Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) sz.balazs.95 válasza csako (#40600) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezt fel lehet rakni gond nélkül a stabil Firefox mellé?

off: na ilyen egy működő lejátszó! :K
nincs idegesítő automata lejátszás, kapásból HTML5, és nem 360 meg 480p-vel bénázik, hanem automatikusan HD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40602) jeni


jeni
félisten

Üdv
A Firefox profil nem tölthető be vagy hiányzik ez mire utal?
Ma egy másik gépen telepítettem a Win 10-t oda felraktam a rókát.
Kikapcsoltam. Viszont a rendes gépemen elindítva már nem tudja betölteni. Előszór frissítettem de arra sem lett jó. Újra indítottam a gépet,akkor sem javult a helyzet. Töröltem a Firefox-t és újra telepítettem.Erre is ugyan az a hiba van.

(#40603) jeni válasza jeni (#40602) üzenetére


jeni
félisten

(#40604) csako válasza sz.balazs.95 (#40601) üzenetére


csako
veterán

Szerintem igen, de ha biztosra akarsz menni, akkor előtte csinálj egy biztonsági másolatot a profil mappádról.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40605) DS39 válasza jeni (#40602) üzenetére


DS39
nagyúr

másik gépre telepített Firefox profilját akarod használni az aktuális gépen? vagy hogy kell értelmezni a leírtakat. (nem teljesen világos)
lehet írásvédett a profilmappa illetve a fájljai, valamint lehet jogosultsági probléma is.

(#40606) jeni válasza DS39 (#40605) üzenetére


jeni
félisten

pontosítva
más-más SSD-re van telepítve a Firefox. a Win 10-s SSD meghajtó nincs gépen rácsatlakoztatva,kivettem a házból. a korábbit vissza dugtam azon Win 7 van. azzal sem jön be.
az alaplap viszont ugyanaz.
A chrome és az explorer nincs gond megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#40607) DS39 válasza jeni (#40606) üzenetére


DS39
nagyúr

és profilmappákat nem is másolgattál egyikről a másikra? sima szűz Firefox telepítésnél írja mindkét rendszeren ezt? ilyet még nem láttam. :Y

ellenőrizd az AppData-ban fizikailag megvan-e a profil, és benne a fájlok. azon a jogosultságokat, és nem írásvédett-e, stb.
a standard elérési út:
C:\Users\WindowsNeved\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\

[ Szerkesztve ]

(#40608) spammer


spammer
veterán

Arra van mód, hogy ha könyvjelzőzök és a csillagra kattintok, akkor ne vágva már nekem be az unsorted mappába, és ne kelljen még egyszer kattintanom, ha ki akarom választani, hova akarom rakni? Magyarul: első kattintáskor ugorjon fel a lehetőség, hova akarom menteni a könyvjelzőt.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40609) DS39 válasza spammer (#40608) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ha nem a csillagra kattintasz, hanem nyomsz egy CTRL + D billentyűkombinációt.
amúgy nincs, mert a csillagra kattintás csak gyors elmentésre jó. azt mondjuk nem értem évek óta hogy miért nem a sima könyvjelzőlista végére dobja ilyenkor, hanem a rendezetlenek közé, de ez már csak az én kukacoskodásom Mozilláékkal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#40610) jeni válasza DS39 (#40607) üzenetére


jeni
félisten

a többit nem vágom.

[ Szerkesztve ]

(#40611) DS39 válasza jeni (#40610) üzenetére


DS39
nagyúr

ahha, szóval még is csak volt buhera a profilokkal, mert nem a rendszermeghajtón van, hanem áthelyezted a D-re. miért? ha azt akarod hogy mindkét helyen ugyanazok a dolgok legyenek egyszerűbb a Sync-et használni.

mondom, szerintem jogosultsági problémával állsz szemben. az erdetileg Win7-tel létrehozott profil mappa a D-n, annak a usernek a tulajdonában volt, a Win 10-es user nem fért hozzá, ott állíthattál vmit, most meg a Win 7-es user nem fér hozzá. (ha minden elérési út helyesen van megadva az áthelyezett profilnál)

