Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) Kékes525


Kékes525
félisten

Tudtok arra valamilyen megoldást (újra telepítés nélkül), hogy hogyan lehetne kitisztítani a profiles-t a nem használt sallangoktól, a régi törölt kiterjesztések maradványaitól. Erre én csak a Preferences Monitor -t ismerem, de ez lényegében alig különbözik attól, mintha manuálisan törölném. Semmi segítséget nem nyújt azzal kapcsolatban hogy a kérdéses könyvtár, file a profiles-on belül használatban van e vagy sem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39302) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

most csak én érzem lassabnak a 33-at vagy tényleg lassabb lett a frissítéssel??? :U

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39303) Bali27 válasza Kékes525 (#39301) üzenetére


Bali27
addikt

Szerintem te valami ilyesmire gondoltál.... [link]

(#39304) Kicsirics77 válasza Kicsirics77 (#39302) üzenetére


Kicsirics77
veterán

viszont az ESR meg normálisan működik.
kezdő vagyok nézzétek el nekem,ESR és végleges között mi a különbség-->ha lehet konyhanyelven.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39305) DS39 válasza Kicsirics77 (#39304) üzenetére


DS39
nagyúr

az ESR is egy "végleges", jelenleg a 31-es főverzió hosszan támogatott verziója. annyi a különbség hogy a normál kiadás használatánál 6 hetente érkezik frissítés, mely tartalmaz egy új főverziót, és biztonsági frissítéseket. az ESR pedig csak biztonsági frissítéseket kap, de nem változik a főverzió 1 éven keresztül.

(#39306) Kicsirics77 válasza DS39 (#39305) üzenetére


Kicsirics77
veterán

:R
meg ahogyan észrevettem nem is laggol úgy mint a 33-as firefox.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39307) bigdigit válasza Kicsirics77 (#39306) üzenetére


bigdigit
addikt

Hogy kell teljesen minden maradékával együtt törölni?Behülyült az egész mozillám.
Pl ip cím alapján nem tudom vele elérni a médialejátszom viszont chrome alatt megy.Farmville2 se tölt be vele.Sima uninstall nem segített.

(#39308) Kékes525 válasza Bali27 (#39303) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Mennyire biztonságosan használható? Olyanokat nem töröl ami esetleg kellhet?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39309) G@ben válasza G@ben (#39279) üzenetére


G@ben
addikt

Erre nincs megoldás?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39310) Kicsirics77 válasza bigdigit (#39307) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én csak rátelepítettem az esr-t és felülírta magától

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39311) Kékes525 válasza G@ben (#39309) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nagyon egyedi. Csak kíváncsiságból. Mire használnád ezt? Lehet hogy így könnyebben is lehetne találni valamit, ami megfelelő.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39312) G@ben válasza Kékes525 (#39311) üzenetére


G@ben
addikt

Csak arra, hogy amiket felírogattam az idők folyamán, hogy le szeretném tölteni, de még nem elérhetők, a torrentoldal szélén jelenjenek meg és amikor megnyitom az oldalt, akkor össze tudjam hasonlítani a listát a feltöltött torrentekkel. Sajnos sok olyan dolog van, amit le akarok szedni, de mire megjelenik, nem emlékszem a címére és ezért át is ugrom. (Tudom, micsoda problémák... :DDD )

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39313) Kékes525 válasza G@ben (#39312) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha külön listát készítesz egy szövegszerkesztőben az óhajtottakról, a listáról csinálsz egy parancs ikont (pl.: Wordview.exe lista.txt), akkor azt gyorsan be tudod hívni és taszkot váltogatva gyorsan áttudod nézni, hogy az adott oldalon van e valamelyik. Másrészről egy idő után, már fejből fogod tudni. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39314) G@ben válasza Kékes525 (#39313) üzenetére


