Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) Attix70


Attix70
aktív tag

Sziasztok FF Guruk !
Lenne egy lapim amiben E-450 proci van, szeretem a FF-ot de a videók nagyon akadnak. IE-ben tökéletesen működnek ( IE nem szeretem, FF szeretem :D ).
Tudnátok szájbarágóssan javasolni valamit, hogy olyan szépen fussanak a videók mint az említett böngészőben ?
W7 64bit van.
Előre is köszönöm.
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#40702) scope2007 válasza Fandango (#40698) üzenetére


scope2007
addikt

Nem konkrétan az a menüből, hanem az egész kinézet, elrendezés, ami a képen van

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40703) spammer válasza janos666 (#40700) üzenetére


spammer
veterán

Finom görgetés be van kapcsolva? Hardveres gyorsítás be van pipálva? Ha igen, akkor is rossz, ha kiveszed a pipát? Advanced (Haladó) beállításokban vannak.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40704) zsof Nokia válasza csako (#40695) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Köszi :))

A lényeg lényegében lényegtelen

(#40705) Visormail


Visormail
addikt

Hello Olyannal találkoztatok, hogy a normál youtube videókat lejátssza egy gép, de a listáknál egyiket se kezdi el csak egy rövid töltés után ugrik mindig tovább a következőre?

Win7 frissítve, FF/flash player legújabb, kikapcsoltam most a protected mode-ot de semmi, hardveres gyorsítás ki/be ugyanaz. Driverek rendben vannak most már, hangeszköz is van.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40706) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

xp 32bit alatt esr verziónál bizonyos oldalak elfeketednek.wtf?

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#40707) mekker válasza janos666 (#40700) üzenetére


mekker
őstag

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=38&t=2492651
-A kommentekben írnak 2 (vagyis 3) about:config parancsot, próbáld ki őket. Még a finomgörgetéssel lehet játszani.
-Néha lehet érezni, hogy magas (hosszú) lapoknál lefelé menet megröccen kicsit, amikor betölti a lejjebb lévő cuccokat, szerintem ez lehet a problémád. Vagy nagyobb bufferméretet kell neki állítani, vagy valami hasonló dolgot kell átállítani a konfigban.
-Lehet egér-driverrel, vagy VGA-driverrel összefüggő dolog is egyébként.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40708) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Üdv! Van program vagy egyéb lehetőség arra, hogy bizonyos weblapokat(Facebook) letiltsunk úgy, h naponta csak 10 percet tölthetek rajta és utána letiltja? Előre is köszi!

(#40709) scope2007 válasza Erwinke (#40708) üzenetére


scope2007
addikt

Ami automatan csinálja ezt, azt passz.

Én ezt használom : BlockSite
[link]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40710) Visormail válasza Visormail (#40705) üzenetére


Visormail
addikt

Ja igen és semmilyen kiegészítő nincs telepítve.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40711) spammer válasza Erwinke (#40708) üzenetére


spammer
veterán

Mire jó ez a 10 perces auto-korlátozás? :F Ha nincs dolgod, akkor magadtól is be tudod zárni (10 perc után), nem? Ha meg fontos lenne valamit megnézni, akkor megszívatod magad az automatikus letiltással.

(#40709) scope2007: ehhez még kiegészítő sem fontos, hosts fájlba beleírod, hogy:

127.0.0.1 www.facebook.com

Aztán be sem tölt többé. ;] És így böngészőtől is független (azaz egyikben sem fog menni).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40712) spammer válasza Erwinke (#40708) üzenetére


spammer
veterán

Ha mégis automatikus blokkolást akarsz, akkor ez elvileg tud ilyet: LeechBlock

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40713) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Van mód rá, hogy gpo-val, vbs-el, about:config-gal lehessen átállítani a FF-ot úgy, hogy kilépéskor törölje mondjuk a cache-t? :R

(#40714) lck


lck
senior tag

Helló !

Valaki tapasztalt már olyat, hogy Firefox feltelepítése után egy "wmi provider host" folyamat állandó 7-10 %-os processzor használaton megy ? Nem is kell a FF-nak futni - elég ha fel van telepítve.
FF letelepítése és újraindítás után megszűnik a processzorfogyasztás.

kicsi időmbe tellett mire rájöttem hogy FF okozza :)

Windows = 8.1 Gyakorlatilag szűz. ( emiatt raktam újra )
FF = 34.0.5, de 35-ös bétával is.

Portable verziónál nincs a jelenség. A Firefox update szolgáltatás sem okozza. Eddig jutottam .

