Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) james001 válasza Vakegérke (#39150) üzenetére


james001
veterán

Igen közben a keresőre rájöttem,kicsit vak voltam :B :DDD
A másik meg érdekes jelenség,még azt a kiegészítőt is letöröltem amivel képet be lehet rakni háttérnek majd visszaraktam de ugyanúgy ott van a fehér csík :U

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#39152) Rimuru válasza james001 (#39151) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha csak háttérkép állítás kell akkor itt egy (szerintem egyszerű) alternatív megoldás (innen olvasd tovább a topicot ~1 oldal az egész).

Vigyázat, csalok!

(#39153) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném tudni a youtube centerrel kapcsolatban,másnál is előfordult e hogy eltűntek a letöltési menük a videók alatt?
Esetleg ennek van ahhoz köze hogy a 28-as verziót megtartottam és nem frissítettem?

(#39154) unravel


unravel
őstag

Heló

Youtube videóknál kb 15-20%ot bufferel be gyorsan a maradékot pedig nagyon lassan. Ez régebben nem így volt, hamar be volt töltve az egész adott videó. Nektek , hogy megy? Mi lehet az ok? Flashplayer hiba?

¯\_(ツ)_/¯

(#39155) looser


looser
addikt

(#39137) Matthewus, (#39138) C. s., (#39148) colomb2: nagyon köszönöm a válaszaitokat! Sajnos nem az Adblock a ludas, ez, az EHH, GreaseMonkey és Adguard is letiltva, plusz Avast védelem is (hátha), de nem.

(#39148) colomb2: lehet, hülye kérdés, de karakterkódolás alatt karakterkódolást értesz? :D Szóval áttettem egyéb karakterlapokra, de ugyanúgy jelent meg. Alapból Unicode (ha jól tudom).

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39156) Rimuru válasza looser (#39155) üzenetére


Rimuru
veterán

Hülye vagyok, igazából betűkészletet akartam írni, próbáld meg azzal amit az IE is használ.

(#39154) unravel: Már régóta ilyen ez youtube sajátosság, de vannak kiegészítők amikkel elérhető hogy az egészet betöltse.

Vigyázat, csalok!

(#39157) Steelmanus válasza creed33 (#39153) üzenetére


Steelmanus
addikt

Melyik YouTubeCenter-t hasznalod? A kiegeszitot vagy a szkriptet? En a szript fejlesztoivaltozatat hasznalom, igaz a 33-as FF valtozat alatt.
Valamelyik regebbi szkriptnel elofordult hogy eltunt a letoltes opcio, de hamar javitotta a keszitoje, azota nem lepett fel ez a hiba. A hiba a szkriptben volt, valamit valtoztattak a YT oldalan mert egyik naprol a masikra egyszercsak eltunt a letoltesi opcio, mikozben a bongeszo nem valtozott, tehat nem az FF verzioszamatol fuggott.

(#39158) looser válasza Rimuru (#39156) üzenetére


looser
addikt

Alapból nekem Arial 20-as mindenhol, inkább nem állítgatom, mert ez nem zavar annyira, csak gondoltam, nem ilyen jellegű a hiba. Ebből mondjuk jönnek ilyen hibák (mármint a fix betűméretből), mint a lenti képen, de ezt már megszoktam, a 2x2-es izét még nem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39159) Immy válasza Immy (#39127) üzenetére


Immy
őstag

Erre valaki? #39127

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#39160) HZoli87


HZoli87
veterán

Adguard nem volt hosszú életű nálam, nem működik rendesen a 33-as, stabil verzióval. Nem lehet szűrőszabályt létrehozni, ahogy a képen is látszik.

(#39161) Fandango válasza HZoli87 (#39160) üzenetére


Fandango
veterán

Mire próbáltál szabályt létre hozni?

(#39162) HZoli87 válasza Fandango (#39161) üzenetére


HZoli87
veterán

Teljesen mindegy, egyáltalán nem lehet szabályt létrehozni. Szűrni szűr, a meglévő filterek segítségével. Asztali és hordozható gépen is előjött a hiba, 33-as verzióra történő frissítés után. Egyelőre hanyagolom, ment vissza az Adblock Plus.

