Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) Steelmanus válasza mozilla33.1 (#40093) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha a firefox nem fut, akkor a water szépen kinyílik a firefox lapjaival, a kiegészítőkkel együtt.
Epp ez a baj. Ne a firefoxnak csinalj kulon profilt, hanem a waternek hiszen azt kellene levalasztani a firefoxrol ugy mint pl a cyber is teszi.
Csináltam egy 2. firefox profilt, ott sem marad úgy a gmail piszkozat, de érdekes módon az 1. profilban úgy maradnak.
Akkor lathatod hogy eredetileg a firefox alatt rendesen mukodik az amit szeretnel, tehat nem a firefoxot kell hibaztatni.
Ha a watert uninstallálom, attól még a firefox probléma nem fog megoldódni.
De, meg fog oldodni.
Nem fogom a firefoxot uninstallálni
Pedig nem artana egy tiszta telepitessel feltelepiteni ugy hogy a water mar nincs a gepen.
A 3 másik firefox program csak a probléma megállapítása és megoldása miatt kellett, de nem segítettek.
Akkor tavolitsd el mindet, es legyen csak egy bongeszo pl a Firefox. Mint irtuk en is mas is ha magaban csak a firefox fut, akkor elered azt amit szeretnel a gmail-el.
Hogyan érted azt, hogy a cyber átvette a registry irányítását?
Nem a registry iranyitasat vette at, hanem nagyon sok helyre beirta magat alig tudtam kitakaritani utanna a registry-t.

(#40102) DS39 válasza Jazz (#40099) üzenetére


DS39
nagyúr

amúgy megéri ezzel szenvedni, mert a későbbi verziókhoz, nem csak az ESR-hez jó ez a kiegészítő, és a beállításait ki lehet menteni fájlba. így friss telepítésnél már csak azt kell beimportálni.
(CTR, bal alul van egy Settings, ott Export preferences. nagyon hasznos funkció benne) :)

[ Szerkesztve ]

(#40103) Jazz válasza DS39 (#40102) üzenetére


Jazz
veterán

...átrendezném a gombokat is, de testreszabásánál nem engedi betenni a frissítés/leállítás gombot a címsor és az előre/vissza gomb közé.:S

...igen, azon vagyok, még mindig a 31-es ESR megy.:)
(FTP-ről közben másolom a 24-es ESR-t, de már 3 órája megy a copy, mivel nem zip-ben vannak fent, de még csak nem is exe install, hanem nyers könyvtár. áhh...:) )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40104) DS39 válasza Jazz (#40103) üzenetére


DS39
nagyúr

az a testreszabás régi profilról upgrade-lve, elég bugos, nekem is volt vele gondom, eltűnt a + (új fül) gomb a tabok mellől. (resetelni kellett az elrendezést a testreszabásban, után sikerült, azóta nem piszkálom) :D

nálam olyan sorrend van hogy vissza/előre, stop/reload, kezdőlap gomb majd a címsor.

[ Szerkesztve ]

(#40105) Steelmanus válasza Jazz (#40103) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#40106) mozilla33.1 válasza Steelmanus (#40101) üzenetére


mozilla33.1
csendes tag

Uninstall water lett, de a helyzet nem változott, az 1. firefoxban jók, a 2.-ban és a 3.-ban nem.
Érdekes az is, hogy a water html5 pontja 475, a firefox 33.1.1 477, de 475 lett a water uninstall előtt, és most is ennyi.
Az is furcsa, hogy a http://html5test.com/ oldalon firefox 33.0-t ír ki.
Akkor csak firefox friss telepítés kell? Mindez azért, mert a waternél nem akartak külön profilmappát csinálni.
A sessinstore.js file-t lementhetem, és használhatom a friss telepítésnél, vagy ezzel is gond van?
Nem akarok kézzel kinyitni 20-30 lapot, amúgy is 2 profilra akarom elosztani.
Van arról valami statisztika, hogy a water, cyber, pale programokat hányan használják Mo-on és világszerte? Vagy csak a komplett firefoxról van ezt a 3 programot is beleértve?

