Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) Bjørgersson válasza csako (#40648) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jó, 37.0-val majd biztos nekem is lesz... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40652) Wasp91 válasza csako (#40648) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Electrolysis hogy szuperál? :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#40653) looser válasza HoTaZo (#40645) üzenetére


looser
addikt

Kísértetiesen emlékeztet a saját problémámra :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40654) csako válasza Wasp91 (#40652) üzenetére


csako
veterán

Olyan jól, hogy kikapcsoltam még az előző verziónál :D Túl sok kiegészítőm van...
Ezzel a 37-essel ugyan még nem próbáltam, de holnap megnézem neked.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40655) spammer válasza BullZeye (#40650) üzenetére


spammer
veterán

"Legopcionálisabb eddig a jobb gomb másolás, és program figyeli vágólapot és tölti le automatikusan"

Akkor:

Video DownloadHelper

Preferences -> Capture -> Youtube -> Default Service: Quick Download

Majd jobb klikk a videón és "Download Videos from Youtube link(s)", azonnal tölti is lefele.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40656) utas666 válasza BullZeye (#40644) üzenetére


utas666
tag

Én az ilyesmire külső programot használok: Free YouTube Download
Megeszi a playlist/channel linket és a letöltendőket kereső kifejezésekkel, meg manuális kiválasztással is tovább lehet szűrni. Reklámos, de cserébe ingyen van és ha zavaró, akkor DNS szinten a host fájlban ki lehet szűrni a hazatelefonálós részét.

(#40657) BullZeye válasza utas666 (#40656) üzenetére


BullZeye
veterán

Pontosan ezt használom én is most már, de persze előtte kipróbáltam 5 másikat, ez messze a legjobb. Reklámokat nem látom, mert háttérben van, FF-ben megszerkesztettem a helyi menü-t és így gyakorlatilag jobb gomb bal gomb, jobb gomb bal gomb, és meg is van mi kell 1 perc alatt 1 channelről, letöltés meg autómatikus háttérben.

(#40658) utas666 válasza BullZeye (#40650) üzenetére


utas666
tag

Van ott egy win exe is. Konzolos progi, szóval amelyik könyvtárba másoltad oda nyiss egy cmd-t, aztán a megfelelő parancsal indíthatod is: youtube-dl.exe "ide a youtubos url"
Van egy csomó kapcsolója, amiken keresztül lehet szűrni is (leírásában), regexp, meg minden jóság, csakhát GUI nélkül azért szöszölős tud lenni. Akár ki is lehet iratni egy fájlba a címeket így (youtube-dl.exe [url] -e>lista.txt), aztán szépen kiszűrni ami kell és egy nagy bat fájlba összerakni a letöltéshez.

(#40659) HoTaZo válasza looser (#40653) üzenetére


HoTaZo
őstag

Van hasonlóság, viszont nálam a Chrome és az IE is egy téglalapot mutat. Rákérdezek, hogy mi is volt amit küldött...
Azért jól jönne egy megoldás... javaslat... :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40660) HoTaZo válasza HoTaZo (#40645) üzenetére


HoTaZo
őstag

A kérdés ugyanaz: miért nem jön át a hangulat jel? Mit kell állítani a rókán?

érkezett:

küldött:

érkezett: FB, személyes üzenetbe, FFox 34.0, W7 -re
küldve: iPhone6 FB Messenger

Ha lényegesek a részletek. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40661) sz.balazs.95 válasza HoTaZo (#40660) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az oprendszered nem támogatja az adott emojit.
Ez teljesen független a böngészőtől.
Pl. Win8+-on szépen megjelenik az emojik zöme, de Ubuntun, amikor utoljára használtam, elég gyenge volt az emoji támogatás, már azt hiszem azóta jött rá valami javítás.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40662) mekker válasza looser (#40653) üzenetére


mekker
őstag

Ezek helyettesítő karakterek, elvileg vagy a betűtípus, vagy a kódolás nem tud mit kezdeni az adott karakterrel (pl a screenshotodnál a japán katakanákkal). (Különféle ikonokhoz is használnak betűtípusokat, illetve vannak oldalak, amik saját fontokat használnak. )
Nézet--kódolást érdemes megnézni (altot nyomsz), illetve a Noscripthez hasonló bővítményeket érdemes kikapcsolni, mert pl. a szerver oldalról jövő betűtípusokat is tilthatja, vagy hasonló. About:configban is lehet keresgélni, hogy mik vannak feketével kiemelve, hátha ott van a hiba.
Sajna jobban nem értek a dologhoz.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40663) HoTaZo válasza sz.balazs.95 (#40661) üzenetére


