Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) HoTaZo válasza adsl (#39797) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én is a belassulás miatt váltottam az Adguardra.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39802) Kicsirics77 válasza HoTaZo (#39801) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ugyanúgy megfog mindent?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39803) HoTaZo válasza Kicsirics77 (#39802) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, nem vettem észre különbséget, csak hogy nem terheli le annyira.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39804) Kicsirics77 válasza HoTaZo (#39803) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ez lenne a cél nálam is mert van hogy 1,5 gb memóriát megzabál

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39805) HoTaZo válasza Kicsirics77 (#39804) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor itt az idő váltani! :)

vélemények

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39806) DJ. Ru$y válasza HoTaZo (#39805) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet lecserélem én is az ABP-t, ha én vettem fel saját szűrőket, akkor azt valahogy át lehet rakni?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39807) DS39 válasza DJ. Ru$y (#39806) üzenetére


DS39
nagyúr

ez engem is érdekelne, mert ha vmilyen formában átültethetőek a saját szűrők, nyitott vagyok a váltásra. bár én elfogadom, hogy a reklámblokkoló miatt kicsit lassabb a böngésző. (mondjuk ez relatív, mert ha nem lenne, akkor egy hirportálon található sok flash banner pörgetné a procit, az sem jobb helyzet)

(#39808) DJ. Ru$y válasza DS39 (#39807) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem 13 rögzített lapom van ebből egy router kezelője a másik egy DSM oldal, erre jön néha 4-8 oldal és 2-2.5 GB RAM-ot nem ritka, hogy benyeli.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39809) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Aki hasznal Aurora-t vagy Nightly-t az megtudna mondani hogy az about:config-ban mikent lehet letiltani a HTML5-os lejatszot? Mivel ezekben a bongeszokben mar alap beallitas hogy a YT-on HTML5-os a lejatszas leszeretnem tiltani, hogy ne ez legyen a default. Kilehet kenyszeriteni pl szkriptel hogy a flash-t hasznalja, csak akkor a videot elobb betolti html5-be majd csak azutan valt at flash-re.

(#39810) csako válasza Steelmanus (#39809) üzenetére


csako
veterán

Ha YouTube Center-ben az agresszív flash-t választod, akkor nincs villanás, egyből flash lejátszó van ;)
Más megoldást egyelőre én nem tudok.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#39811) Steelmanus válasza csako (#39810) üzenetére


Steelmanus
addikt

Aha, erre nem is gondoltam, valojaban nem is tudtam mi a kulonbseg a sima flash es az agressziv flash kozott.
Most legalabb megtudtam, Köszönöm :R

(#39812) HoTaZo válasza DJ. Ru$y (#39806) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sajnos nem tudom, én csak használom, de a "vírusirtósoknál" (amit belinkeltem- vélemények), ott biztos többet tudnak nektek segíteni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39813) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok,
Firefox 32.0.3-om van, és a vissza gombra azt írja ki, hogy "Dokumentum lejárt"
Átállítottam két értéket False-ra (a crash végűt, meg azt, http.valami elejűt) illetve az automatikus gyorsítótár kezelés felülbírálása is ki van pippantva de még mindig nem működik
Lehet már volt erről szó, akkor elnézést, de eszméletlen sok a hozzászólás, pár oldalt visszamentem, de ott nem találtam:(

Köszi előre is

(#39814) DS39 válasza DJ. Ru$y (#39806) üzenetére


DS39
nagyúr

felraktam ezt adguardot, és a beállításokban beimportáltam neki az ABP saját szűrőimet.
úgy tűnik megfelelő neki, dacára annak hogy jó néhány úgy kezdődik, hogy | vagy ||

amúgy nálam nem hozott igazából gyorsulást, se ram csökkenést se, de el kell ismerni elég jó cucc.

+1 a javára hogy ez eltünteti az outlook.com-ról a felesleges oldalsávot.