Hogyan, mivel takarítottad ki a cybert a registryből, és ezt miért kell megtenni?
A waternél és a palenél nincs ilyen gond?
Felmerül a kérdés, hogy mi értelme ennek a 3 firefox klón programnak, ha ezekhez is kell a theme restorer, meg amúgy se jobbak a firefoxnál? Mi a különbség a 4 program között? A firefoxot is testre lehet szabni.
A cyberben eleve benne van a restorer, a waterbe meg külön kell felrakni, a paleben nincs benne, nem is kell, mert 1 évvel le vannak maradva, még az eredeti szögletes fülek vannak.
Milyen tervek vannak a firefoxszal 1-2 évre előre? 64 bitesítés?
Mik az eltérések a firefox főverziói között, a 26-tól a 33.0, 33.1, 33.1.1-ig?

[ Szerkesztve ]

(#40107) Jazz válasza Steelmanus (#40105) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi, így már könnyebb lesz, exe....
Ezt az FTP-t használom én is amúgy, TC-n keresztül másolok róla, de szerver oldalon valami nem stimmel, még mindig másol....most hogy leállítottam, megnéztem mit szedett le: Aha. Eddig 8Gb az ESR 24.8.1 mappa. :C

(#40104) DS39: Ezt a normál 31-esről frissítettem ESR-re, ez egy másik gép. Ennek ellenére vannak ezek a bugok.:S
Szerk.: No, ez is meg van, még sem bug. CTR: "Moovable back-forward buttons"->On. :D

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40108) Jazz


Jazz
veterán

Ha belekattintok duplán a tab fülek sorbába egy üres területre, nem új lap nyílik meg (ahogy normálisan kellene), hanem összeugrik fullscreenről ablakra méretre a böngésző. :F
CTR-ben egyenlőre nem találom hogy hol lehetne ezt a csodás úgy feature-t eltünteni....

free your mind

(#40109) DS39 válasza Jazz (#40108) üzenetére


DS39
nagyúr

nem emlékszem, hogy régen ez másképp működött volna. bár én felül használom a tabokat, fejlécsorban, úgy a 24-es ESR-nél is ablakméretet váltott dupla kattra.

[ Szerkesztve ]

(#40110) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nekem is volna egy kérdésem a Classic Theme Restorer 1.2.6.1-el kapcsolatban.

Kivettem a frissítést és a megszakítás gombot a címsorból. És az alábbi módon rendeztem el:[link]

A kérdésem az volna, hogy ezeket nem lehet összevonni akkor ha nem a címsorban vannak? Próbáltam de nekem valami miatt nem megy .

Ha valakinek működik akkor írja legyen szíves hogyan kell. A képen ahol a frissítés ikon van oda szeretném egyben a két gombot.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40111) Steelmanus válasza Predator2 (#40110) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igy nem jo?

[ Szerkesztve ]

(#40112) Predator2 válasza Steelmanus (#40111) üzenetére


Predator2
addikt

Úgy van most is, de nem működik "egyben" a két gomb.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40113) DS39 válasza Predator2 (#40112) üzenetére


DS39
nagyúr

ha a stop után teszed a reload-ot, közvetlenül, egybegyógyulnak.

(#40114) Predator2 válasza DS39 (#40113) üzenetére


Predator2
addikt

Tényleg, jó is lett köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40115) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, lenne két problémám.

Portable ff-et használok már egy ideje, elvileg felfrissítette magát 33.1.1-re, de már kb az első nap óta van vele bajom.

Az egyik, hogy pár megnyitott tab után (10-15, változó) a böngésző képe fekete lesz minden tabon, görgetéskor néha bevillan az oldal képe, de csak az program kilövése oldja meg.
Elvileg erről azt olvastam, hogy a hardveres gyorsítás és az integrált vga okozza, ma kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, majd kíváncsi leszek az eredményre, ha esetleg szerintetek más a baja, kérlek szóljatok. :)

A másik pedig az, hogy egy idő után nem tölti be az oldalakat.
A gép net kapcsolata tökéletes, ilyenkor megy rendesen az ie, de az ff már egy oldalt se tölt be, ki se írja, hogy kapcsolati hiba, csak próbálja folyamatosan betölteni az oldalakat, majd egy idő után kiírja, hogy új lap és kész.
Szintén csak a program bezárása és újraindítása segít csak rajta.
Ez mitől lehet?

