Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) Mosanke válasza WonderCSabo (#21400) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Roppant érdekes. Tegnap ugye olyan volt mint a képen. FF csökkentett módban is így indult.
Hagytam a francba, hogy majd ma reggel, kipihenve megnézem mi van vele. Ma reggel gond nélkül, rendesen indult elsőre és azóta is megy. :F
Többször is indítva és semmi gond vele. Nem tudom mi baja lehetett tegnap.

(#21402) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Ha a Super Start nevű kiegészítőt menteni akarom akkor milyen kiterjesztésű fájlt kapok? Innen lehet letölteni valahogy: [link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21403) WonderCSabo válasza VINIKOR (#21402) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jobb gomb -> hivatkozás mentése más néven a "download now"-ra. Egy XPI kiterjesztésű fájlt kapsz, ami valójában egy zip.

(#21404) scope2007 válasza dbius (#21398) üzenetére


scope2007
addikt

köszi.. ez valóban megoldotta a problémát... greasemonkey egyel régebbi volt fent.. és tényleg ez nem fért meg a tmpvel

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21405) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ma frissült a Firefox és azóta már kétszer volt olyan hibám, hogy a monitorvezérlő kikapcsolta a monitort. Először reseteltem, de másodszor már vártam kicsit és nyomtam jópár alt-control-del -t. Ekkor visszajött a kép és egy kis ablak tudatta velem, hogy az FF összeomlott. Tegnap volt valami windows frissítés is, szóval nem tudom hogy mivel van gond, de mivel az FF omlott össze és az akasztotta el az nvidia kártya vezérlőjét is, egyelőre az FF a gyanúsítottam.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21406) VINIKOR válasza WonderCSabo (#21403) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Végigpróbálgattam az össze linket de még nem találom honnan töltődik le az XPI fájl. Leírnád hol van ezen az oldalon: [link]?

Köszi!

(#21407) Matthewus válasza VINIKOR (#21406) üzenetére


Matthewus
őstag

Jobb egér gombbal klikk az Add To Firefox gombra, majd Hivatkozás mentése más néven...

(#21408) VINIKOR válasza Matthewus (#21407) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Ok, megvan, köszi!

(#21409) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Jobbklikkes menübe angol-magyar fordítót tudnátok ajánlani? Köszi!

(#21410) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Az Extreme Digital oldalra nem tudok bejelentkezni: [link]. Felugró ablak bejelentkező gombját nem lehet megnyomni. Mi lehet a haj?

(#21411) HZoli87 válasza VINIKOR (#21410) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam működik (6.0.2).

(#21412) Fandango válasza VINIKOR (#21409) üzenetére


Fandango
veterán

En ezt hasznalom: link

(#21413) BullZeye


BullZeye
veterán

Létezik Angol-Magyar összefésült nyelv szótár? Elég zavaró, hogy ha írok külföldi fórumon mindent aláhúz, vagy ha átállítom, meg itt Phn húzza alá a szavakat. :D

(#21414) Fandango válasza BullZeye (#21413) üzenetére


Fandango
veterán

Azt nem a Firefoxba beallitott helyesiras ellenorzo miatt csinalja?

(#21415) BullZeye válasza Fandango (#21414) üzenetére


BullZeye
veterán

De, és ezt hívják szótárnak. Jobb gomb - Nyelvek - Szótár hozzáadása.

Ezért kérdeztem, nincs e véletlenül olyan szótár, ami működik rendesen, megbízható, és angol és magyar szavakat, igekötőket, meg miegymást tartalmazza.

(#21416) Steelmanus válasza VINIKOR (#21409) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar ajanlottak egyet, de en is ajanlok egy masikat hogy legyen valasztasi lehetoseged.
Quick Translator 0.9
Tud magyarul es sok nyelvet tamogat fordirasra, az angolon kivul.

(#21417) WonderCSabo válasza VINIKOR (#21409) üzenetére


WonderCSabo
félisten

QuickTranslator. Minden nyelven tud.

Ja látom, már más is ajánlotta.

BullZeye: Nincs.

Tigerclaw: Kizártnak tartom, hogy a Firefox kikapcsolja a monitort, meg meghalassza a drivert...

(#21418) The.Bali válasza WonderCSabo (#21417) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

SSD-m van, ezért átállítottam a Firefox 7 gyorsítótár cache mappáját a winyómra, hogy ne a C:\ -n legyen, az első hsz-nek megfelelően: browser.cache.disk.parent_directory
De nem hiszem, hogy jól csináltam, mert ha mondjuk YouTube-on nézek videókat, megvártam emég letöltődik 3db 720p HD-s videó, de a cache mappa teljes mérete csak 9MB :\ Pedig egyenként a videóknak 60MB-nak kéne lenniük. Nem tudom mit ronthattam el. IE9-ben szépen le cacheli a teljes videót. Próbáltam a C: particion keresgélni a Mozilla mappában, de nem találtam lyen kirívó méretű mappát, amibe letölthette a videókat. Nem tudom hova teszi a cache fileokat :)
Tudnátok segíteni?
Köszi!

