Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Gabesz144 válasza kranazoli (#21300) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nálam az a helyzet hogy nem szoktam gépen videókat nézni arra ott a TV :DDD .
Nálam azért jó ha nem megy 3D-be böngészés közbe és azért a hőfokok is 8-10 fokkal alacsonyabbak. De most ahogy elnézem YT-be ha videót nézek megemeli az órajelet.
Eddig ha felléptem Hardverapróra akkor is emelt órajeleken ment de most csak ha YT-n videot nézek. Ez így jobb mint volt :))

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#21302) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudom mióta van így külön folyamatban a Firefox és a plugin-container,
de amióta így van több a RAM igénye a Firefoxnak.
4 lap van megnyitva(az egyik a Farmerama) és 500MB RAM-ot eszik a 2 folyamat. :Y
Felváltva ugrálnak,prociterhelés 6-22%

[ Szerkesztve ]

(#21303) HZoli87 válasza dokee78 (#21302) üzenetére


HZoli87
veterán

Több, mint 1 éve. Ha jól tudom, ennél debütált: 3.6.4 (2010 - Jun - 23)

(#21304) BullZeye válasza kranazoli (#21300) üzenetére


BullZeye
veterán

Találkoztam több flash reklámmal, ami dettó megemelte az órajelet Nvidia/AMD kártyán, 1080p videóknál yousabletubefixel én nem vettem észre különösebb minőség romlást, de ígérem le fogom ezt is tesztelni ma-holnap. Egyedül a Flash lejátszó csúnyább (gombok alul), az meg nem vészes, hisz fullscreenben, amikor észrevehető lenne, eltűnik pár sec alatt.

Fogyasztásmérővel mértem az értékeket, nem a levegőbe beszélek. Attól, hogy nincs terhelés alatt a kártya, még 50-60 Wattal többet eszik. Megsúgom csöndben, hogy terhelés alatt +150wattot fogyaszt.

Nálam, egy hd4890oc-vel szerelt gép, nyugalmi állapotban, (semmi program, csak asztal) 121W helyett 174W-ot eszik CSAK azért, mert magasabb órajelen megy a TERHELETLEN VGA.

(#21305) kranazoli válasza BullZeye (#21304) üzenetére


kranazoli
senior tag

Persze, hogy megemeli. Emelje is meg. Ez a dolga.

Lentebb link-eltem egy példa YT vidit. Azért azt, mert elég az első kockában megnézni a feliratot flash GPU gyorsítással és nélküle. Nem csak a gombok lesznek alul gyengébb minőségűek, az egész YT vidi. (A GPU itt inkább minőségben járul hozzá)

Én nem méricskéltem eszik többet a gép a GPU gyorsítással. Hiszek Neked. De nem konstans renderel 3D-ben a GPU. Böngészőben is visszaáll vagy idle; vagy UVD szintre attól függ melyik az aktív. (itt teljesítményben mutatható ki inkább a GPU munkája)

Mindkét esetben terheljük a VGA-t. Ellenkező esetben a CPU-t. De GPU gyorsítás nélkül a büdös életben nem lesz olyan minőségű a flash, mint GPU gyorsítás mellett. Ha meg már a flash gyorsítás aktív, akkor elenyésző a fogyasztási érték a között, hogy UVD; vagy 3D is aktív. És abban bizonyos vagyok, hogy kikapcsolt hardveres gyorsítás mellett lassabb a Fox. Ill. dolgoztatjuk a GPU helyett a CPU-t.

A legtöbb game videó is már legalább 720p-ben; jobb esetben 1080p-ben jelenik meg. Mi értelme ezeknek, ha gyengébb minőségen flash gpu gyorsítás nélkül nézzük. Arra meg kíváncsi lennék, hogy mennyi a különbség UVD szint engedélyezése mellett 3D nélkül. Mennyivel kevesebb ez, mintha a 3D-s órajeleket is engedélyezzük a Fox-nak.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21306) kranazoli


kranazoli
senior tag

Nem tudja vki, hogy ebben mit adtak hozzá a Fox-hoz?

