Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) DS39 válasza adsl (#39100) üzenetére


DS39
nagyúr

jó helyen nézed, bár az időbeosztás érdekes, nem is rendesen naponként mutatja. (hacsak nem 2 napja telepítetted) :F

viszont az a 100-200 mp-es indulási idő nem rendeltetésszerű az biztos.

Vakegérke: SSD-vel könnyű :P

[ Szerkesztve ]

(#39102) Vakegérke válasza DS39 (#39101) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem dicsekvésnek szántam. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39103) adsl válasza DS39 (#39101) üzenetére


adsl
aktív tag

Igen tegnap telepítettem újra a Firefoxot mert elég lassúnak találtam.Akkor valami gáz van valamivel szerinted is hogy ilyen lassú az indulás?

(#39104) DS39 válasza adsl (#39103) üzenetére


DS39
nagyúr

gondolom régi és/vagy lassú a HDD-n van a rendszered, és kevés a RAM. ezek befolyásolják erősen az indulási időt. az IE is ilyen lassan indul? Chrome-ot próbáltad?

Vakegérke: tudom, csak viccnek szántam. :)
lélekben készülsz már a váltásra? jövőhéten lejár a szeretett 24 ESR-ünk támogatása. :(

[ Szerkesztve ]

(#39105) adsl válasza DS39 (#39104) üzenetére


adsl
aktív tag

2008-as Asus laptopom van.1gb a ram.HDD igen.Az IE hol tudom megnézni?Mint a Firefoxnál?Amúgy a többi böngésző is így indul kb

[ Szerkesztve ]

(#39106) DS39 válasza adsl (#39105) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem az IE nem tárol ilyen statisztikát, úgyhogy stopperrel.
ha az 1 giga ram mellé, még win7 is van rajta, akkor nem csodálom. az a minimum memóriaigénye a rendszernek. rá kell tolni vmi light-os Linux disztrót, aminél több szabad RAM marad.

[ Szerkesztve ]

(#39107) Vakegérke válasza DS39 (#39104) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudom, hogy vicc volt, azért bólogattam nemet mosolyogva. :)

Már leszedtem a 31-est. :K
Más gépen ki is próbáltam. A gTranslator nem működik vele, találnom kell helyette valami mást.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39108) adsl válasza DS39 (#39106) üzenetére


adsl
aktív tag

Megmértem :) IE is kb úgy indul mint a Firefox.Windows 7 van rajt igen.Linuxból mit ajánlanál?

[ Szerkesztve ]

(#39109) DS39 válasza Vakegérke (#39107) üzenetére


DS39
nagyúr

portable-ben én is, meg Cyberfox-szal, de megvárom hogy majd ez frissíti magát, a 31 ESR-re. kíváncsi leszek szól-e verzióváltás előtt, vagy egyszer csak az új fogad.

[ Szerkesztve ]

(#39110) Steelmanus válasza Vakegérke (#39107) üzenetére


Steelmanus
addikt

En ezt hasznalom, Quick Translator 1.0
Hasznalsz reklamblokkolot? Mert en igen, es a 33-at hasznalom ABP + Easy list es igy az indulasi ido SSD-vel 1,3 mp.

(#39111) DS39 válasza adsl (#39108) üzenetére


DS39
nagyúr

Debian-t (LXDE vagy XFCE felülettel), de az kicsit hozzáértősebb Linux, ezért inkább a Lubuntu-t.

szerk: ezt inkább off-ba teszem.

[ Szerkesztve ]

(#39112) Vakegérke válasza Steelmanus (#39110) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt néztem ki magamnak, bár még ráér. Reklámblokkolót nem használok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39113) Steelmanus válasza Vakegérke (#39112) üzenetére


Steelmanus
addikt

En azert szeretem azt amit hasznalok mert tobb nyelvet is hozza lehet adni forditashoz, alt. a nemetet is hozzaadom.

(#39114) Zola007


Zola007
veterán

Utóbbi pár Firefox verzióval (úgy 3 hónapja) nem használható az a nyamvadt Google Térkép.
Van erre már valami megoldás?
sütik, stb már megvolt, de nem akar működni, kérdőjellel se tudok visszaváltani a régi verzióra. :W

Mit lehet ezzel csinálni? :F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39115) DS39 válasza Zola007 (#39114) üzenetére


DS39
nagyúr

letiltott kiegészítőkkel, és/vagy nem bejelentkezve Google fiókba próbáltad?