(#21419) WonderCSabo válasza The.Bali (#21418) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A C:\Users\<felhnév>i\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\<xxx>\Cache mappában tárolja alapértelmezetten.

(#21420) The.Bali válasza WonderCSabo (#21419) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi, ezt én is megtaláltam, de ide sem teszi a YouTube videókat. Nem tudom akkor elképzelni hova cache-elheti :(
A kis fileokat ~7MB elteszi a cache-be, de a nagyokat nem. Ez miért lehet? :(

(#21422) WonderCSabo válasza The.Bali (#21420) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek flash videók? Akkor a flash cachében kell keresni őket.

(#21423) scope2007 válasza The.Bali (#21420) üzenetére


scope2007
addikt

így van, ezek flashek... ezzel nyomon tudod követni:
VideoCacheView v1.98

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21424) The.Bali válasza scope2007 (#21423) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi, de Total Commanderben helyileg hol kellene keresnem őket? :)
Mit jelent, hogy a Flash cache-ében kellene keresnem?
Sajnos a FF cache mappájában nem találtam meg a YouTube-os mp4 videókat. [link]
Több videot megnéztem már. Egyenként min 60MB-ot kellene foglalniuk. IE-nél szépen el is tárolja az IE beállításaiban megadott temporary int files mappában, de itt FF-nál nem :S
Merre keressem őket? :)

[ Szerkesztve ]

(#21425) WonderCSabo válasza The.Bali (#21424) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld ki az ajánlott programot, aztán az megmondja hol keressed. A Flash vhol egy mappában tárolja a cachét, vhol az appdatán belül.

(#21426) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Linux (ahogy nézem, mind Gnome és KDE) alatt, ha úgy állítom le a gépet, hogy nem zárom be a rókát (Iceweasel, mindegyik verziója 3.6 - 6.02), akkor köv. bekapcsoláskor a "sajnálatos dolog történt" ablakkal indít, és visszaállíthatom az ablakaimat.

Erre van valami megoldás?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21427) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#21426) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez Debian? Mindenesetre próbáld a diagnosztikát.

(#21428) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#21427) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, 3 gépemen is ez van, mind Debianos. Viszont mintha Ubuntun is ez lett volna, de arra már nem emlékszem.
Inkább valami featurenek gondolom, mintsem valami bugnak, főleg h. nem függ Gnome/KDE-től.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21429) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#21428) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez biztos hogy nem feature, illetve ha az, akkor nagyon gáz.

(#21430) F34R válasza CPT.Pirk (#21428) üzenetére


F34R
nagyúr

archlinuxon is ugyan ez van . és ez nem bug már 5-s el is ezt csinálta.

(#21432) robotjatek válasza CPT.Pirk (#21428) üzenetére


robotjatek
tag

Lehet hogy rosszul emlékszem, de azt hiszem te írtad, hogy ramdisk-en tárolod a Fx cache mappáját. Ehhez nem lehet köze a "sajnálatos dolog"-nak?

(#21433) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Ha weblapon keresek a firefox beépített keresőjével és több találat van a weblapon hogyan tudok a következő találatra ugrani?

Pl: prohardveren egy cikkben rákeresek a: "az" névelőre és értelemszerűen ebből több találat is lesz akkor a találatok között hogyan lehet ugrálni?

(#21434) F34R válasza Koczka (#21433) üzenetére


F34R
nagyúr

vagy lépteted a nyilakkal vagy f3

(#21435) Koczka válasza F34R (#21434) üzenetére


Koczka
tag

A nyilakkal nekem nem lépked, de az F3 az működik köszi.

(#21436) WonderCSabo válasza Koczka (#21435) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vagy Tab és enter enter enter

(#21437) duckload


duckload
tag

Üdv mér van az hogy ha mozillát használok akkor youtube videok nem töltődnek be vagy ha betöltenek be ZOOM-olnak vagy mi szovala a bal felső részüket látni cask szinte olyan mintha manuálisan nagyitanám ki azt a részt, de ez nem csak ff nél hanem chromenál is van!