Mozilla Firefox 6.0.2 magyar (14MB)

Hivatalos letöltő oldalon úgy látom még csak a 6.0.1-es van kint.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21307) WonderCSabo válasza Gabesz144 (#21293) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt jelenleg főleg demó oldalakon lehet kitapsztalni, mennyit is ér a HWA. Pl. itt.

kranazoli: A Firefox hardvers gyorsításának semmi köze a Flash vieókhoz. A Firefoxban lévő beállítás nincs hatással a Flash hardveres gyorsítására.

Face8814: jobbgomb a böngésző eszkötárra -> Testreszabás -> Az ikont a fülsorba húzod -> Kész.

(#21303) HZoli87: Jól mondod!

dokee78: A plugon-container.exe RAM éhségére kizárólag a pluginok felelősek.

(#21306) kranazoli: A DigiNotar SSL becsapós bizonyítvánnyal kapcsolatos további biztonsági frissítéseket, tudtommal.

(#21308) kranazoli válasza WonderCSabo (#21307) üzenetére


kranazoli
senior tag

Fox 6.0.2: köszi! :R

GPU gyorsítás:

Lehet átsiklottál felette, de ilyet Én nem írtam. Épp azt ecseteltem, hogy lehet vagy-vagy; és-és; és-vagy kapcsolatban használni Őket. De szerintem nincs értelme kikapcsolni egyiket sem. Először Én is ellene voltam ennek a GPU gyorsítás témának, jó pár évig megvoltunk e nélkül is és minden további nélkül böngésztünk. (úgy, ahogy) De most már nem kapcsolnám ki egyiket sem. Se a böngésző hw-es gyorsítását; se a flash hw-es gyorsítását.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21309) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet azt beállítani, hogy a FF megjegyezze az adott oldalon a felhasználó nevet, de a jelszót ne. Az érdekes az, hogy win7 64 bit Home edition-ban nem jegyzi meg, viszont xp-ben megjegyzi. Nem értem mi lehet a különbség, én nem állítottam be semmi ilyesmit.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#21310) Gabesz144 válasza kranazoli (#21308) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A flash hw-es gyorsítását hol tudom állítani?
Ezen a téren még elég kezdő vagyok sajnos :U .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#21311) pete_21 válasza Gabesz144 (#21310) üzenetére


pete_21
addikt

Flash videóra jobbklikk, Settings, (első fül), Enable hardware acceleration.

(#21312) Gabesz144 válasza pete_21 (#21311) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi szépen :)

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#21313) Face8814 válasza WonderCSabo (#21307) üzenetére


Face8814
őstag

Igen, időközben rájöttem én is. Köszönöm. :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#21314) WonderCSabo válasza Pribi (#21309) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld ki ezt.

(#21315) vtechun


vtechun
veterán

sziasztok, az Aurora verziót(8.0a2) használom, ha be van kapcsolva a tab mix plus, akkor nem tudom huzigálni egérrel jobbra-balra a tabokat, valakinek van ötlete, hogy ennek mi lehet az oka?

(#21316) WonderCSabo válasza vtechun (#21315) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az, hogy a TMP még nem alkalmazkodott az új tab mozgatáshoz. Próbáld ki a legfrissebb dev verziót.

(#21317) fPApi


fPApi
őstag

MAC-es FF 6-om van, és az a gondom, hogy ha a sima url mezőbe beírok valamit, akkor a legtöbbször a google keresőjével ad találatot, de néha (nem jöttem rá, hogy mitől függ) a www1.dlinksearch.com keresővel ad meg találatokat. Hogyan tudom a dlink keresőt kiiktatni? A beállításoknál nem találtam a keresőkre vonatkozó beállítást, mint a win-es FF-nél.

[ Szerkesztve ]

(#21318) WonderCSabo válasza fPApi (#21317) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A jobb oldali keresődobozból töröld ki ezt a keresőt, ha ott van. Továbbá about:config-ban a keyword.URL változót jobb gombbal állítsd vissza. Egyébként ha csak néha csinálja, lehet, hogy egy vírus kavar be.