(#39116) Zola007 válasza DS39 (#39115) üzenetére


Zola007
veterán

Így mükszik, mondjuk ugyanolyan dög lassú és nem mindig vesz be mindent, de legalább engedi visszaváltani a régire.
Azért az vicces, hogy pont a saját bejelentkezett accountjuk fogja meg :W

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39117) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A következőhöz kérnék egy kis segítséget. Nálam a legutolsó 24.8.1-es ESR változat van telepítve. A kedvenc oldalak ide vannak elmentve:

Az IE11-ből is szeretném áthozni ide, az ottani kedvencekben tárolt oldalakat, annak mi a legegyszerűbb módja?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#39118) DS39 válasza pendre54 (#39117) üzenetére


DS39
nagyúr

(#39119) pendre54 válasza DS39 (#39118) üzenetére


pendre54
addikt

Pont az a gondom, hogy ez így itt nem okés.

Tehát, ahogy a képen is látszik, az IE11-ből csak ez a Windows Live-os motyó jelenik meg, az engem érdeklő könyvjelzők közül egy sem, amik a C/ users /név/kedvencek mappában vannak tárolva.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#39120) DS39 válasza pendre54 (#39119) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor csináld manuálisan, az említett Kedvencek mappában lévő összes url-t (internet parancsikon) kijelölöd, és behúzod a Firefox könyvjelzői közé, abba a Firefox mappába, ahova szeretnéd, és kész. :)

Vakegérke: azon már túl van elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#39121) Vakegérke válasza pendre54 (#39119) üzenetére


Vakegérke
veterán

Minden könyvjelző megjelenítése, felül már ott van az Importálás és mentés, kattints rá, Adatok importálása másik böngészőből, és már célegyenesben is vagy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39122) adsl válasza DS39 (#39104) üzenetére


adsl
aktív tag

Utánna néztem az én laptopomba gyárilag 1gb ram van.és max még1gb -al bővíthető.2008 as a laptop és mint írtam win 7 van rajt.Ha bővítenném +1gb-al nagy csodára akkor se számíthatok a Firefox indítás betöltés sebbességén ugye?

[ Szerkesztve ]

(#39123) DS39 válasza adsl (#39122) üzenetére


DS39
nagyúr

hát nagy csodát ne. ellenben ha olcsón tudsz bele szerezni +1 GB RAM-ot, mindenképp hasznos lenne, mert egyszerre több alkalmazást tudsz futtatni, és pl. ha futtatsz egy Firefoxot, bezárod, megnyitsz egy Wordöt, mindkettő a memóriában maradhat, így a következő Firefox indítás gyorsabb lenne, mivel azt RAM-ból tölti be, nem újra a vinyóról olvasva. tehát valamelyest javulna a rendszer használhatósági érzete.

[ Szerkesztve ]

(#39124) xrvman válasza Matthewus (#39053) üzenetére


xrvman
őstag

http://ajnasz.hu/ oldali ABP szűrő listát szoktátok használni?

(#39125) adsl válasza DS39 (#39123) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszi a választ és a segítséget.6000Ft lenne a +1GB.

(#39126) spiritex


spiritex
veterán

A Firefox-ban be lehet állítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett hangkeltő eszköz a programban? Mert azt szeretném, hogy a Firefox a hdmi-n keresztül adja ki a hangot, az összes többi pedig az integrált hangkártyára kötött hangfalakon szóljon. Előre is köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#39127) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Firefox testreszabásnál be lehet valahogy állítani, hogy a címsor szűkebb legyen? "Régebbi" firefox style-nál lehetett állítani.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#39128) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Már egy ideje nem jön be ez az oldal, nálatok bejön?
FB-n nyomulnak de senki nem ír oda hogy nem működik a site amit linkelnek bőszen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39129) kispx válasza Met (#39128) üzenetére


kispx
addikt

Nálam bejön.

(#39130) DS39 válasza Met (#39128) üzenetére


DS39
nagyúr

Bejön. Semmi gond vele.

(#39131) Vakegérke válasza Met (#39128) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gond egy szál se.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39132) Met


Met
nagyúr

Hmmm, Firefox-ban melyik beállítással lehet gondja hogy nem tölt be? Ha lehet ilyet beállítani :U

A kapcsolódás sikertelen

A Firefox nem képes kapcsolatot létesíteni a(z) netcarshow.com helyen lévő kiszolgálóval.

A webhely ideiglenesen nem érhető el vagy túlterhelt. Próbálja újra pár perc múlva.
Ha semmilyen oldalt nem tud letölteni, ellenőrizze a számítógépe hálózati kapcsolatát.
Ha a számítógépet vagy a hálózatot tűzfal vagy proxy védi, ellenőrizze, hogy a Firefox számára engedélyezett-e a webhozzáférés.

Minden más oldal bejön csak ez nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39133) DS39 válasza Met (#39132) üzenetére


DS39
nagyúr

kipróbálod letiltott kiegészítőkkel, illetve még lehetne olyan is hogy a vírusirtó webvédelme blokkolja. (de akkor más böngészővel sem jönne be)

(#39134) Met válasza DS39 (#39133) üzenetére


Met
nagyúr

Letiltottam a kiegészítőket, alaphelyzetbe állítottam a böngészőt de semmi.
Kaspersky IS-em van, abban hozzá adtam a webes vírus kereső kivételéhez azt a címet.
Nem tölt be az oldal.

