Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) makoss válasza Steelmanus (#39699) üzenetére


makoss
addikt

Ez nekem kínai! :(
Egyszerűbb nincs?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39702) laszlohu válasza Petyus87 (#39700) üzenetére


laszlohu
addikt

A program elérési útvonala a -safe-mode
ban elindítva :

a firefox.exe elérési útvonala után a -safe-mode paraméter

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode

vagy ahova neked rakta a firefox.exe - t

majd simán bemész a beállításokba , majd kiveszed a pipát a hardveres gyorsításból,
majd később ikonnal normál módon indítod

[ Szerkesztve ]

(#39703) Steelmanus válasza makoss (#39701) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ahhoz hogy olyan modositasokat tudjal elerni a bongeszovel kapcsolatban amit a sajat beallitasai nem tesznek lehetove szkriptet kell irni es azt lefuttatni. Ezek a szkriptek modosithatjak a bongeszo mukodeset de akar a kinezetet is valtoztathatjak. Ezt ugy kell erteni, hogy amikor elinditod a bongeszot, akkor elsonek a sajat beallitasai alapjan indul, majd ha talal valamilyen szkriptet akkor lefuttatja es modosul a szkript altal beallitottra. A szkriptet ugy is felfoghatjuk mint a beallitasok kiboviteset.
Mivel olyan opciot szeretnel elerni amit a bongeszot fejlesztok nem fejlesztenek / nem foglalkoznak vele, igy azokra kell tamaszkodni akik ertenek a szkriptek irasahoz, azert hogy sajat izlesukre szabjak a bongeszot.
Ennek egyik legegyszerubb modja hogy a masok altal megirt szkriptet hasznasitjuk.
Akik jobban ertenek a bongeszohoz azok a Stylish 1.4.3 nelkul is megoldjak, de a kevesbe hozzaertoknek az az egyszerubb megoldas hogy telepitik a kiegeszitot, majd keresnek egy masok altal megirt szkriptet az Userscripts.org-on.

(#39704) makoss válasza Steelmanus (#39703) üzenetére


makoss
addikt

Akkor foglalkozzanak vele a profik!
Én nem vagyok az :N

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39705) laszlohu válasza laszlohu (#39702) üzenetére


laszlohu
addikt

A másik megoldás
32 - es Firefox felrak,
a beállításokban hardveres gyorsítás kikapcsol,
majd 33 - as Firefoxra frissít

(#39706) Petyus87 válasza laszlohu (#39702) üzenetére


Petyus87
aktív tag

NAGYON KÖSZI! :R Sikerült!
Most már nem is lesz vele problémám?

(#39707) Matthewus


Matthewus
őstag

Akinél fekete képernyő jön elő a 33.0.2 verzióban az először frissítse a videokártya drivert.

(#39708) Mikiller válasza makoss (#39696) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Kipróbáltam amit írtál, de nekem csak a képet mutatja, a kis bélyegeket nem. Valahogy másképpen kell megoldani, mert az a módszer lehet már nem működik.

(#39709) Mikiller válasza makoss (#39704) üzenetére


Mikiller
aktív tag

A Stylist programmal működik a dolog amit Steelmanus linkelt be, de elrontja a bélyegképek sorrendjét és méretét. Viszont lehet pl. a google kezdőlapnak is más háttere.

(#39710) atti1985


atti1985
csendes tag

Sziasztok.
Mióta lefrissült a Firefox 33.0.2 verzióra egyre gyakrabban lefagy és vele együtt az egész gép pár másodpercig.Elég bosszantó,már újra telepítettem a böngészőt,de ez sem segített.Semmi kiegészítőt sem használok.. Régebben valamelyik verziónál szintén előfordult ilyesmi,most ismét...
Lehet ez ellen tenni valamit vagy Firefox ilyen vacakolós? A gép nem gyenge.

(#39711) HZoli87 válasza atti1985 (#39710) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezt nálam is elszokta játszani, hogy pár másodpercig megáll / nem reagál. Ilyenkor 100%-on tekeri a CPU-t. Utána pedig megy tovább, mintha semmi sem történt volna. Ha kiegészítő nélkül is csinálja, akkor valami komolyabb bug / hiba.

