Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) Fandango válasza Predator2 (#40549) üzenetére


Fandango
veterán

Skype extension a hiba leiras szerint.

(#40552) Predator2


Predator2
addikt

Értem és köszönöm a segítséget.

Illetve egy oldallal kapcsolatos apró hibát is találtam amit szeretném ha más is kipróbálna.

[link]

Nálatok is ilyen?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40553) Gizmo94 válasza Steelmanus (#40548) üzenetére


Gizmo94
veterán

Köszönöm a segítséget, ezt még nem próbáltam, de kipróbálom. :) Egyébként nektek nincs vele ilyen összeomlás-fagyás problémátok, másnál mindenkinél jó?

(#40554) sz.balazs.95 válasza Gizmo94 (#40553) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Összeomlás nem szokott lenni, de fagyás, illetve hang problémák előfordulnak.
Pl. ha két tab is meg van nyitva, amik 1-1 flash appot használnak, akkor van, hogy egyszerre csak az egyik szól, és addig a másiknak megszakad a hangja.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40555) Pityu. válasza Gizmo94 (#40539) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ó ez megesik nekem 1,5 is volt már működött akkor is,újra raktam akkor megint kevesebbet evett,de volt olyan mikor friss firefox jött ki akkor összeomlott de a következő frissítésnél meg semmi gond nem volt.Sokan csodálkoztak mikor fel raktam mennyi ramot zabál nálam,van akinél keveset de sokan vannak akiknél zabál rendesen most nálam zene hallgatás és jó pár oldal megnyitva 800 000K,de minden megy simán.Vagy rakd újra vagy a profilodat töröld és csinálj újat,vagy még egy ötlet próbáld ki a cyberfoxot,én szeretem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40556) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Az hogy lehetséges, hogy a freemail.hu-ra belépve felkínálta a jelszó elmentését. Elmentettem az összes e-mail címhez. A jelszókezelőben látom is. Ennek ellenére csak 4-ből kettőt kínál fel. És hiába lépek be abba, amit nem hozott fel, nem akarja elmenteni. Ilyenkor mi a teendő?

(#40557) BullZeye válasza NoOne1976 (#40556) üzenetére


BullZeye
veterán

http / https / www

ilyen hibák szoktak lenni, de van egy Saved Password Editor nevezetű program amivel tudod szerkeszteni a meglévő jelszavakat, és tudsz menteni olyan helyen is ahol alapból nem kínálja fel.

(#40558) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Valahogy meg tudom nézni, egy weboldal mikor készült, mikor volt utoljára módosítva?

(#40559) sz.balazs.95 válasza pinnacle (#40558) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jó kérdés.
egyébként nehezíti a dolgot az is, hogy egy weboldal sok fájlból állhat; még egy kezdőoldal is, szóval jó kérdés, hogy mennyire lehet így kiolvasni, egyáltalán van-e mit kiolvasni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40560) w.miki


w.miki
veterán

Firefox alá tudtok olyan kiegészítőt, ami részletesen monitorozza a forgalmat?
10 nap alatt megevett 4GB-ot a mobilnetből, és szeretnénk kideríteni, mit csinál, mi az, ami óránként elvisz 150MB-ot, úgy, hogy youtube nem is megy, inkább csak FB, és gmail.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40561) DS39 válasza w.miki (#40560) üzenetére


DS39
nagyúr

a face tele van képekkel, videókkal. ugyanígy egy hírportált megnyitsz, pl Index simán van 10 MB-nyi kép, animáció, beágyazott videó a főoldalon. ma már nem igazán spórolnak az adatforgalommal az oldal készítői.
amúgy a böngészési előzményekből kideríthető mi volt megnézve/letöltve, külön erre szolgáló kiegészítőt nem ismerek.
ha szűkös a mobilnet, érdemes lehet a mobilnézetek használni PC-n is, azzal lehet spórolni, vagy Opera-val böngészni, abban ott a Turbo. (ami tömöríti a tartalmat)

+1 tipp, Windows és egyéb szoftverek frissítéseit ne rakd automatikusra, csak figyelmeztessen, és majd ott lesz letöltve, telepítve, ahol nem mobilneten lógsz.

