Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) Pityu. válasza stingy2 (#40749) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem 8gb ramom van a képen látható mennyit eszik mennyi lappal,és milyen kiegészítőkkel,viszont én most be kapcsoltam egy Firefox Ultimate Optimizer nevű programot ami visszább veszi a ram fogyasztását,enélkül most simán 1gb t enne,viszont itt nagyobb fogyasztásnál nincs olyan bizonytalansága a böngészőnek, mint a firefoxnak

#lacy027

Én is ezzel a hibával küzdöttem nemrég,ezt akkor most a böngésző csinálta volna?Mert régebben nekem sem csinált ilyet fel raktam vagy 4 realtek drivert de minddel ezt csinálta rövid idő alatt 400mega is volt meg vagy kétszer 900meg és ki is lőtte a hangot,most az állítólag legfrissebb realtek driverem van fent de mióta cyberfox lett a fő böngészőm azóta most 13 mega máskor ilyenkor már 200 volt.Sehol nem találtam konkrétan az okról írást de így már akkor fogom a fejem,akkor lehet nem is a driver volt a szar. :W

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40752) TFSi


TFSi
őstag

Pontosítom a hibát, a karakterkódolási hiba az ékezetes magyar betűk esetében a letöltő ablakban csak a hotmail-es fiók használatakor jelentkezik. Gmail esetében semmi gond. Kapott valami frissítést mostanság a hotmail (outlook), sikerült... Mindezt kizárólag Firefox alatt természetesen.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#40753) #40553216 válasza TFSi (#40748) üzenetére


#40553216
törölt tag

Pedig de (csak fordítva, mint ahogy eredetileg gondoltam):
When Bad Things Happen to Good Characters

Diagnostic Reference

é > too much UTF-8 encoding, or viewing UTF-8 encoded text with Latin-1 encoding

Ez az első hibás karakter a címben.

Szerk.: utólag láttam, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#40754) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha esetleg van aki sokallja a firefox memória éhségét [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40755) stingy2 válasza Pityu. (#40754) üzenetére


stingy2
senior tag

tök jó a cikk, azzal a kis szépséghibával, hogy a végén lévő linkre (Firefox Ultimate Optimizer 1.1) kattintva már kiabál is a nod32, hogy veszélyes alkalmazás. szóval csak óvatosan!

INTJ

(#40756) Pityu. válasza stingy2 (#40755) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az a nod,nekem anno elegem is lett a nodból,nekem az avast is érzékeny néha,de ezzel semmi gondja na meg van még egy két ellenőrző program aminek semmi baja vele,de megnyugtatásodul itt a hivatalos oldal [link]

ui: nem mindig vírus amit a vírusirtó jelez.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40757) Wasp91 válasza Pityu. (#40754) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Hogy fogyaszthatna 636 kb-ot? :D Elég nagy hülyeségnek hangzik ez így.
Amúgy nézz meg egy chromeot sok megnyitott lappal. Na az fogyaszt bőven 1 Gb felett.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#40758) DS39 válasza Wasp91 (#40757) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ja. amúgy nem értem, 8 GB RAM mellett mit kell aggódni akármelyik böngésző fogyasztása miatt.
nekem 3-4 giga + ram cache mellett se fogyaszt olyan sokat, hogy ez problémát okozna.

[ Szerkesztve ]

(#40759) TFSi válasza Pityu. (#40756) üzenetére


TFSi
őstag

Virustotal elemzés: 14/56, tehát nem veszélytelen, bár a Kaspersky szerint tiszta.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#40760) Pityu. válasza Wasp91 (#40757) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Gyengébb gépeken máskép eszik gondolom ,én is láttam már firefoxot100 megával működni,nekem most használva a progit levett vagy 300 megát,már megérte :)

#DS39

Maximalista vagyok,ha spórolhatok miért ne tenném :D

#stingy2

Nekem win 7 van de mindjárt utána nézek

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40761) stingy2 válasza Wasp91 (#40757) üzenetére


stingy2
senior tag

nem feltétlenül hülyeség, ha nem a ramot használja, hanem a hdd-t.
[link]

Pityu, Te mit látsz a feladatkezelőben a hdd-nél? tényleg ennyire pörgeti?

