Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) Faterkam válasza BullZeye (#40446) üzenetére


Faterkam
addikt

(#40444) Wasp91
(#40445) Predator2
Akkor tuti a YC.-nek van köze hozzá :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40452) ceia válasza Aureal (#40447) üzenetére


ceia
őstag

Eddig ezt az oldalt nem ismertem, pedig egész jó. :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#40453) Jammalan


Jammalan
tag

Üdv!
Sikerült valahogy szert tennem egy vírusra ami firefoxban kicserélte új tab nyitásakor a csempéket erre az átkozott delta home keresőre (állítólag vírus és le kellene törölgetni a delta homeos bővítményeket és control panelen uninstallálni, de semmi nem települt egyszerűen kicserélődött a new tabos csempék erre a keresőre és ennyi egy ff crash után). Rövid keresgélés után találtam egy egyszerű megoldást és a firefoxban about:config beírása után new tab résznél kitöröltem a hivatkozást így megszabadulva a kereső látványától, de a csempéket nem kaptam vissza. Ebben kellene nekem egy kis segítség ha esetleg valaki jártas benne, hogy mit kellene beírni a new tab részhez, hogy csempéket kapjak az üres lap helyett?

(#40454) Rimuru válasza Jammalan (#40453) üzenetére


Rimuru
veterán

about:newtab legyen a string értéke.

Vigyázat, csalok!

(#40455) Jammalan válasza Rimuru (#40454) üzenetére


Jammalan
tag

És működik! Köszönöm uram, Boldog Karácsonyt! :)

(#40456) DS39 válasza Jammalan (#40455) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként ilyen esetben, ha az ember nem tudja mi volt odaírva eredetileg, van egy egyszerű megoldás: jobb klikk az adott about:config tulajdonságon, és Visszaállítás :)

(#40457) itouchfan


itouchfan
senior tag

üdv. van egy is gondom. hiába állítom be a google-t kezdőlapnak, mindig ugyanaz a hülye oldal jön be, nem kiegészítő, nem bővítmény cucca, és fogalmam sincs hogy hogy kerül oda. és hiába állítok át más kezdőlapot, ugyanaz marad.
egyébként Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#40458) Faterkam válasza itouchfan (#40457) üzenetére


Faterkam
addikt

Egy Malwarebytes.-t biztos lefuttatnék, ártani nem árthat! :R

Az About:config .-ba megnézném még mit ad ki ha beírod: browser.search

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40459) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!

Beállítások/általános fül fájlok mentése: nem tudom a tallózásokat állítani,hogy máshová mentsen!
De ha a rákérdezés a fájlok mentési helyére állítom be és rányomok nem csinál semmit!

Új friss Mozilla telepítés a régi dolgok sincsenek beleimportálva.

Mi a megoldás?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40460) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ismét a segítségeteket szeretném kérni. Feltelepítettem a Kaspersky Internet Security progit a gépre, ami felrakott a FF-hoz kiegészítőket, amiket nem tudok eltávolítani [link]

Nem lehet törölni, letiltani le lehet, de újraindulás után vissza kapcsolja magát.
Nincs rá valami megoldás, hogy megszabaduljak tőle?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40461) itouchfan válasza Faterkam (#40458) üzenetére


itouchfan
senior tag

malwarebytes-t lefuttattam, talált szemetet szépen, de ez nem volt közöttük... ugyanúgy megy tovább. és a google van beállítva kezdőlapnak, nem állítódik át, és mégis ez jön be..de köszi azért :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#40462) DS39 válasza Predator2 (#40460) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem ezt a Kaspersky beállításaiban kell kikapcsolnod, hogy ne telepítsen adott böngészőhöz kiegészítőt. (Avastnál is van ilyen, és el is lehet távolítani a beállításokban)

(#40463) Pityu. válasza Predator2 (#40460) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez a kép amit be linkeltél,nem tool bar?Mert ha az a vezérlőpult programok eltávolításában szerintem lehetne likvidálni én legalább is anno ott töröltem az ilyen tool barokat.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40464) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Másnak is összefossa magát a yt a 34-el? Visszaraktam 33-at most jó... nem indul el a videó... szomszédnak meg zöld az egész stb...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#40465) HZoli87 válasza SkyS1gn (#40464) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam nincs semmi gond (34.0.5).

(#40466) SkyS1gn válasza HZoli87 (#40465) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mostanában mindíg elfossák egy-egy frissítéssel nálam...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#40467) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Az egyik régebbi XP-s gépemen valami 3.6.? verziójú Mozilla Firefox van .

Ez még tudja azt, hogy 8-10 megnyitott lappal bezárva, majd újraindítva ugyanúgy megnyitja a bezárás előtti lapokat .

Az új 34.? verziójú már nem tud ilyet .

Van olyan böngésző Mozilla Firefox, vagy akár más is lehet, ami indításkor újra tud nyitni a bezárás előtti lapokat ?

Üdv.

Astra

(#40468) Rimuru válasza AstraCDX (#40467) üzenetére


Rimuru
veterán

Már miért ne tudná az újabb FF? Ezt kb az összes böngésző tudja még.