[ Szerkesztve ]

(#40562) w.miki válasza DS39 (#40561) üzenetére


w.miki
veterán

az automatikus frissítés ki van kapcsolva
Esetleg FFhez van olyan plugin, ami nem tölti le a felesleges dolgokat?
Mármint az Adblock-on kívűl... vagy az AdBlocknak egy olyan változata, ami egy gyenge gépen (AMD-E300) is használható, ami nem lassítja be használhatatlanra?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40563) Orionk válasza Gizmo94 (#40545) üzenetére


Orionk
senior tag

Végül milyen megoldásra jutottál ?

Mert amint lentebb is beszéltük és segítettetek én most frissítettem a Mozilla Firefoxot, mert már kb. 3 éve a 12es verziót használtam. :D
Szóval a gondom most meg az, hogy a mostani új firefox és a 16os Flash player folyamatosan összeomlik. Pontosabban a flash player összeomlik és nem bírok semmit sem lejátszani YouTube on. Mi lehet a gond ? Vagyik a gondot tudom, hogy mi, de hogyan lehetne orvosolni ?

(#40564) sz.balazs.95 válasza Orionk (#40563) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A gond az, hogy a Flash player gyakorlatilag csúcshardveren is akad, illetve instabil.
Megoldás: használj HTML5 lejátszót a YouTube-hoz [link]

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40565) csako válasza sz.balazs.95 (#40564) üzenetére


csako
veterán

És HTML5-tel van 60 fps is :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40566) Orionk válasza sz.balazs.95 (#40564) üzenetére


Orionk
senior tag

Értem. Köszi, megpróbálom. Ha itt ezen a linken, amit küldtél beállítom, akkor ez csak Mozilla Firefoxra fog működni, ugye ?, mert nem akarom, hogy a Chrome-on is HTML5-el menjen.

De azt nem értem egyébként, hogy hogyan lehet az, hogy a régi 12es verziójú Firefoxomon jól ment a Flash. Elméletileg azt várná az ember, hogy az újabban minden jobban megy. Mások meg azt nem értették eddig, hogy miért nem frissítettem hamarabb...Hát pont ez miatt.

(#40567) sz.balazs.95 válasza Orionk (#40566) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mert gondolom ott a Flash verziója is régebbi volt.
Ha a Flash lejátszó a béna, arról nem a Mozilla/Firefox tehet.
Arról meg végképp nem ők tehetnek, hogy a Flash alapú tartalmak nehezen halnak ki a webről.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40568) Orionk válasza sz.balazs.95 (#40567) üzenetére


Orionk
senior tag

Akkor arra kell várnunk, hogy legyen új verziója a Flash-nek, mert gondolom, hogy ők is látják ezt a hibát és javítani fogják.
Akkor ez a HTML5 módszer a Chrome-ra nem lesz érvényes ? és vissza lehet később állítani Flash alapú lejátszásra ?

köszi

(#40569) sz.balazs.95 válasza Orionk (#40568) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Erre nem tudok biztos választ mondani, hogy más böngészőben is vált-e a YouTube HTML5-re, de szerintem nem.

Én a Flash-sel kapcsolatban nem lennék ilyen optimista.
Nagyjából a 12-es és 16-os verzió között én nagyobb mértékű lassulást tapasztaltam, mint bármiféle előrelépést. :(
Szerintem már az Adoge is érzi, hogy a Flash zsákutca, és ezért takarékra teszi folyamatosan a Flash fejlesztését. Mobilra már egyáltalán nem fejlesztenek, illetve desktopon is már csak Win-re és Mac-re jönnek frissítések; Linuxra már csak hibajavítások, és új, kijavítandó hibák jönnek.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40570) mekker


mekker
őstag

Én is a napokban álltam át HTML5-re (Testtubeon kattold be az igent + ezt a plugint használd, és állítsd be hogy tiltsa a Flashes lejátszást), mert már nem akartam kivárni megint, amíg elmúlik a bug. Eddig is csak bizonyos okok miatt maradtam a Flashnél.
Valószínűleg a Firefoxnál is meg lesz a váltás (szerintem egy éven belül), de egyelőre még akadnak szoftveres akadályok ([link],(L:http://www.ghacks.net/2014/10/26/the-state-of-media-source-extensions-in-firefox/)[link](/L)). H264 codec-je is csak nemrég lett a Mozillának, mert nagyon buzgott bennük az open sourceság.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40571) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Használ valaki közületek FastDial AddOnn-t ?

köszi Lenne egy kérdésem.