(#39163) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Ki a aki Nightly-t vagy Aurora-t használ? Mik a tapasztalatok? Ki az aki bekapcsolta az E10s-et? Érdekelnének az ilyen irányú tapasztalatok is!

(#39164) Krystal_s válasza looser (#39158) üzenetére


Krystal_s
addikt

Egyik gépemen nálam is előjött ez a bug. Még nem sikerült rájönnöm mi okozza, de nem a kiegészítők. Tiltott kiegészítőkkel is ilyen pl a CCleaner oldala. A többi gépemen normálisan jön be az oldal.
Annyi különbség a gépek között, hogy ezen most FF29 van, a többin pedig FF31 és 32.

Karakterkódolás sem lehet (se cache, se süti) ,mert minden alapon van, semmit nem állítottam el és korábban jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#39165) Krystal_s válasza Krystal_s (#39164) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ahogy leírtam a problémát megnéztem a CCleaner címét, kitöröltem a https-t és simán beírtam, akkor normálisan betöltötte az oldalt. Hm érdekes...:)

(#39166) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok..
Arról érdeklődnék hogy szerintetek a Cyberfoxnál hogy szét van szedve Intelre / AMD-re és 32/64 bitre az instell [link] ez csupán kampányfogás, vagy tényleg pl 64 bit és AMD-re optimalizált valamilyen úton-módon???

(#39167) looser válasza Krystal_s (#39165) üzenetére


looser
addikt

Kipróbáltam, de nálam nem ez a gond; a G Data oldala eleve nem https. Viszont nálad képek nem jelennek meg, nálam karakterek. Rejtély :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39168) looser válasza Rimuru (#39156) üzenetére


looser
addikt

(#39156) colomb2: IE11 is Arial, viszont ott - most néztem - már semmi nem jelenik meg...üresek a mezők. FF28-nál pedig TNR betűkészlettel is ugyanez. Mindegy, nem halok bele, köszi mindenkinek :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39169) Steelmanus válasza looser (#39168) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az nem lehet hogy az IE csal? Megneztem en is az oldalt, de nalam (FF 33) alatt helyesen jelenik meg es nem olyan akarrmilyen karakterekkel mint ahogy az IE megjeleniti. W7 x64 minden alapon.

(#39170) looser válasza Steelmanus (#39169) üzenetére


looser
addikt

Na igen, így kellene szerintem is kinéznie, nem az IE által megjelenített kanjival. Megvolt a teljes helyben tárolt tartalom törlése is, minden, de maradt. Azért jó látni, hogy másnál rendben van :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39171) creed33 válasza Steelmanus (#39157) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
A szkript fejlesztőivaltozatára cseréltem és már működik is :))
Nagyon szépen köszönöm! :C :R

(#39172) Steelmanus válasza looser (#39168) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megneztem Ff 28 alol is a G-data oldalt, nalam helyesen jelenik meg ugy mint ahogy fentebb linkeltem is a kepet. Igaz hogy csak IE 10 van telepitve a W7-X64 ala, ami ugye meg beleszolhat a karakterkezelesbe, mivel bele van drotozva a rendszerbe.

Mikozben bongeszot csereltem mar irtal, csupan kivancsisagbol probaltam ki mert zavart az a Kanji karakter.

(#39171) creed33 Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#39173) Rimuru válasza KAMI911 (#39163) üzenetére


Rimuru
veterán

Jelenleg telefonon van Aurora, Gépen még a korábbi Nightly-t (v35.x) néztem, akkor még nem volt stabil az e10s (most nem tudom mennyire az), de érzésre sokat gyorsult a böngésző. Másról nem tudok nyilatkozni.

Vigyázat, csalok!

(#39174) oszi99


oszi99
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi firefox hibára keresném a megoldást:

korábban szépen működött és egyik napról a másikra "szétesnek" a szavak, pontosabban csak a magyar ékezetes szavak. (lásd kép) Vki ötlet?

