Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) BullZeye válasza KaiotEch (#21050) üzenetére


BullZeye
veterán

van, hogy nem válogathatsz

(#21052) Piloss válasza kranazoli (#21047) üzenetére


Piloss
senior tag

Jah, nekem is néha meghal a flash olyankor

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#21053) kranazoli válasza Piloss (#21052) üzenetére


kranazoli
senior tag

Fasza! Ám, köszi! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21054) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!

FLV letöltő plug-int keresek, van e ilyen a firefoxhoz?

THX!

(#21055) CPT.Pirk válasza qamu74 (#21054) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Firefoxhoz kiegészítők vannak, az FLV szóra 32 találattal, keress egy megfelelőt.

CTRL + Shift + A hozza elő a kiegészítők ablakot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21056) fatal` válasza qamu74 (#21054) üzenetére


fatal`
titán

Video Downloadhelper

(#21057) CPT.Pirk válasza fatal` (#21056) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De az nem plug-in :N ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21058) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Van olyan kiegészítő Firefox 6-ra, ami úgy jeleníti meg a http:// részt, mint az Opera?

(#21059) BullZeye válasza Kam1kaze (#21058) üzenetére


BullZeye
veterán

Van, Locationbar2.
Csak be kell állítani, és jobb mint az opera. Itt meg van hozzá CSS, hogy jobb színben tűnjön fel. :)

(#21060) Kam1kaze válasza BullZeye (#21059) üzenetére


Kam1kaze
tag

Köszi :) Kipróbáltam, de nem tetszik, hogy szünetet hagy. Operáé jobban tetszik, hogy http helyett Web-es felirat van (lényeg, hogy képként, vagy miként jelenik meg), és mikor odakattintok, akkor eltolódik balra, és akkor látszik a http felirat. :U

(#21061) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hű nem semmi, a 9-es Nightly-ban crashel az Adobe flash player plugin. Kb úgy hogy használhatatlan, egyedül a youtube videók mennek, de csak akkor ha nem nyúlok bele, vagyis ha pl rányomok a hangerőre akkor még a böngészőt is bezárja a Windows. LOL.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21062) zka67


zka67
őstag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy mitől lehet az, hogy a FF bizonyos oldalakon nem jeleníti meg a képeket? Míg ugyanez IE alatt működik. Egyik napról a másikra...

[ Szerkesztve ]

(#21063) BullZeye válasza Kam1kaze (#21060) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt a szünetet CSSel el lehet tüntetni, viszont kép semmi képpen nem lesz belőle. Vagyis ha lesz is, fogalmam sincs hogy :D

(#21064) Visormail válasza Visormail (#20973) üzenetére


Visormail
addikt

Ezek szerint nem :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21065) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

sziasztok!

imacro 7.3 -at használok FF 6 alatt. pontosabban használnék. a munkahelyi adminisztrációmhoz kéne, de akadt egy kis gondom.
egy műveletsort szeretnék felvenni az imacro-ba, de van egy egy pont, amit kénytelen rögzíteni. egy linkre kattintok, ami aktivál egy szövegdobozt, de ezt a lépést nem hajlandó regisztrálni. nem értem, mi a fene baja lehet. amikor azt mondom az imacro-nak, hogy koordináták alapján vegye fel a kattintást, akkor sem teszi.
ezzel mit tudok kezdeni? kb. olyan, mintha az a kattintás nem is létezne. ha bárhova üresen kattintok, azt azonnal felveszi az imacro, de a fontos klikket nem, és így az adminisztráció is megáll ennél a résznél.
valakinek van ötlete, hogy mit kezdjek? jó helyen kérdezem?

köszi!

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#21066) netpeti98


netpeti98
addikt

Sziasztok!

Van valami tanács hogyan tudnám kicsit csökkenteni a memória igényt?
Elsősorban a flash lassú,mivel kifut a memóriából és a virtuális memóriához kell nyúlnia,ugye az meg lassú.Ezért minden mb számítana amivel kevesebb memóriát enne a böngésző/flash player.