Én is megnéztem a vírustotalon: úgy tűnik adware(valamilyen PUP) van benne.
[link]

INTJ

(#40762) Wasp91 válasza stingy2 (#40761) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Szerintem inkább a gyors RAM-ot használja, mint a lassú HDD-t

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#40763) Rimuru


Rimuru
veterán

Szeretem az ilyen Windowsos hülyeségeket. Gondolom csak becsapja a process explorer-t. Nézzétek meg ezzel egyből megmondja majd az igazat.

Vigyázat, csalok!

(#40764) Pityu. válasza stingy2 (#40761) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ezt mutatja

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40765) Pityu. válasza stingy2 (#40761) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet tényleg pörgette mert néha hallottam valami hangot,így ki is lőttem a programot,de közben találtam egy másikat ezt még meg nézem [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40766) HoTaZo válasza Pityu. (#40756) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az AVG IS 2015 a letöltött, RAR fájlbontása után bejelzett, Dropper Agentként jellemezte.
Szerintem használata csak saját felelősségre.

Mindenesetre köszi az utánajárást! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40767) spammer válasza DS39 (#40758) üzenetére


spammer
veterán

Egyrészt nem mindenkinek van 8 GB ram a gépében (de még 4 se biztos), másrészt -és ami lényeges- a "kit érdekel mennyit fogyaszt?" hozzáállás vezet oda, hogy egyre több a szarul megírt, erőforrásokat felzabáló program. Persze semmi meglepő, az informatikában így megy ez, valamivel el kell adatni a hardvereket, meg kell teremteni a keresletet a minél többre, minél gyorsabbra, nem kell tudni mértéket tartani, optimalizálni, ha nem jó, majd vesz a júzer még ramot... A programozóknak sem kell annyit dolgozni, a "hardver úgyis elbírja". :(

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40768) Pityu. válasza spammer (#40767) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem most pl ok 8gb ramom van de a cyberfox is 4 megnyitott lap köztük a facebook ami igen csak éhes meg egy adblock edge és 700megát zabál minél több lap annál nagyobb éhség,bár a cyberfox még így is fürgébb mint a firefox.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40769) spammer válasza Pityu. (#40768) üzenetére


spammer
veterán

A facebook önmagában egy kalap kaka, proci és ram zabáló tákolmány. :) Adblock listák is képesek sokat enni, így érdemes azokból is csak azt kattintani, ami a legfontosabb lehet. Illetve Adblock addonokat is érdemes tesztelni, melyik nem zabál sokat. A malware és vírusgyanús oldalakat továbbá lehet blokkolni hosts fájlból is, ami böngészőfüggetlen módszer (és nem kell Adblockernek foglalkozni vele). Erre itt egy jól nagy lista: [link]. Cyberfoxot csekkoltam volna, de linuxra nincs, így nálam kiesett. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40770) Pityu. válasza spammer (#40769) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Amire te gondolnál az az adblock plus az minimum 500 megát kér ez az adblock edge kb olyan 250megát de a plus az direkte egy szar.
Nekem most így néz ki ennyi lap van megnyitva mint ahogy a képen látszik és ennyi meót zabbant

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40771) Rimuru válasza spammer (#40767) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazából nem a RAM a legkisebb keresztmetszet. Ahol kevesebb van ott kevesebbet is eszik, 1GB mellett már bőven használható ha nem akarunk 50+ tabbal böngészni. 2 éve még csak 512MB RAM volt a gépben amit használtam minden nap, böngészéshez (éppen) elég volt. Már akkor is inkább az agyonscriptelt szarok voltak borzalmasak amik a procit ették azért nem volt élmény olyan oldalon járni, de ezek még modern géppel se jobbak (és egyre több az ilyen). Azt hozzáteszem hogy Linuxos tapasztalataim vannak Openbox/Awesome ablakkezelőkkel.

Pityu: Nekem most 28 nyitott füllel (direkt nyitottam egy FB-t is mert az önmagában megzabál 200MB-ot) 1100MB, úgy hogy 3 napja fut a Firefox.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#40772) vlevi válasza Rimuru (#40771) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt en is eszrevettem. Evekkel ezelott azert kellett lecserelni az egymagos p4-es netezos gepet (ami azert low beallitason a crysist is vitte!), mert netezes kozben a flash allandoan 100% proci terhelesen ment. Tragedia. A nagy memoriazabalo nalam az adblockplus, sajnos. Bluhell firewallt hasznalok helyette, az kevesebbet eszik, igaz, tobb reklamot atenged. Aki sok kiegeszito hasznal, annal pedig ez a problema tobbszorosen fennall.