[ Szerkesztve ]

(#39815) DJ. Ru$y válasza DS39 (#39814) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Leírod itt vagy üzenetben az átmentést? Mert látok importálást, de az csak fájlból enged, vagy ABP-ben ki kellene exportálni először, van olyan lehetőség?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39816) DS39 válasza DJ. Ru$y (#39815) üzenetére


DS39
nagyúr

megnyitod az ablock beállításait, ctrl+shift+f, saját szűrők fül, bal alul van egy biztonsági mentés gomb.
ott kiválasztott az új mentést, utána hogy hova mented, és a legfontosabb a legördülőből, hogy csak saját szűrők.

ebből kapsz egy txt fájlt, ezt meg az Adguard-ban be tudod importálni.
(ott a Settings, User filter, Import)

[ Szerkesztve ]

(#39817) DJ. Ru$y válasza DS39 (#39816) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Király, köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39818) Steelmanus válasza kispx (#39796) üzenetére


Steelmanus
addikt

A linken levo szovegben hogyan kell ertelmezni a Developer Edition frissitesi ciklusat, 6 hetente majd 12 hetente?

(#39819) kispx válasza Steelmanus (#39818) üzenetére


kispx
addikt

Én azt úgy értelmezem, hogy maradni fog a 6 hetes kiadási ciklus, de most kivételesen 12 hetet kell várni.

(#39820) Steelmanus válasza kispx (#39819) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, amugy nagyon ronda a kinezete. Alig latni valamit a nagy "sotetsegben"

(#39821) kispx válasza Steelmanus (#39820) üzenetére


kispx
addikt

Fejlesztőknek szól, azok pedig a rondább dolgokhoz is hozzá vannak szokva. :)

(#39822) DS39 válasza Steelmanus (#39820) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem bejön. a fejlesztők szeretnek este, sötétben dolgozni, úgy az eredeti verzió elég vakító tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#39823) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

(#39824) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki, hogy ha weboldalt nagyítok, a pipák helyének méretét nem lehet nagyítani?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39825) laszlohu


laszlohu
addikt

33.0.3 - asban végre blacklist - re rakták a videókarimat, úgyhogy megint be tudom kapcsolni a hardveres gyorsítást, anélkül, hogy fekete képernyő fogadna, köszönet.

(#39826) pethYeti válasza laszlohu (#39825) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem whitelistre :D ?

(#39827) Myers


Myers
senior tag

Néhány napja az Adblock Plus az csinálja, hogy ha be van kapcsolva, akkor semmiféle grafikai elemet, képet nem tölt be az oldalon. Gyakorlatilag mintha egy TXT-t látnék.

Ha viszont ki van kapcsolva, akkor minden jó, csak jönnek a reklámok.

Tudtommal nem módosítottam semmit, böngészőt vagy bővítményt nem frissítettem. Mi történhetett?

http://www.muszaj.hu/

(#39828) kispx


kispx
addikt

Ezt is megéltük:
Firefox Nightly: e10s (multi-process) on by default from today on
Valakinek tapasztalata van vele? Én beta channelt használok, ott még várni kell 6 hetet.

(#39829) pethYeti válasza kispx (#39828) üzenetére


pethYeti
addikt

6 hét múlva max Aurora kapja meg.

(#39830) vlevi válasza kispx (#39828) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ajjaj, multiprocessz, féljünk tőle.
Első hallásra jó dolognak tűnik, az ötlet mindenesetre dícséretes.
Mármint az, hogy a böngészőfülek külön processzben futnak, és nem rántják egymást magukkal, meg egyéb jóságokat szoktak írni róla.
Azonban a hátránya az (pl. google krómban), hogy igenis, előfordulnak olyan hibák, amikor magukkal rántják a többi lapot is. A másik, amivel én is találkoztam már, a memóriafalhasználás. Sokkal több a memóriaigénye egy többprocesszes böngészésnek (pl. krom, vagy a 25-ös opera), mint a firefoxnak. Ráadásul ha sok fület nyitsz meg, akkor a sok fül együttesen fel tud zabálni akár 8G memóriát is. Ellentétben egy mostani, 32 bites fireox, ami legfeljebb 3.5-4G memóriát képes elfogyasztani, utána belassul, megáll, kész, végevan. De a 8G RAM-os gépet nem tudja megfektetni. Ezt is tapasztaltam már, amikor a fortepan-on keresgettem. A firefox megdöglött, de lazán lelőttem, mert még volt 4G szabad memóriám. Ellentétben az opera 25-össel, ami multiprocessz, ott egy hasonló memory leakes gondnál már az egész gépemből elfogyott még a virtuális memória is.