Még mielőtt rendes ff telepítését ajánlanátok: céges gép, ie az alap böngésző, ff-ből (és chrome-ból, de azt nagyon nem szeretem) csak portablet lehet felrakni, és ezen két problémát leszámítva semmi bajom vele már lassan több, mint 7 hónapja.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40116) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hogy tudom száműzni vagy lecserélni új lap megnyitásakor a Google sort?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40117) Rimuru válasza zoltanz (#40116) üzenetére


Rimuru
veterán

Megváltoztatod az alapértelmezett keresőt, akkor az lesz ott. Vagy nem ilyenre gondolsz?

Vigyázat, csalok!

(#40118) zoltanz válasza Rimuru (#40117) üzenetére


zoltanz
nagyúr

De, ez az, erre gondoltam, köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40119) Efeszi


Efeszi
csendes tag

Firefox tud valahogy két munkamenetet egyszerre kezelni? Pl. két külön account-al belépni levelezőbe, facebook-ra, stb.

(#40120) kispx válasza Efeszi (#40119) üzenetére


kispx
addikt

A másodikat privát ablakba nyisd meg.

(#40121) Efeszi válasza kispx (#40120) üzenetére


Efeszi
csendes tag

Köszi, kipróbálom! :)

(#40122) Efeszi válasza kispx (#40120) üzenetére


Efeszi
csendes tag

Nem nyert, legalábbis nekem rögtön behozta a már megnyitott munkamenetem! :(

(#40123) Faterkam válasza Efeszi (#40122) üzenetére


Faterkam
addikt

Én úgy szoktam, hogy az első acc Ff, a második Chrome. Pl mikor adminként és userként is nézek valamit.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40124) Efeszi válasza Faterkam (#40123) üzenetére


Efeszi
csendes tag

Én is így oldottam meg eddig, de nem szeretnék mindig külön böngészőt használni rá. Állítólag Maxthon tud ilyesmit, lehet kipróbálom...

(#40125) Matthewus válasza Efeszi (#40124) üzenetére


Matthewus
őstag

(#40126) Efeszi válasza Matthewus (#40125) üzenetére


Efeszi
csendes tag

Köszi, ezt is megnézem! A képek alapján itt profilok között kell váltogatni valahogy? Te használod?

(#40127) donmackó


donmackó
őstag

Üdv Urak!

Lehet valahogy tanúsítványt importálni Internet Explorerből (11.0.14) a Firefoxba (33.1.1)? Lenne egy oldal ami Exploreren bejön, a Firefoxon meg tanúsítvány hiba miatt nem.

Release the cable hounds!

(#40128) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van,hogy egy ideje a firefox alig akar elindúlni, van hogy csak gép újraindítás után sikerül. Aztán indokolatlanul sokáig gondolkodik ha például csatolni szeretnék egy fájlt. Ujratelepítettem de nem oldódott meg a probléma. És még feldobálrendszeresenablakot pedig a blkkolás be van állítvaSegítsetek légyszí.

[ Szerkesztve ]

(#40129) Faterkam válasza tgumis (#40128) üzenetére


Faterkam
addikt

Futtattál mostanában Malware keresőt? Pl: Malwarebytes

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40130) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

A firefox-om nem viszi a 60fps-es youtube videókat? Valami tipp?

Give them hell Ukraine!

(#40131) Faterkam válasza TaaT (#40130) üzenetére


Faterkam
addikt

Flash vagy HTML5?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40132) TaaT válasza Faterkam (#40131) üzenetére


TaaT
veterán

Jó kérdés, a Flashplayerplugin fut a háttérben.

Give them hell Ukraine!

(#40133) Matthewus válasza TaaT (#40130) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg Chrome-ban, a Firefoxban egyelőre nem tudod.

(#40134) DS39 válasza Matthewus (#40133) üzenetére


DS39
nagyúr

(#40135) mozilla33.1


mozilla33.1
csendes tag

Szarakodott a firefox, ezért töröltem a 3 profilt, újakat csináltam, csak a kinyitott lapok listáját használtam (sessionstore.js), az 1. profilnál jól kinyílik 5 gmail piszkozat is. Most csinálom a többi profilt.
Lett 1 újabb gond. A 2. és 3. profilnál halvány a speciális/frissítések rész, nem lehet állítani. Az 1.-nél jó. Automatikus frissítéstelepítés az alapbeállítás, de ez nekem nem jó, mert én akarom eldönteni. Itt a firefox topikot nézem minden nap, figyelem hogy mennyire fos a legújabb verzió, csak akkor frissítek, ha érdemes.
Miért van ez?