(#40612) jeni válasza DS39 (#40611) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy a korábbi telepítéskor azt adtam meg.
áááá most vettem észre a D meghajtót nem raktam vissza 500GB :(((

[ Szerkesztve ]

(#40613) DS39 válasza jeni (#40612) üzenetére


DS39
nagyúr

epic fail :DDD

még egy ok, hogy ne legyen külön meghajtón a profil.
azzal felesleges kímélni az SSD-t, hogy nem azt használod erre, ha eredetileg ez lett volna a célja az áthelyezésnek, arra jó a memory cache engedélyezése is.

és használd a Firefox Sync-et, egyszerűbb, bárhonnan eléred, és nem kell foglalkozni, hogy mi hova van/volt pakolva. ha párhuzamosan (akár ideiglenesen is) használsz két rendszert ez a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#40614) jeni válasza DS39 (#40613) üzenetére


jeni
félisten

köszi

(#40615) Wasp91 válasza spammer (#40608) üzenetére


Wasp91
aktív tag

QuickMark

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#40616) spammer válasza Wasp91 (#40615) üzenetére


spammer
veterán

&(#40609) DS39: köszi a válaszokat!

Még valami: a home/new oldalakról el lehet tüntetni a látogatott oldalakat (thumbnail) úgy, hogy a keresősáv megmarad, és csak a kis képeket tünteti el a fenébe? Ha nem lehet, akkor marad a fogaskerék/Blank opció.

szerk: de ajánlok én is valamit kipróbálásra: uBlock, ami egy erőforrás kímélőbb hirdetésblokkoló, hivatalosan csak Chrome alapú böngészőkhöz van, ott nekem bevált, de már közben portolta valaki Firefoxra is [link], felraktam, eddig úgy tűnik, hogy működik rendben.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40617) tycho


tycho
tag

Sziasztok!

Pár napja telepítettem a win7 ultimate verzióját - ssd-re (SATA2-es alaplapon), csak a legszükségesebb programjaimmal, amik az előző (HDD-s, win7 home premiumon) rendszeren is futottak. Böngészőnek itt is a Firefoxot tettem fel. Egyetlen skype add-on ment mellé, az is le van tiltva (Firefox v34.0.5)

A problémám az, hogy míg régen max 500-700 mega memóriát evett, most gyakorlatilag leköt akár 2 gigát is, pillanatokon belül, pedig a felhasználási terület és szokás nem változott.

Van esetleg ötletetek mi okozhatja ezt?

Per pill: két lap van megnyitva, egy gmailes, + a prohardver és máris 500-on áll...

Üdv.:

tycho

[ Szerkesztve ]

(#40618) DS39 válasza spammer (#40616) üzenetére


DS39
nagyúr

le lehet csökkenteni egyre, de 0-ra nem sikerül.
mondjuk az a kereső nem instant search, úgyhogy kb felesleges is, mert az írod majd enterre keres opciót a címsor is tudja.

(#40619) spammer válasza spammer (#40616) üzenetére


spammer
veterán

Megoldottam, kitúrtam web inspectorral :)

Ha nincs, akkor kell csinálni egy userContent.css fájlt ide:

profilmappa/chrome/userContent.css

Majd bele ezt:

@-moz-document url("about:newtab") {
div#newtab-grid { display:none!important;}
}

Mentés, FF újraindítása, és kész is. :)

_
(#40618) DS39: ja, tudom, de nem baj, kiszedtem inkább a képeket, így semmiképpen sem mutatja őket.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40620) Predator2 válasza sz.balazs.95 (#40579) üzenetére


Predator2
addikt

Sajnos, tényleg a fb-nál van a hiba.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40621) DS39 válasza spammer (#40619) üzenetére


DS39
nagyúr

jó ötlet. én a Stylish-t használom ilyenre, ott létrehozol egy stílusfájlt a különböző egyedi funkciókhoz.

