Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Felraktam a firefoxot , de csak angol van benne , sikerült hozzá adnom a magyart (és a többi nyelvet töröltem) , beállítom a magyart leokézom , kilépek a böngiből , majd fél perc mulva vissza .. És sajnos még mindig angol :( Valakit nem tudja , hogy miért ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40852) Jenne válasza Roxkex (#40851) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Válaszd ki a magyart, (görgess lefelé) töltsd le és azt telepítsd fel.[link]
De szerintem ha rátelepíted a magyart a mostanira akkor az is elég, de biztosabb ha előbb eltávolítod az angolt és csak utána teszed fel a magyar nyelvű FF-ot.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#40853) stingy2 válasza Roxkex (#40851) üzenetére


stingy2
senior tag

címsorba beírod: about:config utána megígéred,h óvatos leszel, majd Keresés: general.useragent.locale
ha ez en, akkor átírod hu-ra.

INTJ

(#40854) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Nekem meg most ezzel a 35-el, ez nem akar menni... :(((

[link]

(#40855) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ezt az új jobb felső sarokban lévő keresőt vissza lehet valahogy állítani az előzőre?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40856) DS39


DS39
nagyúr

a Firefox Hello szolgáltatás használható szöveges chatre? (pl. ha nincs akár az egyik, akár mindkét gépen mikrofon-webkamera kombó.)

(#40857) Matthewus válasza DS39 (#40856) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem.

(#40858) DS39 válasza Matthewus (#40857) üzenetére


DS39
nagyúr

kár, pedig már a 35.0-ban látható jobb alsó kis ablak alapján tisztára FB chat feeling.

(#40859) ledgeri válasza Rimuru (#40847) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen aktuális, de én csak egyről tudok (vagy kettőről): van egy javascriptes a fő tár, meg egy .bak kiterjesztésű ami ez előző biztonsági mentése valamilyen szinten. Mi kell még?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40860) mekker


mekker
őstag

Firefoxhoz keresek olyan plugint, amivel tudok menteni linkeket "később megnézemre", és ha lehetséges, be lehessen állítani, hogy mondjuk 1 hét után törölje őket. Nem szeretek mindent könyvjelzősávba rakni, mert csak teleszemetelem, el nem olvasom a nagyját.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40861) XY_Z


XY_Z
csendes tag

A mai frissítés után új lap megnyitásakor másnak is eltűnt az a csempe szerű könyvjelző? Sokat használtam és nem találom hol lehetne megpiszkálni. Valakinek ötlet?

(#40862) netpeti98 válasza XY_Z (#40861) üzenetére


netpeti98
addikt

Az üres lapon a jobb felső sarokban van fogaskerék?

(#40863) XY_Z válasza netpeti98 (#40862) üzenetére


XY_Z
csendes tag

nincs, középpen nagy betűkkel hogy a cím érvénytelen

(#40864) netpeti98 válasza XY_Z (#40863) üzenetére


netpeti98
addikt

Az about:configban a browser.newtab.url értékét állítsd vissza alapértelmezettre, majd indítsd újra a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

(#40865) XY_Z válasza netpeti98 (#40864) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Na beletelt egy kis időbe mire rájöttem mit mondasz, de az értéknél az van hogy "about:newtab" hogy állítom vagy mi az értéke az alapértelmezettnek?

(#40866) netpeti98 válasza XY_Z (#40865) üzenetére


netpeti98
addikt

Jobb gombos menü. A problémáról tudsz képet mellékelni?

(#40867) XY_Z válasza netpeti98 (#40866) üzenetére


XY_Z
csendes tag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40868) weiss


weiss
addikt

Grrr, ez az új kereső mekkora egy... :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#40869) netpeti98 válasza XY_Z (#40867) üzenetére


netpeti98
addikt

(#40870) Rimuru válasza ledgeri (#40859) üzenetére


Rimuru
veterán

Hülye megfogalmazás volt mert csak 1 "igazi" van ami az aktuális/bezárt böngésző esetén legutóbbi munkamenetet tartalmazza. A többi mind mentés (nekem van több is nem csak a .bak).
Ha fut a böngésző akkor ez a legfrissebb: */profile_folder/sessionstore-backups/recovery.js
Kilépett állapot esetén: */profile_folder/sessionstore.js
Értelemszerűen ha jelenleg futó böngészőből akarod átvinni akkor a kilépett állapotban lévő helyére és nevében kell átmásolni.