HoTaZo
őstag

Tehát, akkor ez előfordulhat bizonyos emojikkal?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40664) sz.balazs.95 válasza HoTaZo (#40663) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen. Nálam is szokott lenni olyan, hogy egyes emojik nem jelennek meg.
Én azt vettem észre, hogy Win8-on aránylag sok ilyen van, de Win10-en már az emojik zöme megfelelően jelenik meg.
Amit én használok: Firefox 34.0 + Windows 10 Technical Preview AMD64 build 9879

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40665) HoTaZo válasza sz.balazs.95 (#40664) üzenetére


HoTaZo
őstag

OK, köszönöm! Megnyugtattál, kicsit tartottam tőle, hogy valamit elállított a sok karbantartás... :))

Valószínűleg átugrom a W8-at, kíváncsian várom a W10 normál változatát.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40666) sz.balazs.95 válasza HoTaZo (#40665) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egyébként azt hiszem a Win7-ben nem sok emoji volt gyárilag - ha volt egyáltalán :D

A Win10 majd idén ősszel fog megjelenni.
Már nagyon várom :D Főleg a mobilos változatát. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40667) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem elég a Flash Player, ami egyre "jobb", de ránk erőltetik a legújabbat. Nemrég csak úgy letiltották a korábbi összes verziót, nehogy használni tudjuk, ami elfogadhatóan működött. Tudom egyesével minden oldalon lehetne engedélyezni, de kinek van hozzá türelme?

Erre mit látok most? Hát az imdb is sikeresen (ismét) lecserélte a lejátszóját, amivel már teljes képernyős nézetben is akadoznak a videók sima 480, de még SD-ben is. :)
i5 cpu-s gépen sem folyamatos, i3 és kicsit lassabb procis gépekkel már akad. Pár napja még nem volt ilyen.
Jó irányba halad a világ.... :U :@

(#40668) HZoli87 válasza Krystal_s (#40667) üzenetére


HZoli87
veterán

Firefoxban olyan Flash Playert használsz, amilyet csak akarsz. Csupán egy beállítást kell módosítani hozzá (extensions.blocklist.enabled -> false). Én évek óta ugyanazt használom (11.2), töredéke az erőforrásigénye az új verziókéhoz képest. Nem akadnak mellette a videók, az új 60fps (1080p) YouTube videókat simán viszi az 5 éves notebookom.

Chrome / Opera nemrég tiltotta le a régi beépülőket, ott nem igen található olyan beállítás, amivel újra lehetne engedélyezni őket.

(#40669) csako válasza Wasp91 (#40652) üzenetére


csako
veterán

Na, röviden teszteltem, és emiatt van nálam kikapcsolva: Összeomlik a Facebook-tól és a YouTube-tól.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40670) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Észrevettem Firefoxba a kiterjesztések közt egy DigiHelp nevű dolgot.Ez mi?A programok közt is ott van.Feltettem a Minecraft-ot,utánna vettem észre ezt a DigiHelp-et.Lehet a kettőnek köze egymáshoz?

(#40671) netpeti98 válasza adsl (#40670) üzenetére


netpeti98
addikt

Adware. Futassd le az Adwcleanert és a Malwarebytes Anti-Malwaret.

Feltettem a Minecraft-ot,utánna vettem észre ezt a DigiHelp-et.Lehet a kettőnek köze egymáshoz?
Attól függ, ha a hivatalos weboldalról akkor nem, ha valami tört verziót szedtél akkor igen.

(#40672) Rimuru válasza Krystal_s (#40667) üzenetére


Rimuru
veterán

A jó hírem az hogy az imdb már nem flash playert használ, szóval azt nem kell szidni. :P

(#40668) HZoli87: Még jó hogy Linux alatt itt hagyták abba a fejlesztését. ;]

Vigyázat, csalok!

(#40673) utas666


utas666
tag

Én alapvetően nem használok Flash-t, ha van rá időm, akkor inkább körbe megyek. Arra az esetre, ha mégis szükséges egyrészt van egy IE-s virtuális gépem kompatibilitásra kimaxolva, másrészt a régi Operánál ismerek egy trükköt, amivel csak egy dll-t kell letölteni és bemásolni a megfelelő könyvtárba, ezzel könnyen ki lehet keresni a még régi gépeken is működő verziót. Létezik ilyesféle portábilis Flash hack Firefox alá is?