(#40622) spammer válasza DS39 (#40621) üzenetére


spammer
veterán

Igen, ismerem, én is használtam, csak én most próbálok mindent úgy belőni, hogy minél kevesebb erőforrást egyen és minél gyorsabb legyen. Ezért addonokból is minél kevesebbet akarok feltenni. Így ebben az 1 fájlban elfér az a pár style, ami nekem kell, kapcsolgatni menet közben úgysem akarom őket, meg nagyon variálva sem lesznek.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40623) Matthewus válasza spammer (#40616) üzenetére


Matthewus
őstag

uBlock-ot ne használd, még béta verzió sincs belőle, míg megjelenik maradj valamelyik régebbi adblockernél.

(#40624) spammer válasza Matthewus (#40623) üzenetére


spammer
veterán

Még nem volt időm sokat próbálgatni, de ma már böngészgettem vele, semmi gondja nem volt eddig. Opera alatt is frankón működött, úgyhogy remélem lesz hamarosan egy stabil változat FF-ra is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40625) spammer


spammer
veterán

Azt viszont nem sikerült megoldanom, hogy amikor a könyvjelző mappára vagy menüre kattintok, akkor ne legyen ilyen "FadeIn" effekt, hanem azonnal mutassa a listát. Gugliztam, de se működő userContent.css megoldást nem találtam, se a Classic Theme Restorer nem tudta kikapcsolni az animációt. :( Érdekes, mert a menü ikon nem csinálja, meg az egyéb animációk is le lettek tiltva about:config-ban.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40626) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Azt tudtátok-e, hogy a ctrl+tab a fülek között vált, balról jobbra, és a ctrl+shift+tab pedig jobbról balra? :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40627) Rimuru válasza sz.balazs.95 (#40626) üzenetére


Rimuru
veterán

Elég régi feautre mindenhol. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#40628) sz.balazs.95 válasza Rimuru (#40627) üzenetére


sz.balazs.95
veterán


:DDD

azt eddig is tudtam, hogy van ctrl+tab, ami főleg érdekes volt nekem, az a shift-es.
csak ma elgondolkodtam rajta, hogy a másik irány is működik-e valahogy. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40629) mekker válasza sz.balazs.95 (#40583) üzenetére


mekker
őstag

Sajna még eléggé bugos ez a HTML5-ös lejátszás, de szerintem a Firefox h264 video supportja sem teljesen kiforrott még, mivel külön utakon jár (a Ciscoval fejlesztett codeket használja, azt is csak nem rég rakták be publikus verzióba).
Ezért is dolgoznak már több éve a Flash leváltásán, mert elég nehéz kikerülni, jelenleg sem 100%-ban megoldott a probléma. Lehet szidni a Flasht, hogy lassú meg backdoor.tanya, de van mögötte piaci támogatottság, fut mindenen és működik már sok éve. Most jön az új technológia, de ennek is kellett és kell 5-6 év, hogy kiforrjon.
Egyébként még a Chrome-variánsokon is bugol, pedig ott az az alapértelmezett lejátszó. Nézd meg pl. ezt - https://www.youtube.com/watch?v=RXQ4JPxSrsI.
1080p-ig még működik (bár ritkán a hang betorzulhat kicsit, vagy bugolhat a lejátszás), felette már többnyire reménytelen, mert tölt meg akad, meg torzít.

Még ezt meg lehet próbálni: régebben olvastam erről a JW playerről, elvileg rá lehet venni, hogy ezt használja.

YouTube Video Embed JW Player

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40630) carr válasza Met (#10013) üzenetére


carr
őstag

Szia!

A parancsfájlos para miatt írok, tudsz segíteni?
Ugyan azt játsza abőngésőm, mint anno neked.
Hiába állítom le a parancsfájlt, befagy, vagy megáll pár mp-re, és addig csak "homokóra" van.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#40631) Matthewus válasza mekker (#40629) üzenetére


Matthewus
őstag

A Cisco kodek a WebRTC-hez van, videólejátszásra az operációs rendszer kodekjeit használja.