(#40849) Ozrych: The Old Reader jó cucc, csak azért váltottam mert viszonylag ritkán frissít bizonyos csatornákat.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#40871) XY_Z válasza netpeti98 (#40869) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Sajnos igen :S

(#40872) netpeti98 válasza XY_Z (#40871) üzenetére


netpeti98
addikt

Esetleg megpróbálhatod újratelepíteni még, a profil mappa megtartásával (erre figyelj, mert minden személyes adatodat törölné), a biztonság kedvéért csinálj a profilmappádról biztonsági mentést.
Ha az újratelepítés után se jó akkor rakd vissza az előző verziót, sajnos nekem is volt ilyen problémám annak idején a 9-es verzióval.

(#40873) EmptyParadox válasza Rimuru (#40870) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ezt én is megfigyeltem. Megkérdezhetem, hogy mire váltottál? :)

(#40874) Gebriel válasza Gebriel (#40829) üzenetére


Gebriel
veterán

Még mindig senki :F

(#40875) XY_Z válasza netpeti98 (#40872) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Na az újratelepítéstől megjavult. Ettől függetlenül köszönöm a gyors segítséged ! :R

(#40876) XY_Z válasza Gebriel (#40829) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Én megnézném hogy a programok eltávolításában nincs e valami yahoo baromság.

(#40877) Rimuru válasza EmptyParadox (#40873) üzenetére


Rimuru
veterán

Jelenleg Feedly a nyerő. Viszont ha lenne saját szerverem akkor Tiny Tiny RSS-t futtatnék rajta.

Vigyázat, csalok!

(#40878) netpeti98 válasza XY_Z (#40875) üzenetére


netpeti98
addikt

Örülök, hogy működik. :)

(#40879) Gebriel válasza XY_Z (#40876) üzenetére


Gebriel
veterán

Az volt az első amit megnéztem. :R

[ Szerkesztve ]

(#40880) DS39 válasza Gebriel (#40879) üzenetére


DS39
nagyúr

a US verzióban a Yahoo lett az alapértelmezett kereső, ha ilyet használsz, akkor azért van.

(#40881) Gebriel válasza DS39 (#40880) üzenetére


Gebriel
veterán

:R
Unistalt csináltam, majd hivatalos oldalról leszedtem az új firefox-ot. Az US lenne?
Mit tudok tenni, hogy a google legyen a nyitó oldalam?

Volt fent egy yahoo toolbar amit a párom sikeres felrakot... azt leszedtem azóta ilyen egyébként.

Volt ehhez hasonló máskor is sajnos, bár nem yahoo-val, de ott le volt írva a help hogy, hogyan tudom végleg törölni, és vissza állítani azt a keresőt.

[ Szerkesztve ]

(#40882) DS39 válasza Gebriel (#40881) üzenetére


DS39
nagyúr

a hivatalos oldalról olyan verziót töltesz le (ajánl letöltésre alapból), amilyen lokalizált operációs rendszert használsz, az oldal megtekintésénél és/vagy amilyen IP-ről látogatod meg az oldalt. (nem tudom milyen ellenőrzések futnak le pontosan)

de ha volt ilyen toolbar, akkor valószínűleg az okozta.

megoldás lehet:
about:config -> browser.startup.homepage -> https://www.google.hu
about:config -> browser.search.defaultenginename -> Google

[ Szerkesztve ]

(#40883) Gebriel válasza DS39 (#40882) üzenetére


Gebriel
veterán

:R
Hiába írom át, firefox újra indításkor újra a yahoo van. :(

Előző alkalomnál ehhez hasonlót kellet csinálni mit amit javasoltál, de akkor sikerült.
Bár emlékeim szerint akkor törölni kellet valamit talán :F

[ Szerkesztve ]

(#40884) DS39 válasza Gebriel (#40883) üzenetére


DS39
nagyúr

nézz szét a kiegészítők és bővítmények között, lehet ott van vmi, ami visszaállítja.

