Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) sz.balazs.95 válasza kispx (#39900) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és az ESR vagy a Developer Edition-nek mi a címe?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39902) a.gabriel


a.gabriel
tag

Idáig egy képre kattintottam rá, és felkínálta a firefox, hogy letöltse vagy csak megnyissa.
Most meg a letöltés mentéssel van csak, nincs azonnali megnyitás.
Hogy lehet ezt visszacsinálni?

A minőség az nem véletlen!

(#39903) Kicsirics77 válasza a.gabriel (#39902) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Eszközök menü beállítások majd ott alkalmazások fül és válasz ki a jpg kiterjesztésnél,hogy rákérdezés mindíg.
remélem valamennyire érthető volt,mert tablettről írok.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39904) csferke válasza tévelygő (#39864) üzenetére


csferke
senior tag

Néhány verzió óta megjelent egy hasznos funkció egy csillag képében a keresősáv mellett. Egy kattintással menthető az adott oldal.

Nem kell semmi kiegészítő!!
Dupla-klikk a csillagon és kiválaszthatod, hogy hová szeretnéd menteni. :)

(#39905) Medvelászló válasza Fandango (#39877) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Sajnos nem oldotta meg a problémát de köszi!

(#39906) kispx válasza sz.balazs.95 (#39901) üzenetére


kispx
addikt

ESR abban a repóban van amit linkeltél: firefox-esr-31.2.0-2.1.x86_64.rpm

Most nézem, hogy a béta és az alpha repóját 1 hónapja nem frissítették és más repót nem találok. Így a szoftverközpontból nem fogod tudni felrakni, a megfelelő verziót.
A linkelt honlapokon lévő .tart.bz2 fájlokat csomagold ki valahová, firefox nevű állományt tedd futtathatóvá és indítsd el. (beta, aurora, nightly)

(#39907) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Kis segítség kéne. Frissült az aurora erre a developer verzióra és az eddig átlátszó felső rész egyszínű fekete lett. Vissza lehet állítani ezt az átlátszó formát valami beállítással? Előre is köszönet a segítségért.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#39908) csako válasza Apaxp (#39907) üzenetére


csako
veterán

Nem próbáltam (hétvégén kerülök aurorás gép közelébe, nekem meg nightly van), de elvileg így kell

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#39909) Apaxp válasza csako (#39908) üzenetére


Apaxp
senior tag

Hálám örökké üldözni fog. Működik és megszűnt ez a gyászos fekete kinézet. :)

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#39910) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Firefox használók közül adblock kiegészítővel használ valaki freemail-t ?

Mi a szar van, miért nem lehet beírni azt hogy ingyen mail? :W

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39911) Steelmanus válasza dethroner (#39910) üzenetére


Steelmanus
addikt

En hasznalom az ABP+Easy, siman be lehet irni mint a kezdooldalon akar, vagy a keresodobozba a jobbfelso sarokban.

(#39912) dethroner válasza Steelmanus (#39911) üzenetére


dethroner
veterán

Félre értetted :)
Azt akartam kérdezni hogy az említett párosítással használ-e valaki freemail-t? De valami volt akkor épp a ph-val és nem jelenítette meg a freemail szót, azért írtam ingyen mail, de nem ment be :(((
A freemail-t azért kérdeztem, mert ha nem kapcsolom ki az adblock-ot, akkor így tölti be a freemail-t

Kész, most sem jeleníti meg :((( Mi a baja, miért nem lehet azt beírni hogy f r e e m a i l ???

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39913) a.gabriel válasza Kicsirics77 (#39903) üzenetére


a.gabriel
tag

Minden Ok!
Köszi

:R :R :R

A minőség az nem véletlen!

(#39914) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy pl a Vimeo használata közben hiába rakom ki teljes képernyőre a videót, megmarad a menüsor és a megnyitott oldalak sávja is. Csak az aktuális oldal méretére rakja ki a videót.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#39915) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ctrl+F-nél mióta számít a kis és nagybetű?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39916) csako válasza Winner_hun (#39915) üzenetére


csako
veterán

Amióta be van pipálva nálad, hogy figyelje

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#39917) Winner_hun válasza csako (#39916) üzenetére


Winner_hun
félisten

Észre se vettem hogy azt ki lehet választani:B De legalább nem volt eldugva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39918) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Nemreg panaszkodtam hogy az Aurora alapertelmezett lejatszoja HTML5-os.
Most telepitettem kivancsisagbol az Aurorat, de mar csak Developer Edition jon le, viszont ebben ki van kapcsolva a HTML5-os lejatszas ujbol kerni lehet a YT oldalan, ha akarjuk.