Átmegyek a víruskergetős topicba :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39135) looser


looser
addikt

Nem tudjátok, mi az oka annak, hogy feliratok(?)/képek helyett időnként csak kis 2x2-es szövegek jelennek meg? Így:

IE11-ben minden rendben van:

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39136) spiritex


spiritex
veterán

Ha a firefox ablak kiterjesztett asztal-on a TV-n marad, és nem akarom bekapcsolni a tv-t ahhoz, hogy áthúzzam a monitorra az ablakát, akkor lehet valamit csinálni, hogy visszakerüljön a monitorra? Esetleg valami kapcsolókkal indítani?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#39137) Matthewus válasza looser (#39135) üzenetére


Matthewus
őstag

NoScript-et használsz?

(#39138) C. s. válasza looser (#39135) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Nálam is előfordul néha, az AdBock Plus kiegészítő okozza. Ha ideiglenesen letiltom benne a megfelelő szűrőt, rendesen megjelenik. Ezt a szűrőt én magam adtam meg neki, nem egy letöltött valami, így a nevével nem sokra mennél, azt hiszem. Egyenként ki kell kapcsolni őket frissíteni az oldalt és várni a sikert. Ha nem jött be, újra bekapcs., majd a következőt tesztelni.

A NoScript is besegíthet, ahogy előttem már írták. Ez a 2 ötletem van.

Szerk.:
Valami Google elleni szűrő az AdBock Plus-ban, a NoScriptben pedig, ha jól emlékszem ilyesmi: "google.apis". Ez a 2 együtt. (Nálam.)

[ Szerkesztve ]

(#39139) adsl


adsl
aktív tag

Az mitől van hogy sokkal hamarabb betölt a Firefox ha az alapértelmezett kezdőlapot állitom be a google helyett?Esetleg valami javaslatotok van hogy melyik kezdőoldalt használjam?Ha lehet magyart.

(#39140) Vakegérke válasza adsl (#39139) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam a logout.hu a nyerő. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39141) mikk2000 válasza adsl (#39139) üzenetére


mikk2000
őstag

Mondjuk ha nincs kezdőlap...

(#39142) szugabor


szugabor
csendes tag

Sziasztok!
Hetente törlöm a böngészőim előzményeit, gyorsítótárát és egyéb adatait.
Ezzel nincs is gond más böngészőknél, csak a Firefoxnál akadok bele mindig abba, hogy újra felteszi a Silverlight-ra vonatkozó kérdését, és így nekem kb. minden oldalon el kell játszanom, az "Engedélyezés és megjegyzés" kattintós játékot újra és újra (hetente).
Nincs erre valami tartós beállítás vagy megoldás?

Nulla tenaci invia est via

(#39143) mikk2000 válasza szugabor (#39142) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem sose kérdezi meg, persze lehet én engedem. Milyen oldalon jön ez elő például? Valami normálisabbat mondjál :)

(#39144) szugabor válasza mikk2000 (#39143) üzenetére


szugabor
csendes tag

Miután megnyomtam az "Engedélyez és megjegyez" gombot utána már nekem sem jön elő többet - egészen a következő böngésző pucolásig...
Most például az origo-nál dobta, mert most nyitottam meg a héten először :)

Nulla tenaci invia est via

(#39145) Vakegérke válasza szugabor (#39144) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én így törlök, nincs gondom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39146) Steelmanus válasza szugabor (#39144) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiegesziteskezelo / Bovitmenyek es ott a Silverlight-ot allitsd at Mindig engedelyezetre.

(#39147) szugabor válasza Steelmanus (#39146) üzenetére


szugabor
csendes tag

Ez lesz az!
Köszönöm, köszönöm! :)

Nulla tenaci invia est via

(#39148) Rimuru válasza looser (#39135) üzenetére


Rimuru
veterán

Karakterkódolási probléma (Firefox alatt)

Vigyázat, csalok!

(#39149) james001


james001
veterán

Sziasztok,két kérdésem is lenne.
Az egyik hogy a keresőt hogy lehetne visszaállítani google-re,mert beállított valami sz*r MyPlayCity vagy milyen keresőt... (valami játék állíthatta be)
A másik hogy az új lap fülön az oldalak alatt megjelent egy fehér csík csak úgy random,tegnap este még nem volt ott,ez mitől lehet? Próbáltam a hátteret megváltoztatni de ugyanúgy ott van :F
Előre is köszi :R

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#39150) Vakegérke válasza james001 (#39149) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kereső ablak ikonjára kattintasz, és a lenyíló menüben kiválasztod azt, amelyik neked tetszik.
A másikat nem tudom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.