Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) spammer válasza rii (#41350) üzenetére


spammer
veterán

Fel kell tenni a millió linux disztróból egyet, azt' kész. Elég széles a választék. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41352) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni hogy létezik e valami Firefox gyorsító program?Win 7 az opredszerem.Firefox Preloader-t próbáltam de nem vettem észre gyorsulást.

(#41353) Matthewus válasza adsl (#41352) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs. De mit akarsz gyorsítani?

(#41354) netpeti98 válasza rii (#41349) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha tényleg csak ez a 2 dolog kell akkor:
Jelszavak: [link]
Könyvjelzők:[link]

De a biztonság kedvéért mentsd ki a profil mappát is, nehogy utólag derüljön ki, hogy valami kimaradt.

(#41355) rii válasza spammer (#41351) üzenetére


rii
nagyúr

az biztos

ha lesz erőm teszek fel Linux-ot is ... mert dual boot kellene ... .-)
mondjuk egy IBM Thinkpad T40-esre nem tudom melyik lenne jó .-/

eléggé recsegőcs-ropogós már a gépezet .-/

(#41354) netpeti98: nagyon köszönöm! .-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41356) Kicsirics77 válasza rii (#41355) üzenetére


Kicsirics77
veterán

linux mint+lxde ablak kezelővel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#41357) rii válasza Kicsirics77 (#41356) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

még egy utolsó OFF kérdést had'tegyek már fel itt, utána megyek a Linux topikba .-)

de ezek közül melyiket kellene letöltenem?

Linux Mint 17.1 Rebecca (LTS verzió)

Cinnamon DVD (Main Edition) [32bit] [64bit]
Cinnamon DVD (kodekek nélkül) [32bit] [64bit]
Cinnamon OEM DVD [64bit]
Mate DVD (Main Edition) [32bit] [64bit]
Mate DVD (kodekek nélkül) [32bit] [64bit]
Mate OEM DVD [64bit]
KDE DVD: [32bit] [64bit]
Xfce DVD: [32bit] [64bit]

asszem mindenképp 32 bit-es kell persze ...
.-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41358) Kicsirics77 válasza rii (#41357) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az xfce-t szedd le aztán majd terminálban ha kell akkor felteszed az lxde-t

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#41359) rii válasza Kicsirics77 (#41358) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41360) Kicsirics77 válasza rii (#41359) üzenetére


Kicsirics77
veterán

xfce is viszonylag lightos ablakkezelő.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#41361) Kelvin válasza adsl (#41352) üzenetére


Kelvin
őstag

Ha használsz CCleaner-t, abban már van böngésző adatbázis tömörítés. Érezhető a gyorsulás utána, kb. kéthetente futtatom le.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#41362) ubyegon2 válasza Kicsirics77 (#41356) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van ilyen is, nem hivatalos, de van.[link]

[ Szerkesztve ]

(#41363) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, az mitől lehet, hogy néha a firefox teljesen belassul?
Értem itt az alatt, hogy mondjuk folyamatos gépelés mellett csak mondjuk 5-6 karaktert jelenít meg, aztán 1-2 másodperces szünet (mialatt folyamatosan megy a gépelés) és utána jeleníti meg a többi karaktert.
Olyan mintha szaggatva gépelnék, de ez csak a megjelenítés.

Illetve például görgetésnél, vagy kijelölésnél is megvan ez az akadás, szinte minden firefox tevékenységnél.

Például most is ez áll fel, miközben írom a hozzászólást és csak két firefox ablak van megnyitva.
A CPU használat 23%, a memória pedig 280 MB a firefox számára (amúgy 8GB RAM van és windows7).

Mitől lehet ez? És nem mindig fordul elő, csak időnként jön elé, de nem tudom semmihez sem kötni.

Amúgy a firefox 35.0.1.

Vélemény? Köszi

(#41364) divot


divot
veterán

fbstatic-a.akamaihd.net nevű szarsággal nem küzdött még meg sikeresen itt valaki? Baromira lassítja a Firefox-ot, és se az Eset, se a SuperAntySpyware nem tud vele mit kezdeni.

Hogy lehet ezt a ratyit kiszedni a Firefoxból?

(#41365) Matthewus válasza divot (#41364) üzenetére


Matthewus
őstag

CDN, Facebook használja, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Lassulás alatt mit értesz pontosan? Mi lassú? Oldalbetöltés, stb...

(#41366) divot válasza Matthewus (#41365) üzenetére


divot
veterán

Ha elindítom a Facebookot, akkor elakad a folyamat ott, hogy "adatátvitel a következő helyről: fbstatic-a.akamahid.net" és kész, ennyi volt, nem megy tovább. Ha netalán mégis, akkor fél óra, mire betölti a Facebook elemeit.