[ Szerkesztve ]

(#40715) Visormail válasza KaiotEch (#40713) üzenetére


Visormail
addikt

[link]?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40716) janos666 válasza spammer (#40703) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A finomgörgetés csak az egérgörgő forgásakor játszik, ha kézzel húzgálom a görgetősávot, vagy bekattintom a görgőt (mouse_3) és úgy görgetek automatikusan (tehát biztos egyenletesen), akkor is szaggat/szakadozik/ugrál néha vletlenszerűen.

A hardware gyorsítás alapértelmezésben be volt kapcsolva. Kikapcsolva is hasonló. Talán egy kicsit magasabb közben a CPU használat és még többször/nagyobbakat receg, de nem mondanám, hogy ezt sikerült volna objektíven leteszteni, csak egy gyors próba erejéig nézegettem, hogy mouse_3 féle görgétés közben mennyit ugrál a weboldal és mennyit a feladatkezelős CPU grafikon (de amúgy sem teljesen idle a CPU, 10-12% akkor is, ha nem görgetek, ennek a nagy része, 8-10% a FireFox).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40717) mekker válasza janos666 (#40716) üzenetére


mekker
őstag

Ezt én sem szeretem, hogy néha döcögősen görget, bár eddig még nem próbáltam erre megoldást keresni. Igazából nem tudom mitől lehet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40718) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem tudom valakinek hasznos lesz e a hozzászólásom,csak találtam egy firefox addont ami esetleg hasznos lehet azoknak akik mappákba csoportosítják a könyvjelzőiket.Engem eddig idegesített,hogy meg nyomom a csillagot aztán elsőnek menti a könyvjelzőt először a nem rendezett könyvjelzőbe,aztán még egyszer a csillagra kattintva ki választod a mappát.Nos ez a könyvjelző mentő úgy működik azonnal ki dobja a mappa listát és rögtön lehet kiválasztott mappába mentein a könyvjelzős a felesleges sok kattintás helyet. [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40719) lufi7


lufi7
aktív tag

Helló!
Segítsetek légyszi!
Tegnap óta a beállított google helyett a firefox saját kezdőlapja jön be, ill új ablak nyitásánál is. Ha új lapot nyitok ott a google jön be.
A legutóbbi ablakok és lapok megjelenítése beállítást sem jegyzi meg, hanem a kezdőlapra áll vissza.
Mi a franc történt vele?
Ja, és ezt is csinálja.

Miután frissítek rendbe jön az oldal.

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#40720) Diggity_


Diggity_
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni a következő problémában? Amikor az előzmények megjegyzésénél egyéni beállítást használok, akkor folyamatosan "A program nem válaszol" üzenetet kapok majd bezárja a böngészőt. Ha újra indítom, akkor magától visszaáll a "megjegyzi az előzményeket" beállításra. Ez azóta van mióta Win8 oprendszert használok, win7-nél például semmi probléma nem volt.

Soha le nem mondani, soha el nem csüggedni, ha kell, mindig újra kezdeni.

(#40721) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!

Olyan angol-magyar szótár kellene, ami beépül a jobb klikkes menübe. Csak szavakat fordítson. Azt hiszem a SZTAKI szótára volt ilyen, de nem találom. Be tudnátok linkelni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40722) Pityu. válasza ph2012 (#40721) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én a google translatort használom

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40723) lufi7 válasza lufi7 (#40719) üzenetére


lufi7
aktív tag

Közben mérgemben még egyszer csináltam egy alapra állítást és úgy néz ki, hogy most jó lett.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#40724) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Azért bírom a firefoxot,most ki lőttem az összes blokkoló addont meg ilyenek ,meg olvastam,hogy az adblock plus sokat tud enni,de most is 700 mega körül eszik a firefox mondjuk pár oldal meg van nyitva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40725) scope2007


scope2007
addikt

találtam egy számomra hasznos kieget.
lehet másnak is hasznos lesz

a lényeg, hogy ha megnyitsz egy oldalt, akkor nem kell kattintani a beviteli mezőre [input text field] az oldalon, mert a kurzor egyből ott villog
ez jó pl webshopos oldalknál.. csak bejön az oldal és már gépelsz is a kereső mezőbe, nem kell megkeresni a termékkereső részt