(#39831) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, 2 napja egy ilyen hiba ütötte fel a fejét, ezek szerint több embernek is.

Nekem más böngészőben tökéletesen működik, melóban firefox-szal is (portable), viszont itthon se a régi FF verzióval, se a melóból hazahozott portable-lel nem működik. Töröltem minden sütit, cache-t, letiltottam minden beépülőt, de semmi nem segít (csökkentett módban is ugyanúgy nem töltődik be).

Valakinek valami ötlet? Előre is köszi!

Szerk.: Mégse, a portable-lel működik, csak be kellett zárni hozzá a másikat, egyszerre csak az egyik futhat.

[ Szerkesztve ]

(#39832) Moleman válasza Moleman (#39831) üzenetére


Moleman
addikt

Megoldódott, frissítettem a legújabbra, működött, de az új kezelőfelület szörnyű, úgyhogy visszaraktam egy telepítőből a 17.0.2-t, és tökéletes (13.0-ról indultam).

(#39833) laszlohu válasza pethYeti (#39826) üzenetére


laszlohu
addikt

Whitelistre max az újabb videókarikat lehet újabb driverekkel,
de egy integrált ősrégi Intel videókarival használom ősrégi driverrel,
aminél ki van zárva a driver frissítés, ezért írtam a blacklistet,
mivel az a jó, ha letiltja a gpu-t,
mint hogyha engedélyezi, aminek az eredménye fekete képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#39834) pethYeti válasza laszlohu (#39833) üzenetére


pethYeti
addikt

Világos, azt hittem eddig tiltva volt a kártyád és azért nem volt hardveres gyorsításod.

[ Szerkesztve ]

(#39835) makoss


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39836) Steelmanus válasza kispx (#39828) üzenetére


Steelmanus
addikt

Meg jo hogy egy ideig kikapcsolhato lesz. Most mond meg hanyszor fagyott ki a bongeszod ebben az evben?
Jelenleg en is a betat hasznalom es meg a flash is egyszalon fut, nem is emlekszem hogy mikor fagyott ki.
Raadasul nekem a memoriafogyasztasom sem magas, igaz 8-10 lapnal nem hasznalok tobbet, es a kiegeszitok sem sokak.

(#39837) kispx válasza Steelmanus (#39836) üzenetére


kispx
addikt

Nem emlékszem, hogy a beta hányszor fogyott ki. Valahol 0 és 1 között lesz :)
Viszont párszor kipróbáltam a nightlyban az e10-et, és nem győzött meg. Ezért kérdeztem, hogy manapság próbálta-e valaki.

(#39838) Bali27


Bali27
addikt

EZ a legújabb beta sokkal rugalmasabbnak tünik :) gyorsabb, a menük stb gördülékenyebbnek tünnek ...

(#39839) egykori


egykori
őstag

Nekem a 33.0.2 nagyon sűrűn lefagyott, ezért visszaraktam a 33.0-t.
Ma engedtem a frissítést a 33.0.3-ra, de ez eddig egyszer sem fagyott. Nem tudom, mi volt a baja a 33.0.2-nek.

(#39840) unravel


unravel
őstag

Tényleg egész jó ez az Adguard. De:
Látom, hogyan adhatok hozzá saját filtert, de honnan, hogyan derítem ki, hogy mit kell beleírni?