Na most ez a akamahid nem hinném, hogy a Facebook része - inkább a kéretlen reklámokat meg mindenféle toolbarokat erőltető szarságnak tűnik a leírások alapján. Vagy tévednék?

(#41367) lev258 válasza divot (#41366) üzenetére


lev258
veterán

Tudtommal az része a Facebook ökoszisztémának, nélküle nem is használható rendesen. Máshol keresd a problémát. Ha mégis próbát akarsz tenni, tegyél fel valami blokkolót.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41368) spammer válasza divot (#41366) üzenetére


spammer
veterán

Pedig a facebook része, itt is olvashatsz róla, sőt, ilyesmi problémáról is: [link] Fusd át, hátha írnak valami megoldást a problémára.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41369) kispx válasza divot (#41366) üzenetére


kispx
addikt

Része a fb-nek. Viszont kedd óta én is ezzel a problémával küzdök, ahogy még egy pár ember is.

(#41370) gyulank


gyulank
addikt

Ilyen
Ilyen linkesedés mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41371) spammer válasza gyulank (#41370) üzenetére


spammer
veterán

Ha fölötte tartod az egeret, nem ír ki semmit, nem jelenik meg buborék? Lehet addon, lehet adware, akármi... De ha linkeled az oldalt, meg tudjuk nézni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41372) kispx válasza gyulank (#41370) üzenetére


kispx
addikt

Ha jól látom, az időkép előrejelzését láthatjuk a képen, amin nincs aláhúzások. Előttem jól mondta spammer, ez adware.
Szokásos: MBAM, ad-adware, AdwCleaner.

(#41373) divot válasza kispx (#41369) üzenetére


divot
veterán

Aha, valamit frissítettem kedden, de már baromira nem emlékszem, hogy mit. Akkor az lehet a bűnös. Ha megtaláltátok a megoldást, szóljatok lécci, mert irgalmatlanul idegesítő.

(#41374) DJ. Ru$y válasza divot (#41373) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mellément sry.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41375) gyulank válasza kispx (#41372) üzenetére


gyulank
addikt

De Java Update Free felirat jelenik meg.
Alapból Avast+Zone alarm volt, aztán Próbáltam HitmanPro-val, aztán sorban minddel amit beírtál, és még most is csinálja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41376) Oliverda


Oliverda
félisten

A fenti figyelmeztetést hogyan lehet végleg száműzni? Nem szeretném hogy blokkolja az "unsafe" plugineket.:U

Bár a fenti screenshoton épp nem látszik, de az általa up to datenek minősített flasht is blokkolja.:(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41377) netpeti98 válasza Oliverda (#41376) üzenetére


netpeti98
addikt

Van már frissebb verzió is a Flash Playerből. A Javaból a Deployment toolkit tiltható. Valamiért érdekesen működik mostanában az ellenőrző, de a legtöbb esetben igaza van mert van frissebb verzió.
(ha nem saját kép akkor nem szóltam)

[ Szerkesztve ]

(#41378) DS39 válasza Oliverda (#41376) üzenetére


DS39
nagyúr

about:config -> extensions.blocklist.enabled -> false
bár ezen a lapon amit mutatsz, jelezni fogja hogy régi, viszont más oldalakon simán betölt majd az ilyen tartalom. és így tudod a bővítményeknél a régi plugint is mindig aktiválja opcióra rakni.
(a Java balhésabb, ott olyan tartalmaknál amelyek nem rendelkeznek megfelelő hitelesítéssel, fel kell venni a kivételekhez az adott oldalt - a Vezérlőpult/Java menüben)

[ Szerkesztve ]

(#41379) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Azt meg lehet oldani valahogy, hogy amikor valaki telefonról küld egy linket, akkor a asztali mozilla ne a mobilos verziót nyissa meg, hanem a normál weblapot? Vagy marad a szokásos tákolás?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41380) Oliverda válasza DS39 (#41378) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi! Remélem így már csendben lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41381) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok! Nem igazán firefoxos kérdés, de hátha tudtok ebben segíteni. Köszi előre is!

(#41382) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Home szerveremen fut Kodi (XBMC), amit korábban Chromeból tudtam irányítani. Áttértem Firefoxra. Sajnos elég gyenge tudású Firefox plugint találtam csak az irányítására. Fő célom Youtube videók küldése, playlisthez adása, esetleg távirányítóként irányítani a Kodit.

Létezik ilyen? Nem találok... :(

Köszönöm!

(#41383) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Tegnap befészkelte magát a firefox-ba egy spyware http://bizigames.org/ és nem tudom eltávolítani,minden rendszerindításnál elindítja a firefoxot és ez az oldal jön be. Spyhunter és ccleaner nem távolította el... ,programok telepítésnél és a rendszerindítási programoknál nem található. Van ötletetek?

