Sajnos többet nem tudok mondani, nem használok ilyeneket a böngészőhöz.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40508) flesh válasza NoOne1976 (#40506) üzenetére


flesh
aktív tag

Ez lehet az, lehet fuleket /lapokat/ is csinálni, én is ezt használom.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#40509) sz.balazs.95 válasza flesh (#40508) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezt én is használtam egy időben.
Nem olyan szépen kidolgozott megjelenésre, mint az Operás megoldás, de funkcionalitásban a sokszorosát nyújtja. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40510) DS39 válasza csako (#40507) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. kár, hogy a 31 ESR-rel nem kompatibilis, majd holnap megnézem FF 34-gyel mit tud. :)

(#40511) #77081088


#77081088
törölt tag

Üdv!

Erre tud valaki megoldást?
Köszönöm szépen előre is! :R

(#40512) DS39 válasza #77081088 (#40511) üzenetére


DS39
nagyúr

engedélyezd a sütiket, a Beállítások / Adatvédelem alatt, ne törlődjenek böngésző bezárásakor, és a CCleaner se törölje azokat a Firefox esetében.
a másik (bár nem tudom gondoltál-e ilyenre is) hogy ugyanazon oldalon egyszerre csak egyféle felhasználóval tudsz bejelentkezni függetlenül attól hogy több fület nyitsz. (kivéve ha az privát fül vagy ablak, de ebben az esetben bezáráskor törlődik a session mindenképpen)

[ Szerkesztve ]

(#40513) #77081088 válasza DS39 (#40512) üzenetére


#77081088
törölt tag

Nem zárom be a böngészőt, csak lapot váltok, rákattintok az adott weboldalra, és újbóli bejelentkezést kér. Ezt eddig nem produkálta. Az említett beállítások pedig úgy vannak ahogy mondtad. Ezért nem értem eme jelenséget.

(#40514) DS39 válasza #77081088 (#40513) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor az adott oldalon lejár a bejelentkezési session. pl itt a PH-n is az "időkorlát nélküli"-t kell bepipálni legalább ehhez a három közül, más oldalakon is van ilyen, gmail, stb. hogy maradjon bejelentkezve.
a netbankok, illetve közmű szolgáltatók oldalain általában 5-10 perc inaktívitási idő van.
ha ezek is megvoltak, akkor nincs ötletem. :F

[ Szerkesztve ]

(#40515) #41133696 válasza kispx (#40494) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#40516) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Olyat lehet, hogy egy megadott urlt megnyitva automatikusan zárja be azt a tabot? Pl van egy oldalon 10 link, mindre rányomok hogy nyissa meg új tabon, de ha köztük van ez a megadott, akkor azt zárja is be egyből?

(#40517) #77081088 válasza DS39 (#40514) üzenetére


#77081088
törölt tag

Pont ez az, hogy ezt én soha sem pipálgattam itt ph-n sem,és nem volt ilyen jellegű problémám. Az említett hivatalos oldalakat én is ismerem,tudom hogy így működnek. Egyéb nem hivatalos weboldalakon történő bejelentkezés több ablakban,és nem történt korábban ilyen.
Azért köszönöm a a segítőkészségedet! :R

(#40518) Immy válasza DS39 (#40497) üzenetére


Immy
őstag

Bízzunk benne, hogy a közeljövőben bele teszik :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#40519) konigjanos


konigjanos
senior tag

Két dologban kérném a segítségeteket:
(34-es verziót használok)
Lefuttattam az Advanced System Care Pro programot, több dolgot elállított a firefoxban (törölte a kezdőlapot is) és azóta nem működik a ctrl shift t billentyűkombináció a bezárt lap visszaállításra. Keresgéltem google-ban, azt találtam, hogy az about:configban ezt a két értéket kell átírni 0-ra.
browser.sessionstore.max_tabs_undo: 0
browser.sessionstore.max_windows_undo: 0
de továbbra sem jó.
A másik: a könyvjelző eszköztárban sorban rakom használat szerint a könyvjelzőket, de véletlenszerűen visszaáll egy másik sorrendre. Lehet, hogy a sync csinálja? ötlet?
Előre is köszönöm!

(#40520) ceia válasza konigjanos (#40519) üzenetére


ceia
őstag

Szerintem arra a kettőre pont nem nulla kell, hanem ezekkel tudod megadni, hogy hány megnyitott fülre illetve ablakra emlékezzen. Nekem ezek vannak alapbeállítás szerint:
browser.sessionstore.max_tabs_undo = 10
browser.sessionstore.max_windows_undo = 3
A könyvjelző eszköztárra nem tudok mit mondani, én nem használom és a syncet sem :P

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#40521) konigjanos válasza ceia (#40520) üzenetére


konigjanos
senior tag

Ez volt a gond, köszönöm!