(#40136) mozilla33.1


mozilla33.1
csendes tag

Az about:configban az app.update.enabled true, ezt kell false-ra állítani, így nem frissít. Nem értem miért a configban kell túrkálni, hogy valamit be tudjak állítani. Egyre több gond van ezzel a firefoxszal.

(#40137) TaaT válasza Matthewus (#40133) üzenetére


TaaT
veterán

Chrome-ban simán megy a 60fps.

Most ez megy nálam: FlashPlayerPlugin_11_8_800_94

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#40138) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.33.1.1 Firefox-om van.Hiába telepítem az Adblock Plust-t,olyan mint ha fent se lenne.Eddig mindig csak simán telepitettem,nem állítgattam semmit és blokkolta a reklámokat.Most nem!Ez mitől lehet?Jelenleg az Adblock Edge van fenn,ez működik és ezt sem állítgattam csak telepítettem.

(#40139) bandiras2


bandiras2
senior tag

Naemberek, 3 napja szívok a rókával. Évek óta semmi bajom nem volt vele, de most...

Indítás után 100 mega körüli memóriafoglalásnál kifagy, és mozdíthatatlanná válik mikor meg kéne jelenítenie a session restore ablakot. Processzor időt nem eszik, csak nem válaszol, körülötte a rendszer használható.
Amit megpróbáltam:
Firefox letöltése, és rátelepítése a létező verzióra Nem jó.
Flash, java uninstall programkezelőből: Hasztalan.
Rendszervisszaállítás a probléma ELŐTTI időpontra. Ugyancsak nem oldotta meg a problémát.

Clean install nem játszik, mentett munkamenet 30 nyitott ablakkal, látogatott olalak listája, belépett oldalakkal stb nem kéne hogy elvesszen.
Tucatnyi kiegészítőm van fent, amik okozhatják, de sajnos nem bírom managelni őket, mert nem jutok el addig.
Munka menetet hogy lehetne kiguberálni belőle és ráerőszakolni egy új telepítédre?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#40140) bandiras2 válasza bandiras2 (#40139) üzenetére


bandiras2
senior tag

Úgy néz ki találtam megoldást:
[link]
Innen kell kibányászni a megfelelő fileokat. Nekem csak a bak file használható, az elmúlt években llehet megváltozott a mentés struktúrája a rókáéknál, mert a *.js fileokból van 25 számozva, az utolsó 2013 időbélyegzővel.
Ha felkeltem, majd nekiállok újratelepíteni az egész szarságot aaz ÖSSZES kieggel ami eszembejut hogy tartalmazta, és meglátjuk mi lesz belőle. (legyen olyan mint a firefox 1.x kinézetre és nagyjából működére is, pl 100+ listás legördülő, görgethető címsor az oldbar kiegnek köszönhetően, stb.) és garantáltan felrakom a [session-managert].
A látogatott oldalak listáját hol tárolja? Azt is kibányásznám még a nagy gyalulás előtt, mert kellemetlen lenne nélkülük.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#40141) EmptyParadox válasza bandiras2 (#40140) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én szimplán ki szoktam másolni az egész profile mappát, ha újrarakom/másik gépre is kell, így megmarad minden eredeti állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#40142) talpas


talpas
aktív tag

Már tavasszal idegenkedtem a F(s)x design-tő,l így a Pale Moon lett ami bejött. Idén a W.XP támogatás megszűnt, maradtak az új Win32-64.verziók. Szinte minden alárakható ami foxban eddig fontos volt. Nálam LastP., Reklámölő, Classic Toolbar, Fordító. Van öreg gépemen is ez a böngésző, ott is tökéletesen dolgozott, XP alatt. Kereshetek a kisöregre másikat. Fox- nál is biztosan közmunka folyik, az ésszerűségük megosztotta a felhasználókat.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#40143) mozilla33.1