(#39712) Immy válasza kispx (#39631) üzenetére


Immy
őstag

Nem lehet neki blacklist-et beállítani? Csak egy speciális oldalnál kellene.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#39713) DS39


DS39
nagyúr

feltettem a CTR addonból a legfrissebb béta verziót, ha később a készítő kiadja a rendes verziót, a kiegészítő kezelő fogja jelezni, vagy csak az újabb bétákat?

(#39714) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Lehet csak beképzelem, de mintha már FF alatt is aktív lenne a 60 fps-es YouTube.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39715) makoss válasza Mikiller (#39708) üzenetére


makoss
addikt

Hátteret be tudok én is állítani, de a könyvjelzőablakok nem jelennek meg nekem sem :(

(#39709) Mikiller: Akkor ha értenék hozzá sem lett volna jó ezek szerint :F
Mindegy akkor ez a része a firefoxnak halott :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39716) #27441408


#27441408
törölt tag

sziasztok, hátha valaki ért hozzá :) Androidon a firefoxon ha használom a ghosteryt és a Self-Destructing Cookies-t akkor az sokkal jobban zabálja az akkut, mintha nem lennének?

ill a gépen is e két kiegészítőt használom, szerintetek van értelme a 2-nek 1ütt? köszi.

(#39717) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Olyan gondom lenne hogy az eredmények.com oldalon elmosódnak a kiírt meccsek... próbáltam másik vga drivert.. de ugyanaz a hiba.. chrome alatt nincs ilyen gond.
Az érdekes a dologban ahogy az egér nyilat oda húzom az elmosódott részre egyből visszaáll.. de folyamatosan ugrál az írás..valakinek ötlete mi lehet a hiba ? :F

Firefox 33.0.2

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#39718) Tomekk. válasza Bjørgersson (#39714) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Elindulni már elindulnak, de nem 60 fps-el mennek, nem is jelzi a lejátszó annak.

Legalábbis Flash-el.

[ Szerkesztve ]

(#39719) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

valamit benyeltem egy pdf file letöltése során, egy csomó kisebb program települt, valami huip.exe, loader exe meg ilyenek. sikerült talán kigyomlálni őket, illetve a ff kiterjesztésekből szedtem ki 2 progit, viszont, ha új lapot akarok nyitni, akkor nem az általam beállított gugli jön be, hanem ezt az oldalt keresi:
chrome://quick_start/content/index.html
hogy tudom beállítani az ff-ot, hogy a saját beállításaimat vegye figyelembe?

Köszi,
Steady

(#39720) Bjørgersson válasza Tomekk. (#39718) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rohadjak meg, ez a videó tisztára olyan, mintha 60 fps-sel menne. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39721) makoss válasza Bjørgersson (#39720) üzenetére


makoss
addikt

És mi a külömbség e között és a sima közt?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39722) Tomekk. válasza Bjørgersson (#39720) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Nálam csak Chrome-al tűnik annak. :(

(#39723) Steelmanus válasza ZsoltG60 (#39717) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kapcsold ki a hardveresgyorsitast a bongeszoben.

(#39720) kovy29 Flash alatt 30 fps. De azt hiszem hogy le van korlatozva eleve a bongeszoben.
Keress ra az about:config -ban a 30fps ertekre.

[ Szerkesztve ]

(#39724) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszi, akkor tényleg csak beképzeltem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39725) HZoli87 válasza Steelmanus (#39723) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez érdekes, mert nálam 60 fps-t ír (teljes képernyőn), néha kevesebb. Kis méretben fix 30 fps. 11.2-es Flash Playert használok és a legújabb rókát (33.0.2).