(#40522) DS39 válasza Immy (#40518) üzenetére


DS39
nagyúr

amúgy addig is lehet rá használni az InstantFox-ot.
Be lehet kapcsolni, hogy betűre hivatkozás nélkül is keressen, mint ahogy az IE11-ben is működik. (vagy ahhoz egész hasonlóan)

(#40523) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már ilyennel?Akkor ugrik fel mikor üres lapot nyitok meg,vagyis új lapot.

Probléma

Nem találtam semmit,ráadásul az egyik vizsgálat az avastal készült

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40524) netpeti98 válasza Pityu. (#40523) üzenetére


netpeti98
addikt

Egész rendszer vizsgálat kéne, nemcsak a Firefoxot kell nézni.

(#40525) Pityu. válasza netpeti98 (#40524) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tegnap este meg volt ,nem volt semmi gond sem.Általában Malwarebytes Anti-Malware szoktam vizsgálatot csinálni ,mert be vált.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40526) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Jó is az a programocska :R szeressük :K De ha elfogadsz egy dolgot , akkor javaslom egy programocska használatát ami ráadásul magyarul kommunikál szintén :[Unchecky] Szeretni fogod TE is :K Nem enged háttérben sunyin telepedni egy-egy programba belelopott/épült egyéb programokat ,kártevőt stb... másik jó dolog : [Toolbar Cleaner] ezzel kitudod pucolni böngészőid :U

[ Szerkesztve ]

(#40527) Pityu. válasza _DiEGO_ (#40526) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi az elsőt kipróbálom,de toolbarokat nem használok és nincs is települve.Viszont a Malwarebytes Anti-Malware talált már meg olyan dolgot amit az avast nem is jelzett.

Ja és tényleg a Malwarebytes Anti-Malware 2 es verzió hogy szuperál nálad?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40528) _DiEGO_ válasza Pityu. (#40527) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Avast felejtős ... uninstall le :K nyugodtan :R s..rt se ér :( ( hozzáteszem sajnos )

Ja és ment PM

[ Szerkesztve ]

(#40529) BullZeye válasza _DiEGO_ (#40528) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nem avast, akkor mi?

(#40530) Vakegérke válasza BullZeye (#40529) üzenetére


Vakegérke
veterán

Panda Cloud

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40531) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A Firefoxban mi a legegyszerűbb módja egy oldal kedvencekhez való hozzáadásának?

Olyanra gondolok, mint az Operában volt a Könyvjelző menüsor könyvjelző a laphoz. Kettő kattintás volt az egész.

Itt a jobbklikk, majd oldal hozzáadása a könyvjelzőkhöz? (Csak volt olyan oldal, ahol ez nem működött, mert valami videónak érzékelte.)

(#40532) sz.balazs.95 válasza NoOne1976 (#40531) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Alapból a jobb felső részen van egy kis csillag, arra kell rákattintani. ilyenkor a nem rendezett könyvjelzőkhöz kerül, és ha máshova akarod rakni, akkor még egyszer rá kell kattintani, és akkor tudod átnevezni és áthelyezni is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40533) csako válasza NoOne1976 (#40531) üzenetére


csako
veterán

Mivel nálam nyitva van legtöbbször a könyvjelző oldalsáv, ezért úgy szoktam, hogy a fület megfogom és behúzom a könyvjelzők közé a kívánt helyre.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40534) sanyi73


sanyi73
csendes tag

Szia mindenkinek!Nem tudom hogy jó helyen vagyok e.Nekem olyan problémám van a mozillával,hogy csak akkor tölt vagy csinál bármit ha közben mozgatom az egeret.Ez a böngésző hibája vagy az egéré vagy mi lehet?Próbáltam régebbi verziót is megkerestem a legfrissebb flash playert is de semmi.Ja és pár videó is csak úgy folyamatos ha mozgatom közbe az egeret.Minden tanácsot örömmel fogadok.Köszönöm!

(#40535) sz.balazs.95 válasza sanyi73 (#40534) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez érdekes, én még nem vettem észre ezt a dolgot az én gépemen.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40536) Pityu. válasza BullZeye (#40529) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az a baj tudod,ez olyan mint amikor vásárolni akarsz valamit,már majdnem biztos vagy benne ,hogy neked az a cucc kell,erre olvasol negatív hozzászólást és megint el bizonytalanodsz.Kinek mi válik be vagy kinek mi a szar,pl van aki dicsérte a nod32 őt,hát nekem pl az többet nem kéne.Avastal még igazán nem volt problémám,bár mellette még van fent pár progi a biztonság kedvéért.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40537) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Hogyan tudom a Mozilla Firefoxot frissíteni újabbra úgy, hogy a Bookmark jaim megmaradjanak ? és amikor befrissült, akkor ne az új kinézete legyen, hanem a régies ?