(#40674) looser válasza mekker (#40662) üzenetére


looser
addikt

Karakterkódolás, igen! Pedig ezt javasolták annak idején, de nem próbáltam, pedig ennyi lett volna csak; ff-nál bekapcsolni a Tartalom\Speciális -> "oldalak a saját maguk által kiválasztott betűket használhatják", míg IE-nél kikapcsolni a Általános\Kisegítő lehetőségek -> "A weblapokon megadott betűstílusok figyelmen kívül hagyása"
Azt nem mondom, hogy így fogom hagyni, de keresek valami Arialhoz hasonló, de ezeket a különleges karaktereket kezelő betűtípust.
Köszi :R

FF

IE

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40675) Wasp91 válasza csako (#40669) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Final verzióig gondolom javítják majd. :)
37-esbe jön a hivatalos 64 bites verzió is nem?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#40676) csako válasza Wasp91 (#40675) üzenetére


csako
veterán

Igen, a 37-esre várják.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40677) Krystal_s válasza HZoli87 (#40668) üzenetére


Krystal_s
addikt

Korábban nálam nem működött ez a beállítás. Még akkor próbáltam pár hónapja, amikor megjelentek a 60 fps videók, amik csak a korábbi verzióval voltak jók. Hiába írtam át za értéket, akkor is kérdezett, vagy valami gondja volt (már nem emlékszem pontosan), de azért köszönöm, újra megpróbálom majd. Sima lejátszásoknál különösebben nincs gondom a videókkal (kivéve a 60 fps nem menne), de frissítés óta 1-2 oldalon már találkoztam a parancsfájl dolgozik felirattal +fél perces böngészőkifagyással (google play store oldalán a válaszok görgetése közben)

Az imdb oldal miatt sokalltam be reggel, mert ők is megint újítottak valamit a saját lejátszójukon és azóta akadoznak azok a videók. Kicsit sok már, hogy ezek az újítgatások nem javítanak, hanem rontanak.

colomb2: JW Playert vagy mit használ, ahogy korábban is. Nem írtam, hogy az új Flash Player miatt lett rossz. Külön írtam, hogy ők is újítottak és egyre rosszabb az egész. Ennek ellenére kell hozzá a Flash Player, hogy nézhetők legyenek azok videók.

Azt majd megnézné valaki (közepes, normál konfig gépen), hogy mennyire akadoznak az imdb-s videók? :U

(#40678) HZoli87 válasza Krystal_s (#40677) üzenetére


HZoli87
veterán

Kiegészítők -> Bővítmények -> Flash -> Mindig aktiválja -> Így nem kérdez a böngésző. Évek óta így használom.

IMDB: nálam simán megy (HD) -> (5 éves notebook) C2D, NVIDIA, SSD, W7 x64 és Firefox 34 (hardveres gyorsítás és memória cache)

[ Szerkesztve ]

(#40679) ubyegon2 válasza HoTaZo (#40645) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Van ilyen Linuxos FF- ben is. :F

(#40680) Rimuru válasza Krystal_s (#40677) üzenetére


Rimuru
veterán

Neked simán megy a HD gép az adatlapomon (másik gép ahol nézhetném még az SD is sz@r)

(#40679) ubyegon2: Még mindig nem böngésző és OS hiba, nekem egy szép kis nyilacska van ott.

Vigyázat, csalok!

(#40681) #40553216 válasza ubyegon2 (#40679) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez a Port.hu? Nálam ilyen:

(#40682) Rimuru válasza #40553216 (#40681) üzenetére


Rimuru
veterán

Vidd oda az egered. ;)

Vigyázat, csalok!

(#40683) #40553216 válasza Rimuru (#40682) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mármint a +-re? Minek kell(ene) történnie? Ha odaviszem, egy mutatóujjal mutató kezecske jön fel, és kattinthatok, hogy a lenyíló listát olvashassam. Bár a képernyőkép mentésen sima nyílfej mutatóként látszik.

(#40684) Rimuru válasza #40553216 (#40683) üzenetére


Rimuru
veterán

Lol, azt a részt észre se vettem. :B Erre gondoltam. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#40685) attiati válasza mekker (#40570) üzenetére


attiati
veterán

Ez megoldja az összes flash miatti firefox kifagyást? Nem csak youtube-al van gondom.

Mostanában gyakorlatilag óránként kifagy és naponta 1-2szer összeomlik a böngésző. Mit lehet ezzel tenni?

(#40686) sz.balazs.95 válasza attiati (#40685) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Sajnos nincs mese.
Eddig 1-1 új játékra kellett gépet fejleszteni, most flessplélyerre. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40687) #40553216 válasza Rimuru (#40684) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nálam az nincs is összecsukva. És lehetőségem sincs az összecsukásra. :DDD FF-en és Chromiumon sem.