(#40773) spammer válasza Pityu. (#40770) üzenetére


spammer
veterán

Igen, az ABP, de a többi között is van különbség. Én most egy ideje a uBlock-ot használom, ami még nem végleges, de nincs vele gond és elég jó is. Itt készülget egyébként: [link], talán hamarosan a FF Addons oldalára is felkerül majd.
__

(#40771) colomb2: ez igaz, de pl. RAM-ból sem takarítja ki magát, akkor sem, ha bezárom a lapokat. Nálam sosincs sok lap nyitva, én a rendet szeretem. :D De hiába zárom be őket, a memória foglalás nem, vagy csak nagyon kis mértékben csökken.
__

Linux/Gnome vonalon mozgóknak amúgy itt egy téma [link], ami kicsit jobban integrálja a rendszerbe a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40774) #40553216 válasza spammer (#40769) üzenetére


#40553216
törölt tag

Gondolom, Linuxon (amelyiken van) az /etc/hosts.deny-ba kell írni. :DDD

Érdekesnek találom, hogy a Windowsokon az elérési út vége \etc\hosts. Vajon honnan vették az ötletet? :DDD

(#40775) #40553216 válasza spammer (#40769) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#40776) spammer válasza #40553216 (#40775) üzenetére


spammer
veterán

Ja, bár a 0.0.0.0-ás megoldások nálam nem működtek, 127.0.0.1-es változatok igen.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40777) Visormail válasza scope2007 (#40725) üzenetére


Visormail
addikt

Jó lenne ez a noclick, csak ugyanannyi oldalon bezavar mint amennyinél segít. Bármi ilyen hozzászólás doboznál mint pl ez is írok valamit, majd amikor kiviszem a dobozból az egeret hogy beszúrjak egy linket, smileyt akármit, akkor kijelöli a szöveget így a beszúráskor felülírja amit addig írtam.

Kivettem már az összes pipát a beállításaiban, de továbbra is ezt csinálja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40778) #40553216 válasza spammer (#40776) üzenetére


#40553216
törölt tag

Amit te linkeltél, ott is írják a két verziót. Végül is egy mozdulat kicserélni.

(#40779) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Létezik, hogy ez a fostos Adguard AdBlocker nem képes blokkolni az Origós hirdetéseket? Akárhányszor adom őket hozzá kézileg a listához, következő indításkor ott villognak.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40780) HZoli87 válasza Bjørgersson (#40779) üzenetére


HZoli87
veterán

(#40781) Rimuru válasza spammer (#40773) üzenetére


Rimuru
veterán

Kitakarítja már amennyire tudja. Nálam induláskor kb elmegy 500MB, így 4,5 nap után 1000-1300 között mozog, de tapasztalataim szerint ez már nem nagyon nő (8GB RAM mellett).
Amúgy fülcsoportokat használok így lehet sok tab nyitva és a rend is megmarad.

vlevi: Bluhell az jó, mondhatjuk hogy nekem az volt a köztes megoldás, most már privoxy-t használok. Böngészőfüggetlen és elvan ~5MB RAM használat mellett. A kiegészítőket meg kell válogatni, megszabadultam a memóriazabáló vackoktól így van most 18 engedélyezett addon.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#40782) Bjørgersson válasza HZoli87 (#40780) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40783) Fandango


Fandango
veterán

Nekem az eddigi probalgatasok utan a legjobban az Adguard telepitos verzioja jott be, minden bongeszovel mukodik, nem noveli a FF memoria igenyet, nincs vele olyan gond mint amit Hzoli87 linkelt.
Csak ez a legtobbeknek nem lesz opcio, mert ez fizetos verzio. Megvettem 1 evre, ha ez ido alatt nem talalok semmi problemat, nem lesz jobb ingyenes alternativa, akkor eleg valoszinu, hogy megveszem lifetime license-be.