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#21438) Krystal_s


Krystal_s
addikt

pár éve használom a WOT-ot. vírusirtó ide vagy oda, google keresésnél jól jön egy Site Advisor féle program, ami jelzi, ha egy oldal fertőzött stb. köztudott ,h nagyon sok a false jelzése a WOT-nak és így elég megtévesztő :( tudom vannak kimondottan link elemző oldalak is, de az csak akkor jó, ha van egy konkrét cím, amit át akarunk nézetni. viszont, amikor pl google képkeresőt használjuk ott jobb lenne vmi más.
ti milyen kiegészítőt ajánlanátok WOT helyett ? próbáltam a Bitdefender TrafficLight-ot, de még béta és nálam nagyon eszi a procit, sőt néha le is fagy tőle a böngésző. régebben a McAfee Site Advisort használtam, de mióta különálló program lett, nem csak a böngészőbe épül bele, és ez elég zavaró.
most eltávolítottam WOT és mit látok ? :Y tudtátok mennyi szemetet hagy maga után az about:configban ? nem akartam elhinni mennyi bejegyzést írt oda, és most h letöröltem minden ott maradt. ezeket hogyan lehetne törölni ?

(#21439) WonderCSabo válasza duckload (#21437) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd újra a Flasht.

(#21440) kranazoli válasza Krystal_s (#21438) üzenetére


kranazoli
senior tag

Tedd fel a legfrissebb Avast Free-t. Abban van WebRep modul. (Web Reputation modul) Én azt használom.

Vagy különálló alkalmazás még az AVG LinkScanner-je.

Avast

AVG LinkScanner 2012.1796 (3.89MB)

Külön, csak addon-t nem tudok.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21441) CPT.Pirk válasza robotjatek (#21432) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, viszont ma meg a Gnome-os Debianon rendesen indult. Nem látok rendszert a dologban, mondjuk nem is nagyon foglalkoztat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21442) Ramius


Ramius
őstag

Nos, a problémám ahogy jött, most ugyanúgy el is tűnt. Ki érti ezt... :F

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#21443) scope2007 válasza Ramius (#21442) üzenetére


scope2007
addikt

nekem is eltűnt... persze frissítettem a greasemonkeyt.. lehet nálad automatán frissített és azért lett jó...

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21444) Krystal_s válasza The.Bali (#21370) üzenetére


Krystal_s
addikt

pár órája nálunk is ez van...ahova be kell írni az email címet, ott eddig megjegyezte az összes gmail-es címem, de most mindet újra kellett írni ,ami nem lenne nagy dolog, viszont most már a WebMail Notifier sem működik, azaz nem tudja lekérdezni a gmail-es címeket. mást igen. szóval nem nálad van a gond. gondolom már megint vmit újítanak :(((
Többieknél működik a WebMailNotifier gmail-es címeknél ?

korábbi kérdésem is érdekelne :) azaz láttátok mennyi bejegyzést ír bele az about:config-ba a WOT ? eltávolítás után az összes ott marad. nagyon sok...ezt hogyan lehetne kitörölni ?

kranazoli: a vírusirtómat nem szeretném lecserélni ( CIS )
AVG LinkScanner-t megnézem ,köszi ;)

(#21445) csako válasza Krystal_s (#21444) üzenetére


csako
veterán

Elvileg ezzel az újabb, 2.8-as WebMail Notifier-rel már működik a gmail: Klikk

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21446) urbanjozsi válasza Krystal_s (#21444) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Nálam sem mükszik a gmail manager és a WebMailNotifier sem. Sőt az egyik gépemen még FF 4.... volt, ott még volt google toolbar, de oda sem tudtam bejelentkezni. :W
Miért van ez?

(#21447) urbanjozsi válasza csako (#21445) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Kössssssszöntem :R

(#21448) Krystal_s válasza csako (#21445) üzenetére


Krystal_s
addikt

jaj köszi szépen ;) most már ok...
a foxi addonoknál még nem látta az újat, de erről a címről működik.

(#21449) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Nem probléma miatt írok, csak meg szeretném dicsérni a Firefoxot...
Nemrég frissült a böngésző a 6.0.2-es verzióra, és azt kell, hogy mondjam, nagyon jól működik, az előbb nagyon kellemesen csalódtam, sok bosszúságtól és felesleges munkától szabadított meg...
Írtam egy nagyon hosszú hsz-t az egyik topikban, már majdnem a végén voltam, amikor elment az áram, kirohadt alólam a gép, elveszett minden.. Legalábbis ebben a tudatban kapcsoltam vissza, miután a böngésző elindult, betöltődött minden, ami azelőtt volt, a hsz szerkesztő ablakkal, és az addig megszerkesztett hsz szövegével együtt.. ! :C
Még írtam hozzá pár sort, és már csak el kellett küldenem..
Eddig ilyesmit még nem tapasztaltam, nem tudom, hogy mit raktak ebbe a progiba, vagy mióta van ez a teljes körű visszaállítási lehetőség, de le a kalappal, minden tiszteletem a fejlesztőknek.
:R

Up the Irons!

(#21450) WonderCSabo válasza EmberXY (#21449) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, ennek eddig is így kellett működnie. Nálam így is működött.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.