(#41384) DJ. Ru$y válasza pruzsi (#41383) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt ni, utolsó sor.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41385) pruzsi válasza DJ. Ru$y (#41384) üzenetére


pruzsi
őstag

Köszi az MBAM bejött,a többi csak arra volt jó hogy a utorrentet és windows aktivátort kitörölte

(#41386) Visormail válasza Kelvin (#41361) üzenetére


Visormail
addikt

Minek futtatod 2 hetente? Kértem egy elemzést,azt mondja 0 byte eltávolítható, pedig én ezt a funkciót nem szoktam használni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41387) Predator2 válasza Predator2 (#41379) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41388) csako válasza Predator2 (#41379) üzenetére


csako
veterán

Mivel gondolom mobilos url-lel küldi pl. "m.prohardver.hu", így marad az, hogy átírod rendesre. Nem tudok gyorsabb módot.
Esetleg ez jó lehet rá.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#41389) SkyS1gn válasza mekker (#41334) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Most meg nemtudom mi lelte de csak 720p és 30FPS van max... pedig először egy ideig jó volt mikor ezt megcsináltam. :W

dinamikus pufferelés miatt lehet... de ha benyomom akkor meg megáll a videó és ennyi...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#41390) Predator2 válasza csako (#41388) üzenetére


Predator2
addikt

kipróbálom thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41391) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#41389) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hopp talán sikerült... :B

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#41392) wopi


wopi
aktív tag

Van arra bármi esélyem, hogy Chrome-ban használt kiegészítőt tudjak használni Firefox alatt? Lehet valahogyan esetleg portolni?

Köszönöm! :)

(#41393) spammer válasza wopi (#41392) üzenetére


spammer
veterán

Nem, keresned kell alternatívát. Ha leírod, melyik bővítményről van szó, talán tud valaki ajánlani is.

szerk: mármint portolni lehet sok mindent, csak nem úgy, ahogy te gondolod. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41394) wopi válasza spammer (#41393) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszi a választ!

Korábban írtam, hogy mit keresek, de nem érkezett válasz. Gondolom nem egy elterjedt dolog, amit keresek. Send to XBMC-t használok, viszont szeretném, hogy ne csak start now opció legyen (ami kilöki az épp játszott videót), hanem lehessen következőként is hozzáadni egy-egy YT videót. Esetleg hogy legyen egy next, previous gomb, hogy a gépről léptetni lehessen az előzőekben kialakított playlist-ben... Kb ezt keresem. Ilyesmi pl ez a Chrome extension.

Hátha... :) De keresem már rég, de nem találom. :(

(#41395) Leki78 válasza SkyS1gn (#41389) üzenetére


Leki78
tag

Én ezt a béta verziót használom.
[link]
Nálam van 720 ill. 1080 60fps is (persze, ha html5-re van állítva a lejátszó). Itt lehet ellenőrizni:
[link]
Fontos, hogy a Firefoxban az automatikus frissítést ki kell kapcsolni, mert az újabb verzióban elrontották ezt a funkciót.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#41396) Matthewus válasza wopi (#41394) üzenetére


Matthewus
őstag

Talán ez tudja, amit akarsz: [link]

(#41397) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Hónapok óta küzdök ezzel.

Most éppen 35.0..1-es verzió de korábban az előzővel is gond volt.

Néha elkezd tölteni mint az őrült. befagy a kép az oldalak teteje elcsúszik tölt tölt tölt majd rendben lesz minden.

Ez csak zavar mert megakasztj a munkámat.

VISZONT

van egy olyan verziója amikor a kijelzőn egyszerűen befagy a firefox.
működik tökéletesen csak hiába kattintok nem változik. De tudok üzenni levelezni akármit. a videók mennek tovább a zene szól. de befagy a kép. ilyenkor bezár újraindít megint jó.

Valakinek valami ötlete?

Köszönöm szépen

(#41398) DJ. Ru$y válasza Songo (#41397) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Üdv!

Utóbbit nekem is csinálja, viszont rájöttem, hogy elég, ha kikattintok a tálcára és utána vissza az egyik lapra, akkor "felébred" a fagyott állapotából.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41399) Kelvin válasza Songo (#41397) üzenetére


Kelvin
őstag

A fox pár másodperces fagyását nagy ritkán nálam is produkálja. A háttérben valami weblap lehet mert van amikor egy hétig semmi majd újra előjön. Általában 10 lap van nyitva, némelyik változik.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#41400) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudnék a könyvjelzők közül csak egy mappát ki exportálni?
Van egy mappa a könyvjelzők amiben nagyon sok könyvjelző van, ezt a mappát szeretném elküldeni ismerősnek, de nem akarom az összes többi könyvjelzőt is elküldeni.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.