A userscriptek is ezen keresztul futnak, nem a bongeszobol (pl YTC)

[ Szerkesztve ]

(#40784) stingy2 válasza Fandango (#40783) üzenetére


stingy2
senior tag

Azért itt már elgondolkodnék inkább ram bővítésen. az 1 év + lifetime license kb.70usd, ami 18.550 ft. Ennyiért adnak 4Gb csúcsminőségű ram-ot, de középkategóriában már 8 gb-t is, ami már vonzó alternatíva egy ingyenes ABP-al.

INTJ

(#40785) Fandango válasza stingy2 (#40784) üzenetére


Fandango
veterán

12Gb memoriam van, ha esetleg az adatlapom elkerulte a figyelmed. :U

(#40786) Rimuru válasza Fandango (#40783) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem hülyeség ilyenért pénzt kiadni mikor van ingyenes(nyílt) és jó megoldás. Max egy kicsit dolgozni kell a listán.

Vigyázat, csalok!

(#40787) Fandango válasza Rimuru (#40786) üzenetére


Fandango
veterán

Leirtam az en tapasztalatomat, az sajat dontesemet. Nem kell ezt senkinek kovetnie, csak egy velemeny volt.
En is vegig jartam az utat, es ennel kotottem ki (ABP, AB Edge, Bluhell, Privoxy, PeerBlock, PrivDog, AdMuncher, es meg az isten tudja mit nem probaltam ki)

[ Szerkesztve ]

(#40788) stingy2 válasza Fandango (#40785) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem meg 16 bibibíííí..akkor most én nyertem? :D meg ne sértődj már...
itt azért próbálnak sokan alternatívát keresni az adblock plus esetén, mert sok ram-ot fogyaszt. neked (meg nekem is)kb hulla mindegy hogy ABP v adguard vagy akármi, nem mem. fogyasztás lesz a szűk keresztmetszet. akinek meg ez a gondja, jobban megéri adguard fizetős helyett venni ram-ot, mert az mégsem csak egy szoftver, sokkal rugalmasabb lesz így rendszer és kb ua-ba kerül.Peace :R

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#40789) #40553216 válasza stingy2 (#40788) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hehehe. Nekem nem éri meg RAM-ot venni, mert 2 GB már van benne, több meg nem fér. :DDD Ilyen is van.

(#40790) Rimuru válasza Fandango (#40787) üzenetére


Rimuru
veterán

Az enyém is csak egy vélemény volt. ;) Nekem mindegy ki mit használ, az ő dolga.

Vigyázat, csalok!

(#40791) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Csináltam egy kis kísérletet béta firefoxal.furcsa ez már lehet jobb lesz audiodg.exe nem nőtt tehát nem pörgette meg,és ugyan azokkal a lapokkal kevesebb memóriát evett mint a cyberfox 64 bit,viszont a cyberfox fürgébb.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40792) Pityu. válasza Pityu. (#40791) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azért ez is fura egyiken 3 lap másikon csak egy de a cyberfox többet eszik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40793) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Miért van az, hogy 34.0.5 FF egy oldalt :4545 porttal nyit meg, ezért nem is jelenik meg az oldal, mert :5000-rel nyílna, míg a többi oldal rendesen bejön domain alapján, és mögé teszi az :5000-ret. Szóval kapott valami fix dolgot arra a domainre vagy ez miért lehet? Cookie törölve, semmi...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40794) Winnie The P válasza Bjørgersson (#40779) üzenetére


Winnie The P
őstag

Én ezért cseréltem le az adblock edge-re.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#40795) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Ha böngészés közben olyan területre kattintok ahol szöveg van akkor ott villog a kurzor, pedig oda írni nem tudok .

Miért van ez a kurzorvillogás nem írható szöveges területen ?

Hogy tudom kikapcsolni ?

Üdv.

Astra

(#40796) kispx válasza AstraCDX (#40795) üzenetére


kispx
addikt

F7

(#40797) AstraCDX válasza kispx (#40796) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A megoldás apróság, de nagy segítség ! :C

Köszönöm szépen ! :R

Üdv.

Astra

(#40798) EmptyParadox válasza Fandango (#40783) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Userscripteket hogy lehet futtatni Adguardon keresztül? :)

(#40799) Fandango válasza EmptyParadox (#40798) üzenetére


Fandango
veterán

Settings/Extensions reszen, Add extension, megadod a script url cimet, telepited.

[ Szerkesztve ]

(#40800) EmptyParadox válasza Fandango (#40799) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Áháá, köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.