Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) #41133696


#41133696
törölt tag

Néha eljátssza, hogy a fülek teteje le van vágva. Már a 34-es is csinálta. Böngésző bezárás / újraindítás megoldja.

(#40902) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#40901) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Előző méret gomb, aztán megin. (Leveszi a teljes képernyőt, vissza teszi) Nem oldja meg?

mekker
Mint látod kipróbálta és csak az elsőt nyitja meg neki. Olvasd el, hogy mit kérdez valaki.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40903) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#40902) üzenetére


#41133696
törölt tag

Majd kipróbálom, köszi :R

(#40904) Rimuru válasza DJ. Ru$y (#40902) üzenetére


Rimuru
veterán

Linux alatt simán megy, gondolom Windows alatt is menne így. Vagy legfeljebb berakja egy batch fájlba.

firefox $(cat urllist)

Vigyázat, csalok!

(#40905) Panthera


Panthera
őstag

Ennek a beállításnak manapság van még létjogosultsága? (Általánosságban lehet gyorsítani az FF-t, vagy csak speciális esetekben fontos?)

[link]

(#40906) Matthewus válasza Panthera (#40905) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs.

(#40907) mekker válasza DJ. Ru$y (#40902) üzenetére


mekker
őstag

Én is kipróbáltam, és működött. Szerintem ő a böngésző fejlécére gondolt, ahol a lapfükel és a címsor van, én meg az ikonjáról beszélek. Úgy tényleg nem nyitja meg mindet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40908) mekker válasza #41133696 (#40901) üzenetére


mekker
őstag

Classic theme restorer addonnal sok mindent lehet állítani a fülekkel kapcsolatban, ha továbbra is bugol, érdemes azzal próbálkozni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40909) utas666


utas666
tag

Érdekes jelenségbe futottam: időnként behal az ff (34.0) és nem hajlandó új oldalt nyitni, mintha csak ki lenne húzva a net (nincs!, tűzfal se) és csak az újraindítása segít. Megfigyeltem Wiresharkkal is és más böngészőben, vele párhuzamosan próbálva minden rendben. Ha beírok egy url-t a címmezőbe akkor semmi forgalmazás, "server not found" azonnal. Ha az IP-jét, akkor felépül a kapcsolat, kimegy a http GET, de mivel a http host részében ilyenkor csak az IP szerepel, 301 a válasz, itt rendben csinál egy reverse DNS-t, cím mezőben is korrektül átírja, de aztán vége, nem próbál ismételni és új kapcsolatot nyitni a már feloldott host-tal, mint ahogy azt normálisan tenné. Mindennel próbálkoztam már, ctrl+shift+del, ctrl+F5, ? az url végére, csak az újra indítás segített. :F
Próbálhatnám addonok nélkül is de ahhoz nem elég gyakori jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#40910) ledgeri válasza utas666 (#40909) üzenetére


ledgeri
nagyúr

DNS csere volt-e próbálva? (keress rá, public DNS, ha nem tudod hogy hol kell átírni gyorsan, de utána azért annak is nézz utána.)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40911) utas666 válasza ledgeri (#40910) üzenetére


utas666
tag

Nem volt DNS csere, mert mint írtam párhuzamosan másik böngészővel minden működött (mindenféle pingek, tracert is volt). De köszi, azért majd megpróbálok még az ilyesmivel is játszani, hátha.. (+ interface disable-enable). mint mondtam, csak időnként jön elő (talán inkább hoszabb böngészések végén).

(#40912) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Az új 35.0-ás Firefoxnál nekem nem jön be a keresőszolgáltatás váltása. Régebben csak ráklikkeltem a nagyító szimbólumra és a legördülő menüből választhattam ki, hogy melyiket használjam. Most viszont több klikk után tudom alapértelmezetté tenni valamelyik keresőszolgáltatást. Így nekem ez körülményesebb.

Visszalehet e állítani a régi módszert, vagy tudtok e valami jobbat, egyszerűben váltani az alapértelmezett kereső szolgáltatások között?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40913) HZoli87 válasza Kékes525 (#40912) üzenetére


HZoli87
veterán

Üdv!