köszi

Itt egy képernyőmentés arról, hogy hanyas Firefoxom van és, hogy mit értek a régies kinézet alatt(balra fent a menüsor).

köszi

(#40538) sz.balazs.95 válasza Orionk (#40537) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a frissítéssel nem vesznek el a könyvjelzők.
a régi kinézethez van add-on, bár a nevét nem tudom.
(én tökéletesen meg vagyok elégedve az australis-szal, így nem foglalkoztat a kérdés. egyedül az újratöltés gomb helye zavart nagyon eleinte, de megszoktam nehezen :D )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40539) Gizmo94 válasza Pityu. (#40536) üzenetére


Gizmo94
veterán

Sziasztok!

Másnak is van hasonló problémája esetleg? A képen látható módon zabálja a memóriát, akár bekapcsolom a hardware accelerationt flashnél vagy sem. Bármit csinálok, felmegy szépen egymillió fölé, 1.3. körül pedig fagy. Van, hogy sokkal korábban is, átlagosan 15 percenként összeomlik a róka. Ha otthagyom a gépet, mire visszamegyek tuti, hogy már megfeküdt. Videok youtube-on szaggatnak, képek egy idő múlva nem töltődnek be, fagy az egész. Már ott tartok, hogy kénytelen leszek lecserélni, mert ez totál idegbaj. Kipróbáltam a tálcára rakós memóriacsökkentő megoldást, nem ért semmit, egy idő múlva akkor is fagyott. Valakinek valami ötlete? Ja, legújabb verzió, de már hónapok óta ilyen az összes frissítésével. House call, Malwarebytes,superantispyware , stb. lefuttatva, Kasspersky rescue disc szintén, no virus. Minden hibátlanul fut a gépen, csak a firefox kerget az őrületbe. :(

(#40540) Orionk válasza sz.balazs.95 (#40538) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi

Ha a bookmark-ok nem vesznek el, akkor mi veszik el ? ,mert olyan nem létezik, hogy tökéletesen befrissítsen és minden megmaradjon...
Van például egy Fast Dial nevű addonom, ami gondolom elveszik, vagy megmarad ?, vagy fel kell írnom mindent, hogy mi volt a régiben ?, hogy frissítés után mindent újra megtaláljak ?

Ha valaki tud abban segíteni, hogy melyik az az addon, ami a régi kinézetet adja, akkor köszönöm szépen.

(#40541) Gizmo94 válasza Orionk (#40540) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem veszik el semmi, ha olyan add-onokat használsz, amik nem kompatibilisek az újabb verziókkal, azok sem vesznek el, csak nem aktiválja őket, de ha lesz új verziójuk, működni fognak megint. Amit keresel, az pedig a classic theme restorer. :) itt van.

[ Szerkesztve ]

(#40542) Orionk válasza Gizmo94 (#40541) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi szépen. rendes vagy.

Hol kell frissíteni ?
Mármint rákerestem Google ban, de csak olyan lehetőséget találtam, hogy letöltsem az újat. Vagy az új letöltése és telepítése az maga a frissítés, hogy a régire rátelepíti az újat ?

(#40543) sz.balazs.95 válasza Gizmo94 (#40539) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Üdv a Flash Player világában! :D

(#40542) Orionk:

A telepítő érzékelni fogja, hogy már fent van egy, és azt fogja frissíteni. :K

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40544) netpeti98 válasza Orionk (#40542) üzenetére


netpeti98
addikt

A névjegyben. Amit le is fényképeztél. ;)

(#40545) Gizmo94 válasza sz.balazs.95 (#40543) üzenetére


Gizmo94
veterán

Utálatos egy fos. :D Éppen most omlott össze megint. Valami gyógyszer? :)

(#40546) Orionk válasza Gizmo94 (#40545) üzenetére


Orionk
senior tag

Esetleg Chrome ? :)
Én a kettőt együtt használom. :)

(#40547) sz.balazs.95 válasza Gizmo94 (#40545) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Van rá gyógyszer: HTML5. ;)

A YouTube-nak van HTML5 lejátszója - habár jól eldugták a felületet, ahol be lehet kapcsolni. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40548) Steelmanus válasza Gizmo94 (#40545) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megprobaltad mar a flashplayer ProtectedMode kikapcsolasat?
Mozilla blog: Flash Player-hibák a Firefoxban

(#40549) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szerintetek mi okozhatja ezt a hibát? [link]

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40550) csako válasza Predator2 (#40549) üzenetére


csako
veterán

Első tipp: Kapcsold ki a Skype-pal kapcsolatos kiegészítőket/bővítményeket.
Második: Valamilyen, "Jetpack" szót tartalmazó kiegészítő lehet a ludas.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.