mozilla33.1
csendes tag

Az egyik ingyenes program telepítésekor bekaptam valami szemetet, ami miatt furcsán működött a firefoxom. Többször futtattam MBAM-ot, Hitman pro-t, adwcleanert, meg a vírusírtóm teljes szkennelését is, nincs semmi a gépen, már eltávolítottam azokat a dolgokat, amik módosították a firefoxomat. De a szemét által elállított dolgok egy része még megvan, pl. a gmail piszkozatok nem maradnak nyitva a böngésző, vagy a gép leállítása és újraindítása után. Már csináltam firefox alaphelyzetbe állítást, új profilt, a hiba megmaradt. Ezért kellett újraraknom a firefoxot.
Simán újratelepítettem a 33.1.1-est a régi 33.1.1-re, nem lett uninstall. Kinyitottam a 3 firefox profilomat, mindegyikben 5 gmail lapot nyitottam (mind a 3 profilban másik gmail cím van), mindegyiknél 1-1 piszkozatot nyitottam, mind3 profilt bezártam, majd mindet kinyitottam. Minden gmail a beérkező levelekkel nyitott.
A water után a cybert és a palet már uninstalláltam, de ezek nem szólhatnak bele a firefox dolgaiba.

A problémákat nem tudtam megoldani.
Tegnap ezeket csináltam meg, elment vele 3-4 óra. 3.1.1 van most. Próbaképpen csináltam plusz 3 profilt, így össz. 4 lett. Ezekben is nyitottam ki lapokat a tesztelés miatt. Bezártam a 4 mozillát, lementettem az 5 profilt, nincs uninstall, firefox telepítés ugyanoda, ahol most van. Nincs bejelölve a tálca, asztal, start menü ikon, nem alapértelmezett böng., telepítés, frissítés gomb van csak, katt, letölti, telepítés, majd indítja a profilválasztó ablakot. 1. profil start. Kinyitottam az 1-4-et, minden gmail lapon piszkozatot nyitottam. Mindet bezártam, újra mindet kinyitottam, mindegyik beérkező levelekkel nyitott.

Minden mozilla bezár, csináltam 5.-nek egy tesztprofilt kiegészítők nélkül. 2 gmail nyit, 2 piszkozat nyit, legutóbbi lapok kinyitása beállít, mozilla bezár, kinyit, az egyik piszkozat jó, a másik nem nyílik ki, csak a piszkozatok menü. 3. gmail lap, bezár, kinyit, itt is piszkozat, 2 kinyílik, a 3. csak piszkozat menü. Újabb bezárás és kinyitás után már mind3 jó. Bezártam, bemásoltam az 1-es profil sessionstore.js file-t, start tesztprofil, kinyíltak a lapok. 9 gmail piszkozat kinyit, bezár, kinyit, 7 jó, 2 beérkező. Újra, ugyanez. A 2 beérkezős lapot bezártam, újra, 6 jó, 1 betöltése lefagyott, végül beérkező lett. Ezt bezártam, mind a 6 jó lett. Újra, jó. Felraktam a 7 kiegészítőt, restart mozilla, 2 gmail piszkozat jó, 4 nem tölt be, a csíkok megállnak 85%-nál. A 4-et bezártam, lett helyettük 3 új, össz 5 db. Bezártam, kinyitottam, mind az 5 piszkozat kinyílt. A tesztprofilt bezártam.

Az adatvédelem/előzmények részben az egyéni beállításokban csak a gyorsítótár törlése van beállítva, hogy minden gépindításkor a friss weboldalakat kelljen betöltenie.

Mozilla start, az 1-4 profilt töröltem, új 1-4 lett, mind kinyílt üresen, legutóbbi lapok kinyitása be mindnél. Mindet bezártam, bemásoltam mind a 4-be a sessionstore.js file-okat. 1-4 kinyit, jól kinyíltak, mozilla beállít, de a 2-4-nél halvány a frissítés rész, automatikus telepítés van beállítva, nem lehet átállítani. Az about:configban az app.update.enabled true, ezt kellett false-ra állítanom. Minden profilba beraktam a 7 kiegészítőt, beállítottam. Minden gmailba beléptem (4 különböző mailcím, 1 firefox folyamatban, azaz profilban csak 1 gmailt lehet kinyitni), mindenütt 4-5 piszkozatot nyitottam. Minden profilt bezártam, majd kinyitottam. Az 1.-ben 2 piszkozat nem nyílt ki, de a piszkozatok menü volt nyitva, nem a beérkező. A 2.-ban mind jó. A 3.-ban 2 jó, 3 nem, beérkező lett. A 4.-ben mind jó. Mindenütt piszkozatot nyitottam ki. Másnap (ma) gépindításkor az öszes gmail beérkező levelek lett.