(#40632) #40553216


#40553216
törölt tag

Pár hónappal ezelőtt kérdeztem itt, mi módon lehet a magyar tipográfiának megfelelő alsó-felső 99 („”) idézőjelet írni itt a kommentekben. Rájöttem: alt-gr+o és alt-gr+p. Ha valakit még érdekel.

(#40633) utas666 válasza mekker (#40629) üzenetére


utas666
tag

Régi gépemen a HD-t VLC-vel szoktam lejátszani (vagy letöltöm és MPC, mert az valamiért még jobban optimalizált, de nincs? hozzá script a link->videó feloldáshoz). A böngészők nagy erőforrás zabálók, sok az overhead, biztonság az első, másra lettek kitalálva, +burjánzó JS és CSS. Nem tudom hogy a saját codek-nek mennyi köze van ehhez. Amúgy én is azt tapasztaltam, hogy a Flash kevésbé terhelő mint a HTML5-ös lejátszás.

(#40634) DS39 válasza #40553216 (#40632) üzenetére


DS39
nagyúr

ez lehet billentyűzet függő? mert nálam nem működik. alt-gr + o szimplán nem csinál semmit, az alt-gr + p meg nyit egy privát fület. (ez utóbbi egy kiegészítő miatt van, de ha letiltom egyikre se történik semmi)

[ Szerkesztve ]

(#40635) DS39 válasza #40553216 (#40632) üzenetére


DS39
nagyúr

valószínű nálad be van lőve erre a kombóra a billentyűzetkiosztásod, hogy ezt a windowsos bevitelt csinálja: ALT + 0132 (ez az általános bevitele az alsó idézőjelnek by Wiki)

kicsit macerás, de valóban így már működik: „ „ „

[ Szerkesztve ]

(#40636) #40553216 válasza DS39 (#40634) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezek szerint lehet. Bár szerintem inkább kiosztás. Nálam 102 qwertz halott billentyűk tiltása van beállítva.
Semmit nem állítottam be külön.
Ez az „általános bevitel” azért Windowson általános csak, hiszen Linuxon kicsit más.

[ Szerkesztve ]

(#40637) Rimuru válasza #40553216 (#40636) üzenetére


Rimuru
veterán

Ahogy nézem elég régóta megvan már az alap "hu" kiosztásban, [link].

Vigyázat, csalok!

(#40638) sz.balazs.95 válasza mekker (#40629) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Attól még, hogy ez a támogatott, még nem lesz jobb, csak rosszabb, mert annál nehezebb leváltani.
Vszint a HTML5 ilyen szempontból is jobb, ugyanis az nem egy profitorientált cég egy konkrét terméke, hanem sok-sok nyílt ipari szabvány egy csomagba foglalva, emiatt sokkal rugalmasabb, és jobban alakítható a későbbi igényekhez.

(#40632) tomtyi: Viszont ez csak Linuxon van így. (nem véletlenül nincs megjelölve sem a billentyűzeteken)
egébként a Linuxos billentyűkoisztást sokkal jobban szeretem, mert gyakorlatilag az összes 2. (AltGr) és 3. (AltGr+Shift) szintű billentyűre jut karakter.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40639) mekker válasza sz.balazs.95 (#40638) üzenetére


mekker
őstag

Ezzel csak két dologra akartam utalni:
-Hiába szidják sokan a Flasht, a maga idejében ott volt, képes volt piacvezetőként elterjedni és működött. Aztán lehet hogy ha nem lett volna Flash, valami jobb vált volna piacvezetővé. Az hogy most végre van más, ami lecserélje, az már nem ide tartozik.
-A HTML5-ös lejátszás még egyelőre nem tudja 100%-ban azt, amit a Flash, ehhez még idő kell. Testtubeon (a Youtube béta-funkciós lapja) már lassan 5 éve lehet tesztelgetni a funkciót, aztán még mindig van mit javítgatni (persze ez a dolog nem csak a YT fejlesztőktől, hanem a mindenkori böngészőktől is függ).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40640) sz.balazs.95 válasza mekker (#40639) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

pedig már most elég sokoldaú.
pl. játékokra ott a webGL. [link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40641) #40553216 válasza Rimuru (#40637) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meglehet, csak amikor kérdeztem, senki nem válaszolt. Gondoltam, megosztom.
Szerintem kerestem is a neten, de ebben már olyan nagyon nem vagyok biztos. :B

(#40638) sz.balazs.95
OK. Azt hittem, hasonlóan a \|¤ß$Ł karakterekhez, ez is univerzális.