NoClick 3.0

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40726) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na most úgy döntöttem kicsit át állokmásik böngészőre,töröltem a firefoxot,most át költözök a cyberfox 64 bites változatára,kíváncsi leszek jelent e valamit,pl máskép fog e működni vagy ilyesmi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40727) Pityu. válasza Pityu. (#40726) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja még annyit java 8 van fent a gépemen,gondolom abból is van 32 meg 64 bites már nem emlékszem hol lehet megtalálni a letöltőjét,nem tudja valaki?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40728) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na első akadály,fel akarnám rakni a flash plyer 64 bites változatát de folyton ezt akarja letölteni install_flashplayer16x32_mssd_aaa_aih ez meg ahogy nézem a 32 bites,nos a netről valahogy meg találtam ennek a 64 bites változatát install_flashplayer16x64_mssd_aaa_aih de mikor elindítom előjön egy szürke keret ahol ugye mutatnia kéne az installálás menetét de nemtörténik semmi,majd ki ikszelem és,nem települ semmi,mitől lehet ez?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40729) janos666 válasza mekker (#40717) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az about:config fülön is nézelődtem, játszogattam a GFX-es beállításokkal, de nem találtam semmi érdekeset. Fura, hogy nem foglalkoznak ezzel a fejlesztők, pedig viszonylag feltűnő dolog, amiben le van maradva a Chrome/Opera, sőt szerintem még a frissebb féle Internet Explorer mögött is (nagyon ritkán látom működés közben, most nincs is telepítve a gépemen, de nem rémlik, hogy ilyen csinálna).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40730) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Ma tegnap este szerettem volna a tecsőn megtekinteni egy-két klippet, de nem engedte indítani őket. FF 34.0.5 -öt használok Flashblock 1.5.18 -cal. eddig ment rendesen, semmi problémája nem volt.
van ötlet, hogy lehetne a FB kikapcsolása nélkül megoldani eme hibát?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#40731) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Azért azt vettem észre volt már fent párszor az adblock plus ami nagyon tudja kajálni a memóriát,most az adblock edge van ez kíméletesebb de szerintem egy picit ez is pörget,csak kevésbé.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40732) Rimuru válasza Darkness (#40730) üzenetére


Rimuru
veterán

Amúgy mi értelme a flashblocknak mikor van beépítet funkció rá?

Vigyázat, csalok!

(#40733) #40553216 válasza Rimuru (#40732) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hol van?

(#40734) stingy2 válasza Pityu. (#40728) üzenetére


stingy2
senior tag

nekem is 64-es cyberfoxom van.
innen töltsd le a flash playert:[link] az a fájl jön le, amit írtál.de az csak egy 1 MB-os fájl, ami majd leszedi a szükséges flasht és feltelepíti.
csak az adobe oldaláról szedj le flash playert, mert a más oldalról letöltött sokszor nem az aminek látszik:)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#40735) spammer válasza #40553216 (#40733) üzenetére


spammer
veterán

Plugins -> Flash -> Ask to activate -> youtube oldalon meg felbukkan majd a gomb -> Allow and remember

Így alapból minden flash ki van kapcsolva, youtube-on meg megadja neki az ember, hogy engedélyezve legyen a futás és jegyezze is meg.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40736) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Olyan hibát produkál nálam az Fx 34.0.5, amely a letöltött dokumentumok neveiben karakterhibákat tesz. Találkoztatok-e már ezzel, és mi lehet a megoldás?

Az IE nem csinálja, próbáltam cyberfox-szal is, az is ugyanúgy, mint az Fx.

Köszi!

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#40737) #40553216 válasza spammer (#40735) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nálam csak Shockwave Flash és OpenH264 plugin van itt. De ezeknél is csak Mindig aktiválja vagy Soha ne aktiválja opciók vannak csak, de mindegy is, mert ezek úgysem azok a plugin-ek.

(#40736) TFSi
A karakterkódolása más mint az FF-é. Ne foglalkozz vele. Ha lementve is más, akkor nagy eséllyel a doksié is az lesz. Majd a Wordben kell hozzáidomítani.

[ Szerkesztve ]

(#40738) TFSi válasza #40553216 (#40737) üzenetére


TFSi
őstag

Lementve is ez a kriksz-kraksz van a fájlnévben, amelyet a onedrive sem nyel be hibát jelezve feltöltésnél. Elég bosszantó hiba és mind a két gépemen előjött... :(((

Köszi egyébként! :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#40739) Darkness válasza spammer (#40735) üzenetére


Darkness
aktív tag

nincs ilyen plugin.

másnál is előjött eme probléma? most néztem meg, a notin is ugyan ezt teszi. nem lehet elindítani a tecsőt. de más oldalakon meg megy rendesen. lehet, hogy a tecső tesz keresztbe, mert van + ban reklám blokkolóm is?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#40740) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a KMPlayert, de valamit nem vettem észre telepítés közben és sikerült elcsesznie a böngészőmet. Amikor megnyitom mindig ez a lap jön be : http://istart.webssearches.com/
De nekem ez nem kell és nem tudom sehogy sem eltávolítani. Beállításoknál mindenhonnan kitöröltem.
Indulásnál beállítottam az alapértelmezett kezdőlapot, de akkor is ez a weboldal jön be. Kitöröltem a keresőmotorok közül is ezt a szart, de mikor bezárom és újra megnyitom a böngészőt már vissza is állított mindent.