Lett még 1 gond. A prohardverbe belépéskor nem jegyzi meg a belépve maradok opciót, mindig újra be kell lépnem. Sőt, ha a privát üzenetemet olvasom, akkor pl. a mozilla topikba külön be kell lépnem, pedig 1 profilban vannak kinyitva. Ha ide beléptem, kiléptet a privát üziknél. Érthetetlen. Hiába jelölöm be a prohardverbe belépéskor, hogy a firefox jegyezze meg a jelszót, a belépési mailcímemet nem jegyzi meg, pedig a profiltörlések előtt megjegyezte ezt is.

Mi van ezzel a firefoxszal? A teljes wint nem telepítem újra, hogy jól működjön. Sajnos nincs visszaállítási pont, és korábbi macriumos rendszermentés se.
Sajnos ez a firefox így nem hogy fos, de egyre fosabb. A V 29 fölött egyre használhatatlanabb, amióta elrontották a füleket, a kinézetet, stb., amióta cl. th. rest-t kell használni.

(#40144) EmptyParadox válasza mozilla33.1 (#40143) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nem lenne egyszerűbb egy lapon írni a piszkozatokat? Le tudod rakni kis méretbe őket, és tudsz váltogatni közöttük. Bár én a saját helyzetemből indulok ki, 5 gmail lap már jócskán zabálná a gépem erőforrásait.

De most kipróbáltam, nálam visszahozza a draft popupokat. Bár csak egy lappal próbáltam, mert nem volt kedvem perceket várni az újraindítgatásra. :D

A frissítést is megnéztem, szerintem a főprofilt másolja a többi profilnál. Én is több profilt használok, és a többinél az elsődleges beállításai érvényesek. de kiszürkítve.

Szerk: Csak az először megnyitott profilban nincs kiszürkítve. A többinél szürke. Akkor ez feature.

[ Szerkesztve ]

(#40145) mozilla33.1 válasza EmptyParadox (#40144) üzenetére


mozilla33.1
csendes tag

1 gmail lapon csak 2-3 piszkozat fér el, és egymás mellett csak max. 2-t lehet fél méretben kinyitni. A réginél az volt, hogyha 1 lapon 1-nél több piszkozatot hagytam nyitva, a böngészőindításkor megzavarodott, hol az egyik, hol a másik látszott, volt, hogy eltűnt a piszkozat fejléc is, sokat kellett nyomkodnom mind2 piszkozat méretjeleit, hogy legalább az egyiket be tudjam zárni, majd ha 1 maradt, akkor a frissítés gombra kellett nyomnom, hogy az 1 megmaradt piszkozat jól működjön. Ez normális?

Szükségem van a sok piszkozatra, mert itt tárolom a netről szerzett infókat téma szerint csoportosítva, stb.. Amúgy is tud rólam mindent a google, hogy ha nem a gmailban tárolnám, hanem máshol, úgyis megtudnák.
Így legalább nem nekem kell minden nap mentegetnem a saját pendrive-omra, stb., az adatbiztonság a google dolga, ő cseréli a szervereiben a HDD-ket. Úgyis már csak pár hónapig lesz ez így, utána mindent törlök a gmailjaimból.

A lényeg, hogy mindig nyíljanak ki a piszkozatok.
Miért kell perceket várni a firefox újraindítására, ha csak néhány lap van nyitva?
Milyen gép ez? CPU, lap, RAM, OS?
Nálam minden profil minden beállítását egymástól függetlenül lehet állítani, kivéve a frissítést a 3-4-esben, a 2-es megjavult, már nem halvány.

[ Szerkesztve ]

(#40146) EmptyParadox válasza mozilla33.1 (#40145) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

És, ha mondjuk átmentenéd az adatokat egy google doksiba? Ott egy meg lenne nyitva, és szépen rendszerezhetnéd a dolgokat. De ez csak egy tipp, hátha megoldás lenne.
A gépem meg kb egy 5 éves laptop. Sok kiegészítő, közben más processzort zabáló dolgot is csinálok, így egy gmail lap ha megnyitom, kb 15 másodperc, mire teljesen betölt. :)

[ Szerkesztve ]