G@ben
addikt

Ez tiszta, de ezt szeretném elkerülni. :) Ha a txt-t be lehetne hozni, mint az oldal része, az már jó lenne.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39315) DS39 válasza G@ben (#39314) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem mentsd el könyvjelzőbe a keresési eredményt.
xyz.hu-n ha kerestél abc-re, de nincs találat, ezt a lapot elmented könyvjelzőbe egy külön mappában, mondjuk letöltendők, stb. ezt időnként megnézed hogy már van-e találat, ha igen, letöltöd és törlöd a kj-t, ha nincs, tovább ott marad könyvjelzőben.

másik megoldás egy Memento nevű jegyzetprogi, oda feljegyzed mit honnan akarsz, és ez mindig ott lesz az asztali háttér előtt, ha beállítod hogy windows startkor induljon. (jobb mint a Sticky Notes)

[ Szerkesztve ]

(#39316) G@ben válasza DS39 (#39315) üzenetére


G@ben
addikt

Sajnos ezzel sem vagyok előrébb, mert ugyanúgy nem látom egyszerre a két listát, illetve baromi sok lenne a könyvjelző. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39317) DS39 válasza G@ben (#39316) üzenetére


DS39
nagyúr

a memento-t be lehet állítani hogy mindig felül legyen, így látnád egyszerre a dolgokat.

(#39318) dances


dances
tag

Üdv!

A FF több CPU magot is képes használni?

Tehát 80%-ban netre használt gépnél melyik proci lenne jobb választás:
AMD Athlon 5350
vagy
Intel Pentium G32220

Only the Good die young.

(#39319) Kékes525 válasza G@ben (#39316) üzenetére


Kékes525
félisten

ScrapBook Ezzel offline letudod menteni az oldalt megjegyzésekkel és amikor behívod az oldalt a netről, mellé hívod az adott lementett oldalt és ott van a megjegyzés.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39320) kispx válasza dances (#39318) üzenetére


kispx
addikt

Nem tud. A multiprocess-architektúra februárban fog megjelenni, (ha nem késik)

(#39321) DS39 válasza G@ben (#39316) üzenetére


DS39
nagyúr

közben az addon oldal keresője csodára képes. Sticky Notes van Firefoxhoz, pont azt tudja, amit te szeretnél :)

[ Szerkesztve ]

(#39322) Kékes525 válasza kispx (#39320) üzenetére


Kékes525
félisten

Márciusra pedig a 64bites. Ha tudják a tervet tartani...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39323) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Sajnos nem találom azt a topikot,ami most volt a napokban a mozilla-ról,hogy vmi ssl-t kell letiltani és akkor nem fog ennyit akadozni.
Az utóbbi 2-3 hétben borzalom a firefox. :-/
Vagy frissítsek a legújabbra és akkor megszűnik?

(#39324) DS39 válasza DS39 (#39280) üzenetére


DS39
nagyúr

erre valakinek tipp, ötlet? miért lehet hogy a ABP EHH csak a szürke panelt szedi ki, de nem húzza össze a div-et mint más oldalon reklámblokkok kiszedésénél?

(#39325) Elims válasza DS39 (#39324) üzenetére


Elims
veterán

Megvan.. :-/
Pudli vagy terrier?
Nálam pudli. :-/
Viszont a ssl3.0-át nem tudom letiltani.Keresgetem a google-lal,de nekem nagyon kínai. :-(
Hol és hogyan lehetne ezt megtenni?

(#39326) Kékes525 válasza DS39 (#39324) üzenetére


Kékes525
félisten

Esetleg más reklám blokkolóval, noscript, vagy ghosterty?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39327) Kékes525 válasza Elims (#39325) üzenetére


Kékes525
félisten

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/ssl-version-control/

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39328) Elims válasza Kékes525 (#39327) üzenetére


Elims
veterán

Nagyon Köszönöm! :-)
A 4 lehetőség közül aztán melyiket válasszam? Tsl 1.0 vagy Tsl 1.1 vagy 1.2? (ssl 3.0 kizárt)
Gördülékenyebb lett a mozilla,de még mindig 100%-on van a processzor használat a feladatkezelőben. :-/
A chrome-mal viszont nem. Ez mitől lehet?

