Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) DS39 válasza makoss (#39647) üzenetére


DS39
nagyúr

letiltott kiegészítőkkel próbáld ki.
nálam megmarad a beállított számérték.

(#39652) makoss válasza DS39 (#39651) üzenetére


makoss
addikt

Milyen kiegészítővel?
A firefox indításakor az általam beállított mennyiséggel indul, de ha új lapot akarok megnyitni akkor már kevesebb :(
A f@szom sem érti ezt a firefoxot :W

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39653) DS39 válasza makoss (#39652) üzenetére


DS39
nagyúr

arra gondoltam hogy az újraindítás letiltott kiegészítőkkel opcióval próbáld meg, mert lehet valamelyik állítja neked át. másképp nehéz ezt kitesztelni, hogy az adott böngésző verzió bugja, vagy egy kiegészítő szól bele.

[ Szerkesztve ]

(#39654) makoss válasza DS39 (#39653) üzenetére


makoss
addikt

Jó!
És makoss bácsi ne keresse órákig ezt az újraindításnak ezt a változatát, merre találom? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39655) Steelmanus válasza makoss (#39652) üzenetére


Steelmanus
addikt

A 33-as verzional es az annal magasabb verzioszamu bongeszokkel nem jegyzi meg a rows ertekeket, akarhogy probaltam beallitani. 33.0.2, Beta, Aurora ezekkel probaltam de nem sikerult, meg az ugynevezett speeddial kiegeszitokkel sem, es hiaba kerestem ra a neten nem volt ra megoldas, mert meg nagyon uj ez a "hiba". Lehet hogy azzal fugg ossze, hogy reklamokat fognak elhelyezni nehany gyorsindito favikonon, ezert valamilyen uj kulcsot tettek a bongeszobe.
DS39 ESR verziot hasznal, ami a 31.0.2 verziora epul, igy valoszinu hogy Őt nem erinti.

(#39656) makoss válasza Steelmanus (#39655) üzenetére


makoss
addikt

Az "király"! Opera 2 :W :O
Akkor akárhányszor jön frissítés a firefoxra mindig át kell állítsak valamit??
pfff
szégyen gyalázat!
Már a firefox is kezdi a hülyeségeket? :O
Pedig már kezdtem megszokni a firefoxot, áttértem volna Operáról, de így....pfff
Mindegy, köszi az infót! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39657) DS39 válasza Steelmanus (#39655) üzenetére


DS39
nagyúr

na pont az ilyen "meglepik" miatt használom azt. ;)

makoss: bár már fény derült a rejtélyre, de az említett opciót a Súgó alatt találod meg.

[ Szerkesztve ]

(#39658) Vakegérke válasza DS39 (#39657) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én pedig a te tanácsodra használom "azt". Nem csalódtam benne. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39659) makoss válasza DS39 (#39657) üzenetére


makoss
addikt

nem találtam meg
hol van?

(#39658) Vakegérke: Ezért van még mindig fent az Opera 12.17, hogy néha visszatérek oda, ingázva a két böngésző közt...

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39660) DS39 válasza makoss (#39659) üzenetére


DS39
nagyúr

nyomd meg az ALT billentyűt, akkor megjelenik felül a menü, ott a szélén a Súgó.

(#39661) makoss válasza DS39 (#39660) üzenetére


makoss
addikt

Végül megtaláltam az újraindítást, de nem vágom ez mit csinál, mert amellett, hogy az összes kiegészítőt letiltja, nem változtat semmit! :( :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39662) DS39 válasza makoss (#39661) üzenetére


DS39
nagyúr

az összes kiegészítőt letiltja - ezt csinálja. ezzel lehet debuggolni, hogy melyik hibát okoz kiegészítő, és melyik van meg alapból a böngészőben. nem tudom másképp megfogalmazni :D
ez kb arra jó, hogy megtudd, milyen a "szűz" Firefox, anélkül hogy tényleg újra kellene telepítened ehhez.

(#39663) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok!
Egyre gyakrabban találkozom olyan karakterekkel, amik nem jelennek meg normálisan. Megnéztem most másik böngészőkkel és úgy néz ki Firefox nem támogat egyes karaktereket :F FF31-en néztem, de úgy emlékszem 32-vel is ilyen volt.
Firefox:

C. Dragon:

Maxthon:

Nálatok normálisan látni a smiley-t ebben a hsz-ben?