¯\_(ツ)_/¯

(#39841) Steelmanus válasza kispx (#39837) üzenetére


Steelmanus
addikt

Engem sem gyozott meg egyenlore az e10s, kiprobaltam en is, de letettem rola. Mint ahogy az Altalad linkelt cikkben is szerepel, meg sok kiegeszito nem kompatibilis, igy az ABP sem. Tobb ful eseten nagyon lelassul az uj fulon megnyitott oldal, a YouTubeCenter szkriptre pedig kifagy ha meg szeretnem nyitni a YT oldalat.
Vagy eleg ha pl YouTube - Broadcast Yourself HTML5 oldalat nyitnam meg, meg video sincs az oldalon de siman kifagy. E10s kikapcsolasa utan rendben mukodik.
Viszont ha kikapcsolom azokat az kiegeszitoket / szkriptet amik miatt gondok vannak, akkor en nem lattam nagyobb memoriafogyasztast, viszont a HTML5-os lejatszot sehogy nem birom megszokni. Egy 1080p-s videonal 30-40 %-on hasznalja a 3 magos 3200 MHz-es procimat, mig falsh-el 5 % korul mozog a procihasznalat. Ezt sem gondoltam volna hogy visszasirom a flash-t.

(#39838) Bali27 Igen kicsit gyorsabb lett a jelenleg beta statuszban futo 34.x bongeszo, amikor kijott b2-es verzio atvaltottam ra, igy nem is foglalkoztam a 33-as frissitesekkel.

(#39842) unravel válasza unravel (#39840) üzenetére


unravel
őstag

tárgytalan...rájöttem..."block ad on this website"

¯\_(ツ)_/¯

(#39843) egykori válasza Steelmanus (#39841) üzenetére


egykori
őstag

A 34-es béta mennyire stabil?

(#39844) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Tudom nem ide tartozik a kérdésem,de szeretném megkérdezni hogy Win 7 nél az asztali ikonok színét át lehet állítani más színre?Hogy ne mindig fehér legyen?

(#39845) Steelmanus válasza egykori (#39843) üzenetére


Steelmanus
addikt

Teljesen rendben van, amugy ez a 34-es, jelenleg meg beta, az amelyikben meg valaszthatunk flash vagy HTML5-os lejatszo kozul, a kesobbiek mar alapertelmezesben HTML5-os lejatszoval mukodnek, es nem jovok ra hogy mikent lehetne letiltani az about:config-ban. Ugyan kenyszeriteni lehet flash lejatszasra pl szkriptel vagy kiegeszitovel, de az mar kulso programnak szamit.
Jelenleg a 34.0b7 -nel tart.

(#39846) egykori válasza Steelmanus (#39845) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, lehet hogy átváltok, bár eddig (1 nap) a 33.0.3 rendesen viselkedett.

(#39847) Mikiller válasza adsl (#39844) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Nem nagyon értem a kérdést. Mi az, hogy fehér az ikon?
Nem a programoknak megfelelő színes grafikával jelennek meg nálad?
(mondjuk eléggé off téma ez itt)

(#39848) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Úgy másfél hete vettem észre, hogy a korábban tökéletesen betöltődő oldalaknál valami galiba van, fekete sávok jönnek be Firefoxban (legújabb):
Hibás oldal nálam például Template Monsteren (függetlenül attól, hogy hulladék template-ek, korábban normálisan jelentek meg): link(több is)

Nálam így jelenik meg több helyen: kép

Az én böngészőmben / gépemen ment valami félre, vagy ez is az újabb bugok egyike közé tartozik? :)

Előre is köszi!
A.

szerk.: más böngészőkben (ie. chrome, mobilos böngészők) tökéletesen betöltődnek.

[ Szerkesztve ]

(#39849) Faterkam válasza Steelmanus (#39845) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam csak annyi a gond a legújabb bétával, hogy elég darabos lett az oldalak görgetése ott ahol sok kép van! Pl: index, origo, stb. Semmit nem változtattam, új kieg. nincs.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#39850) adsl válasza Mikiller (#39847) üzenetére


adsl
aktív tag

Így értettem,hogy a Mozilla Firefox felírat ne fehérszinű legyen.Meg a többi asztali ikonnál se.Az lenne a kérdésem hogy ezt meg lehet e változtatni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.