(#39329) DS39 válasza Kékes525 (#39326) üzenetére


DS39
nagyúr

azok reklámot (linket, illetve scriptet) tiltanak, találtam még egy olyan kiegészítőt, amit belenyúl a html elemekbe, de az is csak azt szedte ki, szóval esélyes hogy ügyeskedtek a MS-nál, csak tudnám minek az a panel, haszontalan terület, és még reklámot se raktak rá.

(#39330) pendre54 válasza Elims (#39328) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nincs véletlenül megnyitva a Battlelog, mert itt egy bizonyos beállítás okoz ilyen problémákat. Kb. 2 hete, egy újonnnan kiadott javítás után. Nálam is folyamatosan 80 % körül tekerte a procit, amíg ki nem lőttem ezt a beállítást, ha ez a gond jelezd, és leírom.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#39331) Kékes525 válasza Elims (#39328) üzenetére


Kékes525
félisten

1.0-öt Transport Layer Security, The POODLE Attack and the End of SSL 3.0

"Website operators should evaluate their traffic now and disable SSLv3 as soon as compatibility with legacy clients is no longer required. (The only remaining browser that does not support TLSv1.0 is Internet Explorer 6). We recommend following the intermediate configuration level from Mozilla’s Server Site TLS guidelines."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39332) DS39 válasza Elims (#39325) üzenetére


DS39
nagyúr

először nem értettem mi ez a kutyázás, de most megnyitottam az ITcafe-t :D

nem hiszem hogy nagyon túl kell ezt parázni, jellemzően megint egy olyan cikk, amivel pont a kevésbé hozzáértő átlag userre hozzák a frászt. november 25-én kapunk rá automatikus javítást.

amit említenek a cikkben, az megint elég érdekes módon lett leírva, mert csak azt tudja hol keresse azt a beállítást, aki amúgy is jártasabb a Firefox beállításaiban.

szóval: címsorba beírod, about:config (enter) -> a betöltött oldalon elfogadod hogy vigyázni fogsz, stb -> majd ezen az oldalon a keresőben rákeresel erre security.tls.version.min -> dupla katt rá, és az értékét átírod 1-re, majd OK-t nyomsz. :)

ezután már a megfelelő kutyát fogod látni azon az oldalon.

amúgy komolyan kíváncsi lennék hány ember használ IE6-ot a világon? még egy őskövület gépparkkal rendelkező cégnél ahol XP van, azon is lehet már IE7-8 bőven.

[ Szerkesztve ]

(#39333) Kékes525 válasza DS39 (#39332) üzenetére


Kékes525
félisten

Az hogy lehet, hogy nem állítottam be semmit és nem sebezhető a FF- om (33.0)?
A security.tls.version.min 1 -en van alapból, én nem nyúltam hozzá.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39334) DS39 válasza Kékes525 (#39333) üzenetére


DS39
nagyúr

de felraktad azt a kiegészítőd amit az előbb linkeltél, nem? ha igen, akkor az állíthatta át.

(#39335) Kékes525 válasza DS39 (#39334) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, nem tettem fel. Persze lehet, hogy ez állította át: HTTPS Everywhere

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39336) DS39 válasza Kékes525 (#39335) üzenetére


DS39
nagyúr

és alapértelmezett vagy egyéni állapot mellett van 1-en?
ha egyéni, akkor vmi kieg átállította.

szerk: az simán lehet :K

[ Szerkesztve ]

(#39337) Kékes525 válasza DS39 (#39336) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyéni. Úgyhogy lehet, hogy a HTTPS Everywhere állította át, mert én nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39338) G@ben válasza DS39 (#39321) üzenetére


G@ben
addikt

Megoldódott! Habár nem ez lett, mert régi Firefoxom van és ez nem jó hozzá, de ezen a nyomon találtam egyet, ami megfelel! Konkrétan a FloatNotes lett.