Köszönöm.
Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#39175) HZoli87


HZoli87
veterán

(#39176) DS39 válasza oszi99 (#39174) üzenetére


DS39
nagyúr

első körben CTRL-F5, hátha ideiglenes szerveroldali hiba.
b lehetőség, a karakterkódolás el van állítva a böngészőben. (alapértelmezetten Unicode (UTF-8)-ra van állítva a Firefoxban, ha ezen van, akkor kapcsold be az automatikus felismerést)

(#39177) Wasp91


Wasp91
aktív tag

MSE & H.264-et mikor akarják támogatni?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#39178) DS39 válasza Wasp91 (#39177) üzenetére


DS39
nagyúr

nem technológia kérdése, licence díjat kell fizetni, amit a Mozilla nem tesz meg.

(#39179) Matthewus válasza Wasp91 (#39177) üzenetére


Matthewus
őstag

H.264 támogatás van, MSE is van már valamennyire, de még nem teljes.

(#39180) Wasp91 válasza Matthewus (#39179) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Elvileg 34-es verziótól lehet engedélyezni.
[link]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#39181) Steelmanus válasza Wasp91 (#39177) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha kiszeretned probalni a FF 33-as alatt.
about:config
media.mediasource.enabled True

Majd egy uj Logikai bejegyzes:
media.mediasource.ignore_codecs True

Megeloztel.

[ Szerkesztve ]

(#39182) DS39 válasza Matthewus (#39179) üzenetére


DS39
nagyúr

fain, akkor már rászánták magukat, tavaly még olyat lehetett olvasni, ezért nem támogatta kezdetben a Firefox.

(#39183) Bali27


Bali27
addikt

39166-ra valaki?

(#39184) DS39 válasza Bali27 (#39183) üzenetére


DS39
nagyúr

milyen értelemben lenne kampányfogás? ingyenes progi, nincs tele reklámokkal sem. attól, hogy van külön intel és amd verzió nem lesz több a letöltésük szvsz, mintha csak egy 32 és 64 bites verziót kínálnának.

(#39185) kispx válasza DS39 (#39182) üzenetére


kispx
addikt

Nem jársz messze. Közben egyedül annyi változott, hogy a Cisco magára vállalta, a licenc kifizetését és csinált egy modult hozzá. Ezt építették be a Firefoxba. A beépülőknél (ahol a flash, meg a silverlight van) ott ki is jelzi, hogy Cisco által támogatott h.264 kodek van a böngészőben. Erről volt is egy hír.

[ Szerkesztve ]

(#39186) kispx válasza Bali27 (#39183) üzenetére


kispx
addikt

Nem csak kampányfogás. Más-más processzoroknak vannak olyan utasításaik, amit a másik processzor nem tud. Így egy konkrét processzora lefordítva a forráskódot valóban gyorsabban tud futni egy program. A kérdés már csak az, hogy ebből a felhasználó mennyit fog érzékelni?
Egy böngészés eleve nem processzor intenzív feladat.* Kivéve, ha HTML5 játékot szeretnél futtatni alatta, mert akkor zabálja a processzort. Pl.: ott van a lassú hálózati elérés, a merevlemez lassú elérése, a FF egy processzormagot tud kihasználni, stb. ezek jobban tudják lassítani a böngészési élményt, mint hogy pár százalékkal a gyorsabban végzi el a processzor felé támasztott műveleteit, szóval ezeket a problémákat nem fogja megoldani.

Szerk.:
Néha azért az :)

[ Szerkesztve ]

(#39187) Matthewus válasza kispx (#39185) üzenetére


Matthewus
őstag

A Cisco kodeket csak a WebRTC használja egyelőre. Windows alatt lejátszáshoz a rendszer beépített szűrőit használja.

(#39188) Bali27


Bali27
addikt

Ok.. köszönöm a válaszokat. Akkor marad a hivatalos FF...