Visszaállítható.

#40331

(#40914) Rimuru válasza Kékes525 (#40912) üzenetére


Rimuru
veterán

Miért akarsz mindig alapértelmezett keresőt állítani? Ha máshol akarsz keresni csak rá kell kattintani annak az ikonjára.

Vigyázat, csalok!

(#40915) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Már nagyon régen nem kellett visszafelé váltanom, most igen...Nem lett frankó ez a 35.

(#40916) Kékes525 válasza HZoli87 (#40331) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Tökéletes! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40917) utas666 válasza utas666 (#40911) üzenetére


utas666
tag

Megint előjött a hiba, nem segített semmi DNS kiszolgáló / flush / interface játék. Viszont ha olyan helyet nézek ahol nincs tiltva a dirket IP-s csatlakozás (elég ritka az ilyen), akkor minden rendben van. Szóval valami a DNS és a kapcsoalt nyitás környékén van elcsesződve, valószinűleg a rókában, menrt minden más működik közben és Alt+F4 után megjavul. Talán valamelyik extension, de mivel alkalmi a jelenség, ezért elég nehéz lenne megtalálni, ha meg mindet kilövöm, akkor meg használhatatlanná degrtadálom a böngit. Kutatgattam kicsit a motorház alatt about:config DNS, de semmi relevánsat nem találtam. Na nézek egy 35.0-át.

[ Szerkesztve ]

(#40918) Kékes525 válasza Rimuru (#40914) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert speciálisan használom a keresőt. Allmusic.com-ot alapértelmezetten beállítva a helyzetérzékeny menüben megjelenik az allmusic keresője és a kiválasztott (kijelölt) albumra azonnal rákereshetek az allmusic-on. De így bármelyik keresőt használhatom. Kijelölöm a kérdéses szót és a helyzetérzékeny menüben az alapértelmezett keresőre klikkelve azon fog keresni. Például a wikin, vagy a youtube-n. Ezzel: Add to Search Bar

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40919) Kékes525 válasza Kékes525 (#40918) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40920) Rimuru válasza Kékes525 (#40919) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez is egy megoldás, én a kulcsszavas keresést preferálom. :) Na jó de nekem még navigaton bar-om sincs. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#40921) BullZeye válasza Rimuru (#40920) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor hova írod a címeket? Vagy csak rágondolsz, hogy prohardver és megnyitja FF?

(#40922) mekker


mekker
őstag

Nekem 35-tel a görgetés nem valami jó. Lassú is, meg valamikor beragad, és a lap aljáig görget lassan.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40923) Rimuru válasza BullZeye (#40921) üzenetére


Rimuru
veterán

Még nem gondolatolvasó. :D Nem mai kép de a lényeg látszik. Vimperator-t használok (azóta mióta Firefoxot is használom, előtte luakit, dwb meg ilyesmiket próbálgattam)

Vigyázat, csalok!

(#40924) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!

Frissített ma és azóta el sem indul. Egyből az összeomlás bejelentő jön elő. Próbáltam újratelepíteni is de ugyan az. Nálatok működik rendesen?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#40925) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Az FF keresője mióta néz így ki?

Ha ez nem valami újítás vagy új dizájn akkor milyen kiegészítő/módosítás okozza?

Néztem a keresőszolgáltatásokat, hogy fent van-e valami idegen progi amit én nem akarnék, hogy fent legyen.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40926) Bjørgersson válasza Puma K (#40925) üzenetére


Bjørgersson
félisten

35.0 óta, vissza lehet állítani ha zavar.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40927) DJ. Ru$y válasza Puma K (#40925) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pár hozzászólást kellett volna visszaolvasnod, a 35-ös óta ilyen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40928) vlevi válasza Puma K (#40925) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem, az utóbbi időben ez az egyetlen FF újítás, ami teccik nekem. Ha be van kapcsolva az automatikus kiegészítés, akkor az alapértelmezett keresésen kívül, az alsó keresőgombokra kattintva azzal fog keresni (pl. youtube, ebay,...), de nem állítja át az alapértelmezett keresőt.