(#21319) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek

Ha a jövőben kiadás előtti verzióval fogjuk meglátogatni a Mozilla kiegészítők oldalát (pl. Nightly, Aurora, Béta verzióval), akkor nem fog problémázni a kompatibilitással, hanem mindig a zöld letöltés gombot ajánlja majd fel. [link]

(#21320) kranazoli válasza WonderCSabo (#21319) üzenetére


kranazoli
senior tag

Szerintem már most is így működik. Fox 7 béta 2 és a nem kompatibilis addon-ok is zöldek, csak alattuk megjelenik egy felirat, hogy "May be not comaptible with 7.0" vmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21321) fatal` válasza KaiotEch (#21200) üzenetére


fatal`
félisten

Az Opera speeddial képet teszi be néha faviconnak, opera alatt is. Mindössze annyit kellene tenni, hogy nem faviconként megadni, hanem ipod-touch képként, jeleztem már a javítsuk a ph-t topicban, de nem reagáltak. SG-n is ugyanez a gond, ott se csináltak vele semmit, így ez ilyen.

(#21322) fPApi válasza WonderCSabo (#21318) üzenetére


fPApi
őstag

A jobb oldali keresők között nincs a dlink kereső. A keyword.URL változó alapértelmezett-en van. Nem hinném, hogy vírus okozza - MAC, más browser-nél nincs ilyen, egyéb gyanús dolog sincs, pedig már nagyon régóta van ez.

(#21323) WonderCSabo válasza fPApi (#21322) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig rosszindulatú cuccnak tűnik. [link]

(#21324) fPApi válasza WonderCSabo (#21323) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, a segítségeddel (egyelőre) megoldódott! Nem egyértelmű a rosszindulatú dolog, mivel nálam a dlink router-nél az advanced dns service-t kellet kivennem.

(#21325) scope2007


scope2007
addikt

látom már van Mozilla Firefox 6.0.2 is.. ez elvileg holnap fent is lesz a hivatalos fire oldalon?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21326) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Van itt nekem egy ChatVibes toolbar amit sehogy sem bírok eltüntetni. Próbáltam a Beállítások->ChatVibes toolbar elől kivenni a pipát, de mindig visszarakja. Uninstalláltam a vezérlőpult->Programok és szolgáltatások programlistájából, de sehogy sem akar eltűnni és nagyon idegesítő. Tudnátok segíteni? :F

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#21327) vtechun válasza WonderCSabo (#21316) üzenetére


vtechun
veterán

inkább visszaraktam egy normál firefox verziót :)

(#21328) Steelmanus válasza Killing (#21326) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most nincs felteleptve de vannak toolbar gyilkolok, ToolbarCleaner
Lehet hogy ez segitene.

(#21329) Killing válasza Steelmanus (#21328) üzenetére


Killing
addikt

Köszi, ez segített! :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#21330) kranazoli


kranazoli
senior tag

Mozilla Firefox 7.0 BETA 4 (14MB)

Magyar nyelven még nincs. Feldobtam. Hol tudom megnézni a verziószámot?! Az About-ban csak annyi van, hogy 7.0 :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21331) scope2007


scope2007
addikt

feltettem az Aurora-t... tudom nem végleges, de ez az "A Aurora névjegye" vicces :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21332) WonderCSabo válasza kranazoli (#21330) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:support?

scope2007: Sajnos a Firefox nem ad lehetőséget különböző nyelvi változatokra csatornánként. :(

(#21333) robotjatek válasza scope2007 (#21331) üzenetére


robotjatek
tag

Nem is tudom mikor használtam utoljára magyar Fx-et :)

(#21334) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#21335) BullZeye válasza WonderCSabo (#21334) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor már csak 7-8 év van hátra, és 64 magos procikat végre ki fogja használni XD