De köszönöm a segítséget neked és Kékes525-nek is! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39339) Elims válasza Kékes525 (#39331) üzenetére


Elims
veterán

Kékes,DS: Köszönöm szépen! :-)

PEndre: Megköszönném ha leírnád.Lehet,hogy az a gond.

(#39340) unravel válasza Kicsirics77 (#39302) üzenetére


unravel
őstag

"most csak én érzem lassabnak a 33-at vagy tényleg lassabb lett a frissítéssel???"

nem, nekem is felkúszik néha a cpu használat 50%ig. eddig nem volt ilyen. kipróbálom én is ezt az esr-t.

¯\_(ツ)_/¯

(#39341) mikk2000


mikk2000
őstag

Én meg néhány oldalon hiányolom a betűk élsimítását, ez eddig megvolt... most megint turkálni kéne valami beállítást hogy jó legyen? :)

(#39342) pendre54 válasza Elims (#39339) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor a megoldás: a Battlelogban a Settingsnél a legalsó beállítást, ezt az Enable video background... akármit ki kell kapcsolni, majd a profilt menteni. Viszont figyeljél rá, mert sajnos bugos, ha kilépsz a Battlelogból, majd vissza akkor újra ki kell kapcsolni.
A kikapcsolás előtt így néz ki, az i5-4570-es procit tekeri mint az állat úgy, hogy csak a Battlelog van megnyitva, semmi más.

Amint kikapcsoltam, a következő pillanatban egyből 1-2 %-ra esik vissza a procihasználat. Sajnos sokan szívnak ezzel a problémával, én is kb. 3 napig kínlódtam vele, mert nem tudtam, hogy mi a gond, amíg a BF4-es fórumban megadták a megoldást.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#39343) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok, nagy a baj! Volt egy "kék halál" a gépemen, ami után nem tudom az előző munkamenetet helyreállítani, szűz Firefox indult! Lementette az előző kikapcsoláskor valahova az akkor utolsó munkamenetet? Meg lehetne ezt keresni valamilyen módszerrel? Kérlek segítsetek!!! :R :R :R

(#39344) kispx válasza rrobi (#39343) üzenetére


kispx
addikt

alt billentyű lenyomása -> előzmények -> előző munkamenet helyreállítása

(#39345) rrobi válasza kispx (#39344) üzenetére


rrobi
aktív tag

alt+m lenyomására gondolsz? Az a baj, hogy ott szürke, nem aktív az "Előző munkamenet helyreállítása", ezért kellene valami alternatív megoldás! :R

(#39346) Kékes525 válasza mikk2000 (#39341) üzenetére


Kékes525
félisten

Anti-Aliasing Tuner

Esetleg ez...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39347) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Bővítményt hogy tudok törölni?

Köszi

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#39348) mikk2000 válasza Kékes525 (#39346) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz, próbálgattam de maradt okádék... Chrome alatt bezzeg...

(#39349) Faterkam válasza Winnie The P (#39347) üzenetére


Faterkam
addikt

Eszközök/kiegészítők és ott amit szeretnél, eltávolítás!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#39350) Kékes525 válasza Winnie The P (#39347) üzenetére


Kékes525
félisten

Manually uninstalling a plugin

If you can't use an uninstaller program to remove a plugin, you can remove it manually:

Type about:plugins into the Location bar and press Enter to display the About Plugins page.
Each entry in the About Plugins page will have "File:" and "Path:", showing the name and location of the plugin file. Use Windows Explorer to navigate to the folder shown for the plugin you want to remove.
Rename the file to add an X in front of the filename (for instance, npswf32 becomes Xnpswf32).

The plugin will be removed.

Kiegészítők letiltása és törlése

[link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.