(#40885) Gebriel válasza DS39 (#40884) üzenetére


Gebriel
veterán

:(

(#40886) Gebriel válasza Gebriel (#40885) üzenetére


Gebriel
veterán

Uninstal után Windows Start gomb, kereső: %APPDATA% -> Roaming ->Mozilla mappa -> Firefox mappa törlés. Majd a firefox újratelepítése.
Így sikerült kiszednem a Yahoot csak.

DS39
Köszönöm, hogy segíteni próbáltál. :R

[ Szerkesztve ]

(#40887) Fandango válasza mekker (#40860) üzenetére


Fandango
veterán

Tegyel ezzel egy probat: Pocket

(#40888) mekker válasza Fandango (#40887) üzenetére


mekker
őstag


Nem tudom, hogy a HTML5 Youtube teszi-e, vagy valami addon (esetleg a FF), de wow, ilyen memory leaket sem látni minden nap. (5 lightos ablak+4-5 stoppolt Youtube ablak)

@Fandango
Milyen program ami... topikban is ajánlották, meg próbáltam is múltkor, de elég haszontalan addon szerintem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40889) DJ. Ru$y válasza mekker (#40888) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez nálam állandó +400-500 mega plugin container a flash miatt :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40890) mekker válasza DJ. Ru$y (#40889) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem a Youtube Center lesz a ludas (vagy maga a progi, vagy túl nagy buffert állítottam be a vidiknek), most tesztelem nélküle. Elvileg max 500 körül kéne lennie, nem 2,6GB.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40891) Fandango válasza mekker (#40888) üzenetére


Fandango
veterán

Haszontalan??? Te kerestél ilyet, nem értem mi az elvárásod, mert ez pont azt csinálja amit keresel, maximum azt nem tudja, hogy 1 hét után törölje a linkeket.

(#40892) net91


net91
senior tag

Ha szinkronizálva van a firefox, akkor ugye a meglévő beállításokat valahová elmentette.
Ha a könyvjelzőben veszek fel új és új oldalakat, akkor azok felülírják az eredetileg megadott beállításokat, a szinkronizálás alapbeállításait, vagy marad a régi, a szinkronizáláskor megadott?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#40893) sz.balazs.95 válasza net91 (#40892) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ilyenkor az újonnan hozzáadott könyvjelzők bekerülnek az online fiókodba is, ahonnan pedig a többi eszközöd (ha van) le tudják szinkronizálni maguknak. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40894) Matthewus


Matthewus
őstag

µBlock béta verzió: [link]

(#40895) net91 válasza sz.balazs.95 (#40893) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#40896) spe88


spe88
senior tag

Hali,

egyszerű kérdés:

hogy tudok megnyitni FF-ban egyszerre több url fájlt (külön füleken)?
ha belehúzom mindig az elsőt nyitja meg. Enter, jobb megnyitás stb. dettó
addonokkal próbáltam semmi. Kezd elegem lenni a FF anti-funkcionalitásától, persze más böngésző sem jobb... :/

Köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#40897) mekker válasza spe88 (#40896) üzenetére


mekker
őstag

Már bocs, de ehhez nem kell semmilyen addon, csak ismerni kéne a legalapabb hotkeyeket.
Linkre ctrl+bal klikk, vagy linkre középső gombbal katt (görgő).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40898) DJ. Ru$y válasza mekker (#40897) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az URL fájl nem egyenlő az URL-lel. :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40899) mekker válasza Fandango (#40891) üzenetére


mekker
őstag

Ja, most leszedtem amit linkeltél. Elsőre pár napja szedtem le, amit az FF ajánlott Pocketet (ugyanaz a készítő), de az valami szörnyű volt. Webes felület, halál lassúság, egyenkénti törölgetés, nulla funkció.
Fogalmam sincs miért van fent két verzió, de ez jónak tűnik. Pont ilyesmit kerestem, köszi.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40900) mekker válasza DJ. Ru$y (#40898) üzenetére


mekker
őstag

Félrenéztem. Akkor fogja a kijelölt URL fájlokat, és ráhúzza egy Firefox ikonra. Megnyitja mindet egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.