Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) kovy79


kovy79
őstag

Hali!

Kicsi asszonykám mentés helyett megnyitást választott, mikor egy tömörített állományt le akart menteni (iwiw mentés, tehát kb 3-4 hónapja volt).
A letöltési előzményekben látom, de ugyebár a gépen nincs meg a fájl.
Van rá esély, hogy valahonnan kimentsem neki?
:R

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#39752) DS39 válasza kovy79 (#39751) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam az ilyen csak megnyitott dolgokat böngésző bezárás után azonnal törli a Windows Temp könyvtárából.
de nézd meg hogyha jobb klikkelsz az adott tételre a letöltési előzményekben, és inaktív a Tartalmazó mappa megnyitása, akkor buktad.

iwiw szervereket gondolom már rég lelőtték, így az e-mailben kapott letöltési link sem él.

(#39753) utas666 válasza kovy79 (#39751) üzenetére


utas666
tag

Macerás tud lenni, de ha igazán fontos és még nem lett fizikailag is felülírva, akkor meg leleht próbálni helyreállítani, pl. Recuva.

(#39754) DS39 válasza utas666 (#39753) üzenetére


DS39
nagyúr

még nem lett fizikailag is felülírva
ha 4 hónap elteltével még nem történt meg, az valami olyan malac, hogy azonnal menni kell lottózni, mert az 5-ös lottó esélyesebb :D

(#39755) csferke válasza unravel (#39749) üzenetére


csferke
senior tag

Melyik a legjobb időjárás addon 33.0.2 -re?

Én ezt használom. Pontosabb mint a Német Lajos :)
Forecastfox

(#39756) ceia válasza kovy79 (#39751) üzenetére


ceia
őstag

Ha van kedved, nézd meg ezt, hátha.. [link] :)

        it's more fun to compute

(#39757) kovy79 válasza DS39 (#39752) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a válaszokat.

Persze, inaktív, mivel nem lett mentve. A FF cuccok miért a Windows Tempből törlődnek?

utas666, én is gondoltam visszaállító progikra, de mit keressek?
A FF nem hinném, hogy rendes nevén menti az ilyen ideiglenes fájlokat a cache-be.
Egyébként lenne esély, mivel a noti heti kb egyszer van bekapcsolva. :)
Gondolom az alapértelmezett könyvtárban kellene majd lennie:
C:\Users\user\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxx.default\Cache\

ceia, szerintem ez csak az iwiw felületet tárolta el és nem a hozzáférések privát tartalmát. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#39758) BalaNce87 válasza BalaNce87 (#39750) üzenetére


BalaNce87
addikt

Az a fura hogy a bővítmények közé be se rakja a flasht (már ha be kéne), előbb felraktam újra a legújabb verziót és az meg simán megy...

(#39759) Steelmanus válasza BalaNce87 (#39758) üzenetére


Steelmanus
addikt

Amit letoltottel archiv anyagot, abbol lehet nem jo flash-t telepitettel. Erre utal az hogy nem lattad a bovitmenyek kozott. Nalam a kovetkezot kellett telepiteni. flashplayer11_2r202_235_win_32bit

(#39760) BalaNce87 válasza BalaNce87 (#39758) üzenetére


BalaNce87
addikt

Megoldottam, fail volt a részemről, a winax exe-vel telepítettem fel.

Steelmanus: Köszi azért, ha nem jöttem volna rá.

[ Szerkesztve ]

(#39761) utas666 válasza kovy79 (#39757) üzenetére


utas666
tag

Zip-et keress!

Ami biztosnak tűnik az a fájl tartalma, pl. hogy a zipek eleje ilyesmi szokott lenni "PK��� �". A cache kiterjesztés nélküli hexa neveken tárol (0AC....1E0B2D), amikbe belenézve az első pár karakterből látható, hogy melyik gif/jpg/mp4, vagy éppen zip igazából. Ha nem lett felülírva a fájltábla, akkor a hexás név látható lesz és segíthet szűrni, ha igen akkor marad a deepscan a tartalom alapján, aztán az összes jelöltet kimenteni és átnézni (+kitömöríteni és imádkozni hogy nem lett korrupt egy részleges felülírástól). Erre mondtam hogy macerás...

Most hogy nézem van a Recuva-ban a Scan alatt, egy "Scan contents...", ahol meg lehet adni tartalmazott string-et. Talán ezzel is érdemes lehet játszani, de a zip annyira általános, hogy valami belső algoritmusa biztos jobban felismeri majd. Ha nem itt, akkor egy másik progiban...

Ha ritkán volt használva és nincs nagyon teletömve a vinyó, akkor van esély (SSD esetén még több, mert szereti elkerülni a gyakori felülírást, hogy egyenletesen használódjon el).

"Gondolom az alapértelmezett könyvtárban kellene majd lennie:"
Ha felül lett írva a fájl tábla része (és csak az, mert ha a tartalma is, akkor korrupt lett és zipnél az =halál), akkor nem fogosz látni elérési útvonalat.