Előre is köszi ;)

(#21067) Visormail válasza netpeti98 (#21066) üzenetére


Visormail
addikt

Én végigpróbáltam az összest mert melóhelyen is lassú gépek vannak, egyedül a 4es portable verziója vált be (aminek a magyar nyelvű telepítője azóta mindenhonnan eltűnt, legalábbis én nem találtam már sehol csak az angolt). Az összes többi zabálja a memóriát, főleg a 3asnál újabbak.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21068) nggabi


nggabi
nagyúr

hello.

nektek megy az új flash a firefoxal? mert felraktam a 7 bétát a firefoxból, ment is pár napig de tegnap óta mindkét notimon halálra fagy ha flash tartalom van egy oldalon.

próbáltam már régebbi flash és firefox verziókat is (nem is egyet) de ugyanaz...

:R

"szenyor dzsíííí"

(#21069) kranazoli válasza nggabi (#21068) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nekem működik.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21070) nggabi válasza kranazoli (#21069) üzenetére


nggabi
nagyúr

kb 2 órája szívok ezzel :W

fura is volt h egyik napról a másikra nem megy a flash. fent van az Emsisoft Anti-malaware, ez okozza a gondot. gondolom jött rá vmi frissítés... am jó kis progi, jelez mindenféle vírust, ezt azt :)

beírom hátha másnak is ilyen gondja lesz...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#21071) CPT.Pirk válasza netpeti98 (#21066) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbáld ki a béta csatornából a 7-es verziót, abban elvileg nagyobb memóriahasználat csökkentést vittek véghez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21072) KaiotEch válasza CPT.Pirk (#21071) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Parasztvakítás :)

(#21073) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#21072) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bizonyíték állításodra? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21074) netpeti98 válasza CPT.Pirk (#21071) üzenetére


netpeti98
addikt

És ez letörli a régit?Mert nálam van sok könyvjelző,meg most a néhai lassulás mellett stabil.
de kiegészítőket a gép gyengesége miatt nem használok

(#21075) CPT.Pirk válasza netpeti98 (#21074) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A leírás szerint egyszerűen csak frissíteni fogja a böngészőt, nem újat tesz fel. [link]
A béta volta miatt persze lehet valami bug benne, így javaslom mentsd le a Firefoxodat.

Am. egy adblock kiegészítőt mindenképpen javaslok feltenni, akkor a proci zabáló reklámok eltűnnek.
Valamint valszeg mindennek segít, ha a beállításokban a kapcsolat nélküli tárat bekorlátozod 30-40 megára.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21076) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

5.0-ás FF-om vajon miért nem frissíti magát?
Azt írja naprakész :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21077) BullZeye válasza CPT.Pirk (#21073) üzenetére


BullZeye
veterán

Mondjuk, hogy nightly-t használok, azaz firefox 9-et és ugyanannyit eszik? Jelenleg 452mb-ot, ez elég bizonyíték?

(#21070) nggabi
Nekem hasonló élményem volt reggel, youtube videót elkezdtem nézni ment, aztán ha véletlenül rákattintottam, akkor szétfagyott, de pár órával később jött új nightly, úgyhogy ezzel meg is javult a problémám, javaslom neked is a másik verziós FF-t :)

[ Szerkesztve ]

(#21078) nggabi válasza BullZeye (#21077) üzenetére


nggabi
nagyúr

:R de már a 4es is fent volt, aztán az 5... a plugincontainer.exe-t fogta a víruskereső csak úgy magától... :W

motion: nekem se frissített magától 5-ről 6-ra. :F

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#21079) CPT.Pirk válasza BullZeye (#21077) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Konkrét infók nélkül nem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21080) BullZeye válasza CPT.Pirk (#21079) üzenetére


BullZeye
veterán

Konkrét információ, hogy 4.0, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0 és 9.0 is 470 megabájt körül (+/- 50mb) zabálta a memóriát ugyanazzal a kb 30 kiegészítővel, ergó lófaszt nem javult a memória kezelés :) (volt 1 ideig nightly, ami 1.8-2gb-ot evett, aztán greasmonkey le lett cserélve Scriptishre, azóta memória kezelés változatlan)

Ez elég konkrét, vagy szeretnél egy másolatot az anyakönyvi kivonatomról is? :B

[ Szerkesztve ]

(#21081) CPT.Pirk válasza BullZeye (#21080) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mennyi nyitott tab mellett van ez? Nem nézted, hogy hátha egy-két kieg okozza?