(#40573) csako válasza kispx (#40572) üzenetére


csako
veterán

Köszi, bekapcsoltam :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40574) looser


looser
addikt

Macska topicnál vettem észre ezt alább és végignézve a linkeket, egyik sem utal rá. Hosts file-ban nem találok 1.1.1.1 címet. Adblock szűrés tiltva logout.hu-n. Honnan jöhet?

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40575) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Windows 7 alatt használom a 34-es verziót. Amikor a könyvjelzők közül megnyitom az Index főoldalát, az úgy nyílik meg, mintha legalulra görgettem volna. Más gépen (szinkronizálva van a Firefox) ezt nem tapasztalom. Mi okozhatja ezt?

(#40576) csako válasza looser (#40574) üzenetére


csako
veterán

Az egyik kép rosszul van berakva. Ezt kellene látnod a #11337 hsz-ban, csak valamiért a kép címe elé került az 1.1.1.1 is...

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40577) mekker


mekker
őstag

Egy csomó honlapnál idegesít, hogy nincsen statikus fejléc, és takarja a képet (hát ha még véletlen nagyítva használom). Ezt milyen bővítménnyel tudnám megcsinálni?
Stylishsel próbálkoztam, például Iponnál is sikerült a fejlécet meg azt a lila szart fazonozni, de most már valamiért nem működik. Ha valaki tudna segíteni a Stylishsel (hogy mit kell bemásolni), az jó lenne (pl ezt szeretném megcsinálni állandóra).

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40578) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mit lehet tenni ha minden kieg le van tiltva, de így is szétesik az oldal?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40579) sz.balazs.95 válasza Predator2 (#40578) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezek szerint nem csak nálam néz ki ez így. :DDD
Szerintem a hiba nem nálunk van, hanem az UTP másik végén. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40580) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az Opera tud Firefox lenni... Tud a Firefox Opera lenni?
(értem ezek alatt azt, hogy miként érzékelik őket a weblapok..)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40581) sz.balazs.95 válasza ledgeri (#40580) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Régen Operához használtam ilyen bővítményt, amivel a böngésző az user agentet módosítottan küldte el a szervernek, szóval arra biztosan van.
Szerintem Firefox-ra is van, mivel kevés olyan dolog van a világon, ami Foxira pont ne lenne, de még nem kerestem utána, mert az Operával ellentétben a Firefox-ra még egy weblap sem panaszkodott, hogy esetleg nem lenne kompatibilis.
(Persze valójában az Operánál sem volt egyszer sem semmi gond, csak a webfejlesztő b*szott ellenőrizni a kompatibilitást)

Ez egyébként az Opera 10.50-11 körül volt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40582) mekker válasza mekker (#40577) üzenetére


mekker
őstag

Rájöttem közben, bugolt valamit a Stylish, és ezért nem működtek.
about:config-->extensions.stylish.styleRegistration--> true

HTML5 Youtubehoz:
Ha valakit érdekelne How to enable MSE & H2.64 support on YouTube for Firefox right now
Kell neki egy restart. Nem mindig tud rendesen felbontást váltani, még elég bétás.

Itt van a parancs, hogy ne dobjon ki ablakot teljes képernyős lejátszásnál:
about:config-->full-screen-api.approval-required-->false

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40583) sz.balazs.95 válasza mekker (#40582) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

azt lehet tudni mi okozza azt, hogy néha csakazértsem indul el a lejátszás HTML módban?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40584) spammer


spammer
veterán

Létezik olyan extension, ami popupban mutatja a leveleket az oldal (gmail) megnyitása nélkül? (Lásd: Checker Plus for Gmail bővítmény Chrome-ra [link])

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40585) looser válasza csako (#40576) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm, valóban :R