(#40688) lufi7


lufi7
aktív tag

Helló!
Kb. 2 napja írtam, hogy naponta egyszer- kétszer szakad a net, de egyből csatlakozik vissza a modem.
Cisco epc3925 modem van. IPTV + 50/5-ös net.
Javasoltátok, hogy szüntessem meg az osztást, ha van.
Megtettem. Berakom az előtti, ill. utáni értékeket.
Az osztó miatt lehet a szakadás? Cseréljem?
előtte:

utána:

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#40689) lufi7 válasza lufi7 (#40688) üzenetére


lufi7
aktív tag

Hűűű!
Ezt nem ide akartam. :W
Bocsi!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#40690) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Helyesírás ellenőrzésével volna olyan gondom,hogy szeretném ha az alapértelmezett Magyar lenne.
Mindig mikor írok valamit alapból az Angol-ra áll így alá is húzgál mindent pirossal.
Vagy ha nincs rá mód mármint alapértelmezettre állítani a Magyart akkor hogyan lehet eltávolítani a többit?

34.0 Mozilla Firefox

(#40691) HoTaZo válasza ubyegon2 (#40679) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szia!
Hát ezek az unicode jelek megkavarják a világot, még jó, hogy vannak oldalak ahol rá lehet keresni, igaz lövésem sincs, hogy egy kandzsi (mélységes bocsánat kérésem azoktól, akik most tudatlanságom miatt a fejüket fogják) mit keres az M1 lapján... :F
F067
F0E0

Mindenesetre meggyőződtem, hogy nem a gépem hibás legfeljebb hiányossága van. :DD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40692) ubyegon2 válasza HoTaZo (#40691) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Úgy néz ki, hogy itt nem kínai jelek vannak, hanem épp a Digi oldalát néztem, amikor felfigyeltem itt is ezekre:

Átállítottam az oldalak saját betűk használatára opcióra és megjelentek normálisan a jelek:

Így aztán tényleg nem gép ill böngésző hiba, ahogyan azt colomb2 szaki meg is jegyezte. :)

[ Szerkesztve ]

(#40693) #40553216 válasza HoTaZo (#40691) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ilyenek többnyire sajna amiatt fordulnak elő, mert éppen nem az utf-et használják, hanem mondjuk az MS saját kódlapjait.

(#40694) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Hol lehet azt kikapcsolni pl, ha belépek az emailomba ne dobja fel a felhasználónevemet?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#40695) csako válasza zsof Nokia (#40694) üzenetére


csako
veterán

Beállítások -> Adatvédelem -> Egyéni beállítások használata a "Megjegyzi..." helyett --> Vedd ki a pipát a keresőmezők és űrlapok tartalmának megjegyzése elől

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40696) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

ezer éve nem jártam erre, mivel még mindig a 28as rókát használom, nekem sokkal jobban bejön ez az elrendezés... sajnos.
pedig többször is feltettem már az újabb rókákat.. de pár óra elteltével vissza kellett tennem a 28-ast, az utolsót amiben még bal felsőben van a menü gomb :(

viszont a biztonság, gyorsaság miatt tudom hogy kellene az updét

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40697) EmptyParadox válasza scope2007 (#40696) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Classic Theme Restorer. Hátha ezzel be tudod állítani a számodra megfelelőre. :)

(#40698) Fandango válasza scope2007 (#40696) üzenetére


Fandango
veterán

Miért annyira fontos az a menügomb, hogy lásd?

(#40699) HoTaZo válasza #40553216 (#40693) üzenetére


HoTaZo
őstag

tomtyi+ubyegon2 elárasztotok infókkal! :D :C :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40700) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel az Opera futtatása közben valamiért folyamatosan írt az SSD-mre a System rendszerfolyamat (érdekes anomália), így átálltam FireFox-ra, de sajnos hamar eszembejutott, hogy miért imádtam és cseréltem néhány éve Opera-ra (FireFox-ról).

Valamiért nincs szkronban a grafikus renderer a monitorfrissítéssel, vagy nem elég jó a teljesítmény a 60fps-hez. Ha görgetem az oldalakat, akkor nem tökéletesen simán és finoman mennek, hanem véletlenszerűen ugrálnak, akadoznak. Mint mikor egy videójátékban kikapcsolom a V-sync-et vagy még inkább, ha stabil 60 fps-ről hirtelen visszaesik a képkockasebesség és megakadni látszik a mozgás párszor 16.6ms erejéig.

Mit lehetne ezzel tenni?
Túlélem azt is, ha napi 100-200Gb írást kap az SSD (bírja az jópár éven át úgy is), de valahogy mégis feleslegesnek érzem. Sőt, oldalbetöltésben most gyorsabbnak is tűnik a FireFox (talán mert valamitől bugosan is fut nálam az Opera, ha ennyi lemezműveletet generál), ami még egy ok, hogy most megtartsam, ha már cseréltem. De ez a darabos görgetés zavaró (az Opera sem volt mindig ilyen jó, mint ma, valamikor a hardware gyorsítás kezdeti időszakában lett sima a görgetés).

Mindkét böngészú esetén autoupdate-es stable verziókról beszélünk.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.