Vigyázat, csalok!

(#40469) kispx válasza AstraCDX (#40467) üzenetére


kispx
addikt

beállítások -> általános -> A Firefox indulásakor := A legutóbbi ablakok és lapok megjelenítése

(#40470) DrojDtroll válasza AstraCDX (#40467) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tudja, csak be kell állítani.

[link]

A legördülő menüből kiválasztható, hogy a Firefox az Üres oldal megjelenítése, vagy A legutóbbi ablakok és lapok megjelenítése opcióval induljon el.

(#40471) AstraCDX válasza Rimuru (#40468) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszi a segítséget, megtaláltam . :R

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#40472) Predator2 válasza Pityu. (#40463) üzenetére


Predator2
addikt

Ezek kiterjesztések amit a vírusirtó rakott fel!

[link]

A vezérlőpultban sem találtam sehol, se a telepített progik között.
A vírusirtó menüjében se találtam hogyan lehetne kikapcsolni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40473) Matthewus válasza Predator2 (#40472) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg ezt a Kasperskyben: Settings > protection > web anti-virus > advanced settings > uncheck automatically activate plugins in all browsers

(#40474) Predator2 válasza Matthewus (#40473) üzenetére


Predator2
addikt

Ez lesz az, köszönöm! :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40475) Vakegérke válasza Predator2 (#40472) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mi lenne, ha letiltanád őket?

Esetleg futtasd az AdwCleaner-t, lehet, hogy segít.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40476) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Az egyik régebbi XP-s gépemen valami 3.6.? verziójú Mozilla Firefox van .

Szeretnék áthozni minden beállítást, előzményt, jelszavakat, könyvjelzőket az új 34.? verzióba .

Használtam a Mozilla Backup programot, mentette is a cuccokat, de az új nem volt hajlandó megenni a főztjét .

Akkora lehet a verziókülönbség, hogy az már nem áthidalható, vagy mi lehet még a hiba ?

Nem ír semmi hibaüzenetet, olyan mintha megtörtént volna a visszaállítás/átvitel, de valójában semmi sem történt .

Üdv.

Astra

(#40477) netpeti98 válasza AstraCDX (#40476) üzenetére


netpeti98
addikt

Esetleg berakni a régi profilját az új Firefox alá? Elméletileg működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#40478) AstraCDX válasza netpeti98 (#40477) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ez a Firefox egyik mappájában van valahol ?

Üdv.

Astra

(#40479) netpeti98 válasza AstraCDX (#40478) üzenetére


netpeti98
addikt

(#40480) sz.balazs.95 válasza AstraCDX (#40476) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Elvileg ha frissítenéd azon a gépen a legfrissebb Firefox-ra, akkor megmaradnak a dolgaid, és utána tudod Sync-kel szinkronizálni a dolgokat a két gép között.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40481) DS39 válasza sz.balazs.95 (#40480) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem is ez a legjobb megoldás. :K

(#40482) AstraCDX válasza DS39 (#40481) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm Uraim !

A menüsor alatti nagy gombokat meg tudom tartani ?

Üdv.

Astra

(#40483) DS39 válasza AstraCDX (#40482) üzenetére


DS39
nagyúr

a navi gombokra gondolsz? vissza-előre, frissítés, házikó stb.
az új verzióban ezek másképp néznek ki, de van rá kiegészítő amivel régebbi stílusúra változtatható a böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#40484) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

1. Hol lehet beállítani Firefox 34.0-ban, hogy címsorban is lehessen keresni és automatán fel is kínálja a keresési lehetőségeket?
2. Telepítettem egy másik gépre az új firefoxot (34.0.5) abban már nincs külön a címsor és a google keresőeszköztár. A 34.0 verziónál azt írja, hogy az a legfrissebb. Lehet valahogy a 34.0 verzióban is egyesíteni és teljes szélességben a címsor legyen?

Köszönöm a segítséget!

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#40485) vlevi válasza Immy (#40484) üzenetére


vlevi
nagyúr

Írj be egy kérdőjelet, és utána a szöveget. Akkor keresni fog. A keresést pedig ott fogja végezni, ahova a kereső sor mutat. Google, wiki, satöbbi.
Igaz, automatikusan nem fogja felkínálni a találatokat.

[ Szerkesztve ]

(#40486) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A FF-ban megoldható, hogy a jelszavaimat és a könyvjelzőket tartalmazó fájlt kimásoljam, és ha újra kell telepítenem a gépet, akkor csak visszamásoljam a megfelelő könyvtárba?

Kifejezetten nem a szinkronizálásra gondolok, hanem hogy backupot csináljak. (Pont emiatt használom még mindig az Opera 12.xx verzióját, de egyre inkább unom, hogy jó pár oldal igen lassú, akadozik.)