(#40147) mozilla33.1 válasza EmptyParadox (#40146) üzenetére


mozilla33.1
csendes tag

Meg kéne javítani a rendszert, hogy mindig kinyíljanak a piszkozatok. Nem telepítem újra a wint, a mostaninak még min. fél évig működnie kell.
Az nem lehet gond, hogy a régi default profilt is töröltem, mert ezzel se működött jól.
Azt el lehet valahogy érni, hogy a 2.-4. firefox ikon is eltűnjön, és e helyén legyen az asztalon a firefox ikon, mint az 1. profilnál?
A prohardver bejelentkezési szarságra van valami ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#40148) mozilla33.1 válasza EmptyParadox (#40146) üzenetére


mozilla33.1
csendes tag

Azért is fontos, hogy minden úgy maradjon a gmail lapokon, ahogyan hagytam, mert ha valakivel levelezek, vagy 1.-re írok neki, akkor tudjam, hogy hol tartunk az elküldött leveleknél. Ha mindig csak a beérkező levelek nyílnak ki, akkor elfelejtem, hogy vele levelezek, vagy hogy írtam neki.

(#40149) Steelmanus válasza mozilla33.1 (#40143) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egyben valaszolok az sok hsz-re, mert csak igy lehet.
Amugy teljesen elvesztem az irasaidon alig lehet kovetni.
Eloszor is kezdjuk ott hogy volt mar olyan ido amikor mar elerted azt hogy ugy mukodott a bongeszo + gmail mint ahogy szeretted volna. Erre elkezded masolgatni a sessionstore.js file-t a kulonbozo profilokba, de azt nem veszed figyelembe hogy tartozik hozza egy sessionstore-backups mappa is profilonkent, es ha azt nem modositod csodalkozol hogy nem mukodik a dolog. Ezek parban dolgoznak.

Az nem lehet gond, hogy a régi default profilt is töröltem, mert ezzel se működött jól.
Most mar csak az a kerdes hogy melyik profilbol kimasolt sessionstore.js fajlal buveszkedsz foleg mint ahogy irtad is, kozben torolted azt a profilt ahonnan kimasoltad, de meg a default profilt is.

Nálam minden profil minden beállítását egymástól függetlenül lehet állítani, kivéve a frissítést a 3-4-esben, a 2-es megjavult, már nem halvány.
Mert kozben torolted a default, igy a 2-es lett a default.

Meg kéne javítani a rendszert, hogy mindig kinyíljanak a piszkozatok. Nem telepítem újra a wint, a mostaninak még min. fél évig működnie kell.
Senki nem mondta hogy a win a hibas, a hibakat valoszinu hogy Te koveted el mert ugy modositasz dolgokat hogy annak kovekezmenyet nem ismered. Elobb olvasni kellene rola a neten.
Telepitsd ujra a bongeszot ne ra a regire hanem elolrol, keszitsd el a profilokat es hasznald. Te is irtad hogy mar jo volt. NE masolgas semmit sehova.

(#40150) mozilla33.1 válasza Steelmanus (#40149) üzenetére


mozilla33.1
csendes tag

Igenis figyeltem a dolgokra, mert előtte olvastam ezt [link]. Itt csak a sessionstore.js file-ról ír. Az eredeti profilokat elmentettem a törlésük előtt. Az elmentett default és a 4. profilban van sessionstore.bak, majd egy sessionstore.bakééééhhnnóóppss, és egy sessionCheckpoints.json nevű file is. A 2 .bak file nincs a 2., a 3., és a friss teszt profilban, nem töröltem, eleve nincs. Ebből gondoltam, hogy nem létfontosságúak.
Amúgy is már máskor is csináltam csak a sessionstore.js file átmásolását, pl. amikor HDD-ről SSD-re váltottam. Ott nem volt ezzel gond, szépen kinyílta ka lapok, így nem kézzel kellett kinyitogatnom. Persze az még 2x-es firefox volt. Simán kinyíltak és jól működtek az oldalak. A sessionstore-backups mappa sem tűnt fontosnak, ezek átmásolása nélkül is jól működött a 33 előtt. Ezért sem értem a problémát, mert a 33.1.1-re frissítés után jelentkeztek a gondok, előtte nem voltak ilyenek.
Ennyire nem lehet más a 33-as a 2.x-nél.
A sessionstore és a bak file-ok nem láthatók futó böngészőnél, csak a mappa.
Nem a 2-es profil a default, mert az 1-esnél is állítható a frissítés rész, nem halvány. Nem lehet egyszerre 2 default profil.
A tiszta telepítés nem lehet jó megoldás, mert a profilok törlésével és a nulláról újra létrehozásukkal minden fos törlődött, amit csinált a szemét, vagy én.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.