(#39762) DS39 válasza kovy79 (#39757) üzenetére


DS39
nagyúr

Oda tölti le őket, ezért törli onnan. és a böngésző bezárásáig rendes néven szerepel a Temp-ben. (próbáld ki egy friss letöltéssel - akár egy másik gépen, ha nem akarod most felülírni - és nézd meg)
a profilon belüli cache a böngészési előzményekre vonatkozik, nem a letöltési előzményekre.

[ Szerkesztve ]

(#39763) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok, keresek nyomtatást segítő kiegészítőt Firefox alá. Tudnia kéne, hogy ha megnyitok új lapon egy képet és arról kiszeretnék vágni egy részt és csak azt nyomtatni. Komplett weboldalakat nyomtatható formátumba tördelni. De a legfontosabb ez a kivágás lenne. Letöltöttem már vagy hármat de egyikse jó..

halahala

(#39764) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

A "Nem megbízható kapcsolat"-kor miért nem jelenik meg nálam a Technikai részletek alatt az kivétel hozzáadása? :W (FF 33.0.2)

(#39766) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Aki a 11.2.202.235 Flash Playert használja, miért ezt használja?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39767) Storms


Storms
őstag

üdv

Másnál is megeszik fél GB ramot a Firefox? Én ezt nem értem miért eszik ennyi ramot. Adblock Plus van csak fent kiegészítőnek, videot nem nézek, mégis ennyit eszik. :(

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#39768) kispx válasza Storms (#39767) üzenetére


kispx
addikt

Pont az Adblock plus eszi a memóriát.

Firefox using lots of memory? Adblock Plus may be the reason

[ Szerkesztve ]

(#39769) Gergő009


Gergő009
csendes tag

Akinek 64 bites az oprendszere ajánlom a Waterfoxot. Firefox 64 biten!!! Szuper gyors és az összes Firefox add-on jó hozzá.

(#39770) DS39 válasza Storms (#39767) üzenetére


DS39
nagyúr

az szerintem nem számít kirívóan soknak.
perpill 3 megnyitott lap mellett fogyaszt 327 MB-ot.

(#39764) vegytek: talán vmi újabb butítás a böngészőben, hogy nem lehet kivitélnek felvenni...
amúgy szerintem jelezd a bank felé a problémát, mert ez elég gáz a részükről, hogy lejárt tanúsítványuk.

kovy29: a 60 fps-es YouTube videók miatt leginkább.

kispx: nekem ennyit megér. ha reklámokat akarok nézni, bekapcsolom a tévét. :D

[ Szerkesztve ]

(#39771) Storms válasza kispx (#39768) üzenetére


Storms
őstag

Értem, akkor mit használjak helyette a reklámok ellen?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#39772) Bjørgersson válasza DS39 (#39770) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt hittem, más oka is van.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39773) ceia


ceia
őstag

(#39757) kovy79 Ja, ez sem tud mindent :DDD Azért pár régen megszűnt weboldalt megnéztem már vele, nosztalgiából.. Pl. a Nullsoft oldalát, amikor még a 2-es Winampot reklámozták, meg a '99-es Yahoo Mailt ;]
(#39767) Storms Nekem most PH-n 360MB, és ABP, DTA, Complete Youtube Saver vannak rajta.

        it's more fun to compute

(#39774) Storms válasza ceia (#39773) üzenetére


Storms
őstag

Lehet hogy az Adblock akkor az okozója. Van esetleg más alternatíva?

Nálam most ilyen:

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#39775) Bjørgersson válasza Storms (#39774) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Adguard AdBlocker

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39776) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok
A múlt héten a Mozilla vezetője adott egy interjút a BBC Hardtalknak, és említett egy olyan kiegészítőt, amivel a felhasználó megnézheti, hogy mely weblapok "figyelik" őt. Csak a szövegből nem értem a kieg. nevét.
Valaki nem tudja melyik ez a kieg.?

(#39777) Steelmanus válasza satee76 (#39776) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#39778) DS39 válasza satee76 (#39776) üzenetére


DS39
nagyúr

az én is láttam, a kieg neve nem maradt meg, a bbc oldalán meg persze csak UK-ből lehet visszanézni a videót..

Steelmanus: lehet ez lesz az, mert így ráguglizva csak ezt dobja.

[ Szerkesztve ]

(#39779) kispx válasza Storms (#39771) üzenetére


kispx
addikt

Én a privoxy-t szoktam javasolni. Ez nem beépülő, hanem egy localban futó proxy. 1,2 MB-ot eszik most nálam a Win8 szerint.

Szerk.: A reklámok többségét a ghostery is megfogja.

[ Szerkesztve ]

(#39780) satee76 válasza Steelmanus (#39777) üzenetére


satee76
aktív tag

Igen a szöveget hallgatva valóban ez az . Köszönöm :R

(#39781) utas666 válasza Storms (#39767) üzenetére


utas666
tag

Nekem 300-ról indul, 2-3 lapnál 600, ha durvább lapok akkor már 1GB. Sokat eszik, de úgy vagyok vele, hogy amíg rendben működik, addig nem zavar, azért van a ram hogy használja, inkább minthogy a CPU-t gyilkolja.

