Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) Out válasza Rimuru (#41850) üzenetére


Out
addikt

Igen, linuxon már elég régóta elérhető a 64 bites :)

Most látom, hogy már a Windowsos 37 beta2-től volt x64 verziója a böngészőnek, akkor lehet már a Firefox 37-ből is lesz hivatalos 64 bites böngésző?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#41852) ceia válasza kispx (#41849) üzenetére


ceia
őstag

Értem, de itt lehet olvasni, hogy mennyi baj is van vele, tudhatják.. Na jó, ki lehet próbálni, hátha beválik. De ha nem, én visszatenném azt, amelyik jó volt. Én is szeretném ha még a biztonság is meglenne, de nem érdekel, ha egy nem jól működő böngésző az ára.

        it's more fun to compute

(#41853) konci79


konci79
őstag

Üdv!
Újraraktam a firefoxot,de nem akarja a magyar nyelvet(pedig átállítottam),mit tegyek?

(#41854) Fandango válasza ceia (#41852) üzenetére


Fandango
veterán

Ha valaki nem telepiti az uj verziot, nem fogja tudni, hogy lesz e vele problema. Ez mar mas topikban is elojon, hogy altalaban panaszkodni jonnek ide az emberek, nem azert mert jol mukodik valami. Az elegedett felhasznalok szamahoz kepeset elenyeszo azok szama akiknek problemajuk van.
Illetve a biztonsag hianya nem kis problema, ha pl valaki netbankol, mert abbol nagyobb baj lehet, minthogy valami apro hiba miatt ne hasznaljon uj verziot.

(#41855) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

konkrétan tudja valaki a sorokat, amivel be lehet lőni, hogy csak és kizárólag a RAM-ba tárolja a cache elemeket?
szóval még véletlenül se írjon a merevlemezre
ennyi? ez így jó akkor szerintetek?

browser.cache.disk.enable - FALSE
browser.cache.offline.enable - FALSE
browser.cache.memory.enable - TRUE
browser.cache.memory.capacity - -1 [dinamukusan kezeli]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41856) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van olyan tabkit, ami
. oldalra rendezi a TAB-okat
. és a frissítések nem nyírják ki? .-((((

31.5.3 Firefox ESR-em van ... de mindig meghalódnak a tabkit-ek .-(((((

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41857) Rimuru válasza scope2007 (#41855) üzenetére


Rimuru
veterán

Ennyit szoktak írni. Nekem most az egész profil mappa ramdiksben van így biztos hogy nem ír semmit. :D

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#41858) DS39 válasza scope2007 (#41855) üzenetére


DS39
nagyúr

én ennyit szoktam állítani és jó.

(#41859) ceia válasza Fandango (#41854) üzenetére


ceia
őstag

Na igen, én nem netbankolok. Azt valóban csakis a legnagyobb biztonságban szabad :K

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#41860) rii válasza rii (#41856) üzenetére


rii
nagyúr

up

sehogyse találok rá megfelelőt .-(

a tab kit snd edition hiánba hogy ott van a "disable" gomb, tehát "enabled"-en lenne, mégis ott van mellette nagybetűkkel, hogy "Disabled" .-(

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41861) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

A beágyazott youtube videók villognak.. Flash-ben is, és HTML5-ben is. 36.0.4.

Ez mitől lehet? Youtube alatt megnyitva semmi gond.

Most visszaváltottam flash-re, most épp jó.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#41863) scope2007 válasza hackeeeee (#41861) üzenetére


scope2007
addikt

hali
ez nekem is volt
elsőnek azt hittem vga driver bug, mert pont aznap tettem fel

de nekem ez okozta:
YouTube Center dev kieg
azóta jó, újra aktiváltam.. 37-es róka
biztonság kedvéért ez is fent van: html5 yt

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41864) hackeeeee válasza scope2007 (#41863) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm...

Semmilyen kiegészítőt nem használok, ami ehhez kapcsolódna.

A HTML5-höz soha sem probláltam bővítményt, mert itt aktiválható.

Úgy néz ki, hogy a korábbi jelzésem óta, hogy váltottam html5-re, majd vissza, azóta jó.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#41865) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Sok oldalon nem jelennek meg a YT videók. Vagy más player videói.
Rámegyek fent a címsorban bal oldalt, hogy flash, engedélyezés folytatása, újratölti az oldalt, de semmi, továbbra is csak látom, hogy felugrik egy pillanatra, hogy ott videó lenne, majd szépen eltűnik és fehérség marad ott. A bővítményekben a shockwave flash, a cisco h264: mindig aktiválja.

(#41866) cirkus


cirkus
aktív tag

Tudja valaki, hogy az elmentett füleknek (az újbóli megnyitásnál a korábbi fülekkel nyit a böngésző) a linkjét melyik fileban tárolja a firefox ?

[ Szerkesztve ]

(#41867) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok,

Már jó ideje használom a "FastestFox" nevű kiegészítőt. De az utóbbi időben a felugró buborék eltűnt, és újratelepítés után sem tudom elővarázsolni.
Valakinek esetleg ötlete a problémára?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#41868) Rimuru válasza cirkus (#41866) üzenetére


Rimuru
veterán

Persze.