Nem tudja valaki hogy miert kapcsoltak ki, nalam a hangal voltak gondok HTML5 alatt.

Az Aurora DE-ben engedelyezni lehet hogy pl a stabil Firefox mellett hasznaljon kulon profilt.
Mi van akkor ha mar telepitve van az Aurora DE, es utolag szeretnem telepiteni a stabilt.
A DE-nek kulon van a profilja de a szokasos C:\Users\Felhasznalo\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles mappan belul, nem fog osszeakadni a stabillal? Gondolom elobb kell telepiteni a stabilt / betat stb, es csak utolag az Aurora-t.

[ Szerkesztve ]

(#39919) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Erre a korábbi kérdésre esetleg valakinek észrevétele? Sajnos még midig fennáll a probléma és nem tudom, hogy egyedi esetről van-e szó...

[link]

Előre is köszi!

(#39920) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Milyen kiegészítővel tudnék 1440p-t letölteni Tecsőről?

(#39921) sz.balazs.95 válasza FoxiestFox (#39920) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

pl. ant.com video downloader.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39922) Predator2 válasza #03359232 (#39870) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Az mitől lehet, hogy nekem csak ezek támogatottak, még a kollégának az összes?

YouTube HTML5 videolejátszó:

Saját

PH kolléga

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39923) kispx válasza Predator2 (#39922) üzenetére


kispx
addikt

Az about:configban a media.mediasource.enabled és a media.mediasource.ignore_codecs true értéken van?
szerk.: lehet, hogy az második kulcsot már nem kell átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#39924) Predator2 válasza kispx (#39923) üzenetére


Predator2
addikt

Valamelyest javult az első kulcs állítása után: [link]

A második kulcs nekem nincs, se manuálisan se a keresővel nem találom :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39925) Kékes525


Kékes525
félisten

Lehet hogy volt, akkor bocs!

Lényeges gyorsulást tapasztaltok az új 33.1 Firefox alatt, elsősorban a lapok megnyitásakor. Más is tapasztalja?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39926) unravel válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


unravel
őstag

Van tippetek miért tűnik el néha a Youscrobbler addon? Ha jól látom akkor frissítésekkor szokott. Újra kell tennem és működik újra, de nem értem mi az oka az eltűnésnek.

¯\_(ツ)_/¯

(#39927) kispx válasza Predator2 (#39924) üzenetére


kispx
addikt

Az a FF 34-ben lesz. Gondolom még a stabil 33-as rókát használod. Pár hét múlva megkapod.

(#39928) Predator2 válasza kispx (#39927) üzenetére


Predator2
addikt

Értem, viszont az első kulcsot is vissza kellett állítanom alapra, mert egy youtube videót sem akart lejátszani.
Nem értem miért.

Illetve ha csak 34-től lesz elérhető, akkor a kollégának 33-al hogy hogy működik?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39929) FoxiestFox válasza Predator2 (#39928) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Milyen VGA-ja van neki és neked?

(#39930) Predator2 válasza FoxiestFox (#39929) üzenetére


Predator2
addikt

Neki nem tudom, nekem jelenleg a CPU-ba integrált IGP (i5 3570k) A fő kártyám gariban van.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39931) Steelmanus válasza Predator2 (#39930) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jelenleg en Aurorat hasznalok (35.0a2), de meg ebben sem engedelyeztek alapbol azokat a media beallitasokat amit a kollega manualisan bekapcsolt. Sőt a 34-e jelenlegi betaban sem.
Raadasul kicsit regebben az Aurora-ban a html5-os lejatszo volt az alap, addig a legfrissebben kikapcsoltak, igy megint a flash az alapertelmezett.
En egy AMD HD 7790 karit hasznalok 14.9 WHQL driverrel.
Bekapcsoltam egy idore en is azokat a mediaformatumokat, de nem sok ertelme volt, raadasul a html5-os lejatszonal gondok voltak a hanglejatszassal, mig Nálad az HD 4000-al mar nem is mennek a videok.
Esetleg kikapcsolhatod a flash hardveresgyorsitasat egy proba erejeig, de szerintem meg nem erdemes foglalkozni a jelenleg letiltott mediakoderekkel.