[ Szerkesztve ]

(#39664) Steelmanus válasza Krystal_s (#39663) üzenetére


Steelmanus
addikt

A 33.0.2 -ben is ilyen.
látni benne. 😀
Nem lehet hogy a gif-ben van hiba, mert ahogy a Dragon mutatja olyan smiley nincs a PH!-n.

[ Szerkesztve ]

(#39665) Krystal_s válasza Steelmanus (#39664) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy megnézted.
Facebook-on is gyakran látok ilyet, de szerintem ott egyes mobil emojik nem tetszenek a böngészőnek. Lehet, hogy ez is mobillal lett írva.

(#39666) Krystal_s válasza Krystal_s (#39665) üzenetére


Krystal_s
addikt

Emoji próba. :)
😄 😃 😀

Nem jól jelenik meg. Akkor ez csak FB-n működik.

[ Szerkesztve ]

(#39667) erikke17 válasza Kékes525 (#39650) üzenetére


erikke17
őstag

Valószínűleg az lesz...

Azt meg tudja mondani valaki, hogy mit kell lementem a könyvjelzőim meg maradjanak és a profilom?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#39668) Steelmanus válasza Krystal_s (#39666) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hogy milyen neveket talalnak ki, Emoji :) Nincs okostelom igy ez eszembe sem jutott.

(#39669) Kékes525 válasza erikke17 (#39667) üzenetére


Kékes525
félisten

Telepítsd a meglévőre, akkor minden megmarad. Én is azt tettem. Az újra telepítésnél az egész profilra nincs szükséged (ha tisztát akarsz) mert az teljes egészében visszaállítja a régi beállításokat. Ha nem, akkor egyszerűbb a rátelepítés.

Amúgy a profile könyvtár: "C:\Users\Miklos\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\kjqu53by.default-1346256515517" Ahol a Miklos értelemszerűen a te felhasználói fiókod neve. A teljes könyvtár a teljes profilest tartalmazza.

A könyvjelzőket pedig Ctrl-Shift-B-vel (legördülő menű-Könyvjelzők-Minden könyvjelző megjelenítése) előhívod a könyvtárt és az Importálás-és mentéssel tudod lementeni és ha kell visszatenni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39670) makoss válasza DS39 (#39662) üzenetére


makoss
addikt

Akkor ezzel most mit csináljak? Tegyem újra, vagy lehet más beállítással is elérni, hogy több könyvjelzőablak legyen és az meg is maradjon?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39671) Steelmanus válasza makoss (#39670) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo hogy irtal, megnezned nekem hogy ha a 33.x-et hasznalod es engedelyezve van a gyorshivo amin szeretnel boviteni a megjelenitendo favikonokon, a jobbfelso sarokban lathato fogaskereken van menu ha rakattintassz?
A betaban igy nez ki:

(#39672) makoss válasza Steelmanus (#39671) üzenetére


makoss
addikt

Az nekem csak a könyvjelző ablakokat tünteti el, vagy hívja vissza

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39673) Steelmanus válasza makoss (#39672) üzenetére


Steelmanus
addikt

Köszönöm hogy megnezted, sajnos a gyorshivoban megjelenitendo favikonok szamat meg igy sem tudtam novelni vagy csokkenteni, Kiprobaltam mert ugy gondoltam hogyha a Klasszikus menupontot valasztom talan sikerul, de nem.
Ezt a menut valoszinuleg azert tettek bele, mert nemsokarra reklamok lesznek nemelyik favikonon es igy konnyebb lesz annak kikapcsolni a gyorshivot, vagy valasztani egy ureslapra aki nem ert az about:config beallitasokhoz.

(#39674) itouchfan


itouchfan
senior tag

miért van az hogy teljes baromságokat csinál ez az egyébként általam szeretett böngésző?? pl. rákattintok itt egy smiley-ra vagy a off topic vagy link vagy akármi kis ikonra és nem történik semmi. eltűnik a kurzor és ennyi. Facebook-ot nem tölti be rendesen, ótvar gagyi. mitől lehet ez?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#39675) netpeti98 válasza itouchfan (#39674) üzenetére


netpeti98
addikt

Nincs véletlenül kikapcsolva a javascript?