(#39189) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Firefox tud olyat, mint a Chrome, hogy azonnal fordít nekem egy weboldalt angolra? Google fordítót próbáltam már, de sajnos inkompatibilis (?) az oldallal.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39190) Bali27 válasza Bjørgersson (#39189) üzenetére


Bali27
addikt

Kiegészitők közt JmTranslator nevű cucc legalsó menüpontja a teljes fordítás. És még tud egyebet is :)

(#39191) Bjørgersson válasza Bali27 (#39190) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez csak annyit csinal, hogy egy uj lapon megnyitja a Google forditot es bemasolja a weboldal linkjet, ugyhogy ez se jo.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39192) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, frissítettem a routerem fw-jét, de azóta a ddns címén nem érem el a munkahelyi gépről ff-el.

Kiírja, hogy "Ez a kapcsolat nem megbízható", rámegyek a kivétel hozzáadásra, majd a tanúsítvány letöltésre, ezután kiírja, hogy "a webhely érvényesen, ellenőrzötten azonosította magát, nem kell kivételt hozzáadni.", de ennek ellenére nem elérhető a "biztonsági kivétel megerősítése" gomb, továbbra is szürke marad.
Töröltem beállítások\speciális\tanúsítványok\tanúsítványkezelő\kiszolgálók\ alól az openwrt tanúsítványát, de az se segített, illetve azóta nem is szerepel ott.

Ugyanez az otthoni gépen ff-en elérhető és megjegyezhető.
Benti gépen ie-vel szintén sír a nem megbízhatóság miatt, de legalább a "megértettem a kockázatot" után elérhető, igaz, felül pirosan jelez végig, hogy tanúsítványhiba.

Mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39194) spiritex


spiritex
veterán

Ezekre akkor nincs megoldás?

1. A firefox-ban be lehet állítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett hangkeltő eszköz a számára? Mert azt szeretném, hogy a firefox a hdmi-n keresztül adja ki a hangot és a tv-n szóljon, az összes többi program hangja pedig az integrált hangkártyára kötött hangfalakon szóljon.

2. Ha a firefox ablak kiterjesztett asztal-on a TV-n marad, és nem akarom bekapcsolni a tv-t ahhoz, hogy áthúzzam a monitorra az ablakát, akkor lehet valamit csinálni, hogy indításkor a monitorra kerüljön? Esetleg valami kapcsolókkal indítani? Sajnos nagyon nem jó nekem, hogy megjegyzi a legutóbbi helyzetét...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#39195) Vakegérke


Vakegérke
veterán

ESR-t használok, ideje volt frissíteni. Jelenleg 31.2.0 a verziószám.

A címsorban jobbra a legszélén a vízszintes csíkos "Menü megnyitása" gomb zavar, és semmi szükségem rá, viszont eltávolítani nem tudom.

Van rá valamilyen lehetőség?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39196) Kékes525 válasza Bjørgersson (#39191) üzenetére


Kékes525
félisten

Quick Translator A fordítandó lapon jobb egér klikk és az Egész oldal fordítása. Kijelölt szöveget is fordít. Egyszerű, de nagyszerű! :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39197) DS39 válasza Vakegérke (#39195) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem is frissített, design-t majd variálnom kell, mert ez ..., viszont eltűnt az az eszköztárgombom, amivel bal oldalon lehetett megjeleníteni a könyvjelzők listáját. a testreszabásban sem találom, már nincs ilyen opció?
(CTRL + i -vel előjön, de gombot hogy tudok kitenni ehhez a funkcióhoz?)

[ Szerkesztve ]

(#39198) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok

Egyik gépemen Firefox - ot használok, egy ősrégi konfigom van,
de a 33 - as stabil frissítésnél fekete képernyő fogadott,
aztán safe módban kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, és azóta jó,

(#39199) Vakegérke válasza DS39 (#39197) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom. Nálam a menüsor engedélyezve van, állandóan fent leskelődik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39200) kispx válasza #46372352 (#39193) üzenetére


kispx
addikt

Ha weboldalt akarsz pdf-be lementeni akkor inkább egy pdf nyomtatót telepítsd. Pl.: doPDF. Ekkor nyomtatásnál csak ki kell választanod a doPDF nyomtatóját, és megcsinálja neked az oldat PDF-ben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.