(#39932) Rimuru


Rimuru
veterán

Windowson meg lehet csinálni hogy tab bar-on duplba katt az új fűlt eredményezzen (ne a titlebar része legyen)?

Vigyázat, csalok!

(#39933) Predator2 válasza Steelmanus (#39931) üzenetére


Predator2
addikt

Csak furcsálltam, hogy nálam azok a "kulcsok" nem mennek amik a kollégánál igen. Gondoltam hátha nálam valami el van állítódva stb... Vissza állítottam így marad. :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39934) #03359232 válasza Predator2 (#39930) üzenetére


#03359232
törölt tag

Látom már válaszoltak is ... nekem egy HD7790 van a legfrissebb driverrel .

A media.mediasource.ignore_codecs - true megadása kapcsolja be nekem a MSE & H.264 -et :K

[ Szerkesztve ]

(#39935) #03359232 válasza #03359232 (#39934) üzenetére


#03359232
törölt tag

(#39936) #03359232 válasza #03359232 (#39934) üzenetére


#03359232
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#39937) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Létezik, hogy megzavarodott az a funkció, hogy rákérdez a Firefox több lap bezárása előtt? A beállításoknál ott a pipa előtte, tehát elvileg rá kéne kérdeznie...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39938) Steelmanus válasza Dilikutya (#39937) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ellenorizd a browser.tabs.warnOnClose kulcsot, ha true akkor kerdez, ha false akkor nem kerdez.
Alapertelmezesben true, ha nem allitottad at.

(#39939) Dilikutya válasza Steelmanus (#39938) üzenetére


Dilikutya
félisten

True.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39940) Steelmanus válasza Dilikutya (#39939) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor mas problema lehet ha nem kapod meg a felugro ablakot amiben rakerdez, esetleg valamilyen masik kiegeszito ami bezavarhat.

(#39941) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Ez mi a franc lehet?
Valamelyik kiegészítő "leakelne"?

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#39942) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Ha valaki hasznalja az Aurora-t ami most mar Firefox Developer Edition es nem tetszik neki a fekete tema mert alig lathato rajta a szoveg akar a fuleken is, az visszakaphatja a default vilagoskek hatteret ha atallitja az about:config-ban a browser.devedition.theme.enabled logikait false-ra.

(#39943) sz.balazs.95 válasza Steelmanus (#39942) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kár, hogy a sima kiadásban nem lehet engedélyezni a fekete kinézetet. :O :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39944) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Sziasztok!
Az hogy lehet, hogy az adblock egyszerűen eltűnt a Firefoxomból? Újra felraktam, működik, még a beállítások is megmaradtak szerencsére. De elég fura.

[ Szerkesztve ]

(#39945) Steelmanus válasza sz.balazs.95 (#39943) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar a "sima" kiadas is Developer Edition, valaki irt is ide hogy frissiteskor DE lett a bongeszoje.

(#39946) sz.balazs.95 válasza Steelmanus (#39945) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Úgy értem, hogy sima, hogy a normál, azaz nem valami „egzotikus” kiadás :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39947) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

(#39948) unravel válasza Tomekk. (#39944) üzenetére


unravel
őstag

Szia

Nem tudom. Nekem is tűnnek el kiegészítők.

¯\_(ツ)_/¯

(#39949) Llew válasza unravel (#39948) üzenetére


Llew
senior tag

+ Tomekk:
Úgy látom más is bele futott. Nekem most indítás után tűnt el pár kiegészítőm. Konkrétan a Classic Theme Restorer, Adblock Plus Pop-Up vagy Element Hiding Helper, meg még valami. Sajnos elég régen mentettem a profilt, így nem tudom simán helyre állítani, így most mehet újra a keresgélés.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#39950) unravel válasza Llew (#39949) üzenetére


unravel
őstag

Most a 33.1.1 verzióval próbálkozom. Talán kijavult. :)
Jó, hogy írod, nekem is kell backup.

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.