(#39726) Steelmanus válasza HZoli87 (#39725) üzenetére


Steelmanus
addikt

Pontosan melyik 11.2-es flash-t hasznalsz? En jelenleg a Adobe.Flash.Player-11.7.700.224 verziot hasznalom.
W7 x64 14.9 WHQL driverrel. Megneztem megegyszer a videot teljes meretben de maradt 30 fps, igaz en a 34 beta5-ot hasznalok. Van az about:config -ban egy kulcs media.navigator.video.default_fps egesz erteke 30fps lehet ez befolyasolja? A proci mennyire szamithat ebben az esetben az enyem nem tul acelos lejatszas kozben atlagosan 35 %-os a procihasznalat. Max ritkan 50 %

[ Szerkesztve ]

(#39727) HZoli87 válasza Steelmanus (#39726) üzenetére


HZoli87
veterán

Firefox: 33.0.2
Flash: 11.2.202.235
GPU: NVIDIA 340.52
OS: W7 64-bit

Ez nálam is szerepel a beállításokban (media.navigator.video.default_fps -> 30), de ennek ellenére ha teljes képernyőre váltok akkor rögtön felugrik 60 fps-re a számláló a linkelt videónál. Előző kép az 5 éves notebookomon készült (C2D T6600), simán viszi a videót.

(#39728) Mikiller válasza HZoli87 (#39725) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Ezt a kis összegzést milyen progi vagy plugin írja ki?

(#39729) HZoli87 válasza Mikiller (#39728) üzenetére


HZoli87
veterán

Jobb kattintás a videón, majd:

(#39730) HZoli87 válasza HZoli87 (#39727) üzenetére


HZoli87
veterán

Egyébként az a vicc, hogy az 1 éves asztali gépen (ami jóval erősebb) nem megy ilyen jól a lejátszás.

Firefox: 33.0.2
Flash: 15.x (legújabb)
GPU: Intel HD4400 (legújabb driver)
OS: W7 64-bit

Teljes képernyőn olyan 40-50 fps között ugrál a számláló az előbbi videón. Nem hiába használom a régebbi verziót (11.2) a gyengébb gépen, sokkal kevésbé terheli a rendszert. Bár az is lehet, hogy a NVIDIA GPU ennyivel jobb, hiába 5 éves.

(#39731) Steelmanus válasza HZoli87 (#39727) üzenetére


Steelmanus
addikt

Firefox: 34.0b5
Flash: 11.2.202.235
GPU: AMD 14.9 WHQL
OS: W7 64-bit
YouTubeCenter Developer-Version build 419

Azt hittem hogy az en flash lejatszom is eleg regi hogy ne tekerje a procit de amit Te hasznalsz az meg jobb mert a proci terheles is a felere csokkent a 11.7.700.224-hez kepest.
Lecsereltem, flash_player_11_plugin_32bit_11.2.202.235 (Non-IE) -re es valoban 60 fps de meg ablakban is tartja ezt az erteket, es erezhetoen simabban fut a video, mert nem akad meg kissebb idokozokkent.

(#39732) makoss válasza Steelmanus (#39731) üzenetére


makoss
addikt

Van attól újabb is: Adobe Flash Player 15 Plugin 15 0.0.189

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39733) Steelmanus válasza makoss (#39732) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, nekem is le van toltve a legfrissebb flashplayer, de epp arrol szolt az eszmecsere hogy egy joval regebbi lejatszoval siman ellehet erni a 60 fps-t joval alacsonyabb prociterheles mellett mint a legujabbakkal.

(#39734) Fandango válasza makoss (#39732) üzenetére


Fandango
veterán

Pont azon van a lenyeg, hogy nem ujabb kell, mert 11.2 felett mar akadozik a video es nincs 60 fps.

Egyszerre :)

[ Szerkesztve ]

(#39735) makoss válasza Fandango (#39734) üzenetére


makoss
addikt

Akkor lehet azért akadozik nállam is hónapok óta?
És nem csak a youtuben, meg firefoxon, hanem más böngészőkön, más videómegosztókon! :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39736) HZoli87 válasza Steelmanus (#39731) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem hiába használom (11.2), szerintem a legjobb verzió. Asztali gépen is lefogom cserélni a legújabb verziót rá.