(#39676) emre


emre
veterán

Üdv!

Valaki tudna abban segíteni hogy az új 33.0.2-es verziónál hogyan tudom visszaállítani hogy a megnyitott ablakok közvetlenül a könyvjelzők alatt jelenjenek meg?

Régi így szeretném. Az új amit nem bírok megszokni, de nem találok olyan beállítást amivel átalakíthatnám. Régi verzió amiben még működött sajnos nem jöhet szóba.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39677) itouchfan válasza netpeti98 (#39675) üzenetére


itouchfan
senior tag

most ez nagyon hülye kérdés lesz de azt hol tudom megnézni?? Bővítmények?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#39678) DS39 válasza emre (#39676) üzenetére


DS39
nagyúr

a Classic Theme Restorer kiegészítő segítségével vissza tudod alakítani a böngészőt olyanra, mint régen volt. :)

(#39679) netpeti98 válasza itouchfan (#39677) üzenetére


netpeti98
addikt

Címsor about:config és a javascript.enabled értékre keress rá.

(#39680) emre válasza DS39 (#39678) üzenetére


emre
veterán

Sejtettem fenn is van, de esetleg közelebbit tudsz mondani, mert itt sem találom az ide vonatkozó részt. :B

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39681) DS39 válasza makoss (#39670) üzenetére


DS39
nagyúr

ahogy a kolléga írta, ezt a beállítást valószínűleg szándékosan rontották le, a későbbi reklámok miatt, szóval kereshetsz egy kiegészítőt ami ezt megoldja/csinál saját speeddial-t a gyári helyett, vagy megszokod.
(esetleg visszatérsz egy régi verzióra, ahol még ez működik)

(#39680) emre: a Tabs menü alatt keresd.

[ Szerkesztve ]

(#39682) itouchfan válasza netpeti98 (#39679) üzenetére


itouchfan
senior tag

jajj de hülye vagyok, a NoScript bővítmény tiltotta le :(((
köszi :R :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#39683) emre válasza DS39 (#39681) üzenetére


emre
veterán

És igen, köszönöm! :R

A régi verziókban már jobb egérre előjött a "felül elhelyezett fülek" bekapcsolási lehetősége, szerintem kár volt kihagyni és alapértelmezetté tenni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39684) DS39 válasza emre (#39683) üzenetére


DS39
nagyúr

Szívesen. :)

kár volt kihagyni - ilyenből egy szép kis listát lehetne készíteni, hogy mennyire egyirányúsított lett a böngésző önmagában, kiegészítők nélkül. nem tudom én sem, mire jó, hogy korlátozzák az alapértelmezett testre szabhatóságot, pedig ez a böngésző erről volt híres.

(#39685) Mikiller válasza makoss (#39670) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Engem is idegesített, de most megnéztem és lehet rájöttem. A browser.newtab.preload értéket falsra vettem és nekem úgy marad amire beálítottam ctrl+egérgörgő függetlenül a többi érték variálásától.

(#39686) makoss válasza Steelmanus (#39673) üzenetére


makoss
addikt

Szivesen!
Én sem értek hozzá, az könyvjelzőablakok számának változtatását is innen tudom, itt mondta valaki, jó is volt addig míg nem frissített a firefox :(((

(#39681) DS39: Akkor valami kiegészítő nem ártana, mert így nem maradhat, nem látni azokat a könyvjelzőket amiket használni szoktam! :K Tudol valami jót?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39687) makoss válasza Mikiller (#39685) üzenetére


makoss
addikt

Megnézem, köszi! :R

...király vagy! Működik! Több lapot is megnyitottam egymás után, és jó! :R :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39688) makoss válasza Mikiller (#39685) üzenetére


makoss
addikt

Azt láttam, hogy az állapot egyénire váltott, nem tudom ennek mi a jelentősége, de tökmindegy ha jó, akkor marad így! ;) :K :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39689) Steelmanus válasza Mikiller (#39685) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, valoban a browser.newtab.preload nev false ertekre allitasa a megoldas arra hogy rogzuljon az egyen altal beallitot gyorshivo belyegkepek szama. Ezt azert irtam mert a 34.x verziokban kibovul egy menuvel a gyorshivo lap jobbfelso sarokban lathato ikon.