(#21336) T_Stark válasza BullZeye (#21335) üzenetére


T_Stark
őstag

64 magos? Hány évet aludtam át? :DDD
64 bitesre gondolsz, nem? :D

(#21337) WonderCSabo válasza T_Stark (#21336) üzenetére


WonderCSabo
félisten

7-8 év múlva simán lehet, hogy 64 magos procik lesznek, az Intel legalábbis ezt vizionálja. De egyébként valszeg igazad van. :)

(#21338) BullZeye válasza WonderCSabo (#21337) üzenetére


BullZeye
veterán

Már vannak 8-16 magos procik. 6-8 év múlva pedig 64 magos procik simán lesznek intel szerint, nem félreírtam.(utsó 4~ évben 4x duplázódott magok száma)
64 bitest amúgy x64nek írnám, ha írnám :D

(#21339) WonderCSabo válasza BullZeye (#21338) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szvsz a piacon elterjedt procik ugyanúgy max 4 magosak, mint 4 éve. Az lehet, hogy azóta csináltak 16 magos prototípust, de max a laborban.

(#21340) BullZeye válasza WonderCSabo (#21339) üzenetére


BullZeye
veterán

Persze, de mindig ott kezdik, onnan meg már csak 1 lépés a 32 és 64 :P 8 év alatt meg lesz az, de 8 év múlva visszatérünk erre :D

(#21341) WonderCSabo válasza BullZeye (#21340) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt még meg kell érni...

(#21342) kranazoli


kranazoli
senior tag

A Fox 7 béta 4-essel angol nyelvű lett a YT is. Nem tudja vki, hogyan lehet átállítani magyar nyelvűre?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21343) T_Stark válasza BullZeye (#21338) üzenetére


T_Stark
őstag

Ez nem ilyen egyszerű, a magok számának emelésével nem lehet akármeddig gyorsítani a processzort. Minden mag hozzáadásával egyre kisebb a plusz teljesítmény az előző maghoz képest, vagyis van egy szint ami után már nem is gyorsul, de már nem tudom konkrétan hány magnál lenne ez.
Ezért mennek most abba az irányba hogy a GPU-t is beolvasztják a CPU-ba, és azt is befogják a számításokba, ebben a megoldásban még sokkal nagyobb potenciál van mint a magok számának növelésében.

(#21344) S-IW válasza kranazoli (#21342) üzenetére


S-IW
tag

(#21345) Steelmanus válasza Killing (#21329) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen, bar en vigyazok hogy ne telepuljon toolbar, de azert neha befuthat az emberfia, na de az ismeroseim gepen, ott aztan van boven, ezert is tartogatom.

(#21344) S-IW kranazoli eddig azt hasznalta csak szeretné ha mindig a legfrisebb Beta verzioja legyen Neki, csak nem birja kivarni hogy magyarnyelvu legyenen :D

[ Szerkesztve ]

(#21346) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy QuickTime Player 7 megléte mellett, hogyan érhető el az, hogy ha Firefoxban rákattintok egy .mp4 vagy .mov hivatkozásra, akkor ne jöjjön be a QuickTime player a Firefox ablakban és ne kezdje leötlteni a videót, hanem jelenjen meg a Firefox letöltésválasztós ablaka, mintha egy wav vagy mp3 filera kattintottam volna?
Köszi előre is! :)

(#21347) WonderCSabo válasza The.Bali (#21346) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jobb gomb -> Hivatkozás mentése más néven

(#21348) The.Bali válasza WonderCSabo (#21347) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi, de én a normál bal klikkes megoldással szeretném :)

(#21349) The.Bali válasza The.Bali (#21348) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Közben rájöttem :)
Letiltottam a QT plugint a Firefoxban :)

(#21350) BullZeye válasza T_Stark (#21343) üzenetére


BullZeye
veterán

Nincs még ilyen procim, csak olvastam róla, viszont HSZek alapján VAGY a prociban lévő GPU-t használja, vagy a beletett normális VGA-t, a kettőt egyszerre nem, így túl sok gyorsulás nincs, vagy rosszul emléxem?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.