De a következő problémát észlelelm már sokadjára: Amikor sok lapot nyitok zárok, közben 10-20 is nyitva lehet már, tipikusna kersek valamit, kigyüjtök róla infókat, hogy aztán a végén áttekintsem őket, na akkor könnyen elszabadul a pokol és laggolást is észlelek, a memória használat pedig 2,4GB-ra is kifutott már, de tipikusan azért 2GB alatt marad.

Ez aggasztó, régi böngészőmmel nem volt ilyen probléma. Próbálom kivizsgálni mi lehet az oka, nézegetem az about:memory-t, hátha kiigazodnom rajta (ha lehet neki hinni és jól értelmeztem, akkor a beépülök csak egy 100-ast visznek az egészből, az addons ág alatt). Itt a minimize memory gomb szokott segíteni, de azért nehogy már ez legyen a normális.

(#39782) tracky914


tracky914
csendes tag

Az androidos firefoxban be lehet valahol állítani, hogy a videókat automatikusan egy programmal (pl. MX player) nyissa meg, ne a saját lejátszójával ?

(#39783) Steelmanus válasza utas666 (#39781) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hasznalsz Java-t?

(#39784) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Legújabb FF esetén megoldható valahogy úgy a letöltés mutatása, mint Chrome-ban (alsó részen lévő sorra gondolok)?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39785) utas666 válasza Steelmanus (#39783) üzenetére


utas666
tag

Se java, se flash, az add-ons alatt csak 40 aktív extension van, de ha ezek okoznák (amit kétlek), akkor is meg kéne tudnom találni, hogy melyik. About:config alatt is sokat turkáltam, még majd futok egy kört a viszgálatával, de ha nem tudom hogy mit keressek...

(#39786) Storms válasza DJ. Ru$y (#39784) üzenetére


Storms
őstag

Talán ezzel: [link]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#39787) Steelmanus válasza utas666 (#39785) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert az a 40 kieg eleg sok, en 10-et hasznalok abban az egyik az ABP + 3 szuro koztuk az Easy List es igy ha megnyitom a bongeszot ures lappal, 155 MB-ot hasznal. 10 lap + YT csak megnyitva 270 MB + plugin container 16 MB. 1080p lejatszasnal 285 + 91 MB.

(#39788) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Szeretném az AdBlock Plus-t telepíteni sok sok gépre silent install-al ESR FF alá. firefox.exe -install-global-extension nev.xpi-val nem működik.

(#39789) Matthewus válasza KaiotEch (#39788) üzenetére


Matthewus
őstag

firefox.exe -install-global-extension "C:\Temp\extension-file.xpi" útvonalat kell megadni

(#39790) KaiotEch válasza Matthewus (#39789) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Úgy is próbáltam, mind run-ba, mind parancsikonba beírva. Ha meg az %AppData%\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\$profiledir\extensions-be rakom, akkor indításnál feljön egy ablak radiobox-al, hogy akarom-e telepíteni. Ezt is el akarom telepíteni, teljes silent-et akarok. Vagy ESR-re ez nem működik?

(#39791) Matthewus válasza KaiotEch (#39790) üzenetére


Matthewus
őstag

https://adblockplus.org/en/faq_install Remélem ez segít

(#39792) KaiotEch válasza Matthewus (#39791) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezen túl vagyok ez az amit leírtam már: Úgy is próbáltam, mind run-ba, mind parancsikonba beírva. Ha meg az %AppData%\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\$profiledir\extensions-be rakom, akkor indításnál feljön egy ablak radiobox-al, hogy akarom-e telepíteni.

If you don't want that users get the suggestion to install a subscription when they start Firefox for the first time you also change extensions.adblockplus.currentVersion to "2.0".

Ez kéne az legyen, de mégis megkérdezi.

[ Szerkesztve ]

(#39793) Matthewus válasza KaiotEch (#39792) üzenetére


Matthewus
őstag

Hátha ezek segítenek:
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Enhanced_Extension_Installation
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Adding_Extensions_using_the_Windows_Registry
https://adblockplus.org/forum/viewtopic.php?t=25609

(#39794) KaiotEch válasza Matthewus (#39793) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megoldás:

about:config -> extensions.autoDisableScopes -> 0

(#39795) DJ. Ru$y válasza Storms (#39786) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39796) kispx válasza kispx (#39765) üzenetére


kispx
addikt

(#39797) adsl


adsl
aktív tag

Másnál is nagyon belassítja az Adblock Plus a Firefoxot?Van esetleg valami más helyette ami blokkolja a reklámokat de nem lassítja a Firefoxot?

(#39798) adsl


adsl
aktív tag

Lejárt a szerkeszésem.Azt is szeretném megkérdezni hogy annak van értelme hogy a Microsoft Silverlight-et felrakta a frissítés?Vagy mi történik ha eltávolíttom a programok közül?

(#39799) kispx válasza adsl (#39797) üzenetére


kispx
addikt

Link

SIlverlight-tal a Silverlight tartalmakat tudod megnézni. (Pl.: RTL Most). Nem nézegetsz ilyeneket, akkor nem szükséges telepítve lennie.

(#39800) adsl válasza kispx (#39799) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszönöm szépen a választ és a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.