Kiprobaltam mint Bovitett mint Klasszikus opcioval es az altalam megadott 25 favicon (eredetileg 15) megmaradt.

(#39688) makoss Azert valtozott egyenire mert ezzel is mutatja hogy az egyen allitotta at az eredeti erteket.

(#39690) makoss


makoss
addikt

Nem tudja valaki a kezdőképernyő hátterét is meg lehet változtatni olyanra amilyenre én szeretném? Az operába be van építve, jó volna firefoxra is! :K
Vagy egy olyan lehetőleg magyar oldal kéne ami az about:config-ban rejlő lehetőségeket vonultatja fel? Kíváncsi vagyok mit tud még ez! :K :R

(#39689) Steelmanus: Lényegében mindegy is, az a fontos, hogy jól működik! :K :C

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39691) makoss válasza makoss (#39690) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39692) Mikiller válasza makoss (#39687) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Örülök, hogy segíthettem:)
Hogy érted, hogy a hátterét a lapnak megváltoztatni? A bélyeg képek alatt?

(#39693) makoss válasza Mikiller (#39692) üzenetére


makoss
addikt

Igen, mert az Operán megy. :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39694) makoss válasza Mikiller (#39692) üzenetére


makoss
addikt

szerinted ez jó lehet? A gyakorikérdések.hu-ban akadtam rá:
"Indításkor úgy jelenik meg ha a beállítások menüben az általános beállítások, induláskor kezdőlap megjelenítése, alá beírni a fájl elérési útját.Új lapnál pedig a címsorba ezt írni: about:config, és itt lehet állítani új lapnál ne üres lap legyen hanem saját kép: "browser.newtab.url" itt megadni a kép elérési útját a gépen"
Csak azt nem értem, hogy pontosan mit kell, és hogyan beírni a kezdőlap megjelenítése alá? :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39695) Mikiller válasza makoss (#39694) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Szerintem fel kéne tölteni a kívánt képet valahova és azt a címet beírni a kezdőlap sorba. A gépen lévő eléréssel nem tudom mit tudna kezdeni.
Mondjuk a sok bélyegképtől nem sokat látnál belőle úgysem.Kár bolygatni:)

[ Szerkesztve ]

(#39696) makoss válasza Mikiller (#39695) üzenetére


makoss
addikt

De a about:config-ban is át kell állítani valamit nem?
Az jutott még eszembe, ha viszont mind a 2 helyen változtatok nem biztos, hogy mutatni fogja a könyvjelző ablakokat, vagy mégis?
Operán be van állítva, jól néz ki! :K
+ azt volna még jó tudni, hogy melyik képfeltöltő az amelyik nem törli egyáltalán amit felteszek?
Mert a képfeltöltés.hu törli 1 idő után! :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39697) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
A 32-es Mozilla leszedése megoldotta a problémát, ma reggel viszont lefrissítette magát, úgyhogy megint fekete képernyőt látok a mozillan fent 3 cm-es átlátszó csíkkal.... Telepíthetem újra a 32-est... Valaki meg tudná nekem írni, hogy hogyan lehetne a mozillat rábírni, hogy ne frissítse le magát?
Köszöntem előre is!

[ Szerkesztve ]

(#39698) laszlohu válasza Petyus87 (#39697) üzenetére


laszlohu
addikt

Ugyanez a problémám volt a 33 - assal,
kikapcsoltam a hardveres gyorsítást safe módban,
majd ezután újraindítottam normál módban, vagyis nem safe módban.

[ Szerkesztve ]

(#39699) Steelmanus válasza makoss (#39696) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Gyorshivo hatterenek megvaltoztatasahoz vannak szkriptek az userstyles.org-on Speeddial themes and skins de elotte telepiteni kell a Stylish 1.4.3 kegeszitot ami alkalmazni tudja a szkriptet.

(#39700) Petyus87 válasza laszlohu (#39698) üzenetére


Petyus87
aktív tag

És ezt hogy tudom megtenni? Ennyire azért nem értek hozzá. :B

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.