Nálam pl. az 5-ről a 6-ra váltás azt eredményezte, hogy azonos kiegek és nyitott tabok mellett az indulási ram mennyíség leesett 120-130MB-re, több oprendszer alatt is, a korábbi 200-220 -ról. Szóval ilyenek miatt kételkedek bizonyos dolgokban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21082) BullZeye válasza CPT.Pirk (#21081) üzenetére


BullZeye
veterán

2 nyitott tab, és kiegek IS okozzák, főleg scriptish, és AdblockPlus. De kiegek nélkül FF egy hulladék, és ezek nélkül, ha valakinek kis esze is van inkább Chrome-ot használ, szebb/jobb és gyorsabb UI. FF egyetlen előnye, hogy mérhetetlen mennyiségű addon.

Indulási memória használat pont annyira fontos, minthogy 300 vagy 320ms egy js futtatási ideje. Én arról beszélek, hogy 2-3 óra használat után mennyit zabál FF, jó pár kieggel, és bizton állíthatom, hogy 4.0 óta észrevehetetlen a memória csökkenés, ha van pár addon, ami miatt FF-t használ az ember.

(#21083) scope2007


scope2007
addikt

héé wondercsabo merre van? régen láttam itt az ff topikban

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21084) kranazoli válasza CPT.Pirk (#21081) üzenetére


kranazoli
senior tag

7-es "talán" egy leheletnyit jobb. Nem kiegek okozzák. Azok is hozzájárulhatnak, de nem kimondottan a kieg-ek miatt beteg a Fox memória kezelése.

1xerű próba:

- profil törlés;
- fox indítás;
- könyvjelzők importálása;
- megnyitni 20-25 tab-ot; majd bezárni az összest és közben figyelni a memóriát.

A tabok bezáráa után nem a kezdeti értékre áll vissza, hanem kb. a kétszeresére. Ehhez jönnek hozzá a kieg. problémák. Csak épp ez nem mentség semmire, mert kiegek nélkül meg annyit ér a Fox; mint az Chrome; vagy IE.

Sajnos ez van. Nem kell szeretni, de ez van. :(

PS:

Engem ez annyira nem is zavar, csak ne leak-jen és legyen pár óra alatt több Gbyte a Fox. Ezt azonban szerencsére nem tapasztalom.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21085) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

- Stephen Horlander Fx UI designer legújabb mockupjai, ez a téma az Australis nevet kapta. Elvileg Fx10 már így fog kinézni. (Amit már erősen kétlek, hiszen elvileg az In-Content UI már Fx4-ben benne van, ja mégsem. ) Ettől függetlenül már van skin, amely ilyenné varázsolja a böngészőt!

- A címsor eredmények új felépítése

- Ebben a posztban Stephen Horlander az UI változásokról ír. (Köztük az Australisról)

- A fejlesztői eszközök egy lehetséges designja.

- Gregor Wagner fejlesztő tesztje szerint a Fx jobban teljesít rengeteg megnyitott lappal, mint a Chrome

- Nicholas Nethercote posztja arról, hogy mennyivel kevesebb memóriát fogyaszt majd az Fx7, mint elődei

- Tim Taubert posztja az Electrolysisről

- Felipe Gomez arról számol be, hogy az első Electrolysis patchek már bennvannak a mozilla-centralban

(#21086) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Visszatértem a nyaralásból. :) Milyen Fx hírekről maradtam le?

(#21087) BullZeye válasza WonderCSabo (#21085) üzenetére


BullZeye
veterán

22 napja még azt írták blogokban, hogy FF9-be már belerakják. Egyébként eléggé használhatatlan ez az elképzelés, és a téma, mert ha túl világos/sötét a háttér, akkor az inaktív tabok az aero miatt olvashatatlanok.