Most megnéztem újra a videót, nálam is tartja ablakban a 60 fps-t (1080p, néha ugrál csak). Egyébkét is 720p van nálam beállítva a YHD kiegészítőben.

makoss

Új verziók (Flash) sokkal jobban terhelik a gépet, én a régi verziót preferálom.

[ Szerkesztve ]

(#39737) makoss válasza HZoli87 (#39736) üzenetére


makoss
addikt

Én nem sokat értek hozzá, azt sem, miért kell ehez plugin is [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39738) HZoli87 válasza makoss (#39737) üzenetére


HZoli87
veterán

Alsó az Internet Explorerhez kell, a felső pedig a Firefox, Chrome, Opera, és társaihoz.

(#39739) Steelmanus válasza HZoli87 (#39736) üzenetére


Steelmanus
addikt

En mar le is csereltem, es azt is megfigyeltem hogy 60 fps mellett joval kevesebbet droppol a 11.2.202.235 mint pl. a legfrissebb. En 1080-ban neztem mert arra van allitva a YTC.

(#39740) Faterkam válasza Steelmanus (#39739) üzenetére


Faterkam
addikt

Próbáltad kikapcsolt Dinamikus Pufferrel?

Ezt honnan töltötted le? 11.2.202.235 :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#39741) unravel válasza Faterkam (#39740) üzenetére


unravel
őstag

[link]

nekem folyton nyivákol hogy régi a fless.

¯\_(ツ)_/¯

(#39742) Steelmanus válasza unravel (#39741) üzenetére


Steelmanus
addikt

About:config , allitsd at
extensions.blocklist.enabled false

(#39743) Faterkam válasza unravel (#39741) üzenetére


Faterkam
addikt

Kösz! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#39744) BalaNce87 válasza Steelmanus (#39739) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nálam nem akar működni, letöröltem a legfrissebbet, majd felraktam ezt, de a youtube azt írja hogy a videó nem érhető el, feljön egy ablak hogy szeretném e telepíteni a videó lejátszásához szükséges bővítményt, aztán az adobe flash weboldalán kötök ki végül, nem értem...

(#39745) Steelmanus válasza BalaNce87 (#39744) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egy ilyen figyelmeztetest kapsz?

Ha igen, akkor kapcsold ki az pluginellenorzest az about:config -ban.
extensions.blocklist.enabled false
Kiprobaltam a 32 ill. a 64 bites telepitovel is.

(#39746) Mikiller válasza HZoli87 (#39729) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Köszi!
Megnéztem én is a videót, de 30fps 15-ös flash-el, legújabb firefox-al.
Átírtam about:config-ban azt az értéket 60-ra, akkor is marad 30fps ablakban is és full képernyőn is.
Megnéztem még IE-ben html5-el és flash-el is 30fps ugyan ez a videó.

(#39747) DS39 válasza Mikiller (#39746) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, legfrissebb flash + FF 31 ESR, nagy képernyőre váltás után még felkúszik 44-re, aztán úgy stabilizálódik 38 környékén. durva hogy az ennyivel régebbi flash jobban viszi youtube videókat :DDD
mondjuk annyi biztonsági hibát javítottak már azóta a flashben, hogy én ezért már nem rakom vissza a régit, nekem elég folyamatos minden YT videó 30 fps-sel is.

(#39748) Mikiller válasza DS39 (#39747) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Közben, ha már ennyire benne voltam megnéztem a 11.2.202.235 verziót.
Ott akkor 60fps nekem, ha full képernyőre váltok és 720p-ben nézem. Ablakban 30fps.
Visszaraktam én is a legújabbat az általad említett okok miatt:).
Durva, hogy ez meg 1080p-ben 12fps:D

(#39749) unravel


unravel
őstag

Melyik a legjobb időjárás addon 33.0.2 -re?

¯\_(ツ)_/¯

(#39750) BalaNce87 válasza Steelmanus (#39745) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nem ezt írja, konkrétan olyan mintha fent se lenne a gépen, más weboldalon se hoz be semmilyen flash-el kapcsolatos üzenetet, animációt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.