Ja, a megosztás gomb se rossz. Be lehet állítani rá pl. a gmailt, és akkor rögtön lehet küldeni az oldal hivatkozását.

(#40929) Puma K


Puma K
veterán

Köszi az infókat! :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40930) mekker


mekker
őstag

Vajon miért nem működik a Youtube Center már nem is tudom mióta? A 2.1.7-es bővítmény van most fent, de nem mutatja a beállításokat. A Greasemonkeys script érdekes módon működik.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40931) csako válasza mekker (#40930) üzenetére


csako
veterán

Innen rakd fel

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40932) DS39


DS39
nagyúr

kipróbálásképp felültelepítettem a FF31.4 ESR-t, a FF 35-tel, minden frankó, erre nézem, hogy kitörölte az összes elmentett jelszavamat a jelszókezelőből. kissé morcos lettem, de mondom megvan ez máshol is, átmásolom a key3.db-t másik gépről, de le sem tojja, ugyanúgy üres a jelszókezelő. ez így most mi? a legalapvetőbb működési dolgokat is el tudja a Mozilla b.szni. :(

(#40933) HZoli87 válasza DS39 (#40932) üzenetére


HZoli87
veterán

32-es verziónál változtattak a jelszókezelőn. Jelenleg két fájlt kell lementeni hozzá (key3.db és logins.json).

Visszatelepíted a régi verziót, bemásolod a megfelelő fájlt (key3.db), és névjegyen keresztül frissíted. Így meg kell maradnia az összes jelszavadnak.

[ Szerkesztve ]

(#40934) DS39 válasza HZoli87 (#40933) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem régebben is, csak én a bejelentkezésnél sose mentettem el az adatokat, ezért logins.json-om nem volt, csak a FireFTP-hez, illetve az Xnotifier-hez voltak tárolva login/password párosok, ezek meg a key3.db-ban vannak elvileg. na mindegy, csak gratulálni tudok a készítőknek, legalább egy összes mentése gombot tolhatnának a jelszókezelőbe, mert törölni azt bezzeg lehet.

nem mondod? tehát felraknám a sima 31-est, ami tud upgradelni 35-ig, akkor jó. lehet már csak poénból is kipróbálom :D

[ Szerkesztve ]

(#40935) mekker válasza csako (#40931) üzenetére


mekker
őstag

Sajna ez sem működik. Pedig letiltottam minden olyat, ami üthetné, meg próbáltam ezzel együtt már 3 változatot. (most új Win, új Firefoxról próbálom, így sem megy)
A Greasemonkeys szkript az megy. Az erőforrásigényesebb lehet? Mert elég lassú volt mostanában, de lehet csak az átméretezés, illetve a buffer miatt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40936) HZoli87 válasza DS39 (#40934) üzenetére


HZoli87
veterán

Szép is lenne, ha egy új frissítés után (31->32) mindenkinél elszállt volna az összes mentett jelszó. :)

Viszont friss telepítésnél (32+) kell a fent említett 2 fájl, a key3.db önmagában már semmit sem ér.

Firefox 32.0 változások

NEW - View historical use information for logins stored in password manager
CHANGED - Performance improvements to Password Manager and Add-on Manager

[ Szerkesztve ]

(#40937) DS39 válasza HZoli87 (#40936) üzenetére


DS39
nagyúr

szép, de 31-ről 35-re frissítésnél ismét csak elszállnak a jelszavak, mert ugye, már egyből a 35-re frissít, és ott már nincs megcsinálva a jelszómenedzser konvertálása...
úgyhogy max úgy tudom elképzelni, hogy jó legyen, hogy vissza a 31, majd rátelepít 32, majd azt frissít 35-re. de asszem hamarabb visszaírom kézzel. nevetséges.