Változás természetesen nincs, csak verziószám növekedés, mert ettől legalább úgy érezzük, hogy gőzerővel dolgoznak, pedig ők is nyaralnak, és csak 1 ember dolgozik, aki a verziószámokat írogatja át, az is csak hébe-hóba :D

Címsor eredmények új felépítése nálam spec ilyen, úgyhogy ismét nem találták fel a spanyolviaszt.:

[ Szerkesztve ]

(#21088) WonderCSabo válasza BullZeye (#21087) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig nem reklámból vannak az új verziók, bár a minimális új feature miatt télleg értelmetlennek tűnhet. A te címsorod nekem egyáltalán nem jön be, a mockup sokkal jobban tetszik.

(#21089) zka67


zka67
őstag

Sziasztok! Ismét felteszem a kérdésemet: tudna valaki segíteni abban, hogy a FF néhány weboldal képeit (pl. vatera) nem jeleníti meg, míg ugyanezek IE alatt látszódnak? Mitől lehet ez? Előre is köszi a segítséget.

(#21090) CPT.Pirk válasza zka67 (#21089) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Beállítások -> Tartalom, ott a képek automatikus betöltése, pipa legyen bent, és mellette a kivételekre kattintva term. ne legyen ott a vatera.

Hátha csak valahogy odakerült.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21091) hodostamas


hodostamas
addikt

Hali,

Le tudom valahogy vedeni az FF profilomat? Tehat FF inditasnal kerjen jelszot, es csak ugy engedjen be, amugy meg max ures FF profil toltodjon be.
Mester jelszot ajanlott google, de az nem tul jo, mert siman elindul, es a mar bejelentkezett oldalakat ugyan ugy behozza.

(#21092) scope2007 válasza WonderCSabo (#21085) üzenetére


scope2007
addikt

thx.. elég pofás ez az Australis

na nyaralni voltál.. akkor ezért nem lehetett látni mostanában :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21093) BullZeye válasza BullZeye (#20702) üzenetére


BullZeye
veterán

Erről van valami infó?

Vagy mivel lehet tab animációt kikapcsolni? Mert elég macerás így a könyvjelzőkhöz adni.

(#21094) WonderCSabo válasza BullZeye (#21093) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindjárt megkérdezem MozillaZine-on. UserCSS-el lehet kikapcsolni.

(#21095) BullZeye válasza WonderCSabo (#21094) üzenetére


BullZeye
veterán

Beírtam userchrome.css-be, viszont látszólag semmi sem történt, tab anim ugyanúgy van, és még mindig nem tudom berakni könyvjelzők közé az adott tabot. Neked ez működik?

.tabbrowser-tabs[drag=detach] > .tabbrowser-tab[dragged]:not(:only-child) {
-moz-transition: max-width 0ms ease-out !important;
}

.tabbrowser-tabs[drag=move] > .tabbrowser-tab[fadein]:not([dragged]) {
-moz-transition: -moz-transform 0ms ease-out !important;
}

.tabbrowser-tabs[drag=finish] > .tabbrowser-tab[dragged][fadein] {
-moz-transition: -moz-transform 0ms ease-out !important;
}

(#21096) nggabi


nggabi
nagyúr

hali. ez a nighty ez mi? ez a firefox-nak vmi másik változata? próbáltam ki guglizni de csak a mozilla letöltés oldalra jutok...

bocs de nem követem az eseményeket... :R

"szenyor dzsíííí"

(#21097) zka67 válasza CPT.Pirk (#21090) üzenetére


zka67
őstag

Köszönöm.

(#21098) kranazoli válasza nggabi (#21096) üzenetére


kranazoli
senior tag

Az egy dolog, de jobb felső sarokban ott a kereső. ;) -> #21037

"Nightly -> Aurora ->Beta -> Stabil

Ezek a fejlesztési csatornák vannak most, balról jobbra a legújabb funkciókkal ellátott, legkevésbé stabiltól a jobb oldalt álló, stabil Firefox 6-ig."

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21099) WonderCSabo válasza BullZeye (#21095) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem se megy.

nggabi: Ez a fejlesztői verzió, amely minden legújabb változást tartalmaz, és naponta frissül.

(#21100) WonderCSabo válasza BullZeye (#21095) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tartsd lenyomva a Ctrl billentyű, miközben a fület húzod. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.