(#40642) BullZeye


BullZeye
veterán

Használtok Youtubehoz valami olyan kieget aminél channel-ben kipipálhatom miket töltsön le, és azokat leszedi 1080p-ben?

(#40643) Bjørgersson válasza csako (#40565) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hiába, ha még mindig csak szaros 720p a legnagyobb felbontás.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40644) BullZeye válasza BullZeye (#40642) üzenetére


BullZeye
veterán

Vagy bármilyen módszert youtuberól való letöltésre, mert 2 opció van, az egyik mindent letölt a channelről külső programmal, amivel letölt 250 videót amiből nekem csak 20 kell, B opció, hogy 20 youtube ablakot megnyitok és egyesével töltöm le őket, ami megint nem járja...

Még a fizetős külső programok is csak az A opcióra képesek...

(#40645) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Régóta nem látott jelenség ütötte fel a fejét egy ideje. Az alábbi képen látható hangulatjel melletti kódot nem tudja a böngésző, vagy a gép(?), megjeleníteni. Valószínűleg valamelyik pucolás eredménye, de nem tenném le a nagy esküt.
Tudtok rá megoldást? Mit kell beállítanom, hogy felismerje?

ez egy FB. személyes üzenetben jelent meg, de volt már az üzenőfalon is, ami így jelent meg. Máshol azt hiszem még nem találkoztam vele.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40646) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Én mostanában szimplán kimásolom a youtube linket, és PotPlayer link alapján szépen lejátssza nekem a videót. Meguntam, hogy a böngészőt teljesen megöli egy 720p-s videó. :)

(#40647) spammer válasza BullZeye (#40644) üzenetére


spammer
veterán

OFF, mert kiegről nem tudok. De:

Ha linuxot használsz, akkor van egy köztes megoldás: kimásolod a választott linkeket egymás után a lejátszási listából (jobb klikk), majd a youtube-dl scripthez kiadod ezt a parancsot terminálban:

youtube-dl <videourl1> <videourl2> <videourl3> <videourl4>

stb., így szépen letölti az összeset egymás után.

De ahogy látom, van windowsos verzió is (.exe), +itt egy rövid dokumentáció [link] + githubos oldal, leírással: [link]

szerk: ha fájlba (pl. .txt) ki vannak gyűjtve az url-ek, akkor elvileg onnan is be tudja olvasni, lásd: Filesystem Options: -a, --batch-file FILE

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40648) csako válasza Bjørgersson (#40643) üzenetére


csako
veterán

Én is sajnálom, hogy nincs 1080p ;]

Az egy másik kérdés, hogy nekem még Chrome-ban sem fut folyamatosan, csak a 720p... mármint a 60 fps-t tartalmazóak, a sima 30-asok tökéletesek.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40649) Matthewus válasza BullZeye (#40644) üzenetére


Matthewus
őstag

[link]
Én ezt használom. Ez tud olyat elvileg, hogy bemásolod a 20 videó linket egy txt fájlba majd paraméterként hozzá adod és akkor letölti az összeset. Parancssoros program!
szerk: Látom már beelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#40650) BullZeye válasza spammer (#40647) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezzel nem sokkal vagyok előrébb mint az egyenként megnyitom dologgal :\
De azért köszi. (és windowsos vagyok, de ha linuxon lenne olyan amivel semmi dolgom nem lenne akkor bootolnék egy liveot, de ez a megoldás tényleg elég melós.)

Legopcionálisabb eddig a jobb gomb másolás, és program figyeli vágólapot és tölti le automatikusan, de még ez is több munka mint amennyit megérne az egész, főleg hogy sok videót kéne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.