(#40938) mekker


mekker
őstag

Olyan memory leakes hányás nálam ez a Youtube Center, most megnéztem mi a baja. Megnyitok mondjuk 5 videót, bebufferolja, ~+500 mega. Bezárom őket, megint +6-8 videót bebufferolok, bezárom, 1 giga feletti szemét benn marad a memóriában. Ha tovább próbálkozom (mondjuk 3-4x ez), akkor kicrashel a Firefox.
Régebben azért nem csinált ilyen látványos baromságokat a YTC, pedig nem tegnap óta van fent.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40939) Rimuru válasza mekker (#40938) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi számít nem tegnapnak? Mert 1 éve már ilyen volt. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#40940) mekker válasza Rimuru (#40939) üzenetére


mekker
őstag

Hát hülyeséget nem akarok mondani, de talán már több mint 2 éve (valószínűleg a jó kis felületváltozáshoz köthetően raktam fel).
Eddig azért nem volt ilyen, hogy betöltöttem 15 videót, és benne maradt bezárás után is 2 giga a memóriában. Tehát kb. minden, amit bebufferol, ott marad.
Írtam reportot a készítőnek, talán kapok valami választ. (írt is valaki, ideiglenes megoldásnak a Firemin nevű progit javasolta. Elég durva, 5-10Mb körülinek mutatja a firefox.exét, bár azt mondta, hogy lehetnek teljesítménybeli problémák, majd még meglátom.)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40941) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na ki próbáltam egy új reklám blokkolót ami állítólag negyed annyit eszik mint az adblock plus,már tudom miért eszik negyed annyit első oldalnál megbukott ,rögtön két reklám ugrott fel,na ez is kuka "Bluhell Firewall 2.5.0"

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40942) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Üdv!
Másnál is van olyan jelenség,hogy Mozilla Firefox böngészővel nem lehet bejelentkezni a modembe? Pirelli modem. Ez a hiba már jó ideje fenn áll, korábban nem volt ilyen probléma, de nem tudom melyik verziónál változott meg. Próbáltam letiltott kiegészítőkkel is , úgy sem sikerült.
Más böngészővel működik. Sőt ha másik böngészővel belépek, akkor egy ideig mozilla-val is betudok lépni,amíg nem kéri újra a felh.név jelszó párost. Minden esetben helyesen írom be a belépéshez szükséges adatokat,mégsem jó. Egy kép ami fogad:

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#40943) Matthewus válasza Pityu. (#40941) üzenetére


Matthewus
őstag

Van már Firefox verzió az uBlock-ból, próbáld ki azt. [link]
Egy hete használom, és ez tényleg kevesebb memóriát eszik, mint az ABP.

(#40944) pethYeti válasza Matthewus (#40943) üzenetére


pethYeti
addikt

+1.

Eddigi legjobb, bár arra még nem jöttem rá hogy lehet könnyen fehér listára rakni egy weboldalt. :)

(#40945) tévelygő válasza Matthewus (#40943) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Köszi a linket. Egyébként próbáltam már letiltott kiegészítőkkel is illetve előtte az ABP-ben a szűrést is letiltottam ennél a címnél.

Sony RX 10

(#40946) spammer válasza pethYeti (#40944) üzenetére


spammer
veterán

Beállítások -> Whitelist? :F

chrome://ublock/content/dashboard.html

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40947) pethYeti válasza spammer (#40946) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen ezt ismerem, de ez nem "könnyű" mivel egy csomó kattintás mire ide eljutsz és bírod a weboldalt. A többi adblock mind tud egy kattintásra whitelist-hez adni oldalt. :U

(#40948) Matthewus válasza pethYeti (#40947) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez is tud: klikk az uBlock ikonra, a zöld bekapcsolás gombmra kattintva tudsz egész weboldalt fehérlistára tenni, CTRL+jobklikkel az adott oldalt tudod fehér listára tenni

(#40949) pethYeti válasza Matthewus (#40948) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi!

Eddig azt hittem az mindenhol letiltja a blokkolást. :)

(#40950) spammer válasza Matthewus (#40948) üzenetére


spammer
veterán

szerk: tárgytalan, benéztem...

egyébként Ctrl+bal klikk.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.