(#40578) Predator2: nincsen nálad is nagyobbra véve/más betűtípus ráerőltetve az oldalra a defaulton kívül? Nálam ilyen alapból, minden betűkészletre (ahol van) Arial 20-as a default.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40586) sz.balazs.95 válasza looser (#40585) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nálam az alapértelmezett betűtípus és betűméret üres. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40587) looser válasza sz.balazs.95 (#40586) üzenetére


looser
addikt

Még ő sem tud választani :-)

Egyébként nem igazán tudom, mi a különbség az alapértelmezett és az egyes kódolásoknál megadható betűtípusok között. Talán az, hogy ahol lehet, az alapértelmezettet használja?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40588) sz.balazs.95 válasza looser (#40587) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Gondolom az, hogy ha pl. van egy kedvenc betűtípusod, de bénán jelennek meg vele a cirill betűk, akkor oda másikat választasz, vagy hasonló gondolom.
Én egyébként azt szoktam észrevenni, hogy az ázsiai írások szoktak tök más betűtípust használni, ilyen retro kinézetű, vékony, pixeles betűket. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40589) csako válasza spammer (#40584) üzenetére


csako
veterán

[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40590) spammer válasza csako (#40589) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, nem lenne rossz, de nálam csak az első accountot mutatja, hiába léptem be egy másikkal is. Letiltottam-engedélyeztem, akkor sem. Újraindítottam a böngészőt, beléptem újra, akkor is csak az első mutatja. Nyomkodom a refresh-t, de nem... :(

FF 34.0 (Linux)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40591) spammer válasza spammer (#40590) üzenetére


spammer
veterán

Aha, szóval bugos [link]

Itt megnéztem a régebbi verziókat is [link], a 0.4.7 úgy néz ki, hogy működik.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40592) DS39 válasza Predator2 (#40578) üzenetére


DS39
nagyúr

ezért kell az angol verziót használni, a magyar kifejezések mindig hosszabbak, és ilyen bugokat okoznak.
az megint egy másik kérdés hogy ez a sáv miért nem lesz szélesebb még full hd monitoron sem.

(#40593) looser válasza DS39 (#40592) üzenetére


looser
addikt

"ezért kell az angol verziót használni, a magyar kifejezések mindig hosszabbak, és ilyen bugokat okoznak."

A mellékelt kép egy oldal részlete, nem a böngésző gui-ja; tökmindegy, milyen nyelvű a böngésző, akár klingon is lehet :-)

(#40588) sz.balazs.95: én is láttam már ilyet, az úgy szép, ahogy van és a böngészés 0,001%-át teszi ki, szóval belefér :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40594) DS39 válasza looser (#40593) üzenetére


DS39
nagyúr

ez igazi lúzer beszólás volt :DDD ,

szerinted nem tudom, ez a Facebook oldal, én arról beszéltem hogy angolul kell használni. :D
(nem véletlen került off-ba a hsz-em)

(#40595) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

nyugtassatok meg, hogy nem csak nálam egy instabil, akadozó, lassú, folyamatosan töltögető béna fos a HTML5-ös lejátszója a YouTube-nak.

Miért nem Vimeót használ az internet 90%-a? :O Az legalább egy megbízható, szimpatikus, jól működő portál.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40596) looser válasza DS39 (#40594) üzenetére


looser
addikt

Nem tudhattam. De belátom, benéztem :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40597) DS39 válasza looser (#40596) üzenetére


DS39
nagyúr

no para, csak nem tudtam kihagyni nickneved miatt :D

sz.balazs.95: nem szoktam használni mert több erőforrás igényel mint a flash playeres full hd-ban, innentől nem látom értelmét, csak mobilplatformokon.

egyébként ez már csak ilyen nem mindig a legjobb lesz a legsikeresebb.
lásd közösségi oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#40598) csako válasza sz.balazs.95 (#40595) üzenetére


csako
veterán

Hát ööö... nálam jól működik :DDD Nightly 37.0 x64

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40599) sz.balazs.95 válasza csako (#40598) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nálam 34.0 X86 van fent.
hogyhogy amd64-es (64bites) Firefox-od van? :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40600) csako válasza sz.balazs.95 (#40599) üzenetére


csako
veterán

Jobban tetszik, ha a Feladatkezelőben nincs ott a "32 bites" zárójelben :D
Amúgy gyakorlatban nem látok különbséget. Letöltés, ha ki szeretnéd próbálni.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.