(#40487) sz.balazs.95 válasza NoOne1976 (#40486) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez így nem tudom, hogy megoldható-e, de pl. azt meg tudod csinálni, hogy felrakod a KeePass-t, mellé a KeeFox bővítményt a Firefoxba, és azzal létre tudsz hozni egy mester jelszóval levédett adatbázist, ahova el tudod menteni a belépési adataidat, ami utána független lesz a böngészőtől, azaz bátran újra tudod telepíteni a gépet. Persze miután az adatbázist biztonságos helyre tetted :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40488) vlevi válasza NoOne1976 (#40486) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hanem hogy backupot csináljak"
Nagyon trükkös módon, úgy hívják a progit, hogy mozbackup :D

De, ha nem akarod azt használni, akkor is van rá egyszerű módszer. A C:\Users\Teneved\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles könyvtár tartalmát elmented, és utána visszamásolod. Sokszor, sok gép között megincsálta már nagyonsok ember, és mindíg működött.

(#40489) #41133696


#41133696
törölt tag

Ha be van állítva a browser.cache.disk.parent_directory útvonala, az a privát böngészéskor keletkező a munkamenet végén törlendő adatokra is vonatkozik?

(#40490) flesh


flesh
aktív tag

Sziasztok!

Firefoxon mit kell beállítani, vagy kikapcsolni, hogy ez a weboldal betöltődjön és ne álljon meg hibával, ie alatt tovább megy.

https://www.windowsphone.com/hu-hu/search?q=game

A hiba leírása:
"Az oldal nem megfelelően van átirányítva

A Firefox azt észlelte, hogy a kiszolgáló olyan módon irányítja át a kérést, hogy az soha nem fog teljesülni.

Ez a probléma sokszor a letiltott vagy visszautasított sütik miatt jelentkezik."

Köszi!

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#40491) #41133696 válasza flesh (#40490) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam sem jelenik meg... ha használsz adatvédelmi kiegészítőket, Ghostery, és társai, azokban engedélyezd.

[ Szerkesztve ]

(#40492) flesh válasza #41133696 (#40491) üzenetére


flesh
aktív tag

Nem használok semmi ilyesmit.
Ezt a feture-t nem lehet kikapcsolni a Firefoxban, hogy ne rinyáljon?

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#40493) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Mint ahogyan itt mindenki én is a firefox böngészőt használom. Ha több ablakot megnyitok,és több weboldalra be vagyok jelentkezve akkor szépen kijelentkezget magától. Ez kicsit idegesítő.Beállítási probléma lehet? A ccleaner telepítve van a gépre, ez befolyásolhatja? Vissza olvasgathatnék tudom, de nem szoktam sok időt tölteni gép előtt. Ha valaki tudna ebben segíteni megköszönném!

(#40494) kispx válasza #41133696 (#40489) üzenetére


kispx
addikt

Private browsing nem használja a merevlemezen lévő cachet.

(#40495) Immy válasza vlevi (#40485) üzenetére


Immy
őstag

Explorer 11-ben és chrome-ban is már létezik ez a funkció és elég kényelmesnek tűnik, hogy egyből mutatja a lehetséges találatokat.

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#40496) Jenne válasza NoOne1976 (#40486) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Ha még nem volt akkor a válsza a MozBackup
Mindent el lehet vele menteni, jelszavakat, könyvjelzőket...stb.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#40497) DS39 válasza Immy (#40495) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt a részét még valóban beletolhatnák a fejlesztők a Firefoxba, engem az sem zavar ha mostantól alap Yahoo találatokat dob (mert ezt úgy is át lehet állítani a config-ban), csak tényleg egyre kevesebb értelme van külön a searchbarnak. én csak akkor használom, ha az adott oldalról nem akarok ellépni (pl. egy flash játék vagy videó nézése közben), mert úgy van beállítva nekem hogy a keresési eredményt külön fülön nyissa meg.

(#40498) Matthewus válasza DS39 (#40497) üzenetére


Matthewus
őstag

A Yahoo csak Amerikában az alapértelmezett kereső.

(#40499) DS39 válasza Matthewus (#40498) üzenetére


DS39
nagyúr

egyelőre. de kétlem hogy ez nekik is és a Mozillának is hosszútávon megfelelne. egyrészt csak egy országban "terjeszteni az igét" a Yahoonak szerintem kevés, a Mozillának meg mindezért a pénz lesz kevés, mivel így biztos nem kapnak annyit, mint a Google-től kaptak.

[ Szerkesztve ]

(#40500) BullZeye


BullZeye
veterán

Ma kiírta FF, hogy 14 napja nem működik a sync, és nézzem meg van e internet kapcsolat (vicces egy böngészőtől, talán feltűnt volna ha nincs internetem 2 hétig)....

Mivel tudom megnézni, hogy működik e a sync? Mert ha rákattolok a sync gombra felcsúszik egy addon-bar jellegű valami alul ami üres, és el is tűnik fél másodperc alatt.

34-en csináltam új profil-t, de instabil volt és leváltottam 33-ra pont 14 napja, lehet, hogy ez a baja?

szerk.:
Mind1, bontom a kapcsolatot és újracsinálom, és reménykedek, hogy menni fog mostantól. De kérdés továbbra is áll, hogy tudom tesztelni, hogy működik e sync?
Sync bontás és újra csatlakozás után nem jön fel az üres addon bar, úgyhogy gondolom működik...vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.