(#40741) spammer válasza #65388800 (#40740) üzenetére


spammer
veterán

A gépedre is települt, így tudod leszedni: [link]

A KMPlayer hivatalos oldalról lett leszedve? :U Mert az érdekes lenne, ha vírust tartalmazna a hivatalos telepítő. Amúgy ajánlom helyette a Potplayert.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40742) #40553216 válasza TFSi (#40738) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor viszont az oprendszereid alapértelmezett karakterkódolása más mint a doksié. A Windows 7/8/8.1-é és a Linuxoké eleve utf-8, az XP-é még ISO-8859-1 vagy mi volt.

(#40743) Wasp91 válasza #65388800 (#40740) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ahogy spammer is írta ajánlott helyette a PotPlayer. 3-as verzió óta minden szir-sz*rral telerakták a KMPlayert.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#40744) DS39 válasza Pityu. (#40728) üzenetére


DS39
nagyúr

Flash: [link]
Java: [link]

offline telepítő, ajánlott.

(#40745) Pityu. válasza stingy2 (#40734) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi a segítséget erre kell kattintani?

"Your system:
Windows 64-bit , English, Firefox
Need Flash Player for a different computer?

Step 1
Windoes 7/vista/xp/2008/2003

Step 2
FP 16for Firefox-NPAPI
"

Mert itt mikor kiválasztom a dolgokat akkor is így szerepel ha rá kattintok a download Now gombra:install_flashplayer16x32_mssd_aaa_aih

Vagy ez egyben lenne a 64 bites telepítő is?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40746) #65388800 válasza spammer (#40741) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi. Nagy nehezen sikerült leszedni a leírás alapján. Már fent volt a gépen csak sírt, hogy frissítsem. Aztán frissítettem. Nem is ajánlott fel semmit ilyen dolgot, hogy fel akarom-e telepíteni vagy sem. Az unchecky sem jelzett pedig ez mindig kivette a pipát. Lehet már nem is dönthet az ember, hogy kell-e neki vagy sem :D

(#40747) Pityu. válasza stingy2 (#40734) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tényleg,és hogy szuperál nálad a cyberfox,és milyen kiegészítőket használsz,és mennyire eszi a memóriát neked?Nekem ez is csak bele kóstol a memóriába rendesen viszont még így is sokkal gördülékenyebben működik mint a firefox.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40748) TFSi válasza #40553216 (#40742) üzenetére


TFSi
őstag

Sajnos nem hinném, hogy gond lenne vele, mert a hibát csak Fx alatt csinálja. IE-vel nem.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#40749) stingy2 válasza Pityu. (#40747) üzenetére


stingy2
senior tag

az adobe oldala automatikusan felismeri a rendszered és a böngészőt.csak kiveszed a mcafee reklám elől a pipát és install:

mivel firefox, ezért nem telepíti, mint az IE, hanem letöltöd a megjelenő 1MB méretű fájlt, majd installálod. automatikusan teszi fel a 64 bites verziót.
nálam pl ilyen a cyberfoxban:

láthatod, h az NPSWF64_...dll van a képen.
nálam tökéletesen működik a cyberfox, ez nem lassul be több óra használat után, mint a firefox.
kiegek: noscript, adblock plus, download helper, febe, quick translator és magyar helyesírás ellenőrző (ez nincs benne alapból, mint a ff-ban)
nem igen néztem eddig a memóriafogyasztást, mert 16 GB van a gépben.most épp 370 MB-t eszik.

INTJ

(#40750) lacy027


lacy027
tag

A 34-es verziótól kezdve random elkezdi az audiodg.exe folyamat terhelni a processzort amint a böngészőben hangot kellene lejátszani. Teljesen véletlenszerű a dolog, bármikor bármilyen oldalon előjön. Ekkor hang sem a böngészőben, sem a rendszerben nincs. Az audiodg.exe folyamat bezárásával még nem, a böngésző bezárásával viszont ismét lesz hang. A rendszer jó, visszatettem a 33.1-es Firefoxot, majd egy hét használat alatt semmi hiba nem volt. Tegnap, fél órával a 34.0.5-re frissítés után már rögtön előjött, most 5 perce megint. Megy vissza ismét a 33.1-es. Itt a Google Maps csak egyszerűsített módban hajlandó működni. A hibák valamelyikére tud valaki megoldást?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.