Vigyázat, csalok!

(#41869) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Múltkor írtam,hogy volt egy olyan gondom,hogy a bővítmény nem válaszol,azt írta ittt valaki ez nem a böngésző hibája,hanem a flash é.Csak azt nem értem a flasht nem frissítettem,csak a firefox 37.0 frissítés került fel és a probléma meg szűnt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41870) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Hello.

Uninstallkor leszedi az FF profilt is, vagy az fentmarad?

A rendszeresen megjelenő "Az oldalon parancsfájl dolgozik..." hibával mit lehet kezdeni?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#41871) Kékes525


Kékes525
félisten

A NoScript Security Suite 2.6.9.20 nem kompatibilis a Fastest Search - Browse/Shop Faster! 3.31 és a 3.362 -vel. Firefox 37 alatt!

Tudtok esetleg megoldást?

Írtam mindkét program fejlesztőinek. A Fastest Search fejlesztője szerint a NoScript a hibás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41872) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Hol lehet nyomon követni a Firefox aktuális verziójába milyen javítások történtek, illetve mikor jön a következő verzió?

(#41873) HZoli87 válasza SG3rg0 (#41872) üzenetére


HZoli87
veterán

(#41874) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nálam a Nightly van fent és egy ideje ilyen.Ez valami új irány ,vagy csak nálam ilyen?
A 8 ablak sokkal jobb volt nekem...Esetleg lehet állítani valahol?
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41875) Rimuru válasza Orlin (#41874) üzenetére


Rimuru
veterán

Új irány, ami szerintem is elég rossz. Úgy van megcsinálva hogy dinamikusan jelennek meg a tartalmak az ablak méretéhez igazítva, csak hát mint látható nem egy helytakarékos megoldás. Én korábban usercss-sel megoldottam a hogy több legyen, ma már saját gyorshívóm van (egyszerű html oldal).

Vigyázat, csalok!

(#41876) Gézengúz válasza gabikiraly2 (#41867) üzenetére


Gézengúz
addikt

A 34.05-ben megy utoljára asszem, valaki mondhatna valami okosságot rá mert nagyon jó kiegészítő, utálok nélküle böngészni... :(((

(#41877) Kékes525 válasza Rimuru (#41875) üzenetére


Kékes525
félisten

Ennél jobb nincs: Speed Dial [FVD] - New Tab Page, Sync... 6.7.7

Ha így jobban tetszik:

Beállító résszel (jobb felső sarok):

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41878) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Egyszer valaki ajánlott egy kiegészítőt itt.Arra hogy hogyan lehet megváltoztatni a Firefoxba ha belépek a kezdőoldal színét.És azzal a kiegészítővel bármelyik oldal színváltoztatását meglelehetett csinálni.Sajnos elfelejtettem mi volt a neve a kiegnek.Tudna valaki segítenni?

(#41879) Kékes525


Kékes525
félisten

Firefox Setup 37.0.1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41880) spammer válasza adsl (#41878) üzenetére


spammer
veterán

Stylish

Vagy a userContent.css módszer, lásd: #41165

Ezekhez kell egy minimális CSS tudás, ha nincs hozzá kész stylesheet (lásd pl. userstyles.org)

Ha leírod, hogy melyik oldalon mit szeretnél változtatni, talán tudunk segíteni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41881) Rimuru válasza Kékes525 (#41877) üzenetére


Rimuru
veterán

Sehogy se tetszik. :P Maradok a sajátomnál, nem kell nekem semmi extra csak legyen pár gyorshívő úgy ahogy megszoktam még régen.

Vigyázat, csalok!

(#41882) Bobbacsi válasza Rimuru (#41881) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ezt próbáltad már ? (én ezt használom)[link]

(#41883) Kékes525 válasza Rimuru (#41881) üzenetére


Kékes525
félisten

Sok honlap nyilvántartása esetében szerintem nincs jobb ennél, mert nem hiszem hogy van valami bármi más ami egyszerűbben, áttekinthetőbben és rendszerezettebben tudna gyorsindító lapot létrehozni. De hát mindenki a saját lovát dicséri. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41884) EmptyParadox válasza Rimuru (#41881) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

(#41885) adsl válasza spammer (#41880) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszönöm!Ezt kerestem,ennek a kiegészítőnek nem jutott eszembe a neve!Köszi :)

(#41886) Rimuru válasza Kékes525 (#41883) üzenetére


Rimuru
veterán

Sok fülre ott van a tab groups, keresést köztük megoldom vimperatorral. Gyorshívó meg ahhoz kell hogyha egerészek akkor a legfontosabb oldalak gyorsan meglegyenek tabnyitásnál, ehhez felesleges +1 kiegészítő.

Vigyázat, csalok!

(#41887) OldAkita válasza DS39 (#32457) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Egy igen régi kommentre reagálva kérdeznék. Firefox böngészővel - persze azt hiszem a böngésző ebben az esetben mindegy - indításkor a Google fiókba szoktam bejelentkezni. De minden alkalommal be szeretném írni a jelszót, kilépéskor pedig szeretném ha kijelentkezne és újra belépéskor újra kérné a jelszót. Azonban problémát okoz hogy minden bejelentkezéskor be van pipálva a "Maradjon bejelentkezve" sor. Mivel egyáltalán nem akarom hogy bejelentkezve maradjon a Google fiók, ezért nagyon zavar hogy a pipát minden bejelentkezéskor ki kell venni különben legközelebb már vígan indul magától. Utána félórás nyomozást kell végezni miképp tilthatom le az automatikus bejelentkezést. Persze ahogy mindezt leírtam kikristályosodott a fejemben hogy ennek a problémának semmi köze a Frefoxhoz. :) De ha már leírtam hátha valaki.

(#41888) Rimuru válasza OldAkita (#41887) üzenetére


Rimuru
veterán

Több lehetőség van, vagy törlöd a sütiket kilépéskor, vagy kivételek közé rakod azt ami ezért felel (szerintem az ACCOUNT_CHOOSER fog kelleni neked).

Vigyázat, csalok!

(#41889) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Ti milyen addont használtok az egy gombnyomásra történő lap fordításhoz?

(#41890) spammer válasza SG3rg0 (#41889) üzenetére


spammer
veterán

Az agyamat.

;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41891) Vakegérke válasza SG3rg0 (#41889) üzenetére


Vakegérke
veterán

Őt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41892) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az alábbi bővítmények közül mi okozhat összeomlást, vagy lassulást a firefoxnál?
Van olyan, amire nincs szükségem?

Köszi

(#41893) DS39 válasza Pityke78 (#41892) üzenetére


DS39
nagyúr

hát hogy mire van szükséged azt csak te tudhatod. (internetezési szokásaid alapján)
azt hogy melyik okozza... mit használsz épp amikor összeomlik?

én csak 3-at használok:

de hogy konkrétabb legyek, a Google update tiltható, a Citrix is (fogalmam sincs mire jó), java csak akkor kell ha netbankolsz, vagy játszol ilyennel, ahogy a Directoros shochwave is, ezek ma már ritkábban fordulnak elő netes játékoknál. a videóhívásos cuccokat meg neked kell eldöntened kellenek-e.

[ Szerkesztve ]

(#41894) Pityke78 válasza DS39 (#41893) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi az infót és a segítséget.

Igazából nincs konkrét alkalmazás, oldal, amikor előjön a lassulás, de gyakran előfordul és olyankor 1-2 másodpercenként megakad a firefox. Gépelés közben megáll a szövegbevitel, majd egyszerre beírja az akadás alatt leütött karaktereket, vagy ha ilyenkor megnyitok egy videót, akkor azt szaggatva játssza le.

Memória gond nem igazán lehet, mert most 12 GB van a laptopban.

Vagy mitől lehet ez?

(#41895) Vakegérke válasza Pityke78 (#41894) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyenként tiltsd le a bővítményeket, aztán használat közben kiderül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41896) kispx válasza Pityke78 (#41892) üzenetére


kispx
addikt

Tedd át "rákérdezés az engedélyezésre" opcióra. Ekkor nem fogja betölteni a honlapoknál automatikusan, csak ha engedélyezed. Így ha összeomlik, vagy lassul akkor tudni fogod, hogy az adott honlapnál melyiket engedélyezted.

(#41897) DS39 válasza Pityke78 (#41894) üzenetére


DS39
nagyúr

ilyen előfordul ha több oldal van nyitva, és esetleg majd minden van flashes reklám, beágyazott videó.
általában nem a memória fogy el, hanem a proci teljesítmény lehet kevés. standard kétmagos cpu ma már sokszor kevés a netezéshez. ami persze közröhej, régen a játékok miatt kellett tuningolni a gépet, ma már a flash miatt is lehet :D

a többiek tanácsa jó megoldás a kiderítésre, ha egyik sem aktiválódik automatikusan, hamar ki lehet szúrni, mi okozza a fagyásokat.

[ Szerkesztve ]

(#41898) Gézengúz válasza Gézengúz (#41876) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez most komoly, senki nem használja a Fastestfoxot?

(#41899) DS39 válasza Gézengúz (#41898) üzenetére


DS39
nagyúr

én nem, de itt megnézheted a régebbi verziókat, bármelyiket telepítheted: [link]

utána/előtte beállíthatod hogy ne automatikusan települjenek a kiegészítők frissítései, illetve ki is vehető egy adott kiegészítőnél ez az opció.

[ Szerkesztve ]

(#41900) Gézengúz válasza DS39 (#41899) üzenetére


Gézengúz
addikt

Na de most ha a legutolsó nem megy csak 34.05-ig akkor az előtte lévők szerinted mennének 37.01-el?

Egyébként miért nem használod? Nagyon sokat segít, másolás-beillesztés helyett, egy kattintás és több helyen tudsz vele keresni...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.